iPhone 11 - Rasprava izdvojena tema

poruka: 561
|
čitano: 198.748
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
iPhone 11 - Rasprava

Pozz svima. 

 

Prešla bi na iphone, trenutno se mislim izmedu 11 pro i obicne 12 pa me zanimaju vase preporuke. Takoder me zanima kakvo je stanje s software updates, dakle da li ima kasnjenje zbog lokacije kao npr na android telefonima. Takoder apple pay, kako je funkcionalan?

 

Zadnje što sam koristila je Mate 20 pro, s10 + i s10 lite.

 

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava
PlagueDoc kaže...

Pozz svima. 

 

Prešla bi na iphone, trenutno se mislim izmedu 11 pro i obicne 12 pa me zanimaju vase preporuke. Takoder me zanima kakvo je stanje s software updates, dakle da li ima kasnjenje zbog lokacije kao npr na android telefonima. Takoder apple pay, kako je funkcionalan?

 

Zadnje što sam koristila je Mate 20 pro, s10 + i s10 lite.

 

 

 

 

 

Jedno po jedno pitanje, odgovaram po redu 
Uvijek je pravo vrijeme prijeći na svjetlu stranu svemira, mobilnog 
Obzirom na duljinu koju  daje za svoje gadgete, sa 11-icom ćete kolegice imati najmanje četri godine najnoviji update na novi iOS! 
U slučaju 12-ice, barem još za godinu dana/još jedan novi update iOS-a, sasvim sigurno! 
Što se dotikavle brzine dostupnosti updatea, u nekom pristojnom roku, od recimo 48 sati najkasnije se dobiva najavljeni update, i jedna natuknica, da nebi imali problem kao ja, update radite sa makar 75% baterije, ako nije gadget uključen na punjač! Lokacija, 0% problem, apasolutna nepoznanica! 
Apple pay, funkcionira 10/10, znači face ID mora vidjeti vašu njušku, i kada ju prepozna, double click na power gumb, i možete plaćati karticom koju ste namijenili za transakciju. Nisam siguran kako je kada imate više kartica, ja naime koristim trenutno samo jednu! 

Ako imate još kakvih upita, slobodno, samo razvalite 

ATJ Lučko
3 godine
neaktivan
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava

Hvala ti na odgovoru.

 

Što se tiče apple pay i face id, dal se autentifikacija bas mora raditi s face id ili moze i sa pinom? Nije da zazirem od face id vec zbog prirode mog posla pitam.

 

I naravno s obzirom da ne igram igrice na mobu, za to koristim PC, sve slike syncam na onedrive, dal bi mi onda 64 GB verzija bila sasvim dovoljna ili mozda ipak da uzmem 256?

Osobno na trenutnom mobu mi je zauzeto 38GB s tim da ima puno bloatware etc. Al ne znam kolko ios zauzima...

 

 

6 godina
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava
PlagueDoc kaže...

Hvala ti na odgovoru.

 

Što se tiče apple pay i face id, dal se autentifikacija bas mora raditi s face id ili moze i sa pinom? Nije da zazirem od face id vec zbog prirode mog posla pitam.

 

I naravno s obzirom da ne igram igrice na mobu, za to koristim PC, sve slike syncam na onedrive, dal bi mi onda 64 GB verzija bila sasvim dovoljna ili mozda ipak da uzmem 256?

Osobno na trenutnom mobu mi je zauzeto 38GB s tim da ima puno bloatware etc. Al ne znam kolko ios zauzima...

 

 

 ne mora //ja imam 64 i dovoljno je (ali nije da extra slikam sa njime / imao sam google music pa sad prosudi)

NULL!=NULL
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2020 22:45 (VladRi).
3 godine
neaktivan
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava
VladRi kaže...
PlagueDoc kaže...

Hvala ti na odgovoru.

 

Što se tiče apple pay i face id, dal se autentifikacija bas mora raditi s face id ili moze i sa pinom? Nije da zazirem od face id vec zbog prirode mog posla pitam.

 

I naravno s obzirom da ne igram igrice na mobu, za to koristim PC, sve slike syncam na onedrive, dal bi mi onda 64 GB verzija bila sasvim dovoljna ili mozda ipak da uzmem 256?

Osobno na trenutnom mobu mi je zauzeto 38GB s tim da ima puno bloatware etc. Al ne znam kolko ios zauzima...

 

 

 ne mora //ja imam 64 i dovoljno je (ali nije da extra slikam sa njime / imao sam google music pa sad prosudi)

 

 

 

Ja imam spotify tako da pretpostavljam da ce isto biti dovoljno 64 GB.

 

Hvala

14 godina
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava
PlagueDoc kaže...
VladRi kaže...
PlagueDoc kaže...

Hvala ti na odgovoru.

 

Što se tiče apple pay i face id, dal se autentifikacija bas mora raditi s face id ili moze i sa pinom? Nije da zazirem od face id vec zbog prirode mog posla pitam.

 

I naravno s obzirom da ne igram igrice na mobu, za to koristim PC, sve slike syncam na onedrive, dal bi mi onda 64 GB verzija bila sasvim dovoljna ili mozda ipak da uzmem 256?

Osobno na trenutnom mobu mi je zauzeto 38GB s tim da ima puno bloatware etc. Al ne znam kolko ios zauzima...

 

 

 ne mora //ja imam 64 i dovoljno je (ali nije da extra slikam sa njime / imao sam google music pa sad prosudi)

 

 

Ja imam spotify tako da pretpostavljam da ce isto biti dovoljno 64 GB.

 

Hvala

 Računaj ako ti bude falilo memorije... kupiš si iCloud.

200gb košta cca 350kn godišnje i kroz par godina si "otplatiš" razliku između 64 i 256.

6 godina
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava
sirka666 kaže...
PlagueDoc kaže...
VladRi kaže...
PlagueDoc kaže...

Hvala ti na odgovoru.

 

Što se tiče apple pay i face id, dal se autentifikacija bas mora raditi s face id ili moze i sa pinom? Nije da zazirem od face id vec zbog prirode mog posla pitam.

 

I naravno s obzirom da ne igram igrice na mobu, za to koristim PC, sve slike syncam na onedrive, dal bi mi onda 64 GB verzija bila sasvim dovoljna ili mozda ipak da uzmem 256?

Osobno na trenutnom mobu mi je zauzeto 38GB s tim da ima puno bloatware etc. Al ne znam kolko ios zauzima...

 

 

 ne mora //ja imam 64 i dovoljno je (ali nije da extra slikam sa njime / imao sam google music pa sad prosudi)

 

 

Ja imam spotify tako da pretpostavljam da ce isto biti dovoljno 64 GB.

 

Hvala

 Računaj ako ti bude falilo memorije... kupiš si iCloud.

200gb košta cca 350kn godišnje i kroz par godina si "otplatiš" razliku između 64 i 256.

 taj icloud oni ful čudno naplaćuju - meni za 50gb dodje 8kn/mj ali tih 8 kn naplate tipa svaka 3mj... brijem da su nesto zajebali... i to godinama tako... brijem da sam odkad imam icloud plati ga 80 kn (a imam ga vec dosta godina)

NULL!=NULL
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.12.2020 10:23 (VladRi).
14 godina
neaktivan
offline
iPhone 11 - Rasprava

pozdav, malo uletavam kao padobranac.

iPhone dolazi za par dana. 

Eh sada, pošto je unutra 5w punjač i lighting usb-a (ako se uopće i to sada više dobije), trebal bum lighting USB-C kabel i punjač jel.

i sada, pomalo naivno googlam punjače i kablove i cijene variraju, i kablova ima više. 

Da zna, zvuči pomalo blesavo pitanje (i ja se osjećam blesavo) ali da mi se objasni razlika i kaj bi bilo "najbolje" za novi mobitel.

 

 

sada, ajmo redom.

Koja bi bila razlika između npr ovih kablova. Trebal bum (ako ne dobijem unutra) i jedan lighting usb-a jer na poslu da mogu u komp spojiti.

https://www.mikronis.hr/Proizvod/kabel-apple-lightning-to-usb-2m-bulk-p-n-md819zmbulk/13878

https://www.mikronis.hr/Proizvod/kabel-apple-lightning-to-usb-2-m-p-n-md819zm-a/959

https://www.mikronis.hr/Proizvod/apple-lightning-to-usb-cable-1-m/14643

gle i ne vidim razliku. Osim u cijeni/duljini ali i tu je nelogičnost

 

onda gledam punjač :

https://www.mikronis.hr/Proizvod/apple-20w-usb-c-power-adapter-p-n-mhje3zm-a/18708 (istina piše za iPad, ali sam google i podrška apple kaže da može?!)

https://www.hgshop.hr/adapter-apple-18w-usb-c-strujni-adapter-za-ipad-iphone-11-pro-11-pro-max-mu7v2zm-a/proizvod/262321

18 w skuplje od 20 W wuut

 

i sada googlam te šifre proizvoda, pokušavam doći do toga koja je razlika i kaj bi bilo dobro i majke mi ako išta više kužim

 

znam, ubiti ćete me zbog ovog pitanja ali fkt ne kužim ništa više. 

 

i da, kaljeno staklo. Imate neku preporuku ili nije toliko bitno? mislim nikada mi se do sada ni jedan mobitel nije razbio, ali stavljam za svaki slučaj

 

nije baš 100 % pitanje u vezi samog uređaja, već više opreme ali je za iPhone 11 :D

 

što onda da uzmem - koji kabel i koji punjač da to sve bude tip-top :)

 

i koju prijenosnu bateriju preporučate? vidim da ima ovih kaj su kao maskice za mobitele?

 

hvala unaprijed : )))))

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.12.2020 13:21 (cocamarkoo).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava
18W bi trebao biti original za iPhone, ovi 20W su zamjenski koje prodaje i iStyle, zato je malo povoljnija cijena

Uzmi bilo koji, jednako ce se puniti i tak ces na iPhoneu za godinu do godine i pol biti bez baterije, za kablove ne znam, gledaj original ili neki kvalitetniji zamjenski
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava
cocamarkoo kaže...

pozdav, malo uletavam kao padobranac.

iPhone dolazi za par dana. 

Eh sada, pošto je unutra 5w punjač i lighting usb-a (ako se uopće i to sada više dobije), trebal bum lighting USB-C kabel i punjač jel.

 Moguće da ćeš dobiti i novo pakiranje koje je smanjeno... u njemu je typeC na Lightning kabel pa ti to sužava izbor punjača.

 

Sačekaj da dođe pa odluči onda, gsm arena je danas objavila test punjača pa vidi.

5 godina
offline
iPhone 11 - Rasprava

5W punjac 

 

Kupis novog porschea pa investiras u dizne 5000e jer tvornicke daju 90 hp

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.12.2020 1:17 (Tkozna).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
iPhone 11 - Rasprava

Lp, prije neki dan sam se prebacio prvi put na Apple te imam jedno pitanje.
Kod spremanja fotografija imam opciju "Optimise Iphone storage" i "Download and keep originals" . S obzirom da kod prve opcije na uredaj mi se spremaju manje slike (odnosno manje rezolucije a originali idu na Icloud) , zanima me kada saljem na Whatsapp ili stavljam na instagram dali se stavljaju originali koji se nalaze i na Icloudu ili ove slike slabije rezolucije

Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava
MaciStyle kaže...

Lp, prije neki dan sam se prebacio prvi put na Apple te imam jedno pitanje.
Kod spremanja fotografija imam opciju "Optimise Iphone storage" i "Download and keep originals" . S obzirom da kod prve opcije na uredaj mi se spremaju manje slike (odnosno manje rezolucije a originali idu na Icloud) , zanima me kada saljem na Whatsapp ili stavljam na instagram dali se stavljaju originali koji se nalaze i na Icloudu ili ove slike slabije rezolucije

Hvala unaprijed

 WhatsApp ti svejedno smanji slike, koje god da šalješ tako da ti nije bitno.

7 godina
offline
iPhone 11 - Rasprava

Mene zanima kako bih ja mogao maknuti slike sa iClouda ?

Želim maknuti slike kako bih mogao napraviti sinkronizaciju svih važnih podataka na Iphoneu jer imam samo 5GB iClouda.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava
uzmes 50gb mjesecno za 7 kuna i miran si
battlenet: SUGARfree#21113
9 godina
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava
ProTeinZ kaže...
uzmes 50gb mjesecno za 7 kuna i miran si

 Kako funkcionira kada npr. platis 1 mjesec te sljedeci ne uzmes , dali ti te slike koje si spremio u tih 50gb ostanu zakljucane 

I jeli moguce recimo obrisati slike sa uredaja ali ih ostaviti na Icloudu

7 godina
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava
ProTeinZ kaže...
uzmes 50gb mjesecno za 7 kuna i miran si

 imam 100GB slika i videa, neda mi se plaćati svaki mjesec 25 kuna za to

10 godina
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava

icloud.com

6 godina
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava
MadDogMattis kaže...
ProTeinZ kaže...
uzmes 50gb mjesecno za 7 kuna i miran si

 imam 100GB slika i videa, neda mi se plaćati svaki mjesec 25 kuna za to

Starije ili manje bitne slike i video prebaci na fizički drive.. Ili plati.. treća opcija je korisiti neki od online drivea ali za taj kapacitet mislim da skoro svi naplaćuju..

14 godina
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava
love2ml86 kaže...
MadDogMattis kaže...
ProTeinZ kaže...
uzmes 50gb mjesecno za 7 kuna i miran si

 imam 100GB slika i videa, neda mi se plaćati svaki mjesec 25 kuna za to

Starije ili manje bitne slike i video prebaci na fizički drive.. Ili plati.. treća opcija je korisiti neki od online drivea ali za taj kapacitet mislim da skoro svi naplaćuju..

 Imaš jedan ekstra program za prebacivanje podataka sa iPhonea na računalo.

 

3uTools

7 godina
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava
sirka666 kaže...
love2ml86 kaže...
MadDogMattis kaže...
ProTeinZ kaže...
uzmes 50gb mjesecno za 7 kuna i miran si

 imam 100GB slika i videa, neda mi se plaćati svaki mjesec 25 kuna za to

Starije ili manje bitne slike i video prebaci na fizički drive.. Ili plati.. treća opcija je korisiti neki od online drivea ali za taj kapacitet mislim da skoro svi naplaćuju..

 Imaš jedan ekstra program za prebacivanje podataka sa iPhonea na računalo.

 

3uTools

 
i taj program radi bez ikakvih porblema, necu izgubiti podatke ?

8 godina
offline
iPhone 11 - Rasprava

Da ne otvaram novu temu, može li se na iphone instalirati neka aplikacija poput Youtube Vanced ?  

Ako da, kako se zove ta ? 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava
T700 kaže...

Da ne otvaram novu temu, može li se na iphone instalirati neka aplikacija poput Youtube Vanced ?  

Ako da, kako se zove ta ? 

 

U kojem razlogu kolega trebate baš takvu aplikaciju ?! 

ATJ Lučko
3 godine
protjeran
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava
101% zbog reklama?
3 godine
neaktivan
offline
aplikacija spavanje - umetanje pjesme za buđenje

Pozz,

Zna li netko kako promijeniti odnosno dodati svoju pjesmu za buđenje u aplikaciju za spavanje?

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava

Bok ekipa,

Danas mi se crna točkica pojavila na ekranu.
kakva su iskustva sa iStyle serivsom?

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.3.2021 8:14 (Dario7).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava
Jel normalno da mi glasovne poruke i videe koje dobijem u whatsappu ne skida automatski dok ne udjem u poruku?
Namjesten mi je auto-download za sve, al ista stvar i na wifi i na mobilnom internetu, dobijem obavijest, ali kad udjem u poruku moram prvo skinuti pa slusati/gledati..
Posebno je iritantno za glasovne poruke, postoji li nesto drugo sto trebam podesiti..

Koliko se sjecam prije je to radilo normalno, ali sad vec duze vremena me iritira
 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava
Imam dobru ponudu za novi 11 pro bez računa, ali mi kolega veli da garancija prolazi u istyleu preko serijskog broja. Točno ili?
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
iPhone 11 - Rasprava

Da, po SNu ovlašteni sve vidi i odradi na garnciju ako je uređaj ima.

 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
iPhone 11 - Rasprava

Ženi pao Iphone 11 na pod i puklo staklo od širokutne kamere. Nije drama jer glavna kamera je ono što koristi 99% vremena ali zanima me jer se to mijenja u garanciji ili se mora platiti. Ako da, koliko to košta (sa zamjenom)?

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.8.2021 13:21 (gnomisa).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice