Kripto prevara - ima li rjesenja?

poruka: 58
|
čitano: 24.528
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Kripto prevara - ima li rjesenja?

Pozdrav.

Stari mi je zrtva prevare, ne znam zasto mene nije pitao prije, ali sad je gotovo, rekao mi je tek 2 tjedna poslije..

Dakle na fb je nasao neki oglas za kriptovalute gdje se uz uplatu na 1000 eura zaradi 7500 uz par dana (smijesno), a on naravno nema pojma o tome i naivan kao i uvijek, nasjeo...

Prvo im je uplatio 300, i onda su mu rekli kao da ako uplati vise u roku par dana ce imati 7500e, i moci ce isplatiti, naravno uplatio je.. Total 1070 eura..

I kad je htio isplatiti zaradjen novac, rekli su mu da prvo mora opet uplatiti 10% od zarade, znaci jos 750e. I tek tada je mene kontaktirao.
(ja zivim u njemackoj, on u hrv)..

Kad mi je poslao link stranice, presmijesno, vidi se iz aviona da je fejk...

Cak su mu i ugasili racun poslije par dana.

Novce je uplacivao iz banke na neki bankovni racun u Austriji, a ime i prezime je Madjarsko..
samo mi nije jasno kako netko moze biti toliko naivan i ne razmisljati svojom glavom.. I to je bio veliki red flag, ali ocito je totalno naivan.

Link stranice je:

https://krimstrading.com/

naravno na netu nigdje nista ne pise o njoj, vjerojatno napravljena da u kratko vrijeme namlati pare i onda se brise..


E sad, glavno pitanje je da li ima ikakvog spasa u vezi ovoga? neka prijava ili nesto?
Ima potvrde o uplati, ime prezime adresa, bankovni racun od te osobe....

Hvala

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Kripto prevara - ima li rjesenja?

Nema. Može jedino na policiju, ali nema više novca.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kripto prevara - ima li rjesenja?
exer1234 kaže...

Pozdrav.

Stari mi je zrtva prevare, ne znam zasto mene nije pitao prije, ali sad je gotovo, rekao mi je tek 2 tjedna poslije..

Dakle na fb je nasao neki oglas za kriptovalute gdje se uz uplatu na 1000 eura zaradi 7500 uz par dana (smijesno), a on naravno nema pojma o tome i naivan kao i uvijek, nasjeo...

Prvo im je uplatio 300, i onda su mu rekli kao da ako uplati vise u roku par dana ce imati 7500e, i moci ce isplatiti, naravno uplatio je.. Total 1070 eura..

I kad je htio isplatiti zaradjen novac, rekli su mu da prvo mora opet uplatiti 10% od zarade, znaci jos 750e. I tek tada je mene kontaktirao.
(ja zivim u njemackoj, on u hrv)..

Kad mi je poslao link stranice, presmijesno, vidi se iz aviona da je fejk...

Cak su mu i ugasili racun poslije par dana.

Novce je uplacivao iz banke na neki bankovni racun u Austriji, a ime i prezime je Madjarsko..
samo mi nije jasno kako netko moze biti toliko naivan i ne razmisljati svojom glavom.. I to je bio veliki red flag, ali ocito je totalno naivan.

Link stranice je:

https://krimstrading.com/

naravno na netu nigdje nista ne pise o njoj, vjerojatno napravljena da u kratko vrijeme namlati pare i onda se brise..


E sad, glavno pitanje je da li ima ikakvog spasa u vezi ovoga? neka prijava ili nesto?
Ima potvrde o uplati, ime prezime adresa, bankovni racun od te osobe....

Hvala

Na kojem jeziku su se dopisivali?

12 godina
offline
Kripto prevara - ima li rjesenja?

Ipak se radi o 1200 eura, prvo mi je rekao 1000..
Sad mi poslao sliku uplatnice.. joj

https://ibb.co/9c10ZkL


evo tu se vide podaci od tog prevaranta..

dakle zensko ime, sto je malo cudno..

 

 

Na engleskom jeziku, nesto i na hrv (kaze da su oni koristili google translator?

 

firma je kao u USA, uplata na Austrijski racun, a ime i prezime madjarsko... uzas

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.12.2022 21:45 (exer1234).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kripto prevara - ima li rjesenja?
exer1234 kaže...

Ipak se radi o 1200 eura, prvo mi je rekao 1000..
Sad mi poslao sliku uplatnice.. joj

https://ibb.co/9c10ZkL


evo tu se vide podaci od tog prevaranta..

dakle zensko ime, sto je malo cudno..

 

 

Na engleskom jeziku, nesto i na hrv (kaze da su oni koristili google translator?

 

firma je kao u USA, uplata na Austrijski racun, a ime i prezime madjarsko... uzas

Dragi boze,ja ne mogu vjerovat da je covjek nasjeo na ovo.Nazalost mislim da mozete zaboravit na te novce.....

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kripto prevara - ima li rjesenja?
exer1234 kaže...

Pozdrav.

Stari mi je zrtva prevare, ne znam zasto mene nije pitao prije, ali sad je gotovo, rekao mi je tek 2 tjedna poslije..

Dakle na fb je nasao neki oglas za kriptovalute gdje se uz uplatu na 1000 eura zaradi 7500 uz par dana (smijesno), a on naravno nema pojma o tome i naivan kao i uvijek, nasjeo...

Prvo im je uplatio 300, i onda su mu rekli kao da ako uplati vise u roku par dana ce imati 7500e, i moci ce isplatiti, naravno uplatio je.. Total 1070 eura..

I kad je htio isplatiti zaradjen novac, rekli su mu da prvo mora opet uplatiti 10% od zarade, znaci jos 750e. I tek tada je mene kontaktirao.
(ja zivim u njemackoj, on u hrv)..

Kad mi je poslao link stranice, presmijesno, vidi se iz aviona da je fejk...

Cak su mu i ugasili racun poslije par dana.

Novce je uplacivao iz banke na neki bankovni racun u Austriji, a ime i prezime je Madjarsko..
samo mi nije jasno kako netko moze biti toliko naivan i ne razmisljati svojom glavom.. I to je bio veliki red flag, ali ocito je totalno naivan.

Link stranice je:

https://krimstrading.com/

naravno na netu nigdje nista ne pise o njoj, vjerojatno napravljena da u kratko vrijeme namlati pare i onda se brise..


E sad, glavno pitanje je da li ima ikakvog spasa u vezi ovoga? neka prijava ili nesto?
Ima potvrde o uplati, ime prezime adresa, bankovni racun od te osobe....

Hvala

 Idemo po redu, zanemarimo sad što se stari zeznuo o tome je sad kasno diskutirati, starije generacije informacije koje vide preko TVa, Interneta i drugih medija uzimaju zdravo za gotovo, nisu jednostavno svjesni koliko je tu prevaranata.

 

Može puno toga napraviti, a kakav će biti rezultat je druga stvar, ali ne treba odustati i ovakve prevarante treba zaustaviti, pa makar samo da bi spriječio buduće prevare.

 

1. radi se o većem iznosu pa obavezno policiji podnijeti prijavu https://mup.gov.hr/ imaš njegovo ime i prezime, bankovni račun i dosta drugih podataka

2. ne znam koliko je prošlo dana od uplate, ali može kontaktirati banku i provjeriti postoji li nekakav način storniranja uplate ili povrata ili podnošenja prijave na račun prevare

3. stranica je smještena kod nekakve američke firme Cloudoon, kontakt podaci su im na dnu weba https://cloudoon.com/ poslati im prijavu i objasniti situaciju

4. domena je registrirana kod OwnRegistrara, kontakt podaci https://ownregistrar.com/contact-us/ poslati im prijavu i objasniti situaciju

5. pogledaj i ovo https://www.econsumer.gov/#crnt Hrvatska nije na listi, ali Austrija i Mađarska jesu

6. kontaktirati banku kojoj je uplatio novce i objasniti situaciju, vidjeti s mupom može li se zatražiti zamrzavanje sredstava na tom računu

 

Kreni sa točkom 1. i 2., a ostale nakon što dobiješ povratnu informaciju, točke 3. i 4. mogu dovesti do gašenja domene i zatvaranja web stranice što ga može natjerati da uzme lovu i pobjegne, pa se zato ne bih odmah žurio s tim opcijama. Trenutno on još uvijek radi i prima uplate, a ti imaš njegove podatke, bio on Mađar ili Austrijanac državljanin je EU kao i mi.

 

Javi rezultat i nemoj odustati, takve seratore treba smjestiti gdje im je mjesto.

 

https://www.hanfa.hr/vijesti/financijske-prevare-i-prevare-na-kriptotr%C5%BEi%C5%A1tu/

https://www.telegram.hr/politika-kriminal/nova-hit-prevara-u-hrvatskoj-ljudi-misle-da-se-bave-online-investiranjem-s-racuna-im-ociste-sav-novac/

2 godine
offline
Kripto prevara - ima li rjesenja?

Lijepo si ti to objasnio, no otkada postoje te internet prevare još nisam nigdje pročitao, da se je netko pohvalio......... kako mu je pomogao Interpol, ili policije susjednih, nama dragih EU država u povratu keša kod online prevara.

 

Vjerojatno ta ekipa jako dobro uklanja tragove.

ako ih i pofataju, novca u kešu nema, nemaju ništa na računima, nemaju imovine, prave lažne račune npr Erste Banke a lova ode na kajmansko otočje..., fejkaju imena, prezimena, tko zna u koje to banana državice novac ide.

 

A možda su Masoni, ili Srbi, Židovi... možda su popovi ?

 

Bit će da su Rusi, ili Ukrajinci... netko je, a rješenja godinama nema.

@gkelekov Da nije bilo domovinskog rata, Hrvatska bi sada bila 3-4 godine bliže ostatku svijeta !
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kripto prevara - ima li rjesenja?
Zaporožac kaže...

Lijepo si ti to objasnio, no otkada postoje te internet prevare još nisam nigdje pročitao, da se je netko pohvalio......... kako mu je pomogao Interpol, ili policije susjednih, nama dragih EU država u povratu keša kod online prevara.

 

Vjerojatno ta ekipa jako dobro uklanja tragove.

ako ih i pofataju, novca u kešu nema, nemaju ništa na računima, nemaju imovine, prave lažne račune npr Erste Banke a lova ode na kajmansko otočje..., fejkaju imena, prezimena, tko zna u koje to banana državice novac ide.

 

A možda su Masoni, ili Srbi, Židovi... možda su popovi ?

 

Bit će da su Rusi, ili Ukrajinci... netko je, a rješenja godinama nema.

Ima dosta osoba koje su rješile problem, samo medijima nije zanimljivo o tome pisati, a ni ljudima čitati. Svi se pale na negativne vijesti pa je takvih najviše. Osobno sam čuo za više uspješno rješenih sličnih slučajeva.

 

Mislim da su ovo u pitanju klinci, jer ne djeluje kao nekakva sofisticirana prevara.

 

Račun na koji je uplaćeno je u vlasništvu Erste Banke AG, a kod njih se ne može otvoriti račun bez identifikacije klijenta, znači oni moraju imati točan podatak o vlasniku. To je više nego dovoljno za početak istrage.

 

Problem je što ljudi obično odustanu i ništa ne poduzimaju, posebno kad je u pitanju manji iznos, ali ovdje se radi o 9000kn, a za taj iznos će se i mup pokrenuti.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.12.2022 0:46 (mzopg).
5 godina
offline
Kripto prevara - ima li rjesenja?

Ako je uplacena svota na službeni račun , o ovom slučaju Erste Bank koliko vidio , obavezno juriš na policiju, prijavit i opisat slučaj... uglavnom iako če ti mnogi reči čao s novcima nije istina, tu je situacija da je tvoj otac možda u toj greški učinio jedinu pravu stvar uplačivao je novac na račun realne osobe... tako da če policija sigurno reagirat i proslijedit slučaj u Austriju, a tamo če sigurno ako je več bilo sličnih prevara na to ime te osobe policija reagirat pravilno, novac se da vratiti... da je tvoj otac uplatio bilo kojim drugim putem, btc , eth ili bonovima itd vjerojatno bi se onda mogao pozdraviti s novcem... ovako drzim fige vam da cete rjesiti sve.

 
2 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Kripto prevara - ima li rjesenja?
netko bi sad rekao ‘treba zabraniti kripto’ dok je prevara zapravo ucinjena preko ‘sigurnih’ banaka i racuna, kao i obicno. Da ima volje lako bi usli u trag ovima i ovakvima.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kripto prevara - ima li rjesenja?

Taj "fiat" treba zabranit.

To koriste samo kriminalci i prevaranti.

Treba uvest "KYC" i zaustavit prevarante.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kripto prevara - ima li rjesenja?

Obavezno prijaviti, pogotovo kako se kolega gore potrudio i istražio od A do Ž tko što i kako , u svezi ove prevare.

Što se tiće da je uplaćivano na "stvarnu " osobu, prevaranti nađu razno razne ljude u nevolji koji otvore račun u nekoj banci , uzmu im karticu i dižu sa bankomata novce a ti ljudi koji su otvorili račun na kraju nastradaju, ali to nije tvoj sada problem.

Velika je mogučnost da je barem dio novaca još na računu ,i da se barem nešto vrati, što više to bolje.

Možda je banka zablokirala sredstva jer je netko prije prijavio tu ekipu pa su svi novci od tate na računu.

 

Tako da , da. Trčat prijaviti to i nadati se najboljem.

 

Sretno

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Kripto prevara - ima li rjesenja?

ja sam u njemackoj, on je u hrv, tako da ne mogu ja tu nista, ali sam mu rekao..

 

otici ce i u banku i policiju, plus se javio nekoj online agenciji koja se bavi time, i kao uzimaju 20% novaca, ako rijese slucaj, dobro je sto ne mora nista unapred uplatiti tako da nema sta izgubiti, tj ne bi trebala biti prevara.

 

Idem i ja dole na godisnji za par dana pa cu pomoci koliko mogu

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Kripto prevara - ima li rjesenja?

Sreća u nesreći je što je otišao u minus, inače bi im možda i tih 750€ uplatio. Osoba na čiji račun je uplaćeno je sigurno još jedna žrtva prevare a ne prevarant, ali možda policija tamo dođe do nekih korisnih saznanja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kripto prevara - ima li rjesenja?
exer1234 kaže...

plus se javio nekoj online agenciji koja se bavi time, i kao uzimaju 20% novaca, ako rijese slucaj, dobro je sto ne mora nista unapred uplatiti tako da nema sta izgubiti, tj ne bi trebala biti prevara.

 Provjeri ti tu agenciju za svaki slučaj, ako ih je našao kao i ove prve mogli bi dobiti novu epizodu Monthy Pythona. 

14 godina
moderator
offline
Re: Kripto prevara - ima li rjesenja?
exer1234 kaže...

plus se javio nekoj online agenciji koja se bavi time, i kao uzimaju 20% novaca, ako rijese slucaj

Uporan momak 

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
13 godina
offline
Re: Kripto prevara - ima li rjesenja?
Da nije ta agencija "podružnica" one prve pa da mu samo vrate dio njegove love i svi sretni?
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.12.2022 14:12 (kipo).
12 godina
offline
Re: Kripto prevara - ima li rjesenja?
jozef kaže...

Sreća u nesreći je što je otišao u minus, inače bi im možda i tih 750€ uplatio. Osoba na čiji račun je uplaćeno je sigurno još jedna žrtva prevare a ne prevarant, ali možda policija tamo dođe do nekih korisnih saznanja.

 Pa htio je uplatiti tih 750e, zato mi se  i javio... Da vidi sta da radi, a trebao me odmah pitati u startu, ali jbg. kad vjeruje svemu sto vidi na fejsu

12 godina
offline
Re: Kripto prevara - ima li rjesenja?
mzopg kaže...
exer1234 kaže...

plus se javio nekoj online agenciji koja se bavi time, i kao uzimaju 20% novaca, ako rijese slucaj, dobro je sto ne mora nista unapred uplatiti tako da nema sta izgubiti, tj ne bi trebala biti prevara.

 Provjeri ti tu agenciju za svaki slučaj, ako ih je našao kao i ove prve mogli bi dobiti novu epizodu Monthy Pythona. 

 Kompanija je iz Danske, ova je:

 

https://blockchain2shield.com/

 

kako vam izgleda? :D 

 

 

14 godina
offline
Re: Kripto prevara - ima li rjesenja?
12 godina
offline
Kripto prevara - ima li rjesenja?

Pogledao sam to malo prije..

 

ali sta moze izgubiti ako nisu trazili pare od njega? rekli su da ce oni uzeti 20% 

 
0 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kripto prevara - ima li rjesenja?
Malo crnog humora, nista zlonamjerno, no, onaj koji nema, njega ne mozes ni prevariti....

Zanimljivo je koliko se situacija i shvacanje svijeta okrenulo.

Nekad su stariji bili mudriji, nepovjerljiviji, a mladji su vise bili za ovakve rizike. Danas je obratno.
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Kripto prevara - ima li rjesenja?
exer1234 kaže...

 Kompanija je iz Danske, ova je:

 

https://blockchain2shield.com/

 

kako vam izgleda? :D 

 

 

 O, pa sa jednog scama na drugi, dobar ti je stari :)

 

 

Domena registrirana prije 2 tjedna...

 

Slika njihovog "Maximilian Kaufmann, The Chief Executive Officer" je zapravo ukradena slika od jednog američkog odvjetnika https://www.davidpshapirolaw.com/experience/team/stefano-l-molea/

 

Koristiti sliku odvjetnika kao šefa scam ekipe je zbilja next level 

 

Dalje mi se nije dalo ni gledati...

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.12.2022 15:04 (XXX-Man).
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Kripto prevara - ima li rjesenja?
Kruati, ištekaj ocu net. Što je sigurno, sigurno je.
 
16 0 hvala 0
12 godina
offline
Kripto prevara - ima li rjesenja?

Al moram provjeriti da li je to ta stranica, on mi je samo poslao nesto u pdf formatu gdje je bilo ime te stranice, ali ne i link... poslao sam mu ovaj link da vidim sta ce reci :D 

 

ali mislim da je to to, posto je na tom pdf pisalo bas ovo "Blockchain Shield AFF
Holding ApS 2015-2022"

 

pa slike izgledaju fejk, da...

 

ali fascinantno mi je da on sve to nalazi na FEJSU,, pa jebemti, fejs je leglo prevara

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.12.2022 15:09 (exer1234).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kripto prevara - ima li rjesenja?
Zivot je leglo prevara.....

Sve sto covjek moze je zivjeti dovoljno dugo i pametno upotrijebiti to vrijeme da nauci da ne nasjeda na one prevare na koje ne mora......
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kripto prevara - ima li rjesenja?

malo ozbiljno popričaj sa starim oko takvih stvari...

ja sam svojoj staroj rekao da ne klika na ništa, da ne vjeruje raznim nagradnima online i ako joj je išta sumnjivo i 2 good to be true da prvo mene pita za savjet ili šogora... srećom pa samo tablet koristi...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kripto prevara - ima li rjesenja?

Pozz, evo mene opet..
se sjecate onog kad je moj stari prevaren, pisao sam u ovoj grupi..

pogodite sta?

opet je nasjeo na isto, ista stranica, isti ljudi, i opet im je uplatio preko 1000 eura... :)

ovog puta ga se odricem.. ovog puta me sramota.. Ajd svakom se desi jednom... ali dva puta, ides ciljano na to da te prevare, to je po meni bolest

 
5 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Kripto prevara - ima li rjesenja?
exer1234 kaže...

Pozz, evo mene opet..
se sjecate onog kad je moj stari prevaren, pisao sam u ovoj grupi..

pogodite sta?

opet je nasjeo na isto, ista stranica, isti ljudi, i opet im je uplatio preko 1000 eura... :)

ovog puta ga se odricem.. ovog puta me sramota.. Ajd svakom se desi jednom... ali dva puta, ides ciljano na to da te prevare, to je po meni bolest

 Stari jel ovo prvi april ili šta

12 godina
offline
Kripto prevara - ima li rjesenja?

nazalost nije, danas saznam (stara nasla uplate) i rekla mi... Cuo sam se s njim, i sve mi je rekao, ista stranica, ali je sad cuo od "pouzdanog izvora " da nije prevara, i naravno opet nasjeo, samo su promjenili nacin uplate

vise nije direkt banka, nego neki "btc racun"... 

 

evo neke od uplata, i kaze stara da to nije sve, da ima jos i u autu

 

 

https://ibb.co/TkV7zGk
https://ibb.co/xqVQq4b
https://ibb.co/2Ky8t3b
https://ibb.co/HTkdMQf

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.5.2023 15:07 (exer1234).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice