Najveća solarna farma na svijetu može napajati cij zaključana tema

poruka: 143
|
čitano: 36.830
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Najveća solarna farma na svijetu može napajati cij".
11 godina
offline
Re: Najveća solarna farma na svijetu može napajati
picajzla0707 kaže...

 ne da ne osporavate, nego sam radi toga proglašen rasistom

 Lol tek sam sad to vidio. Legendarno. Da ekipa zna kakvi su tek Kinezi rasisti, poklopac na glavi bi im eksplodirao Ona legendarna tv reklama mi odmah padne na pamet gdje crnca operu u veš mašini pa poslije kinez iskoči van

 

Više ne smijemo ni brojeve komentirati u kontekstu ne-bijelih zemalja jer je to....rasističko?

 

 

Nadglednik dina
15 godina
offline
Re: Najveća solarna farma na svijetu može napajati

pa, svi su rasisti, šovinizma ima svugdje...

 

samo se treba paziti da ga bude čim manje, a definitivno ne u službenoj politici...

 

problem je što se Kina apostofira prije svega od (ti i picajzla ste sitna boranija i najte se uvrijediti, samo followeri) od nacija (dakle ne svih građana tih nacija nego više u povijesno-političkom smislu) koje su Kineze gledale kroz rasističku prizmu (kvote i zabrane useljavanja, u koje smo gle čuda i mi dijelom spadali, uz Kineze)...

 

a Kinezi su im se svojim rastom (1949 - 520 milja stanovništva, 95% nepismeno, 70-ih kao klinac sam imao limene rukom obojane igračke na navijanje, danas - 50% sve neprehrambene robe dolazi od njih) posrali u ta ista usta kojima su ih opanjkavali...

 

e to boli...

Ju je je? Je ju je!
9 godina
offline
Re: Najveća solarna farma na svijetu može napajati
Santana kaže...

Tko zeli da kina manje zagađuje nek prestane kupovat proizvode koji su napravljeni u kini. 

 

Lako srat po njima dok ti je vecina uređaja u kuci made in china 

 Konačno da je netko to (direktno) spomenuo!
Prebacili svoja govna preko i onda upiremo prstom!
Skoro svu "našu" ("zapadnu") industriju smo "diverzificirali" u Kinu & co, jer je prljava i jer je tamo bila prejeftina radna snaga za nas gospodu.
E, sad kad je to Kina učinila rentabilnim za njih, ponašamo se ko kretenoidna razmažena djeca kad igraju "Čovječe ne ljuti se"...
Elon Musk primjerice, osim što siše državne subvencije i naivce, najviše zarađuje - trgovinom CO2. U biti, to je postao novi "biznis Zapada" (valjda po uzoru na nekadašnje "opijumske ratove").
Lik sad nekako odustaje od Gigafactory u Njemačkoj, em ekologija problem (ma gle!), em sami sebi prerezali dovod plina iz Rusije...
A eto, u Kini mu sve dopušteno - i još mu opet pada rentabilnost, a inferioran kvalitetom...
I onda se genijalac dosjetio protekcionizma 19. stoljeća kako bi ostao konkurentan: predložio CARINJENJE baterija i e-auti iz Kine (naravno samo ne njegovih).
Kretenoidima u USA to sjelo ko budali šamar: BIDEN ODMA' LUPIO 25-100% CARINA NA BATERIJE, SOLARE, E-AUTE IZ KINE!
To što Kina proizvodi istog 80-90% na svjetskoj razini, i što je nužnost za ekološku tranziciju po NAMA vladajućoj agendi, to će i Entry point i Picajzla i ostatak "nerasista" prigodno zaboraviti.
Ne samo to, već će potonji u 21. stoljeću braniti ekonomski atavizam 19. stoljeća, sugerirajući da su - carine nužne!
Sad se ko pijani plota drže toga da "jedna država proizvodi 30% CO2" zanemarujući čitav kontekst.
Ajmo sad to navesti po redu - samo najbitnije:
1) nije bitno per capita već - entitet (jer nije naš već "njiov")???
2) to što se ta roba proizvodi za nas, točnije od perilica do kompjutera/mobitela na kojima "nerasisti" tipkaju, prigodno zaboravljaju.
Jer to nije kinesko, a domaće je domaće???
Zbog takvih genijalaca se Deutsche Telekom ovdje zove Rvacki Telekom; UniCredit grupacija se valjda samo u Rvackoj ne zove UniCredit već "Zagrebačka Banka", a Intesa Group samo ovdje - "Privredna Banka Zagreb"...
I zato je i dalje "domoljubno" kriminalna organizacija koja je i proizvela tu privatizacijsku pljačku i dalje na vlasti. "Kradu, ali su naši", jel.

3) kao što je kolega gore naveo, emisija CO2 se ne mjeri od "zadnji 5 godina" ili kako nam već politički paše: svo to prekomjerno zagađenje je USA&Co, zadnje bar stoljeće.
4) Kina osim solarnih elektrana gradi i nuklearke (opet Entry point izmišlja da ne), vjetroelekrtane, razvija čitavu industrijsku granu na budućim gorivim ćelijama, aktivno razmatra kako smanjti "ugljični otisak" na minimum.
5) sadašnjom "zapadnom" protekcionističkom politikom na jeftine ekološke proizvode iz Kine pucamo sami sebi u noge, odn. čitavom planetu. To je sad na razini Njemačkih Zelenih koji "ekološki" otvaraju rudnike ugljena, jer im ruski plin "smrdi" i očito zagađuje više od ugljena. Pa onda ekološki prebacuju industriju u Kinu, pa u krug... Još se nisu sjetili reciklirati sapun od živih Kineza, za sad. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.6.2024 9:19 (Zechina).
9 godina
offline
Re: Najveća solarna farma na svijetu može napajati
Entry Point kaže...
picajzla0707 kaže...

 ne da ne osporavate, nego sam radi toga proglašen rasistom

 Lol tek sam sad to vidio. Legendarno. Da ekipa zna kakvi su tek Kinezi rasisti, poklopac na glavi bi im eksplodirao Ona legendarna tv reklama mi odmah padne na pamet gdje crnca operu u veš mašini pa poslije kinez iskoči van

Više ne smijemo ni brojeve komentirati u kontekstu ne-bijelih zemalja jer je to....rasističko?

 
1) "Da ekipa zna kakvi su tek Kinezi rasisti" - Ako ti nisi adezeovac dajem picajzlu na panj... Entry Point, jesi ti kad čuo za ono "drš'te lopova?" E pa to si ti, samo sa rasizmom.
Po tvojoj "logici", ako su Kinezi rasisti (što ti tvrdiš - i već to je bolesna generalizacija), onda je i tebi dopušteno?
Ako drugi krade, možeš i ti?

2) "Više ne smijemo ni brojeve komentirati" - daj se nemoj praviti grbav: nije riječ o brojevima, već o SELEKCIJI BROJEVA - TOČNIJE, samo toj jednoj brojci koju kao papagaji ponavljate.
ČITAV KONTEKST "ne vidite", već "samo mjerite kukuruze".

8 godina
offline
Re: Najveća solarna farma na svijetu može napajati
picajzla0707 kaže...

 po stoti put, uključio sam se u raspravu zato jer su neki negirali jednostavni odgovor na jednostavno pitanje - koja zemlja emitira najviše co2

čak sam prihvatio i tvoju šbbkbb maštariju da potvrdim da bi mi smetalo negiranje činjenice o australoamerikonovegvineje sa 60% kao najvećeg zagađivača, ali ti opet vidiš nešto što misliš da bi ja rekao

 

i koji me kurac pitaš išta kao ti znaš što ja zapravo mislim, jer štogod ja rekao ti ćeš uvijek zaključiti isto - da ja lažem, jer nemere nitko biti iskren i razmišljati drukčije od tebe

Nije ni bitno kak si odgovorio, nego ono kaj zaista misliš (a to samo ti znaš).

A ako te to natjeralo da se bar malo preispitaš, vrijedilo je.

Uz silni uzlet raznih vjerskih, političko/nacističko-rasističkih ekstremističkih skupina po Europi, koje ciljaju baš na takve, samo nam još fali da i ti počneš organizirati sačekuše na Wolt dostavljače u tamnim uličicama...

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.6.2024 9:16 (fer-de-lance).
11 godina
offline
Re: Najveća solarna farma na svijetu može napajati
Zechina kaže...

1) "Da ekipa zna kakvi su tek Kinezi rasisti" - Ako ti nisi adezeovac dajem picajzlu na panj... Entry Point, jesi ti kad čuo za ono "drš'te lopova?" E pa to si ti, samo sa rasizmom.
Po tvojoj "logici", ako su Kinezi rasisti (što ti tvrdiš - i već to je bolesna generalizacija), onda je i tebi dopušteno?
Ako drugi krade, možeš i ti?

2) "Više ne smijemo ni brojeve komentirati" - daj se nemoj praviti grbav: nije riječ o brojevima, već o SELEKCIJI BROJEVA - TOČNIJE, samo toj jednoj brojci koju kao papagaji ponavljate.
ČITAV KONTEKST "ne vidite", već "samo mjerite kukuruze".

 Ti o bolesnoj generalizaciji, a sam radiš sličnu stvar - Ako ti nisi adezeovac dajem picajzlu na panj. Slobodno stavi na panj - nisam, nikad bio nikad neću.

Gdje sam jednom rječju rekao da je dopušteno bilo što i da potičem nešto takvo? Jel ti znaš čitati ili samo emotivno reagiraš na postove ko neko dijete?

 

I da je selekcija brojeva, kakve veze to ima s rasizmom? Ne, dragi kolega, ništa "mi" ne mjerimo. Tema je kina i solarni paneli. Brojevi koji su spomenuti su u kontekstu toga. Ako je to tebi teško za shvatiti i prihvatiti, onda je to tvoj problem. Ja sam jasno i glasno rekao čemu ti brojevi i zašto i to u obliku neoborive činjenice. Ali da ti ponovim da ne bi bilo zabune: dokle god ispuštaju sve više CO2 i spaljuju sve više fosilnog goriva, solarna elektrana u smislu zelene tranzicije nema pozitivan učinak nego čak i negativan (u ovom trenutku). Vrlo jednostavno. E sad možeš ti izvoditi mentalne gimnastike kakve god želiš, ovo je činjenica. I to je sve što sam ja raspravljao, ako pričaš o meni.

 

Što se kolege tiče, itekako ga je smješno prozvati rasistim na temelju linka na wikipediu i brojeva. I tome sam se smijao s dozom sarkazma, što vi kolega niste prepoznali jer ste se emotivno vezali za temu.

Nadglednik dina
11 godina
offline
Re: Najveća solarna farma na svijetu može napajati
Stric_Jura kaže...

pa, svi su rasisti, šovinizma ima svugdje...

 

samo se treba paziti da ga bude čim manje, a definitivno ne u službenoj politici...

 

problem je što se Kina apostofira prije svega od (ti i picajzla ste sitna boranija i najte se uvrijediti, samo followeri) od nacija (dakle ne svih građana tih nacija nego više u povijesno-političkom smislu) koje su Kineze gledale kroz rasističku prizmu (kvote i zabrane useljavanja, u koje smo gle čuda i mi dijelom spadali, uz Kineze)...

 

a Kinezi su im se svojim rastom (1949 - 520 milja stanovništva, 95% nepismeno, 70-ih kao klinac sam imao limene rukom obojane igračke na navijanje, danas - 50% sve neprehrambene robe dolazi od njih) posrali u ta ista usta kojima su ih opanjkavali...

 

e to boli...

 Sve točno, nitko to ne može osporiti. Samo kažem, nekog etiketirati kao rasista zbog linka i brojeva jer se odnose na specifičnu zemlju kao da je sveta krava je smješno u najmanju ruku. Svi su (smo) isti.

Nadglednik dina
16 godina
offline
Re: Najveća solarna farma na svijetu može napajati

Totalno nebitan post.

 

Ako klaster A od 1500 procesora obavi više zadataka, a troše 10kW dok klaster B od 330 procesora obavi manje zadataka i prebaci veliki dio zadataka na klaster A i pritom i dalje potroši 5.5 kW koji je klaster procesora bolji, isplativiji i koji bi radije kupio za svoju firmu?

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
offline
Re: Najveća solarna farma na svijetu može napajati

Ako ustrajes u totalno nebitnom podatku i raspravi, te ustrajes u netočnom predstavljanju i analizi podataka ili si iracionalan ili imaš druge motive.

 

Isko kao i 13/50 rasprava, ako 13% crnaca počini 50% zločina, jesi li tu rasist?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
9 godina
offline
Re: Najveća solarna farma na svijetu može napajati

Vadi ti iz konteksta koliko hoćeš i "selekcioniraj".
Učlani se u "org" ako nisi, talentiran si za savijanje stvarnosti. To je bio sarkazam, kao i namjerna "logička greška" s pcajzlom.

(Ako ti moram nacrtati: znači da izgubim okladu, ne bih stavio svoja jajca već - "tvog" picajzlu)

Uveo si navodni kineski rasizam u raspravu i onda se pitaš "kako ti potičeš nešto takvo"?
"Židovi imaju kukaste nosove", a "azijatski Rusi smrde", kakve to ima veze sa govorom mržnje? (karikiram, naravno!)

OVO:
"dokle god ispuštaju sve više CO2 i spaljuju sve više fosilnog goriva" - sad sam odaberi jesi li kognitivno zapeo ili lažeš s predumišljajem.
Da se uređaj na kojem upravo tipkaš (i kojeg se ne želiš ekološki odreći) proizvodi u npr Siemensu / BASFu u Njemačkoj (odnosno da već nisu pobjegli u Kinu), i dalje bi se zagađivalo ODAVDJE.
MI imamo sve veće zahtjeve i Kina prvenstveno ZA NAS "sve više CO2 spaljuje"!
I ti to dobro znaš, a evo i dokaz - vrhovni ekonomski mag zapada (USA koji nas sve drži u šaci jer moramo kupovati njihove dugove*),
Janet Yellen: "Kina previše/predobro proizvodi i to nije u interesu USA industrije"
"What overcapacity?

China says its industries are simply more competitive"

https://www.reuters.com/graphics/CHINA-USA/TRADE/zdvxneaaxvx/

EU mora slušati svog gospodara, hitno smanjiti uvoz iz Kine (a valjda povećati iz USA?), ne samo protekcionističkim carinama!

"Janet Yellen urges Europe to join US in Chinese exports crackdown

Treasury secretary rejects Brussels claims of protectionist lurch by Washington"

https://www.ft.com/content/a7a4c1b2-f6b4-4853-a3b6-790150ff637e

 

*Luksemburg, Belgija i Francuska sad kupuju više USA dužničkih "trezornica" od KIne! UK je također prestigla Kinu u istome. Japan sad štampa Yene kako bi kupovao otštampane dolare...
Svatko tko može - bježi, mi ne možemo, mi smo korisni idioti. Ali ponosno svijetloputi i nekosooki.
USA dug je prešao godišnji bdp, samo trenutna kamata na dug (koja raste) je, ovisno o mjerenju, 4-8% budžeta.

EDIT: moram ovdje "držanje u šaci" pojasniti jer smo kognitivno propali... dakle:
Kad ti je netko dužan nešto novca, ima problem. Kad ti je dužan PUNO novca, TI imaš problem.
Mi imamo problem. Dvostruki. Ne samo da USA ima dug koji ne može NIKAD vratiti, već - ako ga netko pokuša naplatiti, dolar će se strmopsditi i - svi će ostati nenplaćeni!
ILI: USA ne prijeti (također prezaduženoj) EU nuklearnim oružjem, već - devalvacijom dolara. Kad dolar posrne, vjerovničke valute posrnu još više! ("Commonwealth", EU + Japan).
Izazivanje bar privremenog rata s Kinom je za bankstere "jedino riješenje", jer dopušta tzv default reset dolara - i "brisanje dugova".
Tako da, obzirom na kontekst, Kina ima 0% ugljičnog otiska, narativ se ne bi promijenio:
Ovi solari su u regiji Kine koja ima apsolutno najveći ekonomski bum (mjereno od startne točke, odn. najsiromašnijeg dijela Kine uopće, nekada)!
Čak je i UN to službeno potvrdio, ali.... taj dio se zove Xinjiang, i JOŠ UVIJEK JE POD SANKCIJAMA ZAPADA, zbog navodnih "koncentracijskih logora" i "genocida nerođenom djecom" (makar Xinjiang ima apsolutno najveći natalitet u Kini, sad već preko desetljeće)... A od tamo izbjegli dio (sad preimenovanog) ISILa Ameri i dalje financiraju. Sad više nisu teroristički borci za veliki Turkmenistanski kalifat već "preživjele žrtve genocida".
  

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.6.2024 10:20 (Zechina).
11 godina
offline
Re: Najveća solarna farma na svijetu može napajati
Zechina kaže...

Vadi ti iz konteksta koliko hoćeš i "selekcioniraj".
Učlani se u "org" ako nisi, talentiran si za savijanje stvarnosti. To je bio sarkazam, kao i namjerna "logička greška" s pcajzlom.

(Ako ti moram nacrtati: znači da izgubim okladu, ne bih stavio svoja jajca već - "tvog" picajzlu)

Uveo si navodni kineski rasizam u raspravu i onda se pitaš "kako ti potičeš nešto takvo"?
"Židovi imaju kukaste nosove", a "azijatski Rusi smrde", kakve to ima veze sa govorom mržnje? (karikiram, naravno!)

OVO:
"dokle god ispuštaju sve više CO2 i spaljuju sve više fosilnog goriva" - sad sam odaberi jesi li kognitivno zapeo ili lažeš s predumišljajem.
Da se uređaj na kojem upravo tipkaš (i kojeg se ne želiš ekološki odreći) proizvodi u npr Siemensu / BASFu u Njemačkoj (odnosno da već nisu pobjegli u Kinu), i dalje bi se zagađivalo ODAVDJE.
MI imamo sve veće zahtjeve i Kina prvenstveno ZA NAS "sve više CO2 spaljuje"!
I ti to dobro znaš, a evo i dokaz - vrhovni ekonomski mag zapada (USA koji nas sve drži u šaci jer moramo kupovati njihove dugove*),
Janet Yellen: "Kina previše/predobro proizvodi i to nije u interesu USA industrije"
"What overcapacity?

China says its industries are simply more competitive"

https://www.reuters.com/graphics/CHINA-USA/TRADE/zdvxneaaxvx/

EU mora slušati svog gospodara, hitno smanjiti uvoz iz Kine (a valjda povećati iz USA?), ne samo protekcionističkim carinama!

"Janet Yellen urges Europe to join US in Chinese exports crackdown

Treasury secretary rejects Brussels claims of protectionist lurch by Washington"

https://www.ft.com/content/a7a4c1b2-f6b4-4853-a3b6-790150ff637e

 

*Luksemburg, Belgija i Francuska sad kupuju više USA dužničkih "trezornica" od KIne! UK je također prestigla Kinu u istome. Japan sad štampa Yene kako bi kupovao otštampane dolare...
Svatko tko može - bježi, mi ne možemo, mi smo korisni idioti. Ali ponosno svijetloputi i nekosooki.
USA dug je prešao godišnji bdp, samo trenutna kamata na dug (koja raste) je, ovisno o mjerenju, 4-8% budžeta.

 O bokte ko da zidu govorim. Jbt tko je počeo s rasizmom? Ajde na prvi stranicu pa idi Dragi "srat" jer je on to napisao picajzli, meni je to samo smješno u cijeloj situaciji i naveo sam smješan primjer.

 

Da ispuštaju sve više CO2, povijesni podaci to jasno pokazuju. Imaš link u temi.

 

Napisao sam da  i mi sudjelujemo u tom CO2, ali očito ti je teško pročitati što sam napisao.

 

Ostatak politčkog pamfleta neću komentirati. To nije tema. Smiri malo emocije i počni raspravljati razumno, jer a) Ne navijam ni za koga, niti me zanima, b) apsolutno nebitno za temu. Imaš platforme gdje možeš svoj geopolitički fanbojizam izjasniti i raspravljati.

Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.6.2024 10:04 (Entry Point).
16 godina
offline
Najveća solarna farma na svijetu može napajati cij

https://www.index.hr/mobile/vijesti/clanak/na-zavodu-za-zaposljavanje-prijavljen-najmanji-broj-nezaposlenih-u-povijesti/2572643.aspx?index_ref=naslovnica_najnovije_m

 

Evo novi fakt.

 

Nakon 2 povijesne pobjede na izborima, u vrijeme trećeg mandata HDZa Hrvatska ima NAJMANJE nezaposlenih u povijesti!

 

Postoje li neke nijanse ili je podatak najbitniji? Fakt fakt fakt, HDZova vlada smanjila nezaposlenost na najmanju razinu u povijesti! Fakt!

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
6 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Najveća solarna farma na svijetu može napajati
Entry Point kaže...

 

Ostatak politčkog pamfleta neću komentirati. 

 Editirao sam gore pa polako pročitaj - sve ima svoj početak, pa i taj dio.
Ili kako ti već kolege kažu: HDZ uskoro iskorijenio nezaposlenost u rvackoj! Zadnji nek ugasi svjetlo....
Samo se još trebamo trezornica nakupovati, za koje se nitko ne pita 1) zašto nas se zadužuje 2) oklen će se "profit" naštampati...
Evo logično objašnjenje: Ako i mi puknemo 100% carine na kineske solare ko Ameri, a onda nam država to 50% subvencionira novcem od trezorskih zapisa, a kupit ćemo ih novcem od dividendi istih obveznica,  bar smo trostruko zaradili, jelda?
Rvacki perpetuum mobile.

11 godina
offline
Re: Najveća solarna farma na svijetu može napajati
Zechina kaže...


I onda se genijalac dosjetio protekcionizma 19. stoljeća kako bi ostao konkurentan: predložio CARINJENJE baterija i e-auti iz Kine (naravno samo ne njegovih).
Kretenoidima u USA to sjelo ko budali šamar: BIDEN ODMA' LUPIO 25-100% CARINA NA BATERIJE, SOLARE, E-AUTE IZ KINE!
To što Kina proizvodi istog 80-90% na svjetskoj razini, i što je nužnost za ekološku tranziciju po NAMA vladajućoj agendi, to će i Entry point i Picajzla i ostatak "nerasista" prigodno zaboraviti.
Ne samo to, već će potonji u 21. stoljeću braniti ekonomski atavizam 19. stoljeća, sugerirajući da su - carine nužne!

...jer je carinjenje izmišljotina elona muska i zločestog zapada...

 

da li ti je poznato da je kina imala 250% carine na uvozne automobile i da su ograničili udio vlasništva u automobilskim tvrtkama na 50% za strane investitore?

da su kasnije smanjili te carine na 100%, pa na 25% i to tek na pritisak wto...

 

a znaš li zašto? zato jer 80-ih kad su krenuli u proizvodnju automobila, da su dopustili slobodan uvoz bez carina ili barem sa 25%, njihova industrija se ne bi razvila u ovo što je danas

znaš li da je kina tek 2018. najavila plan da se u pet godina obustavi ograničenje 50-postotnog udjela stranih kompanija u proizvodnji vozila i da još uvijek niti jedna strana kompanija nema svoju tvornicu u kini, nego su prisiljeni u partnerstvo s kineskim državnim kompanijama

 

dakle, dok kina i dalje ima 25% carina na uvoz stranih automobila, dok i dalje strane kompanije ne mogu samostalno proizvoditi u kini, u europi se grade kineske tvornice bez ikakvih ograničenja i vodi se teška debata oko 10% carina na kineske automobile

 

ne osjećaš li neograničenu količinu licemjerja u svojim postovima?

16 godina
moderator
offline
Re: Najveća solarna farma na svijetu može napajati
Entry Point kaže...
. Da ekipa zna kakvi su tek Kinezi rasisti, poklopac na glavi bi im eksplodirao 

 

 

 

Jel? 

 

 

 

 

 

Imaš i American in China, European in China, Why I live in China i tona drugih kanala emigranata (pardon, "expata" ako su s engleskog govornog područja), doslovce nitko od tih nekineza i ne-Azijata ne smatra da su rasisti, jedino hrvatski provincijalci "znaju" i dijele lekcije.

 

Imaš jelenoveljačovsko razumijevanje svijeta, znači interiorizirani američki PC, s tim da ona zna i iz nekoga razloga se ponosi time, a ti to ne znaš, pa tek trebaš doseći Veljaču.

This space for rent!
9 godina
offline
Najveća solarna farma na svijetu može napajati cij

Btw, imate na CGTN-u (China Global Tv Network) odlične dokumentarce baš o ovome, repriziraju često:
De facto od pustinje (polu-stepe, recimo) rade plodnu zemlju!
Kao što je netko već naveo, kondenzirana vlaga i hlad održavaju "vrtove" ispod solara;
- na dijelu toga stvorili su pašnjake (!), na kojima se hrane - stada ovaca, čega li već.
Zatvoren eko sustav.
Za sad je to sve u eksperimentalnoj fazi, makar funkcionira, a eksperimentallno u kineskim omjerima znači ogromne teritorije....
Dodatno, naravno da priča ima političku pozadinu (Xinjiang!) i da je gurana od K Partije itd, ali to nije nužno loše.
Stotine "seljaka" već sad živi od te pastirsko-mliječne industrije, a u prilog im ide što su vlasti od Xinjianga stvorili ogromnu turističku regiju, gdje selaki mogu prodavati svoje eko proizvode.

 
3 1 hvala 2
16 godina
moderator
offline
Re: Najveća solarna farma na svijetu može napajati
Entry Point kaže...

 Nisu, samo su manje razvijeni (s obzirom na broj stanovnika). Daleko su oni od suzdržavanja.

 

 

Da, ne suzdržavaju se nego samo grade daleko više obnovljivih izvora energije nego ostatak svijeta na hrpi. Jer se ne suzdržavaju. 

 

Ili si rasist ili si lažov ili i jedno i drugo.

This space for rent!
16 godina
moderator
offline
Re: Najveća solarna farma na svijetu može napajati
Zechina kaže...


Dodatno, naravno da priča ima političku pozadinu (Xinjiang!) i da je gurana od K Partije itd, ali to nije nužno loše.
Stotine "seljaka" već sad živi od te pastirsko-mliječne industrije, a u prilog im ide što su vlasti od Xinjianga stvorili ogromnu turističku regiju, gdje selaki mogu prodavati svoje eko proizvode.

 

 

Gledao sam reportaže ovih stranaca iz tog Xinjianga i glavnog grada Urumqija - taj grad za Zagreb i 90% evropskih gradova izgleda SF, " 500 cities in the world by scientific research output, as tracked by the Nature Index." (The top 500 cities by scientific output in 2017 | Nature Index 2018 Science Cities | Supplements | Nature Index)

 

I to je u toj "potlačenoj" i "genocidiranoj" autonomnoj pokrajni.

 

Nismo im dostojni noge oprati, ali Hrvatići zdvajaju nad kineskim "rasizmom", "ljuckim pravima" i ostalim pravima iz svoje umiruće zemljice iz koje im djeca odlaze, a ostaju filozofi iz provincijskih "gradova" od 3700 stanovnika koji brinu svjetske brige.

 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.6.2024 10:52 (Drago).
16 godina
moderator
offline
Re: Najveća solarna farma na svijetu može napajati
Zechina kaže...

 

Svatko tko može - bježi, mi ne možemo, mi smo korisni idioti. Ali ponosno svijetloputi i nekosooki.
  

 

Ima masu toga zanimljivoga u ovom postu, ali ovaj dio treba razjasniti. Neki o sebi razmišljaju na taj način da su svjetloputi i nekosooki, ali smo iz "evropske" perspektive isključivo istočnoevropljani, sub-pasmina Slaveni. 

 

Tko ne vjeruje neka čita bilo koje ekonomsko, demografsko, političko izviješće "zapada" koje uopće ne pokušava biti rasističko, već jednostavno Evropom smatraju sve do granice s Poljskom, Češkom, Austrijom i Italijom, a ostatak je Istočna Evropa, kontinent za sebe. Nikad termin "Evropa" ne obuhvaća i istok te iste Evrope.

 

Posebna pasmina i sub-pasmina. Unificirana smo "Evropa" jedino kad treba dati podršku Ursuli za još jedan katastrofalni mandat ili ovako nešto, kad se prave planovi, onda smo "istočni". 

 

 

 

This space for rent!
9 godina
offline
Re: Najveća solarna farma na svijetu može napajati
picajzla0707 kaže...

 Ako već vadiš kosture iz ormara (povijesti), nemoj to opet raditi selektivno (mjeriti kukuruz).
Kina je u tvojoj verziji valjda kolonizirala ostatak svijeta a ne  samo Zapad, MMF je kamatario Zapad na račun Kine i da ne idemo predaleko u prošlost...
Nakon stoljeća ucjenjivanja, nasilništva...
Čitava priča "zapada" ide oko slobodnog tržišta i WTOa.
Dok je to nama odgovaralo.
Sad odjednom imaš xxx primjera zapadnog protekcionizma, "opravdanog" sve većim glupostima.
Huawei je špijunirao, sad i TikTok (osim ako se ne proda USA) LOL, ali sad jednostavno Kinezi - "previše/predobro proizvode".
Najveći kršitelj WTO je USA, i namjerno onemogućuje rad  (blokira izbor dužnosnika).
Baš kao što ne samo da se USA ne drži prava, već sankcionira (!) obitelji (!!) sudaca (!!!) Međunarodnog suda....

1) Kina je najveći proizvođač e-automobila ali i ukupno automobila na svijetu. 
2) Kina, kao i svaka zemlja, štiti svoju zemlju / svoje tržište od PREVARANATA. Zakonima i - ako treba, carinama.
Primjerice:
Musk je izgradio tvornicu u Kini doslovce novcem koji je otštampan u USA i onda mu poklonjen!
To nije dumping nego Ponzi shema! _
Ali ti si toliko bistar da vjeruješ da će Rimac za godinu dana imati stotine robotaxija po Zg, a milijarde koje su mu poklonjene u "udruženpm zločnačkom pothvatu" EU & Hr - bit će nam vraćene.

3) OVO:
u europi se grade kineske tvornice bez ikakvih ograničenja 
Da, stvarno, kompletna njemačka kemijska industrija nije pobjegla u Kinu već kineska u EU!
I onda ti spominješ licemjerje...

2 godine
online
Re: Najveća solarna farma na svijetu može napajati
fer-de-lance kaže...

Nije u ovome ni problem.

Nego picajzlina logika.

Znači, dođemo ja, ti, Drago i Jura u birtiju i popijemo svaki po pivu.

Dođe picajzla, popije tri pive i počne nama srat da smo alkoholičari jer je on popio tri pive a mi četiri 

I onda on priča o osnovnoškolskoj logici...

 

 

 

// Stephene, samo pišaj po njima, za bolje ni nisu...

 

 Jedna od najboljih analogija koje sam ikad pročitao, ali džaba, tvrdoglavost a pogotovo sujeta je najteža i neizlječiva bolest forumskih ratnika...

9 godina
offline
Re: Najveća solarna farma na svijetu može napajati
Drago kaže...
Zechina kaže...

 

Svatko tko može - bježi, mi ne možemo, mi smo korisni idioti. Ali ponosno svijetloputi i nekosooki.
  

 

Ima masu toga zanimljivoga u ovom postu, ali ovaj dio treba razjasniti. Neki o sebi razmišljaju na taj način da su svjetloputi i nekosooki, ali smo iz "evropske" perspektive isključivo istočnoevropljani, sub-pasmina Slaveni. 

 

Tko ne vjeruje neka čita bilo koje ekonomsko, demografsko, političko izviješće "zapada" koje uopće ne pokušava biti rasističko, već jednostavno Evropom smatraju sve do granice s Poljskom, Češkom, Austrijom i Italijom, a ostatak je Istočna Evropa, kontinent za sebe. Nikad termin "Evropa" ne obuhvaća i istok te iste Evrope.

 

Posebna pasmina i sub-pasmina. Unificirana smo "Evropa" jedino kad treba dati podršku Ursuli za još jedan katastrofalni mandat ili ovako nešto, kad se prave planovi, onda smo "istočni". 

 

 
Po potrebi su i Japanci svijetloputi i nekosooki, Commonwealth, 5 očiju, NATO, EU i Eurovizija, što god nam već padne napamet u Bullywoodu.
Nedavno su se i izvinili što ih je Đura tukao direktno na izvoru, i psovali one druge "kosooke" za to. I dobili pljesak od bullya, naravno.
Mi odje smo buve.

14 godina
offline
Najveća solarna farma na svijetu može napajati cij

Čitam ove vaše komentare, rasprave i slične nebuloze pa sam se jednostavno morao nadovezat.

 

Činjenično stanje je da je Kina najveći proizvođač/zagađivač sa CO2 u svijetu i da ima tendenciju rasta, dok ostatak svijeta smanjuje svoje emisije CO2. Zašto je tako? Ako ja imam kravu/ovcu ili neku sličnu životinju i odvedem je u komšijino/susjedovo dvorište da pase travu i pritom je meso moje, dok su izduvni gasovi/metan od komšije i ja imam čisto meso, dok komšija/susjed zagađuje, jel to uredu reći na taj način?

Drugim riječima, ako su Usa ili EU smanjili svoje emisije CO2 da bi na proizvodima pisalo "Assembeled in USA/EU" umjesto "Made in USA/EU" znači da nisu smanjili emisije CO" već ih samo premjestili na drugu stranu planete. Opet se mora i Kina razumjet u svemu tome, ima određenu količinu energije i povečanje proizvodnje što zahtjeva više energije, kako će namiriti potrebnu količinu energije, jer vjetra nema uvijek, sunca nema uvijek, šta očekujete da sjednu Kinezi na sobne bicikle i vrte da se proizvede potrebna količina energije.

 

Nek svaka država uzme svoj postotak proizvodnje CO2 koji je smanjila, i oduzme ga od kineza pa ćemo tek onda imat pravu sliku o proizvodnji CO2 svake države, a ne tu se proizvodi najviše CO2 a ne pita se za koga se taj isti CO2 proizvodi.

Zapitajte se malo koja bi cijena iphone-a ili bilo kojeg proizvoda bila da se radi u USA/EU i koliko bi se prodavao na svjetskom tržištu?

 

Na ovakve vaše komentare sjetim se filma 2012 i pitanja nekog lika "zašto smo dali kinezima da prave brodove za spas čovječanstva" odgovor koji je dobio je bio "zato što su jedini koji to mogu napraviti po normalnoj cijeni".

 

PS: ovo kucam na Microsoft tastaturi, koja je USA kompanija, a tastatura je proizvedena u Kini.

 

LOL
Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
online
Re: Najveća solarna farma na svijetu može napajati
Zechina kaže...
2) Kina, kao i svaka zemlja, štiti svoju zemlju / svoje tržište od PREVARANATA. Zakonima i - ako treba, carinama.

 

Čekaj, ti najprevarantskiju zemlju u povijesti opravdavaš time da se brane od prevaranata? 

16 godina
moderator
offline
Re: Najveća solarna farma na svijetu može napajati
Old Iggy kaže...
Zechina kaže...
2) Kina, kao i svaka zemlja, štiti svoju zemlju / svoje tržište od PREVARANATA. Zakonima i - ako treba, carinama.

 

Čekaj, ti najprevarantskiju zemlju u povijesti opravdavaš time da se brane od prevaranata? 

 

Kina je "najprevarantskija zemlja u povijesti" koja ti je sagradila Pelješki most u roku i po troškovniku, a UK koja je ukrala Venezueli 2 milijarde dolara zlata (Venezuela’s $2 Billion UK Gold Case Sent Back to Lower Court - Bloomberg) jer im se ne sviđa tko je predsjednik je valjda neprevaratnska zemlja?

 

Ili EU i SAD koji su "zamrznuli" (ukrali) afganistanske (US freezes Afghan central bank’s assets of $9.5bn | Business and Economy News | Al Jazeera), libijske (U.S. Banks Hold Billions In Frozen Libyan Assets, Out Of Rebels' Reach (rferl.org)), iranske (World Court rules US illegally froze some Iranian assets | Reuters), sada ruske, itd. itd. devize mimo svih međunarodnih zakona i pravila su oličenje poštenja?

 

Obraz opanak.

 

This space for rent!
9 godina
offline
Re: Najveća solarna farma na svijetu može napajati
Old Iggy kaže...
Zechina kaže...
2) Kina, kao i svaka zemlja, štiti svoju zemlju / svoje tržište od PREVARANATA. Zakonima i - ako treba, carinama.

Čekaj, ti najprevarantskiju zemlju u povijesti opravdavaš time da se brane od prevaranata? 

 trololo

marco polo od stoljeća 7. na tvrdoj stini povist piše
https://uglyamericans.fandom.com/wiki/Croatian_Man

16 godina
online
Re: Najveća solarna farma na svijetu može napajati
Drago kaže...
Old Iggy kaže...

Čekaj, ti najprevarantskiju zemlju u povijesti opravdavaš time da se brane od prevaranata? 

 

Kina je "najprevarantskija zemlja u povijesti" koja ti je sagradila Pelješki most u roku i po troškovniku, 

 

A to ima veze s čime?
Gdje bi bili da nisu pokrali enormne količine patenata, dizajna, znanja itd. na oswnovu čega sad grade dominaciju?

11 godina
offline
Re: Najveća solarna farma na svijetu može napajati
Zechina kaže...

 Ako već vadiš kosture iz ormara (povijesti), nemoj to opet raditi selektivno (mjeriti kukuruz).

koji kosturi iz ormara?

 

kina upravo sad ima 25% carina na uvoz automobila, a imala je i 100% i 250% u ne tako davnoj prošlosti

kina još uvijek ima ograničenje za strane investitore koji mogu graditi tvornicu u kini, ali samo do 50% vlasništva 

 

to nisu nikakvi kosturi nego aktualna situacija u kini, a jedini koji je selektivan si ti, jer ti smetaju eu carine, ali kineske ne smetaju ili nisi niti znao za njih

a isto tako, ako ne znaš (a očito da ne znaš) - da, kina gradi tvornice automobila u eu ili planira gradnju novih, a da ih nitko ne ograničava udjelom u vlasništvu ili maksimalno suradnjom s dvije domaće kompanije, kao u kini, pa je tako primjerice toyota u partnerstvu sa kineskim državnim kompanijama fist auto work and guangzhou auto, honda sa dongfeng group i guangzhou auto, gdje niti toyota niti honda ne mogu imati više od 50% vlasništva u tvornici, a bogme niti dobnositi samostalne odluke oko proizvodnje

ali zato kineske autokopmanije mogu sklapati partnerstva s koliko god stranih kompanija hoće, pa tako gongfeng motors ima tvornice sa nissanom, hondom, kiom i francuskim konzorcijem psa

 

u isto vrijeme vrijeme kineske kompanije nitko ničim u europi ne ograničava za investicije u proizvodnju, niti im nameće da moraju biti u partnerstvu, odnosno pod kontrolom državnih firmi

kineska državna kompanija saic motor 100-postotni je vlasnik nekad britanskog mg-a i pod brendom mg prodaju kineske automobile u britaniji i eu, a tu su i druge...

 

Chinese investment expanded from car parts (such as batteries and tires) to vehicle production. For example, BYD has announced its first plant in Europe located in Hungary, with an ambition to sell 800,000 units in Europe by 2030. GAC has also established its R&D Centre in Milan, paving the way for future expansion. Great Wall Motor also intends to set up plants in Europe. SAIC, the owner of MG, has also announced its intention to localise production in Europe in response to the success of MG in the European market. The production localisation is anticipated to attract further Chinese upstream suppliers into Europe to shorten the supply chain

uz ove navedene, drago me ranije podsjetio da se u bugarskoj proizvodi kineski haval, doduše očito više za istočno tržište (rusija, ukrajina), ali je svejedno i to kineska tvornica automobila u europi

 

kina sebi dozvoljava i carine i sva moguća ograničenja poslovanja stranim kompanijama, a dreka se diže radi europskih 10% carine???

tko je tu selektivan i licemjeran?

 

EDIT

da ne zaboravim nedavni vijest da će kineski byd u potpunosti zamijeniti i opskrbiti london sa kineskim električlnim busevima

London Is Getting Brand-New Electric Double-Decker Buses (timeout.com)

 

a znaš li otkud ti busevi dolaze? iz kineske tvornice buseva u mađarskoj, koju je byd otvorio u mađi 2017. godine i već je sada peti proizvođač električnih buseva u europi

nit im tko nameće ograničenja, nit ih kači sadašnja ili buduća carina (čisto da znaš kad se zapitaš zašto uopće kinezi otvaraju tvornice u eu) 

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.6.2024 13:40 (picajzla0707).
16 godina
moderator
offline
Re: Najveća solarna farma na svijetu može napajati
Old Iggy kaže...

A to ima veze s čime?
Gdje bi bili da nisu pokrali enormne količine patenata, dizajna, znanja itd. na oswnovu čega sad grade dominaciju?

 

Nema veze s ničim.

 

Kompletni "pošteni zapad" je pokrao kompletan globalni jug i istok, i to ne "patente" nego ekšual ljude i sirovine, i to radio stoljećimaa, a imaš Kinu koja je članica UN-a i WTO-a i koja stalno dobija sporove pred WTO-om protiv SAD (WTO ruling finds China can penalize $645M worth of US goods | AP News), ali su oni "najprevarantskija zemlja", a ne zapad koji je sam izmišljao pravila za čitav svijet, a kada mu ne odgovaraju onda ih krši.

 

Nema veze s ničim.

 

Obraz -o p a n a k.

 

This space for rent!
16 godina
online
Re: Najveća solarna farma na svijetu može napajati
Drago kaže...
Old Iggy kaže...

A to ima veze s čime?
Gdje bi bili da nisu pokrali enormne količine patenata, dizajna, znanja itd. na oswnovu čega sad grade dominaciju?

 

Nema veze s ničim.

 

Kompletni "pošteni zapad" je pokrao kompletan globalni jug i istok, i to ne "patente" nego ekšual ljude i sirovine, i to radio stoljećimaa, a imaš Kinu koja je članica UN-a i WTO-a i koja stalno dobija sporove pred WTO-om protiv SAD (WTO ruling finds China can penalize $645M worth of US goods | AP News), ali su oni "najprevarantskija zemlja", a ne zapad koji je sam izmišljao pravila za čitav svijet, a kada mu ne odgovaraju onda ih krši.

 

Nema veze s ničim.

 

Obraz -o p a n a k.

 

Točno. I ako ćemo ići tim primjerima - gdje je problem zabraniti uvoz u potpunosti, ako time štitimo domaću proizvodnju?
A ne još k tome gurati EV bez da smo spremni i sami sebi pucati u leđa?

Na stranu WTO, UPU i slično - koliko je WTO kaznio do sada Kinu za sve što radi? UPU prebacio Kinu u developed iz transitioned države?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice