Bitcoin - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.092
|
čitano: 892.350
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
12 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Endymon kaže...
Uh, koji pad kriptovaluta. 🤨🤨

Pad? BTC je tek prije 15 dana probio 60k. Ove ostale ''bitnije'' su ATH dosegle prije cca 8-10 dana. Ovo je cisti shakedown nakon missinfoa o evergrandeu i prolazak bidenovih pizdarija u americi. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
SimeKZ kaže...
Endymon kaže...
Uh, koji pad kriptovaluta. 🤨🤨

Pad? BTC je tek prije 15 dana probio 60k. Ove ostale ''bitnije'' su ATH dosegle prije cca 8-10 dana. Ovo je cisti shakedown nakon missinfoa o evergrandeu i prolazak bidenovih pizdarija u americi. 

 Ma jok, probio je 60 k u 4. mjesecu.

8 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Se skidam starom sa porezne olaksice ako izvucem vise od 15k kuna godisnje na bankovni racun sa crypto?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Ekipa jedno pitanje u vezi BitCoina. Da li ima netko od vas koji su ga pokušali rudariti tam negde 2010? I kak je to izgledalo u to vrijeme? Da li je postojal još koji način kak doči do BitCoina u to vrijeme? 

 

Pozz 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Goran kaže...

Ekipa jedno pitanje u vezi BitCoina. Da li ima netko od vas koji su ga pokušali rudariti tam negde 2010? I kak je to izgledalo u to vrijeme? Da li je postojal još koji način kak doči do BitCoina u to vrijeme? 

 

Pozz 

 Putuješ kroz vrijeme?

 

Rudarenje ili p2p, 2010 nije bilo drugog načina barem koliko je meni poznato

12 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Goran kaže...

Ekipa jedno pitanje u vezi BitCoina. Da li ima netko od vas koji su ga pokušali rudariti tam negde 2010? I kak je to izgledalo u to vrijeme? Da li je postojal još koji način kak doči do BitCoina u to vrijeme? 

 

Pozz 

 Mozes se javiti na ovaj tu forum npr korisniku @seljo on je rudario prije 10 godina i dalje je aktivan na forumu. 

16 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

Hvala na info 

23 mjeseca
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Pozdrav, da li mislite da ima vajde ulagati sada u bitcoin?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
A kakve vajde ima tebi od nečijeg mišljenja, kad je to ionako lutrija. Ako bi se baš morao kladiti, stavio bi lovu da će se btc opet dići.
Ne zato jer vjerujem u taj scam, nego zato jer ljudska glupost i pohlepa nemaju granica
14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
saviclea11 kaže...

Pozdrav, da li mislite da ima vajde ulagati sada u bitcoin?

 Naravno, valja ulagat bilo kad ako gledaš dugoročno.

11 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
LogicusMPS kaže...

 Naravno, valja ulagat bilo kad ako gledaš dugoročno.

 naravno, osim ako sve ne krene nizbrdo u jednom trenutku

tako se pričalo i ekipi dok je bitkonj bio na 60k, pa sad kad su u debelom minusuti njima objasni da budu strpljivi dok ih hvata panika

ove što su popušili životne ušteđevine na terri, neki se i ubili, da ne spominjemo

 

i što ćeš ti napraviti ako on na tvoju tako sigurnu tvrdnju uloži lovu i popuši?

hoćeš li mu ti nadoknaditi gubitak?

bez ljutnje, ali ovakve izjave treba uvijek davati sa rezervom, ne ovako 100% sigurno, jer nije riječ o tvojoj lovi

14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
picajzla0707 kaže...
LogicusMPS kaže...

 Naravno, valja ulagat bilo kad ako gledaš dugoročno.

 naravno, osim ako sve ne krene nizbrdo u jednom trenutku

tako se pričalo i ekipi dok je bitkonj bio na 60k, pa sad kad su u debelom minusuti njima objasni da budu strpljivi dok ih hvata panika

ove što su popušili životne ušteđevine na terri, neki se i ubili, da ne spominjemo

 

i što ćeš ti napraviti ako on na tvoju tako sigurnu tvrdnju uloži lovu i popuši?

hoćeš li mu ti nadoknaditi gubitak?

bez ljutnje, ali ovakve izjave treba uvijek davati sa rezervom, ne ovako 100% sigurno, jer nije riječ o tvojoj lovi

 Napisa sam ako gleda dugoročno.

Lik je postavia pitanje 'Da li mislite?'. Ja sam napisao 'Naravno' -da mislim-. Nisam nikom napisa 'Uloži'. Nek svak radi sa svojom lovom šta oće.

Ja sam kupova i na 56, i na 48, i na 60 i na 25... Sad sam u minusu u globalu, i ne žulja me ništa, ža mi je šta trenutno nisan u mogućnosti da kupim i šta sam FOMO-a na 52, 45 itd... da ne računam minus od 2010. kad sam izgubio toliku količinu da mi 8 koljena ne bi trebalo radit ništa u životu...

Ovo je sad po meni prilika jer bear traje već godinu dana, od ATH-a u aprilu lani, onaj u novembru je isforsiran, prdnuo je odmah, to po meni i nije ATH, al ajd. 

Bear demand traje preko godinu dana, pitanje je kad će sljedeći bull.

100% sigurno nije ništa u životu, tako da... Mislim da slika u privitku dosta govori, barem meni, ako drugima nije, puca mi k.

A te terre i ostalo, shit happens, jbg, altovi me ne bendaju 2%, doprije samo BTC i ETH, sad samo BTC.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.5.2022 18:38 (LogicusMPS).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Pozdrav poslovao sam trade preko jedne platforme i kazu da za profit moram platit porez na ovaj wallet bc1qd002ps9zhrqhwqgl35tlmxn8nu6zyz9vrth3xw
Da li je ovo prevara?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

Porez se plaća poreznoj upravi na račun u eurima, ne kriptom na wallet.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Evo jedno pitanje o btcu u 2023. lol:

Neka mi netko od hardcore fanova i teoretičara kriptovaluta objasni zašto btc hash vrijedi 25K dolara, a torrent hash ne vrijedi niti 0.0000000000001 $ ?
Naime, recimo da je torrent hash uporediv sa btc-om budući da je unikatan i prati točno određenu datoteku koju je netko plasirao na P2P mrežu. Skinuo sam podosta fajlova prek uTorrenta, čak sam i kreirao nekoliko svojih torenta, no za kreirati torrent i pripadajući mu hash trebalo mi je nekih 2 minute. Na današnji dan, za kreirati blockchain hash trebao bi mi rig od 3K eura, i jedno 9 godina rudarenja, pri čemu bi pri današnjoj cijeni kwh potrošio oko 47K eur struje, pa kad na to nadodam 3K za rig, dođem na okruglih 50k eura troškova u 9 godina za dobiti 1 btc, pod uvjetom da Rig izdrži 9 godina. Osobno nikad nisam kupio btc upravo iz razloga što mi je nevjerojatno da je za kreiranje unikatnog blockchain hasha potrebno toliko vrijeme i energija. Ok razumijem, svaki btc mora ostati unikatan, no čemu za tu unikatnost treba potrošiti 9 godina i 50k eura, nije li dovoljno se uspostavi jednostavna online provjera "serijskog broja" btc-a, kao što imamo jedinstveni serijski broj na svakoj novčanici eura? Naveo sam za uporedbu torrent hash jer je on iebeno uporediv, jedino što mu je namjena različita, torrent hash (vrijedan 0.00$) nadzire dijeljenje odnosno kopiranje određene datoteke na mreži, a kreirani blockchain hash (vrijedan 50K$) nadzire transakcije (povijest...itd.) btca, grubo rečeno. Molim da mi netko objasni zašto blockchain SHA-256 hash vrijedi trenutno 25K eura (burzovna cijena), i zašto ga treba majnati 9 god., jer je ne-mo-gu-će da ne postoji jednostavniji i puuuunoo jeftiniji način za verifikaciju određenog btca i njegove transakcije na mreži?? Sumanuto je da za cijelu tu "transakcijsku" priču rulja godišnje troši el. energije u razini jedne Švedske. p.s. Kad mi ovo objasnite kupit ću si prvi btc lol. lp.
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.10.2023 17:47 (krofna).
 
0 0 hvala 0
8 mjeseci
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
krofna kaže...
Evo jedno pitanje o btcu u 2023. lol:

Neka mi netko od hardcore fanova i teoretičara kriptovaluta objasni zašto btc hash vrijedi 25K dolara, a torrent hash ne vrijedi niti 0.0000000000001 $ ?
Naime, recimo da je torrent hash uporediv sa btc-om budući da je unikatan i prati točno određenu datoteku koju je netko plasirao na P2P mrežu. Skinuo sam podosta fajlova prek uTorrenta, čak sam i kreirao nekoliko svojih torenta, no za kreirati torrent i pripadajući mu hash trebalo mi je nekih 2 minute. Na današnji dan, za kreirati blockchain hash trebao bi mi rig od 3K eura, i jedno 9 godina rudarenja, pri čemu bi pri današnjoj cijeni kwh potrošio oko 47K eur struje, pa kad na to nadodam 3K za rig, dođem na okruglih 50k eura troškova u 9 godina za dobiti 1 btc, pod uvjetom da Rig izdrži 9 godina. Osobno nikad nisam kupio btc upravo iz razloga što mi je nevjerojatno da je za kreiranje unikatnog blockchain hasha potrebno toliko vrijeme i energija. Ok razumijem, svaki btc mora ostati unikatan, no čemu za tu unikatnost treba potrošiti 9 godina i 50k eura, nije li dovoljno se uspostavi jednostavna online provjera "serijskog broja" btc-a, kao što imamo jedinstveni serijski broj na svakoj novčanici eura? Naveo sam za uporedbu torrent hash jer je on iebeno uporediv, jedino što mu je namjena različita, torrent hash (vrijedan 0.00$) nadzire dijeljenje odnosno kopiranje određene datoteke na mreži, a kreirani blockchain hash (vrijedan 50K$) nadzire transakcije (povijest...itd.) btca, grubo rečeno. Molim da mi netko objasni zašto blockchain SHA-256 hash vrijedi trenutno 25K eura (burzovna cijena), i zašto ga treba majnati 9 god., jer je ne-mo-gu-će da ne postoji jednostavniji i puuuunoo jeftiniji način za verifikaciju određenog btca i njegove transakcije na mreži?? Sumanuto je da za cijelu tu "transakcijsku" priču rulja godišnje troši el. energije u razini jedne Švedske. p.s. Kad mi ovo objasnite kupit ću si prvi btc lol. lp.

 Nadam se da si pripremio lovu za kupovinu prvog BTC-a 

 

Nisam hardcore fan niti nekakav teoretičar, ali čitam i pratim kripto već dugo pa sam nešto i naučio.

 

Kao prvo ti uspoređuješ kruške i jabuke i ne shvaćaš gdje je temeljna vrijednost BTC-a.

 

Novčića kod BTC-a ima ograničen broj, torrent nema ledger, nema novčiće (iste namjene), nema sistem verifikacije kao BTC. Torrent može imati neograničen broj hasheva, što ih čini bezvrijednima i njihova jedina svrha je dijeljenje datoteka između različitih korisnika (p2p) bez centraliziranog sistema. Bez ledgera ne postoji "kopija" i jednom kad korisnik koji je dijelio nekakvu datoteku prestane je dijeliti ona više ne postoji. Znači namjena torrenta i BTC-a je potpuno različita i stoga je i usporedba uglavnom besmislena. Zamisli da EUR-a postoji neograničen broj, kakva bi im bila tržišna vrijednost?

 

Druga stvar koja te brine je brzina rješavanja "problema" (hash) i kreiranje blokova. BTC ima unaprijed određenu dinamiku emisije blokova i njihove "nagrade", kako bi se teoretski smanjila inflacija BTC koristi "halving", okvirno svake četiri godine se nagrada po bloku prepolovljuje. Ovo je sad već stvar ekonomije i utjecaja na vrijednost novčića. Za razliku od $ koji se bjesomučno printaju po želji i potrebi i samim tim dovode u neravnotežu cijelu svjetsku ekonomiju jer ruše vlastitu vrijednost u odnosu na druge nacionalne valute što opet dovodi do inflacije u drugim državama... da ne idem sad naširoko ovo je samo početak cijele priče.

 

Nadalje, brkaš kreiranje novih novčića sa verifikacijom postoječih. To su dvije različite stvari. Mi ovdje "printamo" nove novčiće paralelno sa korištenjem postoječih ranije "isprintanih". Verifikacija postojećih na L1 je vrijedna oko $1, a na L2 je to i višestruko manje. Torrent hash nitko neće krivotvoriti jer ništa s tim ne bi dobio i samim tim ne postoji sistem verifikacije koji ima blockchain i BTC. Različita namjena, različit program.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.10.2023 3:45 (millennial).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
millennial kaže...
krofna kaže...
Evo jedno pitanje o btcu u 2023. lol:


Naime, recimo da je torrent hash uporediv sa btc-om budući da je unikatan i prati točno određenu datoteku koju je netko plasirao na P2P mrežu. Skinuo sam podosta fajlova prek uTorrenta, čak sam i kreirao nekoliko svojih torenta, no za kreirati torrent i pripadajući mu hash trebalo mi je nekih 2 minute. Na današnji dan, za kreirati blockchain hash trebao bi mi rig od 3K eura, i jedno 9 godina rudarenja, pri čemu bi pri današnjoj cijeni kwh potrošio oko 47K eur struje, pa kad na to nadodam 3K za rig, dođem na okruglih 50k eura troškova u 9 godina za dobiti 1 btc, pod uvjetom da Rig izdrži 9 godina. Osobno nikad nisam kupio btc upravo iz razloga što mi je nevjerojatno da je za kreiranje unikatnog blockchain hasha potrebno toliko vrijeme i energija.

 Nadam se da si pripremio lovu za kupovinu prvog BTC-a 

 

- I dalje odrješito NE lmao

 

Nisam hardcore fan niti nekakav teoretičar, ali čitam i pratim kripto već dugo pa sam nešto i naučio.

 

Kao prvo ti uspoređuješ kruške i jabuke i ne shvaćaš gdje je temeljna vrijednost BTC-a.

 

....CUT.

 

Ne miješam ja ništa, BTC je kvazi elitna digitalna valuta, napuhana priča o decentralizirnom sustavu plaćanja kojeg ko fol ne nadziru zle banke i države. Što će meni decentralizirana valuta, treba mi međunarodni monetarni sustav koji stoji iza sustava transakcija pa bilo plaćanje u eurima ili u fažolu.

Totalna je nebuloza da za kreiranje jednog SHA256 hasha treba 9 god. i 50K eura troška, debili troše enormne količne el. energije i emitiraju CO2 u atmosferu zbog ničeg. Hipotetski, ako želimo kreirati digitalnu valutu (eno,i ECB je najavio digitalni eur), ne treba nam 50K eura da zaštitimo 1 digitalni eur sa SHA256, seljački rečeno uzmeš digitalni eur sa nekim serijskim brojem i konvertiraš ga u SHA256 u 2 sekunde lol. Ne može me bog isus uvjerit da se bilo koja valuta ne može zaštitit sa unikatnim SHA256 ili nekom drugom vrstom enkripcije. Uostalom može se iskoristit i blockchain u tu svrhu, ali sigurno neće trebat rudarit hash 9 godina. BTC je nastao u vremenima dok je internet bio drugačije mjesto, ajmo reći kao nekakva komuna, da sad ne elaboriram. Današnji web nema veze s tim, on je mjesto totalnog nadzora na kojem obitavaju svi od lumena do redikula, dakle nekakva decentralizacija i odmak od centara moći je izlišan.

Da je BTC ikad bio zamjena za fiat money, danas bi mjenjačnice i bankomati bili posvuda, a provizije na mijenjanje bi bile do 2%. No, kolko znam, u mom gradu su kripto mjenjačnice i bankomati do danas više manje nestali. Eh da,još nešto bitno, svi znamo (ili samo neki?) da su kripto burze skup botova koji vrte transakcije i kreiraju lažnu sliku volumena trgovanja (ne kažem da i druge burze nisu takve, no sad smo na kriptu), i kad čovjek pogleda kaže WOW iebote koji promet, kad ono gomila botova razmjenjuje kripto uz fiksnu mjesečnu naknadu burzi i čeka debila koji će se uvatit na parangal. :)))

 

Rezime: Sve te navodne prednosti btc-a su za mene goli kuratz, ograničen broj, verifikacija, decentralizacija...  monetarni sustav je takav kakav jest ali iza njega stoje moćne ekonomske sile pa kad se desi inflacija, deflacija, stagflacija ili neka deseta flacija, oni interveniraju na bolji ili lošiji način. Tko će intervenirati kad krene njesra sa BTC-om, Satoshi Nakamoto? Ma nemoj me iebat :))))

 

 

pozz iz splita, afrike sa strujom :)))))))

 

2 godine
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Puno je toga tu nadrobljeno umjesto da si jednostavno rekao ‘mislim da je Bitcoin prevara i da nema vrijednost’.

Ovako vuces neke besmislene paralele da bi pokrenuo diskusiju - a zakljucak si donio prije nego sto je diskusija i pocela.

Iskreno, propustio si najvecu raspodjelu novca u 21. stoljecu. I mozes drobiti koliko zelis ali neki od nas su kupili kuce, aute i stanove dok je hrpa pokusavala raskrinkavati kripto. Umjesto da si pokusao odvojiti malo vremena dok ti se ti tvoji torrenti skidaju i zaraditi na ‘next big thing’, bilo majnanjem, bilo investiranjem, bilo trgovanjem.

Jednostavno, zelis li biti u pravu ili zaraditi? I da kripto propadne sutra reci ces ‘ha, rekao sam ekipi s Bug-a da nema vrijednost’. Dok se udaljene salve smijeha cuju na kilometre onih koji su neku vrijednost od kripta i stvorili.
LP
8 mjeseci
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
krofna kaže...
millennial kaže...
krofna kaže...
Evo jedno pitanje o btcu u 2023. lol:


Naime, recimo da je torrent hash uporediv sa btc-om budući da je unikatan i prati točno određenu datoteku koju je netko plasirao na P2P mrežu. Skinuo sam podosta fajlova prek uTorrenta, čak sam i kreirao nekoliko svojih torenta, no za kreirati torrent i pripadajući mu hash trebalo mi je nekih 2 minute. Na današnji dan, za kreirati blockchain hash trebao bi mi rig od 3K eura, i jedno 9 godina rudarenja, pri čemu bi pri današnjoj cijeni kwh potrošio oko 47K eur struje, pa kad na to nadodam 3K za rig, dođem na okruglih 50k eura troškova u 9 godina za dobiti 1 btc, pod uvjetom da Rig izdrži 9 godina. Osobno nikad nisam kupio btc upravo iz razloga što mi je nevjerojatno da je za kreiranje unikatnog blockchain hasha potrebno toliko vrijeme i energija.

 Nadam se da si pripremio lovu za kupovinu prvog BTC-a 

 

- I dalje odrješito NE lmao

 

Nisam hardcore fan niti nekakav teoretičar, ali čitam i pratim kripto već dugo pa sam nešto i naučio.

 

Kao prvo ti uspoređuješ kruške i jabuke i ne shvaćaš gdje je temeljna vrijednost BTC-a.

 

....CUT.

 

Ne miješam ja ništa, BTC je kvazi elitna digitalna valuta, napuhana priča o decentralizirnom sustavu plaćanja kojeg ko fol ne nadziru zle banke i države. Što će meni decentralizirana valuta, treba mi međunarodni monetarni sustav koji stoji iza sustava transakcija pa bilo plaćanje u eurima ili u fažolu.

Totalna je nebuloza da za kreiranje jednog SHA256 hasha treba 9 god. i 50K eura troška, debili troše enormne količne el. energije i emitiraju CO2 u atmosferu zbog ničeg. Hipotetski, ako želimo kreirati digitalnu valutu (eno,i ECB je najavio digitalni eur), ne treba nam 50K eura da zaštitimo 1 digitalni eur sa SHA256, seljački rečeno uzmeš digitalni eur sa nekim serijskim brojem i konvertiraš ga u SHA256 u 2 sekunde lol. Ne može me bog isus uvjerit da se bilo koja valuta ne može zaštitit sa unikatnim SHA256 ili nekom drugom vrstom enkripcije. Uostalom može se iskoristit i blockchain u tu svrhu, ali sigurno neće trebat rudarit hash 9 godina. BTC je nastao u vremenima dok je internet bio drugačije mjesto, ajmo reći kao nekakva komuna, da sad ne elaboriram. Današnji web nema veze s tim, on je mjesto totalnog nadzora na kojem obitavaju svi od lumena do redikula, dakle nekakva decentralizacija i odmak od centara moći je izlišan.

Da je BTC ikad bio zamjena za fiat money, danas bi mjenjačnice i bankomati bili posvuda, a provizije na mijenjanje bi bile do 2%. No, kolko znam, u mom gradu su kripto mjenjačnice i bankomati do danas više manje nestali. Eh da,još nešto bitno, svi znamo (ili samo neki?) da su kripto burze skup botova koji vrte transakcije i kreiraju lažnu sliku volumena trgovanja (ne kažem da i druge burze nisu takve, no sad smo na kriptu), i kad čovjek pogleda kaže WOW iebote koji promet, kad ono gomila botova razmjenjuje kripto uz fiksnu mjesečnu naknadu burzi i čeka debila koji će se uvatit na parangal. :)))

 

Rezime: Sve te navodne prednosti btc-a su za mene goli kuratz, ograničen broj, verifikacija, decentralizacija...  monetarni sustav je takav kakav jest ali iza njega stoje moćne ekonomske sile pa kad se desi inflacija, deflacija, stagflacija ili neka deseta flacija, oni interveniraju na bolji ili lošiji način. Tko će intervenirati kad krene njesra sa BTC-om, Satoshi Nakamoto? Ma nemoj me iebat :))))

 

 

pozz iz splita, afrike sa strujom :)))))))

 

 mogao si barem naučiti kvotati kako treba kad ti već bitcoin ne treba. 

 

što da ja tebi sad pišem na ovo kad ti već sve znaš najbolje, btc je prevara, kloni ga se i svi sretni. 

 

ostalo bi mogao dodati da k.rca nisi skužio oko pronalaženja hasheva, ali teško je skužiti kad se ne želi i već ima kompletna slika u glavi.

 

gnautix kaže...
Puno je toga tu nadrobljeno umjesto da si jednostavno rekao ‘mislim da je Bitcoin prevara i da nema vrijednost’.

Ovako vuces neke besmislene paralele da bi pokrenuo diskusiju - a zakljucak si donio prije nego sto je diskusija i pocela.

Iskreno, propustio si najvecu raspodjelu novca u 21. stoljecu. I mozes drobiti koliko zelis ali neki od nas su kupili kuce, aute i stanove dok je hrpa pokusavala raskrinkavati kripto. Umjesto da si pokusao odvojiti malo vremena dok ti se ti tvoji torrenti skidaju i zaraditi na ‘next big thing’, bilo majnanjem, bilo investiranjem, bilo trgovanjem.

Jednostavno, zelis li biti u pravu ili zaraditi? I da kripto propadne sutra reci ces ‘ha, rekao sam ekipi s Bug-a da nema vrijednost’. Dok se udaljene salve smijeha cuju na kilometre onih koji su neku vrijednost od kripta i stvorili.
LP

 upravo tako.  kao fol nešto pita, a u biti već ima mišljenje i samo trola bez potrebe.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

Mda, budala ja raspravljam se sa hyperima lmao, mogao sam tako krenuti u diskusiju sa Prpićem oko električnih automobila. Točno, da sam kupio btc 2011. za 100-200$ bio bi zaradio lovu. Vjerojatno bi u najboljem slučaju uzeo 10 kom. jer mi pamet ne bi bila dala da uzmem više. Danas bi imao 250K $, što i nije neka basnoslovna vrijednost, imam u nekretninama najmanje 2 mil. $, tak da je bogaćenje na btcu relativan pojam. Ak se netko obogtio na kriptu onda su to face koji su kreirali btc ili neki drugi coin, copy pejstali white paper i gurnuli ga redikulima na burzu da "investiraju". Naravno, obogatili su se i oni što drže burze, tu nema sumnje. Za pikzibnere koji su nešto na kraju zaradili od kripta me boli kuratz, imam svoj posao za cash flow, i nekretnine, koji će mi kuratz digitalno zlato. :)))))

Eto, diskusija gotova, čujemo se za 10 god. ak btc bude još uvijek relevantan.

 

P.S. Sorry na quotanju, ne rabim forume odavno, izvitrilo lol.

 

p.p.s. jel trolanje dopušteno na bug forumu? lol

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.10.2023 12:42 (krofna).
8 mjeseci
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
krofna kaže...

Mda, budala ja raspravljam se sa hyperima lmao, mogao sam tako krenuti u diskusiju sa Prpićem oko električnih automobila. Točno, da sam kupio btc 2011. za 100-200$ bio bi zaradio lovu. Vjerojatno bi u najboljem slučaju uzeo 10 kom. jer mi pamet ne bi bila dala da uzmem više. Danas bi imao 250K $, što i nije neka basnoslovna vrijednost, imam u nekretninama najmanje 2 mil. $, tak da je bogaćenje na btcu relativan pojam. Ak se netko obogtio na kriptu onda su to face koji su kreirali btc ili neki drugi coin, copy pejstali white paper i gurnuli ga redikulima na burzu da "investiraju". Naravno, obogatili su se i oni što drže burze, tu nema sumnje. Za pikzibnere koji su nešto na kraju zaradili od kripta me boli kuratz, imam svoj posao za cash flow i nekretnine, koji će mi kuratz digitalno zlato. :)))))

Eto, diskusija gotova, čujemo se za 10 god. ak btc bude još uvijek relevantan.

 jedan od onih koji vrednuju nešto isključivo po tome koliko su love okrenuli na tome, a onda kao želiš diskutirati o konceptu i tehnološkim mogućnostima.  i onda u raspravu ubacuješ razne crypto prevare i prevarante... totalno promašena rasprava.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
krofna kaže...

Mda, budala ja raspravljam se sa hyperima lmao, mogao sam tako krenuti u diskusiju sa Prpićem oko električnih automobila. Točno, da sam kupio btc 2011. za 100-200$ bio bi zaradio lovu. Vjerojatno bi u najboljem slučaju uzeo 10 kom. jer mi pamet ne bi bila dala da uzmem više. Danas bi imao 250K $, što i nije neka basnoslovna vrijednost, imam u nekretninama najmanje 2 mil. $, tak da je bogaćenje na btcu relativan pojam. Ak se netko obogtio na kriptu onda su to face koji su kreirali btc ili neki drugi coin, copy pejstali white paper i gurnuli ga redikulima na burzu da "investiraju". Naravno, obogatili su se i oni što drže burze, tu nema sumnje. Za pikzibnere koji su nešto na kraju zaradili od kripta me boli kuratz, imam svoj posao za cash flow, i nekretnine, koji će mi kuratz digitalno zlato. :)))))

Eto, diskusija gotova, čujemo se za 10 god. ak btc bude još uvijek relevantan.

 

P.S. Sorry na quotanju, ne rabim forume odavno, izvitrilo lol.

 

p.p.s. jel trolanje dopušteno na bug forumu? lol

 Sve je u zivotu prevara, skuzis to prije ili kasnije, samo mijenja oblike. Tako i tvoja nekretnina u kojoj imas 2 milijuna necega se dijelila prije 30-40 godina (ili njezin teren) tvojoj babi za dzabe. I svaka cast tko god je na tome izvukao korist. Nekad su to bile nekretnine, danas Bitcoin, sutra nesto trece. 

11 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Pozz ljudi. Jel imate neku preporuku u koju kripto valutu se sada isplati uloziti?
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 mjeseci
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Endymon kaže...
Pozz ljudi. Jel imate neku preporuku u koju kripto valutu se sada isplati uloziti?

 kaspa, nexa, sand

11 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Sorry, nisam napomenuo da koristim revolut,pa nema tih valuta. Ugl,ulozio sam u TRB/TELLOR prije godinu dana i moja svaka preporuka za u buduce. Meni jr sada u plusu 105posto i raste.
15 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

Drži se top 10-15 najpoznatijih valuta koje možeš vidjet na coingecku.

Tu si najsigurniji.

Ostalo..mogučnosti su velike za veče zarade,ali je i veči rizik da češ popušit veči dio uloženog.

Ja mislim da bu kripto "explodiral" u sljedečih par godina,tako da..vrijeme je da se napune "torbe".

Uloži koliko god možeš,ali nikad više nego možeš podnjeti financijski ako se desi neko sranje da izgubiš sve ili veči dio novca.

 

2 godine
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Endymon kaže...
Sorry, nisam napomenuo da koristim revolut,pa nema tih valuta. Ugl,ulozio sam u TRB/TELLOR prije godinu dana i moja svaka preporuka za u buduce. Meni jr sada u plusu 105posto i raste.

 Topli savjet, prodaj to i ulozi u nesto drugo. Sama cinjenica da si se izvukao na coinu koji si kupio na 50, a koji je bio na 9 je cudo a ti si jos u plusu. Moja osobna preporuka izvuci se i kupi nesto drugo, TRB je poznat kao 'scam coin'. LP

12 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Endymon kaže...
Pozz ljudi. Jel imate neku preporuku u koju kripto valutu se sada isplati uloziti?

 opcenito je vrlo nezahvalno davati preporuke za jedno takvo volatilno trziste gdje legit coini budu 300 i nekoji na market capu, a bezvrijedni meme coini u top 10.

 

ono sta ti mogu rec, da ulozis vremena i proucis token Aleph Zero. 

 

nije financijski savjet, samo buba u uho 

14 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Ekipa, može li kakav savjet/preporuka za hard wallet od vas koji koristite nešto takvo?

Vidim da je povjerenje u Ledger poljuljano, Trezor se nameće kao dobra opcija..naletio sam i na neki Tangem, puni se mobiltelom preko NFC-a..ali nisam pametan kaj je najbolja opcija.

Važno mi je naravno da su pare sigurne i novčanik dugotrajan, planiram pohraniti nešto BTC-a na duže vrijeme. 

WHITE STONES VARAŽDIN
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 mjeseci
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Tincha kaže...

Ekipa, može li kakav savjet/preporuka za hard wallet od vas koji koristite nešto takvo?

Vidim da je povjerenje u Ledger poljuljano, Trezor se nameće kao dobra opcija..naletio sam i na neki Tangem, puni se mobiltelom preko NFC-a..ali nisam pametan kaj je najbolja opcija.

Važno mi je naravno da su pare sigurne i novčanik dugotrajan, planiram pohraniti nešto BTC-a na duže vrijeme. 

 Ledge, Trezor, OneKey svi su dobri. To što ekipa radi paniku oko svake gluposti je drugi par opanaka. Možda ti se svidi OneKey (open source).

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice