Razlog zašto korisnici ne vole Linux

poruka: 603
|
čitano: 177.940
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Re: Razlog zašto korisnici ne vole Linux
Deus ex machina kaže...
SupremeCommander kaže...

.....

A to ne vrijedi samo za linux, po komentarima nekih ovdje, vidi se da su zadnje koristili Win98/XP prije nego su presli na linux i jos uvijek smatraju da su windowsi nesto nestabilno, puno BSODova, virusa, itd. Mozda da sad probaju sedmicu bi se vratili na Windowse... {#}  

Imam dual boot sa 7-icom, upravo zbog ovoga sto MDipl spominje... na njima imam doslovce Steam, jedan jedini multitracker program (Ableton LIVE) i ASIO4ALL koji me sluze za snimanje gitare. Pogasio sam apsolutno sve serviceove koji mi ne trebaju i koji i dalje dozvoljavaju windowsima da se bootaju.

 

Kad bootam u windowse, dok HDD prestane krckati i to postane iole responzivno za upotrebu, treba im izmedju 2-4 minute. Dok se pojavi Steam, prodje jos minimalno 2.

Kad bootam linux - upalim mashinu i pocinjem _raditi_ za manje od cijele minute. Dakle, digne se sustav, digne se Gnome, logiram se, pokrenem Eclipse/IntelliJ & Chrome & Thunderbird i pocinjem tipkati za manje od 60 sekundi od paljenja.

 

"Mashina" je Asus B53F

 

Snimit cu video mobitelom ako bas moram priloziti dokaz.

 

To je nešto loše kod tebe onda. Inače nakon što nakrcaš kojekakvih gluposti na sedmicu boot zna potrajati poprilično ali ovo tvoje mi nema smisla. Probaj staviti Soluto pa vidi što ga kolje...

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Razlog zašto korisnici ne vole Linux
M_dipl. kaže...

 

Sve je to ok, ali brate ne pričaj svašta kad je jasno da ne koristiš Linux.

{#}

 

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Razlog zašto korisnici ne vole Linux
Bukva kaže...

{#}

Check.

http://www.yellowpipe.com/yis/tools/lynx/lynx_viewer.php/lynxview.cgi

 

Obozavam shout/response igre!!!! :-D

Hypnotize me, mesmerize me, drain the color from my eyes
16 godina
offline
Re: Razlog zašto korisnici ne vole Linux
M_dipl. kaže...

To ne mijenja činjenicu da su ti izjave promašene.

A cuj, s obzirom da i dalje koriste lynx pokraj Chromiuma ili Firefoxa... Sta reci, koju posluku porati?

{#}

C provides a programmer with more than enough rope to hang himself. C++ provides a firing squad, blindfold and last cigarette.
 
6 0 hvala 0
13 godina
offline
Razlog zašto korisnici ne vole Linux

Samo da dodam jos jednu stvar koja me zivcira kod vecine linux distribucija. Najnoviji Ubuntu - recommended 32 bit OS ?????

Imam Space Shuttle od racunala a oni meni preporucuju 32bit OS? PCLOS distribucija koja mi je prirasla srcu jer je pratim vec 4-5 godina takodjer gura 32bit.

 

Zasto?

 

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Razlog zašto korisnici ne vole Linux
BlueMax kaže...

Samo da dodam jos jednu stvar koja me zivcira kod vecine linux distribucija. Najnoviji Ubuntu - recommended 32 bit OS ?????

Imam Space Shuttle od racunala a oni meni preporucuju 32bit OS? PCLOS distribucija koja mi je prirasla srcu jer je pratim vec 4-5 godina takodjer gura 32bit.

 

Zasto?

 

Driveri? (Sjeti se samo kakva je bila situacija sa x64 Win platformom prije tek nekoliko godina.)

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
13 godina
offline
Razlog zašto korisnici ne vole Linux

Nije mi to dovoljno dobro opravdanje. ako mogu imati drivere za najnoviji hardware na 32bit onda mogu i na 64.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Razlog zašto korisnici ne vole Linux
M_dipl. kaže...

Ne znam, ja imam 64bitni Ubuntu 12.04 trenutno instaliran i nemam nikakvih problema sa ičime. Igram igre (i na Desuri i na Steamu preko Winea), gledam filmove, slušam glazbu, idem na net, pišem, čitam, jednostavno sve. Ne vidim gdje je problem...

Upravo tako, jedini problem kojeg sam ja doživio bio je sa flashom ali i to je riješeno.

Stručnjak za odmaganje...
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Razlog zašto korisnici ne vole Linux
BlueMax kaže...

Nije mi to dovoljno dobro opravdanje. ako mogu imati drivere za najnoviji hardware na 32bit onda mogu i na 64.

 

Pokušaj ti natjerati ljude koji održavaju te drivere na dobrovoljnoj razini da si smanje slobodno vrijeme za faktor ×3,2 (jer bi morali u isto vrijeme "voziti" i x86 + x64). Mislim da ne bi išlo.

 

MS tu debelo prednjači jer ima dovoljnu bazu korisnika da H/W tvrtke vrlo rado preuzimaju taj trošak na sebe. Računica ne može biti jasnija.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
13 godina
offline
Razlog zašto korisnici ne vole Linux

Nemam ni ja nikakvih problema na x64 ali ono 32bit recommended mi bode oci. Kad govorimo o mizernom postotku Linuxa na trzistu mislim da je i to bitan faktor jer odbija vlasnike modernih racunala. Ko da ides kupit auto i u brosuri modela pise "preporuceno voziti u pola gasa".

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Razlog zašto korisnici ne vole Linux
vlad0 kaže...
BlueMax kaže...

Nije mi to dovoljno dobro opravdanje. ako mogu imati drivere za najnoviji hardware na 32bit onda mogu i na 64.

 

Pokušaj ti natjerati ljude koji održavaju te drivere na dobrovoljnoj razini da si smanje slobodno vrijeme za faktor ×3,2 (jer bi morali u isto vrijeme "voziti" i x86 + x64). Mislim da ne bi išlo.

 

MS tu debelo prednjači jer ima dovoljnu bazu korisnika da H/W tvrtke vrlo rado preuzimaju taj trošak na sebe. Računica ne može biti jasnija.

Drivere uglavnom rade ljudi koji su placeni za to, najcesce unutar tvrtki ciji je hardver (chipovi i chipseti).

 

Stvar je u repozitorijima, treba to odrzavati, tu ima mnogo dobrovoljaca, kod MS-a ako nema drivera ili je potreban neki software

korisinik to uzima na sebe jer fino ima da skida sam sa stranice proizvodaca, jelde.

 

Ubuntu, 32bit je preporucena verzija jer radi na 99.9 posta racunala a vecina ljudi nece primjetiti razliku ni da instalira na racunalo koje podrzava 64bit.

Kad uzimas retail Windows kupis licencu za izdanje (home, professional, ...) hoces li instalirati 32 ili 64bit je na tebi.

All problems in computer science can be solved by another level of indirection
13 godina
offline
Razlog zašto korisnici ne vole Linux

Ispravak netocnog navoda :)

 

Upravo sa strane instaliram Windows 7 i na DVD-u lijepo pise 64-bit. 

 

EDIT: Ispravak vlastitog netocnog navoda:

Nije retail nego OEM.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.6.2012 23:27 (BlueMax).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Razlog zašto korisnici ne vole Linux
drnde kaže...
vlad0 kaže...
BlueMax kaže...

Nije mi to dovoljno dobro opravdanje. ako mogu imati drivere za najnoviji hardware na 32bit onda mogu i na 64.

 

Pokušaj ti natjerati ljude koji održavaju te drivere na dobrovoljnoj razini da si smanje slobodno vrijeme za faktor ×3,2 (jer bi morali u isto vrijeme "voziti" i x86 + x64). Mislim da ne bi išlo.

 

MS tu debelo prednjači jer ima dovoljnu bazu korisnika da H/W tvrtke vrlo rado preuzimaju taj trošak na sebe. Računica ne može biti jasnija.

Drivere uglavnom rade ljudi koji su placeni za to, najcesce unutar tvrtki ciji je hardver (chipovi i chipseti).

 

Stvar je u repozitorijima, treba to odrzavati, tu ima mnogo dobrovoljaca, kod MS-a ako nema drivera ili je potreban neki software

korisinik to uzima na sebe jer fino ima da skida sam sa stranice proizvodaca, jelde.

 

Ubuntu, 32bit je preporucena verzija jer radi na 99.9 posta racunala a vecina ljudi nece primjetiti razliku ni da instalira na racunalo koje podrzava 64bit.

Kad uzimas retail Windows kupis licencu za izdanje (home, professional, ...) hoces li instalirati 32 ili 64bit je na tebi.

 

I evo ključne riječi. ;]

 

U mojoj firmi se razvija i H/W i driveri i S/W. Windows / *nix / Solaris / ... Stvarno nije važno, dok god se razvoj plaća. /BTW, business + razvojna okolina? 98,5% Win-oriented, ostalo razni Linux derivati (= prati prosjek)./

 

Ali što je s onim što se ne plaća? Dolazimo do tog "uglavnom". Prosječnog korisnika boli briga za "uglavnom". Nije nikakav problem potražiti drivere ako postoje. Ali što ako ne? Win platforma je tu de facto standard... Jer ako nećeš napraviti drivere za Windows OS (a radiš neki end consumer hardware) bolje da ni ne započinješ izradu. Dok s druge strane npr. Linux dio priče trenutno više upada u kategoriju "dobra volja".

 

Razlika između podržano i uglavnom podržano je na velikim brojevima itekako bitna.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
12 godina
neaktivan
offline
Razlog zašto korisnici ne vole Linux
>Nemam ni ja nikakvih problema na x64 ali ono 32bit recommended mi bode oci. Kad govorimo o mizernom postotku Linuxa na trzistu mislim da je i to bitan faktor jer odbija vlasnike modernih racunala. Ko da ides kupit auto i u brosuri modela pise "preporuceno voziti u pola gasa".

To je problem distribucije ne linuxa.
Ako necekas da portaju binary drajver za lansiranje ICBM-ova, ladno mozes u bilo kojem trenutku rekompajlirati kernel/drivere s bilo kojim opcijama ukljucujuci custom CFLAG-ove za CPU u tvom space shuttleu, isto vrijedi i za userland.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Razlog zašto korisnici ne vole Linux
kkedacic kaže...
>Nemam ni ja nikakvih problema na x64 ali ono 32bit recommended mi bode oci. Kad govorimo o mizernom postotku Linuxa na trzistu mislim da je i to bitan faktor jer odbija vlasnike modernih racunala. Ko da ides kupit auto i u brosuri modela pise "preporuceno voziti u pola gasa".

To je problem distribucije ne linuxa.
Ako necekas da portaju binary drajver za lansiranje ICBM-ova, ladno mozes u bilo kojem trenutku rekompajlirati kernel/drivere s bilo kojim opcijama ukljucujuci custom CFLAG-ove za CPU u tvom space shuttleu, isto vrijedi i za userland.

mislim da je ovaj tvoj odgovor u biti odgovor na pitanje u imenu topica.

korisnici inace koriste distribucije a ne linux pa je to i njihov problem.

nista se meni ne rekompajlira, to ostavljam onima koji znaju. meni samo smeta cinjenica da izdavac preporuca verziju koja ne moze u potpunosti upregnuti moje racunalo.

ali ponavljam, kod windowsa i osx-a mi smeta puno vise stvari. 

12 godina
neaktivan
offline
Razlog zašto korisnici ne vole Linux
Neki ga zbog toga vole neki mrze, meni je to recimo odlican feauture, koji uz BSD nema nijedan drugi OS, ako se nevaram.
Postoje i distre koje podrzavaju x64 sustave, postoje distre vise manje za bilo sta, ali ove za x64 vjerovatno su nikle 4-5 godina prije Windowsa i ostalih i fora je sto mozes imati cistaka x64 sistem bez 32 bitne podrske.
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Razlog zašto korisnici ne vole Linux

Mislim da mnogi ovdje ne razumiju da još uvijek 64 bitnim sustavom ne dobivaju neke posebne pogodnosti u smislu brzine i rada. Da ne spominjem aplikacije.

 

Ubuntu od nedavno po defaultu uključjue PAE kernel, tako da nema brige oko iskorištavanja memorije.

 

What one knows, we all know. What one learns we all benefit from. We are linux.
 
9 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Razlog zašto korisnici ne vole Linux
Bypass kaže...

Mislim da mnogi ovdje ne razumiju da još uvijek 64 bitnim sustavom ne dobivaju neke posebne pogodnosti u smislu brzine i rada. Da ne spominjem aplikacije.

To ti je borba s vjetrenjačama, jer kako ne kužiš? 64 > 32. {#}

 

Ljudi se ne bi trebali ni zamarati brojem bitova arhitekture procesora koji koriste, ako nisu barem proletjeli po dokumentaciji te arhitektrure (intelovi system developer manuali recimo). Jer se u protivnom sve svodi na ovaj gornji argument, eventualno se netko informiraniji sjeti još i proširenja memorijskih adresa i to je to. :D

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
15 godina
neaktivan
offline
Re: Razlog zašto korisnici ne vole Linux
Bypass kaže...

Mislim da mnogi ovdje ne razumiju da još uvijek 64 bitnim sustavom ne dobivaju neke posebne pogodnosti u smislu brzine i rada. Da ne spominjem aplikacije.

64 bitna verzija Ubuntua je brža od 32 bitne već nekoliko godina - pogledaj testove:

 

Dok je prije razlog preporuke 32 bitne verzije bio taj da je većina korisnika koristila do 2 GB memorije i nedostatak službenog 64 bitnog izdanja Flasha, kod izdavanja 12.04 bilo je prijedloga da 64 bitna verzija bude preporučena (defaultni download). Ipak, neki developeri u Canonicalu su bili previše zabrinuti za korisnike s 32 bitnim netbookovima - obično imaju najviše 2 GB memorije, a zbog veće potrošnje memorije koja je karakteristična za 64 bitne sustave, moglo bi doći do povećane upotrebe swapa (što je pogotovo negativno za korisnike sa SSD netbookovima) - tako da je 32 bitna verzija ostala preporučena.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
13 godina
protjeran
offline
Re: Razlog zašto korisnici ne vole Linux
hrx kaže...
Bypass kaže...

Mislim da mnogi ovdje ne razumiju da još uvijek 64 bitnim sustavom ne dobivaju neke posebne pogodnosti u smislu brzine i rada. Da ne spominjem aplikacije.

64 bitna verzija Ubuntua je brža od 32 bitne već nekoliko godina - pogledaj testove:

 

Dok je prije razlog preporuke 32 bitne verzije bio taj da je većina korisnika koristila do 2 GB memorije i nedostatak službenog 64 bitnog izdanja Flasha, kod izdavanja 12.04 bilo je prijedloga da 64 bitna verzija bude preporučena (defaultni download). Ipak, neki developeri u Canonicalu su bili previše zabrinuti za korisnike s 32 bitnim netbookovima - obično imaju najviše 2 GB memorije, a zbog veće potrošnje memorije koja je karakteristična za 64 bitne sustave, moglo bi doći do povećane upotrebe swapa (što je pogotovo negativno za korisnike sa SSD netbookovima) - tako da je 32 bitna verzija ostala preporučena.

Nije neka prevelika razlika osim u zadnjem benchmark-u. Dakle reklo bi se neosjetna razlika u većini slučajeva.

What one knows, we all know. What one learns we all benefit from. We are linux.
15 godina
neaktivan
offline
Razlog zašto korisnici ne vole Linux

On topic? Neznam da li je netko postao prije, slucajno sam se sjetio ovog videa:

(Why Linux Sucks)

All problems in computer science can be solved by another level of indirection
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.6.2012 20:40 (drnde).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Razlog zašto korisnici ne vole Linux
Bypass kaže...

Nije neka prevelika razlika osim u zadnjem benchmark-u. Dakle reklo bi se neosjetna razlika u većini slučajeva.

Samo da te podsjetim:

... još uvijek 64 bitnim sustavom ne dobivaju neke posebne pogodnosti u smislu brzine i rada. Da ne spominjem aplikacije.

Testovi pokazuju drugačije, a 10-50% veće performanse (dobivene na istom hardveru, besplatno) ne bih nazvao neosjetnima.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
14 godina
neaktivan
offline
Re: Razlog zašto korisnici ne vole Linux
hrx kaže...
Testovi pokazuju drugačije, a 10-50% veće performanse (dobivene na istom hardveru, besplatno) ne bih nazvao neosjetnima.

A što misliš zašto OpenArena (kojem je CPU usko grlo) ne dobiva boost, a applikacija koja se bavi inteznivnim izračunima tipa raytracer CRay dobiva boost? 64 bitna arhitektura donosi više raspoloživih registara čime se u nekim specifičnim slučajevima mogu osjetno poboljšati perfomanse.

 

Michael je testiranja vršio samo na sintetičkim benchmarcima koji vrte jednu usku, visoko optimiziranu petlju. U praksi puno manje osjećaš ta poboljšanja, jer se radi o ubrzanju jednog manjeg djela koda u odnosu na veći dio koji ne dobiva nikakva značajna ubrzanja pa onda Amdahlov zakon nastupa na snagu.

 

Stoga osim ako u pozadini konstantno ne renderiraš 3D grafiku, enkodiraš video ili nešto slično, čisto sumnjam da ćeš doista osjetiti neka poboljšanja. Za krajnjeg korisnika najveća prednost 64 bita i dalje ostaje u mogućnosti adresiranja više radne memorije.

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.6.2012 20:25 (rustweaver).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Razlog zašto korisnici ne vole Linux

Primjerice, gledajući testove transkodiranja, ušteda od 5 minuta na ukupno vrijeme transkodiranja za video duljine 60 minuta (59 FPS / 30 minuta za 64 bita, 51 FPS / 35 minuta za 32 bita - ubrzanje 16%) smatram osjetnim ubrzanjem.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.6.2012 20:32 (hrx).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Razlog zašto korisnici ne vole Linux
hrx kaže...

Primjerice, gledajući testove transkodiranja, ušteda od 5 minuta na ukupno vrijeme transkodiranja za video duljine 60 minuta (58 FPS / 31 minuta za 64 bita, 50 FPS / 36 minuta za 32 bita - ubrzanje 16%) smatram osjetnim ubrzanjem.

Svakako, ali ako tokom dana ne vršiš transkodiranje non-stop, tih 5 minuta što si uštedio pri tom jednom transkodiranju ti postane beznačajno...

 

Ubrzanje jednog malog posla, pa čak i da je 400%-tno, i dalje ostaje ubrzanje malog posla. Hmm... Kako da ti to slikovito objasnim?

 

Zamisli da pereš auto sat vremena, od toga 55 minuta doslovno pereš auto, a 5 minuta ti otpada na usisavanje sjedala. I sada ti nađeš način ubrzati usisavanje 100%, dakle umjesto 5 minuta sada trebaš samo 2 i pol minute za usisavanje. Samo po sebi gledano to je ogromno ubrzanje, ali se vrijeme pranja auta spustilo sa 60 minuta na 57,5 minuta. Dakle u globalu jako maleno ubrzanje.

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.6.2012 20:40 (rustweaver).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Razlog zašto korisnici ne vole Linux

Slažem se, ali ubrzanje postoji i može biti osjetno u nekim slučajevima. Postoji podosta korisnika koji se bave obradom videa, slike, zvuka i intenzivno koriste filtere - sam koristim Blender, pa besplatne dodatne performanse kod testnih rendera dobro dođu.

 

Da se vratimo na početak - pitanje je bilo zašto Canonical preporuča 32 bitnu verziju Ubuntua. Navedeno je da su razlog driveri - nisu: svi driveri postoje i u 64 bitnoj verziji, kako OS, tako i proprietary. Bypass je naveo da nema posebnih pogodnosti u smislu brzine i rada, što nije točno - postoji ubrzanje, kod određenih korisnika i osjetno.

 

Razlog preporuke 32 bitne verzije je obzirnost prema korisnicima - 32 bitna verzija će raditi na svim računalima koja su izašla u zadnjih cca 15 godina (Pentium Pro ->, prvi Athlon ->) bez ikakvih problema, dok preporukom  64 bitne verzije kao defaultnog downloada može biti problema kod korisnika sa starijim računalima i/ili računalima s manjom količinom memorije koji ne paze pri downloadu.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
12 godina
neaktivan
offline
Razlog zašto korisnici ne vole Linux
I sta sada da prestanemo koristiti x64 samo zato sto je ubrzanje malo? Ne kontam?
Druga stvar, prosireni adresni prostor je lagano vidljiv, kupis vise rama i ozezi, prosireni i dodani registri ipak moraju biti iskoristeni od strane programera i normalno da nece biti nikakvog ubrzanja ako se jedan te isti binary koristi na 32bitnom i 64bitnom CPU; znaci dio odgovornosti lezi i u programerima.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Razlog zašto korisnici ne vole Linux
kkedacic kaže...
I sta sada da prestanemo koristiti x64 samo zato sto je ubrzanje malo? Ne kontam?

Ne, nego prestati ići u krajnosti i razumjeti što zapravo dobivaš sa 64 bita. Ajde objasni ovu izjavu:

"i fora je sto mozes imati cistaka x64 sistem bez 32 bitne podrske."

Što je tu fora? Zašto je to tako prijeko potrebno?

 

kkedacic kaže...
dodani registri ipak moraju biti iskoristeni od strane programera

Zapravo, to je do kompajlera (osim ako ne pišeš assembly). Kompajler vrši alokaciju registara pri izradi izvršne datoteke.

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.6.2012 22:00 (rustweaver).
13 godina
offline
Re: Razlog zašto korisnici ne vole Linux
rustweaver kaže...

 

Stoga osim ako u pozadini konstantno ne renderiraš 3D grafiku, enkodiraš video ili nešto slično, čisto sumnjam da ćeš doista osjetiti neka poboljšanja. Za krajnjeg korisnika najveća prednost 64 bita i dalje ostaje u mogućnosti adresiranja više radne memorije.

Da, no ako se netko zeli ozbiljnije koristiti npr. Blenderom onda je adresiranje vece kolicine RAM-a neophodno. Pa i ako neces, ruzan je osjecaj da racunalo od 16GB raspolozivih koristi niti 4GB. Danas sve ozbiljnije izracunske aplikacije, 3D modeleri, render enginei, video i foto obrada... vuku veliku korist iz 64bit sistema a pogotovo iz kolicine RAM-a pa preporuka za 32bit zvuci kao "ovo je OS za face i jubito".  Nek se baziraju na 64bit a za ove sa 2GB nek izdaju i 32bit verziju ali takvih je sve manje.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Razlog zašto korisnici ne vole Linux
BlueMax kaže...

Da, no ako se netko zeli ozbiljnije koristiti npr. Blenderom onda je adresiranje vece kolicine RAM-a neophodno.

Dalo bi se o ovome raspravljati. Ali ja nisam ništa ni rekao protiv većeg adresnog prostora, pročitaj zadnju rečenicu toga što si citirao :P

 

Netko tko koristi Blender i pri tome regularno udara u granicu od 4 gige RAM-a svakako nije prosječan korisnik.

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.6.2012 22:05 (rustweaver).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice