Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 953.960
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Divim se MrBlcu kako još uvijek ima volje objašnjavati i raspravljati o jednom te istom već stotinu puta.

Kaj je najbolje, čovjek sve objasni i opet se pojave biseri koji mu vele da je antivaxer i pišu gluposti. Tolko o tome da čitaju njegove poruke.
 
15 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Kad teorija u znanosti tako dobro predvidja rezultate kao npr ona " teoreticara zavjere" onda postaje priznata. Nedavno su usporedbe sa nacistickom Njemackom proglasavane teorijama zavjere i smjesnima ma nakon nedavnih izjava politicara o kovid putovnicama i totalnoj diskriminaciji u Hrvatskoj vise nikom nije smijesno
Pa evo izjave tih "teoreticara", Velimir Ponoš:"Ovo što oni izjavljuju (političari) je doslovno nacistička Njemačka 30-tih godina i to u riječ pogođeno. 30-tih godina, nakon onog suludog Mein Kampfa i one sulude ideje o čistoći rase, taj mali brkati kaplar je proglasio Židove nečistima. Sada pogledajte kako će se to sve spojiti u potpuno identičnu hrvatsku stvarnost. Nacizam je nastao iz medicinskog fašizma. Nakon što ih je proglasio nečistima i optužio ih je da su odgovorni za širenje zaraznih bolesti, da će zbog njih nastati epidemije, da će zbog njih propasti javno zdravlje i da će zbog njih propasti ekonomija.

Sada samo tu riječ Židovi, zamijeniti s riječju necijepljeni i dobit će te vaš prilog. Necijepljeni su odgovorni za četvrti val koji nam dolazi, necijepljeni su odgovorni što će nam stradati javno zdravlje, Ćorić i Aladrović govore da su necijepljeni odgovorni za propast ekonomije i turizma. Svi mi koji propitkujemo ove “genijalne” performance stožera, vlade i pripadnika medija ćemo biti odgovorni. Vidimo da je na djelu jedna segregacijska, diskriminacijska politika koja identično odgovara stanju u Njemačkoj 30-tih godina.

Nama je probleme, hoćemo li mi krenuti prema Njemačkoj 40-tih godina ili ćemo shvatiti što se događa u Hrvatskoj. Ovo nije medicinsko pitanja…Kada bi ovo bilo medicinsko pitanje tada ne bismo imali cenzuru, nego raspravu. Ne bismo imali suzbijanje informacija, nego plasiranje informacija. Toga uopće nema. Ovo nije medicinsko pitanje, nego jedan politički projekt porobljavanja kompletnog stanovništva u kojem Hrvatska, vidim, ima već jednu zavidnu ulogu. Mislim da su globalisti jako zadovoljni stanjem u Hrvatskoj. Vidim da su naši dali gas i da tu kočnica više nema i ide se punim đonom. To je zastrašujuće. "

Sto se mora dogoditi da izidjete svi na ulice i zaustavite ovo zlo bili vi cijepljeni ili ne?!

Jedan teoreticar zavjere predvidja slijedece
https://www.logicno.com/politika/sto-se-stvarno-dogada-i-sto-nas-ceka-na-zimu.html

Do sad je stvarno vrhunski pogadjao pa da vidimo uskoro jel teorija ili stvarno zavjera....
Ako se i ovo pocne ostvarivati kad cete izici na ulice, koja stavka? Imate li vi djecu i kakav im svijet ostavljate...
 
8 0 hvala 4
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Maat kaže...
SimeKZ kaže...

Tvoj link je bolji od mojeg. 

Nista krivo nisu napisali nego istinu. Maximize quality of data. Al jbg, nisu tebe pozvali da im ti objasnis kako to nevalja.

 

Pametnom dosta.

 

Nijedno od toga nije ni moj ni tvoj link već CDC službeni web.

Molim te objasni mi kako će dvostruki kriteriji gore navedeni povećati kvalitetu podataka.

Ne radi se tu o meni ni o tebi. Ako tvrdiš da je to istina, da će to pozitivno utjecati na kvalitetu podataka pokušaj umjesto 'pametnom dosta' objasniti zašto je to dobro i gdje sam pogriješio.

 

A čudio si se kad sam rekao da nastupaš s visine i olako nazivaš neistomišljenike glupima.

Pametnom dosta. Sa visine.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
7 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

evo ga ovdje, cjepivo u spreju razvija se i za covid... naravno i ono ima mane tehničke prirode što doc i objašnjava u komentaru

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Danas ubacio u sebe drugu dozu, opet osjećam spajk proteine.

Moj PC  
0 3 hvala 0
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
forumaš kaže...

Danas ubacio u sebe drugu dozu, opet osjećam spajk proteine.

 tempa?

14 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Louis Pluto kaže...
forumaš kaže...

Danas ubacio u sebe drugu dozu, opet osjećam spajk proteine.

 tempa?

 ne znam kaj ti je to 

7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
forumaš kaže...
Louis Pluto kaže...
forumaš kaže...

Danas ubacio u sebe drugu dozu, opet osjećam spajk proteine.

 tempa?

 ne znam kaj ti je to 

 imaš li povišenu temperaturu (osjećaš spajk proteine)?

14 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Louis Pluto kaže...
forumaš kaže...
Louis Pluto kaže...
forumaš kaže...

Danas ubacio u sebe drugu dozu, opet osjećam spajk proteine.

 tempa?

 ne znam kaj ti je to 

 imaš li povišenu temperaturu (osjećaš spajk proteine)?

 ma ne, super sam samo me škaklju u mudima ko i nakon prve doze...mali vragolani.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.7.2021 17:07 (forumaš).
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
forumaš kaže...

Danas ubacio u sebe drugu dozu, opet osjećam spajk proteine.

I ti?
Ja čekam sedam navečer, meni kasne.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hoggy kaže...
Kad teorija u znanosti tako dobro predvidja rezultate kao npr ona " teoreticara zavjere" onda postaje priznata. Nedavno su usporedbe sa nacistickom Njemackom proglasavane teorijama zavjere i smjesnima ma nakon nedavnih izjava politicara o kovid putovnicama i totalnoj diskriminaciji u Hrvatskoj vise nikom nije smijesno
Pa evo izjave tih "teoreticara", Velimir Ponoš:"Ovo što oni izjavljuju (političari) je doslovno nacistička Njemačka 30-tih godina i to u riječ pogođeno. 30-tih godina, nakon onog suludog Mein Kampfa i one sulude ideje o čistoći rase, taj mali brkati kaplar je proglasio Židove nečistima. Sada pogledajte kako će se to sve spojiti u potpuno identičnu hrvatsku stvarnost. Nacizam je nastao iz medicinskog fašizma. Nakon što ih je proglasio nečistima i optužio ih je da su odgovorni za širenje zaraznih bolesti, da će zbog njih nastati epidemije, da će zbog njih propasti javno zdravlje i da će zbog njih propasti ekonomija.

Sada samo tu riječ Židovi, zamijeniti s riječju necijepljeni i dobit će te vaš prilog. Necijepljeni su odgovorni za četvrti val koji nam dolazi, necijepljeni su odgovorni što će nam stradati javno zdravlje, Ćorić i Aladrović govore da su necijepljeni odgovorni za propast ekonomije i turizma. Svi mi koji propitkujemo ove “genijalne” performance stožera, vlade i pripadnika medija ćemo biti odgovorni. Vidimo da je na djelu jedna segregacijska, diskriminacijska politika koja identično odgovara stanju u Njemačkoj 30-tih godina.

Nama je probleme, hoćemo li mi krenuti prema Njemačkoj 40-tih godina ili ćemo shvatiti što se događa u Hrvatskoj. Ovo nije medicinsko pitanja…Kada bi ovo bilo medicinsko pitanje tada ne bismo imali cenzuru, nego raspravu. Ne bismo imali suzbijanje informacija, nego plasiranje informacija. Toga uopće nema. Ovo nije medicinsko pitanje, nego jedan politički projekt porobljavanja kompletnog stanovništva u kojem Hrvatska, vidim, ima već jednu zavidnu ulogu. Mislim da su globalisti jako zadovoljni stanjem u Hrvatskoj. Vidim da su naši dali gas i da tu kočnica više nema i ide se punim đonom. To je zastrašujuće. "

Sto se mora dogoditi da izidjete svi na ulice i zaustavite ovo zlo bili vi cijepljeni ili ne?!

Jedan teoreticar zavjere predvidja slijedece
https://www.logicno.com/politika/sto-se-stvarno-dogada-i-sto-nas-ceka-na-zimu.html

Do sad je stvarno vrhunski pogadjao pa da vidimo uskoro jel teorija ili stvarno zavjera....
Ako se i ovo pocne ostvarivati kad cete izici na ulice, koja stavka? Imate li vi djecu i kakav im svijet ostavljate...

 poduzeti ću ništa. 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.7.2021 17:39 (Theophilus Ruy).
13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hoggy kaže...
Za mRnk tip , brdo masnog speka i luka i po litre zestice prije cjepiva i tako i poslije i skoro kao da se niste cijepili. Doslovno.

 Pa ako sve to mazneš možeš i radioaktivni uran popiti, ništa nećeš osjetiti 😂

2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Delta soj, naslovi u zadnja 24h:


Pet važnih stvari koje trebate znati o delta varijanti koronavirusa


Kako Pfizerovo cjepivo djeluje na brzošireći delta soj? Izraelci prvi objavili konkretnu analizu

Opasni delta soj prijeti istrebljenju Covida: Ovo su stvari koje trebate znati o njemu, a posebno su ugrožene dvije skupine ljudi

Cijepljeno 45 posto odraslih: 'Nove izazove donosi delta-soj'

'Zbog delta varijante potrebna je procijepljenost do 90 posto'

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Već tjedan i pol palim na groblju svojem ocu svijeće,jer je,kak je on znao reći-"nebi mi bilo drago da nekoga zarazim"...62 godine,aktivan tjelesno,dobrovoljni davaoc krvi prek 80 puta,kolesterol,masnoće,krvni tlak ko u tinejdžera kad je dao zadnji put krv u 3.mjesecu.Nakon druge doze Moderne,6 dana poslije toga moždani udar zbog aritmije srca iz još neutvrđenih razloga,iako se prilikom razgovora s doktoricom(koja je smijenjena nakon toga) dalo naslutiti o čemu je riječ....pao u komu,probudio se iz kome i nažalost kakva je situacija u našim bolnicama,umro prije nepunih 2 tjedna.

S toga nabijem vas sve na qurac sa vašim cijepljenjem i kovid sranjem.

Biti ili ne biti pitanje je sada.
Moj PC  
17 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zizo kaže...

Već tjedan i pol palim na groblju svojem ocu svijeće,jer je,kak je on znao reći-"nebi mi bilo drago da nekoga zarazim"...62 godine,aktivan tjelesno,dobrovoljni davaoc krvi prek 80 puta,kolesterol,masnoće,krvni tlak ko u tinejdžera kad je dao zadnji put krv u 3.mjesecu.Nakon druge doze Moderne,6 dana poslije toga moždani udar zbog aritmije srca iz još neutvrđenih razloga,iako se prilikom razgovora s doktoricom(koja je smijenjena nakon toga) dalo naslutiti o čemu je riječ....pao u komu,probudio se iz kome i nažalost kakva je situacija u našim bolnicama,umro prije nepunih 2 tjedna.

S toga nabijem vas sve na qurac sa vašim cijepljenjem i kovid sranjem.

Moja iskrena sućut.

 

Počivao u miru.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
2 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
foofajter kaže...
Divim se MrBlcu kako još uvijek ima volje objašnjavati i raspravljati o jednom te istom već stotinu puta.

Kaj je najbolje, čovjek sve objasni i opet se pojave biseri koji mu vele da je antivaxer i pišu gluposti. Tolko o tome da čitaju njegove poruke.

 

Imam filing da je nekakav nastavnik.

Al onaj old school nastavnik.

5 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zizo kaže...

Već tjedan i pol palim na groblju svojem ocu svijeće,jer je,kak je on znao reći-"nebi mi bilo drago da nekoga zarazim"...62 godine,aktivan tjelesno,dobrovoljni davaoc krvi prek 80 puta,kolesterol,masnoće,krvni tlak ko u tinejdžera kad je dao zadnji put krv u 3.mjesecu.Nakon druge doze Moderne,6 dana poslije toga moždani udar zbog aritmije srca iz još neutvrđenih razloga,iako se prilikom razgovora s doktoricom(koja je smijenjena nakon toga) dalo naslutiti o čemu je riječ....pao u komu,probudio se iz kome i nažalost kakva je situacija u našim bolnicama,umro prije nepunih 2 tjedna.

S toga nabijem vas sve na qurac sa vašim cijepljenjem i kovid sranjem.

 Moja iskrena sućut.

Live long and prosper.
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zizo kaže...

Već tjedan i pol palim na groblju svojem ocu svijeće,jer je,kak je on znao reći-"nebi mi bilo drago da nekoga zarazim"...62 godine,aktivan tjelesno,dobrovoljni davaoc krvi prek 80 puta,kolesterol,masnoće,krvni tlak ko u tinejdžera kad je dao zadnji put krv u 3.mjesecu.Nakon druge doze Moderne,6 dana poslije toga moždani udar zbog aritmije srca iz još neutvrđenih razloga,iako se prilikom razgovora s doktoricom(koja je smijenjena nakon toga) dalo naslutiti o čemu je riječ....pao u komu,probudio se iz kome i nažalost kakva je situacija u našim bolnicama,umro prije nepunih 2 tjedna.

S toga nabijem vas sve na qurac sa vašim cijepljenjem i kovid sranjem.

 Iskrena sućut. Nazalost puno je sličnih sudbina zbog ovog  organiziranog zločinackog pothvata na čelu sa mainstream medijima. 

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zizo kaže...

Već tjedan i pol palim na groblju svojem ocu svijeće,jer je,kak je on znao reći-"nebi mi bilo drago da nekoga zarazim"...62 godine,aktivan tjelesno,dobrovoljni davaoc krvi prek 80 puta,kolesterol,masnoće,krvni tlak ko u tinejdžera kad je dao zadnji put krv u 3.mjesecu.Nakon druge doze Moderne,6 dana poslije toga moždani udar zbog aritmije srca iz još neutvrđenih razloga,iako se prilikom razgovora s doktoricom(koja je smijenjena nakon toga) dalo naslutiti o čemu je riječ....pao u komu,probudio se iz kome i nažalost kakva je situacija u našim bolnicama,umro prije nepunih 2 tjedna.

S toga nabijem vas sve na qurac sa vašim cijepljenjem i kovid sranjem.

 Moja sućut. Ovakvim slučajevima bi trebalo davati medijsku pažnju, a vidimo da se takvi događaji zanemaruju i skrivaju.

 

To su te, moglo bi se reći, brze negativne reakcije tj. nuspojave, a tko zna što se može očekivati u narednim godinama kod cijepljenih cjepivima koja nisu dovoljno dugo testirana. Koliko god novca da je utrošeno u razvoj i ispitivanje, to ne može nikako nadomjestiti vrijeme potrebno za kvalitetno ispitivanje cjepiva. A to su godine u pitanju.

6 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Bude interesantno. Ja ću se cijepiti jer drukčije neću imati normalan život. Pretpostavljam da će sve ići ok. Ali ako bude ozbiljnijih komplikacija bude zahtjeva za odštetom. J&J ću ciljati radi jedne doze.

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Bivša susjeda, doktorica, cijepila se, nedugo nakon umrla, nismo znali sto je jer je doslovno otisla spavat i to je to.

Stigli rezultati obdukcije, tijelo savršeno, srce odlicno, mozak 0 bodova, krvni ugrušak.


Žena je bila u super formi, 50 i nešto godina, doktorica, nije imala nikakve operacije, nije sjedila/ležala dugo (bili su na moru). Od ceg je mogao bit krvni ugrušak nedugo nakon cjepiva? Mislim pretpostavljam od APSOLUTNO SVEGA osim cjepiva, no cisto tako da nebi bilo da se izmislja topla voda.

Također kad svi vec toliko brinu o tuđem zdravlju, mogli bi se pobrinuti oko informiranja žena o krvnim ugrušcima. Zašto žena? Jer dosta žena je na kontracepciji, koja je poznata po tome što može stvoriti krvni ugrušak, kao i ceste fluktuacije hormona, na to dodaj cjepivo (koje je također povezano sa krvnim ugrušcima) i povecava se šansa prilicno.

Nisam doktor, nisam ekspert no navedene stvari su cesti koagulanti.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.7.2021 3:36 (D3lBoy).
Moj PC  
5 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
love2ml86 kaže...

Bude interesantno. Ja ću se cijepiti jer drukčije neću imati normalan život. Pretpostavljam da će sve ići ok. Ali ako bude ozbiljnijih komplikacija bude zahtjeva za odštetom. J&J ću ciljati radi jedne doze.

samo mi reci od koga?

6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zizo kaže...

Već tjedan i pol palim na groblju svojem ocu svijeće,jer je,kak je on znao reći-"nebi mi bilo drago da nekoga zarazim"...62 godine,aktivan tjelesno,dobrovoljni davaoc krvi prek 80 puta,kolesterol,masnoće,krvni tlak ko u tinejdžera kad je dao zadnji put krv u 3.mjesecu.Nakon druge doze Moderne,6 dana poslije toga moždani udar zbog aritmije srca iz još neutvrđenih razloga,iako se prilikom razgovora s doktoricom(koja je smijenjena nakon toga) dalo naslutiti o čemu je riječ....pao u komu,probudio se iz kome i nažalost kakva je situacija u našim bolnicama,umro prije nepunih 2 tjedna.

S toga nabijem vas sve na qurac sa vašim cijepljenjem i kovid sranjem.

 

Žao mi je. Moja sućut. 

15 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Žao mi je zbog tvog gubitka.

 

Ovo me podsjetilo na slučaj sa mojim ocem koji se desio nekoliko mjeseci prije nego što je sve ovo sa koronom i počelo.

 

Prije nego što bilo šta napišem moram naglasiti da ovim uopšte ne pokušavam tvrditi da se ne dešavaju ozbiljne komplikacije pa čak i smrti zbog nuspojava vakcina, to mi uopšte nije namjera.

Čak sam veoma za to da se sve detaljno ispita i definitivno utvrdi.

 

Ali da se vratim na stvar. Naime moj otac koji nije imao nikakvih tegoba, pucao od snage i u dosta stvari je bio sposobniji i spretniji od mene samog je naizgled bez ikakvog razloga odjednom umro 08.12.2019.

Čitav taj dan je nešto radio vani, vario i bojao nekakva vrata za garažu, popodne smo prenosili nekakve stvari, smijali se i zezali. Naveče smo uz TV nešto pričali i zezali se.

Posle toga on je otišao da se istušira i obrije, pripremio sebi odjeću za sutra jer je ujutru morao do grada da nešto obavi.

Legao na trosjed da još malo pogleda TV prije odlaska na spavanje i posle pola sata bez ikakvog upozorenja se jednostavno ugasio. Umro je doslovno u nekoliko sekundi.

Nikakva prva pomoć nije pomogla, hitna je stigla za desetak minuta, ništa se nije moglo učiniti. Doktor je rekao da je u tom momentu bio na operacijskom stolu u najboljoj svjetskoj klinici isti rezultat bi bio.

 

E sad, zašto ja sve ovo pišem. Pa kada su krenule ove vakcinacije, a sa njima i pojava negativnih stvari baš sam sa starom pričao kako nas, da se ovo mom ocu desilo posle vakcinacije, niko ne bi mogao ubijediti da to nije posljedica vakcine.

Opet naglašavam nije mi namjera tvrditi da se to ne dešava, čak sam siguran da se dešava, jer svaki lijek ima niz nuspojava, ali vjerujem da ima slučajeva kada se nešto pogrešno pripisuje vakcini, kao što je sigurno bilo mnogo slučajeva kada su se smrti pogrešno pripisivale koroni.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.7.2021 9:30 (Widowmaker).
 
14 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Widowmaker kaže...

E sad, zašto ja sve ovo pišem. Pa kada su krenule ove vakcinacije, a sa njima i pojava negativnih stvari baš sam sa starom pričao kako nas, da se ovo mom ocu desilo posle vakcinacije, niko ne bi mogao ubijediti da to nije posljedica vakcine.

Opet naglašavam nije mi namjera tvrditi da se to ne dešava, čak sam siguran da se dešava, jer svaki lijek ima niz nuspojava, ali vjerujem da ima slučajeva kada se nešto pogrešno pripisuje vakcini, kao što je sigurno bilo mnogo slučajeva kada su se smrti pogrešno pripisivale koroni.

Upravo to je razlog zbog kojeg je bitno evidentirati svaku sumnju na nuspojavu.

 

Pojedinačni slučaj može biti slučajnost, ali statistika koja pokazuje da unutar nekog perioda od primitka cjepiva ima ili nema povećane pojave nuspojave ili smrti u odnosu na kontrolnu skupinu s istim rizikom je ipak dokaz. Kad se odmahuje rukom jer nema potvrđene uzročno-posljedične veze i demotivira prijavljivanje takvih slučajeva, onda ni korelaciju nije moguće testirati, pa s jedne strane imamo rizik od nepoznatog povećanja nuspojava ili smrti, a s druge strane, na temelju pojedinačnih slučajeva se stvara nepovjerenje prema cjepivu.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
7 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

mislim da se sakupio dobar broj antivaxera koji parazitiraju na nesreći čovjeka koji je siguran sa psovkom a u biti nema pojma...

najgori je imo D3lBoy koji nas upozorava na opasnosti od cjepljenja dok ga u isto vrijeme bk za društvo, pa nam nudi još jedan anegdotalni primjer gdje upravo dokazuje da je notorni antivaxer a ne društvenoneodgovorni autista kakvim se imo želio predstaviti...

prijetvornost u njegovim komentarima je gotovo dovoljna da čovjek pobere ban od nerviranja i posljedičnog pyčkaranja

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.7.2021 10:38 (Louis Pluto).
 
2 13 hvala 0
2 godine
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

.

@ihush--nema imuniteta bez imuniteta, preboljevanja, neovisno jel prirodno-virus ili cijepivo koje izazove reakciju kao virus. Tako da jedino imunitetom stječeš imunitet-antitijela, ne cijepljenjem
 
1 12 hvala 0
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...
Widowmaker kaže...

E sad, zašto ja sve ovo pišem. Pa kada su krenule ove vakcinacije, a sa njima i pojava negativnih stvari baš sam sa starom pričao kako nas, da se ovo mom ocu desilo posle vakcinacije, niko ne bi mogao ubijediti da to nije posljedica vakcine.

Opet naglašavam nije mi namjera tvrditi da se to ne dešava, čak sam siguran da se dešava, jer svaki lijek ima niz nuspojava, ali vjerujem da ima slučajeva kada se nešto pogrešno pripisuje vakcini, kao što je sigurno bilo mnogo slučajeva kada su se smrti pogrešno pripisivale koroni.

Upravo to je razlog zbog kojeg je bitno evidentirati svaku sumnju na nuspojavu.

 

Pojedinačni slučaj može biti slučajnost, ali statistika koja pokazuje da unutar nekog perioda od primitka cjepiva ima ili nema povećane pojave nuspojave ili smrti u odnosu na kontrolnu skupinu s istim rizikom je ipak dokaz. Kad se odmahuje rukom jer nema potvrđene uzročno-posljedične veze i demotivira prijavljivanje takvih slučajeva, onda ni korelaciju nije moguće testirati, pa s jedne strane imamo rizik od nepoznatog povećanja nuspojava ili smrti, a s druge strane, na temelju pojedinačnih slučajeva se stvara nepovjerenje prema cjepivu.

 Koliko bi epidemija trajala da se ista metodologija primjenjuje i na smrti od korone kao na smrti od cjepiva? Ah da , cak i obdukcije se ne rade pa se sve bazira na pcr testu gdje rezultate mos mjenjati kako mjenjas broj iteracija. Kako zgodno. Kad smo kod iste metodologije ste znali da kad se cijepljena osoba testira na kovid koristi se maximalno 28 iteracija pcr testa. Za ostale moze i 50 kad treba rast slucajeva ili ipak manje kad treba pad. Novonormalna znanost.

Ovdje uopce nije pitanje vaxer/anti vaxer vec stvar zdravog razuma.

Ovo danas vise uopce nije medicinsko pitanje. Nije bilo nikad samo ljudi u pocetku nisu mogli znati.Ali sada? Razocaran sam u inteligenciju ljudske vrste.

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zaporožac kaže...

.

Kako će cjepivo koje je 64% efikasno u spriječavanju širenja zaraze sojem koji je kod nas već prisutan zaštititi onih 50% starijih od 80+ godina ako se oni ne cijepe?

 

Cijepi se, misli na druge je promašaj za cjepivo koje u najvećoj mjeri štiti cijepljene. Cijepi se, misli na sebe bi bio ispravan slogan, a pritisak za cijepljenje bi trebao biti usmjeren prema rizičnim skupinama.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...
Zaporožac kaže...

.

Kako će cjepivo koje je 64% efikasno u spriječavanju širenja zaraze sojem koji je kod nas već prisutan zaštititi onih 50% starijih od 80+ godina ako se oni ne cijepe?

 

Cijepi se, misli na druge je promašaj za cjepivo koje u najvećoj mjeri štiti cijepljene. Cijepi se, misli na sebe bi bio ispravan slogan, a pritisak za cijepljenje bi trebao biti usmjeren prema rizičnim skupinama.

koliko je točno malo dovoljno iz posta prije da spriječiš nečiju smrt? prozori smanjenih mogućnosti da se netko zarazi su dovoljni da se cijepiš, imo, jer za stupanj manje... ukoliko te trefi da si asiptomatičan bez cjepiva nećeš biti ni zarazan s cjepivom ili će prozor zaraze biti manji, ukoliko imaš simptome bit ćeš opet manje vremena zarazan, ukoliko imaš gadnije simptome opet svega lošega manje, manje smrti, manje zaraze, kumulativno cijepljen sve je manje kod zaraze covidom a i sam si se s tim složio...

 

edit: molio bih Maata da i ovog puta obrazloži radi čega se ne slaže s upisanim ukoliko mu je na ruku

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.7.2021 11:29 (Louis Pluto).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice