Želiš li pisati za Bug? Postani naš suradnik!

poruka: 48
|
čitano: 14.197
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Želiš li pisati za Bug? Postani naš suradnik!".
11 godina
offline
Želiš li pisati za Bug? Postani naš suradnik!

Cemu ovo pljuvanje?

Pa ovo je vrhunska prilika za ekipu da se vise "utopi" u ono sto voli i pritom i nesto zaradi 🥂

Moj PC  
18 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Želiš li pisati za Bug? Postani naš suradnik!
Bas to htjedoh reci...

Cemu negativnost, meni je npr ideja interesantna, vjerujem i mnogima.
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
6 0 hvala 2
16 godina
moderator
offline
Želiš li pisati za Bug? Postani naš suradnik!

Bez brige, svi koji se misle zabavljati trolanjem na račun ove objave, dobit će priliku malo odmoriti od foruma.

 

...
Moj PC  
28 4 hvala 4
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Želiš li pisati za Bug? Postani naš suradnik!
Da li tražite nekog za video edit(Premiere)?
15 godina
offline
Re: Želiš li pisati za Bug? Postani naš suradnik!
Damir22 kaže...
Bas to htjedoh reci...

Cemu negativnost, meni je npr ideja interesantna, vjerujem i mnogima.

 moram priznati, dolazim u blagu napast. no jednako tako mislim kako bi bug izravno pozvao/predložio suradnju onom forumašu koji im je, s njihova motrišta, "perspektivan" (tipa, lupam napamet, Friday i bla). hm ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
3 godine
odjavljen
offline
Re: Želiš li pisati za Bug? Postani naš suradnik!
Puno radno vrijeme ili honorarno? Ima li kakvih drugih pozicija, urednik, bussines developer?
16 godina
moderator
offline
Re: Želiš li pisati za Bug? Postani naš suradnik!
silvio3105 kaže...
Da li tražite nekog za video edit(Premiere)?

Ne. 

veliki pero kaže...
Puno radno vrijeme ili honorarno? Ima li kakvih drugih pozicija, urednik, bussines developer?

 Pa jesi li pročitao objavu (koju komentiraš)?

Obrati pozornost na podnaslov i prvu rečenicu.

 

 

...
8 godina
offline
Re: Želiš li pisati za Bug? Postani naš suradnik!
Ajar - takodjer, u napasti, ali takodjer, i ovo drugo sto si napisao....

No ne vidjeh nigdje neki rok za prijavu?
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Želiš li pisati za Bug? Postani naš suradnik!

Prijavljujem se Miro. Već je par mojih tekstova bilo objavljenoi u Bug magazinu a i pisao sam za jedan ugašeni magazin iz Bih

Pošašelj sve na datu adresu.

Moj PC  
7 0 hvala 0
3 godine
offline
Želiš li pisati za Bug? Postani naš suradnik!

Vau super eto prave prilike za super popularne forumaše koji vole čavrljati

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Želiš li pisati za Bug? Postani naš suradnik!
Damir22 kaže...
Ajar - takodjer, u napasti, ali takodjer, i ovo drugo sto si napisao....

No ne vidjeh nigdje neki rok za prijavu?

 Nije stavljen neki kruti rok jer ćemo ovu obavijest vjerojatno s vremena na vrijeme opet povremeno 'dizati' na naslovnici weba, tijekom idućih mjeseci...

 

Naravno, ukoliko su u idućih nekoliko tjedana javi više potencijalno genijalnih suradnika, za to više neće biti potrebe!

...
14 godina
offline
Želiš li pisati za Bug? Postani naš suradnik!

:)

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Želiš li pisati za Bug? Postani naš suradnik!
Evo jos jedan se javlja, pa ukoliko se ukaze potreba i prilika, posaljem sto treba od "lika i dijela" svojega ;)
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Želiš li pisati za Bug? Postani naš suradnik!

Eto ga na. Mlad sam duhom, ali ne i tijelom. Mozda, ako ubacite xxx rubriku u casopis. Cisto da napravim test koja stranica ima najbolju ponudu. Skupilo se iskustva ovih godina

 
17 0 hvala 0
14 godina
offline
Želiš li pisati za Bug? Postani naš suradnik!

Evo da predložim cijenjene kolege Ajara za satirični i komični dio sadržaja a kolegu ihush-a da piše detaljna uputstva za rješavanje raznih hardverskih i softverskih problema (obezbijedite mu dovoljno prostora na serveru ).

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
15 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Želiš li pisati za Bug? Postani naš suradnik!

-jedino ako se google ponudi kao data-farma pokrovitelj.. ostali nemaju dovoljno resursa :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Želiš li pisati za Bug? Postani naš suradnik!

možda sam fulao football sa ovim postom ali...

 

...jel bi bilo interesantno ekipi koja je na ovom forumu/čita BUG...zapravo stvarno implementiranje programa 2D/3D u raznim strukama?

Oduvijek sam mislio da u BUG-u fali (izuzev programiranja) stvarnih slučajeva, hintova, rješenja problema, shortcuta raznih 2D/3D alata...ali doslovno nekih konkretnih primjera iz struka.

 

trenutno u rukama imam konkretnog iskustva sa preko 5 3D alata i svaki sam koristio u struci i za svaki bih vjerojatno našao neki konkretni primjer problematike i rješenje.

struke kao građevina i strojarstvo su stvarno širokog spektra i kod svakog se koriste hrpa računalnih alata...vjerujem da bi se našlo za svakog ponešto.

 

CATIA, AutoCAD (makar kome je to zanimljivo XD ), SolidWorks, Solid Edge, Revit, BIM360, MEP, AutoCAD Plant 3D, 3D skeniranje (ali large scale), Maya...

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.6.2022 22:42 (MasterG).
16 godina
offline
Re: Želiš li pisati za Bug? Postani naš suradnik!
MasterG kaže...

možda sam fulao football sa ovim postom ali...

 

...jel bi bilo interesantno ekipi koja je na ovom forumu/čita BUG...zapravo stvarno implementiranje programa 2D/3D u raznim strukama?

Oduvijek sam mislio da u BUG-u fali (izuzev programiranja) stvarnih slučajeva, hintova, rješenja problema, shortcuta raznih 2D/3D alata...ali doslovno nekih konkretnih primjera iz struka.

 

trenutno u rukama imam konkretnog iskustva sa preko 5 3D alata i svaki sam koristio u struci i za svaki bih vjerojatno našao neki konkretni primjer problematike i rješenje.

struke kao građevina i strojarstvo su stvarno širokog spektra i kod svakog se koriste hrpa računalnih alata...vjerujem da bi se našlo za svakog ponešto.

 

CATIA, AutoCAD (makar kome je to zanimljivo XD ), SolidWorks, Solid Edge, Revit, BIM360, MEP, AutoCAD Plant 3D, 3D skeniranje (ali large scale), Maya...

 U neku ruku bi bilo zanimljivo, no mislim da je tu problem u prevelikoj specifičnosti tih primjera. Profesionalcima bi takvi članci bili prošlogodišnji snijeg, a početnicima i kućnim DIYerima ti alati baš i nisu pristupačni (barem legalno).

Npr. osobno bi mi bio zanimljiv tutorial za 3D modeliranje u nekom free (ili barem free za kućne korisnike) alatu. Tipa FreeCAD, TinkerCAD ili nešto u tom stilu pošto su 3D printeri prilično dostupni pa nije loše znati kako si izmodelirati neku stvar i isprintati. 
Znam nešto smodelirati, ali koliko je to po P.S.-u, a koliko metodom uzaludnih pokušaja, bi se dalo raspraviti 😅

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Želiš li pisati za Bug? Postani naš suradnik!
Rađe uzmi Mayu i Fusion 360.
15 godina
offline
Re: Želiš li pisati za Bug? Postani naš suradnik!
Solo761 kaže...

 U neku ruku bi bilo zanimljivo, no mislim da je tu problem u prevelikoj specifičnosti tih primjera. Profesionalcima bi takvi članci bili prošlogodišnji snijeg, a početnicima i kućnim DIYerima ti alati baš i nisu pristupačni (barem legalno).

Npr. osobno bi mi bio zanimljiv tutorial za 3D modeliranje u nekom free (ili barem free za kućne korisnike) alatu. Tipa FreeCAD, TinkerCAD ili nešto u tom stilu pošto su 3D printeri prilično dostupni pa nije loše znati kako si izmodelirati neku stvar i isprintati. 
Znam nešto smodelirati, ali koliko je to po P.S.-u, a koliko metodom uzaludnih pokušaja, bi se dalo raspraviti 😅

 Mislim da je prošle godine (ili prije dvije) bio tutorial za Fusion360. Njega možeš uzeti besplatno (fusion360 for personal use).

Evo potrudio sam se malo i pronaći. 

 BUG TV kanal na youtube-u

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.6.2022 9:17 (steve90).
16 godina
moderator
offline
Želiš li pisati za Bug? Postani naš suradnik!

Svi prijedlozi suradnje su dobrodošli i potencijalno zanimljivi, ali da malo pojasnim - primarno tražimo skrivene talente za ozbiljnije bavljenje hardverskim temama (od procesora, matičnih, grafičkih kartica, preko PC periferije, monitora, laptopa, do mobitela i televizora), ljude koji uz tehničko znanje i pismenost imaju senzibiliteta za tehnološke trendove i prepoznaju teme koje su zanimljive mlađim generacijama.

...
Moj PC  
8 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Želiš li pisati za Bug? Postani naš suradnik!
Solo761 kaže...
MasterG kaže...

možda sam fulao football sa ovim postom ali...

 

...jel bi bilo interesantno ekipi koja je na ovom forumu/čita BUG...zapravo stvarno implementiranje programa 2D/3D u raznim strukama?

Oduvijek sam mislio da u BUG-u fali (izuzev programiranja) stvarnih slučajeva, hintova, rješenja problema, shortcuta raznih 2D/3D alata...ali doslovno nekih konkretnih primjera iz struka.

 

trenutno u rukama imam konkretnog iskustva sa preko 5 3D alata i svaki sam koristio u struci i za svaki bih vjerojatno našao neki konkretni primjer problematike i rješenje.

struke kao građevina i strojarstvo su stvarno širokog spektra i kod svakog se koriste hrpa računalnih alata...vjerujem da bi se našlo za svakog ponešto.

 

CATIA, AutoCAD (makar kome je to zanimljivo XD ), SolidWorks, Solid Edge, Revit, BIM360, MEP, AutoCAD Plant 3D, 3D skeniranje (ali large scale), Maya...

 U neku ruku bi bilo zanimljivo, no mislim da je tu problem u prevelikoj specifičnosti tih primjera. Profesionalcima bi takvi članci bili prošlogodišnji snijeg, a početnicima i kućnim DIYerima ti alati baš i nisu pristupačni (barem legalno).

Npr. osobno bi mi bio zanimljiv tutorial za 3D modeliranje u nekom free (ili barem free za kućne korisnike) alatu. Tipa FreeCAD, TinkerCAD ili nešto u tom stilu pošto su 3D printeri prilično dostupni pa nije loše znati kako si izmodelirati neku stvar i isprintati. 
Znam nešto smodelirati, ali koliko je to po P.S.-u, a koliko metodom uzaludnih pokušaja, bi se dalo raspraviti 😅

Donekle se slažem da su takvi "problemi" specifični...ali su i stručni u tom pogledu.

Al ima jako puno mlađe ekipa studenata koji prate BUG, a tehničke su struke...sigurno bi im to dobro došlo.

Na kraju krajeva jedan problem u 3D modeliranju, usudio bih se reći, ima hrpu rješenja...poticaj za diskusiju.

Nije isto izmodelirati/napraviti model/nacrt, za concept dizajn, detail design, impelmentaciju/proizvodnju.

Sve su to različiti stadiji jednog "projekta" i svaki sa različitim LOD-em i potrebama.

 

Evo jedan banalni primjer za koji bih rekao da je specifičan za struku, a opet svakome dobro dođe i svatko se barem jednom susretne sa time.

Preuređenje stana/kuće...nacrtat bazičnu kuhinju sa elementima, utičnice, ugradbeni ormar, MEP...znam svi to mogu i na papiru nacrtat otprilike...al ovdje pričamo upravo o modernoj tehnologiji i korištenju iste.

Kroz nekih 12mj bi se moglo napraviti 12 tutoriala za jedan manji stan...od A-Ž rekao bih.

 

Ali ako ćemo baš o stvarima za korisnim za jednog "prosječnog korisnika"...tko doma testira hardver?

Rekao bih da je to čak još više specifično.

Sigurno više ljudi koristi razne 2D/3D alate i to na n-tu potenciju više ljudi...što iz zabave što iz privatne ili profesionalne potrebe.

 

Samo prijedlog...iako sam pročitao u članku da traže harverske entuzijaste pa sve ovo što pišem definitivno ne spada u te vode :)

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
8 godina
offline
Re: Želiš li pisati za Bug? Postani naš suradnik!
U svakom slucaju, bas kao i dame, bug ovdje bira, no cak i to biranje treba biti uz neko "testno testiranje", svi smo mi za sebe vrhunski tekstopisci, hardver entuzijasti, i slicno, no, dali se tako divni i svestrani uopce uklapamo u ovu bug ideju/inicijativu....

Mislim da nemamo kredibiliteta za to procjeniti, osim onog da smo si svi divni ;)
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Želiš li pisati za Bug? Postani naš suradnik!

Ekipu zanimaju najave,opisi,recenzije novih mobitela,grafa,procova,tableta,televizora,tipkovnica,misheva.

Mislim da nazalost nemamo niti jednog forumasa koji bi svojim interesima pokrio sve to ali BUG ekipa trazi vise suradnika pa se moze pokrit sira lepeza proizvoda/tema.

Sto se tice nekih specificnih pc tema te autore vec imaju,barem sam takvog dojma.

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Želiš li pisati za Bug? Postani naš suradnik!
Tocno to.....

No, sama (moja,tvoja,necija) tvrdnja da je netko rodjen za to nije mjerodavna, opet bug treba procjeniti, ili neki testni tekst odraditi s xy osobom(ama).....

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Želiš li pisati za Bug? Postani naš suradnik!
Miro kaže...

Svi prijedlozi suradnje su dobrodošli i potencijalno zanimljivi, ali da malo pojasnim - primarno tražimo skrivene talente za ozbiljnije bavljenje hardverskim temama (od procesora, matičnih, grafičkih kartica, preko PC periferije, monitora, laptopa, do mobitela i televizora), ljude koji uz tehničko znanje i pismenost imaju senzibiliteta za tehnološke trendove i prepoznaju teme koje su zanimljive mlađim generacijama.

I'm IN. Meni ne treba nvac. Dovoljna mi je jedna pretplata Bug-a kao honorar.

Glavna tema mi je CPU-a, chartovi i to biti će sve fino servisirano. Neću kao Davor reći da na Alderu nema AVX-512 instrukcija da se uštedi na tranzistorima. AVX-512 instrukcije su tu ali ih je primjerice Intel onemogućio.

Odmha kao sledeći broj testiram PCIe karticu za primanje SIM kartica a budući da je Windows de facto jedan veliki mobitel eto to nije loše za početak.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.6.2022 16:56 (Envy).
9 godina
offline
Re: Želiš li pisati za Bug? Postani naš suradnik!
Envy kaže...
Miro kaže...

Svi prijedlozi suradnje su dobrodošli i potencijalno zanimljivi, ali da malo pojasnim - primarno tražimo skrivene talente za ozbiljnije bavljenje hardverskim temama (od procesora, matičnih, grafičkih kartica, preko PC periferije, monitora, laptopa, do mobitela i televizora), ljude koji uz tehničko znanje i pismenost imaju senzibiliteta za tehnološke trendove i prepoznaju teme koje su zanimljive mlađim generacijama.

I'm IN. Meni ne treba nvac. Dovoljna mi je jedna pretplata Bug-a kao honorar.

Glavna tema mi je CPU-a, chartovi i to biti će sve fino servisirano. Neću kao Davor reći da na Alderu nema AVX-512 instrukcija da se uštedi na tranzistorima. AVX-512 instrukcije su tu ali ih je primjerice Intel onemogućio.

Odmha kao sledeći broj testiram PCIe karticu za primanje SIM kartica a budući da je Windows de facto jedan veliki mobitel eto to nije loše za početak.

 Jebiga, moras i AMD pisati. Ne moze samo Intel.

8 godina
offline
Re: Želiš li pisati za Bug? Postani naš suradnik!
Evo, ja cu amd...... ;)

Dobrovoljno se javljam.
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Želiš li pisati za Bug? Postani naš suradnik!
Envy kaže...
Miro kaže...

Svi prijedlozi suradnje su dobrodošli i potencijalno zanimljivi, ali da malo pojasnim - primarno tražimo skrivene talente za ozbiljnije bavljenje hardverskim temama (od procesora, matičnih, grafičkih kartica, preko PC periferije, monitora, laptopa, do mobitela i televizora), ljude koji uz tehničko znanje i pismenost imaju senzibiliteta za tehnološke trendove i prepoznaju teme koje su zanimljive mlađim generacijama.

I'm IN. Meni ne treba nvac. Dovoljna mi je jedna pretplata Bug-a kao honorar.

Glavna tema mi je CPU-a, chartovi i to biti će sve fino servisirano. Neću kao Davor reći da na Alderu nema AVX-512 instrukcija da se uštedi na tranzistorima. AVX-512 instrukcije su tu ali ih je primjerice Intel onemogućio.

Odmha kao sledeći broj testiram PCIe karticu za primanje SIM kartica a budući da je Windows de facto jedan veliki mobitel eto to nije loše za početak.

 Tvoja je najveca mana osim one sto pokupis hrpetinu minusa sto nisi u Zagrebu. Trebaju ljude koji ce to raditi kod njih u tzv. laboratoriju. Iskreno meni je zao sto ovakva tema nije isla kada sam bio daleko mladji, jer u to vrijeme useneta bila je hrpa ljudi koja se kuzila u materiju. Doduse, pokupili su neke moje poznanike u to vrijeme da rade na recenzijama, ali oni objektivno nikada nisu bili za recenzije, vec su vise bili za sloziti neki dobru pricu.

7 godina
offline
Re: Želiš li pisati za Bug? Postani naš suradnik!
SamoPitam3 kaže...

Eto ga na. Mlad sam duhom, ali ne i tijelom. Mozda, ako ubacite xxx rubriku u casopis. Cisto da napravim test koja stranica ima najbolju ponudu. Skupilo se iskustva ovih godina

 Šta ne bi bilo bolje testirati hardverski, a ne tu neke stranice ... ? Ako treba hardverski ... 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice