Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kripto

poruka: 132
|
čitano: 31.146
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kripto".
14 godina
offline
Re: Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kr
Feudalac kaže...
LogicusMPS:

Investiranje je jedno, dnevno korištenje drugo

Kad smo kamata koje su zlo, špekulativno investiranje je još veće zlo, pogotovo ako je riječ o neproduktivnoj imovini. Iz čega dolazi veća vrijednost kripto novca protekom vremena? Novac “radi” sam od sebe i nekom magijom nastaje nova vrijednost, iPhonei se sintetiziraju iz kripto aure?

Ivestiranje - pričam o BTC-u. BTC nije za dnevno korištenje. Nije sredstvo plaćenja, već store of value. Iz prve ruke, par puta sam kupia (primjerice miš od 400 kuna) pretvorbom BTC-a u fiat. Danas me taj miš košta 2000 Eura. Ima takvih primjera još par.

Koje investiranje nije špekulativno? Neproduktivna imovina? Što je produktivna imovina, srebro? Iz ponude/potražnje. Ne radi sam od sebe, nego ima određene vrijednosti koje ljudi prihvaćaju/ili ne prihvaćaju.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.1.2022 19:04 (LogicusMPS).
10 godina
offline
Re: Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kr
Najveće zlo ove generacije. Bit će puno uplakanih budala.
Moj PC  
5 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kripto

Šta me briga koliko košta, ja svaki mjesec kupujem za 50€. DCA

Mislim, dakle half adder
 
7 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kr
mzopg kaže...

Uvijek isto, piše se samo o jednom i stvara slika kako se kripto raspada... Kaže autor -150 mlrd.$ preko noći.

 

E pa dragi Sandro, zašto ne spomenuti da je samo Netflix u manje od 12h izgubio oko 25% vrijednosti ili gotovo -50 mlrd.$... preko noći. 

Disney u par sati -8% ili 25 mlrd.$.

Roku preko -10% u 24h, Peloton -24% nakon loših vijesti...

 

PayPal je u zadnjih 6 mjeseci izgubio gotovo 50% vrijednosti ili 160 mlrd. $$$. 

 

Ali ne, samo je kripto obrisao 150 mlrd.$ i samo kripto pada, ostalo je sve O.K.

Opaa nisam znao sve ove podatke....

8 godina
offline
Re: Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kr
LogicusMPS:

Produktivna imovina je imovina koja se koristi u poslovne svrhe. Ona, uz ljudski rad, stvara dodanu vrijednost.
Ja rekoh
5 godina
neaktivan
offline
Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kripto

Umjesto svade oko kripta mogao je netko napisati da je Americka centralna banka pocela smanjivati kolicinu likvidnosti koju upumpavaju u ekonomiju svaki mjesec. Imaju isti problem koji ima vecina drzava u svijetu, posebice one koje su radile QE (Quantitative easing). A taj problem se zove inflacija. Ako se dobro sjecam probali su vec par puta smanjiti QE unutar zadnjih par godina no svaki puta trzista padnu pa se predomisle.

 

Ako ce se to ponoviti i ovaj put postoji mogucnost brzog povratka na staro. Sto bi znacilo za ove koji kupuju dionice (i kripto) da treba kupiti u ovom padu. Jedini strani faktor je inflacija i to je sada glavna nepoznanica.

 

Za sve one koji vjeruju u kripto ovaj pad kripta sa padom dionica nije dobra vijest. Sam kripto je trebao biti paralelni sistem investicija ne vezan za postojece investicijske opcije, no sad ispada da kripto nije imun na pad cijena dionica cime se gotovo nicim ne razlikuje od drugih investicijskih opcija.

 
12 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kr
Alpa chino:

FED još ništa ne mijenja. Ako i krenu, bilancu će smanjivati tek pred kraj godine.

ECB je počeo s usporavanjem
Ja rekoh
9 godina
offline
Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kripto

Gledam i ne vjerujem.

 

Svodi se na par stvari;

 

- ljudi koji gledaju btc kao 30 ili 60 000$, ignoriraju ga, jer znaju da ne žele riskirati sa 60 000$, nekima je žao što nisu na vrijeme uletili i ovakvi padovi ih očito raduju, jer im potvrđuju kako su bili pametniji pa uložili u HRK, USD, dionice petrokemije sisak, INE ili pak ništa.

 

A onda opet ponovno kroz par mjeseci cijena se iznivelira i ponovo lupi novi high. Tad počinje ponovno , ponzi, sad će se srušit, al ćete plakat i sl.

 

Naravno da postoje manipulacije kao i na svakom tržištu, al to će biti sve dok kripto ne postane mainstream i normalno sredstvo plaćanja. Kada više ne bude prepumpavanja iz kripta u dolar, kunu i sl, tada će te oscilacije biti manje i manje bitne. Plaćat ćeš jednostavno u toj i toj kripto valuti i koristit ćeš tu tehnologiju.

 

Da znam da to zvuči naivno, ali u prošlom stoljeću niste mogli plaćati plastičnom karticom, trebalo je neko vrijeme da se to prihvati.

U prošlom stoljeću niste mogli 90% firmi poslati potvrdu od netbankinga meilom da vam pošalju ili izdaju robu, morali ste čekat 3 dana da ih proknjiže iz printanih izvoda. Dok se nije prihvatilo, doduše i danas ima onih koji ne vjeruju kodu za provjeru plaćanja.

Plaćali ste bankovnim čekovima - jer to eto ima utemeljenje u banci, sustavu državi, civilizuaciji, - znači papir na koji našvrljaš 10000 kn i kupiš nešto, instant novac, a onda je došlo, znate ne primamo čekove ZABA banke.

 

primjera ima beskonačno, dokle god se odugovlači primjena kripta, do tada će biti moguće raditi stvari po principu ponude i potražnje - a to je špekulativno trgovanje.

 

Za 10ak godina, biti će potpuno normalno plaćati sve u bilo kojoj valuti. Tehnologija je tu, u nekom trenutku počet će se koristiti za ono za što je namjenjena. 

 
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kr
WORA kaže...

 

primjera ima beskonačno, dokle god se odugovlači primjena kripta, do tada će biti moguće raditi stvari po principu ponude i potražnje - a to je špekulativno trgovanje.

 

Za 10ak godina, biti će potpuno normalno plaćati sve u bilo kojoj valuti. Tehnologija je tu, u nekom trenutku počet će se koristiti za ono za što je namjenjena. 

 i primjera ponzi shema ima 'beskonačno', dapače, više je primjera prevara i propalih ideja koje su na kraju zloupotrebljene, nego li onih koje su uspjele

kripto je debelo na put propasti, prvanstveno zbog ljudske pohlepe i naivnosti, pohlepe koja je kripto pretvorila u problem prevelike potrošnje energije jer je majnanje od kućne radinosti došlo do industrijske razine pa umjesto hobi majnera, entuzijasta i malih ljudi koji su se odlučili na taj korak na tome sad najviše zarađuju korporacije, a naivnosti zbog uvjerenja da će se sustav bez regulacije razvijati bez zloupotrebe

 

zato je kripto došao pod povećalo država, ali ne na način da se ide vidjeti kako ga uklopiti u sustav i pomoći mu, nego jednostavno da ga se zabrani, što je i očekivano obzirom na idiotsko ponašanje kriptaša koji samo zajapureni viču kao nadrkana dječica - pustite nas na miru

nitko iz tog kripto sustava nije niti pokušao riješiti probleme zbog kojeg će kripto biti zabranjen jer je ekipica zabavljena zgrtanjem, pa jbga

 

a za 10-ak godina (ili malo više obzirom da birokracijama uvijek treba duže) itekako ćemo svi koristiti kripto, ali kripto dolar, kripto euro, kripto rublje i slično

mo'š mislit kako će se države odreć svojeg utjecaja na novac, amerika je radi pokušaja oslobađanja od ovisnosti od dolara pokretala ratove i rušila države, a sad netko misli da će mirno gledati

jednostavno će se pridružiti ostalim državama i napravit zabranu kad im bude zgodno

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.1.2022 10:31 (picajzla0707).
2 godine
protjeran
offline
Re: Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kr
Feudalac kaže...
Alpa chino:

FED još ništa ne mijenja. Ako i krenu, bilancu će smanjivati tek pred kraj godine.

ECB je počeo s usporavanjem

 Ooo FED kupuje XRP kao prije zlato.

Kad balun pukne bit ce veselije nego 2008-me.

A kvantno racunalo je vec pokrenuto za novi financijski sustav.

CBDC's- ISO2022- BASEL3...sve je povezano.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.1.2022 12:08 (UltrasVinkovci).
16 godina
online
Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kripto

Vidim da ima puno stručnjaka ovdje pa da pitam - koja ili koje kripto valute imaju perspektivu kao sredstvo plaćanja (valuta)?
Znam da to nije bitcoin i sve ostale PoW i slične sheme (pa i zlato) ali zašto je npr. XRP bolji od ADA coina? NANO, XLM, ALGO ?

 

Zahvaljujem.

Amenoum
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kr
Wora:

Ah, da. Tehnologija će ukinuti pohlepu.
Ja rekoh
2 godine
protjeran
offline
Re: Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kr
Azmo kaže...
Najveće zlo ove generacije. Bit će puno uplakanih budala.

 I ti (i ja i svi) među njima. Ako bi se kripto tržište srušilo do kraja, dakle na nulu, a to je ono što vi tutleki zazivate, to bi izazvalo najveću gospodarsku krizu nakon Velike depresije iz 30ih godina 20og stoljeća.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.1.2022 13:25 (EXIMO).
15 godina
offline
Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kripto

sve su kriptovalute shitcoini i dana  nam je prilika da zaradimo (majnamo, trejdamo, holdamo)

mene briga za tehnologiju blockhaina, pokrića i  buducnosti kripta.

a vjerujem i sve druge to je samo prilika koju treba iskoristiti dokle ide

 

be Cool
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kripto

Činjenica je da je nebo poslalo još jednu rundu dipa jučer/danas/sutra, pa ko ima baruta ovih dana mu je prilika napraviti korak prema financijskoj neovisnosti. Vlak je trenutno u stanici. Eat the dip pa to the moon . Vidimo se na sljedećem ATH-u kad prođe ova oluja. Znam da kripto tržište nije za svakoga, na svoje sam oči gledao prije desetak dana kolegu koji je paničario kad je krenula crvena vertikala do malo ispod 39k pa bacio torbe u popriličnom minusu. A za one hrabrije jedan prigodni citat: This time next year, we’ll be millionaires! (Derek 'Del Boy' Trotter) .

Deckard
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kripto

E baže moj baže, kripto je smece uvijek osim kad Ledger Nano plati za reklamu, onda valja...

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kr
PaleRider kaže...

Vidim da ima puno stručnjaka ovdje pa da pitam - koja ili koje kripto valute imaju perspektivu kao sredstvo plaćanja (valuta)?
Znam da to nije bitcoin i sve ostale PoW i slične sheme (pa i zlato) ali zašto je npr. XRP bolji od ADA coina? NANO, XLM, ALGO ?

 

Zahvaljujem.

 Xrp transakcija je uvijek ista, nebitno koliko milijua saljes, nekih 0.00016 xrp-a, ni jedan Cent. Transakcije se idvijaju brzo, 40tak sec, moze do 1500 transakcija u Sekunde napraviti, open source da svaka banka financijsko drustvo moze sebi namjestiti kako im treba.

 

Eto zato FED kupuje XRP, zato ima XRP Sudjenje  koje traje dovijeka, jer samo tako mogu drzati ispod cijene i kupovati.

Svaki coin danas- sutra koji nesluzi svrsi ce nestati.

Ada nije losa, ali je isto tako daaaleeko od toga da se moze kao plativno sredstvo koristiti.

Btc je neupotrebiv isto, a o ETH da nepricam. Na eth chainu neki dan mijenjam 30 eura ostataka  itd kad ono trebam platiti fee od 300 dolara da swapam 30 😆 

 

Xrp je stvoren sa svrhom da na njemu lezi buduci financijski sistem. Xrp je btc 2.0 ili btc na steroidima. 

13 godina
offline
Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kripto

Što se tiče plaćanja mislim da Pi network ima zanimljivu budućnost. Ali...treba biti strpljiv.

 
0 3 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kr
UltrasVinkovci kaže...

 Xrp transakcija je uvijek ista, nebitno koliko milijua saljes, nekih 0.00016 xrp-a, ni jedan Cent. Transakcije se idvijaju brzo, 40tak sec, moze do 1500 transakcija u Sekunde napraviti, open source da svaka banka financijsko drustvo moze sebi namjestiti kako im treba.

 

Eto zato FED kupuje XRP, zato ima XRP Sudjenje  koje traje dovijeka, jer samo tako mogu drzati ispod cijene i kupovati.

Svaki coin danas- sutra koji nesluzi svrsi ce nestati.

Ada nije losa, ali je isto tako daaaleeko od toga da se moze kao plativno sredstvo koristiti.

Btc je neupotrebiv isto, a o ETH da nepricam. Na eth chainu neki dan mijenjam 30 eura ostataka  itd kad ono trebam platiti fee od 300 dolara da swapam 30 😆 

 

Xrp je stvoren sa svrhom da na njemu lezi buduci financijski sistem. Xrp je btc 2.0 ili btc na steroidima. 

 Zanimljivo.

Nisam se do sada bavio kripto valutama ali ajde reko idem i ja ubaciti nešto para u to.

Instaliram Coinbase, prođem sve verifikacije, dodam karticu i idem kupiti taj XRP.

 

Kad ono nema ga uopće u ponudi na Coinbase-u.

Kažu kupi ga negdje dalje:

https://www.coinbase.com/how-to-buy/xrp

 

Ne da mi se sad instalirati neku novu app i opet prolazit sve verifikacije.

Zna li se hoće li XRP opet biti u ponudi na Coinbase i ako ne, dajte mi preporuku za neku drugu kripto valutu.

Šta je najbolje trenutno kupovati?

2 godine
protjeran
offline
Re: Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kr
ablad kaže...
UltrasVinkovci kaže...

 Xrp transakcija je uvijek ista, nebitno koliko milijua saljes, nekih 0.00016 xrp-a, ni jedan Cent. Transakcije se idvijaju brzo, 40tak sec, moze do 1500 transakcija u Sekunde napraviti, open source da svaka banka financijsko drustvo moze sebi namjestiti kako im treba.

 

Eto zato FED kupuje XRP, zato ima XRP Sudjenje  koje traje dovijeka, jer samo tako mogu drzati ispod cijene i kupovati.

Svaki coin danas- sutra koji nesluzi svrsi ce nestati.

Ada nije losa, ali je isto tako daaaleeko od toga da se moze kao plativno sredstvo koristiti.

Btc je neupotrebiv isto, a o ETH da nepricam. Na eth chainu neki dan mijenjam 30 eura ostataka  itd kad ono trebam platiti fee od 300 dolara da swapam 30 😆 

 

Xrp je stvoren sa svrhom da na njemu lezi buduci financijski sistem. Xrp je btc 2.0 ili btc na steroidima. 

 Zanimljivo.

Nisam se do sada bavio kripto valutama ali ajde reko idem i ja ubaciti nešto para u to.

Instaliram Coinbase, prođem sve verifikacije, dodam karticu i idem kupiti taj XRP.

 

Kad ono nema ga uopće u ponudi na Coinbase-u.

Kažu kupi ga negdje dalje:

https://www.coinbase.com/how-to-buy/xrp

 

Ne da mi se sad instalirati neku novu app i opet prolazit sve verifikacije.

Zna li se hoće li XRP opet biti u ponudi na Coinbase i ako ne, dajte mi preporuku za neku drugu kripto valutu.

Šta je najbolje trenutno kupovati?

 Na dosta njih je delistan. Hoce li dovi-neznam. Mislim da nece jer ce vise njih ga delistati kada postane coin za svjetske transakcije. 

Citao sam da ce ga coinbase vratiti,ali i to su samo glasine...sto suga delistali da bi ga vratili...nema smisla.

osim xrp-a, XLM, Algorand, AMP, XDC, IOTA,HBAR.

jebiga ja sam gurnio sve u XRP i XLM, 800 tisuca dolara, nemogu biti u krivu prevelike pare a i imam informacije koje sam kupovao.

 

Istrazuj citaj malo o ISO2022,CBDC, BASEL3. Bit ce ti jasno

 

I da totalno zaboravih, Crypto.com je isto u tome, obici ce binance i postati broj1 mjenjacnica, oni su vec dio toga, jedini gdje im VISA kartica radi kako spada.

Samo bijezi od POW coineva, to ce danas sutra sve na 0. Jasno je i sto se ETH zuri na POS kako nebi nestali jednog dana.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.1.2022 20:27 (UltrasVinkovci).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kr
ablad kaže...
UltrasVinkovci kaže...

 Xrp transakcija je uvijek ista, nebitno koliko milijua saljes, nekih 0.00016 xrp-a, ni jedan Cent. Transakcije se idvijaju brzo, 40tak sec, moze do 1500 transakcija u Sekunde napraviti, open source da svaka banka financijsko drustvo moze sebi namjestiti kako im treba.

 

Eto zato FED kupuje XRP, zato ima XRP Sudjenje  koje traje dovijeka, jer samo tako mogu drzati ispod cijene i kupovati.

Svaki coin danas- sutra koji nesluzi svrsi ce nestati.

Ada nije losa, ali je isto tako daaaleeko od toga da se moze kao plativno sredstvo koristiti.

Btc je neupotrebiv isto, a o ETH da nepricam. Na eth chainu neki dan mijenjam 30 eura ostataka  itd kad ono trebam platiti fee od 300 dolara da swapam 30 😆 

 

Xrp je stvoren sa svrhom da na njemu lezi buduci financijski sistem. Xrp je btc 2.0 ili btc na steroidima. 

 Zanimljivo.

Nisam se do sada bavio kripto valutama ali ajde reko idem i ja ubaciti nešto para u to.

Instaliram Coinbase, prođem sve verifikacije, dodam karticu i idem kupiti taj XRP.

 

Kad ono nema ga uopće u ponudi na Coinbase-u.

Kažu kupi ga negdje dalje:

https://www.coinbase.com/how-to-buy/xrp

 

Ne da mi se sad instalirati neku novu app i opet prolazit sve verifikacije.

Zna li se hoće li XRP opet biti u ponudi na Coinbase i ako ne, dajte mi preporuku za neku drugu kripto valutu.

Šta je najbolje trenutno kupovati?

 XRP ti je trenutno na sudu sa SECom i zato nije dostupan na mnogim mjenjačnicama i u SADu. Samim tim je i visoko rizična investicija jer uvijek postoji šansa da izgubi parnicu, a onda će cijena vrlo lako nizbrdo. Dobro je što trenutno solidno stoji na sudu, ali nema tu garancije i sve je moguće. Loše je što parnica traje već godinu dana i gotovo sigurno neće završiti prije proljeća.

 

Kolega gleda kripto isključivo kao sredstvo plaćanja, međutim kripto i blockchain ima daleko širu upotrebu i mogućnosti. NFT, Metaverse, smart contracts, ODL (u kojem je XRP bez premca broj jedan)...

 

BTC na lightning networku je sasvim funkcionalan po pitanju velikog broja malih transakcija, što mislite kako ekipa u El Salvadoru kupuje kavu u starbucksu sa BTCom...

 

XRP možeš kupiti preko etoro, ako ti je prebivalište u RH.

 

Trenutno se puno toga isplati kupovati jer su sad "akcijske" cijene.

MATIC ima veliki potencijal, u POLKADOT je nedavno investirao odjel Deutsche Telekoma, ADA je jako zanimljiv projekt sa širokom primjenom, SOLANA je trenutno na turbo akciji (mada treba biti oprezan jer je njihov Proof of History dosta kontroverzan), IOTA je odabrana od strane Europske komisije (https://blog.iota.org/phase-2-eu-blockchain-pre-commercial-procurement/), TEZOS ima veliki potencijal i već je uključen u dosta projekata i država, od Metaverse projekata SAND i MANA su najpopularniji.

 

XRP smo već spomenuli, a tu je i "konkurentski" XML (Stellar) koji će po meni stagnirati dok se ne riješi sudska parnica.

 

HBAR, Fantom...

 

Puno je toga u ponudi, treba znati izabrati. Otprilike kao što imamo stotine startupova i od njih 100 jedan će nešto postići, tako je i sa ovim projektima. Što se ranije investira to je moguća veća i brža dobit, ali je i rizik daleko veći.

 

9 godina
offline
Re: Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kr
picajzla0707 kaže...
WORA kaže...

 

primjera ima beskonačno, dokle god se odugovlači primjena kripta, do tada će biti moguće raditi stvari po principu ponude i potražnje - a to je špekulativno trgovanje.

 

Za 10ak godina, biti će potpuno normalno plaćati sve u bilo kojoj valuti. Tehnologija je tu, u nekom trenutku počet će se koristiti za ono za što je namjenjena. 

 i primjera ponzi shema ima 'beskonačno', dapače, više je primjera prevara i propalih ideja koje su na kraju zloupotrebljene, nego li onih koje su uspjele

kripto je debelo na put propasti, prvanstveno zbog ljudske pohlepe i naivnosti, pohlepe koja je kripto pretvorila u problem prevelike potrošnje energije jer je majnanje od kućne radinosti došlo do industrijske razine pa umjesto hobi majnera, entuzijasta i malih ljudi koji su se odlučili na taj korak na tome sad najviše zarađuju korporacije, a naivnosti zbog uvjerenja da će se sustav bez regulacije razvijati bez zloupotrebe

 

zato je kripto došao pod povećalo država, ali ne na način da se ide vidjeti kako ga uklopiti u sustav i pomoći mu, nego jednostavno da ga se zabrani, što je i očekivano obzirom na idiotsko ponašanje kriptaša koji samo zajapureni viču kao nadrkana dječica - pustite nas na miru

nitko iz tog kripto sustava nije niti pokušao riješiti probleme zbog kojeg će kripto biti zabranjen jer je ekipica zabavljena zgrtanjem, pa jbga

 

a za 10-ak godina (ili malo više obzirom da birokracijama uvijek treba duže) itekako ćemo svi koristiti kripto, ali kripto dolar, kripto euro, kripto rublje i slično

mo'š mislit kako će se države odreć svojeg utjecaja na novac, amerika je radi pokušaja oslobađanja od ovisnosti od dolara pokretala ratove i rušila države, a sad netko misli da će mirno gledati

jednostavno će se pridružiti ostalim državama i napravit zabranu kad im bude zgodno

 

Hm, blockcain je priča za sebe, tehnologija kao takva postoji, a valuta je samo dio te cijele priče, dok postoji konverzija postoji i špekulacija, kada nas dva odlučimo odraditi transakciju na blockchainu i odlučimo vjeroavati onom što je zauvijek tamo zapisano to je to.

 

Zarađivalo se na svemu, ne trebaju ti ponzi šeme, pa HNB je gledao pljačku hrvatskih građana kroz alate bankarskog sektora. I da, opljačkali su ljude, dokazuje se svakodnevno da su krivi, da su lopine i dalje ne vraćaju novce osim u pojedinačnim tužbama nakog beskonačnog parničenja. Kažeš ponzi.Ok.

 

Tehnologija je tu, kažeš crypto euro ili crypto dolar, dakle pričamo o tehnologiji zar ne? Ono što je došlo je da zapravo kao i sve ostale tehnologije, neki ih koriste za zlo, neki za dobro.

Pa tako i internet nekada vojska, pedofili, znanstvenici, kućanice. 

 

Možeš poslati IM curi, ICBM na neku zemlju, nazvati mamu ili hakirati dom zdravlja. Ista stvar i sa kriptom, možeš platiit struju, kurvu ili naručiti da nekog smaknu. Ništa se nije promjenilo.

 

Kripto je tu, već poprilično dugo i prolazi sve faza adoptacije, pohlepa nije ništa nova, pljačkali su rudare zlata na zapadu, banke, wall street trguje i gnojivom da ne bi i cryptom.

 

Države naravno imaju problem, osim što su prodale vlastite valute bankama, mogućnost doštampavanja bankama, sigurno im ne odgovara nemogućnost ubiranja poreza, no to je priča za sebe.

 

Energija, CO2 i ostale gluposti? Hm da, kripto ludnica je podigla potrošnju i potražnju u neviđene razmjere, s druge strane, a koju korist prave svi ti gejmeri koji pogone iste te grafičke kartice da bi gubili vrijeme?

Putpuno je bedasto govoriti o CO2 učincima na zemlju dok dan danas punimo flaše sokova upravo tim CO2.

 

tko želi nek ulaže u što želi, meni je samo žao što se ne mogu vratiti u 2012-u kad mi je frend govorio da svaki mjesec stavim 200kn na btc, da nemam što izgubit.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11 godina
offline
Re: Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kr
WORA kaže...

Hm, blockcain je priča za sebe, tehnologija kao takva postoji, a valuta je samo dio te cijele priče, dok postoji konverzija postoji i špekulacija, kada nas dva odlučimo odraditi transakciju na blockchainu i odlučimo vjeroavati onom što je zauvijek tamo zapisano to je to.

 

Zarađivalo se na svemu, ne trebaju ti ponzi šeme, pa HNB je gledao pljačku hrvatskih građana kroz alate bankarskog sektora. I da, opljačkali su ljude, dokazuje se svakodnevno da su krivi, da su lopine i dalje ne vraćaju novce osim u pojedinačnim tužbama nakog beskonačnog parničenja. Kažeš ponzi.Ok.

 

Tehnologija je tu, kažeš crypto euro ili crypto dolar, dakle pričamo o tehnologiji zar ne? Ono što je došlo je da zapravo kao i sve ostale tehnologije, neki ih koriste za zlo, neki za dobro.

Pa tako i internet nekada vojska, pedofili, znanstvenici, kućanice. 

 

Možeš poslati IM curi, ICBM na neku zemlju, nazvati mamu ili hakirati dom zdravlja. Ista stvar i sa kriptom, možeš platiit struju, kurvu ili naručiti da nekog smaknu. Ništa se nije promjenilo.

 

Kripto je tu, već poprilično dugo i prolazi sve faza adoptacije, pohlepa nije ništa nova, pljačkali su rudare zlata na zapadu, banke, wall street trguje i gnojivom da ne bi i cryptom.

 

Države naravno imaju problem, osim što su prodale vlastite valute bankama, mogućnost doštampavanja bankama, sigurno im ne odgovara nemogućnost ubiranja poreza, no to je priča za sebe.

 

Energija, CO2 i ostale gluposti? Hm da, kripto ludnica je podigla potrošnju i potražnju u neviđene razmjere, s druge strane, a koju korist prave svi ti gejmeri koji pogone iste te grafičke kartice da bi gubili vrijeme?

Putpuno je bedasto govoriti o CO2 učincima na zemlju dok dan danas punimo flaše sokova upravo tim CO2.

 

tko želi nek ulaže u što želi, meni je samo žao što se ne mogu vratiti u 2012-u kad mi je frend govorio da svaki mjesec stavim 200kn na btc, da nemam što izgubit.

 

 hnb i hrvatske banke ne treba uopće gledati kao nekakav primjer, jer nit kripto nije hrvatski fenomen nego globalni

ponzi shema uvjetno rečeno, ne mora biti doslovno

 

greška je uspoređivati kripto s gejmanjem, to je dio postojeće industrije zabave, i te usporedbe su zapravo whatabaoutizam, nema smisla

rješenje problema nije u tome da se uspoređuje s neusporedivim, rješenje je da kripto izbjegne državne zabrane - kakva-takva regulacija i micanje s golemog trošenja energije 

kad dobiješ jedinicu u školi, ne pali baš kod mame i tate vikat kako su dobili i drugi, rješenje je zapet i jedinicu ispravit, tak ne pašu niti ovdje dječje fore 

 

energija, co2 i ostale gluposti???

o jebote, pa radi tih gluposti kripto ode iz kine, a uskoro i iz mase drugih država

da gluposti 

i opet whatabaoutizam, kažem ti - nema tu puno koristi od takvog načina rasprave

9 godina
offline
Re: Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kr
picajzla0707 kaže...
WORA kaže...

Hm, blockcain je priča za sebe, tehnologija kao takva postoji, a valuta je samo dio te cijele priče, dok postoji konverzija postoji i špekulacija, kada nas dva odlučimo odraditi transakciju na blockchainu i odlučimo vjeroavati onom što je zauvijek tamo zapisano to je to.

 

Zarađivalo se na svemu, ne trebaju ti ponzi šeme, pa HNB je gledao pljačku hrvatskih građana kroz alate bankarskog sektora. I da, opljačkali su ljude, dokazuje se svakodnevno da su krivi, da su lopine i dalje ne vraćaju novce osim u pojedinačnim tužbama nakog beskonačnog parničenja. Kažeš ponzi.Ok.

 

Tehnologija je tu, kažeš crypto euro ili crypto dolar, dakle pričamo o tehnologiji zar ne? Ono što je došlo je da zapravo kao i sve ostale tehnologije, neki ih koriste za zlo, neki za dobro.

Pa tako i internet nekada vojska, pedofili, znanstvenici, kućanice. 

 

Možeš poslati IM curi, ICBM na neku zemlju, nazvati mamu ili hakirati dom zdravlja. Ista stvar i sa kriptom, možeš platiit struju, kurvu ili naručiti da nekog smaknu. Ništa se nije promjenilo.

 

Kripto je tu, već poprilično dugo i prolazi sve faza adoptacije, pohlepa nije ništa nova, pljačkali su rudare zlata na zapadu, banke, wall street trguje i gnojivom da ne bi i cryptom.

 

Države naravno imaju problem, osim što su prodale vlastite valute bankama, mogućnost doštampavanja bankama, sigurno im ne odgovara nemogućnost ubiranja poreza, no to je priča za sebe.

 

Energija, CO2 i ostale gluposti? Hm da, kripto ludnica je podigla potrošnju i potražnju u neviđene razmjere, s druge strane, a koju korist prave svi ti gejmeri koji pogone iste te grafičke kartice da bi gubili vrijeme?

Putpuno je bedasto govoriti o CO2 učincima na zemlju dok dan danas punimo flaše sokova upravo tim CO2.

 

tko želi nek ulaže u što želi, meni je samo žao što se ne mogu vratiti u 2012-u kad mi je frend govorio da svaki mjesec stavim 200kn na btc, da nemam što izgubit.

 

 hnb i hrvatske banke ne treba uopće gledati kao nekakav primjer, jer nit kripto nije hrvatski fenomen nego globalni

ponzi shema uvjetno rečeno, ne mora biti doslovno

 

greška je uspoređivati kripto s gejmanjem, to je dio postojeće industrije zabave, i te usporedbe su zapravo whatabaoutizam, nema smisla

rješenje problema nije u tome da se uspoređuje s neusporedivim, rješenje je da kripto izbjegne državne zabrane - kakva-takva regulacija i micanje s golemog trošenja energije 

kad dobiješ jedinicu u školi, ne pali baš kod mame i tate vikat kako su dobili i drugi, rješenje je zapet i jedinicu ispravit, tak ne pašu niti ovdje dječje fore 

 

energija, co2 i ostale gluposti???

o jebote, pa radi tih gluposti kripto ode iz kine, a uskoro i iz mase drugih država

da gluposti 

i opet whatabaoutizam, kažem ti - nema tu puno koristi od takvog načina rasprave

 

Ne znam što je to whataboutizam.

Jedinice i ocijene nemaju ovdje veze s raspravom, slažem se.

 

Tehnolgija je tu, banke polako prebacuju svoje sustave na slične kako bi pokušale zadržati korak. Jedva love Revolut a kamoli kripto.

Kad mi banka pošalje dopis da mi ona i država garantiraju do 700 000kn za poslovni račun, onda mi govori da je sve što mi iznad 700 000kn ukradu legano odobrena pljačka.

 

Kad imam na svom walletu xxx ičega, onda je to mojih xxx ičega bez obzira na njihovu trenutnu vrijednost. Da se ne vraćamo sad u krug, možeš ti imati 20 000 000 000 jugoslovenskih dinara na računu,HRDa i sl.

 

 

Kripto i kina su priča za sebe, s druge strane kina je izmislila crypto.ant minere, i pri tome dobro je zaradila,

 

Govoriš o čistoći u kini, pogledaj malo koji dokumentarac o zelenoj energiji.

 

Kažeš industrija zabave je opravdana za trošenje resursa zemlje? sve ostalo nije?

 

Super, ja kažem živi bili pa vidjeli. Ajmo se vratit na ovu temu za 10 godina.

 

Ja sam u kripto uložio 500€ 2018, izvadio sam nekoliko tisuća, ovaj potop me nimalo ne dira.

 

 

11 godina
offline
Re: Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kr

Treba razlikovat neke stvari. Kina nekad i sad nije isto.
Nekad je cilj bio stići zapad po bilo koju cijenu, zagađenje i potrošnja energije su bile nebitne. Danas je situacija sasvim drukčija, a bogme niti u jednoj državi neće biti puno bolje za industrijsko majnanje

 

EDIT

WORA kaže...

Kažeš industrija zabave je opravdana za trošenje resursa zemlje? sve ostalo nije?

 koje ostalo? nemoj mi stavljat riječi u usta koje nisam izgovorio

 

tebi nisu jasne neke stvari - kad se majnanje pojavi u državi na industrijskoj skali, a država je ionako pod pritiskom da smanjuje upotrebu energije, onda političar pita jel se tu nešto proizvodi, koliko ljudi zapošljava i jel se plaća porez

kad mu kažu da ne proizvodi ništa osim plusa na računu vlasnika koji je tkozna gdje, da cijelo postrojenje zapošljava dva čovjeka i da je porez u najmanju ruku upitan, političar kaže - gasi

jer za društvo od toga nema skoro nikakve koristii zato je prvo na redu, dok je to bilo majnanje po doma nitko se nije bunio niti bi se razmišljalo o zabranama, ali probaj razmišljat mrvu dalje od svoje tri grafe u spavaćoj sobi - preko 90% majnanja obavljaju korporacije, ne mali majneri i zato je nastao problem

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.1.2022 0:36 (picajzla0707).
5 godina
offline
Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kripto

Pada i vrijednost novca (inflacija), gdje nece i kriptovaluta... Sa time da ljudi trenutno vise razmislljaju o tome kako prezivjeti, a manje kako ulagati jer ce cijene energije jos ici na gore, a sa time i inflacija. A tu je i fed (prvi) krenuo s dizanjem kamata (gotovo je vrijeme jeftinog novca), jer inflaciju treba zauzdati. Nakon njega ce i ostali. Vrag je odnio salu oko inflacije, a mi se vracamo na onu Rojsovu - tko je jamio, jamio je... Kitovi/whales ce opet pokupiti vrhnje, masa njih ce izgubiti, ali nema tu ljutnje. Svi koji su usli u tu igru pristali su na "igranku", na istu onu na koju pristanes kada sjednes za pokeraski stol.

 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kr

Ti si fakat na ratnoj nozi.

 

Za grafičku karticu imam worstation radeon 3000. 

 

Drago mi je da imamo globalno političkog komentatora ovdje, pa ponovno kažem, živi bili pa vidjeli, ne bi se čudio da se kripto tržište oporavi u slijedećih par dana ako ne tjedna. Ajd pliz navrati tada pa nam prosvijetli pamet o kini nekad i danas. Ponovno baci oko na par dokumentaraca o proizvodnji zelene energije pa se vrati natrag.

 

Ponovno, kad je bila zlatna groznica svi su išli u brda i tražili zlato, tako je i sad, nakon nekog vremena stvari će se sabrat i normalizirat.

 

Kažeš kina , kaj ne stvaraju oni neki svoj kripto? onak kripto yuan i sl? Ajd pliz.. vidim da si ogorčen, malo soda bikarbone i sve će biti ok.

 

 

FYI o zelenoj kini, bit će da KPJ ne voli konkurenciju.

A few years ago, China’s Central Bank (also known as People’s Bank of China) started to consider developing a digital asset that could compete with crypto, and eventually, converting China into a completely digital financial system. 

Keep in mind that while China’s cryptocurrency works as one, it’s not exactly a cryptocurrency; this new type of digital asset is called a “Central Bank Digital Currency,” or “CBDC.” To put it shortly, a CBDC is a digital currency issued by a government’s central bank, and it allows you to make transactions as long as they comply with the law.

 

China’s crypto has been studied and tested for several years now, but it’s starting to show its potential now. In fact, China is expected to become one of the first significant economies worldwide to release a CBDC to the public.

The main thing that differentiates the digital Yuan against any other cryptocurrency is that the former is centralized, meaning that there’s a government entity managing the asset and its transactions. Most cryptocurrencies are decentralized, making them more accessible for the average user.

 

While the centralized aspect of the digital Yuan can be considered as negative for some people, it’s still seeing significant growth over the months. Since the country’s primary goal is to fully convert its economy to a digital one, it’s only a matter of time until other countries start to do the same

 

Toliko o crypto banu iz kine.

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.1.2022 1:14 (WORA).
11 godina
offline
Re: Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kr
Nit sam na ratnoj nozi, nit sam ogorčen. Samo ne volim kad mi imputiraju nešto što nisam rekao.
Ovo ostalo, ha, bumo videli naravno, ne kažem da sam nostradamus, ali situacija ne izgleda dobro za kripto
9 godina
offline
Re: Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kr

referirao sam se na ovo:


>>>greška je uspoređivati kripto s gejmanjem, to je dio postojeće industrije zabave, i te usporedbe su zapravo whatabaoutizam, nema smisla

 

 

Daleko sam ja od zagovaratelja cryptoa, ali kad čujem spomen energije, kripta i sl.padne mi mrak na oči. Postojeće , postojeća? Po meni je upravo to whataboutizam.

To što je nešto postojeće ne znači da je opravdano ili ispravno.

 

Čemu služi Las Vegas ? Koliko energije, života , sreće i sveg ostalog to košta? Čemu to služi?

Koliko koštaju idiotarije saudijaca, od onih palmi u moru do beskrajno razbacanih resursa ? Tko tamo špara na energiji ili bilo čemu? Razbacivanje vode da bi imali fontane po pustinji?

Koliko prosječni gejmer potroši struje, resursa? A za što?

Koliko minerala, ekologije potroši jedna tesla ili solarna elektrana? Koja je cijena izrade lipo baterija? Solarnih ćelija?

A gdje su banke i beskrajni sustavi koji upravljalju novcem ili wall streetom?

 

Slažem se, kripto farme su pohlepa i zlo, ali ništa manje zlo od bankarskog i wall street sektora. Doći će bolji načini potvrde blockchaina, nije BTC jedina stvar, on je dao tehnologiju i inspiraciju.

Zar nije super što možeš pratiti npr. namirnicu od proizvodnje do svog stola? Imati pametne ugovore koji se izvršavaju po nekim predefiniranim pravilima? Npr. budeš plaćen tek kad odradiš posao, a znaš da te novac čeka i da neće biti nema para ?

 

Ima i ona, not your keys not your money. Dakle nema više propala Ljubljanska banka, propala banka kovanica, štediše ostali bez svog novca, stavite im soli na rep.

 

Pazi ti englesku banku, odlučila ne isplatiti zlato vlasniku, (venezueli), jer eto dva kauboja pili viski u avionu i odlučili sj. neku zemlju. Pa sad kažu jad i bijeda u Venezuelli, a para na računima koliko hoćeš.

 

 

itd itd.

 

Ponovno kažem, tehnologija je tu, na nama je da ju iskoristimo i prihvatimo. Valuta i prizma valute je samo maleni dio toga.

 

Jednako tako, ja koristim internet da bi dnevno zarađivao za život, dok netko gleda funny cat videos. Tko sad ispravnije troši resurse zemlje?

 

 

 

 

11 godina
offline
Re: Rasprodaja bitcoina i ostalih: preko noći s kr
Ah, ti bi zapravo ispravljao krive drine :D
Sretno
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice