Android polako umire? Generacija Z više preferira

poruka: 189
|
čitano: 59.728
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Android polako umire? Generacija Z više preferira ".
14 godina
offline
Android polako umire? Generacija Z više preferira

Kratka poruka za ajfonase: don't look up! 

Brkoni
 
11 4 hvala 0
11 godina
offline
Android polako umire? Generacija Z više preferira

mislim,o cemu vi? jabuka protiv desetke velikih firmi koje ce sve prestati proizvoditi android telefone . Ha. Nezz tko samo kupuje onda milione zamzunga,oppoa,xiaomija, motorola, nokie ..Smanjite malo reklamu,postajete smijesni

Ni ono sa promoviranjem cijepiva vam bas nije trebalo

 

 
61 2 hvala 6
5 godina
offline
Android polako umire? Generacija Z više preferira

Gluplji članak sa još glupljim istraživanjima odavno nisam pročitao....

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2023 7:17 (Posmatrač).
 
51 2 hvala 6
12 godina
offline
Android polako umire? Generacija Z više preferira

Bug polako umire pa treba ovakve ala 24sata bombastične naslove? 

Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
 
55 2 hvala 6
7 godina
protjeran
offline
Re: Android polako umire? Generacija Z više prefer
Apachy kaže...

Bug polako umire pa treba ovakve ala 24sata bombastične naslove? 

 ako planiraju nastaviti sa ovakvim naslovima i temama, da barem onda umre 

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Android polako umire? Generacija Z više prefer
Znači dolazi generacija bez mozga
 
22 3 hvala 3
15 godina
offline
Re: Android polako umire? Generacija Z više prefer
silvio3105 kaže...
Znači dolazi generacija bez mozga

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
11 godina
offline
Android polako umire? Generacija Z više preferira

Podatke objavila tvrtka.......,te podatke podjelili...........

 

Zakljucak.

Moj PC  
2 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Android polako umire? Generacija Z više prefer
Jesus.
Nadam se da je to neka zajebancija
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2023 8:13 (silvio3105).
15 godina
online
Android polako umire? Generacija Z više preferira

Imam doma gen z-ovce i da, preferiraju iphone ali isključivo jer smatraju da je to statusni simbol. Nitko, niti njihovi prijatelji, ne koriste mobitel za išta dublje od najbazičnijih potreba, niti ih imalo zanima što se nalazi ispod haube uređaja, bitno je samo da je flashy/trendy/estetics

I svi pate na Kanye West-a i njegov proljev od dizajna s kojim trola cijeli svijet a objesna generacija se paca u tome

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2023 8:15 (Ges).
 
26 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: Android polako umire? Generacija Z više prefer
Nova generacija je lijena, nezainteresirana. Zaboli ih za milijun podešavanja koja android nudi, bez kojih zapravo možeš i živjeti. Većina jeftinih androida ima lose fotke i snimke te se zbog toga generaliziraju i vrhunski uređaji.
Žele uređaj bez opterećenja za uporabu, bez puno podešavanja, a ako to itko može ponuditi onda je to iOS.
 
13 1 hvala 0
15 godina
online
Re: Android polako umire? Generacija Z više prefer
silvio3105 kaže...
Znači dolazi generacija bez mozga

Nisu bez mozga, samo su super razmaženi i navikli da im mama/tata sve riješe. To očekuju i od tvrtki čije proizvode kupuju i zato smatraju da je iphone najbolji jer imaju dojam da se neće morati zamarati kako on funkcionira. Inače, nije postalo strano da Gen Z dolaze na intervju za posao sa roditeljem (i shit you not!)

11 godina
offline
Android polako umire? Generacija Z više preferira

Sta je gen Z?.....

 

Mozda bih trebao znat ili sam mozda previse down to earth da bih znao.

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Android polako umire? Generacija Z više preferira

Iz ovog istraživanja se samo može vidjeti da već postojeći korisnici Iphonea postaju sve mlađi.

Isto tako se lagano gubi premium osjećaj budući da svaki mulac sada drži iPhone u đepu.

 

Vjerojatno starci davaju mobitel mlađima i prelaze na Andorid

Moj PC  
4 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Android polako umire? Generacija Z više prefer
Ges kaže...

Imam doma gen z-ovce i da, preferiraju iphone ali isključivo jer smatraju da je to statusni simbol. Nitko, niti njihovi prijatelji, ne koriste mobitel za išta dublje od najbazičnijih potreba, niti ih imalo zanima što se nalazi ispod haube uređaja, bitno je samo da je flashy/trendy/estetics

I svi pate na Kanye West-a i njegov proljev od dizajna s kojim trola cijeli svijet a objesna generacija se paca u tome

 Zanimljive se stvari događaju s tim "proljevom od dizajna". Pošto ih je sve manje na tržištu cijene im bolesno rastu. Kupiš li danas ove Foam Runner ili Boost Yeezyce za 200€ za pola godine ćeš ih moći prodati za 300€. U slučaju da pogodiš boju koje neće biti na tržištu cijena ide i do 3000$. To je opet ništa u usporedbi s nekim Jordan modelima koje nike pušta na kapaljku i cijene im idu do 30-40 000$.

https://stockx.com/air-jordan-4-retro-oregon-ducks-duckman-pe

To je danas big biznis

 

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Android polako umire? Generacija Z više prefer
Kako ne dobit posao
14 godina
offline
Android polako umire? Generacija Z više preferira

Šta reći nego da su za ovakvu situaciju većinom krivi roditelji koji nemaju vremena za svoju djecu pa im kupuju pizdarije da ih skinu s vrata.Naravno da ta djeca moraju biti u trendu sa prijateljima, sa susjedima i ostalima, jer ne daj Bože da nemaš fensi obleku, iPhone i ostale gluparije. Eto tu smo došli, na žalost.

Znači tko zdravog razuma kupuje klincu mob od minimalno 1.000€???????

Koji uopće nemaju pojam o vrijednosti, koliko je potrebno rada za tih 1.000€, kojima ispada mobitel ko bebi duda i ostale fore.

Znači moj klinac od mene nikada neće dobiti iPhone, može si ga kupiti kada zaradi svoje novce i kada vidi koliko se mora raditi za taj gadget, pa onda neka sam ocijeni da li se to isplati ili ne.

Moj PC  
31 2 hvala 4
16 godina
offline
Android polako umire? Generacija Z više preferira

Sreca pa generacija Z nije pokretac smjera te ne vidim razloga da bi Android poceo odumirat...

Truth in engineering.
 
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Android polako umire? Generacija Z više preferira

Koja hrpa boomera tu na forumu. Ne spadam u Gen Z već u milenijalce i za nas su govorili isto kao što vi sad govorite za Gen Z.

 

Dajte prestanite lajat na oblake i nađite si pametnijeg posla. Koga boli k koji mob netko koristi.

Moj PC  
13 11 hvala 3
14 godina
offline
Re: Android polako umire? Generacija Z više prefer
Ajar kaže...
silvio3105 kaže...
Znači dolazi generacija bez mozga

 

 Ajar, ovoliko glupi i neznalice nisu čak ni moji najmlađi učenici. Vjerujem da bi jedan od prvašiča odgvorio točno barem 50% pitanja koje ovi glupani ne znaju, čak i na neke matematičke. On topic - kažu da je iOs jednostavniji za upotrebu, pa za ovakve "znalce" prikazane na videu bi to super odgovaralo, ali Android proizvodi toliko firmi, a iOs samo jedna, tako da mi je teško vjerovati da će Android izumrijeti. To je otvoren sustav, za razliku od iOs-a, pa vjerujem da će ipak ostati u prednosti po broju korisnika u odnosu na Ios.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2023 9:19 (učo).
14 godina
offline
Re: Android polako umire? Generacija Z više prefer
MEGATAMA kaže...

Sta je gen Z?.....

 

Mozda bih trebao znat ili sam mozda previse down to earth da bih znao.

 To su ovi koji spolno opće sa zombijima

12 godina
offline
Re: Android polako umire? Generacija Z više prefer
MasterOfDisaster kaže...

Šta reći nego da su za ovakvu situaciju većinom krivi roditelji koji nemaju vremena za svoju djecu pa im kupuju pizdarije da ih skinu s vrata.Naravno da ta djeca moraju biti u trendu sa prijateljima, sa susjedima i ostalima, jer ne daj Bože da nemaš fensi obleku, iPhone i ostale gluparije. Eto tu smo došli, na žalost.

Znači tko zdravog razuma kupuje klincu mob od minimalno 1.000€???????

Koji uopće nemaju pojam o vrijednosti, koliko je potrebno rada za tih 1.000€, kojima ispada mobitel ko bebi duda i ostale fore.

Znači moj klinac od mene nikada neće dobiti iPhone, može si ga kupiti kada zaradi svoje novce i kada vidi koliko se mora raditi za taj gadget, pa onda neka sam ocijeni da li se to isplati ili ne.

 Kakve veze ima imaš li vremena za dijete s tim hoćeš li mu kupiti iPhone ili Samsung? 

Pa i mi kad smo bili djeca imali smo neke svoje želje. Ako je roditelj financijski bio u stanju a dijete to zaslužilo onda bi to i dobili. I prije je bilo izrugivanja s onima koji su nosili Yassa patike pa bi roditelji kupili Adidaske. Samo su se mjerila promijenila. Djeca su i dalje zla i pokvarena a roditelj pokušava da ih se ne šikanira u društvu. Možeš ti goniti neke svoje principe no posljedice će se lomiti na djetetu. Uostalom, lakše je meni danas kupiti iPhone nego što je mom ocu bilo kupiti Adidaske, Commodorea, BMX, Leviske... pa sam opet sve to imao.

Prvi sam da se zabrane mobiteli u školi, da djeca nose kecelje i da ih se odgaja po drugačijem sustavu vrijednosti no to nažalost nije tako i ti kao roditelj biraš želiš li da u tom poremećenom sustavu tvoje dijete bude izopćenik. Sranje ide do te mjere da djeca koja dobivaju pomoć grada za marendu i izlete nosaju iPhone i tako ostvaruju nekakav status pa se pokretana kompleksima iživljavaju na skromnijoj i odgojenoj djeci. Pošto imam kćer i sina mogu reći kako su muški još ok, djevojčice su iskonsko zlo. Još ako je iz neke nefunkcionalne obitelji ili rastavljenjih roditelja onda su to psihopate.

Djecu na stranu, nije ni čudo kakva su kad im vidiš roditelje. Koliko samo ljudi poznajem koji sa svojim obiteljima žive u stanu sa svojim roditeljima a voze 3 puta skuplji auto od mene i imaju iphone pro max turbo ultra plus?

I onda dođe na benzinsku i ulije 100kn i od 10 puta što s njim sjedneš na kavu 10 puta ti platiš. E to su roditelji djece koja s mojima idu u razred. 

 

 

 

12 godina
offline
Re: Android polako umire? Generacija Z više prefer
MEGATAMA kaže...

Sta je gen Z?.....

 

Mozda bih trebao znat ili sam mozda previse down to earth da bih znao.

 

Gen. Z su ti ovi što bauljaju po Z centru, traže Leggeiro, Elipso i iStyle.

10 godina
offline
Re: Android polako umire? Generacija Z više prefer

 

To je jednostavno trenutni trend. Mlađa ekipa više koristi ajfon.

Na vrhu, žemo bit samo jedan.

 

@Apachy

 

Nope. Naš BUG ne umire nikada. Ta, kada je tek počeo prognoza je bila da će kratko trajati.

A, pogledajte ga sada. Najjači mediji koji žemo pročitati.

I tak' preko 30 ljeta...

dzg
15 godina
offline
Android polako umire? Generacija Z više preferira

Totalno se slažem.
Opče je poznato da nove generacije "Z" iliti današnji mladi nejdu sve pametniji nego kontra,sve gluplji.

Drugim riječima,polako se "Amerikaniziramo",postajemo manje inteligentni.

Da je kontra,nitko nebi dao brdo para za Iphone kad za 70% manju cijenu dobiš bolji i kvalitetniji android uređaj.

 

 
10 0 hvala 4
3 godine
offline
Re: Android polako umire? Generacija Z više prefer
učo kaže...
Ajar kaže...
silvio3105 kaže...
Znači dolazi generacija bez mozga

 

 Ajar, ovoliko glupi i neznalice nisu čak ni moji najmlađi učenici. Vjerujem da bi jedan od prvašiča odgvorio točno barem 50% pitanja koje ovi glupani ne znaju, čak i na neke matematičke. On topic - kažu da je iOs jednostavniji za upotrebu, pa za ovakve "znalce" prikazane na videu bi to super odgovaralo, ali Android proizvodi toliko firmi, a iOs samo jedna, tako da mi je teško vjerovati da će Android izumrijeti. To je otvoren sustav, za razliku od iOs-a, pa vjerujem da će ipak ostati u prednosti po broju korisnika u odnosu na Ios.

 

Evo - moj četverogodišnjak je napamet izračunao 1+2+3+4+5. Ne znam što će ovi sa videa raditi u životu...

16 godina
offline
Re: Android polako umire? Generacija Z više prefer

Bug je umro onog dana kada je otisao Barney...

15 godina
offline
Re: Android polako umire? Generacija Z više prefer
MasterOfDisaster kaže...

Šta reći nego da su za ovakvu situaciju većinom krivi roditelji koji nemaju vremena za svoju djecu pa im kupuju pizdarije da ih skinu s vrata.Naravno da ta djeca moraju biti u trendu sa prijateljima, sa susjedima i ostalima, jer ne daj Bože da nemaš fensi obleku, iPhone i ostale gluparije. Eto tu smo došli, na žalost.

Znači tko zdravog razuma kupuje klincu mob od minimalno 1.000€???????

Koji uopće nemaju pojam o vrijednosti, koliko je potrebno rada za tih 1.000€, kojima ispada mobitel ko bebi duda i ostale fore.

Znači moj klinac od mene nikada neće dobiti iPhone, može si ga kupiti kada zaradi svoje novce i kada vidi koliko se mora raditi za taj gadget, pa onda neka sam ocijeni da li se to isplati ili ne.

 

Moj klinac si je kupio iphone 11 nedavno, sam za svoje novce koje je dugo štedio.

Ima 12 godina. Odrastao je na svemu s Androidom, al nije više htio nakon non stop nekih problema sa svim mogućim na androidu, pogotovo što djeca naseru hrpu gluposti na mob.

A i ja sam ga podržao, jednostavno nemam više živaca svima u obitelji pomagati i rješavati probleme s mobitelima i objašnjavati što smiju i kako se ponašati sa svojim mobitelima.

iPhone 11 nije tako skup, upališ, radi, uglavnom ne možeš ništa zeznut i milina. On je prvi u obitelji koji ima iPhone, svi smo ostali na Androidu što se mobitela tiče.

Preporodio se otkad ga ima, a do tad je imao samo Samsung S i A seriju, tako da nije imao loše Android uređaje.

 

Bolje da svatko proba sam pa vidi što mu je bolje, nego da mu ja namećem nekakva jeftina rješenja. Ni djeca nisu tu iznimka.

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2023 10:33 (Bitanga).
10 godina
offline
Re: Android polako umire? Generacija Z više prefer
Znači klinci su sad glupi jer vole i žele iphone, ali stare prdonje koje čuče u Intel/AMD, Nvidia/AMD i ostalim rovovima, te se sramote po raznim online platformama sa svojim fanbojizmima su bogomdani genijalci.

Pustite djecu na miru. Kao da mi nismo imali slične stvari oko drugih brendova. Dok se sjetim ismijavanja oko hlača, tenisica, muzike i ostalog dok sam išao u školu. Ovo je ništa prema tome.
Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2023 10:35 (Entry Point).
Moj PC  
20 0 hvala 0
16 godina
offline
Android polako umire? Generacija Z više preferira

Koliko vidim, poslednje 3 godine je Android stabilan na 70-73%, a iOS drži ostatak (GS StatCounter). Što se lokalnog tržišta tiče, rekao bih da jeste primetan mnogo veći proboj Jabuke. Ranije su ga imale samo cure, obično preplaćeni nekoliko godina zastareo model, ali sada je mnogo češći prizor. Mada mislim da jošuvek nisam video nijedan dynamic island uživo. Evo, sad sam bacio pogled na to šta StatCounter kaže za domaće tržište i Android jeste sa svojih maksimalnih 90% od pre nekoliko godina pao na oko 72% (i čak je krajem prethodne godine u nekom momentu bio ispod 70%).

Mrzi me sad da tražim, ali jeste moguće da članak nije BS i da Android na razvijenim tržištima gubi udeo, dok se globalni share održava rastom na tržištima u razvoju. Takođe, odavno je bio slučaj da Android drži 70-75% tržišta mobilnih telefona, a da Apple ostvaruje 90% profita - situacija koja nije baš stimulativna za proizvođače Android telefona. Živo me zanima da li se, sa trenutnim ludačkim cenama mobilnih telefona, situacija promenila.

 

EDIT: Bitanga Zanimljivo iskustvo. Pitanja koja mi se vrzmaju po glavi (ne u smislu da očekujem odgovor, prosto razmišljanja na interesantnu temu): Da li je iOS zaista toliko teži za zeznuti i sa manjim udelom loših aplikacija? Nije li korisniku bilo frustrirajuće što nije mogao besplatno naći svaku "glupost" (proizvoljnu stvar) koja mu padne na pamet? U kojoj meri je manja učestalost gluposti rezultat toga što je korisnik stariji, zreliji i iskusniji (barem u nekom mom shvatanju, kllinac od 10-11 godina je i dalje "dete u užem smislu", dvanaestogodišnjak je već značajno "odrasliji")?

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2023 10:50 (Ivan(4)).
Moj PC  
5 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice