Kućište za Arctic Liquid Freezer II 360 na vrhu

poruka: 41
|
čitano: 10.585
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Kućište za Arctic Liquid Freezer II 360 na vrh
silvio3105 kaže...
Nije baš istina,tj zavisi od kućišta.
Mojih 180W ugrije prostoriji za cirka 5-10 minuta, a nije vodeno.

 Naravno da uvelike zavisi od kučišta i broja ventilatora, aleluja da smo dosli na ono o čemu pričam.

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Kućište za Arctic Liquid Freezer II 360 na vrh
Imam jedan ventilator iza i otvor za radijator na kućištu(gore).
Da je skroz zatvoreno, onda bi s vremenom kućište postalo radijator koji će grijat okolinu.
5 godina
neaktivan
offline
Re: Kućište za Arctic Liquid Freezer II 360 na vrh
Santana kaže...
 pa jel grije procesor ili ventilatori ?

Nemre vodeno isporucit 300W topline, ak procesor daje 150W.

 

 

 Ima li formula koja kaže kako se potrošnja u watima direktno pretvara u stupnjeve Celzija?

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.6.2022 14:46 (soulwire).
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Kućište za Arctic Liquid Freezer II 360 na vrh
13 godina
offline
Re: Kućište za Arctic Liquid Freezer II 360 na vrh
Cryogenic kaže...

 Naravno da uvelike zavisi od kučišta i broja ventilatora, aleluja da smo dosli na ono o čemu pričam.

Ti nisi u pravu, ako hladiš procesor 180W TDPa, potpuno je svejedno da li ga hladiš vodenim ili zračnim hlađenjem, prostorija se jednako grije jer oslobođena toplina sa hladnjaka nekuda mora ići, a to nekuda je vanjska okolina, nebitno je da li npr. na vrhu imaš vodeno hlađenje čiji ventilatori izbace vrući zrak van kućišta ili imaš na vrhu dva ventilatora koji opet izbace tu istu toplinu van kućišta. Ako koristiš samo jedan ventilator otraga za ispuh iz kućišta, to bitno podiže temperature unutar kućišta, samo manje utječe ako hladiš npr. procesor sa ne znam 60W TDPa, a ne 250W TDPa. Da se vratimo na ovo zašto je Ansha u pravu, vodeno hlađenje ima bitno veću površinu i kao takvo može primiti više topline na sebe od zračnoga hlađenja, tu se nalazi još i voda koja isto preuzima dio topline na sebe, ono što si ti mogao podesiti kod svoga vodenoga hlađenja je smanjiti broj okretaja ventilatora ili pumpe pa neka temperature budu veće, hlađenje lošije, a onda i zagrijavanje okoline manje ili čak kako spominješ pasivnu Noctuu, mogao si skinuti ventilatore sa vodenoga hlađenja pa hladiti pasivno kao Noctua, a mogao si vodeno hlađenje ugraditi npr. naprijed u kućište, ne na vrh pa opet sa svojim jednim ventilatorom otraga vući toplinu van iz kućišta kao kod zračnoga hladnjaka.

ps. ja sam isto slušao i fiziku i termodinamiku.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.6.2022 15:36 (Valentin17).
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Kućište za Arctic Liquid Freezer II 360 na vrh
Mislim da misli na toplinu koju ti osjetiš.
Da, ta toplina mora otić u okolinu, inače je proc gotov.
Vodeno hlađenje, tj blok ima istu površinu kojom može preuzeti toplinu(nema logike da je kontakta površina veća od IHSa). Ono što vodeno ima veću termalnu masu.
Kolega vjerojatno cilja na to da si možeš stvorit mali lag za otpuštanje topline u okolinu(dakle ono što ćeš ti osjetit) što i ima smisla ako si kao u mome slučaju - u skučenom prostori. Onda želiš da što manje topline izađe van. Ohladit će se kad se ugasi.
13 godina
offline
Re: Kućište za Arctic Liquid Freezer II 360 na vrh
silvio3105 kaže...
Ohladit će se kad se ugasi.

Badave ti to ako se pregrije prije toga. Badave ti sve ako imaš probleme u radu.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.6.2022 19:21 (Valentin17).
14 godina
protjeran
offline
Re: Kućište za Arctic Liquid Freezer II 360 na vrh
Cryogenic kaže...
ansha kaže...
Cryogenic kaže...
ansha kaže...

Eto, ti si imao radijator a ja sam slusao na satovima fizike...

 Šta si ono rekao da nemože zračno spustit temperaturu kao vodeno? Evo slike rodjo. Nisi prokometirao. Jaki su ti satovi fizike.

Sinko, ja sam za tebe jebeni Albert Einstein i ne pada mi na pamet gubit vrijeme sa uzaludnim slucajevima...

Naravno da si Albert, zato si tu u šupku civilizacije, kad nemaš odgovora onda počneš vrijeđat, prava zaostala 'rvatina. Pravi keyboard warrior.  Fala dovidjenja i prijatno.

Sta cu smijesnim likovima odgovarat na smijesne tvrdnje, nemam volje....

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Kućište za Arctic Liquid Freezer II 360 na vrh
Pod svim tim mislim na to da ideš do granice normalnog.
10 godina
offline
Kućište za Arctic Liquid Freezer II 360 na vrhu

Zračna hlađenja u današnjici pošteno pariraju vodenim.

Da potrošnja nije najveći problem to zna svatko tko poznaje hardver fx serija od amd a pokazala.

Intel je zabrljao kod 19 12900k i to posteno neki defektni modeli i7 7700k su se vracali jer su gorijeli doslovno jer se brzalo. 

Custome vodeno je najbolje sta mozes od hlađenja dobit ali kosta i ne potrebno je. 

Danas imas more zračnih hladnjaka koji mogu posluzit.

Deep cooling, arctic frezer, be quite, noctua.

S obzirom na ulozeno dobiveno arctic ima best buy vodena.

Želiš estetiku imaš nzxt corsair asus gigabyte...

Za ovaj navedeni procesor šta god staviš od navedenog je više no dovoljno cak i uz osrednji airflow

Ne pricajte gluposti o grijanju prostorije i ostalom preko ljeta, domet te temperature ne zagrije 0.5m3 zraka.

Uz dobru instalaciju grafa lakše diše manje se grije te topal zrak ide van debelo prije no što bude vrel.

Procesor stvarq najmanji problem no ljudi vole stavit radijator na top i tu naprave glupost.

A zadrzavanje temp u kucistu je minimalna ako imaš na topu dva fana i iza jedan...

Ćao pusa bok!!

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kućište za Arctic Liquid Freezer II 360 na vrhu

Na kraju nitko nije dao preporuku za kučište:/

 

Imam slično pitanje za Arctic Liquid Freezer II 240, dimenzije su mu 277x120x38, a par kučišta koja sam gledao ne podržavaju te dimenzije (nrp Zalman S3 TG ili T5).

 

Ima netko preporuku midi towera u koji bi se mogao montirati taj cooler?

 

Bez ulaženja u rasprave air vs liquid, meni treba nešto tiho, a nakon 5 konfiguracija koje su sve bile sa air hlađenjem, sad želim probati vodeno hlađenje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice