Prvo kopimističko vjenčanje zaključana tema

poruka: 299
|
čitano: 35.685
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prvo kopimističko vjenčanje".
16 godina
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
Tom Keruze kaže...
Obi Wan kaže...
logik kaže...
Ovako, ovdje se vidi da ste svi neobrazovani.

Vjera je drugo od religije.

Religija i znanost se nadopunjuju.

Ratovi su tu da bi pale maske i ludi izvukli pouku ako su pametni (to je pitanje isto kao i “zašto postojimo“).

Religije poštuju jedna drugu jer vjeruju u istog svevišnjeg.

Ako imate imalo mozga u tintarama shvatit će te!

papa je pokrenuo krizarske ratove da se nevjernike istjera iz svete zemlje... sto imas rec na ovo?

  Nije pokrenuo sve. Neke su pokrenuli europski aristokrati u nadi da će se obogatiti na brzaka (i obogatili su se). Gle ne znam koliko imaš godina, no čak i dijete zna da se ratovi ne vode radi vjere, rase, spola ili ne znam čega, nego isključivo radi materijalne koristi (novac, moć, teritorij, nafta itd.). Tako je bilo u srednjem vijeku, a tako je i danas.

nema veze. on je pokrenuo prvi, to se gleda. kasnije bi i budala iskoristila priliku koja se pruzila. 

 

zbog rase se vode, pogledaj american civil war. ili recimo hitlerovo konacno rjesenje.

It's not who u are, it's who u know.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
logik kaže...
Zato vjeruješ ili ne vjeruješ. Na tebi je izbor, bojiš li se što će se dogoditi ako ne vjeruješ a u krivu si?

Zasto vjerujes knjizi koja govori da ides u pakao/raj nakon smrti? Otkud pisci znaju da tamo ides? Zastone vjerujes recimo Harry Potteru i J.K. Rowling koja veli da ljudi prelaze u duhove (neki ljudi)? Zasto je prica iz Biblije vise vjerodostojna od ove?

Isn't it a remarkable coincidence almost everyone has the same religion as their parents? Religions run in families. How does this come about? Trough childhood indoctrination. -Richard Dawkins
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
Obi Wan kaže...

to je sve rekla kazala. nitko ne zna sta se dogodi kad krepas... 

nemaš ti šta znat, smo vjeruješ i to je to, gledat ćeš isusovo lice dovijeka, ajde bio je ljepuškast, ali ako si hetreoseksualan imaš čitavu vječnost preći u drugi tabor...

ko ponavlja moje riječi jede govna iza peći
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
Zato je osjetio poziv, da bude božji glasnik i u njegovo ime razmišlja i oprašta.

Bog sve vidi.
15 godina
neaktivan
offline
Prvo kopimističko vjenčanje

Nope.

www.bug.hr/forum/suspended/ *** Ne očekuj od mene populističke komentare. Hvala.
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
Koliko je stara biblija i još postoji dragi unix?

Ako nemaš strahopoštovanje onda ne kužiš. Ako vjeruješ a nije istina neće ti se dogoditi ništa, a ako ne vjeruješ a istina je...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
cuspajz kaže...

Slobodno, to je tvoj izbor...

keptain obvius

ko ponavlja moje riječi jede govna iza peći
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
logik kaže...
Zato vjeruješ ili ne vjeruješ. Na tebi je izbor, bojiš li se što će se dogoditi ako ne vjeruješ a u krivu si?

kad umrem to nece imati nekakvog smisla kad ti necu moc napisat sta se desilo u konacnici...

It's not who u are, it's who u know.
16 godina
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
logik kaže...
Zato je osjetio poziv, da bude božji glasnik i u njegovo ime razmišlja i oprašta.

Bog sve vidi.

jel vidi bog sta smo ja i mate radili jucer u matinom podrumu?

It's not who u are, it's who u know.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
Točno, ali bit će zadovoljan onaj od nas dvojice tko je bio u pravu (ti možda nećeš jer života poslije smrti za tebe očito nema). Ja već sad zadovoljan i sretan čovjek jer vjerujem a ne vidim.
16 godina
neaktivan
offline
Prvo kopimističko vjenčanje

Sviđa mi se iako je glupo jer je to je jedan mali znak sazrijevanja i napretka. Trebalo bi biti što više ovakvih religija da ljudima prošire svjesnost. Stare religije se pretežno baziraju na netoleranciji, manipulaciji i onemogućuju bilo kakav duhovni napredak civilizacije u cjelini. Ako ljudi moraju u nešto vjerovati onda treba izmisliti neku novu religiju koja širi dobro a ne zlo. Problem je što su te stare religije nastale u doba kada je vladalo zlo, mržnja, netolerancija, osuđivanje, neznanje i manipulacija naivnim narodom. Bibliju su pisali ljudi koji su mislili da je Zemlja ravna ploča i centar svemira oko koje se vrti Sunce. Ljudi su u tom vremenskom razdoblju bili zadrti a kažnjavali su ili ubijali pametne neistomišljenike (astronome, znanstvenike, matematičare). Pape su bili pedofili, prevaranti, silovatelji i ubojice (evo samo 10 prmjera). Religije su nastale u skladu sa svojim dobom. U Bibliji piše da ako muškarac spava sa tuđom ženom da oboje moraju umrijeti. Nekada se kažnjavalo kamenovanjem do smrti.

 

Ako si rođen u Saudijskoj Arabiji onda si vjerojatno musliman.

Ako si rođen u Indiji onda si vjerojatno hinduist.

Zato što si rođen u Hrvatskoj ti si kršćanin.

Tvoja vjera nije nadahnuta nekom uzvišenom, jedinstvenom istinom. To je jednostavno geografija.

Is it weird that this gave me an orgasm?
 
10 1 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
Obi Wan kaže...

jel vidi bog sta smo ja i mate radili jucer u matinom podrumu?

Vidi. Duvali ste..

 

12 godina
offline
Prvo kopimističko vjenčanje
Heh. Bog nije nas stvorio, mi smo njega stvorili.
Tom Hanks u slobodno vrijeme. Drago mi je!
 
2 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
logik kaže...
Točno, ali bit će zadovoljan onaj od nas dvojice tko je bio u pravu (ti možda nećeš jer života poslije smrti za tebe očito nema). Ja već sad zadovoljan i sretan čovjek jer vjerujem a ne vidim.

tako je i muhamed atta jureci boingom u twinse jedva cekao da susretne 11 obecanih njuferica uz potocic i osuncanu livadu.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
Da ako se ne bavis sobom. Može se i s ovim religijama samo su ljudi glupi i lijeni.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
logik kaže...
...ako vjeruješ a nije istina neće ti se dogoditi ništa...

kako ne proćerdat ćeš život u suludoj ideji odričući se i moleći se raspetom drvodjelji

ko ponavlja moje riječi jede govna iza peći
15 godina
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
DragonShit kaže...

 

 Pape su bili pedofili, prevaranti, silovatelji i ubojice

 

Previše generaliziraš. Moj susjed Pero je lopov, dali to znači da su svi susjedi lopovi?

Nisam se popeo na vrh hranidbenog lanca da bi bio vegetarijanac
16 godina
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
Obi Wan kaže...
logik kaže...
Zato je osjetio poziv, da bude božji glasnik i u njegovo ime razmišlja i oprašta.

Bog sve vidi.

jel vidi bog sta smo ja i mate radili jucer u matinom podrumu?

ne vidi. jer mate nema podrum...

It's not who u are, it's who u know.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
Znaš li što je vakuum?
16 godina
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
bed kaže...
boxer kaže...

Zašto je Bog stvorio ateista? Ispalo bi da je Bog kriv zato što ateista ne vjeruje u njega.

Ili je mazohist, ili ga nije stvorio.. Imaš treću ideju?

 

Ako je bog stvorio ateista da ne vjeruje u njega, tko bi onda bio kriv što ateist ne vjeruje u boga?

 

Nemoj me zahebavat da stvarno nisi skontao pitanje, hahahahhaha.

 

Stvorio ga jeste, mazohist nije i dao mu je slobodnu volju po najvećem pitanju za njega a to je da odlučuje da li će ili neće vjerovati. To je treća ideja.

 

Kako čovjek postaje ateista, pa valjda svojom voljom i izborom. Tu Bog ne odlučuje i nije zapovjedno odgovoran prema tvojoj  tvrdnji, a prema tome niti za sve ostalo što ti činiš bez ozbira što te je "stvorio na svoju sliku".

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
logik kaže...
Koliko je stara biblija i još postoji dragi unix?

Ako nemaš strahopoštovanje onda ne kužiš. Ako vjeruješ a nije istina neće ti se dogoditi ništa, a ako ne vjeruješ a istina je...

Jos je starija ljubavna pjesma iz starog Egipta pa opet ljudi ne skacu u rijeku sa krokodilima kako bi vidili voljenu osobu.

 

Ajmo razdvojit dvije stvari

  • Bog je stvorio zemlju
  • Ostatak krscanstva

Prva opcija je malo vjerojatna, ali jos uvijek vjerojatnija od one druge jer ova druga je cista izmisljotina, a to da je Bog stvorio zemlju je veca istina od krscanstva. Bog cemo ovdje definirati kao nesto nadnaravno i neodredjeno, a ne kak Bog iz krscanstva. Dakle nesto je stvorilo sve, ali tu prestaje, ne kaznjava ljude niti ne upravlja njima.

Isn't it a remarkable coincidence almost everyone has the same religion as their parents? Religions run in families. How does this come about? Trough childhood indoctrination. -Richard Dawkins
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
Obi Wan kaže...
Tom Keruze kaže...
Obi Wan kaže...



 

nema veze. on je pokrenuo prvi, to se gleda. kasnije bi i budala iskoristila priliku koja se pruzila.

 

zbog rase se vode, pogledaj american civil war. ili recimo hitlerovo konacno rjesenje.

  Opet ćorak. Papa je pokrenuo prvi križarski rati da zaštiti hodočasnike od seldžuka koji su ih pljačkali i ubijali putem. Odnosi kršćana i muslimana kroz prošlost baš i nisu bili nešto (sjeti se Turaka). Nadalje,  temelj čitave nacističke filozofije je ekonomija koju su u ono vrijeme u svojim rukama držali Židovi. Sav govor o ubermenschu (Nietzsche) je bio paravan u službi podizanja nacionalne svijesti koja se kasnije pokazala jako korisnom. Židove je trebalo srediti radi njihovog masovnog bogatstva, a što se tiče Roma, pedera i ostalih, oni su se samo našli na putu. Njemačka nikada ne bi mogla biti onoliko uspješna u WW2, da nije imala jaku ekonomiju.

Uglavnom da skratim, u svakom ratu postoji glavni motiv koji nije očigledan (novac, moć, nafta itd) i postoji sekundarni motiv kojeg mediji serviraju običnim smrtnicima.

p.s. ova rasprava me sve više podsjeća na index hr (nažalost)

Da zaključimo kopimističko vjenčanje je.........................................{#}

Tom Keruze
15 godina
neaktivan
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
cuspajz kaže...
DragonShit kaže...

 

 Pape su bili pedofili, prevaranti, silovatelji i ubojice

 

Previše generaliziraš. Moj susjed Pero je lopov, dali to znači da su svi susjedi lopovi?

Nema tu generalizacije, to je činjenica, a i sada sa crkvom. Vjeru još nekako i kužin, nekome triba oslonac u životu, ali da slušate tamo popove i dajete im pare. Oprosti, ali to više ni ne graniči sa glupošću, to i je glupost. 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
Nitko nije ni rekao da bog nama upravlja jer onda ne bi bilo glupana kao što ste vi. Kazne i nagrade dolaze na posljednjem sudu. A tko je stvorio sve ako ne bog?
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
DragonShit kaže...

 

Sviđa mi se iako je glupo jer je to je jedan mali znak sazrijevanja i napretka. Trebalo bi biti što više ovakvih religija da ljudima prošire svjesnost. Stare religije se pretežno baziraju na netoleranciji, manipulaciji i onemogućuju bilo kakav duhovni napredak civilizacije u cjelini. Ako ljudi moraju u nešto vjerovati onda treba izmisliti neku novu religiju koja širi dobro a ne zlo. Problem je što su te stare religije nastale u doba kada je vladalo zlo, mržnja, netolerancija, osuđivanje, neznanje i manipulacija naivnim narodom. Bibliju su pisali ljudi koji su mislili da je Zemlja ravna ploča i centar svemira oko koje se vrti Sunce. Lj.........va sa tuđom ženom da oboje moraju umrijeti. Nekada se kažnjavalo kamenovanjem do smrti.

 

Ako si rođen u Saudijskoj Arabiji onda si vjerojatno musliman.

Ako si rođen u Indiji onda si vjerojatno hinduist.

Zato što si rođen u Hrvatskoj ti si kršćanin.

Tvoja vjera nije nadahnuta nekom uzvišenom, jedinstvenom istinom. To je jednostavno geografija.

 

Krivo, to se zove indoktrinacija.

Isn't it a remarkable coincidence almost everyone has the same religion as their parents? Religions run in families. How does this come about? Trough childhood indoctrination. -Richard Dawkins
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
A davati novce državi i firmama? Dolazim čuti propovijed da nešto naučim, jednako kao i u školu i ne dajem novce.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
logik kaže...
Nitko nije ni rekao da bog nama upravlja jer onda ne bi bilo glupana kao što ste vi. Kazne i nagrade dolaze na posljednjem sudu. A tko je stvorio sve ako ne bog?

 

4chan ≫ Reddit ≫ Memebase ≫ 9fag Prodajem PC iz profila za 2600kn
15 godina
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
Mitsuoka kaže...

Nema tu generalizacije, to je činjenica, a i sada sa crkvom. Vjeru još nekako i kužin, nekome triba oslonac u životu, ali da slušate tamo popove i dajete im pare. Oprosti, ali to više ni ne graniči sa glupošću, to i je glupost. 

Daj mi dokaze da su svi svećenici pedofili, tek će onda to biti činjenica. Dok ih nemaš to je samo nagađanje.

 

Ja ne znam šta je tebi toliko čudno da mi slušamo ljude koji propovjedaju dobro a kritiziraju zlo.

Nisam se popeo na vrh hranidbenog lanca da bi bio vegetarijanac
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.5.2012 23:36 (cuspajz).
16 godina
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
Tom Keruze kaže...
Pope Urban II defined and launched the crusades at the Council of Clermont in 1095. He was a reformer worried about the evils which had hindered the spiritual success of the church and its clergy and the need for a revival of religiosity. He was moved by the urgent appeal for help from Byzantine Emperor Alexius I. Urban's solution was announced on the last day of the council when the pope suddenly proclaimed the Crusade against the infidel Muslims. He called for Christian princes across Europe to launch a holy war in the Holy Land. He contrasted the sanctity of Jerusalem and the holy places with the plunder and desecration by the infidel Turks. He caused outrage by vividly describing attacks upon the Christian pilgrims. He also noted the military threat to the fellow Christians of Byzantium. He charged Christians to take up the holy cause, promising to all those who went remission of sins and to all who died in the expedition immediate entry into heaven.
It's not who u are, it's who u know.
15 godina
offline
Prvo kopimističko vjenčanje

Smijesno mi je vise ovo sve s prepucavanjem, Bog ili bog.... svejedno je, zar je to bitno uopce ako si covjek? (a ne "covjek", vise o tome poslije). Odrastao sam u katolickoj obitelji, kao vecina nas bez obzira sto su pojedinci sada extremni ateisti ili vjernici (po meni zatupljeni ljudi) ili pak obicni ateisti/vjernici. Ja vise spadam pod ove ateiste jer ne pamtim kada sam zakoracio u Crkvu (ok, moja krizma ili kada netko ima, al to idem samo reda radi......) ali moram biti realan. Kada smo kod dokaza, nabrojali ste par stvari koji idu u korist ateista, pa mnoge te stvari nisu 100% dokazane, tako isto vrijedi za vjeru u Boga.... da je prije bilo vrlo malo ljudi je vrlo vjerojatno (iako, opet nije dokazano 100%), a danas miljarde i taj broj konstantno raste (objasnite to, kako su zapravo nastali ti prvi ljudii?), pa onda je pronadena kao Noina arka (iako sami arheolozi i strucnjaci nisu 100% sigurni), kako god okrenes, u niti jednom slucaju nema dovoljno dokaza i nitko ne moze sa sto postotnom sigurnoscu tvrditi da je u pravu.

 

Samo, ateistima je nesto ostalo duboko urezano.... a to je, razlika izmedu dobra i zla, vjernici kao znaju sto je dobro i zlo (imaju svoja uvjerenja), s druge strane, zasto ateisti imaju ista uvjerenja sto se tice dobra i zla? zasto su mnogi ateisti mnogim vjernicima normalni odnosno po ponasanju isti/slicni, samo sto ne vjeruju u Boga? Zasto ateisti mare o tome sto je dobro, a sto zlo kada ne vjeruju, zar to nije zapravo nastalo od religija? Zasto ja smatram da je ovo pisanje komentara dobro djelo, zasto ne odem van i jednostavno ne ubijem nekoga u mraku ili sto vec, pokradem mu novac (pa ono, potreban bi je hey)....... pa mislim, ja ipak ne vjerujem (znaci, nema nitko iznad mene i mogu raditi sto hocu ako se ne otkrijem, nema pakla i raja) ali zasto onda cinim ovo sto cinim. Znaci, iako sam ateist, u jednu stvar vjerujem, sada ne cinim lose djelo (dokazujem li se ja ovako nekomu ili sto?). Ovo sve, zar je to uopce bitno toliko bitno, jednostavno ne razmisljam o tome i briga me jer su to samo obicna naklapanja (s koje god strane krenem), jedino kada me bas netko potakne na razmisljanje kao npr. ova tema ovdje za koju se nisam niti nadao da ce se pretvoriti u obicno naklapanje izmedu ateista i vjernika. Samo, najgori su mi oni koji odmah pocnu vrijedati druge, samo zato sto netko ima drukcija uvjerenja i na osnovu toga, smatraju takve ljude glupima (ma, drugo ih nista ne zanima). Mnogi svecenici su s vremenom pokazali svoju pravu stranu maske, no, to opet ne znaci da su svi takvi i oni nemaju nikakve veze s vjerom u Boga, misu mogu voditi i ateisti, samo je jedno sto trebaju, dobro se pretvarati u ono sto nisu.

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Moj PC  
2 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice