Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.672
|
čitano: 1.389.183
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

koja su top? koja bi preporucio?

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Top je ono sto ti treba, u cjenovnom rangu koji ti pase.

 

Ako ti treba 1x 5.25" ulaz, za mATX plocu, do 60€, postoji.

Ako zelis 5x 5.25" za ATX plocu do 500€, ima i tog.

 

Ne znam sto tebi treba i sto ti pase.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
online
Re: Vodič za odabir kućišta
Kill Frenzy kaže...

Sklapam si lagano novi komp i dosao sam do kucista i nemalo se iznenadio.Masa kucista uopce vise nema predvidjeno mjesto za dvdrom? WTF? prevazislo me vrijeme.

kako da winse puknem gore uopce.

 

Koliko vidim instar ima najveci izbor kucista.jel postoji jos neka trgovia gdje je izbor velik.links je u kurcu

Futura, Adm, Protis...R6 od novijih jos uvijek ima utor za citac, a po zelji ga mozes i maknut...R5 takoder, ali ne znam da li ga jos ima u prodaji gdje...Od ostalih marki nisam siguran, ali Corsair sigurno ima modela u koje ide citas, kao i Phanteks pa istrazi malo...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.9.2020 0:17 (Tomo53nja).
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Kill Frenzy kaže...

...kako da winse puknem gore uopce...

 

 Bootabilan USB?

Bit će!
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
unique83 kaže...
Kill Frenzy kaže...

...kako da winse puknem gore uopce...

 

 Bootabilan USB?

 nisam nikad.

na kraju cu uzet NZXT H710.jel ima netko na forumu mozda?

 

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
10 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Lp, 

Razmišljam si nešto mogao bih  u kućištu malo napravit reda. Naprijed imam 3 venta rgb koja bi iskreno nabacio na radijator od vodenog koje si planiram nabavit.

E sada na vrhu imam prostora za 2 fana moze ici 120 ili 140mm i jedno mjesto nazad 120 ili 140mm.

Trenutno imam 3 naprijed i jedan fan nazad. S obzirom da nisam provjeravao koliko fanova mogu stavit na matičnu za prijedlog slobodno može i neki fan controller.

Ukratko trebam 3 savršena ventilatora, sto tiša što kvalitetnija, ako je rgb u pitanju volio bih samo da svjetli hladno bijelo svjetlo.

 

 

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Bero_ng95 kaže...

Razmišljam si nešto mogao bih  u kućištu malo napravit reda.

Nabacati max. broj ventilatora koje je moguće ubaciti u kućište ne znači "napraviti reda", znači da ćeš na kraju imati jako dobar usisavač prašine što možda i nije tako loše.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.9.2020 8:02 (Valentin17).
10 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav, treba mi pomoć

Treba mi bijelo double chamber kućište sa staklom bar sa strane ali da ima mogućnost (tvornički) vertikalne montaže grafičke. Ploča će biti mATX tako da kućište ne može biti full, mid tower, već za max mATX ploču. Tražim i nikako naći, za popipit... Zna li netko?

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Ako zelis malo kuciste sa puno mogucnosti, onda imas isto Ophion Evo M, mATX verzija Ophion i Ophion Evo ITX kucista:

https://geizhals.eu/raijintek-ophion-m-evo-tgs-0r20b00135-a2044570.html

 

Ako pak nisi za sedvic-style kuciste, nego zelis nesto klasicnije, meni je ovaj Jonsbo prekrasan:

https://geizhals.eu/jonsbo-u5s-silver-u5s-silver-a2352292.html

 

Nisi spomenuo budzet, no ako zelis malo ustedjeti, imas Kolink, firma koja proizvodi Noctua hladnjake u svojim tvornicama,

ima prilicno simpatican model:

https://geizhals.eu/kolink-citadel-mesh-a2326902.html

 

Cak imaju model i sa pederlukom:

https://geizhals.eu/kolink-citadel-mesh-rgb-a2326916.html

 

Eto, to bi mila moja tri izbora.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav!
Pripremam se za nabavu novog računala... pričekat ću nove AMD procesore, pa ću vidjeti koje su mi opcije. Do sad sam imao Fractal Define Mini, prva generacija, mATX kućište. U novom računalu vratio bih se ATX formatu, no volio bih zadržati čim više tišine. Stoga tražim neko tiho ATX kučište, u rangu od oko 70 € (oko 500-600 kn)... na koja kučišta da obratim pažnju? RGB nebitan, prozor nebitan, mesh nebitan, tišina je važnija od bilo kakve kozmetike. Preferiram monolit naspram transformers dizajna, imam previše godina za bilo kakav agresivan dizajn :) a bilo bi zgodno da mogu montirati 140 mm ventove sa stražnje strane, pa i sa prednje, no nije uvjet.
Hvala na sugestijama.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav svima,

 

OK,uzeo bi onda novo kućište,ali nisam siguran da li bi mi stalo  vodeno hlađenje na vrh (top mount)?

Također me brine ako i stane da li će matična smetati ako hlađenje bude na vrhu?

Molio bi  ako samo možete pogledati dimenzije i reći mi da li je to kompatibilno.

Evo linkova:

https://www.silentiumpc.com/en/product/signum-sg7v-evo-tg-argb/

 

https://www.msi.com/Motherboard/MAG-Z490-TOMAHAWK/Specification

 

https://www2.arctic.ac/liquidfreezer2/liquid-freezer-360-en-2/

 

hladnjak je sa ventilatorima i radiatorom cca. 63mm širok.

 

Zaista se bojim da ne naručim to kućište pa da ponovo ne stane.

Moj PC  
1 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

 je li moguce da pure base 500 tako lose hladi kako gamernexus kaze?

11 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Ljudi još nisam siguran za ono kućište,pa ako može pomoć molim vas?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

 

Casablancas kaže...

 je li moguce da pure base 500 tako lose hladi kako gamernexus kaze?

 

Ne mozes imati i ovce i novce, dakle ako hoces tisinu, moras smanjiti otvore kucista,

tako da ce i manja kolicina zraka ulaziti u kuciste, dakle vise ce topline ostati u kucistu.

Racunaj 10-15°C vece temperature, ali zato i gotovo nista prasine, te gotovo potpunu tisinu.

Bitno je optimizirati komponente, dakle ne 150W TDP procesore, nego gledas 65W TDP i nize,

imas Ryzene u svakom slucaju, Intel sa svojim visokim temperaturama nije za preporuku.

 

Al da, tisina je u ovom slucaju bitnija od temperature.

 

Define S ti je prilagodljiviji, jer mozes otvoriti gore ispuh i time smanjiti dodatno temperature,

ali i povecati disipaciju zvuka u okolinu.

 

Jurassic Park kaže...

Ljudi još nisam siguran za ono kućište,pa ako može pomoć molim vas?

 

https://geizhals.eu/?cat=gehatx&xf=18223_360%7E533_1%7E9691_ATX

 

Evo, imas 690 kucista koja su kompatibilna sa 360mm radijatorima, pa si biraj.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
15 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Zna neko kaj je sa lancool 215, bilo je prvo najavljeno za osmi onda pomaknuto na neku sredinu devetog 14,15 mi se cini i sad ni glasa o njemu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

To je u principu isto kuciste kao 205, samo sa drugom prednjom maskom. Cak mi se 205 vise svidja.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Pb500 ima gornji ispuh isto, samo se makne magnetni poklopac :)

Ja ga imam u kombinaciji sa r5 3600 i 1660s. Stavio sam dodatna 2 bq fana od 14 naprijed i jedan na ispuhu. 

Idle drzi u rasponu 32-35, a dok igram je nekih 55-60. Meni sasvim ok, a najbitnije je tisina i tu odradjuje super posao jer je u dnevnom i ne cuje se skoro nista.

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Striko2009 kaže...

Pb500 ima gornji ispuh isto, samo se makne magnetni poklopac :)

Ja ga imam u kombinaciji sa r5 3600 i 1660s. Stavio sam dodatna 2 bq fana od 14 naprijed i jedan na ispuhu. 

Idle drzi u rasponu 32-35, a dok igram je nekih 55-60. Meni sasvim ok, a najbitnije je tisina i tu odradjuje super posao jer je u dnevnom i ne cuje se skoro nista.

E hvala. Ciljam na sličnu konfiguraciju :)

 

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Striko2009 kaže...

Pb500 ima gornji ispuh isto, samo se makne magnetni poklopac :)

Ja ga imam u kombinaciji sa r5 3600 i 1660s. Stavio sam dodatna 2 bq fana od 14 naprijed i jedan na ispuhu. 

Idle drzi u rasponu 32-35, a dok igram je nekih 55-60. Meni sasvim ok, a najbitnije je tisina i tu odradjuje super posao jer je u dnevnom i ne cuje se skoro nista.

Zato sto imas vrlo štedljive i efikasne komponente koje vjerujem nisi clockao. Mislim da imam slične temp s r5 1600 @3.8Ghz (slab primjerak) i Sapphire Nitro RX 580 8GB SE u Be Quiet 500DX, odnosno airflow izvedbi tvojeg PB 500.

 

Što se tiče tišine nije baš relevantno suditi o tome, ako ti je komp u dnevnom gdje pretpostavljam imaš još barem 2-3 izvora buke.

 

Moral of story, pitanje je uvijek koje komponente čovjek ide stavit u komp. Ovo kaj ti imaš možeš staviti u MS Winston od 250kn i vjerujem da ćeš imati jednako dobre temp./buku s istom konfiguracijom i ventilatorima. Estetika je naravno druga priča.

 

Zvučna izolacija je dobra za smanjiti potencijalne neugodne frekvencije kao coil whine i to je to. Meni je komp jednako tih u skroz zatvorenom Define S sa modanom zvučnom izolacijom naprijed i u ovom BQ 500DX, ali eto da sam imao pećnice od komponenti možda bi bilo drugačije. Onda bi možda Define S bio tiši, ali i topliji. Sve na kraju krajeva po meni zavisi o fan krivuljama što se toga tiče.

14 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Nista nije klokano, sve je i dalje tvornicki. 

Bitna mi je tisina po noci jer kad komp radi cijelu noc da ne zuji posto je sve otvoreno prema sobama zbog djece i to funkcionira super. Preko dana manje bitno, ali i u dnevnim uvijetima ako igram pa je pod vecim loadom, ne cuje se.

Znam da komponente nisu grijaci, tako je i birano tisina + toplina na maksimalni minimum a da ipak nesto vrijedi :)

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

razmišljam si kako je vrijeme da svog 15 godina starog velikog ćifuteka (slika) zamijenim sa nekom modernijom kištrom sa filterima za prašinu.. lightshow i sl. me ne zanima, samo da je veliko sa solidnim cable management opcijama i da ne zgleda kao transformer. prijedlozi?

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
nine kaže...

razmišljam si kako je vrijeme da svog 15 godina starog velikog ćifuteka (slika) zamijenim sa nekom modernijom kištrom sa filterima za prašinu.. lightshow i sl. me ne zanima, samo da je veliko sa solidnim cable management opcijama i da ne zgleda kao transformer. prijedlozi?

Neki veliki Fractal Design? Samo moraš prvo odrediti budžet :)

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

jučer sam malo gledao, baš su mi se fractali najviše svidjeli..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
12 godina
protjeran
online
Re: Vodič za odabir kućišta
nine kaže...

jučer sam malo gledao, baš su mi se fractali najviše svidjeli..

R6 ili noviji R7, nema tu neke dileme...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

jbg. rekoh možda netko ima neki prijedlog na koji nisam naletio u 3 review-a koja sam preletio 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
12 godina
protjeran
online
Re: Vodič za odabir kućišta
nine kaže...

jbg. rekoh možda netko ima neki prijedlog na koji nisam naletio u 3 review-a koja sam preletio 

A mene je "modularnost", cistoca izgleda i kvaliteta kod R6 odusevila, dok mi se neke sitnice i dalje ne dopadaju, i ima tih sitnih mana naravno...No, ima tu kucista koja se namecu kao izbori koji se isto guraju sve vislje i vislje...Takvi primjeri su Be quiet, Lian li koji bas ide uzlaznim tokom po "posebnom programu", Phanteks u odredenim cjenovnim rangovima i Nzxt kojem fali malo mastovitosti...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.10.2020 3:08 (Tomo53nja).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Evo jedno novo kućište o kojem još nije bilo riječi na temi, XPG Invader za 660kn, crna ili bijela boja, s 240mm otvorom sa bočne strane za vodeno: https://www.nabava.net/search.php?q=xpg+invader

Službeni video:

 

7 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Pa to je staro ADATA kuciste iz 2019., lagano vec EOL, mogu se nabaviti stare zalihe, vise se ne proizvodi (ili ne kupuju kod Kineza

kuciste sa svojim Logo-om).

 

https://geizhals.at/adata-xpg-invader-a2160270.html

https://geizhals.at/adata-xpg-invader-a2160379.html

 

Postoje skoro 400 drugih kucista, koja bi radije kupio nego to ADATA:

https://geizhals.at/?cat=gehatx&bpmax=85&v=e&hloc=at&hloc=de&hloc=pl&hloc=uk&hloc=eu&filter=aktualisieren&sort=r&bl1_id=30&xf=533_1%7E550_4+-+Midi-Tower%7E8659_Glasfenster%7E9691_ATX%7E9709_ATX

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Kakve veze ima sto je iz 2019, ako je tek sad doslo u HR? I kakav ti je to uvjet da je lose, ako je skupo? Ima dobar dizajn koje sigurno nema svih tih 400 kucista s te random liste do 85 eura. Naravno nije za svakog, ali je npr. za ljude koji zele nesto na foru Lancool Dynamic PC-O11 za manje para.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice