Rudarenje - može li biti isplativo izdvojena tema

poruka: 2.518
|
čitano: 725.204
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
JohnnyBlaze kaže...
Jurassic Park kaže...
JohnnyBlaze kaže...
Jurassic Park kaže...

Dečki,ja imam oko 94Mh/s prosječno i u proteklih 27h sam zaradio jedva $3.

Da li je to do mene ili je do broja transakcija i trgovanja Etherom jer ako nije do mene baš je dosta pao.

Koliko ste vi zaradili u zadnja 24h?

 Ja sam sa nekih 70-75 mhs zaradio 6.36e u zadnjih 26 sati. Na onom minerall.io

Opa,dobar score i dalje.

Meni je na Ethermineu valuta u dolarima,tako da bi ta 3 dolara ispala 2,5€ u 27h

Što je još gore,pisalo mi je da mi je average hushrate tokom zadnjih 6 sati bio 97Mh/s sa spajkovima i do 120Mh/s.

Ja sam razmišljao o promijeni poola,ali dok ne dobijem prvu isplatu na Ethermineu ništa od toga.

Taj Minerall.io sam jučer malo gledao i gotovo nigdje nisam našao informacija o njemu,ono jedna tema na Redditu u kojoj se spominje (iako nije o njemu bila tema nego je samo spomenut) i to je sve.

 

EDIT:također mi piše na estimated da bi trebao zaraditi $8.7 dnevno.

 

 Ja sam izlistao sve one poolove i nasao ovaj njemacki pool. Nigdje nikakvih informacija nisam ni trazio nego sam probao da vidim kako ide buduci da nema previse ljudi na njemu. Treba 0.1 eth za isplatu pa ce se malo duze cekat, al nema veze.

 Nadam se samo da je ''legit'' i da nije neki scam.Inače imaš odličan rezultat i hushrate koliko vidim.

miki_the_pirat kaže...

@Jurassic Park: Nešto ti to krivo gledaš... gledaš balance na walletu ili količinu izrudarenog coina×trenutna cijena? Ovo drugo bi trebao gledati, jer evo ja danas za cca 12-13h 1€ a oko 30 mi je mh/s.

 Da,ja gledam unpaid balance na Ethermineu.Znači sav taj unpaid balace bi trebao konvertirati u ETH (ima ta opcija) i pogledati trenutnu cijenu Ethera i tad bi mi se vidio realan rezultat?

 

EDIT:izrudario sam sveukupno 0.03810 ETH (unpaid balance),a kad konvertiram taj 0.03810 ETH ispadne mi $50 po trenutnoj vrijednosti Etherea.

Da li je to pravilan postupak provjere?

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.2.2021 19:06 (Jurassic Park).
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Jeste kupovali btc danas? Sada je na 36000k.

 

Kupio bi udio u nekim drugim crypto barem njih desetak. Tako ako jedna napravi xploziju nešto se zaradilo. U koje ste vi uložili?

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.2.2021 19:20 (x18x05x).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
x18x05x kaže...

Jeste kupovali btc danas? Sada je na 36000k.

 

Kupio bi udio u nekim drugim crypto barem njih desetak. Tako ako jedna napravi xploziju nešto se zaradilo. U koje ste vi uložili?

 Di ga ti nadje po 36k?

Koliko vidim na binance krece se oko 43k $

 

Mada kako je krenulo mogao bi ovo biti veci pad pa se ocekuje da bi BTC mogao ici i ispod 30k pa bolje pricekati jos malo prije kupovine 

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Dr. Vicko kaže...
x18x05x kaže...

Jeste kupovali btc danas? Sada je na 36000k.

 

Kupio bi udio u nekim drugim crypto barem njih desetak. Tako ako jedna napravi xploziju nešto se zaradilo. U koje ste vi uložili?

 Di ga ti nadje po 36k?

Koliko vidim na binance krece se oko 43k $

 

Mada kako je krenulo mogao bi ovo biti veci pad pa se ocekuje da bi BTC mogao ici i ispod 30k pa bolje pricekati jos malo prije kupovine 

 36200 €. 

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
x18x05x kaže...
Dr. Vicko kaže...
x18x05x kaže...

Jeste kupovali btc danas? Sada je na 36000k.

 

Kupio bi udio u nekim drugim crypto barem njih desetak. Tako ako jedna napravi xploziju nešto se zaradilo. U koje ste vi uložili?

 Di ga ti nadje po 36k?

Koliko vidim na binance krece se oko 43k $

 

Mada kako je krenulo mogao bi ovo biti veci pad pa se ocekuje da bi BTC mogao ici i ispod 30k pa bolje pricekati jos malo prije kupovine 

 36200 €. 

 Ma bad 

Uvijek sam ih gledao u $ 

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Dr. Vicko kaže...
x18x05x kaže...
Dr. Vicko kaže...
x18x05x kaže...

Jeste kupovali btc danas? Sada je na 36000k.

 

Kupio bi udio u nekim drugim crypto barem njih desetak. Tako ako jedna napravi xploziju nešto se zaradilo. U koje ste vi uložili?

 Di ga ti nadje po 36k?

Koliko vidim na binance krece se oko 43k $

 

Mada kako je krenulo mogao bi ovo biti veci pad pa se ocekuje da bi BTC mogao ici i ispod 30k pa bolje pricekati jos malo prije kupovine 

 36200 €. 

 Ma bad 

Uvijek sam ih gledao u $ 

 Kod mene sve euri. Samo da ih je više. :)

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
9 godina
online
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Jurassic Park kaže...

miki_the_pirat kaže...

@Jurassic Park: Nešto ti to krivo gledaš... gledaš balance na walletu ili količinu izrudarenog coina×trenutna cijena? Ovo drugo bi trebao gledati, jer evo ja danas za cca 12-13h 1€ a oko 30 mi je mh/s.

 Da,ja gledam unpaid balance na Ethermineu.Znači sav taj unpaid balace bi trebao konvertirati u ETH (ima ta opcija) i pogledati trenutnu cijenu Ethera i tad bi mi se vidio realan rezultat?

 

EDIT:izrudario sam sveukupno 0.03810 ETH (unpaid balance),a kad konvertiram taj 0.03810 ETH ispadne mi $50 po trenutnoj vrijednosti Etherea.

Da li je to pravilan postupak provjere?

 Znači, pogledaš koliko si danas izrudario i pomnožiš to sa trenutnom cijenom - to ti je zarada (minus struja, al da ne kompliciramo). Ovaj unpaid balance ti može pokazati i da si danas izgubio ako cijena dovoljno padne:

- Npr jučer eth bio 2000 a ti imaš 0,05 pa ti je saldo 100 novaca

- danas izrudariš još 0,01 (pa imaš 0,06) ali je cijena 1500 pa je saldo 90 novaca

- ispada da si danas rudario 10 novaca u minus a zapravo si rudario 0,01×1500=15novaca

11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
miki_the_pirat kaže...
Jurassic Park kaže...

miki_the_pirat kaže...

@Jurassic Park: Nešto ti to krivo gledaš... gledaš balance na walletu ili količinu izrudarenog coina×trenutna cijena? Ovo drugo bi trebao gledati, jer evo ja danas za cca 12-13h 1€ a oko 30 mi je mh/s.

 Da,ja gledam unpaid balance na Ethermineu.Znači sav taj unpaid balace bi trebao konvertirati u ETH (ima ta opcija) i pogledati trenutnu cijenu Ethera i tad bi mi se vidio realan rezultat?

 

EDIT:izrudario sam sveukupno 0.03810 ETH (unpaid balance),a kad konvertiram taj 0.03810 ETH ispadne mi $50 po trenutnoj vrijednosti Etherea.

Da li je to pravilan postupak provjere?

 Znači, pogledaš koliko si danas izrudario i pomnožiš to sa trenutnom cijenom - to ti je zarada (minus struja, al da ne kompliciramo). Ovaj unpaid balance ti može pokazati i da si danas izgubio ako cijena dovoljno padne:

- Npr jučer eth bio 2000 a ti imaš 0,05 pa ti je saldo 100 novaca

- danas izrudariš još 0,01 (pa imaš 0,06) ali je cijena 1500 pa je saldo 90 novaca

- ispada da si danas rudario 10 novaca u minus a zapravo si rudario 0,01×1500=15novaca

Znao sam da je u nečemu kvaka kad mi piše unpaid balance npr. $50.12 i onda refresham za pola sata i vidim $50.04.

Puno hvala na objašnjenju,sad mi ima smisla.

 

9 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

 

meni je najveći problem što je dosta pala ta naknada za rudarenje, prije tjedan dana mi je računao da ću za mjesec dana izrudariti 0.1 ethera, što je značilo da ću za 10 mjeseci imati 1 cijeli coin, a sada mi je procjenjeno mjesečno na 0.077, znači za godinu dana neću uspojeti doći do cijelog. nadam se da će se to povisiti

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

A vi ko da ste jucer krenuli s ovim pa ste mislisli da cete si slozit racunicu i da bu to tak bilo dovjeka, da ne spominjem genije koji su debelo preplacivali kartice jel su mislili da ce ispltivost ostat ista il jos gore ici, lol kak da ne. Em vam je sad pao fee od transakcija jel nema vise velkih igraca koji su taj fee dizali sa svojim transakcijama, em je pala cijena ethereuma i na kraju je netowrk difficulty jos skocio.

9 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R4zOR229 kaže...

A vi ko da ste jucer krenuli s ovim pa ste mislisli da cete si slozit racunicu i da bu to tak bilo dovjeka, da ne spominjem genije koji su debelo preplacivali kartice jel su mislili da ce ispltivost ostat ista il jos gore ici, lol kak da ne. Em vam je sad pao fee od transakcija jel nema vise velkih igraca koji su taj fee dizali sa svojim transakcijama, em je pala cijena ethereuma i na kraju je netowrk difficulty jos skocio.

 

ma jasno je meni zašto je to tako, samo kažem šta me muči. a počeo sam prije tjedan dana, jebiga uči se tek

9 godina
online
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R4zOR229 kaže...

A vi ko da ste jucer krenuli s ovim pa ste mislisli da cete si slozit racunicu i da bu to tak bilo dovjeka, da ne spominjem genije koji su debelo preplacivali kartice jel su mislili da ce ispltivost ostat ista il jos gore ici, lol kak da ne. Em vam je sad pao fee od transakcija jel nema vise velkih igraca koji su taj fee dizali sa svojim transakcijama, em je pala cijena ethereuma i na kraju je netowrk difficulty jos skocio.

 paaa ne baš jučer... ima 2-3 tjedna... zajebancije radi. Da ne stoji grafulja bzvz jer i tako ne stignem igrati baš... nije ni neka grafulja al ajd... daj šta daš.

13 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Računica ti je jednostavna. Odrediš si ispod koje cijene ti je neisplativo dnevno rovat i bok. Čim vidim da mi je ispod 15-18kn dnevno, gasim stroj. 

 

FileFicho , zadnjih dana cardano. To mi je glavni. I tu i tamo ako se pojave neke vjerodostojne glasine. 

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
dax-lax kaže...

Računica ti je jednostavna. Odrediš si ispod koje cijene ti je neisplativo dnevno rovat i bok. Čim vidim da mi je ispod 15-18kn dnevno, gasim stroj. 

 

FileFicho , zadnjih dana cardano. To mi je glavni. I tu i tamo ako se pojave neke vjerodostojne glasine. 

 A zašto ti nije isplativo rovat na 15kn? Ako ti troši 300w komp cijeli (a ne troši) to je cca 7kn dnevno struje...

13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Nebitno koliko troši, to je nešto što sam si odredio u glavi ispod čega nejdem. Za 300-400kn mjesečno mi se ne troši ventilatore. Za 800-900+ nek crknu.
Napominjem, to je samo moja računica.
A neisplativo mi je kad na osvilaviju od 10 centa na cardanu dnevno cca 50-300 baksa nasložim. Zabavno mi je i jedno i drugo
10 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Nekima je ovo smješno, meni ok, a od prekjučer upogonjena druga 2070S

 

Ak se ovak nastavi s trenutnom zaradom i cijenom - cca 160€ mjesečno bit će na računu.

 

 
 

Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
GreenLife kaže...

Nekima je ovo smješno, meni ok, a od prekjučer upogonjena druga 2070S

 

Ak se ovak nastavi s trenutnom zaradom i cijenom - cca 160€ mjesečno bit će na računu.

 

  

 Svaki dan isplaćuješ?

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
9 godina
online
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

To je nicehash... on svaka 4h baca na wallet

14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Kolega s foruma mi je namjestio phoenixminer, i poceo sam rudariti

i sad sve mi je jasno osim sto mi pise da mi je isplata prva tek za 30 dana??

kao isplacuje kad doguras do 0.1 eth

 

 

R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R3nchi kaže...

Kolega s foruma mi je namjestio phoenixminer, i poceo sam rudariti

i sad sve mi je jasno osim sto mi pise da mi je isplata prva tek za 30 dana??

kao isplacuje kad doguras do 0.1 eth

 

 

 To tako pise u postavkama ali u biti na Ethermine kada se ode na postavke isplata ima dodatno pojasnjenje koje glasi:

 

Unpaid balances above 0.05 ETH will always be paid out at least once every 7 days
Unpaid balances above 0.01 ETH will always be paid out at least once every 14 days

 

Sto u prevodu znaci da ako majnas preko 0.05 ETH isplata ti ide svakih 7 dana na tvoj wallet, a ako majnas manje onda ti isplata ide svakih 14 dana. Iz licnog iskustva kad dodjes do 0.05 onda ce ti izvrsiti isplatu ako ti je za to trebalo do tih nekih 14 dana, ja sam posljednji put dosao do 0.05 za nekih 9 dana i odmah mi je prebacio tu kolicinu. 
Ovaj drugi iznos od 0.01 bi ti znacio da ukoliko sporije kopas i nisi u mogucnosti u 14 dana doci do 0.05 ali npr iskopas kolicinu od 0.03 onda ce ti isplata ici nakon tih 14 dana nebitno da li si iskopao 0.03 ili 0.02 ili neki drugi iznos koji je ispod 0.05 Ether-a.

 

Neka me netko ispravi ako sam i ja pogresno zakljucio. 

5 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Ja za sad imam 0.038eth , u nesto vise od tjedan dana. Pomogla mi je ova tema da razjasni i meni neke stvari.

 

Od sinoc sam na jedvite jade uspia upogonit i R9 295X. 

U zombie modu neki 22ak MH/s ( 15+7) , neznam zasto je jedna toliko jaca od druge ...

 

Odusta sam od toga, i prebacia ju na raven. Daje nekih 26 MH/s preko 2miners solo poola. Preporuka za neki bolji ?

 

Kako pratit progress tog ravena dok minea ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Zas solo? Pa apsolutno nista neces izmajnat tak, a sta se tice pracenja odes na 2miners i zaljepis svoju wallet adresu gore.

5 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R4zOR229 kaže...

Zas solo? Pa apsolutno nista neces izmajnat tak, a sta se tice pracenja odes na 2miners i zaljepis svoju wallet adresu gore.

 Kriva interpretacija  Vidit da je to za big minere ustvari. Zato i nisam vidio nista na 2miners. Evo sad sve sljaka. Hvala

 

Iden preko nanominera I hiveOS-a, i uopce nemoze ocitati clocove,voltaze i fan speed. Nemam nikakvu kontrolu . Ima neka alternativa osim flashanja bios/a ?

 

Jedini nacin da ostane ispod 70c ,a jos je push pull na aio. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.3.2021 20:26 (Role2).
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Dr. Vicko kaže...
R3nchi kaže...

Kolega s foruma mi je namjestio phoenixminer, i poceo sam rudariti

i sad sve mi je jasno osim sto mi pise da mi je isplata prva tek za 30 dana??

kao isplacuje kad doguras do 0.1 eth

 

 

 To tako pise u postavkama ali u biti na Ethermine kada se ode na postavke isplata ima dodatno pojasnjenje koje glasi:

 

Unpaid balances above 0.05 ETH will always be paid out at least once every 7 days
Unpaid balances above 0.01 ETH will always be paid out at least once every 14 days

 

Sto u prevodu znaci da ako majnas preko 0.05 ETH isplata ti ide svakih 7 dana na tvoj wallet, a ako majnas manje onda ti isplata ide svakih 14 dana. Iz licnog iskustva kad dodjes do 0.05 onda ce ti izvrsiti isplatu ako ti je za to trebalo do tih nekih 14 dana, ja sam posljednji put dosao do 0.05 za nekih 9 dana i odmah mi je prebacio tu kolicinu. 
Ovaj drugi iznos od 0.01 bi ti znacio da ukoliko sporije kopas i nisi u mogucnosti u 14 dana doci do 0.05 ali npr iskopas kolicinu od 0.03 onda ce ti isplata ici nakon tih 14 dana nebitno da li si iskopao 0.03 ili 0.02 ili neki drugi iznos koji je ispod 0.05 Ether-a.

 

Neka me netko ispravi ako sam i ja pogresno zakljucio. 

 

Jel ne pise da isplacuje na 0.1 eth a ne na 0.01 . Meni kopa nekom brzinom od 0.000xx  pa mi je tako pisalo tek za 38 dana isplata.,.

Vratio se ja na nice hash.. 

 

E da dobio ponudu na discord od lika da kopam za njegov pool..

Savjetii? 

R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.3.2021 12:55 (R3nchi).
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Moš i na moj pool majnat ak oces.

14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Sideswipe kaže...

 Šta točno?

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Potrosnja/ucinkovitost pojedinih kartica. Sta mislite, koju karticu bi bilo dobro upariti sa Aorus 2080ti EE?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Sideswipe kaže...

Potrosnja/ucinkovitost pojedinih kartica. Sta mislite, koju karticu bi bilo dobro upariti sa Aorus 2080ti EE?

 Ako mislis kupovat novu karticu onda po trenutnim cijenama niti jednu 

14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

@Dr.Vicko kad bih uzimao, uzimao bih samo polovnu,  nema šanse novu. Jel bi išla 2080 recimo? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice