Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.871
|
čitano: 3.602.330
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
picajzla0707 kaže...

baci oko na recenzije, pogotovo toms hardware,Aris je jedan od najboljih recenzenata, nakon što je jeremy schrag aka oklahoma wolf otišao u mirovinu, vjerojatno i najbolji

te psu tier list nekako mi nisu najpouzdaniji izvor, iako jesu donekle ok

Pa on je CEO ili vlasnik Cybenetics-a, ili glavni i odgovorni šef ili radnik na testiranja PSU-a ili naponskog PC hardvera.

 

S obzirom kakvu opremu imaju, pa i sve certifikate za PSU testiranje+imaju i zračnu komoru za Profi testiranje CPU hladnjaka itd.Boljih testera napajanja na zapadu nema, to je realno stanje u praksi.

 

https://www.cybenetics.com/index.php?option=our-team

 

Onak usput tu imaš dva ili tri "polu Profi Ukrajinaca/Rusa", koji nude detaljne testove napajanja na koje se moš oslonit bez frke.

 

https://ru.gecid.com/power/

 

Točka na i, Corsair je nedavno odustao od naponskog 80 Plus certifikata kojeg više neče koristiti. Sad pa nadalje koriste samo Cybenetics certifikate testiranja, i to je to sve je kristalno jasno.

 

 

 

 

https://hwbusters.com/psus/corsair-sf850-atx-v3-1-psu-review/2/

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2024 0:48 (rambox).
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

Hazar

 

S obzirom da je 3 god. relativno dugo razdoblje, osobno bih sad išao s nekim +450 W napajanjem, a onda novo napajanje za novu konfiguraciju. Jeftiniji Bronze modeli nisu ATX 3.X standarda pa bi možda mogli biti problematični u kombinaciji s novim komponentama, a i kvaliteta nije na razini provjerenih Gold modela da bi imao 100 % povjerenje u njih da će i nakon +3 god. korištenja biti dobri za nove komponente (potencijalno vrijedne +600 €...). Ako ideš s ciljem zadržavanja napajanja i za novu konfiguraciju, onda bi preporučljivije bilo dodati još 30 € i uzeti jedan od Gold modela koje smo ranije predlagali.

 

500 - 550 W:

 

XPG Pylon 550 W (od 54 €; 5? god. jamstva)

MSI MAG A550BN (od 55 €; 5 god. jamstva)

TT BM2 550 W (od 66 €; 5 god. jamstva)

Kolink Enclave 500 W (od 65 €; 3 god. jamstva)

 

XPG, MSI i TT imaju jednaku CWT platformu, no kako XPG ima i japanski primarni kondenzator i kvalitetniji ventilator s FDB ležajem, njega bih najprije birao od njih. TT isto ima japanski primarni kond. (MSI nema), ali je ventilator kao kod MSI-a s nešto lošijim 'rifle' ležajem. TT ima tu prednost što je polumodularan i potencijalno je tiši s obzirom da ima veći ventilator (140 mm vs 120 mm) pa ne znam ako ti to igra neku ulogu.

 

Kolink Enclave ima Gold platformu i potpuno je modularan, no ima kraće jamstvo i ventilator je nešto agresivnijeg profila od nekih 50 - 60 % opterećenja (tijekom gaminga bi potrošnja konfiguracije s i3 i RX 6600 trebala biti manja od 200 - 250 W).

 

Uloženo-dobiveno je vjerojatno Pylon najbolji izbor, ali Kolink bi mi osobno bio zanimljiviji izbor.

 

Recenzije:

XPG Pylon 550 W

MSI MAG A550BN

TT BM2 750 W

Kolink Enclave 500 W- 12

 

Pozdrav,

 

Hvala puno na pomoći, ali kako to ide kod slaganj kompova, na kraju se ipak završilo na nešto jačim i skupljim komponentama :D.

 

Ryzen 5 5600 i RX 6700 XT. Pročitao sam da je neki preporučeni broj wata 650, pa ne znam da onda samo tražim modele koje si naveo, ali s više wata.

 

https://www.protis.hr/products/details/650w-seasonic-g12-gm-series-80-gold/205949

 

Ovo mi se isto čini dobro, ne znam ako se slažete.

 

 

16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ako si na knap sa penezima onda ovaj msi za 60e je sasvim ok za to, no ako bi gledao malo prema dalje od toga onda ovo razmotri....jače je, kvalitetnije i ATX 3.0

13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav,

 

Hvala puno na pomoći, ali kako to ide kod slaganj kompova, na kraju se ipak završilo na nešto jačim i skupljim komponentama :D.

 

Ryzen 5 5600 i RX 6700 XT. Pročitao sam da je neki preporučeni broj wata 650, pa ne znam da onda samo tražim modele koje si naveo, ali s više wata.

 

https://www.protis.hr/products/details/650w-seasonic-g12-gm-series-80-gold/205949

 

Ovo mi se isto čini dobro, ne znam ako se slažete.

 Evo mogu ti ja reći iz prve ruke točno koliko ti treba watta za takav komp :D. Dakle ovako, moram prvo samo reći da sam ja malo optimizirao i CPU i GPU, uvijek to radim. No optimizacija CPU-a mi nije išla u vidu smanjenja potrošnje a GPU jeste. Ali nisam spustio potrošnju za više od 30-ak watta. Dakle, na brojke koje ti spomenem, za mir u duši možeš dodatni 30-ak watta i to je to. 

 

 U tipičnom gamingu zahtjevnih igara (što je naravno scenarij gdje ti komp troši najviše struje) mi je prosijek potrošnje kompa iz zida oko 280W. Peak je bio na mislim nekih 315W do max 320W. Ali u pravilu je to više manje uvijek ispod 300W. Dakle, kvalitetno napajanje od 450W to drži bez problema, o napajanjima od 500W ili više ne treba trošiti riječi  . Tako da ti je moj savjet da si nađeš neko gold s 5 godina garancije od 550W i miran si. Vidim da takvih ima u tom nekom budgetu koji ti ciljaš. 

 

 Evo for fun, ja sam na Corsair RM550x i komp mi s nabrijanom RX 7800 XT ima peak i do 450W i napajanje drži bez beda. Govorimo o potrošnji iz zida što znači da trebamo uračunati i gubitak efikasnosti napajanja. A i znamo da kvalitetna napajanja u peaku mogu dati i do 120% opterećenja te da imaju razne zaštite. Ja sam optimizirao grafu i spustio potrošnju na peak do 400W i da je tipično oko 350W potrošnja u gamingu, da ne radi baš na 70 - 80% opterećenja stalno, ali ako je napajanje dobro, to nije problem. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2024 9:26 (itomic009).
16 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Godinu dana vozio rtx 3080 na corsairu sf450 

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

E hvala, jedan kolega je preporučio seasonic kao firmu, vidio sam da je ovo polumodularno, gold, cijena ispod 90 eura što mi je budžet pa rekoh da provjerim jel onda nema boljeg u tog rangu kad ispunjava to sve. I vidio sam onu tier listu, tamo je u tieru b. Al oke mogu onda i slabija tražit.

 
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ja sam uvijek za nešto jače napajanje, barem 200w više od onoga što ti treba, onda si miran godinama... ako kupiš knap, kako napajanje degradira prije će ti postati neupotrebljivo + uvijek možeš nadograditi s komponentama koje više troše bez dodatne kupovine jačeg napajanja a za njega platiš desetak eura više.

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
notloB kaže...

Ja sam uvijek za nešto jače napajanje, barem 200w više od onoga što ti treba, onda si miran godinama... ako kupiš knap, kako napajanje degradira prije će ti postati neupotrebljivo + uvijek možeš nadograditi s komponentama koje više troše bez dodatne kupovine jačeg napajanja a za njega platiš desetak eura više.

 Ma mislim da ću onda ovaj Seasonic uzeti kojeg sam gore linkao.

 

https://www.protis.hr/products/details/650w-seasonic-g12-gm-series-80-gold/205949

 

Gold, polumodularan, 650 w

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2024 14:51 (Hazar).
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
 
4 0 hvala 1
16 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav ekipa, imam jedno brzopotezno pitanje.

 

 

Imam 7900xtx Pulse. Jeli se moze ona pigtailat imam Gigabyte 1000w Ultra Durable Gold ?

 

 

Hvala

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hazar

 

Ako Asus Prime ulazi u budžet, onda je preporuka njega umjesto Seasonica. Platforma u Seasonic G12 seriji nije njihova (radi ju Helly Technology) i komponente unutra nisu tako kvalitetne kao u njihovim pravim Gold platformama.

 

 

Bloodraven

 

Ukoliko to ne podrazumijeva korištenje nekih dodatnih adaptera, već isključivo kablove od napajanja (2x priključka na jednom kablu i još 1x priključak na drugom kablu), onda može. Sva napajanja bi trebala biti napravljena tako da mogu sigurno isporučiti ono što 'nude', a ovdje kartica i nije toliko rastrošna da bi stvarala maksimalno opterećenje na sva tri 6+2 PCI-E priključka pa u konačnici to opterećenje na pojedine priključke vjerojatno ni nije tako visoko kako bi moglo biti kod određenih GPU-a samo s 2x 6+2 PCI-E priključka. Naravno, bilo bi bolje da mogu ići 3 kabla, no Gigabyte (i općenito proizvođači napajanja) to nigdje ne uvjetuje kao nužno potrebnim tako da može ići i ovako.

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
mislioc kaže...

 E super, hvala!. Uzet ću ovo onda.

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
mislioc kaže...

 https://www.instar-informatika.hr/case-lian-li-lancool-205m-mesh-micro-atx-tempered-glass-black/149751/product/

 

To će stati u ovo kučište jelda? Vidio sam da za napajanje piše da je atx, a kučište je matx, ali po dužini se čini ok

13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ma stane da, nemaš frke. To kućište podržava ATX napajanje do 180mm a ovo tvoje je 150mm. A to mATX u nazivu kućišta se odnosi na format matične ploče. Tu dakle ne može ATX matična nego samo manji format mATX i Mini-ITX.

 

 

14 mjeseci
offline
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Edit: molim obrisati, greška

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.7.2024 10:12 (notloB).
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Asus prime ako taj XPG nema u nekoj Hrvatskoj trgovini sa full jamstvom kako daju.

 

Pitanje koliko je jamsto kod tih tonera iz slovačke i kako ide jamstvo kod njih...to je jedino što me brine

 

Imas i MSI Gold 750W za 99e te 850W za 115e

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.7.2024 20:03 (FakeDeath).
15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav,

Da li je  Corsair TX550M bude dovoljan za Ryzen 7 5700X3D i RX 6750 XT ili je za zamjenu? U pogonu nekih 6 godina u PC sa Ryzen 5 1600 i GTX 1060.

Hvala

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ima gold + certifikat i 550w je trebalo bi radit bez problema iako posto je staro preko 5 godina trebalo bi ga sa vremenom zamjenit imas za 80-90e 650w.

Primjer 1

Primjer 2

Primjer 3

15 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
mrgud1 kaže...

Pozdrav,

Da li je  Corsair TX550M bude dovoljan za Ryzen 7 5700X3D i RX 6750 XT ili je za zamjenu? U pogonu nekih 6 godina u PC sa Ryzen 5 1600 i GTX 1060.

Hvala

 

MGloc kaže...

Ima gold + certifikat i 550w je trebalo bi radit bez problema iako posto je staro preko 5 godina trebalo bi ga sa vremenom zamjenit imas za 80-90e 650w.

Primjer 1

Primjer 2

Primjer 3

 Pa onda može uzeti i ovo za tu cijenu koju traže za ta 3:

 

https://www.nabava.net/napajanja/msi-napajanje-mag-a750gl-pcie5-750-w-cijena-120mm-aktivni-pfc-589448741

 

750W 80+ Gold

PCIe 5.0

ATX 3.0

 

U Futuri i ADM-u je 99 €

 

Ima ga moj sin u konfi sa R5 5600 i RTX 3060, inače overkill za te komponente,

ali je kupljeno s namjerom da posluži i u nekoj bližoj budućnosti kad će raditi upgrade komponenti.

 

 

Tigar Krezumica
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Koliko je tiho?

maximum effort
9 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Kakvi MSI-evi za 100 eura... Uzeo sam prije tjedan dana s amazon.de Corsair RM750x za 93 eura. Došlo je za tjedan dana. Za moju konfu je totalni overkill, al je zato i potpuno nečujno jer se na malom loadu ventilator ni ne pali. :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Taj MSI je jedan od best buy PCI-e 5.0 i ATX 3.0 modela i sto se toga tice, svakako je bolji futureproof naspram ovog tvojeg RM750x. Ne kazem da je ono lose i dalje ce posluziti za sve sto ne treba ATX 3.0 podrsku, no sto ako...? Ta 2 napajanja su tu negdje i u cjenovnom rangu pariraju. 

Kovačić
15 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
metallic kaže...

Koliko je tiho?

 Tiho je napajanje, nema tu neke potrošnje sa RTX 3060 i R5 5600 tako da...

 

Tigar Krezumica
16 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Šta to znači future proof....glupost, pa taj Corsair ima 4x 8pin za pcie, a svaka RTX kartica ima adapter za spajanje sa istim, kako koja, neka 2x8pin, neka više, sa svakom novom karticom  je u kutiji tako da su to gluposti. Ne kažem da se atx 3.0 pri kupovini novih napajanjea ne treba razmotriti, no da je jedini preduvjet svakako da ne, ja bih isto radije uzeo tog Corsaira nego Msi

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Da sve se to da spojit samo je upitno koliko je to sve sigurno, nisam se susretao sa 12vhpwr karticama niti adapterima ali od onih slucajeva gdje gore kabeli upitno je koliko je to sve sigurno.Navodno na karticama koje povuku preko 550w...Zato je najbolje sve kupit po specifikacijama ATX3.0 i spojit na karticu a ne kemijat, iako mozda ne bi bilo problema sa karticom tipa Rtx 4070 super koja povuce oko 200w..

16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Kakvo kemijanje kada su ti adapteri u kutiji od strane proizvođaća....topili su se aftermarket adapteri i sl. kineska govna na karticama RTX 4090

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Poz "trebam" napajanje za trenutnu konfu i da je sve po standardu:
Intel I7 12700Kf
Asrock Z790 Rs Pro
Nvidia inno Rtx 4070ti x3
Thermalright Assasin Peerless 120 SE
GskiLL 2x16GB DDR5 6000 cl 32
8x HDD, 4x Ssd m2

Mora biti modularno
Imama 8hdd u kucistu
Trenutni Seasonic mi opet prozujio kao i prosla  2xxfx jednostavno nemam srece prebucna su mi iako sam u ovaj stavio Noctua fanove opet je prozujalo!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice