Amazon.de/amazon.com

poruka: 676
|
čitano: 402.831
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Amazon.de/amazon.com

Hvala na odgovoru, to je prvo na što sam naišao. Međutim, čitao sam da ako je skladište negdje izvan EU, premda naručujem iz Njemačke, moguće je da plaćam carinu jer je isporučeno izvan EU. Jel ima neke istine u tome?

13 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
Ako naručuješ van EU (što kod ovog stola nije slučaj), onda ti Amazon unaprijed naplati i trošak carine. Za tebe kao kupca je ustvari sve isto.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
14 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Jel tko vraćao proizvode naručene sa amazon.de? Naručio sam monitor i došao mi je sa mrtvim pixelom, pa ga vratio a idealno zamijenio za drugi pa me zanima kako ide proces

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
Imam pitanje nastavno na prethodni post; ista situacija, vraćam amazonu paket..započeo sam proces povrata preko stranice, dobio cmr/dhl naljepnice i zapeo na dhl stranici.
Kod naručivanja prikupa traži broj tovarnog lista, ali ni jedan od brojeva s amazonove naljepnice ne odgovara odnosno javlja da broj nije ispravan.help?
WHITE STONES VARAŽDIN
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
Tincha kaže...
Imam pitanje nastavno na prethodni post; ista situacija, vraćam amazonu paket..započeo sam proces povrata preko stranice, dobio cmr/dhl naljepnice i zapeo na dhl stranici.
Kod naručivanja prikupa traži broj tovarnog lista, ali ni jedan od brojeva s amazonove naljepnice ne odgovara odnosno javlja da broj nije ispravan.help?

 Najbolje da nazoves DHL. Ne znam dal nas DHL uopce ima opciju ocitavanja tih Amazonovih prepaid return kodova - znam da HP recimo nema. Ja sam poslao o svom trosku pa naknadno dobio pare nazad od Amazona (poslao im racun iz poste).

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
6 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Može jedno glupo pitanje .. prvi put sam išao kupiti preko amazona de  (inače ne kupujem online) ..sinoć naručih neke stvari i htjedoh platiti al mi je javilo kao da nije sa kartice plaćeno  nešto u tom stilu (bio sam pospan nakon dinama :D ) pa sam ponovo provao..uglavnom nemam pojma šta sam radio (sa kartice mi nije skinuto ništa)

No imam order details -- stvari koje sam naručio ..ordered tad i tad dolazi tad i tad tu i tu  paymant method  order summary - sve točno .. 

ispod stvari mi piše sold by taj i taj (cijena ispod obje stvari je crvena a i ima buy it again) i imam i track package ..

Dal to znači da sam ipak naručio i bit će mi uskoro skinuto sa kartice il moram opet kupovat ?

Sorry na zbunjoli..ako ko ima volje da me prosvijetli...hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com

Ak se dobro sjecam, skinut ce ti novce s racuna kad taj item ode u korak dostave. Sve do tad ti ne skidaju novce. To mi se dogodilo u zadnje dvije narudzbe. Nesto je bas amazon bio seller, nesto random ducani s alatom, ali tek kad je item dosao u fazu dostave, tad je bilo naplaceno.

 

Po meni, cini se fer procedura. Ako i odustanes od narudzbe dok ona jos nije ni dosla u pokusaj dostave, nema nikakvih peripetija oko vracanja novaca jer nisu niti uzeti.

6 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Eeee hvala stari na brzom odgovoru - spasibo si me 

Već sam mislio da sam totalni idiot :D  

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.9.2024 9:10 (letsmakepeace).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Pare se skidaju s racuna dok ti posiljka udje u fazu "Dispatched", iliti dok se preda na dostavu.

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
maxy0 kaže...

Jel tko vraćao proizvode naručene sa amazon.de? Naručio sam monitor i došao mi je sa mrtvim pixelom, pa ga vratio a idealno zamijenio za drugi pa me zanima kako ide proces

 

Da. Pokreneš proces povrata kroz Amazon. Odeš u poštu sa isprintanom formom (dobiješ na Amazonu). Na pošti preuzmu paket. Taj dan Amazon pokrene proces povrata. Lova ti sjedne kroz nekoliko dana. Ako slučajno nisi kvalificiran za povrat, uzmu ti nazad novce.

Ja nisam imao problema, bilo je vrlo glatko.

Proces sam pokrenuo tako da sam tražio chat sa osobljem, a njima je u interesu da ih dobro ocijeniš i da si zadovoljan.

 

EDIT: nisam plaćao ništa poštarine za povrat.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.9.2024 12:24 (Hrabar.Dabar).
9 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Nekad uopce ne traze povrat. Nisam jos uspio skuzit kad traze kad ne, al mislim da ima veze s tim koliko vracas stvari.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
Hrabar.Dabar kaže...
maxy0 kaže...

Jel tko vraćao proizvode naručene sa amazon.de? Naručio sam monitor i došao mi je sa mrtvim pixelom, pa ga vratio a idealno zamijenio za drugi pa me zanima kako ide proces

 

Da. Pokreneš proces povrata kroz Amazon. Odeš u poštu sa isprintanom formom (dobiješ na Amazonu). Na pošti preuzmu paket. Taj dan Amazon pokrene proces povrata. Lova ti sjedne kroz nekoliko dana. Ako slučajno nisi kvalificiran za povrat, uzmu ti nazad novce.

Ja nisam imao problema, bilo je vrlo glatko.

Proces sam pokrenuo tako da sam tražio chat sa osobljem, a njima je u interesu da ih dobro ocijeniš i da si zadovoljan.

 Odnio sam u poštu i uzeli su paket, ali mi nisu pare još poslali. Piše na Amazonu da će mi povrat biti kad zaprime paket nazad

http://trakt.tv/user/MjezZza
11 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
maxy0 kaže...
Hrabar.Dabar kaže...
maxy0 kaže...

Jel tko vraćao proizvode naručene sa amazon.de? Naručio sam monitor i došao mi je sa mrtvim pixelom, pa ga vratio a idealno zamijenio za drugi pa me zanima kako ide proces

 

Da. Pokreneš proces povrata kroz Amazon. Odeš u poštu sa isprintanom formom (dobiješ na Amazonu). Na pošti preuzmu paket. Taj dan Amazon pokrene proces povrata. Lova ti sjedne kroz nekoliko dana. Ako slučajno nisi kvalificiran za povrat, uzmu ti nazad novce.

Ja nisam imao problema, bilo je vrlo glatko.

Proces sam pokrenuo tako da sam tražio chat sa osobljem, a njima je u interesu da ih dobro ocijeniš i da si zadovoljan.

 Odnio sam u poštu i uzeli su paket, ali mi nisu pare još poslali. Piše na Amazonu da će mi povrat biti kad zaprime paket nazad

 Povrat ide u roku 5-7 radnih dana otkako je paket poslan nazad. Barem je meni tako pisalo u par navrata.

Kovačić
16 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
Jel ti placas posti postarinu i oni refundiraju kasnije, ili oni odmah plate?
9 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
Gemmy kaže...
Jel ti placas posti postarinu i oni refundiraju kasnije, ili oni odmah plate?

 Ti platis, oni refundiraju. Posaljes im racun. Nisam vracao ima barem godina dana pa ako se sto promjenilo moze me netko ispravit. (bilo bi vrijeme da ugovore te povrate s nekim, kao asos s postom, pa u biti nista ne placas samo doneses).

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.9.2024 12:00 (sandokan111).
14 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
Gemmy kaže...
Jel ti placas posti postarinu i oni refundiraju kasnije, ili oni odmah plate?

 Ne plaćaš ništa. Isprintaš onaj bar kod od Amazona šta pošalju i u pošti ga samo skeniranju. I ja sam se pripremio na to da ću platiti postarinu ali evo nisam 

http://trakt.tv/user/MjezZza
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice