Big Brother za IT morone

poruka: 138
|
čitano: 19.557
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Big Brother za IT morone".
12 godina
neaktivan
offline
Big Brother za IT morone

:D :D

 

Kad smo već kod osobnih ispovijesti, i moj i5 radi dobro, a nije u apple mašini! Upgrade matične, procesora i 8gb ram-a me koštao oko 2100kn. Win7 64 od izlaska sedmice, reinstall samo kod navedenog upgradea - imao 2 ili 3 bluescreena, svojom krivicom (mijenjao u ahci u biosu bez pripreme u os-u). Radi tako dobro, čoek bi reko da je mac, a nije! Monitor ips matrica 23'' od 1300kn, radi odlično, sve boje ima, a nije apple! Imam redmi note, eo sad će godina dana, radi odlično, 1400kn (bez ugovora, zamisli), baterija traje između 36 i 48h, sd kartica raznih veličina, svaki dan mogu imati drugi model j*bote, a nije apple! Svaki smartphone me dobro služio barem dvije godine, nijedan nisam platio više od 1500kn, a gle čuda, nijedan nije bio apple! 

Tread softly because you tread on my dreams.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Big Brother za IT morone
Mazga kaže...

 

U jednoj tako sprdex raspravi je jedan tehničar dao odgovor svima za svagda...tehničar ekonomistu nakon jednog zlobnog komentara - boli te qrac, tako i tako će svi prisutni sutra raditi kod tebe, za tebe, ili ti na neki način biti podređeni...

Hm, da kad bi život bio tako jednostavan da neki tamo "svima za svagda da odgovor" stereotipnom floskulom.
To što je doživio da ge netko citira i proglasi izjavom "jdenom za svagda", nimalo neće promijeniti realnost.
A ona je da je na burzi od VSS/VŠS najviše diplomiranih ekonomista, politologa i ... ček ček... tema je big brader za IT morone?
Ok, Maštruko može biti zadovoljan: možda nema rekordni broj postova, ali mu se komentar za sezonu kiselih krastavaca lijepo
izkomentirao po broju kartica teksta. Gotovo svaki drugi odgovor je traktat. Pa neću i ja upasti u tu zamku:)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
offline
Re: Big Brother za IT morone
svemir2 kaže...

 

I, danas je 14.09.2015. Koliko će trebati da se proizvede prvi android tablet od točno 12.9"? Naravno, Samsung će ih napraviti još tucet, 11.9-15" (s korakom od 0.5").

 

 Pa hm, nešto nisi upućen (kao i većina komentatora)... tablet od 12" Samsung, zajedno sa olovkom osjetljivom na pritisak 
nudi preko godinu dana. A vidi koliko ih je još u ponudi:
http://tablets.specout.com/d/c/12-in

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
9 godina
offline
Re: Big Brother za IT morone
Benkei88 kaže...


 jer jebeno smece od windowsa se rusi vise nego sta ja padam na kladionici.

 da ne citiram cijeli post..

umjesto biblije si mogao jednostavno napisati; navukao sam se, i sad me sramota priznati da sam ograniceniji jer sam iskesirao hrpu love samo "da sve radi". 

i ok, koga briga sto ti koristis, ali malo si zasro motku frajeru moj, sta ti radis da ti winsi padaju?? u firmi odrzavam ne znam koliko stotina racunala sa raznim windowsima, i sta im sve korisnici rade ne mozes ni zamislit, ali pazi sad ovo; ne sjecam se kad sam ih rusio zadnji put..

na mojih par pc-a u firmi su win7 od kad su izasli, znaci nemam pojma koliko godina.. svakodnevno se ubijaju instalacijama i deinstalacijama raznoraznih programa, periferija itd itd.. pa cak i surfanje po svakakvim nesigurnim stranicama, nikad mjenjani, nikad usporili.

sluze uglavnom za razvoj i nemam pojma koliko razvojnih alata, baza, virtualki itd ima na njima.. mislim kada bi to isao sve ponovo instalirat da bi izgubio godinu dana zivota.. zato imam image za svaki slucaj ;)

poanta je; ne lupetaj gluposti.

a te fore da ces ti koristit jedan iphone, dok netko promjeni 4 samsunga i potrosi 20000kn su za djecji vrtic.. ako mjenjam svake god mob npr. sto radim sa starim? bacim ga u smece? u tvojoj matematici da. e pa ne, nego doplatim 500kn i imam novi.. matematika ti je slabija strana..

 

inace nisam fan nicega jer to vec spada u religiju kao sto svakodnevno imamo priliku gledati, nego koristim svoj mozak i svoje novce potrosim na ono sto je u tom trenu bestbuy. to apple nikad nije, niti je kada bio, niti ce kada biti. tocka.

i to se odnosi na apsolutno sve njihove proizvode kojima je cilj maksimalno ograniciti kupca, natjerati ga da koristi njihove servise, dodatke, opremu.. reci mu kako da koristi nesto (jer je korisnik preglup da razmisli).. da ga kasnije izmuzu jos vise.. 

 

a to lupanje za g2 da stuca lol, zena ga ima vec jaaako dugo, mislim da nije nikad ni resetiran, radi kao prvi dan, na njemu se nalaze sve, ali sveeee aplikacije za dopisivanje i nedopisivanje i nemam pojma sto je to sve, ali ih je preko 150 (kad sam vidio mrak mi pao na oci), znaci sve radi non stop u pozadini i mob leti bez trunke laga.. dakle opet lazes, da opravdas bacanje novaca u vjetar. tipicni iFan

kazes da kod apple-a sve savrseno radi, e pa opet neistina, kod kuce mi se ipad2 znao zblokirati dok sam ga imao, a ni jb nije bio.. iphone mi je isto imao nekih musica dok sam ga imao, uglavnom nakon vecih updatea i sl., dakle ne serem po necemu dok ne probam i sam ne vidim, a probao sam gotovo sve jer imam mogucnost.

trenutno microsoft ide u dobrom smjeru, tako cu si vjerojatno ostaviti i jedan mobilni uredaj sa winsima..

11 godina
neaktivan
offline
Re: Big Brother za IT morone

Znaci tebi se nikad nije windows usporia? Uvik je savrseno radia? Ne ne pravdam se za potrošene pare jer mi uopce nije zao niti jedne jedine kune!
i nisam nikakav fanboy niti ista nego jednostavno razmisljam normalno jer ove poserotine sta si ti napisa da windowsi nikad ne stekaju to pricaj dici jer windowsi su katastrofa! 
A g2 sa 150 aplikacija? jel ti cujes sebe? 150 aplikacija? nije bacanje novca jer ja svoje uredaje u firmi nemoram odrzavat jer im odrzavanje nije potrebno! Pazi oni rade! stalno! Bez da ih odrzavam! Uredaj nije cura i veza da je tribam odrzavat da mi sve stima za njega zelim da kad stisnem gumb da se pali da je u roku od 4-5sek spreman za rad i isto tako da kad stisnem off da ne trebam gledat u update iducih sat ipo jer je uredaj na 8/124355421 updatea. 

Nemozes mi pricat price da windowsi rade stabilno pogotovo ne u firmama di ima svakakvih specijalaca sta ih koriste jer to je notorna glupost! 
Nesto da radi na neogranicen broj razlicitih konfiguracija stabilno? Ili bolje od necega sta radi u svojoj okolini za sta je napravljeno? 
Oces mi rec da je Win stabilniji i brzi sustav od OSX? 

Win je jedino bolji ako si gamer jer imas siri izbor i za jos manji broj alata. 

Za ono cim se ja bavim Jabuka je jos daleko daleko isprid svih uredaja. 
Jer genijalac moj prilozit cu ti samo 2-3 videa da pobijem sve tvoje teorije. A u praksi da ne govorim jer nije da nemam uredaje s windowsima i nije da nisu na njima isti programi jer recimo developer mi je isto zagrizen u win ka i ti al dok on digne sve sta mu triba i pocne radit ja sam vec na pauzi

11 godina
offline
Re: Big Brother za IT morone
Kako su ljudi u kujcu ovdje, pa to je cudo... triput gori od onih polupismenih pijancina sto locu pred trgovinom i svadjaju se ciji plug dublje ore
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Big Brother za IT morone
picajzla0707 kaže...
Kako su ljudi u kujcu ovdje, pa to je cudo... triput gori od onih polupismenih pijancina sto locu pred trgovinom i svadjaju se ciji plug dublje ore

 Sva sreća što si ti došao da nam pokažeš pravi put...

--------------------------------------------------------------------------------------------
11 godina
offline
Re: Big Brother za IT morone
Ne glumim mojsija, makar bi i on odustao
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Big Brother za IT morone
Mazga kaže...
Bukva kaže...
Mazga kaže...

 

 Vidim da si ti toliko superioran nad tehničarima da ne znaš niti citirati tekst - prava slika 'rvackog menadžera.

 

Inače, ja sam studirao informatiku i ekonomiju i imali smo poseban naziva za ekonomske predmete (kod nas je bila gruba podjela kolegija na tehničke i humanističke) - humoristične znanosti (i da, dio predavanja su držali profesori sa EFZG).

Sad kad radim, tehničari su ti svi na neodređenom ugovoru, većina ekonomista na određenom. Tehničari imaju plaće koje oni sa ekonomije mogu samo sanjati. I tehničarima nisu nadređeni ekonomisti, već... Vidi vraga, tehničari.

Inače, mi u tehničkim znanostima svoje ekonomske vještine držimo na CV-u pod kategorijom "soft skills" i to nam je u kompleksnosti u rangu pisanja poslovnog maila.

 

Jbg, znam da istina boli...

 P.S.

Ja sam tehničar

 Ako si tehnicar onda si eventualno teska struja.

9 godina
offline
Re: Big Brother za IT morone
Benkei88 kaže...

Znaci tebi se nikad nije windows usporia? Uvik je savrseno radia? Ne ne pravdam se za potrošene pare jer mi uopce nije zao niti jedne jedine kune!
i nisam nikakav fanboy niti ista nego jednostavno razmisljam normalno jer ove poserotine sta si ti napisa da windowsi nikad ne stekaju to pricaj dici jer windowsi su katastrofa! 
A g2 sa 150 aplikacija? jel ti cujes sebe? 150 aplikacija? nije bacanje novca jer ja svoje uredaje u firmi nemoram odrzavat jer im odrzavanje nije potrebno! Pazi oni rade! stalno! Bez da ih odrzavam! Uredaj nije cura i veza da je tribam odrzavat da mi sve stima za njega zelim da kad stisnem gumb da se pali da je u roku od 4-5sek spreman za rad i isto tako da kad stisnem off da ne trebam gledat u update iducih sat ipo jer je uredaj na 8/124355421 updatea. 

Nemozes mi pricat price da windowsi rade stabilno pogotovo ne u firmama di ima svakakvih specijalaca sta ih koriste jer to je notorna glupost! 
Nesto da radi na neogranicen broj razlicitih konfiguracija stabilno? Ili bolje od necega sta radi u svojoj okolini za sta je napravljeno? 
Oces mi rec da je Win stabilniji i brzi sustav od OSX? 

Win je jedino bolji ako si gamer jer imas siri izbor i za jos manji broj alata. 

Za ono cim se ja bavim Jabuka je jos daleko daleko isprid svih uredaja. 
Jer genijalac moj prilozit cu ti samo 2-3 videa da pobijem sve tvoje teorije. A u praksi da ne govorim jer nije da nemam uredaje s windowsima i nije da nisu na njima isti programi jer recimo developer mi je isto zagrizen u win ka i ti al dok on digne sve sta mu triba i pocne radit ja sam vec na pauzi

 evo jedan prijedlog, dodi kod mene, ja ti platim smjestaj hranu i sve, budes tjedan dana, i sve dokumentiramo video snimkama.. i onda ces ovdje iskreno napisati sto si vidio, moze?

pa ces vidit da stojim iza svake rijeci.

onda reci da su win katastrofa i sl., i to win koji godinama rade.. a to sto si ti radio sa svojim win, vjerojatno je posljedica neznanja..

ja ne radim na odrzavanju windowsa (sto bi to tocno trebalo biti?), odrzava se hardver, mreza, serveri, i sve sto ide s tim.. to je usputni posao koji se mora odraditi jer pazi sad ovo; nekad nesto i rikne! inacer sam programer, a zovu me i kad se papir zaglavi u printeru!

nigdje nisam napisao da je win stabilniji i brzi sustav, gdje si to vidio? napisao sam nije ni blizu onoga sto si ti napisao; ako ih krivo pogledam, win padaju.. od previse lazi i preseravanja mi se sere.. kako se samo svi uzdignu i brze bolje popljuju sve oko sebe cim kupe nesto od apple-a..  to je valjda to nekavko samoopravdanje.. da opravdaju sebi i (pogotovo) drugima zasto su kupili apple.. upravo se o tome ovdje govori, o "tim" ljudima.. nije kriv apple..

jos davno kad je prvi iphone izasao (kojeg sam tada imao), sam rekao da je to slucaj za neke medicinske ustanove.. to ponasanje ljudi kad zagrizu za taj apple.. kao da su bili na lobotomiji, sve do tada se zaboravlja.. npr. frendu mi je najednom jednostavnije instalirati itunes i prebacivati glazbu na iuredaj na taj nacin, nego kopi/pejstati sa bilo kojeg uredaja bilo gdje kao sto je to radio dok nije kupio iuredaj.. jednostavno, samoobrana, samoopravdanje.. sto na kraju tuzno prizna, nakon nekog vremena odupiranja i price kako je to sada bolje..

 

p.s.  reci kolegi developeru da je ssd izasao prije dosta godina.. tako da sve vise od par sekundi je previse.

 

11 godina
neaktivan
offline
Mapple Moroner?

mozda je vrijeme za jednog Morodera na temi?

 

 

Kanye:

This is a new—this is a new mentality. We’re not gonna control our kids with brands. We’re not gonna teach low self-esteem and hate to our kids. We’re gonna teach our kids that they can be something. We’re gonna teach our kids they can stand up for themselves. We're gonna teach our kids to believe in themselves.

Pharrell:

They try to put us in a box. They try to categorize us and say we gotta dress like this, we gotta talk like that. But we say no more. Tonight we change things.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.9.2015 22:30 (Loroc).
 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Mapple Moroner?
Loroc kaže...

mozda je vrijeme za jednog Morodera na temi?

 

 

Azto?

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.9.2015 0:01 (Ivo Robić).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Big Brother za IT morone
Ne divim se Appleu sto je uspio s dobrim proizvodom skupiti veliki broj pokornih vjernika, divim se Googleu koji je s lose programiranim, nefunkcionalnim, ruznim Os-om uspio skupiti jos veci broj zagrizenih vjernika, koji jos uz sve to misle da su na androidu Slobodni, sprdaju se sa appleom, a ne vide da su robovi googlea, naime vrhunac njihove slobode jest prebacivanje pjesme bez posebnog programa. Valjda tom google robstvu najvise pridonosi iskompleksiranost poluinformaticara/osoba koje prate it, kao sto je nas Oleg-jer se valjda osjeca beskorisno na ovom svijetu kada je mobitel jednostavan za koristenje, brz, stabilan, pouzdan...
 
3 3 hvala 1
12 godina
online
Re: Big Brother za IT morone
Benkei88 kaže...

Covjece koliko genijalaca na jednom tako malom forumu. 
Jel ima netko od vas da nije multimilijunaš? 
Sa takvim znanjem mislim da nos ispuhujete sa novacnicama od bar 500kn...















 

 

 Ma bravo, post o trajnosti i kvaliteti i "vi cete promijeniti 5 androida dok ja imam 1 iPhone" , a istovremeno pises u postu da si imao iPhone 4, pa 5, pa 6. = tipicna apple ovca koja ce kupit sve njihovo sto izade. I tvrditi da je isplativo jer dugo traje. rofl.

16 godina
offline
Big Brother za IT morone

Ja imam iphone 5 još uvijek. Ako nije moda u pitanju, mislim da nema potrebe za mijenjanjem.
Ok nije mi glavni fon, nego je to galaxy s6, (moram tegliti dva) pa ne ovisim sad o njegovoj pameti...
-ali baterija mu traje na idleanju dulje i dandanas, iako su i tu seriju posprdno nazivali wallhugger.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Big Brother za IT morone

Some of the IT morons, random sample:

 

 

A bunch of ignorant, clueless, IT morons/lemmings. Legit.

 

Nice article, Maštruko.

 

EDIT: Ne sumnjam da se nećeš na prvu sjetiti ko su ovi ljudi, niti čim se bave, niti o čemu tačno pričaju. Proguglaj. Srećno!

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2015 0:36 (tymarats).
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Big Brother za IT morone

Imam ja doma i 486 DX Olivetti, radio u banci x godina odlučili ga bacit, evo dan danas doma radi kod mene. Win95 gore. Imam i 386 jednu sa win98SE, radi ko urica, imam i i5 koji radi već x godina bez greške. Imam i neki radio na lampe koji radi već peko 20 godina..., malo sporije radi, ali radi... Kakve bedastoće se ovdje mogu pročitati. Ali uhvatio sam neki komentar da zapravo jako malo testiranja postoji kada se nešto uspoređuje i zbog toga nisam volio kupovati niti bug, hacker, vidi, itd... jer su testirali na jednom sustavu i to je to... ono, kaj je sa ostalim slučajevima, kao da nema ideje kad netko testira, uspoređuje komentira...

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Big Brother za IT morone
Na to bi ti bilo bolje staviti neki Linux...
Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice