WordPad odlazi u povijest, ali zato Notepad dobiva

poruka: 8
|
čitano: 3.391
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "WordPad odlazi u povijest, ali zato Notepad dobiva".
13 godina
offline
WordPad odlazi u povijest, ali zato Notepad dobiva

notepad nikad neće biti notepad++

Moj PC  
12 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: WordPad odlazi u povijest, ali zato Notepad do
Sjaši kurta da uzjaši murta
Moj PC  
4 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: WordPad odlazi u povijest, ali zato Notepad do
nkdz kaže...
Sjaši kurta da uzjaši murta

 Upravo sam i ja to htio napisati ali sam prije pročitao tekst, notepad ostaje puno jednostavniji program od wordpada, pa baš nije "sjaši kurta..."

Cijenim notepadovu jednostavnost i promjene koje nisu vezane za kompliciranost same strukture dokumenta.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.9.2023 12:15 (notloB).
WordPad odlazi u povijest, ali zato Notepad dobiva

Ne znam kako drugi, ali ja osobno sam koristio (i koristim) notepad++ isključivo zbog 2 featurea:

 

1. tabovi

2. automatsko sejvanje dokumentata koji nisu fizički na disku, bez da me zamara s "are you sure you want ..." porukama

 

Syntax highlighting ne koristim, za tako nešto imam i Visual Studio i VS Code ako je potrebno.

Ostale fičure uglavnom ne koristim, nije da nisu zgodni (npr. column selection/editing) ali mogao bih živjeti bez njih. Opet, za ozbiljnije izmjene postoje ozbiljniji programi.

 

Tako da ... mislim da ću nakon koliko, više od 20 godina, konačno imati pokrenut notepad, a da nije greškom kliknuta ikona 😊😊

Moj PC  
5 1 hvala 0
11 godina
offline
WordPad odlazi u povijest, ali zato Notepad dobiva

Evo par opcija koje ja koristim u notpadu ++:

1. Može se lako vršiti konverzija kodne strane iz ASCII-ja u UTF-8 primjerice, a to mi nekad zatreba za titlove kad nepravilno prikazuju čšćđž.

2. Spell check.

3. F12 - na ekranu ostane samo prostor za pisanje i prozor je lockan, tj. uvijek je ispred svih drugih prozora - always on top. Dobro dođe kad imam samo jedan mali ekran pred sobom.

4. Plugin Copy Text with Syntax Highlighting - omogućava da kopirate neki komad programskog koda sa bojama u Word. Korisno za studente kad pišu seminare, zadaće i slično. 

5. Shift + Alt + strelica prema dolje - uređivanje više redaka u isto vrijeme.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
WordPad odlazi u povijest, ali zato Notepad dobiva

-notepad++ je odličan komad softa, koristan, godinama tu (ispoliran).. dok je običan notepad tek da radi i što god dodali-poboljšali ostat će takav odnos, tj da naprave sve identično opet pitanje navike i smisla tj da su identični tad ne bi rutinski instalirao ++ .. no za sad nisu ni blizu a dok je ++ free i čist od gluposti nema razloga ne koristiti ga (onom tko treba, neovisno o raznim navikama-potrebama).. pogotovo otvaranje svih fileova kao i sve moguće što se u baratanju kao path može koristiti, svaki detalj-sitnica je tad upravo sitnica zbog koje se koristi osim kad se mora notepad jer nema plusplusa.. npr pomicanje reda texta ili pamćenje nakon zatvaranja-otvaranja npr selektiranog dijela .. bezbroj sitnica koje kad su potrebne za rad postanu važne..

 

sitnice u važnije od 'krupnica' :) kao neki životni paradox dok ih je previše da bi uopće uspoređivali ta dva proizvoda osim da notepad dobije sve i postane clon.. a tad je besmisleno govoriti o razlici ili razlogu korištenja a do tad ostaje notepad++ uz izuzetak.. tj ja ga ne koristim na način da bindam npr txt extenziju, to i dalje ostavim osovskom notepadu jer ne želim poneki file u zbirci otvorenih za jednokratnu upotrebu i sl. tj ovisi što u kojem trenutku trebam i ponekad je to notepad i to upravo zato što nema sve fičere, tj meni savršeno odgovara postojanje dva različita tj tad imam izbor ovisno o trenutnoj potrebi.. 'ne želim dva ista' .. ne trebam dva ista, trebam i koristim dva različita editora i to funkcionira ok.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
WordPad odlazi u povijest, ali zato Notepad dobiva

"aj stavi nešto da izgleda k'o poboljšanje ali se ništa bitno ne promijeni" (na tečnom hindskom). 

 

ukratko, notepad++ i dalje (cit.) "roka na najjače" i "rula nadmoćno". 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 mjeseci
online
WordPad odlazi u povijest, ali zato Notepad dobiva

notepad++ je odličan. meni je recimo jako koristan "compare" plugin jer često uspoređujem više datoteka sa raznim kodovima i ovo mi uštedi puno vremena.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.9.2023 12:19 (millennial).
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice