Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.672
|
čitano: 1.387.604
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
online
Vodič za odabir kućišta

Molim preporuku za budget quiet kcuiste, komponente koje bi isle u njega su pod moj pc. LP (max 400 kn)

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Ekipa,

molim Vas preporuku kucista, bitno mi je da radiator od vodenog bez problema mogu montirati na top a da mi ne blokira ram ili vrm ploce

Dodatno sto mi je bitno da stane 1 mehanicki disk te dva ssda druga dva ionako imam na ploci...

 

ako je moguce dobiti airflow + tisinu... :(

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.10.2020 8:54 (toxic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
toxic kaže...

Ekipa,

molim Vas preporuku kucista, bitno mi je da radiator od vodenog bez problema mogu montirati na top a da mi ne blokira ram ili vrm ploce

Dodatno sto mi je bitno da stane 1 mehanicki disk te dva ssda druga dva ionako imam na ploci...

 

ako je moguce dobiti airflow + tisinu... :(

 

Hmmm... velicina ploce, model ploce, model RAM-a, velicina radijatora, tip kucista, cijena, bilo sta bitno?

99% kucista prima 3.5" HDD i 2x 2.5" HDD/SSD, to je najmanji problem.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
toxic kaže...

Ekipa,

molim Vas preporuku kucista, bitno mi je da radiator od vodenog bez problema mogu montirati na top a da mi ne blokira ram ili vrm ploce

Dodatno sto mi je bitno da stane 1 mehanicki disk te dva ssda druga dva ionako imam na ploci...

 

ako je moguce dobiti airflow + tisinu... :(

A gle, to ovisi o RAM-u i AIO-u. Ali trebao bi gledati kućišta koja imaju zamaknuti mount prema staklu, sad ne znam koja točno imaju, ali ovo su neka kućišta koja bi ja gledao: Be Quiet! Pure Base 500DX, Phanteks P400A, Lian Li Lancool II Mesh, Fractal Design Meshify C (za njega znam da ima zamaknuti top AIO mount, pošto ga imam).

 

Ako kućište ima dobar airflow, imat ćeš tišinu...Mislim da Gamers Nexus ima cijeli video o tome, zajebi ona zatvorena kućišta sa 'sound dampening' pijenama/panelima, vruća su i da se to bar malo hladi treba dići RPM do neba.

 

 

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Čitatelj kaže...
toxic kaže...

Ekipa,

molim Vas preporuku kucista, bitno mi je da radiator od vodenog bez problema mogu montirati na top a da mi ne blokira ram ili vrm ploce

Dodatno sto mi je bitno da stane 1 mehanicki disk te dva ssda druga dva ionako imam na ploci...

 

ako je moguce dobiti airflow + tisinu... :(

 

Hmmm... velicina ploce, model ploce, model RAM-a, velicina radijatora, tip kucista, cijena, bilo sta bitno?

99% kucista prima 3.5" HDD i 2x 2.5" HDD/SSD, to je najmanji problem.

 ATX ploca, rami su standardnih dimenzija.. sve je u mom sigu..

Bnet: mNik987#2148
7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Ok, dakle kupujes za vec postojecu konfiguraciju, ne za novu.

Koliko novaca bi investirao u komponentu kucista?

Jos neke dodatne zelje?

 

Ako se ne uzima nikakav cjenovni rang, onda imas 940 potencijalnih kucista:

https://geizhals.eu/?cat=gehatx&xf=18228_240~533_1~536_1~9691_ATX~984_2#gh_filterbox

 

Kada ogranicimo pretragu na odredjen financijski faktor, bit ce manje potencijalnih kucista,

pa se onda mogu pogledati i finese.

 

Recimo da ti je limit 150€, sto je realno gledajuci lijepa suma za kuciste, to ispada oko 800 potencijalnih kucista:

https://geizhals.eu/?cat=gehatx&xf=18228_240~533_1~536_1~9691_ATX~984_2&asuch=&bpmin=&bpmax=150&v=e&hloc=at&hloc=de&hloc=pl&hloc=uk&hloc=eu&filter=update&plz=&dist=&mail=&sort=r&bl1_id=30

 

Najduza EVGA GTX 1080TI je 300mm dugacka, dakle i to unesemo u obzir, i recimo dodao sam da ima managment za kabloce, te da je i iznvana i iznutra crno - 600 potencijalnih kucista:

https://geizhals.eu/?cat=gehatx&bpmax=150&v=e&hloc=at&hloc=de&hloc=pl&hloc=uk&hloc=eu&filter=update&sort=r&bl1_id=30&xf=17465_schwarz%7E17500_schwarz%7E18228_240%7E2634_300%7E533_1%7E535_Kabelmanagement%7E536_1%7E9691_ATX%7E9709_ATX%7E984_2

 

Ako odaberemo da je kuciste izolirano od buke, onda nam ostaje 70 kucista koje bi mogao uzeti u obzir:

https://geizhals.eu/?cat=gehatx&bpmax=150&v=e&hloc=at&hloc=de&hloc=pl&hloc=uk&hloc=eu&filter=update&sort=r&bl1_id=30&xf=17465_schwarz%7E17500_schwarz%7E18228_240%7E2634_300%7E533_1%7E535_Kabelmanagement%7E535_schallged%E4mmt%7E536_1%7E9691_ATX%7E9709_ATX%7E984_2

 

Jos bi gledao da ventilatori naprijed i otraga mogu biti bar 140mm, to nas suzava na 40 kucista:

https://geizhals.eu/?cat=gehatx&bpmax=150&v=e&hloc=at&hloc=de&hloc=pl&hloc=uk&hloc=eu&filter=update&sort=r&bl1_id=30&xf=17465_schwarz%7E17500_schwarz%7E18081_140%7E18083_140%7E18228_240%7E2634_300%7E533_1%7E535_Kabelmanagement%7E535_schallged%E4mmt%7E536_1%7E9691_ATX%7E9709_ATX%7E984_2

 

Ako jos odaberemo da kucista naprijed nemaju vrata (losija izolacija buke, ali bolje hladnjenje), onda se izbor suzi na 25 kucista:

https://geizhals.eu/?cat=gehatx&bpmax=150&v=e&hloc=at&hloc=de&hloc=pl&hloc=uk&hloc=eu&filter=update&sort=r&bl1_id=30&xf=1333_ohne%7E17465_schwarz%7E17500_schwarz%7E18081_140%7E18083_140%7E18228_240%7E2634_300%7E533_1%7E535_Kabelmanagement%7E535_schallged%E4mmt%7E536_1%7E9691_ATX%7E9709_ATX%7E984_2

 

E sad mozes pogledati medju 25 koje ti se svidja, i kako izgleda unutra - koliko je ostalo prostora za radijatore + ventilatore na radijatorima.

 

Moja prvi favorit bi bilo Fractal S2 Blackout - jer se gornji poklopac moze i skroz zatvoriti, ili staviti otvorena rebra, pa ima fini protok.

Izgled je veoma klasican, bez puno sminke, sto cijenim. Ono sto gubis je prednji mesh, to Fractal nema, ali zato je izgled cist,

te 2x 140mm venta mogu dovoljno svjezeg zraka usisati kroz bocne otvore:

https://geizhals.eu/fractal-design-define-s2-blackout-fd-ca-def-s2-bko-tgl-a1900422.html?hloc=at&hloc=de&hloc=eu&hloc=pl&hloc=uk

 

A drugi favorit mi je BQ 500DX - za razliku od Fractala, ima i mesh, veoma modularno kuciste, tray nosac za vodeno na izvlacenje,

stvarno odlicno zaokruzeno kuciste ispod 100€ - jedini nedostatak je RGBgay, al to mozes iskljuciti, ili demontirati skroz:

https://geizhals.eu/be-quiet-pure-base-500dx-black-bgw37-a2273753.html?hloc=at&hloc=de&hloc=eu&hloc=pl&hloc=uk

 

Sretno u potrazi! Sigurno ima nesto bas za tebe.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Čitatelj kaže...

 

A drugi favorit mi je BQ 500DX - za razliku od Fractala, ima i mesh, veoma modularno kuciste, tray nosac za vodeno na izvlacenje,

stvarno odlicno zaokruzeno kuciste ispod 100€ - jedini nedostatak je RGBgay, al to mozes iskljuciti, ili demontirati skroz:

https://geizhals.eu/be-quiet-pure-base-500dx-black-bgw37-a2273753.html?hloc=at&hloc=de&hloc=eu&hloc=pl&hloc=uk

 

Sretno u potrazi! Sigurno ima nesto bas za tebe.

OK, kućište izgleda super i čini mi se da će i meni poslužiti savjet koji si dao, ali ima li neki od dućana sa tog linka dostavu u HR?

 

Koliko mi se čini, svi dostavljaju u regiju, nitko u Kroazien...

The Chinaman is not the issue here!!!
7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

https://www.nabava.net/kucista?q=500dx

 

Ima i u HR Budi Tiho Cista Baza - PC Futrola

 

 

 

https://www.nabava.net/kucista?q=500dx

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Koje je najbolje čim tiše kučište do 1000kn. Ne treba imati staklo, bolje da je zatvoreni da se buka smanji. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
online
Re: Vodič za odabir kućišta
FileFicho kaže...

Koje je najbolje čim tiše kučište do 1000kn. Ne treba imati staklo, bolje da je zatvoreni da se buka smanji. 

Fractal R6 i R7 novi su jedni od najtisih ako se ne varam + noviji modeli od NZXT-a (H700, H510) ili od Be Quieta nesto zatvorenije tipa Silent Base 800 ili Pure Base 600, Dark Base 700...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.10.2020 1:43 (Tomo53nja).
5 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Dark Base 700, preporuka, najtise kuciste koje sam koristio.

 

Jedini minus je osrednji airflow, ali sto se tisine tice vrhunski.

www.youtube.com/TerabitTV
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
FileFicho kaže...

Koje je najbolje čim tiše kučište do 1000kn. Ne treba imati staklo, bolje da je zatvoreni da se buka smanji. 

Ja se ne bih slozio kolegama. Prije sam tako razmisljao, ali sam kasnije vidio da imam jednako tiho kuciste i sa Fractal Define S i sa BQ Pure Base 500, a nesto manje temp. s otvorenim kucistem. Fractala sam cak modao sprijeda jer mu je to bila jedina stranica bez zvucne izolacije pa sam stavio neku pamucnu izolaciju, a da i dalje imam airflow. Ak oces tiho kuciste kupi odlicne ventilatore, dobar CPU cooler i tihu grafu i to je to. Preporuka ventilatora od jeftinih prema skupljima: Arctic P14, Thermalright TY-147A, Be Quiet Silent Wings 3, Noiseblocker B14-PS.. Jedini je problem sto s jeftinim kucistima nemas neku izradu. Stoga je polovni Fractal i dalje moja preporuka ili BQ PB 500 ili Define C ili Phanteks P300/400/500A i slicna kompakt kucista jer su cijenovno atraktivnija od vece brace.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.10.2020 9:16 (The_Fichek).
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...
FileFicho kaže...

Koje je najbolje čim tiše kučište do 1000kn. Ne treba imati staklo, bolje da je zatvoreni da se buka smanji. 

Ja se ne bih slozio kolegama. Prije sam tako razmisljao, ali sam kasnije vidio da imam jednako tiho kuciste i sa Fractal Define S i sa BQ Pure Base 500, a nesto manje temp. s otvorenim kucistem. Fractala sam cak modao sprijeda jer mu je to bila jedina stranica bez zvucne izolacije pa sam stavio neku pamucnu izolaciju, a da i dalje imam airflow. Ak oces tiho kuciste kupi odlicne ventilatore, dobar CPU cooler i tihu grafu i to je to. Preporuka ventilatora od jeftinih prema skupljima: Arctic P14, Thermalright TY-147A, Be Quiet Silent Wings 3, Noiseblocker B14-PS.. Jedini je problem sto s jeftinim kucistima nemas neku izradu. Stoga je polovni Fractal i dalje moja preporuka ili BQ PB 500 ili Define C ili Phanteks P300/400/500A i slicna kompakt kucista jer su cijenovno atraktivnija od vece brace.

Pa koliko čitam po recenzijama R6 i R7 imaju tihe ventilatore ili?

Bolje mi je dati 1000kn pa imam sve u kompletu, nego 700kn za kučište pa još 600kn za ventilatore.

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Pa ono, imaju, ali nista posebno. Jedan Arctic P14 ih pomete, makar Arctic gotovo sigurno ima slabiji QC. Ne moras davati nikakvih 600kn za ventilatore, imas neke cijenovne rangove kao sto sam naveo. Kako got kupis je dobro jer ces tesko fulati s tim budzetom za kuciste, dok kupujes brand kucista.

13 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Pure Base 500 ili 600 i vozi.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Nedavno uzeo Fractal Define 7 na akciji u ADM-u. Stock ventilatore o kojima sam citao da nisu bas nesto, a i 3 pinski su - sam zamijenio s Arctic P14 PWM, 3 komada + Arctic Liquid Freezer 280 AIO. Radijator je na prednjoj strani montiran u pull konfiguraciji tj ventici vuku zrak izvana. Iza i gore imam po jedan 140 mm exhaust i dole jos jedan intake na mjestu gdje bi trebao biti HDD cage.

 

Otkako sam izvadio prokleti hard disk koji je proizvodio nenormalne vibracije i buku, apsolutno savrsena tisina tijekom redovnog koristenja, jedino se grafa zna malo cuti u gamingu jer je jako los model :) Al i to ce se popraviti kad stigne 3080-tka.

 

Temperature procesora oko 55-61 stupnjeva u loadu uz necujnost.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Minneyar kaže...

Nedavno uzeo Fractal Define 7 na akciji u ADM-u. Stock ventilatore o kojima sam citao da nisu bas nesto, a i 3 pinski su - sam zamijenio s Arctic P14 PWM, 3 komada + Arctic Liquid Freezer 280 AIO. Radijator je na prednjoj strani montiran u pull konfiguraciji tj ventici vuku zrak izvana. Iza i gore imam po jedan 140 mm exhaust i dole jos jedan intake na mjestu gdje bi trebao biti HDD cage.

 

Otkako sam izvadio prokleti hard disk koji je proizvodio nenormalne vibracije i buku, apsolutno savrsena tisina tijekom redovnog koristenja, jedino se grafa zna malo cuti u gamingu jer je jako los model :) Al i to ce se popraviti kad stigne 3080-tka.

 

Temperature procesora oko 55-61 stupnjeva u loadu uz necujnost.

Jesu li ti stock ventilatori toliko glasni?

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
FileFicho kaže...
Minneyar kaže...

Nedavno uzeo Fractal Define 7 na akciji u ADM-u. Stock ventilatore o kojima sam citao da nisu bas nesto, a i 3 pinski su - sam zamijenio s Arctic P14 PWM, 3 komada + Arctic Liquid Freezer 280 AIO. Radijator je na prednjoj strani montiran u pull konfiguraciji tj ventici vuku zrak izvana. Iza i gore imam po jedan 140 mm exhaust i dole jos jedan intake na mjestu gdje bi trebao biti HDD cage.

 

Otkako sam izvadio prokleti hard disk koji je proizvodio nenormalne vibracije i buku, apsolutno savrsena tisina tijekom redovnog koristenja, jedino se grafa zna malo cuti u gamingu jer je jako los model :) Al i to ce se popraviti kad stigne 3080-tka.

 

Temperature procesora oko 55-61 stupnjeva u loadu uz necujnost.

Jesu li ti stock ventilatori toliko glasni?

 Nisu ali im je max 1000 rpm i nemaju PWM. Arcticovi su tisi, idu do 1500 RPM i micu vise zraka pri istim okretajima, i jos su PWM; a jos preko duplo jeftiniji. A i nisam htio spajati na MoBo headere kad kuciste vec ima odlican fan hub ukljucen

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
15 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Ajd kad ste vec krenuli sa venitlatorima moze preporuka sta uzeti. Gledam Kolink Citadel Mesh ali ima i izvedbu bez RGB ali fali fan controller i zadnji 120mm vent. Pa sam mislio mozda uzeti tu verziju i izvaditi ova dva venta te metnuti 2x140 i 120, al mi se nedaje po 25eura za nocuta fanove. Tak da me zanima za kolko bi se novaca dalo nesto posteno kupit, rgb me ne zanima samo da su relativno tihi i dobri i da se moze regulirat brzina vrtnje(i pomogucnosti crne boje), i da vjerojatno bi mi trebo i fan controller. Ili da uzmem onu rgb izbedbu za 15 eura vise jednostavno?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Ovo kućište je odlično iz iskustva:
https://www.nabava.net/search.php?q=MS+TITAN+II+PRO+gaming

3 ventilatora s prednje strane, i 1 ventilator iza. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.10.2020 15:16 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
mislioc kaže...

Ovo kućište je odlično iz iskustva:
https://www.nabava.net/search.php?q=MS+TITAN+II+PRO+gaming

3 ventilatora s prednje strane, i 1 ventilator iza. 

ma jok, za te novce kupi BQ, Phanteks ili Fractal.

 

Kakav MS, ni u ludilu. MS je ok za 200-300kn

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Dobar je MS, ako uzmes tako neko kvalitetnije njihovo kuciste. Ja sam slagao u Black Widow koje je vrlo slicno, ali ima nekih mušica kao izrada kompletne plastike, neke rupe nisu tamo di bi trebale biti, ona gumica za kablove se lako odvaja, ali za ispod 500kn je imalo vrata, zvucnu izolaciju i opcenito vrlo solidnu izradu te nista tanje stranice od Fractala.

13 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

ja sam se odlučio za "budi tiho" silent base 801

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Minneyar kaže...
FileFicho kaže...
Minneyar kaže...

Nedavno uzeo Fractal Define 7 na akciji u ADM-u. Stock ventilatore o kojima sam citao da nisu bas nesto, a i 3 pinski su - sam zamijenio s Arctic P14 PWM, 3 komada + Arctic Liquid Freezer 280 AIO. Radijator je na prednjoj strani montiran u pull konfiguraciji tj ventici vuku zrak izvana. Iza i gore imam po jedan 140 mm exhaust i dole jos jedan intake na mjestu gdje bi trebao biti HDD cage.

 

Otkako sam izvadio prokleti hard disk koji je proizvodio nenormalne vibracije i buku, apsolutno savrsena tisina tijekom redovnog koristenja, jedino se grafa zna malo cuti u gamingu jer je jako los model :) Al i to ce se popraviti kad stigne 3080-tka.

 

Temperature procesora oko 55-61 stupnjeva u loadu uz necujnost.

Jesu li ti stock ventilatori toliko glasni?

 Nisu ali im je max 1000 rpm i nemaju PWM. Arcticovi su tisi, idu do 1500 RPM i micu vise zraka pri istim okretajima, i jos su PWM; a jos preko duplo jeftiniji. A i nisam htio spajati na MoBo headere kad kuciste vec ima odlican fan hub ukljucen

Gdje si spojio 3 PWM fana kad fan hub ima 3 PWM utora s time da je jedan CPU fan?

7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
nine kaže...

ja sam se odlučio za "budi tiho" silent base 801

 

Mislis tiha baza?

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
FileFicho kaže...
Minneyar kaže...
FileFicho kaže...
Minneyar kaže...

Nedavno uzeo Fractal Define 7 na akciji u ADM-u. Stock ventilatore o kojima sam citao da nisu bas nesto, a i 3 pinski su - sam zamijenio s Arctic P14 PWM, 3 komada + Arctic Liquid Freezer 280 AIO. Radijator je na prednjoj strani montiran u pull konfiguraciji tj ventici vuku zrak izvana. Iza i gore imam po jedan 140 mm exhaust i dole jos jedan intake na mjestu gdje bi trebao biti HDD cage.

 

Otkako sam izvadio prokleti hard disk koji je proizvodio nenormalne vibracije i buku, apsolutno savrsena tisina tijekom redovnog koristenja, jedino se grafa zna malo cuti u gamingu jer je jako los model :) Al i to ce se popraviti kad stigne 3080-tka.

 

Temperature procesora oko 55-61 stupnjeva u loadu uz necujnost.

Jesu li ti stock ventilatori toliko glasni?

 Nisu ali im je max 1000 rpm i nemaju PWM. Arcticovi su tisi, idu do 1500 RPM i micu vise zraka pri istim okretajima, i jos su PWM; a jos preko duplo jeftiniji. A i nisam htio spajati na MoBo headere kad kuciste vec ima odlican fan hub ukljucen

Gdje si spojio 3 PWM fana kad fan hub ima 3 PWM utora s time da je jedan CPU fan?

 AIO je spojen u CPU fan na MoBo, a 3 chassis fana u 3 PWM utora na fan hubu. Navodno ovaj hub cak podrzava i regulaciju 3-pinskih ventilatora ako je bar jedan PWM spojen na prvi slot - ali o ovom su informacije dosta konfliktne po netu, neki kazu da se vrti na 100% i da nemas mogucnost prilagodbe a neki kazu da se prilagodi brzini vrtnje PWM fana koji je na prvom slotu.

 

I da pitao je netko gore za preporuku fanova - Arctic P14 PWM daleki best buy, bolji od Noctue za puno manje para. Po meni nema smisla bacati lovu na ista skuplje, pogotovo ako nije bitan RGB

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Hvala, al ima 3 razlicita modela bar tu na casekingu. A buduci da mi nije bas jasno, ak ti il neko kuzi nek mi objasni razliku. Makar i ovi najskuplji su mi cjenovno prihvatljivi, sta onda za 120mm da uzmem P12 vidim da postoji isto onda to? I mozda preporuka nekog kontrolera za to? Ispod su ova tri modela kod kojih mi nije jasna razlika

 

https://www.caseking.de/en/arctic-p14-pwm-pst-co-luefter-schwarz-140mm-luar-080.html

 

https://www.caseking.de/en/arctic-p14-pwm-luefter-schwarz-140mm-luar-079.html

 

https://www.caseking.de/en/arctic-p14-pwm-pst-luefter-schwarz-140mm-luar-076.html

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Minneyar kaže...

 AIO je spojen u CPU fan na MoBo, a 3 chassis fana u 3 PWM utora na fan hubu. Navodno ovaj hub cak podrzava i regulaciju 3-pinskih ventilatora ako je bar jedan PWM spojen na prvi slot - ali o ovom su informacije dosta konfliktne po netu, neki kazu da se vrti na 100% i da nemas mogucnost prilagodbe a neki kazu da se prilagodi brzini vrtnje PWM fana koji je na prvom slotu.

 

I da pitao je netko gore za preporuku fanova - Arctic P14 PWM daleki best buy, bolji od Noctue za puno manje para. Po meni nema smisla bacati lovu na ista skuplje, pogotovo ako nije bitan RGB

ne znam zašto ne koristiš matičnu kad ima daleko napredniji način reguriranja ventova preko fan xperta

imaš pinove za sve ventilatore, radi sa pwm i 3-pinskim bez problema, namjestiš krivulje kako ti paše ovisno o temperaturi, ima i fan stop fukciju za idle, funkciju odgode vrtnje da se ne aktiviraju na svaki temperaturni spike, jednom to podesiš i miran si bez stalnog drkenjanja po kontroleru

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
R4zOR229 kaže...

Hvala, al ima 3 razlicita modela bar tu na casekingu. A buduci da mi nije bas jasno, ak ti il neko kuzi nek mi objasni razliku. Makar i ovi najskuplji su mi cjenovno prihvatljivi, sta onda za 120mm da uzmem P12 vidim da postoji isto onda to? I mozda preporuka nekog kontrolera za to? Ispod su ova tri modela kod kojih mi nije jasna razlika

 

https://www.caseking.de/en/arctic-p14-pwm-pst-co-luefter-schwarz-140mm-luar-080.html

 

https://www.caseking.de/en/arctic-p14-pwm-luefter-schwarz-140mm-luar-079.html

 

https://www.caseking.de/en/arctic-p14-pwm-pst-luefter-schwarz-140mm-luar-076.html

 Isti su svi, ne znam zakaj imaju 3 listinga za istu stvar. Valjda od razlicitih dobavljaca, ali to je to. Za 120 mm P12 PWM. Za kontrolere iskreno mislim da nema smisla bacat novce osim ak ti maticna zbilja nema dovoljno CHA_FAN headera. Pa cak i onda, radije uzmes splitter sa aliexpressa za pol dolara i spojis 2-3 fana na jedan header.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice