Hakiran Whatsapp

poruka: 79
|
čitano: 26.592
|
moderatori: XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Hakiran Whatsapp

Mog starog su zvali ljetos, neka agencija za održavanje evenata, večera, neka prodaja uključena - tipa kako je tuperware poslovao pred 20 god. stari isto nešto sluša, pitam ko je i da mi mob, isto lik se zbene i povikne da vratim starog na telefon, reko ajmo podaci od tebe i firme, što mi naravno ni jedno ni drugo nije dao, pa pitam odakle mu broj od starog i njegovo ime - jer od 2020. upisan je u registar ne zovi - opet nešto snjonja i kao nastavi driblati taj poziv za večeru, a ja ko idiot ga ispitujem tko je, ime fime i odakle mu podaci, da bi nakon pola minute samo prekinuo.

 

obavijesti hakom o tome, a oni evo od ljetos do sada poslali ravno jedan mail nakon prijave i to nedavno sa pitanjem da li i dalje ostajem kod prijave i inzistiranju da istraže tko je ta firma, odakle je, čime se bave, podatke (ime, broj u sudskom registru, oib), odgovornu osobu i kako su uopće nazvali, a broj je u registru ne zovi.

 

i sad opet čekanje i načekivanje, a oni u pola godine nisu u stanju istražiti broj sa kojeg me zvala agencija i kome taj broj pripada, tj. tko se njime služi. 

isti su ko fina - sami su sebi svrha.

Alane, bježmo, njih je dvojica, a mi smo sami.
 
7 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Hakiran Whatsapp

Ja sam styriji (na mejl voditelja obrade osobnih podataka) poslao zahtjev da se izjasne otkud im osobni podaci moje bake, te što će poduzeti da se isti izbrišu iz njihove zbirke

napomenuo sam da odgovor pošalju što prije kako bi se dalje mogao konzultirati s agencijom za zaštitu osobnih podataka, pa ćemo vidjeti

 

neovisno od odgovora, u svakom slučaju ću ih prijaviti agenciji 

 

EDIT

zanimljivo je da govna uopće nemaju svoju web stranicu, jedino ono što im je obaveza prema zakonu o zaštiti podataka

https://imenik.styria.hr/page/pravila-privatnosti/

 

čim skratiš ovo na https://imenik.styria.hr prebaci te na stranicu koja traži login i pass

zamisli, najveća medijska firma koja drži desetke medija u hrvatskoj nema svoju web stranicu

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.11.2023 12:36 (picajzla0707).
15 godina
offline
Hakiran Whatsapp

Telemach se ogradio. Osobno im nekako ne vjerujem. Previše je tu slučajnosti da oni na njih nisu mogli utjecati.

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/telemach-nismo-pod-hakerskim-napadom-problemi-s-whatsappom-nemaju-veze-s-nama/2510495.aspx

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hakiran Whatsapp
plavi08 kaže...

Telemach se ogradio. Osobno im nekako ne vjerujem. Previše je tu slučajnosti da oni na njih nisu mogli utjecati.

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/telemach-nismo-pod-hakerskim-napadom-problemi-s-whatsappom-nemaju-veze-s-nama/2510495.aspx

 

 Ili lažu ili su nesposobni detektirati što se uopće dogodilo. Je, Whatsapp ima backdoor ali eto svi slučajevi su baš u Hrvatskoj i baš na Telemachu. Genijalci.

15 godina
online
Re: Hakiran Whatsapp
picajzla0707 kaže...

..

i onda se čudit što kojekakvi hakeri dođu do podataka, pa to se dila naveliko

 -nema hakera.. (oni kao mitska bića, služe pokriću, dok mitovi proizlaze iz mitologije-mita-podmićivanja.. tj plaćanja za podatke.. biz-adresar).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Re: Hakiran Whatsapp
Prvi put vidim ikad ovakav spam. Kako je dosao do mog broja ja ne znam
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hakiran Whatsapp
rizbo61 kaže...
plavi08 kaže...

Telemach se ogradio. Osobno im nekako ne vjerujem. Previše je tu slučajnosti da oni na njih nisu mogli utjecati.

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/telemach-nismo-pod-hakerskim-napadom-problemi-s-whatsappom-nemaju-veze-s-nama/2510495.aspx

 

 Ili lažu ili su nesposobni detektirati što se uopće dogodilo. Je, Whatsapp ima backdoor ali eto svi slučajevi su baš u Hrvatskoj i baš na Telemachu. Genijalci.

Oni nisu sposobni napraviti Unsubscribe sa mail liste, a gdje bi bili sposobni detektirati šta se dogodilo oko krađe WhatsApp accounta njihovih korisnika.

Bas sam provjerio Sent items, vec sam 5 puta slao Unsubscribe i jos uvijek dobijam mailove 

 

Telemach Unsubscribe Telemach Unsubscribe
Demokracija je sistem u kojem dvije budale mogu preglasati jednog genija.
13 godina
offline
Re: Hakiran Whatsapp
Otkad sam stavio 2FA zaštitu, jednom do dva puta u danu mi prilikom ulaska u aplikaciju traži 6-znamenkasti broj koji sam upisao. Valjda je to ok, da netko nešto ne pokušava..🤔
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.11.2023 14:28 (Conan_Zg).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hakiran Whatsapp

To je normlano ponašanje.

14 godina
offline
Re: Hakiran Whatsapp
Mauro kaže...

Oni nisu sposobni napraviti Unsubscribe sa mail liste, a gdje bi bili sposobni detektirati šta se dogodilo oko krađe WhatsApp accounta njihovih korisnika.

Bas sam provjerio Sent items, vec sam 5 puta slao Unsubscribe i jos uvijek dobijam mailove 

 

 Taj email uopće nema veze sa Telemachom već sa Appleom i TestFlightom.
Problem se riješava tako da makneš tu aplikaciju sa svog test flight računa.


1. Open TestFlight.
2. Depending on your device model, long or deep press the app you want to remove.
3. Click the small preview window that opens.
4. Scroll to the bottom of the window.
5. The last link should say Stop Testing.
6. Click Stop Testing.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.11.2023 15:39 (sirka666).
13 godina
offline
Re: Hakiran Whatsapp
Conan_Zg kaže...
Otkad sam stavio 2FA zaštitu, jednom do dva puta u danu mi prilikom ulaska u aplikaciju traži 6-znamenkasti broj koji sam upisao. Valjda je to ok, da netko nešto ne pokušava..🤔

I mene. Navodno će ti prvi tjedan non stop iskakati, ali već drugi tjedan rijeđe.

15 godina
offline
Re: Hakiran Whatsapp
sirka666 kaže...
Mauro kaže...

Oni nisu sposobni napraviti Unsubscribe sa mail liste, a gdje bi bili sposobni detektirati šta se dogodilo oko krađe WhatsApp accounta njihovih korisnika.

Bas sam provjerio Sent items, vec sam 5 puta slao Unsubscribe i jos uvijek dobijam mailove 

 

 Taj email uopće nema veze sa Telemachom već sa Appleom i TestFlightom.
Problem se riješava tako da makneš tu aplikaciju sa svog test flight računa.


1. Open TestFlight.
2. Depending on your device model, long or deep press the app you want to remove.
3. Click the small preview window that opens.
4. Scroll to the bottom of the window.
5. The last link should say Stop Testing.
6. Click Stop Testing.

Da, kada bi jos uvijek imao kod.

Cim instaliram TestFlight trazi me code koji naravno vise nemam 

Demokracija je sistem u kojem dvije budale mogu preglasati jednog genija.
11 godina
offline
Re: Hakiran Whatsapp
picajzla0707 kaže...

Ja sam styriji (na mejl voditelja obrade osobnih podataka) poslao zahtjev da se izjasne otkud im osobni podaci moje bake, te što će poduzeti da se isti izbrišu iz njihove zbirke

napomenuo sam da odgovor pošalju što prije kako bi se dalje mogao konzultirati s agencijom za zaštitu osobnih podataka, pa ćemo vidjeti

 

neovisno od odgovora, u svakom slučaju ću ih prijaviti agenciji 

 

 i stigao je odgovor...

 

Poštovani, 

Zahvaljujemo na Vašem upitu!

 

Slijedom istog, izvršili smo provjeru te smo utvrdili da su podaci o imenu i prezimenu, broju mobilnog telefona te adresi stanovanja gđe. ****** preuzeti iz javno dostupnog imenika.

Ističemo kako druge osobne podatke gđe. ******, osim prethodno navedenih, ne obrađujemo.

Također, prije svakog poziva uvijek provjeravamo da li se telefonski/mobilni broj nalazi u registru „ne zovi“ te smo utvrdili da se broj mobitela gđe. ****** ne nalazi u navedenom registru.

Sukladno Vašem zahtjevu, uklonili smo predmetne osobne podatke iz naše baze podataka te više nećemo pozivati gđu. *******.

S poštovanjem,

 

sad ćemo to prijaviti agenciji, problem je samo što ja nisam čuo početni dio razgovora s bakutom, tako da ne mogu biti siguran jesu li zadovoljili sve zakonske uvjete - link

no, svakako ćemo to prijaviti, pa neka se natežu s agencijom i dokazuju jesu li ili ne postupili po svim stavkama zakona, pun mi je qurac tih govana

još jedino moram bakutu odvest do a1 da podnese zahtjev da je se upiše u registar ne zovi

 

znam da nije strogo vezano uz temu whatsupp, ali čini mi se zanimljivim....

 

 

 

13 godina
offline
Hakiran Whatsapp

Poštovani,

hvala Vam na strpljenju prilikom iščekivanja našeg odgovora.

Upoznati smo s poteškoćama koje WhatsApp korisnici trenutno imaju u pristupu WhatsApp aplikaciji.

Navedene poteškoće prijavljene su pružatelju usluge koji aktivno radi na rješenju. Obavijestit ćemo Vas o novim informacijama koje Vam mogu pomoći da vratite svoj WhatsApp račun te nastavite neometano koristiti aplikaciju . 

S ciljem prevencije spomenutih poteškoća, savjetujemo Vam da prema uputi HAKOM-a, u postavkama WhatsApp aplikacije uključite dvo-faktorsku autentifikaciju.  

Detaljne upute možete provjeriti putem sljedeće poveznice: https://faq.whatsapp.com/1095301557782068?helpref=faq_content&nbsp .

Ako imate dodatnih upita, stojimo Vam na raspolaganju.

Lijep pozdrav, 

Telemach služba za korisnike

 

Odgovor od Telemacha nakon 5 dana, bolje da nisu ništa napisali.

 

 
0 1 hvala 1
12 godina
offline
Hakiran Whatsapp

Mare iz špajze u katastru u dalmatinskoj zagori bolje bi napisala očitovanje na ovaj cijeli kuršlus.

Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Hakiran Whatsapp

Ovo se odmah u utorak gurnulo pod tepih.

Novinari zaradili Božićnice. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.11.2023 14:12 (plavi08).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Hakiran Whatsapp

Po isteku 7 dana dobio sam pristup svome Whatsapp računu.

 

Od Telemacha sam dobio beskorisnu poruku kao i svi. 

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Hakiran Whatsapp

Kaj su ti rekli iz WhatsAppa?

15 godina
offline
Re: Hakiran Whatsapp

Seen

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice