Što je otkrilo prvo neovisno mjerenje kvalitete mr

poruka: 18
|
čitano: 16.716
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Što je otkrilo prvo neovisno mjerenje kvalitete mr".
16 godina
offline
Što je otkrilo prvo neovisno mjerenje kvalitete mr

Rezultati su pokazali da je kvaliteta mreže obrnuto proporcionalna budžetu za marketing i količini lažnog oglašavanja (Pokućni anyone?).

 
14 0 hvala 0
15 godina
offline
Što je otkrilo prvo neovisno mjerenje kvalitete mr

Brzina jako varira o datumu, presudno varira. Na otoku u malom mjestu sada mjeriš prekrasnu brzu brzinu jer je tamo manje od 1000 ljudi za koliko bežični toranj ima kapacitet.

Za 3 mjeseca kad tamo bude 10 000 turista, brzina će biti 100x sporija, ne možeš web stranicu otvoriti nego tek od 3 ujutro.

Tako da mjerenje ne treba raditi samo po geo lokaciji, nego i po vremenskoj dimenziji i nju prikazivati u rezultatima, recimo kako brzina dramatično pada s dolaskom sezone (prestaje usluga praktički).

Idi i radi nešto korisno!
 
14 0 hvala 0
14 godina
offline
Što je otkrilo prvo neovisno mjerenje kvalitete mr

Da, trebaju mjerenja odraditi i u 7.-8. mjesecu da vidimo.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Što je otkrilo prvo neovisno mjerenje kvalitete mr

ima i to na speedtest net iako je samo prosjek nema nekakav min/max al dobro se vidi to sta pricas

Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Što je otkrilo prvo neovisno mjerenje kvalitet
bus kaže...

Da, trebaju mjerenja odraditi i u 7.-8. mjesecu da vidimo.

 Nema potrebe čekati do tada, dovoljeno je mjeriti iza 22h-23h kada pogase pola bandova po tornjevima radi uštede energije, a reklamirale se razne flat noćne opcije kod određenih operatera

15 godina
offline
Što je otkrilo prvo neovisno mjerenje kvalitete mr

-opet hakom toši novac.. porezno-nametni umjesto da kao regulator regulira tržište, no barem ne časti domjencima i kravatama one koje treba kažnjavati-kontrolirati.

-može li se otkriti kriterij, natječaj, kako je neka slučajno dojč firma dobila posao i koliko je to plaćeno, odnosno zašto..? hakom je regulator + ima svoj hakomertar koji služi riješavanju sporova tj kažnjavanju operatera i čemu tad služi ovakvo istraživanje osim marketingu, no ponovo, hakom je regulator, ne pr odjel telekoma.. ili ipak je? plaća se podstanarstvo? gdje u svijetu-svemiru posotji regulator-podstanar onog kog regulira osim kod nas? gdje regulator obavlja 'neovisna mjerenja' koja inače sponzoriraju i rade telekomi tj 'neovisni časopisi' kojima plate oglasni prostor i osiguraju da će od desetak takvih barem u jednom pokupiti nagradu 'best..' garantirano, jer čemu inače plaćati reklame? .. no hakom to ne vidi, ne regulira, zavaravajuće oglašavanje i sl.? nego plaća nekoj firmi neko istraživanje koje drugi regulatori u svijetu ne rade i ne plaćaju, nego po potrebi kazne telekom..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
3 0 hvala 0
13 mjeseci
protjeran
offline
Što je otkrilo prvo neovisno mjerenje kvalitete mr

S moje korisničke strane promatrano ili, iz mojeg iskustva, ljeti nema smisla testirati brzinu u priobalju i na otocima jer su brzine iznimno skromne (4G, rijetko 3G, 5G mobitel još nemam, a i 5G signala još nema svugdje). Tu u Zagrebu sam primijetio da se pojedine frekvencije na lokalnoj baznoj stanici gase tj. da ih nema, vjerojatno zbog štednje, pa su i tu brzine na 4G pale.

 

Ne znam kakve su brzine na 5G, jer trenutno zazirem od kupovine mobitela koji podržava 5G jer su 1.) "jeftiniji" mobiteli karakteristikama loši (šugavi Snapdragon 695 koji pokreće mobitele vrijednosti oko 300 EUR-a ne vrti 4K video, 778 ima problema sa stabilizacijom 4K snimanja itd.), a oni s najjačim komponentama i karakteristikama su astronomski skupi (ne dam 15 000 kuna / 2000 EUR-a za Iphone 14 pro max).

 

Odradim tu i tamo neki Speedtest ili odem na fast.com i vidim trenutno stanje. Mogu samo napisati da je do korone situacija s 4G bivala sve boljom, a da smo sada nigdje, jer se frekvencije 4G koriste i za 5G (čuveni DSS), a ne znam je li 3.5GHz za 5G igdje u Hrvatskoj u komercijalnoj primjeni (nekada su to testirali).


Suma sumarum - nije sjajno.

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Što je otkrilo prvo neovisno mjerenje kvalitet
NetkoNegdje kaže...

.. Tu u Zagrebu sam primijetio da se pojedine frekvencije na lokalnoj baznoj stanici gase tj. da ih nema, vjerojatno zbog štednje, pa su i tu brzine na 4G pale.

 

..

 -pale se kad 'neovisno istraživanje' to traži.. 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Što je otkrilo prvo neovisno mjerenje kvalitet
NetkoNegdje kaže...

S moje korisničke strane promatrano ili, iz mojeg iskustva, ljeti nema smisla testirati brzinu u priobalju i na otocima jer su brzine iznimno skromne (4G, rijetko 3G, 5G mobitel još nemam, a i 5G signala još nema svugdje). Tu u Zagrebu sam primijetio da se pojedine frekvencije na lokalnoj baznoj stanici gase tj. da ih nema, vjerojatno zbog štednje, pa su i tu brzine na 4G pale.

 

Ne znam kakve su brzine na 5G, jer trenutno zazirem od kupovine mobitela koji podržava 5G jer su 1.) "jeftiniji" mobiteli karakteristikama loši (šugavi Snapdragon 695 koji pokreće mobitele vrijednosti oko 300 EUR-a ne vrti 4K video, 778 ima problema sa stabilizacijom 4K snimanja itd.), a oni s najjačim komponentama i karakteristikama su astronomski skupi (ne dam 15 000 kuna / 2000 EUR-a za Iphone 14 pro max).

 

Odradim tu i tamo neki Speedtest ili odem na fast.com i vidim trenutno stanje. Mogu samo napisati da je do korone situacija s 4G bivala sve boljom, a da smo sada nigdje, jer se frekvencije 4G koriste i za 5G (čuveni DSS), a ne znam je li 3.5GHz za 5G igdje u Hrvatskoj u komercijalnoj primjeni (nekada su to testirali).


Suma sumarum - nije sjajno.

 A evo ja imam oldično iskustvo iskustvo od prošle godine u Vodicama. Bio sam u apartmanu malo odmah iza onog fensi hotela Olympia Sky - 4G na svim mrežama katastrofa, par Mbit ili ni ne izvrši mjerenje.

Upalio 5G router: A1 potegnuo 600tinjak Mbit (min je bilo oko 300Mbit), Telemach 75 zakucan non-stop (prepaid je kartica bila pa je to bilo max ograničenje brzine), a HT mizerija (ako me dobro sjećanje služi čak i nije bilo pokriveno 5G signalom)

4 godine
offline
Što je otkrilo prvo neovisno mjerenje kvalitete mr

Ja sam prije nekoliko mjeseci prešao sa A1 na HT. Živim u Zagrebu. Sa A1 nisam apsolutno nigdje imao problema sa signalom (voice i data) - neboderi, naselja oko ZG-a, podzemne garaže, lift itd. Prelaskom na HT, sve je slabije - brzina, dostupnost, signal, pucanje itd. Njihove brojke to donekle prikazuju (promatrajući rezultate za ZG), ali ne u tom omjeru kao što sam ja (subjektivno) doživio.

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
13 mjeseci
protjeran
offline
Što je otkrilo prvo neovisno mjerenje kvalitete mr

Meni 5G nije prioritet. Zasad. A i nisam oduševljen mobitelima u cjenovnoj kategoriji u kojoj ih kupujem jer su prilično loše sklepani s puno kompromisa. Mobitele po 4-5-6-7 i više tisuća kuna niti ne gledam.

 

Kao što je ovdje napisao, čini mi se Stric Jura, odrastao sam i ne dam više od 300 EUR-a za mobitel. Možda 350. Ali više od toga - ne.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Što je otkrilo prvo neovisno mjerenje kvalitete mr

Potpisujem navedeno od povise. Rezultati zimi su ok. Ono sta je mozda i vaznije, stabilni. Ljeti se znaju dogodit periodi kad 4G propadne da jedva mozes otvorit bug.hr. 5G u mom kraju (spica, obala, ludilo) ne postoji.

 

OT: Zovu me iz Telemacha, kazu

 

- Predjite na pretplatu, dat cemo vam bolji paket.

- Kako mislite bolji?

- Imat cete 4G!

- Imam ga i sad..

- Ali sada ce vam bit jos bolji!

 

True story.

Obalo suncana, ti moj si cijeli svijet
 
3 0 hvala 0
2 godine
online
Re: Što je otkrilo prvo neovisno mjerenje kvalitet
NetkoNegdje kaže...

 Mobitele po 4-5-6-7 i više tisuća kuna niti ne gledam.

 

Kao što je ovdje napisao, čini mi se Stric Jura, odrastao sam i ne dam više od 300 EUR-a za mobitel. Možda 350. Ali više od toga - ne.

 

I ja sam odrastao, (što god to značilo) ali, mobitele ispod 500€ ni ne gledam. 

合氣道 Ne možete naučiti ono što mislite da već znate.
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Što je otkrilo prvo neovisno mjerenje kvalitet
Zaporožac kaže...
NetkoNegdje kaže...

 Mobitele po 4-5-6-7 i više tisuća kuna niti ne gledam.

 

Kao što je ovdje napisao, čini mi se Stric Jura, odrastao sam i ne dam više od 300 EUR-a za mobitel. Možda 350. Ali više od toga - ne.

 

I ja sam odrastao, (što god to značilo) ali, mobitele ispod 500€ ni ne gledam. 

Nitko ti ne brani. Svoju sam potrošnju na mobitele jako ograničio, jer ne vidim kako ću svoj život učiniti kvalitetnijim kupovinom skupog mobitela. Imat ću možda 5 minuta zadovoljstva zbog posjedovanja nekog razvikanog modela mobitela i to je to. I ti i ja možemo poslati e-mail s jeftinog i skupog mobitela. Obojica možemo napraviti fotku za uspomenu. Poslušati neku pjesmu.

2 godine
online
Re: Što je otkrilo prvo neovisno mjerenje kvalitet
NetkoNegdje kaže...

 

 

Ne znam kakve su brzine na 5G, jer trenutno zazirem od kupovine mobitela koji podržava 5G jer su 1.) "jeftiniji" mobiteli karakteristikama loši (šugavi Snapdragon 695 koji pokreće mobitele vrijednosti oko 300 EUR-a ne vrti 4K video, 778 ima problema sa stabilizacijom 4K snimanja itd.), a oni s najjačim komponentama i karakteristikama su astronomski skupi (ne dam 15 000 kuna / 2000 EUR-a za Iphone 14 pro max).

 

 

Imaš Samsung Galaxy A52s 5G 128GB za 350 €, nov u trgovini, vrti "sve".  

Imaš još jeftiniji za 265 € Xiaomi Redmi note 9 pro vrti i 4 k https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_9_pro-10217.php

 

Probao sam oba kod kolegica s posla i ne zapinje ni 4 k, telefoni k`o bombončić...

 

Ima toga još jeftinije ... na inozemnim web shopovima 

 

Nemaš opravdanja.

合氣道 Ne možete naučiti ono što mislite da već znate.
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.4.2023 14:14 (Zaporožac).
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Što je otkrilo prvo neovisno mjerenje kvalitet
Zaporožac kaže...
NetkoNegdje kaže...

 

 

Ne znam kakve su brzine na 5G, jer trenutno zazirem od kupovine mobitela koji podržava 5G jer su 1.) "jeftiniji" mobiteli karakteristikama loši (šugavi Snapdragon 695 koji pokreće mobitele vrijednosti oko 300 EUR-a ne vrti 4K video, 778 ima problema sa stabilizacijom 4K snimanja itd.), a oni s najjačim komponentama i karakteristikama su astronomski skupi (ne dam 15 000 kuna / 2000 EUR-a za Iphone 14 pro max).

 

 

Imaš Samsung Galaxy A52s 5G 128GB za 350 €, nov u trgovini, vrti "sve".  

Imaš još jeftiniji za 265 € Xiaomi Redmi note 9 pro vrti i 4 k https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_9_pro-10217.php

 

Probao sam oba kod kolegica s posla i ne zapinje ni 4 k, telefoni k`o bombončić...

 

Ima toga još jeftinije ... na inozemnim web shopovima 

 

Nemaš opravdanja.

 Taj A52s još kako tako. Redmi note 9, pa to je sada starije od Isusovog magarca i nema budućnost. Ovi novi mid-range modeli (2022. i 2023) su baš jadni i puno tjubera i recenzenata sliježe ramenima "jer je to tako". Ako je tako, onda im ne dam novac za poluproizvod koji u 2023. ima problema sa svačime: čuvenom "fluidnošću" jer sadržaji trzaju kod skrolanja, šugavim kamerama koje u 2023. nisu kadre snimiti poštenu dnevnu fotku koja neće imati razmazano lišće drveta, travu i sl., video koji isto tako izgleda prejadno, sisanje baterije nepotrebnim procesima u backgroundu, lošim aplikacijama kojima je svrha prikupljanje podataka o korisniku, a ne neka usluga itd. Sretniji sam bio s Nokijinim mobitelima tamo 2000-ih, nego što sam sada s "pametnim telefonima".

 

Uvijek ima jeftinije, za dijelove. :-)

 

Imam, skupoću života i tendenciju da još poskupi, a mobitel NIJE prioritet i ne bi trebao biti nikome prioritet (vidjeti zagrebačku subotnju špicu i prenemaganje s mobitelima u rukama). Što pojedini proizvođači jako osjete na prodaji svojih mobitela. A to je postalo očito u ovom pandemijskom vremenu.

8 godina
offline
Re: Što je otkrilo prvo neovisno mjerenje kvalitet

Netko Negdje:

 

Jučer se provozao u S6. Isto odveze od točke A do točke B kak i stara škoda. Razlika je u sitnim detaljima, najvažniji je da si ga ne mogu priuštiti.  

Koga briga ima li feudalac love za s liniju audija. tak i nas za tvoje mobitele, trolaš bezveze umjesto da se držiš teme

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.4.2023 17:35 (Feudalac).
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Što je otkrilo prvo neovisno mjerenje kvalitet
Feudalac kaže...

Netko Negdje:

 

Jučer se provozao u S6. Isto odveze od točke A do točke B kak i stara škoda. Razlika je u sitnim detaljima, najvažniji je da si ga ne mogu priuštiti.  

Koga briga ima li feudalac love za s liniju audija. tak i nas za tvoje mobitele, trolaš bezveze umjesto da se držiš teme

Gledam poruke i nema niti jedne tvoje osim ove kojom nisi baš ništa napisao o temi. Tak da...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice