Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava izdvojena tema

poruka: 695
|
čitano: 237.346
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
13 godina
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
picajzla0707 kaže...
Ma kako da ne, počet će vulkani i tsunamiji. Dakle trebam biti sretan što zbog opće pohlepe za lakom zaradom nema grafičkih kartica.
Daj se malo preispitaj

 A da odes nazad u skolu? Mozda ekonomsku? 2008 je sve bilo dobro? 1995-2000? Knjigu u ruke i citaj, ako znas.

 

 

Ako jos uvijek ne razumijes, onda vjerovatno gledas i cijene auta kako rastu zbog Bitcoina...(hint: ne rastu)

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2021 12:39 (ivanoile).
11 godina
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
Ajde soli pamet s visoka nekom drugom, to što je 2008. puko balon nečeg sasvim nevezanog, uopće nije usporedivo. Uostalom, taj je balon, kao i svaki drugi, trebao puknut prije ili kasnije, a što kasnije pukne - to su veće posljedice.
Meni pričaš o ekonomiji, a trabunjaš o umjetno napuhanom tržištu kvazi valuta, koje su odavno izgubile svoj smisao i služe isključivo špekulacijama.
13 godina
offline
Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

Uključio se i ja prije koji dan u ovaj svijet. Stavio na ADA, BTC, ETH te nešto na VET, XRP, MATIC. Uzeo iz zahebancije i nešto onih Yummy coinova. Vidjet ćemo što će ispast od sveg tog.

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
picajzla0707 kaže...
Ajde soli pamet s visoka nekom drugom, to što je 2008. puko balon nečeg sasvim nevezanog, uopće nije usporedivo. Uostalom, taj je balon, kao i svaki drugi, trebao puknut prije ili kasnije, a što kasnije pukne - to su veće posljedice.
Meni pričaš o ekonomiji, a trabunjaš o umjetno napuhanom tržištu kvazi valuta, koje su odavno izgubile svoj smisao i služe isključivo špekulacijama.

Sve gluplja rasprava, ali ocito idem na tvoj nivo. Cijene GPU-a su takve jer je potraznja narasla, ali i jer je proizvodnja se smanjila. Dakle, cijene bi narasle kako god okrenes.

 

E sad, probat cu objasnit najjednostavnije. Jesu li cijene PS5 narasle po oglasnicima zbog kriptovaluti? Nisu. Narasle su jer je potraznja ogromna, a proizvodnja nikakva naprema njoj, stovise tako ce biti i u 2022.

Cijene automobila sa visokim udjelom elektrokomponenti su takoder narasle, ne zbog kripta, jer nitko ne rudari s autom, nego zbog nestasice komponenti. Mali Yaris Hybrid kosta 15% vise nego prosli model.

 

Je li ovaj rast GPU-a prvi rast kompjuterskih komponenti? Nije, bilo je rasta HDD-a zbog poplave tvornica, bilo je rasta RAM memorija radi problema u tvornicama itd itd. Da je kripto utjecao pozitivno, nije, ali ekipa dize pare i imaju para za platit GPU cijene kakve god jesu, tko je ostalima kriv da nisu napravili istu stvar? Ali da se krivi samo kriptovalute radi ovakvog rasta, nema smisla.

 

(Dot-com nije bilo umjetno napuhano trziste, zato je tesko bilo predvidjet kraj? Americko trziste 2008 nije bilo napuhano? Americko trziste 2021 nije umjetno napuhano? As said, sve gluplja i gluplja rasprava, samo ti trazi kraj kripto balona misleci da ces proci s grafickim karticama u ruci)

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2021 14:04 (ivanoile).
11 godina
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
Ajd da se maknemo od toga tko je glup, jer se time nepotrebno prelazi na vrijeđanje. I prestani kupusati sve u jedan lonac.
Potražnja nije narasla sama od sebe, pomama za grafičkim karticama jest dio općeg problema povećane potražnje, ali ludilo za majnanjem dodatno i jako utječe upravo na grafe.
Da, imamo i manjak konzola, ali kad ih i uspiješ dobiti njima ne raste cijena u nebesa kao što raste grafama, a razlog je što majneri ne pitaju za cijenu dok god se balon kripta napuhava. Dakle, da pukne balon kripta, u vrlo kratkom roku našlo bi se na tržištu hrpa grafa, što novih, što polovnih, s dosta nižim cijenama.
Kod konzola ne bi bilo promjene, jer majnanje na njih ne utječe. I zato ne treba brkati konzole i aute s grafama, te s druge strane opću nestašicu i nestašicu grafa prouzrokovanu mining ludilom
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2021 13:44 (picajzla0707).
13 godina
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
picajzla0707 kaže...
Ajd da se maknemo od toga tko je glup, jer se time nepotrebno prelazi na vrijeđanje. I prestani kupusati sve u jedan lonac.
Potražnja nije narasla sama od sebe, pomama za grafičkim karticama jest dio općeg problema povećane potražnje, ali ludilo za majnanjem dodatno i jako utječe upravo na grafe.
Da, imamo i manjak konzola, ali kad ih i uspiješ dobiti njima ne raste cijena u nebesa kao što raste grafama, a razlog je što majneri ne pitaju za cijenu dok god se balon kripta napuhava. Dakle, da pukne balon kripta, u vrlo kratkom roku našlo bi se na tržištu hrpa grafa, što novih, što polovnih, s dosta nižim cijenama.
Kod konzola ne bi bilo promjene, jer majnanje na njih ne utječe. I zato ne treba brkati konzole i aute s grafama, te s druge strane opću nestašicu i nestašicu grafa prouzrokovanu mining ludilom

 Rast cijena zbog istog razloga nije brkanje. Auti ne rastu jer ima viska elektro komponenti, kao ni PS ni GPU. Rekao sam GPU raste jer se poklopila nestasica tj. smanjen rad tvornica uz povecanu potraznju (mozemo nazvati nekakav peak demand se desio u zadnjih godinu dana.) Uz to, razvoj botova je na vrhuncu, gdje ekipa kupuje 50 komada i drzi doma jer cekaju jos vise cijene. Pa "smrtnici" ne mogu ni da zele kupiti u ducanu karticu.

 

Da se sve poklopilo sto nije trebalo, je. Ali reci da je samo kripto svijet kriv za povecanje GPU, potpuno je kriva tvrdnja. I 2018 tj 2017 su rasle cijene, ekipa je majnala ludacki, pa eto cijene nisu isle x2-x3. Ali eto, izasle su konzole, corona, razvoj botova i kriptoludnica, sastojci recepta za rast cijena. O inflaciji nema smisla, ali takoder igra odreden postotak.

 

Takoder ako se ne varam, HDD cijene su letile u nebo pred par godina cim je WD ili Seagate objavio da ce zatvorit tvornice na par mj?

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2021 14:04 (ivanoile).
11 godina
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
Nisam niti ja rekao da je nestašica grafa isključivo zbog majnanja, ali najvećim dijelom jest, kao i rast im cijena.
Spomenuo si toyotu i 15% višu cijenu, što može bio dijelom posljedica opće nestašice, ali dijelom i posljedica uobičajenog trenda rasta cijena automobila. Auti su sve opremljeniji, sve veći i sve skuplji, to je trend odavno. Koliko je tih 15% dio toga, a koliko zbog opće nestašice nemam pojma, ali niti je nestašica auta tolika kao nestašica grafa, niti je rast cijene u stotinama posto kao kod grafa. A bogme ništa se ne bi promijenilo s tom toyotom da kripto balon pukne, nit bi odjednom bilo puno polovnih toyota, nit bi im cijene padale.
Dakle, kad želim da pukne kripto balon radi dostupnosti i cijena grafičkih kartica, to nema nikakve veze s toyotom, konzolama i situacijom iz 2008., zato i nema smisla sve trpati u isti koš i govoriti kako bi sve bilo isto bez obzira na majnanje

3 godine
neaktivan
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
buy ze dip
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
R4zOR229 kaže...

Nisam mislio na ovo danas samo, ovaj pad lagani traje vec skoro cijeli tjedan. Ak je samo do muska onda je zalosno na sta trziste lici.

Nemam takav dojam. Čisti FUD.

Kad krene nešto +10% jutjuberi odmah šibaju filmiće "this will go 100x", "1000x", "10000x", nemila euforija, kad se korigira 10% odmah panika, "is crash near", "this is the end of crypto"... svaki put isto.

Kao i ekipa koja kupuje, prodaju kad pada i kupuju kad raste i uvijek su u minusu. 

 

zadnjih tjedan dana:

ADA napravila run +50%, nakon toga mala korekcija i sada je i dalje gotovo +40%

ETH postavio novi ATH na 4362$

 

Jedini koji nešto stagnira je BTC i to je ok jer je altcoin sezona, ali kad on eksplodira ide na 100k. 

 

Gledaj danas kako novčići fino pumpaju, vikend korekcija je bila odlična stvar, sada se može nastaviti u nove visine.

 

Danas XRP +10%, XTZ +12%, ZEC +10%, LTC +10%, LINK +12%, ETH-IOTA-TRX-NEO-EOS-DASH-BCH-UNI +7%... 

12 godina
neaktivan
offline
Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

Ethereum (ETH) Tokens to Migrate to Cardano (ADA) Seamlessly: Ground-Breaking Concept Unveiled

 

https://u.today/ethereum-eth-tokens-to-migrate-to-cardano-ada-seamlessly-ground-breaking-concept-unveiled

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

Imal' Elongate holdera? il sam jedina budala... 

steam: mr. saxo™ | origin: saxomr | uplay: saxomr
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
Dudu kaže...

Imal' Elongate holdera? il sam jedina budala... 

 haha svašta ljudi kupuju, nisam ni znao da i to postoji, u biti jesam negdje vidio nekakav post, sad kad vrtim po glavi vidim da mi je poznato. 

 

ne znam što kolege kažu, ja ipak gledam malo ozbiljnije novčiće, barem da imaju nekakvog smisla, funkciju i budućnost, pa neka cijena raste sporije, ali sigurnije.

 

Trenutno gledam HBAR (Hedera), djeluje mi jako zanimljivo.

15 godina
offline
Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

Stay strong brothers, ja polako krecem u likvidaciju svojeg shorta.

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
Dojitza kaže...

Stay strong brothers, ja polako krecem u likvidaciju svojeg shorta.

 Ako uspiješ zatvoriti, gledam sad ADU skače gore dole po 20% u par sekundi, a i BTC sa 30 na 35 pa nazad... sad je ludilo.

 

Jedna prigodna slikica.

16 godina
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
Dudu kaže...

Imal' Elongate holdera? il sam jedina budala... 

 Ima nas još 

 

15 godina
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
mzopg kaže...
Dojitza kaže...

Stay strong brothers, ja polako krecem u likvidaciju svojeg shorta.

 Ako uspiješ zatvoriti, gledam sad ADU skače gore dole po 20% u par sekundi, a i BTC sa 30 na 35 pa nazad... sad je ludilo.

 

Jedna prigodna slikica.

Cca 25% zatvoreno i preliveno u coinove, uvijek dodjem u napast povecat postotak crypta u portfelju kod ovakvih snizenja.

12 godina
neaktivan
offline
Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

Red Bull’s F1 Racing Team Taps Tezos for New NFT Offering

Red Bull Racing Honda will launch its non-fungible fan tokens exclusively on the Tezos blockchain.

 

https://decrypt.co/71473/red-bulls-f1-racing-team-taps-tezos-new-nft-offering

 

XTZ :)

 
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

Jeli investirao netko u feg token I verasity :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

Sve to preprodavanje je super dok vrijednost kriptovaluta raste. Ali dok ovako stagnira ili pada kao u zadnje vrijeme, trebaš biti umjetnik i velevlasnik vremena da se natežeš s tim. Te stalno visi nad tim, te prati devizni tečaj, te brini hoćeš li uspjeti kupiti dovoljno brzo, hoćeš li shortati u pravi čas…kome se to da? Zato sam našao sezonski poslić, natukao nešto para i počeo graditi svoju mini bitcoin farmu. I nisam požalio. Tko proba, neće požaliti – nula nerviranja, a para curi…

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.7.2021 12:27 (KIgBream).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

stanje? kupuje li se šta? holdate ili ste prodali?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

samo hodl kod mene

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

bagovi puni, čekamo bolja vremena 

11 godina
offline
Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

čudi me da ne kupujete, dok je btc bio na 60k svi su se kleli u kupovanje ako padne, neki su kupovali na padovima o 5k

sad kad je pao kako spada, nitko ne kupuje

poljuljana vjera?

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
picajzla0707 kaže...

čudi me da ne kupujete, dok je btc bio na 60k svi su se kleli u kupovanje ako padne, neki su kupovali na padovima o 5k

sad kad je pao kako spada, nitko ne kupuje

poljuljana vjera?

 ja btc hodlam od 2017, a ovaj ciklus sam bazirao kupnju na određeni altcoin za koji mislim da ce dobro pampati u bullu

15 godina
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
GrimReaperKC kaže...

 ja btc hodlam od 2017, a ovaj ciklus sam bazirao kupnju na određeni altcoin za koji mislim da ce dobro pampati u bullu

 Koji ako nije tajna?

Stoja
6 godina
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

Ehem, godinu i pol kasnije.  Cijene grafi prenapuhane. police u svim dućanima pune. Polovnih dobrih more, oceani, za smiješne novce. RX 6xxx i rtx 30xx serija.  Vid čuda, nema "out of stock". Kako to, kako to?? Nama našao prodavat m**a pod bubrege...

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
12 godina
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
Stoja kaže...
GrimReaperKC kaže...

 ja btc hodlam od 2017, a ovaj ciklus sam bazirao kupnju na određeni altcoin za koji mislim da ce dobro pampati u bullu

 Koji ako nije tajna?

 aleph zero

 

12 godina
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
Ja holdam i kupujem ETH..
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
fukara77 kaže...

stanje? kupuje li se šta? holdate ili ste prodali?

 Kod mene je kupi, prodaj, kupi, prodaj, kupi, prodaj. Bolje se zaradi nego samo hodl.

12 godina
offline
Re: Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
dejo6 kaže...
fukara77 kaže...

stanje? kupuje li se šta? holdate ili ste prodali?

 Kod mene je kupi, prodaj, kupi, prodaj, kupi, prodaj. Bolje se zaradi nego samo hodl.

 legit, ali bi trebao imati dobar postotak dobivenih trejdova, ili bar dobiti one veće..

 

uglavnom ako ti ide onda si u 5-10% koji šišaju ostalih 90-95%

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice