White Shark Premium Line nova je linija periferija

poruka: 10
|
čitano: 3.318
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "White Shark Premium Line nova je linija periferija".
9 godina
offline
White Shark Premium Line nova je linija periferija

Tipkovnica koju koristim je:

46 ISO layout, dvoredni Enter
11 ANSI layout, jednoredni Enter
3 oba layouta na više uređaja
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.2.2024 11:48 (Thinker).
 
0 0 hvala 0
2 godine
online
White Shark Premium Line nova je linija periferija

A gdje su domaća slova na domaćoj premium tipkovnici i kakav je to premium s outemu prekidačima?

Moj PC  
9 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: White Shark Premium Line nova je linija perife
Thinker kaže...

Tipkovnica koju koristim je:

 

Fali opcija "oboje" za nas s dva kompjutera  Općenito sam stava da se previše dramatizira oko konkretnog layouta. Svakako poštujem svačije preferencije, ali u konačnici je svejedno; nakon par dana navikavanja na jedan i drugi, dovoljno je pogledati tipkovnicu pred koju si sjeo i početi tipkati. Mozak kao da vizualno mapira što je pred njime i tome se instantno prilagodi. Prebacujem se između jednog i drugog layouta više puta dnevno i nemam nikakvih problema, niti mi se jedan od njih čini bolji od drugog.

 

Tipkam bez gledanja pa možda to ima neki utjecaj, možda bih se mučio s ANSI rasporedom da gledam "krive" oznake na tipkama? E jebi ga, sad si mi dao misliti...   

Never put Dolby on snake detectors.
9 godina
offline
Re: White Shark Premium Line nova je linija perife
Davor kaže...

 Fali opcija "oboje" za nas s dva kompjutera  Općenito sam stava da se previše dramatizira oko konkretnog layouta. Svakako poštujem svačije preferencije, ali u konačnici je svejedno; nakon par dana navikavanja na jedan i drugi, dovoljno je pogledati tipkovnicu pred koju si sjeo i početi tipkati. Mozak kao da vizualno mapira što je pred njime i tome se instantno prilagodi. Prebacujem se između jednog i drugog layouta više puta dnevno i nemam nikakvih problema, niti mi se jedan od njih čini bolji od drugog.

 

Tipkam bez gledanja pa možda to ima neki utjecaj, možda bih se mučio s ANSI rasporedom da gledam "krive" oznake na tipkama? E jebi ga, sad si mi dao misliti...   

 

Ubacio sam ovo što si spomenuo. Čisto me zanima kakav layout prevladava kod korisnika jer vidim da se ANSI layout pojavljuje kao defaultni za naše tržište kod nekih uvoznika. Ja sam htio nabaviti Ducky tipkovnicu kod nas i nula bodova od ISO layouta u našim trgovinama.

16 godina
moderator
offline
Re: White Shark Premium Line nova je linija perife
Thinker kaže...

 

Ubacio sam ovo što si spomenuo. Čisto me zanima kakav layout prevladava kod korisnika jer vidim da se ANSI layout pojavljuje kao defaultni za naše tržište kod nekih uvoznika. Ja sam htio nabaviti Ducky tipkovnicu kod nas i nula bodova od ISO layouta u našim trgovinama.

 

Topli savjet: puno će ti više značiti kvalitetna tipkovnica, onakva kakvu si želiš, nego točno određeni layout. Na layout ćeš se naviknuti za par dana, a na lošu tipkovnicu nikad. Hoću reći, ako ti se Duckyjev model jako sviđa i nudi sve što trebaš/želiš, kupi si ga bez obzira na ANSI layout. Ne znam nikoga tko se nije naviknuo na jedan od ta dva standardna rasporeda, tim više što se razlika u praksi svodi na "treniranje" jednog jedinog prsta - malog prsta desne ruke (ako tipkaš sa svih 10 prstiju) koji se mora naviknuti na malo drugačiji Enter, Backspace i položaj tipke "Ž". Svi ostali prsti rade iste stvari na oba layouta.

Never put Dolby on snake detectors.
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.2.2024 12:02 (Davor).
15 godina
offline
Re: White Shark Premium Line nova je linija perife
Davor kaže...
Thinker kaže...

Tipkovnica koju koristim je:

 

Fali opcija "oboje" za nas s dva kompjutera  Općenito sam stava da se previše dramatizira oko konkretnog layouta. Svakako poštujem svačije preferencije, ali u konačnici je svejedno; nakon par dana navikavanja na jedan i drugi, dovoljno je pogledati tipkovnicu pred koju si sjeo i početi tipkati. Mozak kao da vizualno mapira što je pred njime i tome se instantno prilagodi. Prebacujem se između jednog i drugog layouta više puta dnevno i nemam nikakvih problema, niti mi se jedan od njih čini bolji od drugog.

 

Tipkam bez gledanja pa možda to ima neki utjecaj, možda bih se mučio s ANSI rasporedom da gledam "krive" oznake na tipkama? E jebi ga, sad si mi dao misliti...   

 -kako mjeriti količinu dramaturgije? ili zašto bi to bilo previše, zašto ljudi ne bi birali, boju auta, okus hrane.. pa i layout (na koji su navikli)..

-par dana navikavanja.. -zašto?

-tj točno, nije neki 'bolji', nego je naprosto raspored.. a navika je navika, rutina.. rutina u poslu eliminira greške, .. promjena rasporeda samo zato jer se može promijeniti je besmislena, ako je isto, tad nije bolje (ili lošije).. itd.

 

-tj meni, nije problem raspored slova, kao ni rasporedi koji ostaju trajno u mozgu kao vožnja bicikla (usa..) no ovo nije stvar layouta nego oblika-dimenzije tipke, pozicije, nije to qverty-z, dvorak, pisača mašina.. to je naprosto dimenzija-oblik tipke enter + ono što je povezano, backslash (i ž).. a to su funkcijske-naredbene tipke, tj usporedba npr s autom, različiti mjenjači, raspored brzina, no nije različit raspored pedala gasa-kuplung-kočnica.. kad to promjeniš imaš problem, odnosno to se ne mijenja bez jačeg razloga, kraće ne mijenja se. (točka)..

-dakle, nije to samo layout.. to je ono što se radi 'rutinski', tj stiskanje entera, selektiranje-replaysanje-brisanje, kombinacije tipki kao alt-tabanje.. ako se promjeni položaj-oblik-dimenzija tad imaš problem, ne layout da je slovo z-y.. a da se pri tome nije ništa dobilo, tj promjena zbog promjene same, dok to često radi designer koji ni ne koristi tipkovnicu kao što to radi programer, računovođa ili gejmer.. tj svaka struka može imati svoje potrebe, layoute .. a svima je zajedničko enter, kao gas papučice auta.. to se ne mijenja, odnosno, ako je isto, čemu?

 

edit: .. pa je tako moj kriterij, za mene (ne za ostale, svatko bira..) tipkovnica s normalnim enterom + ž.. mada se prilagodim bilo kojem obliku-rasporedu kad moram, kad ne moram, kad ja biram, zašto bi birao drugačije, tj ili je to moj izbor ili nije.. ili je jednako ili bolje itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.2.2024 12:14 (ihush).
16 godina
offline
Re: White Shark Premium Line nova je linija perife
Davor kaže...

Na layout ćeš se naviknuti za par dana...

Nikad se nisam uspio naviknuti na ANSI layout. Imao sam takav privatni laptop nekoliko godina i hrpu grešaka sam radio kod pisanja, non-stop sam stiskao Ž umjesto Entera. Okej, postoji realna mogućnost da bi mi bilo lakše da sam se u potpunosti okružio ANSI tipkovnicama (na poslu), iako sumnjam. A žao mi je jer kad god nadjem dobru tipkovnicu na solidnom popustu u principu je ANSI.

 

A danas više niti ne gledam standardne tipkovnice, tražim neku southpaw, no ne nalazim ništa dostupno osim Keychrona Q12, ali još uvijek sam škrt dati više od 80-tak eura za tipkovnicu. No morati ću to napraviti jer konkretno Q12 nisam nikada vidio na popustu, alternative baš i ne nalazim, a što sam srtariji to više lupam mišem u tipkovnicu na stolu (AutoCAD itd.) i smeta mi u radu.

Gledam te!
9 godina
offline
Re: White Shark Premium Line nova je linija perife
Thinker kaže...
Davor kaže...

 Fali opcija "oboje" za nas s dva kompjutera  Općenito sam stava da se previše dramatizira oko konkretnog layouta. Svakako poštujem svačije preferencije, ali u konačnici je svejedno; nakon par dana navikavanja na jedan i drugi, dovoljno je pogledati tipkovnicu pred koju si sjeo i početi tipkati. Mozak kao da vizualno mapira što je pred njime i tome se instantno prilagodi. Prebacujem se između jednog i drugog layouta više puta dnevno i nemam nikakvih problema, niti mi se jedan od njih čini bolji od drugog.

 

Tipkam bez gledanja pa možda to ima neki utjecaj, možda bih se mučio s ANSI rasporedom da gledam "krive" oznake na tipkama? E jebi ga, sad si mi dao misliti...   

 

Ubacio sam ovo što si spomenuo. Čisto me zanima kakav layout prevladava kod korisnika jer vidim da se ANSI layout pojavljuje kao defaultni za naše tržište kod nekih uvoznika. Ja sam htio nabaviti Ducky tipkovnicu kod nas i nula bodova od ISO layouta u našim trgovinama.

 Zato je moj izbor pao na Logitech G Pro konkretno League Of Legends Edition samo zbog baby plave boje(retard sam, znam), nje ima u ANSI i ISO izvedbi na stanju uvjek.

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
10 godina
suspendiran
offline
White Shark Premium Line nova je linija periferija

generički noname proizvodi s alibabe na koje se nalijepi nalijepnica brenda i eto ti hrvatskog proizvoda.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: White Shark Premium Line nova je linija perife
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

generički noname proizvodi s alibabe na koje se nalijepi nalijepnica brenda i eto ti hrvatskog proizvoda.

 -''ispravak'' :)

+ ništa se 'ne lijepi'.. već je sve u paketu, narudžbi-proizvodnji, kinesko selo danas radi sve dok naručitelj bira boju i sl. .. (i zato su im 'pogoni' za proizvodnju onak, tanki, skladište.. dok im je djelatnik skladištar-dostavljač-vozač i portir..)..

+ nije s alibabe, tamo kupuju mali kupci (kranji-potrošači, mi..) dok veći, veleprodaja kupuje na odgovarajućem mjestu za njih, direktno.. (no oboje nisu ispravak, nego sarkastičan komentar hr proizvodnje..) :)

 

+ dok su naši 'proizvođači' (veledobavljači?) ekšli premali, beznačajno tržište.. pa ne biraju ime-naziv artikla, nego je već generički određeno, tj zato se čitava linija proizvoda koristi anglicizmima kao shark ili kinesko-japasnkim taičima i sl. riječima.. tj nisu dovoljno veliki da bi izabrali 'svoj' naziv nego je to generički-oem proizvođača.. koji se naravno prikazuje kao strategija-izbor 'domaćeg proizvođača', .. onak, može li jedan artikal, npr miš, pod nazivom recimo girica? šaran-štuka? .. ako ne, zašto? čisto demonstracijski... dok im je 'vrhunac' PRa prošli propali pokušaj prefiksa e-nešto, čime žele postati što, web-shop? već imamo alibabu, ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice