Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.871
|
čitano: 3.604.309
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ako ti je bitna tišina onda možeš malo riskirati pa uzeti taj RM, ali inače preporuka za ove modele:

 

Seasonic G550 (od 710 kn) - najkvalitetniji

Cooler Master V550S (od 650 kn) - najjeftiniji

XFX XTR 550 W (od 740 kn) - jedini full modularni

Cooler Master V650s (od 740 kn) - vjerojatno najtiši na full loadu

 

Navedeni i5 i R9 290 ne bi trebali trošiti više od 400-450 W (tijekom gaminga oko 350 W) tako da je dovoljno uzeti kvalitetnih 550 W.

Moj PC  
0 3 hvala 1
13 godina
odjavljen
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

XFX XTR je film modularno i Seasonic je, so... 

I kad nije pod heavy lodom vent je isključen. 

 
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Seasonic nije full modularno (24 pin i EPS nisu modularni) i kod njega se ventilator vrti skroz dok XTR ima Hybrid mode pritiskom na dugme.

13 godina
odjavljen
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Kažem da je XFX XTR prepakirani Seasonic (550G vjerojatno), a ima Hybrid i Full mode tipku kod unutrašnje strane (znaći da bi se prebacio mode, mora se otvoriti kućište što mi je skroz glupo, ali moram živjeti s tim). 

 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

http://www.overclock3d.net/articles/power_supply/how_many_watts_do_you_actually_need/1

 

Evo jedan dokaz da je kvalitetnih 450W dovoljno za Intel 4670K i za mrcinu od GTX 780Ti. Znaci za bilo koji single gpu je dosta kvalitetnih 450W. Meni bas sutra dolazi Corsair RM450 za m9ju konfu.

http://valid.canardpc.com/2gp8dx
 
0 1 hvala 1
15 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Ivanjino96 kaže...

http://www.overclock3d.net/articles/power_supply/how_many_watts_do_you_actually_need/1

 

Evo jedan dokaz da je kvalitetnih 450W dovoljno za Intel 4670K i za mrcinu od GTX 780Ti. Znaci za bilo koji single gpu je dosta kvalitetnih 450W. Meni bas sutra dolazi Corsair RM450 za m9ju konfu.

To znam, ali kada već kupujem radije ću dati 100kn više pa biti siguran. Sada imam CX430 u kombinaciji s dosta rastrošnim i5 760(overclockan za 50%) i GTX460(također dosta rastrošan Fermi, isto overclockana) koji tako radi već 4 godine, a izdržao je i par dana s R9 290X bez ikakvih problema, ali znam da je stalno na granici i da nemam puno mjesta za neki upgrade, a sad kad već kupujem novo ne želim opet nešto o čemu ću morati razmišljati.

 

Za sada mi se sviđa XTR 550, ima sve što hoću,a jeftiniji je i navodno pouzdaniji od RM550. 

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Bilo bi zanimljivo čuti napajanje pod najvećim opterećenjem, vjerujem da siroto cvrći da mu sve suze idu :)

 
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Texpi kaže...

Bilo bi zanimljivo čuti napajanje pod najvećim opterećenjem, vjerujem da siroto cvrći da mu sve suze idu :)

Imaš video na linku kojeg sam stavio. Ja ne čujem nikakvo cvrčanje a do prije par dana sam ima Corsair HX450 sa greškom gdje se čuje zujanje zavojnica.

http://valid.canardpc.com/2gp8dx
15 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Texpi kaže...

Bilo bi zanimljivo čuti napajanje pod najvećim opterećenjem, vjerujem da siroto cvrći da mu sve suze idu :)

Ako misliš na moje, ne čuje se uopće, čak je i ventilator gotovo nečujan. Čak ne bude ni toplo, uopće mi nije jasno kako

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Mislio sam na link od kolege Ivanjino96, da li cvrći napajanje bi trebalo doći skroz blizu uhom, a oni to nisu napravili. Nekako sumnjam da ne cvrći kada opteretiš maksimalno CPU i GPU.

 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Texpi kaže...

Mislio sam na link od kolege Ivanjino96, da li cvrći napajanje bi trebalo doći skroz blizu uhom, a oni to nisu napravili. Nekako sumnjam da ne cvrći kada opteretiš maksimalno CPU i GPU.

Meni je HX450 cvrcao pa sam ga kroz cijelu sobu cuo. Al ajde neka i cvrci. I sam je rekao tip na videu da je kao ovo okej al kad bi on uzimao napaja je za i5 i 780Ti da bi bar rm 550 uzeo. 

http://valid.canardpc.com/2gp8dx
10 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Trebam vaše mišljenje oko izbora napajanja. Krećem sa sastavljanjem kompa, i neodlučan sam što se tiče napajanja.
Napajanje bi držalo 4670K, overclockan eventualno do 4.2, Gigabyte R9 290 grafičku, Corsair H80i ili neko high end zračno hlađenje, par ventilatora, tvrdi disk, optiku i to bi zapravo bilo to.
Pogledao sam par videa i slika šta se dešavalo zbog lošeg/nedovoljno jakog napajanja i to me zabrinulo i zato mi je potrebna vaša pomoć.
Za oko mi je zapelo par napajanja (slagani su od skupljeg prema jeftinijem), ali ako imate neki bolji prijedlog molim vas recite mi, zahvaljujem.

7 Corsair RM550
12 XFX XXX 750W
1 Corsair CX750M
0 Fortron Raider S 750W
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
jerdna_gejmer kaže...
Trebam vaše mišljenje oko izbora napajanja. Krećem sa sastavljanjem kompa, i neodlučan sam što se tiče napajanja.
Napajanje bi držalo 4670K, overclockan eventualno do 4.2, Gigabyte R9 290 grafičku, Corsair H80i ili neko high end zračno hlađenje, par ventilatora, tvrdi disk, optiku i to bi zapravo bilo to.
Pogledao sam par videa i slika šta se dešavalo zbog lošeg/nedovoljno jakog napajanja i to me zabrinulo i zato mi je potrebna vaša pomoć.
Za oko mi je zapelo par napajanja (slagani su od skupljeg prema jeftinijem), ali ako imate neki bolji prijedlog molim vas recite mi, zahvaljujem.

https://www.uzishop.hr/napajanja/1290-lepa-g650.html

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Dobra je ta Lepa. Chieftec Navitas serija je rađena na istoj platformi (750 W, 950 kn u Linksu) samo što je kod nje mix Chemi-Con (japanski) i Capxon (tajvanski/kineski) kondenzatora, dok su kod Lepa-e samo Chemi-con. XFX XXX sa Seasonic platformom je kvalitetniji, ali radi se o skoro 200 kn više tako da se isplati uzeti Lepa-u, plus dobije se bolja efikasnost. 650 W je i više nego dovoljno za navedene komponente, pogotovo za tako efikasno i kvalitetno napajanje.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.7.2014 17:14 (kiwi_91).
10 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Bok! 

Uzimam napajanje za intel 4xxx (bez k), 280 gigabayte, dva diska. Volim kvalitetno napajanje s kojim sam siguran da i kasnije nešto dodam da može podnijeti, dvoumim se između dolje navedenog

 

1 OCZ stream-pro 700w
6 xfx proseries 550w psu 80 plus
1 nešto treće(molim predložit)
https://account.hirezstudios.com/smitegame/default.aspx?referral=8851665&utm_campaign=email
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.7.2014 23:44 (vratinulu).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Evo došla nova Antec napajanja u Links:

Antec VP600P (480 kn) - daje 540 W na 12 V

Antec VP700P (550 kn) - daje 636 W na 12 V

 

Radi se o nižoj klasi napajanja, ali su bolji od već poznatih Office modela VP400PC i VP500PC, koje radi CWT dok su VPx00P na FSP platformi. Tu su negdje u rangu Corsair-ove CX serije tako da nisu  loš izbor za one kojima treba dosta watti za malo novca (vjerojatno će biti i jeftiniji kod drugih trgovina, Protis, Portio...).

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.7.2014 14:00 (kiwi_91).
11 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav ljudi, koje napajanje za ovo?

 

i5 4460

gigabyte 270x

2 x 4GB kingston hyperx fury

asrock h97 pro4

2TB WD Black

2 x dodatni corsair ventilatori

zalman z3+

napajanje ??? 

 

if you are good at something never do it for free
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

xfx 550, raider 550

Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
Moj PC  
2 0 hvala 2
10 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Kada se mijenja napajanje, na već postojećoj, složenoj konfiguraciji, treba li resetirati bios ili štogod?

Ili je dovoljno odspojiti staro, i pospajati novo napajanje, bez ikakvih dodatnih radnji?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
boatenga kaže...

Kada se mijenja napajanje, na već postojećoj, složenoj konfiguraciji, treba li resetirati bios ili štogod?

Ili je dovoljno odspojiti staro, i pospajati novo napajanje, bez ikakvih dodatnih radnji?

Odspojiti staro, i sve spojiti natrag sa novoga.

12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Samo od spojiš staro napajanje i spojiš novo i to ti je to.

 

Edit: Kolega me pretekao.

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.7.2014 17:46 (Gearbox).
11 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav svima!

 

Imam jedan problem s računalom, a sumnjam da je uzrok napajanje.

 

Dakle, sve najnormalnije radi, no kad restartam komp (bilo iz windowsa, bilo na gumb za restart), ne boota se. Sve i dalje radi, ventovi se vrte, ali na monitoru se ne prikaže ništa (bude u standby-u). Kad ga baš isključim i ponovno upalim, boota se bez problema.

 

Probala sam naći rješenje na netu, no, ništa nije pomoglo.

Ovo su neke od stvari koje sam pokušala: čista instalacija windowsa (win 7 ultimate 64 bit), instalacija najnovijih drivera, namještanje postavki biosa, flashanje biosa...

Koliko vidim na netu, dosta ljudi su se susreli s tim problemom, nekima su pomogla neka od navedenih rješenja, no meni ne. Često je kao rješenje navedena i kupnja jačeg napajanja, pa sam zato na ovoj temi. Nažalost, nisam u mogućnosti isprobati neko drugo napajanje bez kupnje, pa se ne želim zaletiti.

Komp je nabavljen rabljen, no sve super radi, osim tog restarta.

 

Konfiguracija je slijedeća:

 

ASRock N68C-GS FX 

AMD Phenom II X4 Black Edition 965

Sapphire Radeon HD4890 RV790 1GB/256bit ddr5

WD Caviar Blue 500GB 7200rpm

Kingston 4gb ddr3 1333 Mhz i Corsair 2gb ddr3 1333 Mhz

 

Napajanje je Modecom Feel II 500w, znam da nije neka sreća, zato vam se i obraćam. U budućnosti namjeravam uzeti još 2gb rama, da bude ukupno 8 jer matična ne podržava više, još jedan HDD za pohranu podataka, najvjerojatnije od 1 ili 2 TB i zvučnu karticu, vjerojatno asus xonar dgx.

 

Zanima me koje napajanje bi bilo dovoljno jako za ovu konfiguraciju (i sada i nakon nadogradnje), te ako znate, bi li to riješilo ovaj problem s restartom?

Sve preporuke su dobrodošle.

 

Hvala. :) 

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.7.2014 19:07 (Erratic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

4890 na takvom napajanju? :S

 

pod hitno drugo napajanje... odakle si? koliko love imas za napajanje?

Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Iz Osijeka sam.  A što se tiče love, ne znam, može i polovno, uglavnom do nekih 300kn-400 kn ako se može nešto pošteno dobiti za tu lovu.

 

Što misliš, bi li to riješilo problem s restartom?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Uzmi ovo

 

560W, LC POWER Silent Giant GREEN POWER LC6560GP3 V2.3 - 439kn

 

i vjerujem da bi riješilo

Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Za tu konfu ti je ovako nešto taman, s obzirom na cijenu i lokaciju.

 

http://www.njuskalo.hr/kucista/chieftec-cft-650-14c-modularno-650w-oglas-12104112

 

Naravno, ako je u potpunosti ispravno i ima sve kablove.

Ovom forumu kronično nedostaje Vlada koji je uvijek podizao atmosferu nasmijavanjem i uveseljavanjem sviju svojim slikovitoživopisnojedinstvenim postovima.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Phenom 965 i HD4890 bi mogli vući oko 300-350 watti u full loadu što je stvarno na granici mogućnosti tvog napajanja, ukoliko se radi o modelu što mu na naljepnici piše:

12V1 - 14 A

12V2 - 13 A

----------------

MAX: 320 W na 12 V

 

Preporuka bi bila uzeti nešto kvalitetno od 450 - 550 W. U Linksu imaju Antec VP600P (480 kn) ili s malom rezervom, već preporučeni LC POWER Silent Giant GREEN POWER LC6560GP3 V2.3 (440 kn). Sutra ili preksutra bi trebala biti neka nova akcija u Linksu pa onda vidi ako će staviti neko napajanje.

 

Od rabljenog, prodavači u Osijeku:

Silverstone Strider ST75F - 350 kn - vjerojatno je stariji od 3 godine, ali je dosta kvalitetan i tvoja konfiguracija ga neće puno opteretiti.

 

Cooler Master GX 650 W - 350 kn - ako nije stariji od 2 godine, onda je i on solidna opcija

 

Probaj ih spustiti na 300 ili manje kn...

 

Chieftec, što ga je Caeser preporučio, je dobro napajanje i ako je ispravno, poželjno ne starije od 3 god., i sve radi onda preporuka za njega ili onaj Silverstone.

 

EDIT: Malo je i matična loša za komponente koje imaš, ali to ne bi trebalo biti uzrok problema.

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.7.2014 20:32 (kiwi_91).
11 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hvala vam na brzim odgovorima. :)

 

Uzet ću nešto od preporučenog, ovisno o cijeni i starosti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Još jedno pitanje...

 

Kontaktirala sam čovjeka što prodaje Chieftec, kaže da je sve ispravno, ali je staro 4 godine. Je li to ok ili da tražim dalje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Sad opet zavisi koliko je bilo opterećeno. Ako nema ništa novije onda ti valjda ne preostaje ništa drugo nego uzeti to ili eventualno možeš naručiti Silverstone ST50F-ES230  (300 + 40 kn dostava) ako ti nije preskupo. Malo će raditi pod većim opterećenjem, ali mislim da je novije bolji izbor od rabljenog.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice