Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 956.195
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Maat kaže...

Svaka ti čast kad si našao meni nešto objašnjavati a ne ovome koji propagira zabranu interneta.

 Ček, ti se kao boriš za slobodu govora, a njemu bi zabranio da propagira zabranu interneta za takve kao ti? Jel se onda može sve slobodno govoriti ili ne može?

 

Maat kaže...

Tko viče požar ovdje i kakve to ima veze s zabranom interneta?

 Lažne vijesti u doba pandemije su opasne i ugrožavaju živote.

 

Maat kaže...

Crkva, tj. inkvizicija, pa općenito dikatori i totalitaristi se vole istom retorikom služiti u zabranama, za opće dobro.

 I roditelji se služe zabranama za dobro djeteta, i zakonske zabrane su tu za opće dobro. Nije svaka zabrana inkvizicija.

 

Maat kaže...

Što misliš odakle sadašnji transparentni zapad preslikava ovu medijsku propagandu, cenzuru i sve veća ograničenja? Pa iz Kine, to im je uzor. Samo ne može se to preko noći uspostaviti, malo po malo.

 Je, Kina im je uzor.

Zapad ima dugu tradiciju totalitarizma (koju si i sam spomenuo) i ne treba im Kina kao uzor. Amerika, Mađarska, Poljska tonu u totalitarizam kršćanskog tipa.

No ova tvoja paranoja je problem za sebe.

 

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Han kaže...
Visak kaže...
Maat kaže...

Evo iznad čovjek priča o transparentnosti zapada vs. Kina i Rusija. 

Zamislimo da si ti na vlasti što bi ostalo od tih zapadnih vrijednosti pod tvojom upravom. Zabraniti pristup internetu...

 Transparentnost je pojam koji se odnosi samo na institucije i nema nikakve veze s tvojim pravom na govor ili internet.

 

Sloboda govora se može ograničiti kada se lažima ugrožavaju drugi ljudi. Npr. ne smiješ u kinu vikati 'požar' ako ga nema.

 Kakve ti gluposti valjaš to je fascinantno... Zar je po tvome sloboda govora samo laž? Što ako istinom i to toliko dokazivom istinom ugrožavaš onoga koji nije transparentan, onoga koji laže, a taj isti se osjeća ugroženim? Što je onda to?

 

Sloboda govora je malo čudan termin, ispravan termin je "sloboda mišljenja i izražavanja misli". I dobro je rekao, vrijedi samo u nekim okvirima ako se ne kosi sa ostalim zakonima i Ustavom, jer za izrečenu riječ se i dalje može završiti na sudu.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ja sam nedavno prebolio covid s jako slabim simptomima. Nemam se namjeru cjepiti, hvala Bogu da sam se razbolio pa ne moram misliti koje ću cjepivo primiti. Zapravo, da imam izbor cjepiva, sigurno bi birao kinesko koje sadrži oslabljeni virus, nekako mi se dugoročno čini najsigurnije.

No zapravo me više brine da će se za ove zelene putovnice tjerat cjepiti i ljude koji su preboljeli. Postoji nekakav fiktivni rok od 6 mjeseci koji se uzima kao zabetonirana činjenica do kad ti vrijedi imunitet, iako je to već dokazano kao netočno. Recimo, tu se da pročitati da je imunitet trajan barem 8 mjeseci (koliko su uopće imali prilike testirati s obzirom da nije ni prošlo više vremena), a vjerojatno i puno duže. Pa sad mene zanima da li će Capak ili Božinović ipak prihvatiti znanstvene činjenice i prestati s forsiranjem cjepljenja svega i svačega, ili će slušati nadzorni odbor fajzera i moderne koji žele svakih 6 mjeseci prodati određenu količinu privremeno odobrenih cjepiva?

 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...
Han kaže...
Visak kaže...
Maat kaže...

Evo iznad čovjek priča o transparentnosti zapada vs. Kina i Rusija. 

Zamislimo da si ti na vlasti što bi ostalo od tih zapadnih vrijednosti pod tvojom upravom. Zabraniti pristup internetu...

 Transparentnost je pojam koji se odnosi samo na institucije i nema nikakve veze s tvojim pravom na govor ili internet.

 

Sloboda govora se može ograničiti kada se lažima ugrožavaju drugi ljudi. Npr. ne smiješ u kinu vikati 'požar' ako ga nema.

 Kakve ti gluposti valjaš to je fascinantno... Zar je po tvome sloboda govora samo laž? Što ako istinom i to toliko dokazivom istinom ugrožavaš onoga koji nije transparentan, onoga koji laže, a taj isti se osjeća ugroženim? Što je onda to?

 

Sloboda govora je malo čudan termin, ispravan termin je "sloboda mišljenja i izražavanja misli". I dobro je rekao, vrijedi samo u nekim okvirima ako se ne kosi sa ostalim zakonima i Ustavom, jer za izrečenu riječ se i dalje može završiti na sudu.

 Znalo se na što se misli kad je rečeno sloboda govora. I nisam aludirao na to što si napisao nego na ovo, kad već moram crtati: rekao je: Sloboda govora se može ograničiti kada se lažima ugrožavaju drugi ljudi. Ja sam ga pitao pitanje gore vidljivo, a možeš i ti odgovoriti s obzirom da se slažeš sa njime. Da li se sloboda govora ili sloboda mišljenja i izražavanja misli može ograničiti ako je istina i to dokaziva, ali ujedno ta istina vrijeđa i ugrožava drugu osobu? Pitam to pitanje s obzirom da je napisao da se sloboda govora može ograničiti kada se lažima ugrožavaju drugi ljudi. A što kada se ti drugi ljudi koj se osjećaju ugroženo kada se govori istina? Jel se i onda ograničava sloboda govora?

15 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Han kaže...

 Znalo se na što se misli kad je rečeno sloboda govora. I nisam aludirao na to što si napisao nego na ovo, kad već moram crtati: rekao je: Sloboda govora se može ograničiti kada se lažima ugrožavaju drugi ljudi. Ja sam ga pitao pitanje gore vidljivo, a možeš i ti odgovoriti s obzirom da se slažeš sa njime. Da li se sloboda govora ili sloboda mišljenja i izražavanja misli može ograničiti ako je istina i to dokaziva, ali ujedno ta istina vrijeđa i ugrožava drugu osobu? Pitam to pitanje s obzirom da je napisao da se sloboda govora može ograničiti kada se lažima ugrožavaju drugi ljudi. A što kada se ti drugi ljudi koj se osjećaju ugroženo kada se govori istina? Jel se i onda ograničava sloboda govora?

 

Teško da se išta može ograničiti, ali se može naknadno sankcionirati pojedini slučaj. Za to služe sudovi, a onda je podložno raznim tumačenjima. 

Naprimjer, lagani google (jedno od prvog što sam našao, ne planiram dalje ulaziti u problematiku), prezentacija sa pravnog fakulteta kaže:

 

"Kako ostvarivanje tih sloboda obuhvaća dužnosti i odgovornosti, ono može biti podvrgnuto formalnostima, uvjetima, ograničenjima ili kaznama propisanim zakonom, koji su u demokratskom društvu nužni radi interesa državne sigurnosti, teritorijalne cjelovitosti ili javnog reda i mira, radi sprečavanja nereda ili zločina, radi zaštite zdravlja ili morala, radi zaštite ugleda ili prava drugih, radi sprečavanja odavanja povjerljivih informacija ili radi očuvanja autoriteta i nepristranosti sudbene vlasti."

 

A onda imaš još i sud javnosti koji može biti gori od pravog suda (npr. ne ideš okolo i ne pričaš kako frendova žena ima fino dupe i sise i kako bi ju prasnuo sam tak, jer je to tvoje pravo na mišljenje). Neke kočnice imaš ugrađene i bez toga. Tko nema riskira šaku u glavu. Strah od šake je isto dobra stvar.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.5.2021 12:25 (Bitanga).
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
foofajter kaže...

 

Da, uvijek je pametno vjerovati američkim obavještajnim izvorima.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.5.2021 12:35 (Bitanga).
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Istina, lakše je vjerovati kineskim i svjetskoj zdravstvenoj organizaciji. Čim ima organizacija u imenu, znaš da se mulja na najjače.

Slično ko kod nas sa svime kaje povezano sa hrvatska i domovina
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.5.2021 12:42 (foofajter).
15 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
foofajter kaže...
Istina, lakše je vjerovati kineskim i svjetskoj zdravstvenoj organizaciji. Čim ima organizacija u imenu, znaš da se mulja na najjače.

Slično ko kod nas sa svime kaje povezano sa hrvatska i domovina

 

A obavještajci dokazano rade u interesu javnosti, de molim te :-D

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Ajde oke, zarazili smo se preko pangolina sunce ti jebem.
15 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
foofajter kaže...
Ajde oke, zarazili smo se preko pangolina sunce ti jebem.

 

Ja sam se zarazio od žene, a ona od prijateljice. Ne znam ko je tebe zarazio, možda pangolin.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...

 Ček, ti se kao boriš za slobodu govora, a njemu bi zabranio da propagira zabranu interneta za takve kao ti? Jel se onda može sve slobodno govoriti ili ne može?

 

 

 

Koliko smo dugo trebali čekati da primjeniš straw man taktiku?

Citiram sam sebe: "Ako je netko kreten treba ga pustiti da to i pokaže, zašto ne. Svi mogu imati samo koristi od toga."

 

Jesi li ti ovdje shvatio da bih ja njemu ili nekome drugome zabranio da govori ili pozdravljam pravo govora, koje u konačnici svima nama koristi. I na takvim primjerima se uči. Dobro je da i ti možeš pokazati svoje taktike i stavove i opravdati ih ili ne.

Isto tako je dobro i da ja mogu reći svoje, pa ako sam paranoičan i ravnozemljaš kako ti to tvrdiš okolina ima mogućnost to vidjeti i imati nekakvu lekciju iz toga, zar ne?

 

 

Visak kaže...

 Lažne vijesti u doba pandemije su opasne i ugrožavaju živote.

Tko definira što su lažne vijesti? Oni factcheckeri na koje se pozivaš? Vlada? Ministarstvo istine? 

Lažne vijesti ovisno o prirodi istih mogu uvijek biti opasne a ne samo u doba pandemije. Nego je li bolje da ljudi imaju pristup svim mogućim informacijama pa da da iz toga mogu učiti ili zaključivati nešto ili im treba samo reći što trebaju misliti i što je istina, od strane 'autoriteta'. Ovo drugo zvuči kao inkvizicija i totalitarizam. Znanost je baš krasno napredovala u vrijeme dok je crkva mogla deklarirati što je istina i što stoka sitnog zuba smije znati i misliti, zar ne?

 

 

 

Visak kaže...

 I roditelji se služe zabranama za dobro djeteta, i zakonske zabrane su tu za opće dobro. Nije svaka zabrana inkvizicija.

Nisam ni rekao da je svaka zabrana inkvizicija. I opet čini mi se aludiranje da su vladajući u ulozi dobroćudnog roditelja, a običan narod na razini djece koja ne zna što je dobro za njih. A ne može biti dalje od istine. Put u totalitarizam i punokrvnu birokratsku diktaturu.

 

 

Visak kaže...

 Je, Kina im je uzor. 

Zapad ima dugu tradiciju totalitarizma (koju si i sam spomenuo) i ne treba im Kina kao uzor. Amerika, Mađarska, Poljska tonu u totalitarizam kršćanskog tipa.

No ova tvoja paranoja je problem za sebe.

 

Pa je. Kad bi čitao više vijesti i manje jednostrano mogao bi primjetiti koliko hvale kineski pristup ne samo u nošenju s pandemijom već i odnosu prema građanima i pristupu informacijama. Možda im ne treba Kina kao uzor ali je itekako poslužilo, imaju živi primjer onoga što funkcionira i postalo je mokri san zapadnog establišmenta.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.5.2021 13:36 (Maat).
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...

A obavještajci dokazano rade u interesu javnosti, de molim te :-D

 

A vlade i mediji zapadnih zemalja dokazano rade u interesu javnosti?

15 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Maat kaže...
Bitanga kaže...

A obavještajci dokazano rade u interesu javnosti, de molim te :-D

 

A vlade i mediji zapadnih zemalja dokazano rade u interesu javnosti?

 

To su dvije odvojene izjave koje nemaju veze jedna s drugom.

 

A i interes javnosti je kompleksna kategorija. Možda američke obavještajne službe rade u interesu dijela američke javnosti, ali uglavnom ne rade u interesu europske javnosti, što su i pokazali cijelo ovo vrijeme pandemije.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.5.2021 13:46 (Bitanga).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Maat kaže...
 

Jesi li ti ovdje shvatio da bih ja njemu ili nekome drugome zabranio da govori ili pozdravljam pravo govora, koje u konačnici svima nama koristi. I na takvim primjerima se uči. Dobro je da i ti možeš pokazati svoje taktike i stavove i opravdati ih ili ne.

Isto tako je dobro i da ja mogu reći svoje, pa ako sam paranoičan i ravnozemljaš kako ti to tvrdiš okolina ima mogućnost to vidjeti i imati nekakvu lekciju iz toga, zar ne?

 OK, on govori da trebi treba zabraniti internet i što sada? Kažaš da ima pravo na to, što se onda buniš? Ne slažeš se s time? Onda mu to reci. No ti si išao meni odgovarati whataboutizmom, da zašto ja tebi nešto objašnjavam umjesto njemu. A objašnjavam tebi jer odgovaram na tvoje pitanje. Upleo si njega potpuno nepotrebno.

 

Maat kaže...

Tko definira što su lažne vijesti? Oni factcheckeri na koje se pozivaš? Vlada? Ministarstvo istine? 

Lažne vijesti ovisno o prirodi istih mogu uvijek biti opasne a ne samo u doba pandemije. Nego je li bolje da ljudi imaju pristup svim mogućim informacijama pa da da iz toga mogu učiti ili zaključivati nešto ili im treba samo reći što trebaju misliti i što je istina, od strane 'autoriteta'. Ovo drugo zvuči kao inkvizicija i totalitarizam. Znanost je baš krasno napredovala u vrijeme dok je crkva mogla deklarirati što je istina i što stoka sitnog zuba smije znati i misliti, zar ne?

 Pristup informacijama je jedno, a propaganda nešto sasvim drugo. Imaš pokušaj puča u Americi koji je nastao isključivo kao posljedica lažne Trumpove propagande. Poginulo je petero ljudi, a moglo je i puno više. Tko određuje laže li Trump? Pa svi razumni ljudi se slažu da laže, postoji gomila dokaza da laže, svatko ga je na vlastite uši mogao čuti kako laže. Možemo li se složiti da je moguće postići dogovor što je laž? Jer ako istina nije utvrdiva onda cijeli sudbeni sustav treba raspustiti. Kako suci mogu suditi kada se istina ne može utvrditi?

 

Maat kaže...

Nisam ni rekao da je svaka zabrana inkvizicija. I opet čini mi se aludiranje da su vladajući u ulozi dobroćudnog roditelja, a običan narod na razini djece koja ne zna što je dobro za njih. A ne može biti dalje od istine. Put u totalitarizam i punokrvnu birokratsku diktaturu.

 Ljudi su većinom glupi i treba ih voditi. Vlast može biti dobrohotna ili maliciozna, ali uvijek je vlast neka vrsta roditelja. To što vlast nešto određuje narodu nije samo po sebi loše, to je suština vlasti, već sadržaj tih odluka odeđuje jesu li dobre ili nisu.

 

Tom zamjenom teza ljubitelji oružja u Americi svaki pokušaj kontrole oružja prozivaju diktaturom, iako je oružje izvor ogromnog broja smrti i u interesu je naroda da se ograniči posjedovanje.

 

Maat kaže...

Pa je. Kad bi čitao više vijesti i manje jednostrano mogao bi primjetiti koliko hvale kineski pristup ne samo u nošenju s pandemijom već i odnosu prema građanima i pristupu informacijama. Možda im ne treba Kina kao uzor ali je itekako poslužilo, imaju živi primjer onoga što funkcionira i postalo je mokri san zapadnog establišmenta.

 Za ovakve tvrdnje daj neki dokaz, jer ovako paušalno možeš bilo što tvrditi. Nitko ne hvali Kinu za odnos prema ljudskim pravima i slobodama, no činjenica je da je taj (loš) odnos bio njihova komparativna prednost u pandemiji. Dobro su prošle ili zemlje s autoritarnom vlašću ili one s visokom svijesti građana. Naime pandemija zahtjeva određeno ponašanje i sada je pitanje hoćeš li pustiti veliki broj žrtava da se ljudi eto ne bi osjećali potlačeno. Uobičajeno je da se u izvanrednim situacijama suspendiraju određena prava. Ovdje je samo problem da se nije poštivala procedura i nije se proglasilo izvanredno stanje.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...

 Ljudi su većinom glupi i treba ih voditi. Vlast može biti dobrohotna ili maliciozna, ali uvijek je vlast neka vrsta roditelja. To što vlast nešto određuje narodu nije samo po sebi loše, to je suština vlasti, već sadržaj tih odluka odeđuje jesu li dobre ili nisu.

 

Tom zamjenom teza ljubitelji oružja u Americi svaki pokušaj kontrole oružja prozivaju diktaturom, iako je oružje izvor ogromnog broja smrti i u interesu je naroda da se ograniči posjedovanje.

 

 Možda za tebe. Vlast je izabrana od naroda i kao takva je dužna služiti narodu a ne glumiti roditelja. Opet lupetaš onako kako tebi odgovara. Pročitaj si ustav ak ti nije jasno. Bum ti citirao: "Republika Hrvatska je određena kao jedinstvena, nedjeljiva, demokratska i socijalna država, u kojoj vlast proizlazi iz naroda i pripada narodu kao zajednici slobodnih i ravnopravnih državljana.Narod ostvaruje vlast izborom svojih predstavnika i neposrednim odlučivanjem."

Ne vidim nigdje u ustavu da je navedeno da je narod glup i da je vlast roditelj i da ih mora voditi. Shvati da smo svi mi (narod) poslodavac ovoj vlasti i da ta vlast mora raditi za dobrobit naroda služeći se svim ustavnim odredbama koje obvezuju izabranu vlast.

15 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Han kaže...
Visak kaže...

 Ljudi su većinom glupi i treba ih voditi. Vlast može biti dobrohotna ili maliciozna, ali uvijek je vlast neka vrsta roditelja. To što vlast nešto određuje narodu nije samo po sebi loše, to je suština vlasti, već sadržaj tih odluka odeđuje jesu li dobre ili nisu.

 

Tom zamjenom teza ljubitelji oružja u Americi svaki pokušaj kontrole oružja prozivaju diktaturom, iako je oružje izvor ogromnog broja smrti i u interesu je naroda da se ograniči posjedovanje.

 

 Možda za tebe. Vlast je izabrana od naroda i kao takva je dužna služiti narodu a ne glumiti roditelja. Opet lupetaš onako kako tebi odgovara. Pročitaj si ustav ak ti nije jasno. Bum ti citirao: "Republika Hrvatska je određena kao jedinstvena, nedjeljiva, demokratska i socijalna država, u kojoj vlast proizlazi iz naroda i pripada narodu kao zajednici slobodnih i ravnopravnih državljana.Narod ostvaruje vlast izborom svojih predstavnika i neposrednim odlučivanjem."

Ne vidim nigdje u ustavu da je navedeno da je narod glup i da je vlast roditelj i da ih mora voditi. Shvati da smo svi mi (narod) poslodavac ovoj vlasti i da ta vlast mora raditi za dobrobit naroda služeći se svim ustavnim odredbama koje obvezuju izabranu vlast.

 

Kako to onda da postoje zatvori?

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...
Han kaže...
Visak kaže...

 Ljudi su većinom glupi i treba ih voditi. Vlast može biti dobrohotna ili maliciozna, ali uvijek je vlast neka vrsta roditelja. To što vlast nešto određuje narodu nije samo po sebi loše, to je suština vlasti, već sadržaj tih odluka odeđuje jesu li dobre ili nisu.

 

Tom zamjenom teza ljubitelji oružja u Americi svaki pokušaj kontrole oružja prozivaju diktaturom, iako je oružje izvor ogromnog broja smrti i u interesu je naroda da se ograniči posjedovanje.

 

 Možda za tebe. Vlast je izabrana od naroda i kao takva je dužna služiti narodu a ne glumiti roditelja. Opet lupetaš onako kako tebi odgovara. Pročitaj si ustav ak ti nije jasno. Bum ti citirao: "Republika Hrvatska je određena kao jedinstvena, nedjeljiva, demokratska i socijalna država, u kojoj vlast proizlazi iz naroda i pripada narodu kao zajednici slobodnih i ravnopravnih državljana.Narod ostvaruje vlast izborom svojih predstavnika i neposrednim odlučivanjem."

Ne vidim nigdje u ustavu da je navedeno da je narod glup i da je vlast roditelj i da ih mora voditi. Shvati da smo svi mi (narod) poslodavac ovoj vlasti i da ta vlast mora raditi za dobrobit naroda služeći se svim ustavnim odredbama koje obvezuju izabranu vlast.

 

Kako to onda da postoje zatvori?

Kakve veze imaju zatvori sa time što je napisao da je vlast neka vrsta roditelja?

15 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Han kaže...

Kakve veze imaju zatvori sa time što je napisao da je vlast neka vrsta roditelja?

 

Pa zato što i jest. Neka vrsta roditelja, jer ima odgovornost. Odgovornost brinuti se o svojim biračima. A zbog toga ima i ovlasti. Ne može 4 miljuna ljudi svaku odluku donijeti, zato biraju svoje zastupnike da donose odluke umjesto njih. A oni donose zakone koji se onda ili prihvate ili odbiju ili pritiskom većine ili glasne manjine šalju na reviziju.

 

Nažalost, često pametni ljudi ne žele imati tu odgovornost (i da im svatko preispituje cijeli život i svaku riječ) pa nije nužno da su na vlasti pametniji ljudi od prosječnog birača.

 

I moj šef je meni neka vrsta roditelja. Nema tu ništa loše.

 

Svi bi htjeli neke slobode, al ne bi htjeli odgovornosti i obaveze.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.5.2021 14:54 (Bitanga).
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...

 OK, on govori da trebi treba zabraniti internet i što sada? Kažaš da ima pravo na to, što se onda buniš? Ne slažeš se s time? Onda mu to reci. No ti si išao meni odgovarati whataboutizmom, da zašto ja tebi nešto objašnjavam umjesto njemu. A objašnjavam tebi jer odgovaram na tvoje pitanje. Upleo si njega potpuno nepotrebno.

  

 

 

Opet laž i straw man taktika ali na to smo već navikli od tebe.

Tebi sam isključivo odgovarao zbog implikacije da sam licemjer, jer si naveo da bih ja njemu zabranio da nešto radi. Čista laž je bio i taj komentar kao i ovaj gore.

Ispod citat tvoje izjave na koju sam se referirao, u koju si usput ubacio dvostruku zamku, jer si ponudio dva odgovora kao ili-ili izbor a kako si ih formulirao po oba možeš pljuvati i naći im mane. Podlo. Znam da je tebi sve jasno i da to radiš namjerno, ali zbog nekih koji ne prate sve. 

A evo što sam ja rekao:"Ako je netko kreten treba ga pustiti da to i pokaže, zašto ne. Svi mogu imati samo koristi od toga."

 

 

Visak kaže...
 

Ček, ti se kao boriš za slobodu govora, a njemu bi zabranio da propagira zabranu interneta za takve kao ti? Jel se onda može sve slobodno govoriti ili ne može?

 

 

 

 

Visak kaže...

 Pristup informacijama je jedno, a propaganda nešto sasvim drugo. Imaš pokušaj puča u Americi koji je nastao isključivo kao posljedica lažne Trumpove propagande. Poginulo je petero ljudi, a moglo je i puno više. Tko određuje laže li Trump? Pa svi razumni ljudi se slažu da laže, postoji gomila dokaza da laže, svatko ga je na vlastite uši mogao čuti kako laže. Možemo li se složiti da je moguće postići dogovor što je laž? Jer ako istina nije utvrdiva onda cijeli sudbeni sustav treba raspustiti. Kako suci mogu suditi kada se istina ne može utvrditi?

 

Malo o prvom boldanom. Točno, zato nije opravdano cenzurirati sve ostalo i gurati samo jedne informacije jer tad to postaje propaganda a ne pristup informacijama. 

Drugo boldano je propaganda. Uvredljivo je reći svi razumni ljudi u tom kontekstu. Znači oni koji se slažu s tobom su razumni a ostali nisu. Malo imamo komplekse veličine.

Imao sam dojam da samo budale barataju aspolutnim istinama i da su uvijek sigurne u sve svoje stavove. Tko garantira da ti imaš dobre informacije i tko garantira da se svi razumni ljudi slažu oko nečega. Laž i istine se ne utvrđuju dogovorom, već činjenicama. Istina je utvrdiva, ali ne kako ti misliš da se dogovara. 

 

Visak kaže...

 Ljudi su većinom glupi i treba ih voditi. Vlast može biti dobrohotna ili maliciozna, ali uvijek je vlast neka vrsta roditelja. To što vlast nešto određuje narodu nije samo po sebi loše, to je suština vlasti, već sadržaj tih odluka odeđuje jesu li dobre ili nisu.

 

Lijepo lijepo. Polako otkrivaš prave boje.

  

 

 

Visak kaže...
Tom zamjenom teza ljubitelji oružja u Americi svaki pokušaj kontrole oružja prozivaju diktaturom, iako je oružje izvor ogromnog broja smrti i u interesu je naroda da se ograniči posjedovanje.

 

Nije oružje izvor smrti već ljudi ubijaju s njime. Neki ubijaju i bez oružja.

Tom tvojom logikom treba zabraniti i vojsku jer je instrument ratova i ogromnog broja smrti.

Posjedovanje oružja je ozbiljna prepreka razbojnicima i pljačkašima. Tamo gdje je zabranjerno posjedovanje policija puno češće dolazi na uviđaj, sa mrtvozornikom i kriminala i ubojstava ima puno više. Razbojnici se ionako ne pridržavaju zakonskih ograničenja posjedovanja oružja i njima takve tvoje teorije najviše pogoduju. Puno više ljudi u Americi ubije liječnička greška nego oružje.

Svaka tiranija ili wannabe tiranija nastoji ograničiti posjedovanje oružja da se ljudi ne bi mogli usprotiviti i dići ustanak protiv totalitarizma, tako i Amerika.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.5.2021 16:22 (Maat).
2 godine
protjeran
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

vidim i tu ratuju ravno zemljaši vs normalni 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zekanje kaže...

vidim i tu ratuju ravno zemljaši vs normalni 

 gdje ti (oko sebe, u bol-forumu ili na Zemlji..) vidiš normalne? :) postoje samo lijevi i lijeviji, tj gradacija ekstremizma-zatucanosti, dok su 'mi' uvijek u pravu, dobri, 'oni-drugi' su krivi-loši.. itd.

 

edit .. ovo lijevi, hint, kao onaj koji se 'okreće za 360o..' jadan (čini mi se adezejac..) no poduplao je 180 stupnjeva pa misli da je rekao nešto pametno, tj došao je jednako na lijevo ili puni krug tak da ni desno ne znači nešto pozitivno osim matematički predznak, isto-lijevo..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.5.2021 16:29 (ihush).
2 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ihush kaže...

 gdje ti (oko sebe, u bol-forumu ili na Zemlji..) vidiš normalne? :) postoje samo lijevi i lijeviji, tj gradacija ekstremizma-zatucanosti, dok su 'mi' uvijek u pravu, dobri, 'oni-drugi' su krivi-loši.. itd.

 

edit .. ovo lijevi, hint, kao onaj koji se 'okreće za 360o..' jadan (čini mi se adezejac..) no poduplao je 180 stupnjeva pa misli da je rekao nešto pametno, tj došao je jednako na lijevo ili puni krug tak da ni desno ne znači nešto pozitivno osim matematički predznak, isto-lijevo..

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Maat kaže...

Opet laž i straw man taktika ali na to smo već navikli od tebe.

Tebi sam isključivo odgovarao zbog implikacije da sam licemjer, jer si naveo da bih ja njemu zabranio da nešto radi. Čista laž je bio i taj komentar kao i ovaj gore.

Ispod citat tvoje izjave na koju sam se referirao. Znam da je tebi sve jasno i da to radiš namjerno, ali zbog nekih koji ne prate sve. 

 

 

Prati malo raspravu. Išao si mi odgovarati na ovo argumentom da zašto to govorim tebi, a ne njemu:

Maat kaže...
Visak kaže...
Maat kaže...

Evo iznad čovjek priča o transparentnosti zapada vs. Kina i Rusija. 

Zamislimo da si ti na vlasti što bi ostalo od tih zapadnih vrijednosti pod tvojom upravom. Zabraniti pristup internetu...

 Transparentnost je pojam koji se odnosi samo na institucije i nema nikakve veze s tvojim pravom na govor ili internet.

 

Sloboda govora se može ograničiti kada se lažima ugrožavaju drugi ljudi. Npr. ne smiješ u kinu vikati 'požar' ako ga nema.

 

Svaka ti čast kad si našao meni nešto objašnjavati a ne ovome koji propagira zabranu interneta.

 

 Ako imaš argument reci ga, kukati što odgovaram tebi, a ne njemu, nije argument.

 

 

Maat kaže...
 
Visak kaže...

 Pristup informacijama je jedno, a propaganda nešto sasvim drugo. Imaš pokušaj puča u Americi koji je nastao isključivo kao posljedica lažne Trumpove propagande. Poginulo je petero ljudi, a moglo je i puno više. Tko određuje laže li Trump? Pa svi razumni ljudi se slažu da laže, postoji gomila dokaza da laže, svatko ga je na vlastite uši mogao čuti kako laže. Možemo li se složiti da je moguće postići dogovor što je laž? Jer ako istina nije utvrdiva onda cijeli sudbeni sustav treba raspustiti. Kako suci mogu suditi kada se istina ne može utvrditi?


Drugo boldano je propaganda. Uvredljivo je reći svi razumni ljudi u tom kontekstu. Znači oni koji se slažu s tobom su razumni a ostali nisu. Malo imamo komplekse veličine.

Imao sam dojam da samo budale barataju aspolutnim istinama i da su uvijek sigurne u sve svoje stavove. Tko garantira da ti imaš dobre informacije i tko garantira da se svi razumni ljudi slažu oko nečega. Laž i istine se ne utvrđuju dogovorom, već činjenicama. Istina je utvrdiva, ali ne kako ti misliš da se dogovara.

 Nije propaganda jer se oko toga istina može lako ustanoviti. Trump je patološki lažov i stotinama puta je uhjvaćan u laži, a od ove laži da je pobijedio na izborima još uvijek ne odustaje. Ako nisi upućen onda nemoj komentiratri.

 

Maat kaže...

Nije oružje izvor smrti već ljudi ubijaju s njime. Neki ubijaju i bez oružja.

Tom tvojom logikom treba zabraniti i vojsku jer je instrument ratova i ogromnog broja smrti.

Posjedovanje oružja je ozbiljna prepreka razbojnicima i pljačkašima. Tamo gdje je zabranjerno posjedovanje policija puno češće dolazi na uviđaj, sa mrtvozornikom i kriminala i ubojstava ima puno više. Razbojnici se ionako ne pridržavaju zakonskih ograničenja posjedovanja oružja i njima takve tvoje teorije najviše pogoduju. Puno više ljudi u Americi ubije liječnička greška nego oružje.

Svaka tiranija ili wannabe tiranija nastoji ograničiti posjedovanje oružja da se ljudi ne bi mogli usprotiviti i dići ustanak protiv totalitarizma, tako i Amerika.

 Posjedovanje oružje nije nikakva prepreka jer Amerika nema manji broj pljački i razbojstava, a ima ogroman broj ubojstava vatrenim oružjem. Znači oružje ne sprečava razbojnike, a ugrožava građane.

Ideja o sigurnosti kroz masovno posjedovanje oružja je utopija. Razbojnici posvuda imaju oružje, ali najviše ga imaju tamo gdje ga ima puno po kućama koje pljačkaju. Što misliš kako dolaze do njega?

Ograničenje posjedovanje oružja je civilizacijsko dostignuće. U uređenim zemljama oružje stanovništvu nije potrebno. Postoji razlog zašto se Divlji Zapad naziva divljim.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...
Mandor kaže...

-----------

I zašto ne mogu dvije stvari biti istinite istovremeno?

- pad oboljelih preko ljeta može biti i zbog toplog vremena i zbog cijepljenja.

- porast u listopadu može biti i zbog hladnog vremena (boravak u zatvorenom) i zbog manjka cijepljenja.

-----------

Pad oboljelih preko ljeta može biti i zbog toplog vremena i zbog cijepljenja, međutim, prošlo ljeto smo imali pad bez cjepiva, a ovo ljeto imamo broj cijepljenih s obe doze usporediv s brojem potvrđenih slučajeva, te broj cijepljenih s jednom dozom usporediv s brojem ljudi koji su preboljeli prije pola godine (HZJZ serološko ispitivanje). Kako sad taj broj cijepljenih utječe na brojke, a ovu zimu otprilike jednak broj preboljelih nije utjecao? Zato što se taj broj cijepljenih (- preklapanje) superponirao na broj preboljelih, plus u kombinaciji s toplijim vremenom.

 

Porast ne može biti zbog manjka cijepljenja. Cijepljenje može spriječiti porast zbog drugih razloga, ali sam nedostatak cijepljenja ne može biti uzrok rasta jer cijepljenja nije bilo ni prije.

 

 Pad oboljelih preko ljeta sam ja komentirao, a ti pitaš kako nije utjecalo na pad oboljelih preko zime. Ima više faktora pa i koliko ljudi borave u zatvorenom, o vlažnosti zraka, o odlasku na posao i u školu, o drugim sojevima, koliko su ljudi opušteni, nalaze li se ljudi s drugim ljudima, koliko je sa blagim simptomima ili bez pa se nikad nisu ni testirali itd. Kako znamo što bi bilo kad bi bilo? Po čemu si zaključio da nešto djeluje ili ne djeluje? Samo po apsolutnoj brojci zaraženih?

 

Cijepljenje ne može uzrok rasta, ali nedostatak cijepljenja može biti uzrok izostanku usporavanja rasta. Jel treba toliko cjepidlačiti?

Ako je pretpostavka da cjepivo djeluje, onda broj zaraženih ovisi barem djelomično o broju cijepljenih.

Poanta je da je to pitanje za Hoggyja koji je izjavio

"Teoreticari zavjere predvidjaju da ce se u rujnu hvaliti kako je pad oboljelih preko ljeta posljedica cjepljenja nikako samog ljeta. A porast u listopadu , studenom jer se nisu svi cjepili."

Moje pitanje je, da ponovimo: porast u listopadu može biti i zbog hladnog vremena (boravak u zatvorenom) i zbog manjka cijepljenja.

Gdje Hoggy pogrešno predstavlja da će određena skupina tvrditi kako postoji samo jedan faktor, a ne drugi, dok ja tvrdim da su oba moguća istovremeno. Naravno da ne oba nego puno njih, ali da ne cjepidlačimo dalje.

2 godine
protjeran
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

ajde šta brigate. i jedni i drugi ste u zabludi. veliki i bogati igrači će reči kad je dosta igre.

a onda se vračamo na staro sa jednom znatnom razlikom. dolazi nova pandemija. i to više njih. predvodnik će biti gripa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...
Maat kaže...

Evo iznad čovjek priča o transparentnosti zapada vs. Kina i Rusija. 

Zamislimo da si ti na vlasti što bi ostalo od tih zapadnih vrijednosti pod tvojom upravom. Zabraniti pristup internetu...

 Transparentnost je pojam koji se odnosi samo na institucije i nema nikakve veze s tvojim pravom na govor ili internet.

 

Sloboda govora se može ograničiti kada se lažima ugrožavaju drugi ljudi. Npr. ne smiješ u kinu vikati 'požar' ako ga nema.

 A tko je taj ko je arbitar istine? Mediji koji cenzuriraju "laz"? 

U demokratskom drustvu cenzure nema, ali se moze odgovarati za javno izreceno pred sudom

ako postoji kazneno djelo sto u pravilu nije iznosenje misljenja vec omlovazavanje drugih lazima ili

poticanje na zlocin. Tu se mora dokazati da je rijec o lazi na sudu koji se temelji na trodiobi vlasti i cini samo jednu granu iste.

Temelj slobode vase djece lezi u slobodi govora i pravu da se vas glas cuje.

Dakle drustvu u kojem facebook ne moze ukinuti account ako se ne slaze s izrecenim, ali sud moze naloziti brisanje sudski osporenih  tekstova i objavu demantija.

 

Koliko god se ne slagao s vasim misljenjem toliko bi branio pravo da ga javno imate.

Kad ga uzmu Vama jer se ne slazete sa mnom uzet ce ga i meni kad im ne bude odgovaralo sto govorim. 

Istina i znanost se ne boje propitkivanja i sumnje. Po tome cete uvijek rrazlikovati istinu od lazi i znanost od dogme.

Jednoumlje je poraz ljudskosti i smrt da covjecanstvo. Opasnije od svih nukearnih bombi i terorista skupa. Daleko opasnije od svih virusa i cjepiva skupa. Uistinu zalim ljude koji to ne razumiju.

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hoggy kaže...

 A tko je taj ko je arbitar istine? Mediji koji cenzuriraju "laz"? 

U demokratskom drustvu cenzure nema, ali se moze odgovarati za javno izreceno pred sudom

ako postoji kazneno djelo sto u pravilu nije iznosenje misljenja vec omlovazavanje drugih lazima ili

poticanje na zlocin. Tu se mora dokazati da je rijec o lazi na sudu koji se temelji na trodiobi vlasti i cini samo jednu granu iste.

 Razbacuješ se parolama o slobodi totalno bez ikakve veze sa stvarnošću. Ne postoji apsolutna sloboda. Živiš u uređenom društvu i moraš se držati nekog reda. Bug će ti cenzurirati pornografiju i sto drugih stvari, bez ikakvog dokazivanja na sudu. U restoran te neće pustiti bosog, u kinu moraš šutiti, pred blagajnom moraš stati u red, na semaforu moraš stati. O užasa, gdje su tvoje slobode.

 

Hoggy kaže...

Temelj slobode vase djece lezi u slobodi govora i pravu da se vas glas cuje.

Dakle drustvu u kojem facebook ne moze ukinuti account ako se ne slaze s izrecenim, ali sud moze naloziti brisanje sudski osporenih  tekstova i objavu demantija.

 Uopće ne shvaćaš što je sloboda. Temelj slobode je da se ljudi drže zakona. Ako si netko uzima pravo koje mu ne pripada, to druge, koji se drže zakona, čini neslobodnima. Ako netko nakon izgubljenih izbora pozove sljedbenike da napadnu parlament i promijene vlast - to je pokušaj oduzimanja slobode diktaturom. Ono, usred državnog udara, koji je sinonim za neslobodu, vi gledate u Facebook kao krivca jer pokušava spriječiti da se ponovi. Koliko puta treba biti pokušan udar prije nego se zaključi da to nije dobra stvar?

 

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...
Hoggy kaže...

 A tko je taj ko je arbitar istine? Mediji koji cenzuriraju "laz"? 

U demokratskom drustvu cenzure nema, ali se moze odgovarati za javno izreceno pred sudom

ako postoji kazneno djelo sto u pravilu nije iznosenje misljenja vec omlovazavanje drugih lazima ili

poticanje na zlocin. Tu se mora dokazati da je rijec o lazi na sudu koji se temelji na trodiobi vlasti i cini samo jednu granu iste.

 Razbacuješ se parolama o slobodi totalno bez ikakve veze sa stvarnošću. Ne postoji apsolutna sloboda. Živiš u uređenom društvu i moraš se držati nekog reda. Bug će ti cenzurirati pornografiju i sto drugih stvari, bez ikakvog dokazivanja na sudu. U restoran te neće pustiti bosog, u kinu moraš šutiti, pred blagajnom moraš stati u red, na semaforu moraš stati. O užasa, gdje su tvoje slobode.

 

Hoggy kaže...

Temelj slobode vase djece lezi u slobodi govora i pravu da se vas glas cuje.

Dakle drustvu u kojem facebook ne moze ukinuti account ako se ne slaze s izrecenim, ali sud moze naloziti brisanje sudski osporenih  tekstova i objavu demantija.

 Uopće ne shvaćaš što je sloboda. Temelj slobode je da se ljudi drže zakona. Ako si netko uzima pravo koje mu ne pripada, to druge, koji se drže zakona, čini neslobodnima. Ako netko nakon izgubljenih izbora pozove sljedbenike da napadnu parlament i promijene vlast - to je pokušaj oduzimanja slobode diktaturom. Ono, usred državnog udara, koji je sinonim za neslobodu, vi gledate u Facebook kao krivca jer pokušava spriječiti da se ponovi. Koliko puta treba biti pokušan udar prije nego se zaključi da to nije dobra stvar?

 

 

 Jel to zarazno, mislim ne razumjevanje? Ja sam govorio o slobodi govora , misljenja i pravu da te se cuje, jednoumlju vs pluralizmu.Facebook je upravo uzeo za pravo koje mu ne pripada u skladu sa svojom registriracijom tvrtke i zakonom ,a to je da zatvara accounte usera s kojima se ne slaze. To moze samo na sudski nalog ili privremeno ako utemeljeno smatra da korisnik krsi zakon iz koje dolazi sto tada mora prijaviti.  U to spada vrijedjanje i omalovazavanje drugih korisnika. 

Drugo, drzavni udar je kazneno djelo i da je Trump stvarao drzavni udar bio bi danas u zatvoru. Dakle sud je trebao zakljuciti da je rijec o dravnom udaru i dati nalog za zatvaranje accounta i Trumpa izmedju ostalog. Nisi ni ti ni medij ti koji odlucuju sto je posrijedi. Zato postoji trodioba vlasti .

Upravo to cini vladavinu prava i zakona ,a ne da svakao pise svoj zakon i ponasa se kao arbitar istine i kao sud. I ako je sud odbacio prijavu protiv Trumpa onda je ovo sto ti govoris kleveta. Potez Facebooka je presedan Ameriku i trebao bi zabrinuti svakog razumnog Amerikanca i covjeka na svijeu volio on ili ne Trumpa. Cenzura je protuzakonita. Sud donosi presude ili nalog ,a ne neki pojedinac ili tvrtka kako se sjeti. Ova godina je neminovno usla u povjest covjecanstva ali ne pozitivno  kako neki od vas misle zbog predrasuda.

Prije 4 godine mi nije bilo jasno kako je Trump dosao na vlast, a ove godine kako si je Amerika dozvolila ovakvu otvorenu  kradju izbora.Ne zato sto je to Trump rekao vec i brojni demokrati i nesporne brojne nepravilnosti.Svijet smrdi na Njemacku 1935te.

.Tvoja prestaju tamo gdje moja pocinju. Kad god se to ne postuje evo rata. U prevodu

Tijelo zene je njeno ne moje. Ti se cijepi pa si siguran ako tako zelis, a druge pusti da umru od covida ako zele.Ako nisi siguran nakon cjepljenja onda nemas pravo na covid putovnicu.

Ako jesi , covid putovnica ne treba. Dakle ne postojanje takvih isprava kao do sada garantiralo je tvoju i moju slobodu. Kad se predje granica .... razmisli malo...

6 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

 

Donirana plazma onih koji su prebolil kovid spasava zivote, al zanimljivo

cjepljeni ne mogu donirati plazmu. Navodno za svaku sigurnost. No bili su sigurni kad su cijepili nekog cija plazma sada nije dobra. Doslovno  god taknes covid pricu smrdi, medicinski, socijalno i ekonomski.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice