Nakon rekordne narudžbe vozila, Tesla vrijedi prek

poruka: 175
|
čitano: 45.115
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nakon rekordne narudžbe vozila, Tesla vrijedi prek".
12 godina
offline
Re: Nakon rekordne narudžbe vozila, Tesla vrijedi
Koliko glup moraš biti da linkaš članak koji Model 3 svrstava u premium automobile?
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nakon rekordne narudžbe vozila, Tesla vrijedi
BlueMax kaže...
Koliko glup moraš biti da linkaš članak koji Model 3 svrstava u premium automobile?

 Zasto?

 

Koliko vidim, BroccDaRock je linkao clanak da je Tesla zgazila ne premium klasu, nego luksuznu klasu u SAD-u! Pazi ne pomela, nego zgazila, silovala! 

Pa ljudi moji o cemu mi uopce diskutiramo. Kad je to auto koji spada u nekakvu srednju klasu u stanju napraviti luksuznoj klasi, sto li je tek u stanju napraviti srednjem i nizem segmentu dugorocno? ICE industriju ceka bankrot za bankrotom, bit ce to bolno gledat za mnoge... ali jbg, sto je tu je.

16 godina
offline
Re: Nakon rekordne narudžbe vozila, Tesla vrijedi
=XFX=PlayHard kaže...
BlueMax kaže...
Koliko glup moraš biti da linkaš članak koji Model 3 svrstava u premium automobile?

 Zasto?

 

Koliko vidim, BroccDaRock je linkao clanak da je Tesla zgazila ne premium klasu, nego luksuznu klasu u SAD-u! Pazi ne pomela, nego zgazila, silovala! 

Pa ljudi moji o cemu mi uopce diskutiramo. Kad je to auto koji spada u nekakvu srednju klasu u stanju napraviti luksuznoj klasi, sto li je tek u stanju napraviti srednjem i nizem segmentu dugorocno? ICE industriju ceka bankrot za bankrotom, bit ce to bolno gledat za mnoge... ali jbg, sto je tu je.

Shvaćaš li ti uopće ikakve osnove?

Po čemu je to Tesla ikoga zgazila? Uspoređiati Teslu s premiumom / luksuznom klasom? Pobogu?!? Alo?!?

14 godina
offline
Nakon rekordne narudžbe vozila, Tesla vrijedi prek

ajde malo se smiri, duboko udahni i procitaj sto sam napisao jos jednom. Pa onda ponovno i tako sve dok ti sustina mog komentara ne sjedne u glavu. 

 

Nitko ne usporedjuje Teslu s luksuznom klasom, ali kao sto vidis, trziste kaze drugacije. Za mene osobno Tesla ne spada u luksuznu klasu, a zbog Tesle u SAD-u pada prodaja upravo te kategorije drugih proizvodjaca. To ne kazem ja, to kazu sluzbene brojke. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nakon rekordne narudžbe vozila, Tesla vrijedi
=XFX=PlayHard kaže...

Koliko glup moras bit da usporedjujes BMW iX kojem je pocetna cijena 85 tisuca dolara (znaci pola opreme nema za te novce). Ako hoces da taj auto lici na nesto, onda ces doc barem do 100k, ako ne i vise. BMW ne radi profit na elektricnim vozilima i tko zna kad ce. 

 

S druge strane imas Teslu Model 3 kojem je pocetna cijena oko 43k, od opreme ima sve sto i najskuplja varijanta.

iX je tu samo igrom slucaja jer je bio dostupan taj dan za uzet.

i4 kosta 55k u njemackoj, sto je identicna cijena midrange modela 3.

i4 isto tako smelje model 3/Y koju teslu u bilo cemu (na stranu pola sekunde 0-100kmh, to su price za srednjoskolce), pogotovo interijeru.

a kaj se tice "pojavnosti" tesle na cestama, u minkenu di zivim vise ima korejskih, njemackih pa i francuskih EV nego tesli.

 

isto tako vjeruj, da su legacy firme prije 10 godina vidle da ima kruha u masovnoj proizvodnji EV vec bi to napravile, njima je tranzicija ponesto drukcija nego tesli koja je od prvog dana EV.

legacy proizvodjaci imaju know how i tranzicija ce biti relativno lagana, dok tesla npr ne zna panele u interijeru poklikat a da ne ispadnu iz lezista, i to 12+ godina ne znaju usavrsit.

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2023 11:34 (nixass).
16 godina
offline
Re: Nakon rekordne narudžbe vozila, Tesla vrijedi
=XFX=PlayHard kaže...

ajde malo se smiri, duboko udahni i procitaj sto sam napisao jos jednom. Pa onda ponovno i tako sve dok ti sustina mog komentara ne sjedne u glavu. 

 

Nitko ne usporedjuje Teslu s luksuznom klasom, ali kao sto vidis, trziste kaze drugacije. Za mene osobno Tesla ne spada u luksuznu klasu, a zbog Tesle u SAD-u pada prodaja upravo te kategorije drugih proizvodjaca. To ne kazem ja, to kazu sluzbene brojke. 

Ti ili besmisleno trolaš ili stvarno ne razumiješ osnove osnova.

S jedne strane se "ne uspoređuje s luksuznom klasom", s druge strane kažeš "tržište kaže svoje". Iliti, Tesla se prodaje kao vozila pojedinog proizvođača luksuznih vozila, što je samo po sebi loše za Teslu, koja praktički nema luksuzno vozilo.

S druge strane kažeš "Ono sto Tesla zeli postati dugorocno je biti novi Golf, ili biti nova Toyota Corolla.". Shvaćaš li da se prodaje n puta lošije od istih?

14 godina
offline
Re: Nakon rekordne narudžbe vozila, Tesla vrijedi

Evo vidis tu jako puno ljudi razmislja slicno ko ti i to je ono sto je pogresno da ne moze biti vise. 

 

Tako su i pred 10 godina mislili i najavljivali da legacy kompanije, divovi poput japanske Toyote i americkog GM-a, mogu samljet Teslu kad god to pozele. Dovoljno je samo da pucnu prstima, i proizvodit ce milijune BEV-a globalno. 

 

10 godina je proslo, a rezultate vidimo. Toyota je prodala nekoliko tisuca BEV-a za cijelu 2022., GM je takodjer tu negdje. 

GM muku muci s opozivima Bolta, opozvali su 140 tisuca jer baterije spontano gore, ne mogu se sastat sami sa sobom. 

S druge strane Toyota je imala ogromnih problema sa svojim prvim BEV-om bz4x kojem su dolovno otpadali kotaci u voznji, taj problem nisu mogli rijesiti nekoliko mjeseci. 

Ali da, oni imaju taj stoljetni know how, vidim ide im odlicno, bas kako su eksperti ukljucujuci i komentatore poput tebe i najavljivali. 

 

Baterijsko elektricno vozilo je potpuno drugacija zvijer s obzirom na klasicno ICE vozilo. Kako za proizvodnju ICE-a postoji krivulja ucenja, tako i za BEV postoji. Ne mozes na preskokce doci do milijuna proizvedenih modela i redukcije cijene. Moras ici postepeno! 

 

Toyota ce 2030. ukupno prodati mozda 2 milijuna BEV-a i FCEV-a kombinirano. To ce im biti domet. Za to vrijeme Tesla ce biti na 10 milijuna ili vise. Kineski BYD isto tako. Gotovo je s legacy pricom, postaju irelevantni. 

 

CNBC je jucer objavio odlican video na temu Toyote i njigovog zaostajanja u BEV utrci, pa preporucam pogledati... 

https://www.youtube.com/watch?v=PeXpY-p5NsM&ab_channel=CNBC 

15 godina
offline
Re: Nakon rekordne narudžbe vozila, Tesla vrijedi
Old Iggy kaže...

Po čemu je to Tesla ikoga zgazila?

 

pa sad, ovaj, zgazila, jelte...

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
offline
Re: Nakon rekordne narudžbe vozila, Tesla vrijedi
wyks kaže...

 pa sad, ovaj, zgazila, jelte...

 

14 godina
offline
Nakon rekordne narudžbe vozila, Tesla vrijedi prek

Razumijem da ste hejteri decki, ali koliko god da hejtate i lazete sami sebe, ne mozete time nista promijeniti. 

 

Konkurencija je doslovno zgazena, ponizena, pometena, nazovite to kako hocete... tj. konkurencija ni ne postoji u ovom trenutku, Tesla je svijet za sebe. 

 

"Tesla Model Y was Europe’s best selling car for the second straight month in December, Model 3 second"

https://driveteslacanada.ca/model-y/tesla-model-y-was-europes-best-selling-car-for-the-second-straight-month-in-december/

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Nakon rekordne narudžbe vozila, Tesla vrijedi prek

Dok za to vrijeme stoljetni know how VW-a i Audija nastavlja impresionirati, po novome vise ne ukljucuju toplinske pumpe u Q4-etron, ID4 i ID3.

 

Kazu fali im primitivnih cipova jer na novu arhitekturu jos nisu presli. To je ta dominacija, to je ta Teslina konkurencija. Sad svaki idiot koji kupi navedene modele ostaje bez najbitnijeg dijela modernog elektricnog automobila, a to je dizalica topline. Zimi je takav auto skoro pa neupotrebljiv. Ali izgleda da vrijedi tih para... 

 

https://driveteslacanada.ca/news/audi-stops-including-heat-pumps-in-q4-e-tron-due-to-semiconductor-supply-shortages/

 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nakon rekordne narudžbe vozila, Tesla vrijedi
=XFX=PlayHard kaže...

Konkurencija je doslovno zgazena, ponizena, pometena, nazovite to kako hocete... tj. konkurencija ni ne postoji u ovom trenutku, Tesla je svijet za sebe. 

 

"Tesla Model Y was Europe’s best selling car for the second straight month in December, Model 3 second"

I, je li prestigla Sandero?

12 godina
offline
Nakon rekordne narudžbe vozila, Tesla vrijedi prek

Opet glupost. U 2022 godini u Americi Ford je samo F seriju prodao 50% više nego svi modeli Tesle zajedno a Amerika je Teslino najveće tržište. Globalno po prodaji je Tesla tek 10. proizvođač.

U Europi je čak i Dacia ispred Tesle. To što oni nisu 6 mjeseci mogli isporučiti ni jedan automobil pa se onda hvale prodajom u jednom mjesecu je priča za malu djecu. Ukupno u godini dana ne ulaze ni u prvih 10.

Podaci o prodaji u Americi, Europi, svijetu... su javno dostupni. Toyota ne zaostaje u razvoju BEV automobila. Razvoj je uspordan s njihovom poslovnom politikom. Zaostaje netko ko nešto obeća pa godinama ne ispunjava. Toyotin fokus su hibridi i tu im nitko nije ni blizu. Toyota je u 2022 prodala 7.5 milijuna automobila. Tesla 450 000. 

 

 
8 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nakon rekordne narudžbe vozila, Tesla vrijedi
Old Iggy kaže...
=XFX=PlayHard kaže...

Konkurencija je doslovno zgazena, ponizena, pometena, nazovite to kako hocete... tj. konkurencija ni ne postoji u ovom trenutku, Tesla je svijet za sebe. 

 

"Tesla Model Y was Europe’s best selling car for the second straight month in December, Model 3 second"

I, je li prestigla Sandero?

 Ne. Ukuno svi modeli nisu prestigli jedan model jednog ogranka Renaulta.

Model Y je globalno prodan u manje primjeraka nego Sandero samo u Europi.

to je to silovanje, ponižavanje, pometavanje.... ono kad jedan Rumunj prejebe cijelu ovu šuplju filozofiju. No kad već ne rasturaju u prodaji tu je tržište dionica da ih izvuče. Ili ne? Možda povlačenje s tržišta dionica? To je sad in.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2023 15:53 (BlueMax).
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Nakon rekordne narudžbe vozila, Tesla vrijedi
Vadi ti to dok ti se ne stvori minus ispred tih 40x
3 godine
offline
Re: Nakon rekordne narudžbe vozila, Tesla vrijedi
BlueMax kaže...
Koliko glup moraš biti da linkaš članak koji Model 3 svrstava u premium automobile?

 Ukucaj u Google "Tesla Takes Top Spot in US Luxury Car Sales" i dobiti ćeš barem 30 članaka s istim ili sličnim naslovom. Ali naravno, ti sigurno znaš bolje od njih? I bolje od samog tržišta koje je odlučilo da će radije platiti luxury range cijenu za Teslu nego za BMW? Premda se i meni to činilo nemoguće, Tesla je očigledno redefinirala taj tržišni segment i takvi kupci će danas radije platiti "ono nešto" što ima Tesla, nego BMW điđe. Tebi je to kao forumaškom stručnjaku možda iracionalno, ali za nekoga tko investira u dionice bi naravno bilo suludo ići kontra tržišta.

Ruhe im Puff
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Nakon rekordne narudžbe vozila, Tesla vrijedi
Koje to điđe miđe ima Tesla, a da BMW nema?
Btw u US and A EU vozila (pogotovo Švabska) su rijetka jer Ameri smatraju da brzo krepavaju i sl. barem je tak bilo.
12 godina
offline
Re: Nakon rekordne narudžbe vozila, Tesla vrijedi
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nakon rekordne narudžbe vozila, Tesla vrijedi
Upiši Spiderman vs Superman isto svašta piše.
Ko god se vozio u luksuznom autu i u Tesli na takve članke se može samo nasmijati. Moj auto puno je luksuzniji od Tesle a ne spada u kategoriju luksuznih automobila. Čak ni kategoriju ispod.
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nakon rekordne narudžbe vozila, Tesla vrijedi
BroccDaRock kaže...

Ukucaj u Google "Tesla Takes Top Spot in US Luxury Car Sales" i dobiti ćeš barem 30 članaka s istim ili sličnim naslovom. .

Ukucaj isto tako "zašto Tesla nije lukuzno vozilo" pa ćeš opet dobiti brdo članaka. Ne'š ti reference.

Meni je najsmješnije što se obično to opravdava glupostima "nova definicija luksuza" i slično, gdje se navode tri kategorije - performanse, tehnologija, "minimalistička unutrašnjost".

Iliti, performanse su kao bitne, tu valjda vozila koja ubrzavaju iznad 5 sekundi i slična vozila više nisu luksuzna. O kojoj se to tehnologiji priča vezano uz luksuz isto bi trebalo objasniti, a o minimalističkoj unutrašnjosti - pa spaček ili jugić su bili luksuz samo takav. Jbt pa u Cliu dobiješ kožni volan, a u Tesli je znak prestiža imati sintetičku kožu pa je "vegan", mi to zovemo skaj...

silvio3105 kaže...
Btw u US and A EU vozila (pogotovo Švabska) su rijetka jer Ameri smatraju da brzo krepavaju i sl. barem je tak bilo.

Ne baš, u SAD je "njemačko sveto trojstvo" još uvijek premium i znak prestiža, a i cijena nije baš "povoljna". Tamo i obična trojka kreće otprilike kao i bazna Tesla 3.

A oni koji žele pouzdanost se ipak kunu u japance.

12 godina
offline
Re: Nakon rekordne narudžbe vozila, Tesla vrijedi
Što su to performanse? Koji god vlasnik Tesle misli da ima auto s dobrim performansama spreman sam na utrku s njim. Split-Zagreb, nek bira kojom ćemo cestom.
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nakon rekordne narudžbe vozila, Tesla vrijedi
BlueMax kaže...
Što su to performanse? Koji god vlasnik Tesle misli da ima auto s dobrim performansama spreman sam na utrku s njim. Split-Zagreb, nek bira kojom ćemo cestom.

Ti ne ubrzavaš na svakom semaforu za 4 sekunde do 100?

 

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Nakon rekordne narudžbe vozila, Tesla vrijedi
Well, ja sam čuo drugačije. I to od osobe koja živi tam već nekih skoro 20 godina.
16 godina
offline
Re: Nakon rekordne narudžbe vozila, Tesla vrijedi
Ja sam svako malo tamo zadnjih skoro 30, s nebrojeno poznatih, uključujući one koje voze amere, nijemce i japance. :)
 
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Nakon rekordne narudžbe vozila, Tesla vrijedi
De mi onda reci zašto se Golf i Polo ne prodaju tamo(kao što je na Balkanu slučaj)?
Neš ti prestiža.
12 godina
neaktivan
offline
Nakon rekordne narudžbe vozila, Tesla vrijedi prek

https://www.nytimes.com/2023/01/17/business/elon-musk-tesla-trial-funding-secured.html

 

Elon Musk Goes to Trial Over His 2018 Plan to Take Tesla Private

Investors are seeking billions of dollars in damages for their losses after Mr. Musk posted a proposal on Twitter that never materialized.

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Nakon rekordne narudžbe vozila, Tesla vrijedi
nixass kaže...
edit:

cisto me zanima kakav je to Tesla softverski svemirski brod kad ne mogu dobit licencu za testiranje L3 autonomije po US a npr Mercedes moze.

strava

 

 

 

=XFX=PlayHard kaže...
Tesla kosta koliko kosta zbog ogromne potraznje.

 

Zbog ogromne potražnje na lageru im stoji 50.000 automobila, iako su spustili cijenu za 20%, a besplatno dobiješ i Wall Connector.

 

Na ostatak postova nema smisla odgovarati, netko vjeruje u Muska/Teslu, netko vjeruje da je Zemlja središte svemira i da je Zemlja ravna ploča. Kako bi rekli, time will tell, a čim vidim da netko druge naziva jalnim hejterima i sl., pali se ogromna lampa detekcije za BS.

 

silvio3105 kaže...
De mi onda reci zašto se Golf i Polo ne prodaju tamo(kao što je na Balkanu slučaj)?

 

Golf se prodaje u SAD-u. Polo se ne prodaje jer je premalen, odnosno kako kaže Juergen Stackmann "it wouldn’t be a wise business decision".

Magia Posthuma
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.1.2023 1:36 (Vampir001).
16 godina
offline
Re: Nakon rekordne narudžbe vozila, Tesla vrijedi
silvio3105 kaže...
De mi onda reci zašto se Golf i Polo ne prodaju tamo(kao što je na Balkanu slučaj)?
Neš ti prestiža.

Golf se prodaje, samo (kao i kod mnogih EU proizvođača) ne "osnovni" modeli.

Polo je preskup i premali auto za njih.

Yup, europljani su za njih prestiž, još uvijek. Dobro, kad se usporede s mnogim amerima i nije neki problem.

12 godina
offline
Re: Nakon rekordne narudžbe vozila, Tesla vrijedi
silvio3105 kaže...
De mi onda reci zašto se Golf i Polo ne prodaju tamo(kao što je na Balkanu slučaj)?
Neš ti prestiža.

 Golf se odlično prodavao u USA. Sad kao i u Europi gubi prodaju zbog popularizacije crossover segmenta no zato se Tiguan dobro prodaje. Počeo se prodavati i T-Roc koji je u Europi prodajni hit. U Americi Golf spada u kategoriju malih gradskih automobila a tu Japanci s razlogom vladaju.

Mercedes, BMW i Audi su u USA pojam za luksuz i dobar automobil. 

3 godine
offline
Re: Nakon rekordne narudžbe vozila, Tesla vrijedi
BlueMax kaže...
Upiši Spiderman vs Superman isto svašta piše.
Ko god se vozio u luksuznom autu i u Tesli na takve članke se može samo nasmijati. Moj auto puno je luksuzniji od Tesle a ne spada u kategoriju luksuznih automobila. Čak ni kategoriju ispod.

 

BlueMax kaže...
Što su to performanse? Koji god vlasnik Tesle misli da ima auto s dobrim performansama spreman sam na utrku s njim. Split-Zagreb, nek bira kojom ćemo cestom.

 

Ovakvi egotripovi su zapravo dobra reklama za Teslu. Istina, s Teslom možda dobijem kvazi-luksuz ali barem me nitko ne može preko automobila identificirati s tim švapsko-dizelskim krkanlukom.

Ruhe im Puff
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice