Balolo Setup Cockpit - Od stolara, za informatičar

poruka: 14
|
čitano: 5.792
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Balolo Setup Cockpit - Od stolara, za informatičar".
5 godina
offline
Balolo Setup Cockpit - Od stolara, za informatičar

Zanimljivo, skupo, lijepo

 

Nego, zanima me jesu li fotke iz članka fotke autorovg setupa? Ako da, radi li Davor u nekom neožbukanom prostoru ili je to neka moderna malerija koja imitira beton/žbuku?

 

Planiram renovirati radnu sobu pa primam ideje

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Balolo Setup Cockpit - Od stolara, za informat
encoding kaže...

Nego, zanima me jesu li fotke iz članka fotke autorovg setupa? Ako da, radi li Davor u nekom neožbukanom prostoru ili je to neka moderna malerija koja imitira beton/žbuku?

Vjerojatno čisti beton, moderno danas.

14 godina
online
Re: Balolo Setup Cockpit - Od stolara, za informat
Old Iggy kaže...
...

Vjerojatno čisti beton, moderno danas.

 Uvijek mi je osobno bilo fuj, bilo goli beton unutra ili vani vidjeti. 

Mozda zato sto ga se na balkanu imas prilike nagledati na mnostvu poluzavrsenih, polulegalnih i ilegalnih objekata...

Na zapadu to bas i ne ide tako pa je mozda njima iz toga razloga nekakva fora?

16 godina
offline
Balolo Setup Cockpit - Od stolara, za informatičar

Ovo povišeno postolje za monitore mi nikako ne leži... Oči bi trebale biti u ravnini negdje sa vrhom monitora, a ovako na postolju oči budu u ravnini sa dnom monitora što je loše i ergonomski, a i što se tiče prikaza na određenim panelima.

Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Balolo Setup Cockpit - Od stolara, za informat
@IllnuclearIII jest vala, nekad daaaavno kad su monitori bili manji tada je sa povišenjem gornji rub monitora bio na razini očiju. A danas sa ogromnim monitorima trebalo bi monitore prikratit 😁
14 godina
online
Re: Balolo Setup Cockpit - Od stolara, za informat
lllnuclearlll kaže...

Ovo povišeno postolje za monitore mi nikako ne leži... Oči bi trebale biti u ravnini negdje sa vrhom monitora, a ovako na postolju oči budu u ravnini sa dnom monitora što je loše i ergonomski, a i što se tiče prikaza na određenim panelima.

 Ovisi o visini stola, stolice/korisnika a i samog monitora. Moji idu gore dole bez problema....

Sto se tice police poprilicno skupo za ono sto nude ali zanimljivi dodatci. Iako kome je fora kvalitetno drvo to i kosta.

16 godina
offline
Re: Balolo Setup Cockpit - Od stolara, za informat
konjRR kaže...
Old Iggy kaže...
...

Vjerojatno čisti beton, moderno danas.

 Uvijek mi je osobno bilo fuj, bilo goli beton unutra ili vani vidjeti. 

Mozda zato sto ga se na balkanu imas prilike nagledati na mnostvu poluzavrsenih, polulegalnih i ilegalnih objekata...

Na zapadu to bas i ne ide tako pa je mozda njima iz toga razloga nekakva fora?

Ma to je cijeli trend, "exposed concrete".

Meni nekad funkcionira, nekad ne. Bilo samo zidovi bilo otvoreni stropovi s instalacijama itd.

14 godina
offline
Re: Balolo Setup Cockpit - Od stolara, za informat
30 eura za podmetac za salicu... Svabe stvarno na tripu... Tu dasku i 99 posto svega sam svatko napravi za 50-ak eura... I to sam mozda i puno rekao...
VenAtoR#2231
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.12.2023 16:51 (jocommb).
Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Balolo Setup Cockpit - Od stolara, za informat
Old Iggy kaže...
encoding kaže...

Nego, zanima me jesu li fotke iz članka fotke autorovg setupa? Ako da, radi li Davor u nekom neožbukanom prostoru ili je to neka moderna malerija koja imitira beton/žbuku?

Vjerojatno čisti beton, moderno danas.

 

Old Iggy kaže...
konjRR kaže...
Old Iggy kaže...
...

Vjerojatno čisti beton, moderno danas.

 Uvijek mi je osobno bilo fuj, bilo goli beton unutra ili vani vidjeti. 

Mozda zato sto ga se na balkanu imas prilike nagledati na mnostvu poluzavrsenih, polulegalnih i ilegalnih objekata...

Na zapadu to bas i ne ide tako pa je mozda njima iz toga razloga nekakva fora?

Ma to je cijeli trend, "exposed concrete".

Meni nekad funkcionira, nekad ne. Bilo samo zidovi bilo otvoreni stropovi s instalacijama itd.

 

Gadno 

16 godina
moderator
offline
Re: Balolo Setup Cockpit - Od stolara, za informat
encoding kaže...

Zanimljivo, skupo, lijepo

 

Nego, zanima me jesu li fotke iz članka fotke autorovg setupa? Ako da, radi li Davor u nekom neožbukanom prostoru ili je to neka moderna malerija koja imitira beton/žbuku?

 

Planiram renovirati radnu sobu pa primam ideje

 

Nisu, radi se o Balolovim press fotkama. Meni ti "betonski" zidovi izgledaju kao da prostor nije dovršen, od čega imam traume, obzirom da sam zadnjih godinu i kusur dana proveo u renovaciji kuće 

 

Osobno preferiram prirodne materijale - drvo, tkaninu i slično :) Evo dolje kako to izgleda kod mene, sam radni stol i ostatak kućnog ureda. Zapravo je više postavljen kao mali dnevni boravak, ali kaj ćeš, takva je priroda posla 

Radni stol danju Radni stol danju
Radni stol noću Radni stol noću
Never put Dolby on snake detectors.
16 godina
offline
Re: Balolo Setup Cockpit - Od stolara, za informat
ajimerej kaže...
@IllnuclearIII jest vala, nekad daaaavno kad su monitori bili manji tada je sa povišenjem gornji rub monitora bio na razini očiju. A danas sa ogromnim monitorima trebalo bi monitore prikratit 😁

 Pa onda ih je još gore postavit tako visoko na ovaj stol

5 godina
offline
Re: Balolo Setup Cockpit - Od stolara, za informat
Davor kaže...
encoding kaže...

Zanimljivo, skupo, lijepo

 

Nego, zanima me jesu li fotke iz članka fotke autorovg setupa? Ako da, radi li Davor u nekom neožbukanom prostoru ili je to neka moderna malerija koja imitira beton/žbuku?

 

Planiram renovirati radnu sobu pa primam ideje

 

Nisu, radi se o Balolovim press fotkama. Meni ti "betonski" zidovi izgledaju kao da prostor nije dovršen, od čega imam traume, obzirom da sam zadnjih godinu i kusur dana proveo u renovaciji kuće 

 

Osobno preferiram prirodne materijale - drvo, tkaninu i slično :) Evo dolje kako to izgleda kod mene, sam radni stol i ostatak kućnog ureda. Zapravo je više postavljen kao mali dnevni boravak, ali kaj ćeš, takva je priroda posla 

tnx, lijepo to izgleda. Vidim imaš akustičke panele, to je sad dosta popularno. Oni su prvenstveno dekorativni ili ? 

 

 

Što je izvor ovog narančasto-plavog svijetla iza monitora? 

 

 

16 godina
moderator
offline
Re: Balolo Setup Cockpit - Od stolara, za informat
encoding kaže...

tnx, lijepo to izgleda. Vidim imaš akustičke panele, to je sad dosta popularno. Oni su prvenstveno dekorativni ili ? 

 

 

Što je izvor ovog narančasto-plavog svijetla iza monitora? 

 

 

Fala, i ja sam jako zadovoljan!  Akustički paneli na zidu iza zvučnika ispod sebe imaju podkonstrukciju i 10 centimetara kamene vune, razvučeni su preko cijelog zida i u kutovima. Tako da nisu samo za ukras, nego se radi o golemom apsorberu. Paneli iznad kauča (to je nasuprotni zid) su GIK Acousticsovi apsorberi/difuzori iz linije Alpha 6a (tri komada 120x60 cm, 15 centimetara debljine, punjeni kamenom vunom). Prostor se koristi, među ostalim, za testiranje zvučnika (i guštanje), otuda potreba za pravim akustičkim tretmanom. Reverb je potpuno eliminiran (bio je grozan prije tretiranja) i u sobi je jako ugodno boraviti zbog tog osjećaja "prigušenosti" zvukova, a sad bih još morao riješiti modalitete na oko 60 Hz, koji mi otežavaju testiranje zvučnika s velikim membranama (preko 6,5"), jer dolazi do ekstremnog napuhavanja basa. Zvučnici s 5,25" membranama zvuče vrhunski. Trenutačno su unutra "moji" KEF-ovi floorstanderi s četiri 5,25" membrane (dvije aktivne i dva pasivna radijatora) i KEF-ov subwoofer KC62. To zvuči moćno i nema nikakvih problema sa stojnim valovima. No ipak ću morati dodati još malo tretmana, jer se ne mogu ograničiti na testiranje manjih zvučnika. Možda iduće godine, nemam više para, potrošio sam sve na Balolo 

 

Iza monitora su dva Philips Hue Play Light Bara. Recenzirao sam i njih, bit će opis objavljen uskoro, je li tako Miro

Never put Dolby on snake detectors.
16 godina
offline
Balolo Setup Cockpit - Od stolara, za informatičar

Posjetio furnir i željezariju i napravio sam 2 poveća radna "cockpita". Osim što su prilagođeni do milimetra, koštali su neusporedivo manje. 
To je toliko jednostavan tip "namještaja" da stvarno neznam kako ima ljudi... u stvari znam - još prije 20tak godina ostao sam u nevjerici kad sam shvatio da ima mojih vršnjaka koji u životu nisu konstruktivno koristili kliješta, čekić, pilu, odvijač, francuski ključ... a kamoli brusilicu, tračnu pilu, bušilicu ili aparat za varenje. 
mogu samo zamisliti koliko su nesposobni, kržljavi i klempavi današnji "z generacijalci" - vjerojatno kao pekinezeri u sibirskoj tajgi. 

Old Iggy kaže...
konjRR kaže...
Old Iggy kaže...
...

Vjerojatno čisti beton, moderno danas.

 Uvijek mi je osobno bilo fuj, bilo goli beton unutra ili vani vidjeti. 

Mozda zato sto ga se na balkanu imas prilike nagledati na mnostvu poluzavrsenih, polulegalnih i ilegalnih objekata...

Na zapadu to bas i ne ide tako pa je mozda njima iz toga razloga nekakva fora?

Ma to je cijeli trend, "exposed concrete".

Meni nekad funkcionira, nekad ne. Bilo samo zidovi bilo otvoreni stropovi s instalacijama itd.

 Pa taj trend je star 80 godina, zove se brutalizam, a naše komunjare iz tog doba su ga obožavale
https://hr.wikipedia.org/wiki/Brutalizam
:)

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.12.2023 21:09 (overhaul).
Moj PC  
3 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice