CS650m (2014)

poruka: 11
|
čitano: 2.711
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
CS650m (2014)

Sastavio bi novo računalo i kanibalizirao staru konfu za to, trebam li uzeti novo napajanje?
Imam Corsair CS650m iz 2014, trebalo bi pokretati Ryzen 7 3700x, 2 SSD-a i 5700 xt

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
CS650m (2014)

Mislim da bi bilo bolje da uzimas novo napajanje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: CS650m (2014)

U tom slučaju, Corsair RM650x ili Seasonic Core GM 650 za navedene komponente?
Ili pak nešto treće, 650w bi trebao pouzdano pokretati 3700x i 5700xt (ili nešto novije, manje gladno kad izađe)?

12 godina
offline
CS650m (2014)

Da RM650 je ok. , vrlo vjv. bi radilo i na starom ali nije bas preporucljivo nove komponente stavljat na tako staro napajanje ajd da je 2 godine staro jos kud i kamo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: CS650m (2014)

Mini.noNAme

 

To uzimaš kod nas? RM650x je bolji od GM-650, ali ne 300 kn bolji koliko je trenutno razlika u cijeni po nabavi.net.

Riotoro Enigma G2 650 W (od 750 kn; 10 god. jamstva) je u rangu RMx-a, ali donedavno je bio ispod 600 kn pa možda ne bi bilo loše pričekati tako neke bolje ponude, a do onda držati CS650M.

 

Svakako je u dogledno vrijeme, u svrhu zaštite novih komponenti, preporuka zamjena CS-a s obzirom da je 6 god. već dosta vremena, a napajanje nije baš kvalitete koja bi ulijevala povjerenje nakon toliko godina. Posebno iz razloga što ima poprilično lagan profil rada ventilatora (po recenziji se ne vrti preko 1000 RPM-a do nekih 75% opterećenja), a i unutra su jedino primarni kondenzatori japanski (deklarirani na samo 85 °C), dok su ostali Teapo i potencijalno nešto lošiji Elite. Ujedno ta platforma u toj prvotnoj varijanti nije baš dobra što se tiče oscilacija napona pa ga je i zato dobro izbjeći u pogonjenju zahtjevnijih komponenti.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.4.2020 17:00 (kiwi_91).
12 godina
neaktivan
offline
CS650m (2014)

U ADM-u bi uzeo, tamo sam si vidio zanimljiv upgrade kit pa bi uzeo s tim napajanje i kućište, nekako si mislim da bi oni napravili bolji cable management od mene, pa bi si samo naknadno ubacio storage i grafičku sa starog računala dok ne uzmem neku noviju grafu.
Dakle uzeti RM650x ili RiOtoro Enigmu G2 i izignorirati Seasonic GM? Koji je deal s tom Core serijom, nisam nasao previse materijala na netu. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: CS650m (2014)

Ako imaš 750 kn za Enigmu G2 (odnosno 950 kn za RMx), onda možeš ignorirati GM, ali općenito nije ni to loše napajanje.

Ima vrlo sličnu platformu kao i Focus serija, samo je malo "osakaćena". Osim što je polumodularno, još su razlike što ima lošiji ventilator s običnim 'sleeve' ležajem (vs FDB ležaj) bez pasivnog načina rada (vs hibrid mode), platforma je s half bridge topologijom (vs full bridge) i moguće da je PCB nešto lošije izvedbe.

 

Ovdje su napravili recenziju Seasonic modela.

7 godina
protjeran
offline
CS650m (2014)

Pa ako je ispravno, nebi trebalo biti problema.

 

Mozes novce ostaviti sa strane, isprobati, ako sve radi, super. Ako ne, uvjek mozes kupiti napajanje.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
CS650m (2014)

kao što Čitatelj kaže, te priče o zamjenama PSU su gluposti. Ako napajanje i crkne prije će crknut sve ostalo nego power surge zaštita, tako da je opasnost po ostale komponente minimalna/anegdotalna. Meni su u životu samo dva napajanja crkla, i to su bila neka jeftikaner (LC power ili slično) prije 20-tak godina. Kupite napajanje poznatog branda, platinum klase pa ih bacate za 2-3 godine. Napajanje te cijene mora radit na punom opterećenju 5-6 godina bez problema, a vjerojatno i 10 godina. Onda ste mogli kupit i ono M-Sanovo in-house brand smeće. Mijenjate li iz predostrožnosti motor na autu starom 3 godine?
Dok napajanje radi ne treba se zamarati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: CS650m (2014)
MGloc kaže...

Da RM650 je ok.

RM650x je ok, obični RM650 je dosta lošiji

12 godina
neaktivan
offline
CS650m (2014)

Hvala na odgovorima :)
Uzet ću ipak kompletno računalo, a staro ću ostaviti starcima na korištenje (- 1 SSD), a pošto planiram sve u istoj trgovini uzeti, ide RM650x :) 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice