HGSHOP - HGspot Web Shop

poruka: 172
|
čitano: 124.592
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
HGSHOP - HGspot Web Shop

HG SPOT ISKUSTVO 

ovako, naručio acer predator xb241hbmipr, platio punu cijenu za "novi", kada stigo ja otvorim...

1. zamazan ekran

2. na onim gumenim kockicama ispod stalka prašina

3. sklopka je postavljena na ON, nikad dosad nisam kupio stvar da je bila sklopka na ON

4. metalna ploča na stalku na kojeg se osloni/prikvači zaslon je sav izgreban, i točno se vidi da je skidano X puta

 

100% izložbeni, žele mi ga podvalit kao "novi", vraćam im ga. 

 
6 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
HGSHOP - HGspot Web Shop

Prvi put imao neugodno iskustvo s hgspotom kada su mi poslali korištenu robu pod novu kao i kolegi forumašu u postu iznad, drugi put naručio nešto na akciji i platio karticom, i od tada mi narudžba stoji pod "fondovi rezervirani" a stvar koju sam naručio više nije dostupna, šta da kažem... nemojte naručivati iz hgspota. 

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
HGSHOP - HGspot Web Shop

Narucio monitor dell P2317H, neku grafu bzvzv i pci usb kontroler.

 

Stiglo sve uredno, zadovoljan sam kupovinom.

Ako napredujem, prati me. Ako stanem, gurni me. Ako se povucem, ubij me.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: HGSHOP - HGspot Web Shop
natal kaže...

Narucio monitor dell P2317H, neku grafu bzvzv i pci usb kontroler.

 

Stiglo sve uredno, zadovoljan sam kupovinom.

 naravno, ne prodaju sve "rabljeno" ali samo kažem, prodaju robu koja im je na displayu, ja sam taj nesretnik kome su spakirali to smeće i jeb* im pas ma*** za to, vratio im i čekam "servis" da odluče i vrate mi novac, bilo bi smješno da još sad nešto sad se dogodi i zmisle neku glupost, samo vrijeme gubim mater im j

12 godina
neaktivan
offline
HGSHOP - HGspot Web Shop

Znaci narucim paket(hdd) u  Hg shopu sa dostavom na kucnu adresu(znaci do kolnog prilaza objektu)

Narucio u subotu u utorak oko 10 sati vidim propusten poziv. Zovem nitko se ne javlja.
Odgovorim smsporukom ''zvali ste me'', i tek sutradan u srijedu dobijem odgovor da je dostavna sluzba overseas i da me paket ceka u dugopolju u njihovom skladistu(a ponvaljam narucio dostavu na kucnu adresu za sto sam platio 25 kn) ...

Ajde dobro racunam nisam se javio(mada sam bio kod kuce),oticicu u obliznje dugopolje pokupiti paket...

Srijeda dosao u dugopolje rekao da sam dosao po paket,a gospodin mi kaze pricekajte,i tako proalzi 5-10 minuta(sva sreca da je kolegica od doticnog bila zgodna pa san ubija vrime)
Nakon 10 minuta klikanja po kompjuteru od doticnog,ustane i ode bez ikakve rici ,ja gledan koji k.. al eto njega nakon 5 minuti s paketom u ruci,i nakon jos 5 minuti klikanja printanja i mog potpisa dade mi paket i ja odoh kuci da odmah prispojim hdd itd itd ...

 

Kad sam dosao kuci krenem otvarati paket kad primjetim da je pakiranje(kuverta s onim baloncicima)oštečeno na rubovima,rekoh ajde mozda u transportu se iskidao papir,

Otvorim i izvadim paket tj hard disk u onojsvojoj antistatičnoj košuljici koja je također po rubovima jako oštečena(čak se vidu obrisi harddiska na njon)

 

Rekoh ajde moguce da je utransportu tako nesto bilo...

Prije postavljanja hdda detaljno ga pregledam vizualno i na njemu su po rubovima vidljivi lagani tragovi nagnječenja,ali pošto je men istvarno hitno za taj hdd rekoh idem ga spojit jer nemam bas vremena...

Spojim ja hdd kad iz njega prekrasan piskutavi zvuk kao da se unutra drobi staklo... i naravno racunalo ga ne prepoznaje, bloka mi na bootanju

Probam s drugim racunalom ista stvar...

 

Nista kontaktiram odmah HG shop preko maila na reklamacije, i tamo me kontaktira neki Ivan veli da mu posaljem slike pakiranja tj kuverte ,

 

Ja poslikao detaljno i hdd i njegovu antistaticku kosuljicu i kuvertu i naravno racun...te rekao doticnom ivanu da cu hdd ostaviti u poslovnici u splitu,da me najavi i da objasni kolegama što i kako kako ne bih u petak(jer je cetvrtak bio praznik)gubio vrijeme jer sam u totalnoj zurbi...

I naravno tako ja dodem u poslovnicu u splitu i pricam s gospodinom koji pojma nema sto se desava niti ga je itko informirao niti nista, al ajde opet nisan tu izgubio puno vremena, u cijeloj prici taj covijek je ok i relativno brzo je zaprimio hdd i  rekao da ce me netko kontaktirati preko maila i da ce mi vjv poslat novi hdd iz zgb ...

 

 

Sad i dalje čekam taj mail...(to je bilo u petak)

Jucer utorak , nisam dobio nikakav mail niti nista te posaljem upit na mail doticnog Ivana, te mi se za nekolik osekundi vraca automatski odgovor da je doticni na godisnjem i da se javim na drugi mail.

Na drugi mail poslao upit  o stanju s hard diskom i  danas ujutro dobivam 3 maila, koji glase da mi je novi hard disk poslan jos jucer na adresu te da bi danas a najkasnje sutra trebao stici na moju adresu...

U iscekivanju :P

(Zasada smatram da su postupci dijelatnika hg shopa ok...

Može
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: HGSHOP - HGspot Web Shop
ante5656 kaže...

Narucio u subotu u utorak oko 10 sati vidim propusten poziv. Zovem nitko se ne javlja.
Odgovorim smsporukom ''zvali ste me'', i tek sutradan u srijedu dobijem odgovor da je dostavna sluzba overseas i da me paket ceka u dugopolju u njihovom skladistu(a ponvaljam narucio dostavu na kucnu adresu za sto sam platio 25 kn)

 Sve uredno odradjeno od HG spota, ali ovo za overseas nisi trebao ic u dugopolje vec trazit da ti ga ponovno dostave, i da zovu barem pol sata ranije ili tako nesto. Isto tako, obicno dobijes mail kad ti paket stize od dostavne sluzbe, pa kad taj dan imas propusten poziv, a bog zna da ti dostavljaci zovu 5 minuta prije nego ce doc na adresu umjesto sat vremena ili nesto slicno, onda nazoves tu dostavnu sluzbu centralu i pitas ih di je paket. I onda ti oni daju mobitel od dostavljaca (ili sami nazovu dostavljaca) i on ti donese ponovno taj isti dan obicno ili se dogovorite za sutra. Tako sam napravio sto puta dosad valjda.

12 godina
neaktivan
offline
Re: HGSHOP - HGspot Web Shop

Kolega, izgleda da kada si poceo citati ovu moju poruku da si ocekivao da nesto lose pisem?
Nigdije ja nisam rekao da HG Shop radi los posao, na kraju sam napisao da je u potpunosti ok s njihove strane.

 

Ast ose tice overa, Da je bilo tako kad bi bilo nako ovako ...e a nije bilo tako i nisam dobio mail i nije mi bija problem otic po paket,ali  bit je u tome (sto si ti u sirokom luku preskocio)da je over sa doticnim hdd rukovao jednako kao i sa paketom papira,slame,smeca ..itd , jer je sve to bilo vidljivo na kuverti...

Uostalom, ja nemam potrebu zvat dostavljača niti ikakvu sluzbu ni centralu nego je dostavljač dužan mene nazvati(pa i nekoliko puta ak ose ne javljam) te mi dostaviti paket na adresu.

A dotični dostavljač je meni servirao poruku da je paket u dugopolju.
(Također ovakva poruka se nalazi i u temi o iskustvima sa overom,tako da u ovoj temi je plus za hg,a u onoj tem iveliki minus za over)

Može
9 godina
offline
Re: HGSHOP - HGspot Web Shop
ante5656 kaže...

Kolega, izgleda da kada si poceo citati ovu moju poruku da si ocekivao da nesto lose pisem?

?

ante5656 kaže...

Nigdije ja nisam rekao da HG Shop radi los posao, na kraju sam napisao da je u potpunosti ok s njihove strane.

Sto sam i potvrdio, al pises u hg shop temi i negativne konotacije su vezane za overseas i samo sam se slozio s zakljuckom da je hg shop dobro obavio posao. Malo te fjaka udarila pa bi se karao.

ante5656 kaže...

Ast ose tice overa, Da je bilo tako kad bi bilo nako ovako ...e a nije bilo tako i nisam dobio mail i nije mi bija problem otic po paket,ali  bit je u tome (sto si ti u sirokom luku preskocio)da je over sa doticnim hdd rukovao jednako kao i sa paketom papira,slame,smeca ..itd , jer je sve to bilo vidljivo na kuverti...

 Kad ti nije problem onda vozi do dugopolja. Nisam preskocio nista nego u vezi toga nemam sto dodat/oduzet. Da sam napisao "govna iz overseasa" onda bi bio sretan, ne kuzim?

 

Da nisam imao napisat nesto u vezi dostave, ne bi ni odgovorio, al dugopolje je prilicno van rute bilokog u splitu tako da, ako tebi vec nije problem vozat se do dugopolja i natrag (ako vec nije problem sto uopce to navodis, fino si se na 40 stupnjeva vozio 15 km) napisao sam za druge barem da znaju koje su opcije i da se ne vozaju do dugopolja. Meni je itekako problem vozit se do dugopolja ako sam platio dostavu na kucnu adresu.

 

Tu ti je tema o overseasu Overseas iskustva pa si pol posta mogao i tamo prenijet ako si tako osjetljiv i ne bi ti ni odgovorio ovdje.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.6.2017 16:50 (sandokan111).
12 godina
neaktivan
offline
Re: HGSHOP - HGspot Web Shop
sandokan111 kaže...
ante5656 kaže...

Kolega, izgleda da kada si poceo citati ovu moju poruku da si ocekivao da nesto lose pisem?

?

ante5656 kaže...

Nigdije ja nisam rekao da HG Shop radi los posao, na kraju sam napisao da je u potpunosti ok s njihove strane.

Sto sam i potvrdio, al pises u hg shop temi i negativne konotacije su vezane za overseas i samo sam se slozio s zakljuckom da je hg shop dobro obavio posao. Malo te fjaka udarila pa bi se karao.

ante5656 kaže...

Ast ose tice overa, Da je bilo tako kad bi bilo nako ovako ...e a nije bilo tako i nisam dobio mail i nije mi bija problem otic po paket,ali  bit je u tome (sto si ti u sirokom luku preskocio)da je over sa doticnim hdd rukovao jednako kao i sa paketom papira,slame,smeca ..itd , jer je sve to bilo vidljivo na kuverti...

 Kad ti nije problem onda vozi do dugopolja. Nisam preskocio nista nego u vezi toga nemam sto dodat/oduzet. Da sam napisao "govna iz overseasa" onda bi bio sretan, ne kuzim?

 

Da nisam imao napisat nesto u vezi dostave, ne bi ni odgovorio, al dugopolje je prilicno van rute bilokog u splitu tako da, ako tebi vec nije problem vozat se do dugopolja i natrag (ako vec nije problem sto uopce to navodis, fino si se na 40 stupnjeva vozio 15 km) napisao sam za druge barem da znaju koje su opcije i da se ne vozaju do dugopolja. Meni je itekako problem vozit se do dugopolja ako sam platio dostavu na kucnu adresu.

 

Tu ti je tema o overseasu Overseas iskustva pa si pol posta mogao i tamo prenijet ako si tako osjetljiv i ne bi ti ni odgovorio ovdje.

 Dragi kolega mogu vam savjetovati dobrog okulistu, jer ocito niste primjetili da je post u temi o overu napisan jos prije par dana(što sam također naveo u poruci iznad) ... opet preskačeš u širokom luku...

I izuzetno me iznenadila vaša darovitost  pokušaju u vodovnjaštva ali, logika je nisko ....Da sam iz Splita onda bih otišao u poslovnicu (logično)u Splitu  i kupio, negdje sam puno bliže Dugopolju,pa mi zato nije bija problem vozit 800 m do doticnog overa,veci problem mi je bilo upaliti žmigavac kada sam skretao za over....

Također sve skupa izvlačite iz konteksta, da sam ja imao vremena na pretek onda bih i sam otišao do poslovnice, ili bih pregovarao sa dotičnim dostaljačem, ali nisam ,a kako mi je vec spomenuto skaldište overa usput svratio sam ...


Da li bi ovo s fjakom i karanjem trebalo biti neko vrijeđanje na osobnom nivou. 
Kolega razmislite, moje iskustvo ne bibilo potpuno,a ako vam vec smta sto je spomenut oversais u temi o hg spotu jednostavno preskočite u širokom luku , bas onako kako smo vec zakljucili da neke poruke preskačete u sirokom luku ...

 

Nemam se najmeru ovdiej prepirati sa djecomsigurno je vama problem voziti 15 min kad nemate godine za dozvolu), svoje iskustvo sa hgom sam podijelio izmeđuostalog i sa overom Tako da zbogom dragi kolega.

Može
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.6.2017 21:50 (ante5656).
9 godina
offline
Re: HGSHOP - HGspot Web Shop
ante5656 kaže...
a ako vam vec smta sto je spomenut oversais u temi o hg spotu jednostavno preskočite u širokom luku

 Isto si mogao i ti napraviti. Napisao sam nastavno na tvoje o overseasu za bilokog kome bi mogli tako nesto reci, uopce neznam sto si se zajapurio. Posto vidim da ti se svadja, morat ces ipak to s zenom obavit, il nekim drugim, ne samnom. Lp.

13 godina
neaktivan
offline
Re: HGSHOP - HGspot Web Shop
sandokan111 kaže...
ante5656 kaže...

Kolega, izgleda da kada si poceo citati ovu moju poruku da si ocekivao da nesto lose pisem?

?

ante5656 kaže...

Nigdije ja nisam rekao da HG Shop radi los posao, na kraju sam napisao da je u potpunosti ok s njihove strane.

Sto sam i potvrdio, al pises u hg shop temi i negativne konotacije su vezane za overseas i samo sam se slozio s zakljuckom da je hg shop dobro obavio posao. Malo te fjaka udarila pa bi se karao.

ante5656 kaže...

Ast ose tice overa, Da je bilo tako kad bi bilo nako ovako ...e a nije bilo tako i nisam dobio mail i nije mi bija problem otic po paket,ali  bit je u tome (sto si ti u sirokom luku preskocio)da je over sa doticnim hdd rukovao jednako kao i sa paketom papira,slame,smeca ..itd , jer je sve to bilo vidljivo na kuverti...

 Kad ti nije problem onda vozi do dugopolja. Nisam preskocio nista nego u vezi toga nemam sto dodat/oduzet. Da sam napisao "govna iz overseasa" onda bi bio sretan, ne kuzim?

 

Da nisam imao napisat nesto u vezi dostave, ne bi ni odgovorio, al dugopolje je prilicno van rute bilokog u splitu tako da, ako tebi vec nije problem vozat se do dugopolja i natrag (ako vec nije problem sto uopce to navodis, fino si se na 40 stupnjeva vozio 15 km) napisao sam za druge barem da znaju koje su opcije i da se ne vozaju do dugopolja. Meni je itekako problem vozit se do dugopolja ako sam platio dostavu na kucnu adresu.

 

Tu ti je tema o overseasu Overseas iskustva pa si pol posta mogao i tamo prenijet ako si tako osjetljiv i ne bi ti ni odgovorio ovdje.

 Monitor im je poslan, dostavljen u ponedjeljak i u petak su mi isplatili povrat novca, mislio sam da će im čak i trebat duže, tako da sam izgubio 2 tjedna radi HG spota i njihovih bullsht "OK IDEMO ZAPAKIRAT IZLOŽBENI MONITOR, KOGA JE&3"

 

a što se tiče overseas express, jednom slao natrag u amazon.de robu, i to gpu, cpu, matičnu i slušalice, hrpa novca. Lik dođe pokupit, prvo mi nije naplatio, ja mu kažem.. nije mi ni potvrdu planirao dati, htio je samo otić, i kažem mu da mi da potvrdu, ja budala. Trebo samo uzet paket i reči mu da se neka ode jeb. I tako ja imam neku mutavu potvrdu s potpisom "Luka", i sad zovem svaki dan gdje je paket, zašto tracking ne radi etc etc. I nakon 4 dana oni meni kažu da su poslali paket i da će mi doć neko naplatit, ok zovem ja opet 3 dana zaredom jer niko nije došo (uvijek kažu sutra), pa napokon dođe i na papiru piše 4,1KG, ja doma vago s miligramskom vagom do 3kg, paket mi je bio točnih 4,98kg... I sad se čovjek pita, da li je netko otvorio i simply se poslužio nekom komponentom koja dođe oko 200€+. I sad isčekivanje, napokon na tracking stranici piše da je dostavljeno ali ništa od amazona, (amazon ima super support). I tako prođe onih 7dana kojih moraš čekat. I kaže lik da nema nikakvog paketa... I ja neki papir potpiso, poslo amazon, oni meni kažu da ja nemam brige više s time i da je to samo potvrda da oni mogu pokrenut investigaciju, uplatili mi tih  ~650€ na račun i riješeno. A sada da li su našli paket il ne, tko zna. HGspot I overseas.hr treba zdiči u zrak, mogu pocrkat od ebole što se mene tiče tko god je zaslužan za probleme, hail Amazon.

6 godina
online
HGSHOP - HGspot Web Shop

Naručena memorija 7.9. - rečeno da je rok isporuke tjedan dana

14.9. - isporuke nema i dalje, slanje upita mailom - odogvoreno da pošto naručuju iz inozemstva da to dugo traje, da očekujem tokom sljedećeg tjedna
20.9. - i dalje ništa. Sutra ponovno slat mail pa ćemo vidit. 

Inače računalo spremno i čeka se samo memorija...

Senior IT Consultant
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
online
Re: HGSHOP - HGspot Web Shop
GreenDevil kaže...

Naručena memorija 7.9. - rečeno da je rok isporuke tjedan dana

14.9. - isporuke nema i dalje, slanje upita mailom - odogvoreno da pošto naručuju iz inozemstva da to dugo traje, da očekujem tokom sljedećeg tjedna
20.9. - i dalje ništa. Sutra ponovno slat mail pa ćemo vidit. 

Inače računalo spremno i čeka se samo memorija...

 

Stiglo danas, testiram tokom dana ostatak komponenti.

Senior IT Consultant
11 godina
neaktivan
offline
HGSHOP - HGspot Web Shop

https://www.hgshop.hr/napajanje-seasonic-focus-plus-750-gold-750w-modularno-80-gold/proizvod/225426

 

Samo da upozorim sve članove foruma. Ovo napajanje u trgovini HG Spot ima 60mjeseci garancije, a ne 120 kako piše na stranici..Čisto da se zna da lažno oglašavaju...Msan je uvoznik pa se na njega vade da je kao do distrubtera...Toliko od mene..

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
HGSHOP - HGspot Web Shop

Kupio ovaj vikend jednu stvar preko web trgovina s preuzimanjem u poslovnici. I eto, četvrti radni dan ide i ja to i dalje ne mogu pokupiti, a stvar u istoj poslovnici stoji na polici i kažu mi da "kolege to moraju obraditi".

 

Ako ovako nastavi razmišljam tražiti povrat novca i otići u drugu trgovinu. Isporuka Overseasom 1-3 radna dana, a da ja preuzmem koliko to može trajati  opet sam se nakačio na HGSpot 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: HGSHOP - HGspot Web Shop
Just Lost kaže...

Kupio ovaj vikend jednu stvar preko web trgovina s preuzimanjem u poslovnici. I eto, četvrti radni dan ide i ja to i dalje ne mogu pokupiti, a stvar u istoj poslovnici stoji na polici i kažu mi da "kolege to moraju obraditi".

 

Ako ovako nastavi razmišljam tražiti povrat novca i otići u drugu trgovinu. Isporuka Overseasom 1-3 radna dana, a da ja preuzmem koliko to može trajati  opet sam se nakačio na HGSpot 

 Pa u principu to i je problem jer si ti narucio sa webshopa uz preuzimanje u odredjenoj poslovnici. Ukoliko ti daju to iz trgovine 'stanje' nece odgovarati.

A to da su postali teske ljencine to je istina.

15 godina
offline
Re: HGSHOP - HGspot Web Shop

To sam si i mislio  a preko puta doma mi poslovnica, a dostava bi mi bila 25kn jer je cijena 450kn (ispod 500kn).

Piše mi na webu da je fond rezerviran a u poslovnici mi tvrdili u utorak da će biti sigurno u srijedu do podneva obrađeno  

 

Čekam i dalje. Nigdje ne mogu nać rokove kad to moraju obraditi, vjerojatno 8/14dana....

14 godina
neaktivan
offline
HGSHOP - HGspot Web Shop

Najgore iskustvo sa HGspotom. Nikad vise priko njih kupovati. Kupim kameru Gopro 5 sa Gopro Remote. Remote stigao pokvaren, nakon mjesec  dana ni kamera

nije radila. Nakon vise od mjesec dana natezanja s njima da mi samo kazu sto je sa kamerom u cemu je problem dobijem odgovor da mi nude novu kameru, ajde pristanem  na to, kazu sutra salju kameru naravno cekam jos tjedan dana i to opet nakon mog zivkanja kada ce stici kamera. Evo prosla 2 mjeseca ni ova kamera ne radi, isti problem kao na prvoj.

O ljubaznosti njihovog voditelja servisa necu niti govoriti, sramota da takav netko komunicira i radi sa strankama! 

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
HGSHOP - HGspot Web Shop

Pozdrav,

 

Naime, jučer sam kupio proizvod u Hgspotu u poslovnici, nisam ga ni otvorio, jeli moguće dobiti povrat sredstava?

Lijep pozdrav

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HGSHOP - HGspot Web Shop
Ommyskillz kaže...

Pozdrav,

 

Naime, jučer sam kupio proizvod u Hgspotu u poslovnici, nisam ga ni otvorio, jeli moguće dobiti povrat sredstava?

Lijep pozdrav

- moguće? -da. Zamoliš-pitaš i ovisno što trgovac odgovori.. da/ne.

- ako misliš na zakon, ne. (kupnja u poslovnici vs na daljinu-online.. 14 dana).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
neaktivan
offline
HGSHOP - HGspot Web Shop

Dobar dan 

htjela bi podijeliti svoje iskustvo koje imam s HG spotom. kupila sam prošle godine mobitel na web shopu Sony xperia xa1,nakon godinu dana počeo se gasiti sam od sebe da bi se jednog dana samo ugasio i više se nije htio upaliti. Pošto je mobitel pod garancijom odnijela sam ga u obližnju poslovnicu gdje su ga poslali na servis i uočili su kvar koji sam navela. Mobitel je bio mjesec dana na popravku, da bih ja došla kući i pokušala ga upaliti a on NERADI. Ponovo sam odnijela mobitel na servis i rekla kako ga ni nisu popravili jer neradi,ponovo su ga poslali na servis koji je opet trajao mjesec dana. Kada sam došla po "popravljeni" mobitel zahtjevala sam da ga prodavač upali u trgovini da nebih slučajno opet došla kući a on neradi. Upalio ga je radio je ,ali nakon 2 tjedna korištenja ponovo mi se počinje gasiti-paliti te nakon 2 dana više se nije upalio. Mene sada zanima koja su moja prava te dali imam pravo od njih tražiti povrat novca ili nešto slično? Hvala lijepa, POzdrav Ana

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HGSHOP - HGspot Web Shop

-imaš osnovu-razlog i možeš tražiti, pa i dobiti.. ili popravak, ili zamjenu ili povrat novca, no na kraju moraš imati ispravan uređaj ili novac.

-prvi korak je to zatražiti, pa ako prihvate.. ako ne, žali se trgovcu prijavi na mingo + sve radi 'papirnato' (mail, ne telefon i sl.. ili barem sve piši).

 

edit: + važna razlika, trajanje jamstva, većinom je +2 godine, ako je kraće-isteklo, tad ne možeš po osnovi jamstva (relativno jednostavan postupak i tad je trgovac samo posrednik) nego ako je izvan jamstva možeš po osnovi materijalnog nedostatka +2 godine.. ali tad sve dogovaraš-pregovaraš-cjenkaš se s trgovcem (ne po jamstvu) i tad trgovac nudi svašta-ništa, no na kraju ako dogovora nema, mora ispaltiti iznos s računa, no tad obično moraš prijaviti na mingo.hr... ako je trgovac tvrdoglav :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2019 15:23 (ihush).
4 godine
protjeran
offline
HGSHOP - HGspot Web Shop

povrat je moguc unutar 7 dana nakon kupovine u trgovini odnosno 14 nakon web shopa.
ali ako se dobro sjecam jamstva u njemu i stoji da su ti u odredenom vremenskom periodu cca 30-45 dana duzni popraviti
telefon do primarnog stanja ili dati novi. bilo kako bilo dok god je telefon pod jamstvom nosi ga dok ga ne urede i ako je vec
takav model ako mozes rijesi ga se i nabavi novi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: HGSHOP - HGspot Web Shop
ana345 kaže...

Mene sada zanima koja su moja prava te dali imam pravo od njih tražiti povrat novca ili nešto slično? Hvala lijepa, POzdrav Ana

 Da, sad ga odnesi natrag i trazi novi mob ili povrat novca. Problem koji nisi navela samo je koji je vremenski period u ovome svemu prolazio izmedju ovih popravaka te je li on jos uvijek pod garancijom ili ne, te jeli svaki put prosao mjesec od popravka ili si to preuvelicala. Al svejedno ako ga uporno ne popravalju, a u 2 g. si bila bez mobitela vec 2 mjeseca jer je bio "na popravku" svakako osnove postoje. Odnesi tamo te reci sto se dogadja te da zelis to sto zelis (novi ili povrat) pa vidi sto ce reci. Ako kaze da ne moze vec opet mora na popravak, posalji im pismeno taj zahtjev te vidi sto ce ti pismeno odgovorit. Ako bude negativno saljes prijavu.

bloodborne kaže...

povrat je moguc unutar 7 dana nakon kupovine u trgovini

Eventualno ako tako trgovina dopusta, al nista zakonski tako ne postoji.

bloodborne kaže...

ali ako se dobro sjecam jamstva u njemu i stoji da su ti u odredenom vremenskom periodu cca 30-45 dana duzni popraviti

Danas to rjedje pise u jamstvenim uvjetima, al svakako necemo generalizirati o 30-45 dana roku ako ne znamo o cemu se radi.

4 godine
neaktivan
offline
HGSHOP - HGspot Web Shop

Uglavnom i dalje muljaju prodajom na webHsopu... Kupio TV u nedjelju, danas stigao, a panel vidljivo nije ravan na uglovima. Odmah javio i tražio povrat novca, oni ne daju zato što sam kupio kao pravna osoba, već kažu da je TV ispravan budući da radi. A za neravan panel se prave ludi.
Uglavnom koliko vidim kod njih je kupnja preko webShopa igra na sreću.

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: HGSHOP - HGspot Web Shop
Pa normalno, povrat bez razloga je samo za fizicke osobe. Treba se informirati prije kupnje
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
Re: HGSHOP - HGspot Web Shop
Gledam nešto možda naručiti kod njih. Jel mogu vratiti proizvod u roku od 14 dana ako nisam zadovoljan ili baš mora biti razlog da je neispravan. Jel uopće rade dostavu sad u ovoj krizi.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: HGSHOP - HGspot Web Shop
Zakon je jednak za sve.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
odjavljen
offline
Re: HGSHOP - HGspot Web Shop
Jakovp kaže...
Pa normalno, povrat bez razloga je samo za fizicke osobe. Treba se informirati prije kupnje
Jakovp kaže...
Zakon je jednak za sve.

Osim za pravne osobe 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
odjavljen
offline
Re: HGSHOP - HGspot Web Shop
Da, mislio sam za sve ducane :)
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice