Hrvatska pošta ne naplaćuje prekomjernu naknadu za

poruka: 40
|
čitano: 27.293
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatska pošta ne naplaćuje prekomjernu naknadu za".
7 godina
offline
Hrvatska pošta ne naplaćuje prekomjernu naknadu za

na total s porezom placenim s ebay i postarinom oni udru opet porez i jos te neke njihove troskove.

ali ne sve je u redu.

 

Moj PC  
25 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Hrvatska pošta ne naplaćuje prekomjernu naknadu za

Mene više brinu maleni paketići sa eBay-a i Ali-a koji 'nestanu'. Imam tracking i stiglo do Hrvatske carine i prošlo i tu se u Zagrebu gubi svaki trag. Zovem HP i nitko se ne javlja, ostavim poruku da mi se jave, pišem prigovor preko njihove stranice - ništa. Pakete imaju zavedene, zna se koji vozači voze (i vjerojatno kradu), ali izgleda da radnika nema pa im gledaju kroz prste. Zovem poštu u svojem gradu i vele da je kao poslano iz Zagreba (po broju za praćenje koji sam dobio od prodavača iz Kine) ali da nije stiglo do njih. Na pitanje što dalje, vele da naručim ponovo?!? Pa nije mi za tih eura tolko, ali ko mi garantira da se neće ponoviti?

Da bar mogu birati dostavnu službu u Hrvatskoj za pakete iz inozemstva...

 
20 0 hvala 0
15 godina
offline
Hrvatska pošta ne naplaćuje prekomjernu naknadu za

dakle, državna agencija zaključuje kako državna firma radi sve košer/halal. ou, je. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
23 0 hvala 1
2 godine
offline
Hrvatska pošta ne naplaćuje prekomjernu naknadu za

Ljudi moji !

 

Ako vam se nešto ne sviđa izađite/izađite na prosvjede, organizirajte se i vjerujte mi, puno se toga može promijeniti...

 

Ne shvaćam ovo kukanje po portalima.

 

ŠČ forth ....

合氣道 Paradoxically, the ability to be alone is the condition for the ability to love.
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.5.2023 10:05 (Zaporožac).
 
5 11 hvala 0
14 godina
offline
Hrvatska pošta ne naplaćuje prekomjernu naknadu za

Više zaposlenih nego INA, Pliva, Podaravka zajedno.

 

Što reć, koju posluku porati

Dirty dosen
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 mjeseci
offline
Hrvatska pošta ne naplaćuje prekomjernu naknadu za

Baksa na aparatima.

 
0 3 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hrvatska pošta ne naplaćuje prekomjernu naknad
@zaporozac, trupec jeden, ne ide se na cestu za svaki $#%...
Brkoni
7 godina
protjeran
offline
Hrvatska pošta ne naplaćuje prekomjernu naknadu za

narucim sa ali-a paket, vrijednost 30kn...realno velicine je obicnog pisma medutim ne ubace mi to u postanski nego dobijem onaj papiric da moram doci preuzeti u postanski ured u roku 5 radnih dana.

na ali-u je pisalo da je shipping free, i pogodite šta, na papiriću piše da pri podizanju pošiljke moram platiti 3,xx€....koji k?

pa skoro* je manja vrijednost pošiljke nego njihova naknada koja je trebala biti free

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.5.2023 11:17 (Tvpronlem).
 
7 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Hrvatska pošta ne naplaćuje prekomjernu naknad
Bob Boss kaže...

Baksa na aparatima.

 Mario Baksa je intelektualac kojemu se ti ne možeš intelektualno približiti.

Brk kaže...
@zaporozac, trupec jeden, ne ide se na cestu za svaki $#%...

Ironija, ili ?

Pošto si mi lupio TD, vjerojatno nešto ne štima.

Objasni kao čovjek.

合氣道 Paradoxically, the ability to be alone is the condition for the ability to love.
2 godine
offline
Re: Hrvatska pošta ne naplaćuje prekomjernu naknad
Tvpronlem kaže...

narucim sa ali-a paket, vrijednost 30kn...realno velicine je obicnog pisma medutim ne ubace mi to u postanski nego dobijem onaj papiric da moram doci preuzeti u postanski ured u roku 5 radnih dana.

na ali-u je pisalo da je shipping free, i pogodite šta, na papiriću piše da pri podizanju pošiljke moram platiti 3,xx€....koji k?

pa skoro* je manja vrijednost pošiljke nego njihova naknada koja je trebala biti free

Bez veze...

Naručio sam hrpu "sitnih" stvari preko alibabe i nikada nikavih problema, doplata.

Ako te hrvatska carina skonta da naručuješ previše, pretpostavljaju da je za šverc.

Tko ti je kriv.

合氣道 Paradoxically, the ability to be alone is the condition for the ability to love.
15 godina
offline
Re: Hrvatska pošta ne naplaćuje prekomjernu naknad
Ajar kaže...

dakle, državna agencija zaključuje kako državna firma radi sve košer/halal. ou, je. 

 -kume.. frend-obitelj-nepotizam.. ne može bez incidenta nešto nadležna institucija otkriti, isključivo nakon incidenta kad se nešto mora, do tad je sve super + jednorozi pasu po parkićima.. :)

 

-npr, što je bilo s hakomovim tumačenjem hp naknade za 4,5kn tj žuti papirić, tumačeno kao ok, dok poštanska unija kao viša instanca nije rekla ne .. i nikom ništa.

 

no ajmo malo na text.. :)

Objašnjenje AZTN-a

Ova naknada uvedena je pod nazivom "kontrolni pregled pošiljaka iz trećih zemalja koje sadrže robu", a od 1.1.2022. godine ista se naknada naziva "Troškovi zastupanja pri izradi carinskih deklaracija".

-dio koji sam već bezbroj puta naglasio.. famozni izum, jedini u svemiru (i šire), izdaju usmenu carinsku deklaraciju.

-sve radi skener, očita podatke-etikete s paketa, identično za sve pakete-pošiljke no ovisno o sadržaju-textu na toj etiketi kad pročita uvoz-ioss i sl. tad ide po usmenoj carinskoj deklaraciji.. tj razlika-trošak u odonosu na ostale pakete, nula=0 .. identično, no ovo imaju pravo naplatitii po toj osnovi jer im je država to odobrila, trošak.. (izdavanja deklaracije, pri čemu usmena ne posotji u svemiru dok je trošak takve nula, tj papirnata bi bila stvarni trošak papira-ispisa.. koji ne postoji u slučaju usmene).

 

-idući dio, kriterij, 150€ za 2,5 ili 5€ (zaokruženo, 18kn-38kn..) kao granica za višu-nižu cijenu, trošak.. koji ne postoji, kojeg nema i koji je identičan za paket neovisno kolika je cijena robe u paketu, ili je isti identičan trošak ili je nula što je opet identično, tj granica je ostala kao stari relkikt i služi samo da mogu naplatiti više mada nemaju osnovu naplatiti ništa jer naprosto ništa ne rade različitog u odnosu na ostale pošiljke tj nije opravdani dodatni trošak jer je postupak sa svim paketima eu-izvan identičan u sortirnici .. dok carinska služba i dalje postoji i po potrebi ili random-kontrolno može pregledati neki paket no to ne radi pošta nego carinska služba koja je plaćena za sovoj posao odnosno kad oni nešto rade tad to naplaćuje carina-država, ne hp i ne ide to tad u kasicu hp-a.. mada je sve državno, nije baš isto, .. no kod nas normalno kao i usmena deklaracija...

 

-no kaže atzn, nema prekomjerne cijene.. što će reć oni misle da je sasvim ok, ili primjerena-odgovarajuća, mada nisu obrazložili što to hp naplaćuje odnosno ima li pravo to naplatiti, tj naplatiti nepostojeći posao s nepostojećom usmenom deklaracijom koju formalno hp izdaje.. tj ne žele to spomenuti jer bi tad odgovor bio suprotan tj i dalje kao sve regulatorne agencije rade isto, sve je ok dok viša instanca ne kaže suprotno ili incident-exces-nešto.. i tad opet nikom ništa.

-a sve to znamo, sve je javno, .. i ništa, ide dalje, jer osoba koja sjedi u fotelji regulatora ima pravo tumačenja, ima pravo biti ćorava-gluha i neinformirana, ne mora čitati zakone, pravilnike i ne mora anticipirati pitanja odnosno sva recimo 'novinarska' pitanja koja im se postave su strogo filtrirana i nikad nema pitanja koje bi uključilo i durge 'stavke' kao usmenu deklaraciju i pitanje da pojasne što je to usmena deklaracija, koji je to usmeni dokument a da ima status dokumenta-potvrde i koji se to posao može naplatiti usmeno osim recimo glazbe-pjevanja ili spikera.. tj možemo li tad zaustaviti poštara na cesti i reći da nam u diktafon izrecitira usmenu deklaraciju ako nam zatreba za neki imaginaran posao, spor i sl. .. zašto poštar ne bi mogao izgovoriti nešto usmeno ako to može agent telekoma pri telefonskom ugovaranju usluge.. a snimka služi kao dokaz kad već nema papirnatog dokumenta-oblika koji je upravo zato papirnati jer je to definicija riječi dokument.. naprosto ne postoji usmeni dokument u svemiru (i šire..) osim u hr i hp.. i ovom textu, no naravno upravo tu riječ atzn recimo u 'novinarskom' pitanju nema, preksočeno-ispušteno.. a to bi bila riječ-gamečenđer, tj ono što može opravdati trošak printa-ispisa odnosno ono što kaže da bez tog, usmenog, tog troška naprosto nema, odnosno svi paketi prolaze istu rutu, postupak, skener, sortirnicu a naplata za paket 'a' i paket 'b' ovisi o etiketi na paketu, ne stvarnom trošku ili razlici dok sama naknada-tarifa-iznos ovisi o 150€ granice pa će biti 2,5 ili 5€ .. (zaokruženo).

 

-kad će netko postaviti kompletno pitanje ili podpitanje .. ne samo ovaj primjer i ova regulatorna agencija nego sve, hakom, azop, svi.. tj znamo, neće, do incidenta .. a kad će pitanje odgovornosit onih koji do tad nisu poduzeli ono što su morali, što im je posao? npr za neadekvatnu zaštitu podataka a1 .. tko-kad je njima uopće odobrio prikupljanje podataka, tj licencu ili kad su provjeravali? nikad? to im je posao, kao što policija povremeno traži vozačku i tako pronađe vozača bez vozačke.. i tad ga kazni... no agencije-regulatori to ne rade, dijele penkale-kravate, domjenci i sponzoriranje reklama za najbržu optiku ili nešto deseto.. umjesto da su pravi regulator i da kažnjavaju za sve propuste, da tumače zakon kao zakon a ne po potrebi onih na kojima se primjenjuje, tj kao da sud tumači kazneni zakon po tumačenju-potrebi kriminalca.. parodija-karikirano, no realno stanje naših agencija-regulatora u svojim domenama.

 

.. bilo bi smiješno da je bbcjeva komedija, ovako je tužno..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.5.2023 12:04 (ihush).
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Hrvatska pošta ne naplaćuje prekomjernu naknad
Zaporožac kaže...

Ljudi moji !

 

Ako vam se nešto ne sviđa izađite/izađite na prosvjede, organizirajte se i vjerujte mi, puno se toga može promijeniti...

 

Ne shvaćam ovo kukanje po portalima.

 

ŠČ forth ....

 Ne usude se.

 

Što je Ante (dao TD), ne slažeš se?

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.5.2023 12:12 (NetkoNegdje).
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Hrvatska pošta ne naplaćuje prekomjernu naknad
Brk kaže...
@zaporozac, trupec jeden, ne ide se na cestu za svaki $#%...

 Ide se kad dođu nogometaši.

 

Antiša, opet TD. Pa zašto brale????? :-(

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.5.2023 12:13 (NetkoNegdje).
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Hrvatska pošta ne naplaćuje prekomjernu naknad
Tvpronlem kaže...

narucim sa ali-a paket, vrijednost 30kn...realno velicine je obicnog pisma medutim ne ubace mi to u postanski nego dobijem onaj papiric da moram doci preuzeti u postanski ured u roku 5 radnih dana.

 Pisalo ti je negdje po portalima da poštari više ne nose te paket. Ni meni moj već odavno ne nosi male paket, pa ih više niti ne naručujem. Nemam taj luksuz vremena koje moram potrošiti da bih došao do pošte, čekao tamo milost poštarica da obrate pažnju na korisnike i da na kraju jedva pronađu paket u tim svojim ormarima. Ako nešto trebam, kupim u domaćim trgovinama, pa neka košta više, ali to imam odmah. Ovo natezanje s poštom i dostavama nije nešto na što želi potrošiti svoje dragocjeno vrijeme.

 

https://www.zgradonacelnik.hr/zip-info/mora-li-postar-uvijek-doci-do-vrata-i-uruciti-posiljku-ne-evo-i-zasto/410

 

https://www.glas-slavonije.hr/456008/3/Kineze-koji-ne-stanu-u-sanducic-HP-vise-i-ne-pokusava-dostaviti

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.5.2023 12:14 (NetkoNegdje).
7 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska pošta ne naplaćuje prekomjernu naknad
Zaporožac kaže...
Tvpronlem kaže...

narucim sa ali-a paket, vrijednost 30kn...realno velicine je obicnog pisma medutim ne ubace mi to u postanski nego dobijem onaj papiric da moram doci preuzeti u postanski ured u roku 5 radnih dana.

na ali-u je pisalo da je shipping free, i pogodite šta, na papiriću piše da pri podizanju pošiljke moram platiti 3,xx€....koji k?

pa skoro* je manja vrijednost pošiljke nego njihova naknada koja je trebala biti free

Bez veze...

Naručio sam hrpu "sitnih" stvari preko alibabe i nikada nikavih problema, doplata.

Ako te hrvatska carina skonta da naručuješ previše, pretpostavljaju da je za šverc.

Tko ti je kriv.

 obozavam tvoje pametovanje i pretpostavke.....uglavnom sve je krivo, ovo mi je mozda 3. paket u zadnje 2 godine.

NetkoNegdje kaže...
Tvpronlem kaže...

narucim sa ali-a paket, vrijednost 30kn...realno velicine je obicnog pisma medutim ne ubace mi to u postanski nego dobijem onaj papiric da moram doci preuzeti u postanski ured u roku 5 radnih dana.

 Pisalo ti je negdje po portalima da poštari više ne nose te paket. Ni meni moj već odavno ne nosi male paket, pa ih više niti ne naručujem. Nemam taj luksuz vremena koje moram potrošiti da bih došao do pošte, čekao tamo milost poštarica da obrate pažnju na korisnike i da na kraju jedva pronađu paket u tim svojim ormarima. Ako nešto trebam, kupim u domaćim trgovinama, pa neka košta više, ali to imam odmah. Ovo natezanje s poštom i dostavama nije nešto na što želi potrošiti svoje dragocjeno vrijeme.

 

https://www.zgradonacelnik.hr/zip-info/mora-li-postar-uvijek-doci-do-vrata-i-uruciti-posiljku-ne-evo-i-zasto/410

 

https://www.glas-slavonije.hr/456008/3/Kineze-koji-ne-stanu-u-sanducic-HP-vise-i-ne-pokusava-dostaviti

 al ovo je doslovno velicine racuna za struju....ne razumin zasto mi nije ostavlje jer niti ga ne moram potpisati

a i kakva je ovo naknada od 3,xx€....šta nije da su prije uzmiali onih 4,50kn(isto ilegalno)

 

ukoliko budu inzistirali da platim odbit ću paket, pa neka ga sami vraćaju pošiljatelju 

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.5.2023 12:19 (Tvpronlem).
9 godina
offline
Hrvatska pošta ne naplaćuje prekomjernu naknadu za

Meni moj poštar uredno dostavlja pred vrata sve male paketiće iz kine i nikakvih problema (niti dodatnih troškova). Vjerojatno ne odmaže ni kad mu ostavim koji euro za plaćanja pouzećem.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 mjeseci
offline
Re: Hrvatska pošta ne naplaćuje prekomjernu naknad
NetkoNegdje kaže...
Brk kaže...
@zaporozac, trupec jeden, ne ide se na cestu za svaki $#%...

 Ide se kad dođu nogometaši.

 

Antiša, opet TD. Pa zašto brale????? :-(

 Silvio brate, pa koliko nickova moras praviti. Javi se u kickbox klub.

15 godina
offline
Re: Hrvatska pošta ne naplaćuje prekomjernu naknad
Tvpronlem kaže...
..


a i kakva je ovo naknada od 3,xx€....šta nije da su prije uzmiali onih 4,50kn(isto ilegalno)

 

ukoliko budu inzistirali da platim odbit ću paket, pa neka ga sami vraćaju pošiljatelju 

-platit ćeš, jer je to zakon.. tj to je tvoja carinska obveza, odnosno ako odbiješ carinski prekršaj, dok njih (kao carinu-državu) ne zanima vraćanje paketa.

-po iznosu 3-nešto.. to je tarifa, 2,5+pdv.. ili starih 18,5kn + pdv .. što je 4-puta više od onog starog žutog papirića kojeg su protivno pravilima naplaćivali dok im poštanska unija nije rekla da to ne smiju.. i nikom ništa.

-hp je od države-vlade dobio kao outsourcean posao, sortirnica, ulaz robe izvan eu.. i pravo naplate izdavanja (usmene!) carinske deklaracije, tj to je trošak-naknada .. i sadržaj ove teme, pa ako ne znaš, sad znaš.. čitaj. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 mjeseci
offline
Re: Hrvatska pošta ne naplaćuje prekomjernu naknad
ihush kaže...
Tvpronlem kaže...
..


a i kakva je ovo naknada od 3,xx€....šta nije da su prije uzmiali onih 4,50kn(isto ilegalno)

 

ukoliko budu inzistirali da platim odbit ću paket, pa neka ga sami vraćaju pošiljatelju 

-platit ćeš, jer je to zakon.. tj to je tvoja carinska obveza, odnosno ako odbiješ carinski prekršaj, dok njih (kao carinu-državu) ne zanima vraćanje paketa.

-po iznosu 3-nešto.. to je tarifa, 2,5+pdv.. ili starih 18,5kn + pdv .. što je 4-puta više od onog starog žutog papirića kojeg su protivno pravilima naplaćivali dok im poštanska unija nije rekla da to ne smiju.. i nikom ništa.

-hp je od države-vlade dobio kao outsourcean posao, sortirnica, ulaz robe izvan eu.. i pravo naplate izdavanja (usmene!) carinske deklaracije, tj to je trošak-naknada .. i sadržaj ove teme, pa ako ne znaš, sad znaš.. čitaj. :)

 Pa po zakonu je legalno da se firma stavi u blokadu zbog duga zaposlenika. Koliko to ima smisla? Zakoni ako su losi, moraju se mijenjati. Kod nas je problem sto ih je vecinu napisao/prepisao pijani seks. 

2 godine
offline
Re: Hrvatska pošta ne naplaćuje prekomjernu naknad
Bob Boss kaže...
 Mora se ipak priznati da si inteluktualac najvise kategorije. Ako ti treba preporuka za kremu i sredstvo za ciscenje da mozes lakse izlaziti i ulaziti u cmar, javi se onom tenku sto klice bug rula nadmocno.

P.S. Nemoj mi davati TU, to me uznemiri.

Strašno, za moju egzistenciju uznemirujuće...

合氣道 Paradoxically, the ability to be alone is the condition for the ability to love.
 
0 0 hvala 0
13 mjeseci
offline
Re: Hrvatska pošta ne naplaćuje prekomjernu naknad
Zaporožac kaže...
Bob Boss kaže...
 Mora se ipak priznati da si inteluktualac najvise kategorije. Ako ti treba preporuka za kremu i sredstvo za ciscenje da mozes lakse izlaziti i ulaziti u cmar, javi se onom tenku sto klice bug rula nadmocno.

P.S. Nemoj mi davati TU, to me uznemiri.

Strašno, za moju egzistenciju uznemirujuće...

 Kladim se da bi izgubio partiju saha?

16 godina
offline
Hrvatska pošta ne naplaćuje prekomjernu naknadu za

Nedavno naručio preko Ebay-a inverter iz Kine, sve s porezom plaćeno online, poštarina besplatna, ništa naknadno dostavljaču nisam morao platiti, doduše dostavljač je bio dpd. 

Pretpostavljam da dpd taj trošak zaračunava pošiljatelju pa je inače uključen u cijenu dostave (koju pak, u ovom slučaju, subvencionira država Kina). 

E sad, ne znam da li je tako i s drugim privatnim dostavnim službama.

 

Ako nisam nešto krivo povezao, zaključak bi bio slijedeći:

Jedini način za izbjegavanje dodatnog plaćanja je u slučaju naručivanja iz Kine (odnosno općenito države koja subvencionira trošak izvoza - ima li još takvih?) i to ako pošiljatelj za slanje koristi privatnu firmu poput dpd-a (pretpostavljam da se javna Kineska pošta ne zamara s troškovima u inozemstvu). 

U svim ostalim slučajevima dodatni trošak će se morati platiti, ili online ili prilikom dostave.

Amenoum
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska pošta ne naplaćuje prekomjernu naknad
ihush kaže...
Tvpronlem kaže...
..


a i kakva je ovo naknada od 3,xx€....šta nije da su prije uzmiali onih 4,50kn(isto ilegalno)

 

ukoliko budu inzistirali da platim odbit ću paket, pa neka ga sami vraćaju pošiljatelju 

-platit ćeš, jer je to zakon.. tj to je tvoja carinska obveza, odnosno ako odbiješ carinski prekršaj, dok njih (kao carinu-državu) ne zanima vraćanje paketa.

-po iznosu 3-nešto.. to je tarifa, 2,5+pdv.. ili starih 18,5kn + pdv .. što je 4-puta više od onog starog žutog papirića kojeg su protivno pravilima naplaćivali dok im poštanska unija nije rekla da to ne smiju.. i nikom ništa.

-hp je od države-vlade dobio kao outsourcean posao, sortirnica, ulaz robe izvan eu.. i pravo naplate izdavanja (usmene!) carinske deklaracije, tj to je trošak-naknada .. i sadržaj ove teme, pa ako ne znaš, sad znaš.. čitaj. :)

 znaci ako meni netko posalje posiljku, za koju ja nemam pojma niti ju zelim, ja bi trebao platiti carinu....jednostavno odbijam primit tu posiljku i tjt
također, šta nije da aliexpress po novom odma zaracunava i PDV u cijenu, bas da se izbjegnu te stvari?

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.5.2023 12:43 (Tvpronlem).
2 godine
offline
Re: Hrvatska pošta ne naplaćuje prekomjernu naknad
Bob Boss kaže...
 Kladim se da bi izgubio partiju saha?

Uz sve sportove kojima sam se bavio, bavim se s nekima i danas, baš si naletio na mene.

  • Majstorski sam kandidat - MK (2100), no prije 15 godina sam "prestao" odlučiti napredovati, jer imam hrpu drugih obaveza.

Mnogi su me pobijedili, dosta njih sam pobijedio...u šahu...

Ako si baš mislio na šah, ili je to bilo ono nešto drugo.....kako se zove...

 

Nemoj  se služiti pasivnom agresijom, jer će te opet banirati s foruma.

合氣道 Paradoxically, the ability to be alone is the condition for the ability to love.
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.5.2023 12:54 (Zaporožac).
15 godina
offline
Re: Hrvatska pošta ne naplaćuje prekomjernu naknad
Bob Boss kaže...
ihush kaže...
Tvpronlem kaže...
..


a i kakva je ovo naknada od 3,xx€....šta nije da su prije uzmiali onih 4,50kn(isto ilegalno)

 

ukoliko budu inzistirali da platim odbit ću paket, pa neka ga sami vraćaju pošiljatelju 

-platit ćeš, jer je to zakon.. tj to je tvoja carinska obveza, odnosno ako odbiješ carinski prekršaj, dok njih (kao carinu-državu) ne zanima vraćanje paketa.

-po iznosu 3-nešto.. to je tarifa, 2,5+pdv.. ili starih 18,5kn + pdv .. što je 4-puta više od onog starog žutog papirića kojeg su protivno pravilima naplaćivali dok im poštanska unija nije rekla da to ne smiju.. i nikom ništa.

-hp je od države-vlade dobio kao outsourcean posao, sortirnica, ulaz robe izvan eu.. i pravo naplate izdavanja (usmene!) carinske deklaracije, tj to je trošak-naknada .. i sadržaj ove teme, pa ako ne znaš, sad znaš.. čitaj. :)

 Pa po zakonu je legalno da se firma stavi u blokadu zbog duga zaposlenika. Koliko to ima smisla? Zakoni ako su losi, moraju se mijenjati. Kod nas je problem sto ih je vecinu napisao/prepisao pijani seks. 

 -pa? .. ili meni upućuješ 'kritiku' zakona (umjesto šekiju?).. :)

-možda važno, ako možeš razumjeti 'razliku'.. nije problem zakon-text (zakona).. nego tumačenje istih, tj to radi regulator, odnosno nadležno tijelo, kao i sudac-sud, pa tumačenje ovisi hoće li netko imati npr sinkopu.. dok sutkinja nakon x-vremena zavši s optužnicom za mito.. i ako zamislimo korelaciju, sutkinje-atzn-a.. šbb-kbb.. što da jednog dana i foteljaši u agencijama-regulatorima dođu na red zbog 'tumačenja' (koje u gornjem postu opišem kao po potebi kriminala kojem trebaju suditi..)

-dok se agencije-regulatore ne kontrolira, ne kažnjava.. do tad će biti tako, pri čemu je skoro nevažno imamo li 'bolji' zakon kao papirnati članak.. mora ga se tumačiti-provoditi, tek tad ima smilsa i tek tad je to 'pravi' zakon.

 

Tvpronlem kaže...
ihush kaže...
Tvpronlem kaže...
..


a i kakva je ovo naknada od 3,xx€....šta nije da su prije uzmiali onih 4,50kn(isto ilegalno)

 

ukoliko budu inzistirali da platim odbit ću paket, pa neka ga sami vraćaju pošiljatelju 

-platit ćeš, jer je to zakon.. tj to je tvoja carinska obveza, odnosno ako odbiješ carinski prekršaj, dok njih (kao carinu-državu) ne zanima vraćanje paketa.

-po iznosu 3-nešto.. to je tarifa, 2,5+pdv.. ili starih 18,5kn + pdv .. što je 4-puta više od onog starog žutog papirića kojeg su protivno pravilima naplaćivali dok im poštanska unija nije rekla da to ne smiju.. i nikom ništa.

-hp je od države-vlade dobio kao outsourcean posao, sortirnica, ulaz robe izvan eu.. i pravo naplate izdavanja (usmene!) carinske deklaracije, tj to je trošak-naknada .. i sadržaj ove teme, pa ako ne znaš, sad znaš.. čitaj. :)

 znaci ako meni netko posalje posiljku, za koju ja nemam pojma niti ju zelim, ja bi trebao platiti carinu....jednostavno odbijam primit tu posiljku i tjt
također, šta nije da aliexpress po novom odma zaracunava i PDV u cijenu, bas da se izbjegnu te stvari?

 -gle, pitaj regulatora, nadležne.. ili ne vjeruj meni-nama.. :) ili probaj, možda ti uspije, no možda prođeš loše.. za par kuna-eura? smisao?

-znaš u čemu je problem? kad kupuješ online robu.. ti si naručitelj, odgovoran, a to što u ovom scenariju recimo želiš odbiti prezuimanje, možeš, no obveza podmirivanja carinskog troška izdavanja (usmene!!!) deklaracije ostaje.. pa ti vidi, možeš što god požeiš kao slobodan građanin, sloboda izbora.. pri čemu će te ovo vjerojatno koštati puno više jer su naprosto jači + imaju zakon a tad bottomline ti kršiš zakon i to ne bilo što nego carinski a tad su i iznosi kazna za par nula veći nego parking-prekšaji i sl. tj može država to pustiti-ignorirati.. no kompanije kao hp neće, ako što ti telekom ne oprosti jednu lipu-cent na računu nego ga uredno ispostavi-naplati mada imaju milijarde profita ili ih slanje računa možda košta više od zarade takvom naplatom.. (uobičajena tarifa je bila 15kn.. i to je vjerojatno i u ovoj temi utvrdio atzn.. kao naslov-sadražaj..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Hrvatska pošta ne naplaćuje prekomjernu naknad
Zaporožac kaže...

Ljudi moji !

 

Ako vam se nešto ne sviđa izađite/izađite na prosvjede,organizirajte se i vjerujte mi, puno se toga može promijeniti...

 

Ne shvaćam ovo kukanje po portalima.

 

ŠČ forth ....

 Kreni ti kaj čekaš, ali prvo u nabavu rabljenih letvi za mahanje i udaranje. Samo da bude što jeftinije, a ne da kupuješ nove profi letve i štange za prosvjede Made in France.

Brk kaže...
@zaporozac, trupec jeden, ne ide se na cestu za svaki $#%...

Ide itekako ako imaš takvu tradiciju, pogleč kak to krasno izgleda kod Francuza.Milina za gledati, ili kak to ono ide narod glasa pa narod ima i pravo vlast poslat na giljotinu.

 

https://rumble.com/v2lgria-france-fiery-and-violent-protests-in-conflict-with-the-police.html

AMD,........is that Epyc or what?
6 godina
offline
Re: Hrvatska pošta ne naplaćuje prekomjernu naknad
Zašto ne pustite da institucije rade svoj posao
Sve za rvatsku...rvatsku nizašto
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Hrvatska pošta ne naplaćuje prekomjernu naknad
rambox kaže...
 Kreni ti kaj čekaš, ali prvo u nabavu rabljenih letvi za mahanje i udaranje. Samo da bude što jeftinije, a ne da kupuješ nove profi letve i štange za prosvjede Made in France.

Ne kužim ?

Prosvjedujem javno uvijek kada su radnička prava, prava zaposlenih ili umirovljenika ugroženi.

Kakve tebe brige muče?

 

Meni je bitno da si naučio razliku između Č i Ć.

 

Btw;

 

Osim toga, uopće nisi bitan na ovome forumu, ima jako puno pametnijih ljudi od tebe koji ovdje pišu.

合氣道 Paradoxically, the ability to be alone is the condition for the ability to love.
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.5.2023 13:12 (Zaporožac).
13 mjeseci
offline
Re: Hrvatska pošta ne naplaćuje prekomjernu naknad
Zaporožac kaže...
Bob Boss kaže...
 Kladim se da bi izgubio partiju saha?

Uz sve sportove kojima sam se bavio, bavim se s nekima i danas, baš si naletio na mene.

  • Majstorski sam kandidat - MK (2100), no prije 15 godina sam "prestao" odlučiti napredovati, jer imam hrpu drugih obaveza.

Mnogi su me pobijedili, dosta njih sam pobijedio...u šahu...

Ako si baš mislio na šah, ili je to bilo ono nešto drugo.....kako se zove...

 

Nemoj  se služiti pasivnom agresijom, jer će te opet banirati s foruma.

 Hajde onda majstorica od 3 pobjedniku 1000 ojra. Brini se ti za svoje zdravlje staro prdalo. Samo li ga meljes bezveze. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.5.2023 13:38 (Bob Boss).
2 godine
offline
Re: Hrvatska pošta ne naplaćuje prekomjernu naknad
Bob Boss kaže...
Hajde onda majstorica od 3 pobjedniku 1000 ojra. Brini se ti za svoje zdravlje staro prdalo. Samo li ga meljes bezveze. 

Skoro ću 60 god.

Svaka čast Velemajstore.

Protiv Vas gospodine bih teško dobio partiju šaha...

合氣道 Paradoxically, the ability to be alone is the condition for the ability to love.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice