Seasonic ili Corsair?

poruka: 5
|
čitano: 5.402
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Seasonic ili Corsair?

Pozdrav,

 

Pokušavam se odlučiti između Seasonic S12II 620 i Corsair TX650 napajanja. Makar je Corsair baziran na starijoj Seasonic S12* generaciji sa cca efektivnih 636 Watta i 5 godina garancije u Linksu dok navedeni bronze certificirani Seasonic daje 576 Watta i svugdje ima garanciju od 3 godine.

Također da li možda znate u kojem dučanu bi se mogao nabaviti Antec TruePower New 650 koji prešiša i navedeni Seasonic i Corsair? I polumodularan je, te definitino best buy u tom range-u. Ili Seasonic S12D-750?

 

Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.11.2010 18:52 (hawkx).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Seasonic ili Corsair?

Taman sam zavrsio s proucavanjem i kupovinom napajanja u tom rangu...pa cisto ukratko ako ce pomoci...i Corsair i Seasonic su vrhunska napajanja da se razumijemo, tj Seasonic je vrhunski jer proizvodi napajanja i za Corsair, a mislim da ti je u Corsairu TX 650 ovo napajanje:

 

http://www.seasonic.com/pdf/datasheet/NEW/Bulk/PC/ATX/SS-650HT%20Active%20PFC.pdf

 

ne radi se o nikakvoj starijoj generaciji S12.

 

Za nikakvu razliku u cijeni, mislim da 15kn je skuplji Corsair, dobivas 30w vise i 2 godine garancije vise...i nemoj gledati u Linku, imas u Protisu, ravno 100kn jeftiniji (za keš naravno). Garancija ce ti mozda znaciti kad ces recimo za 2 godine ic prodavat napajanje koje je jos pod garancijom iduce 3 godine.

 

Kolko znam, Anteca nema kod nas, barem nisam nigdje vidio, ali imas u Sloveniji, dinokomp.si (kraj Maribora) i agt.si u Ljubljani. Ovo koje trazis ima u AGTu za 92EUR, garancija isto 5 godina, s merverom ces pokrit vinjetu pa ako ti se da, zapali gore...preko grane bez problema sve sto je ispod 1000kn.

 

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/napajalniki/antec-truepower-new-650.html

 

Ovog Seasonica od 750 nisam nigdje nasao kod nas, imas samo 750KM varijantu, gold serija, skupo, jako skupo.

14 godina
neaktivan
offline
Seasonic ili Corsair?

Ni sa Seasonicom ni sa Corsairom ne možeš pogriješiti!

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Seasonic ili Corsair?
hawkx kaže...

Pozdrav,

 

Pokušavam se odlučiti između Seasonic S12II 620 i Corsair TX650 napajanja. Makar je Corsair baziran na starijoj Seasonic S12* generaciji sa cca efektivnih 636 Watta i 5 godina garancije u Linksu dok navedeni bronze certificirani Seasonic daje 576 Watta i svugdje ima garanciju od 3 godine.

Također da li možda znate u kojem dučanu bi se mogao nabaviti Antec TruePower New 650 koji prešiša i navedeni Seasonic i Corsair? I polumodularan je, te definitino best buy u tom range-u. Ili Seasonic S12D-750?

 

Hvala.

 

Iskreno koji god uzeo nećeš fulat jer su oba ionako made by Seasonic i oba su izrazito kvalitetna proizvoda. Ako patiš na modularna rješenja onda pogledaj M seriju M12II Bronze i M12D.

 

 

hawkx kaže...
Također da li možda znate u kojem dučanu bi se mogao nabaviti Antec TruePower New 650 koji prešiša i navedeni Seasonic i Corsair?

 

Hvala.

 

 

Vezano za Antec njih dila MSAN Grupa pa ih nazovi i pitaj što trenutno imaju u ponudi. Znam da sam od njih nabavljao svoje NeoHE i kasnije TPQ te Signature modele. No pripremi se za paprene cifre tako da sumnjam da je riječ o ikakvom best buy-u u klasi :)

- Never argue with an idiot, he'll drag you down to his level and beat you with his experience -
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.12.2010 22:57 (Wolverine_pce).
15 godina
offline
RE: Seasonic ili Corsair?
deyooo kaže...

 

Ovog Seasonica od 750 nisam nigdje nasao kod nas, imas samo 750KM varijantu, gold serija, skupo, jako skupo.

 

Ali dobro, kvalitetno, tiho, sve ono što mi treba od napajanja ...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice