AI alati niču kao gljive poslije kiše: za video, s

poruka: 12
|
čitano: 8.600
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AI alati niču kao gljive poslije kiše: za video, s".
15 godina
offline
AI alati niču kao gljive poslije kiše: za video, s

Meni GitHub Copilot je baš dobra stvar. Pomaže s dosadnim stvarima.

 
4 0 hvala 1
10 godina
online
AI alati niču kao gljive poslije kiše: za video, s

 

 

Lijepo je ovo. Živimo u uzbuljdivim vremenima. Neka.

Lajk!!

dzg
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
AI alati niču kao gljive poslije kiše: za video, s

Bolesno, iako je najluđe što je ovo samo početak i večina ovoga je razvijeno u zadnjih pola godine - šta će tek bit za par godina kako se ovi alati budu sve više i više usavršavali.

Tužna istina je da će nažalost neki poslovi postat obsolete - ali jbg. isto se dogodilo već par puta u povijesti pa smo preživili i adaptirali se tako da ne sumnjam da će sada biti išta drukčije.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AI alati niču kao gljive poslije kiše: za vide
Copilot je definitivno jedna od boljih i korisnih implementacija AI. Drastično ubrzava pisanje koda i skripti
15 godina
offline
AI alati niču kao gljive poslije kiše: za video, s

Jedva čekam pristup Adobe Firefly-u... predobro izgleda. Konačno dobra alternativa Midjourney-u.

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
1 0 hvala 0
Re: AI alati niču kao gljive poslije kiše: za vide
nikonja kaže...

Bolesno, iako je najluđe što je ovo samo početak i večina ovoga je razvijeno u zadnjih pola godine - šta će tek bit za par godina kako se ovi alati budu sve više i više usavršavali.

Tužna istina je da će nažalost neki poslovi postat obsolete - ali jbg. isto se dogodilo već par puta u povijesti pa smo preživili i adaptirali se tako da ne sumnjam da će sada biti išta drukčije.

 

mislilo se da će poslovi grafičkih dizajnera i arhitekata postati obsolete kad se pojavio prvi CAD alat i alat za vektorsko crtanje. Ali ne da nisu postali obsolete nego su 100 puta unaprijedili svoj posao i rade daleko kompleksnije stvari.

 

Isto će biti i s drugim zanimanjima.

 

Što se tiče zanimanja koja su već sada vrlo laka za odrađivanje, da, to vjerujem da će nestati...

5 godina
offline
AI alati niču kao gljive poslije kiše: za video, s

Pitanje za sve, postoji li neki takav alat koji mi može na nekoj fotografiji dodati neke stvari, npr. slika neke ulice i ja sad želim da mi AI doda npr ogradu tamo di sam ja zamislio . Vidi sliku jer sam vjerojatno nejasan, uploadam mu sliku, i mišom mu nacrtam gdje što želim da stavi ili makne.

Ovo crno da bude npr ograda ili zidić Ovo crno da bude npr ograda ili zidić
Sve Vas Volim
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 mjeseci
offline
Re: AI alati niču kao gljive poslije kiše: za vide
Moze Midjourney to odraditi, imas free trial preko discorda. Moras prvo sliku uploadati pa onda reference link na sliku i onda napises sto hoces da dodas.

Nekad treba par pokusaja, i svi mogu da vide te slike. Sve se radi preko discorda.
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.3.2023 13:59 (Bob Boss).
5 godina
offline
Re: AI alati niču kao gljive poslije kiše: za vide
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

mislilo se da će poslovi grafičkih dizajnera i arhitekata postati obsolete kad se pojavio prvi CAD alat i alat za vektorsko crtanje. Ali ne da nisu postali obsolete nego su 100 puta unaprijedili svoj posao i rade daleko kompleksnije stvari.

 

Isto će biti i s drugim zanimanjima.

 

Što se tiče zanimanja koja su već sada vrlo laka za odrađivanje, da, to vjerujem da će nestati...

 Vrijeme će pokazati ali bojim se da nisi u pravu. Daljnji razvoj AI-a, koji će vjerujem ubrzo ići eksponencijalnom putanjom, će kroz 5-10 godina ukinuti jako puno poslova a na žalost otvoriti relativno malo novih. Neke usporedbe s izumima iz prošlosti, tipa parnim strojem,  ne drže vodu. U današnjem svijetu se promjene za koje su nekad trebala desetljeća događaju u danima. Naravno da će Ai donjeti i puno toga dobroga ali mislim da će se prvenstveno zlorabiti i koristiti za bogaćenje užeg kruga ljudi. Benifiti  za širu zajednicu će biti mrvice koje nakon toga padnu sa stola. 

15 godina
offline
Re: AI alati niču kao gljive poslije kiše: za vide
Srce Isusovo kaže...

Pitanje za sve, postoji li neki takav alat koji mi može na nekoj fotografiji dodati neke stvari, npr. slika neke ulice i ja sad želim da mi AI doda npr ogradu tamo di sam ja zamislio . Vidi sliku jer sam vjerojatno nejasan, uploadam mu sliku, i mišom mu nacrtam gdje što želim da stavi ili makne.

 Canva odnedavno moze nesto slicno, baci oko ako ti odgovara.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova
6 godina
offline
Re: AI alati niču kao gljive poslije kiše: za vide
Kapetan Nemo kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

mislilo se da će poslovi grafičkih dizajnera i arhitekata postati obsolete kad se pojavio prvi CAD alat i alat za vektorsko crtanje. Ali ne da nisu postali obsolete nego su 100 puta unaprijedili svoj posao i rade daleko kompleksnije stvari.

 

Isto će biti i s drugim zanimanjima.

 

Što se tiče zanimanja koja su već sada vrlo laka za odrađivanje, da, to vjerujem da će nestati...

 Vrijeme će pokazati ali bojim se da nisi u pravu. Daljnji razvoj AI-a, koji će vjerujem ubrzo ići eksponencijalnom putanjom, će kroz 5-10 godina ukinuti jako puno poslova a na žalost otvoriti relativno malo novih. Neke usporedbe s izumima iz prošlosti, tipa parnim strojem,  ne drže vodu. U današnjem svijetu se promjene za koje su nekad trebala desetljeća događaju u danima. Naravno da će Ai donjeti i puno toga dobroga ali mislim da će se prvenstveno zlorabiti i koristiti za bogaćenje užeg kruga ljudi. Benifiti  za širu zajednicu će biti mrvice koje nakon toga padnu sa stola. 

 Ma ne vjerujem da že baš nestat neki poslovi ali npr kod programiranja neke jednostavnije i ponavljajuće stvari AI već sada dovoljno dobro može odradit a za par godina će to super odradit i onda prosječna firma neće trebat 15 programera u svom odjelu nego će njih cca 5 skupa sa AI moć obavit isti posa. I takvih scenarija će bit još dosta u drugim panogama, ali uvjeren sam da ljudi neće nestat iz tih zanimanja jer češ uvijek trebat čovjeka da objasni šta i kako hoće, ali že sigurno drastično past potražnja za takvim ljudima. 

 

Živi bili pa vidili jer ovo se neda više zaustavit, kotači se okreću i puno je para u tome tako da boga pitaj šta nas čeka za par godina kad se ovoliko promjenilo u tako malo vremena.

3 godine
neaktivan
offline
Dubrovnik

Evo i ja sam se malo igrao u Midjourney.  :)   request je bio : fighter jet f35 flying above city of dubrovnik croatia

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.4.2023 20:05 (Lefi).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice