Vivaldi - Rasprava

poruka: 130
|
čitano: 30.873
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Vivaldi - Rasprava
thekeyofdestiny13 kaže...
ParaNO1d kaže...
thekeyofdestiny13 kaže...

Kad će biti sljedeća nadogradnja Vivaldija i zašto browser svako malo izbaci "snapshot"?

 Nikad mi se to nije dogodilo, imam zadnju verziju (1.4.589.38), zadnji preview ti je 1.5.627.3 izašao prije 14 dana, dakla barem još tjedan dana neće nova verzija, tako nekako im ide update svakih 3 tjedna, tako je bilo do sad. Ako imaš problema s Vivaldijem, napravi reinstall

 Nemam poblema s Vivaldijem, a svako malo na fejsu izbace snapshot čiji je zadnji bio (1.5.644.7) izašao prije 2 dana. Dugo će čeka taj update. 

 Aha, a ja sam mislio da tebi browser sam radi nekakav snapshot hehe.

7 godina
offline
Re: Vivaldi - Rasprava
ParaNO1d kaže...
thekeyofdestiny13 kaže...
ParaNO1d kaže...
thekeyofdestiny13 kaže...

Kad će biti sljedeća nadogradnja Vivaldija i zašto browser svako malo izbaci "snapshot"?

 Nikad mi se to nije dogodilo, imam zadnju verziju (1.4.589.38), zadnji preview ti je 1.5.627.3 izašao prije 14 dana, dakla barem još tjedan dana neće nova verzija, tako nekako im ide update svakih 3 tjedna, tako je bilo do sad. Ako imaš problema s Vivaldijem, napravi reinstall

 Nemam poblema s Vivaldijem, a svako malo na fejsu izbace snapshot čiji je zadnji bio (1.5.644.7) izašao prije 2 dana. Dugo će čeka taj update. 

 Aha, a ja sam mislio da tebi browser sam radi nekakav snapshot hehe.

 Snapshot možeš skinuti, ako hoćeš i ako imaš 32bitne ili 64bitne Windowse 7, Linux  DEB 64bitne ili 32bitne i Linux RPM 64bitne ili 32bitne . Ja ne skidam snapshotove, radije su pričekati pravi update. 

15 godina
offline
Vivaldi - Rasprava

da li vi imate problema sa sporim startupom/bootom vivaldija? Chrome, Edge, Opera mi startaju skoro pa instant, vivaldi tek nakon par sekunda.. 

 

w10, svi updatei windowsa odradjeni i ssd koristim :/ 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.11.2016 14:02 (Furymaker).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vivaldi - Rasprava
Furymaker kaže...

da li vi imate problema sa sporim startupom/bootom vivaldija? Chrome, Edge, Opera mi startaju skoro pa instant, vivaldi tek nakon par sekunda.. 

 

w10, svi updatei windowsa odradjeni i ssd koristim :/ 

 

 Ništa sporije od Mozzile...

 


Evo mojih par primjedbi na Vivaldi zbog kojeg mi nije default browser...

1.  Kod Firefoxa dodem mišem na rub ekrana i mogu odabrati tab, što je jako brzo i praktično jer ne moram procjenjivati..
     Kod Vivaldija se uvijek moram spustiti par milimetara dolje mišem i pošto sam navikao na firefox nikad ne pogodim iz prve!

 

2. Kod Firefoxa također kad idem ugasiti browser, samo gurnem miš u gurnji desni kut do kraja i ugasim..
    Kod Vivaldija opet ista stvar, gurnem mis do gornjeg desnog kuta - ne hvata. Moram pomakniti par milimetara u lijevo

 

 3. Kad šetam po bookmark folderima (a imam ih jako puno) u Firefoxu ne trebam klikati  već ih on otvara čim je "mouseover"
   Kod Vivaldija moram klikati na svaki...

EDIT: Još jedne stvari sam se sjetio...


4. Kod Firefoxa uhvatite bookmark, povučete ga samo prema "vrhu ekrana" i on ga otvori u novom tabu...
   Kod Vivaldija morate odvući bookmark točno na "+" da bi ga otvorio

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.11.2016 14:45 (SHELBY_09).
15 godina
offline
Vivaldi - Rasprava

u settings/tabs imas opciju Remove tab spacing i to ce ti rijesiti problem #1, meni Vivaldi odlicno radi osim sto me iritira spor boot, kad bi ga uspjeli napraviti da je instant definitivno bi mi bio glavni browser.. 

 

 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Vivaldi - Rasprava
Furymaker kaže...

u settings/tabs imas opciju Remove tab spacing i to ce ti rijesiti problem #1, meni Vivaldi odlicno radi osim sto me iritira spor boot, kad bi ga uspjeli napraviti da je instant definitivno bi mi bio glavni browser.. 

 

 Imaš SSD? Meni je bootanje instatn, instaliran je na SSD, jedino ti o tome ovisi koliko se brzo boota, pošto imam 4Mbit/s samo brzinu. 

15 godina
offline
Vivaldi - Rasprava

Imam, zbog toga me i zivcira najvise, autocad mi se prije ocita nego vivaldi, samo koristenje vivaldija je super brzo, pa mi nista nije jasno.. 
U vise navrata sam reinstall Vivaldija, pokusavao i na novu instalaciju w10, opet isto.. 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vivaldi - Rasprava
Furymaker kaže...

Imam, zbog toga me i zivcira najvise, autocad mi se prije ocita nego vivaldi, samo koristenje vivaldija je super brzo, pa mi nista nije jasno.. 
U vise navrata sam reinstall Vivaldija, pokusavao i na novu instalaciju w10, opet isto.. 

 

 Intel 535 mi je SSD i stvarno sve leti. Instant otvara Vivaldi. Windows 10 gore, računalo staro 4 mjeseca. 

16 godina
offline
Re: Vivaldi - Rasprava
Furymaker kaže...

Imam, zbog toga me i zivcira najvise, autocad mi se prije ocita nego vivaldi, samo koristenje vivaldija je super brzo, pa mi nista nije jasno.. 
U vise navrata sam reinstall Vivaldija, pokusavao i na novu instalaciju w10, opet isto.. 

 

 Kod mene ista stvar. U zadnje vrijeme sam poceo koristiti iskljucivo Vivaldi i sve jako brzo radi osim startanja. Isto imam SSD. 

15 godina
offline
Re: Vivaldi - Rasprava
ParaNO1d kaže...
Furymaker kaže...

Imam, zbog toga me i zivcira najvise, autocad mi se prije ocita nego vivaldi, samo koristenje vivaldija je super brzo, pa mi nista nije jasno.. 
U vise navrata sam reinstall Vivaldija, pokusavao i na novu instalaciju w10, opet isto.. 

 

 Intel 535 mi je SSD i stvarno sve leti. Instant otvara Vivaldi. Windows 10 gore, računalo staro 4 mjeseca. 

 koju verziju vivaldija koristis, jesi nesto podesavao u njemu ili po defaultu takav?

16 godina
offline
Re: Vivaldi - Rasprava
Furymaker kaže...
ParaNO1d kaže...
Furymaker kaže...

Imam, zbog toga me i zivcira najvise, autocad mi se prije ocita nego vivaldi, samo koristenje vivaldija je super brzo, pa mi nista nije jasno.. 
U vise navrata sam reinstall Vivaldija, pokusavao i na novu instalaciju w10, opet isto.. 

 

 Intel 535 mi je SSD i stvarno sve leti. Instant otvara Vivaldi. Windows 10 gore, računalo staro 4 mjeseca. 

 koju verziju vivaldija koristis, jesi nesto podesavao u njemu ili po defaultu takav?

Vivaldi1.4.589.38 (Stable channel) (32-bit)

 

Ništa posebno, od addonova, Gmai notifier, Adblock for Youtube i AdBlock Plus. Vizualno samo promijenio boju, to je to

15 godina
offline
Vivaldi - Rasprava

ja sam koristio snapshot, zadnju verziju al 64bit, probao i obicnu al 64 verziju, dosta mi je sporiji startup na 64bit nego na 32, prebacio sam se na istu verziju kao i ti i sad ide startup nakon sekunde delaya, nije bas instant kao edge il chrome, ali ovo je puno bolje nego onih 5-6 sekundi od ranije. 

Nego da pitam, zasto koristis i adblock za youtube i adblock plus? Ja sam na ublock originu, ne da manje resursa trosi nego je i efikasniji od ablock plusa, definitivno po mom misljenju najbolji adblock addon.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vivaldi - Rasprava
Furymaker kaže...

ja sam koristio snapshot, zadnju verziju al 64bit, probao i obicnu al 64 verziju, dosta mi je sporiji startup na 64bit nego na 32, prebacio sam se na istu verziju kao i ti i sad ide startup nakon sekunde delaya, nije bas instant kao edge il chrome, ali ovo je puno bolje nego onih 5-6 sekundi od ranije. 

Nego da pitam, zasto koristis i adblock za youtube i adblock plus? Ja sam na ublock originu, ne da manje resursa trosi nego je i efikasniji od ablock plusa, definitivno po mom misljenju najbolji adblock addon.

 Ova 2 koristim otkad znam za AdBlockove, nisam imao nikakvih problema. Ako Ublock blokira sve i također reklame na YouTubeu mogao bih probati

15 godina
offline
Vivaldi - Rasprava

oprobaj pa javi dojmove, ja mislim da je najbolji adblock na trzistu, koristim ga skoro pola godine sada, odlican je

 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Vivaldi - Rasprava
Furymaker kaže...

oprobaj pa javi dojmove, ja mislim da je najbolji adblock na trzistu, koristim ga skoro pola godine sada, odlican je

 Kad dođem s posla obrišem ova 2 i probam pa javim dojmove. THX

16 godina
offline
Re: Vivaldi - Rasprava
Furymaker kaže...

oprobaj pa javi dojmove, ja mislim da je najbolji adblock na trzistu, koristim ga skoro pola godine sada, odlican je

 Instalirao uBlock. Za sad nema nikakvih problema, ni jedna reklama nije iskočila. Vidjet ćemo dalje. U svakom slučaju ne treba mi drugi blocker za YT barem  thx

15 godina
offline
Vivaldi - Rasprava

Vivaldiju su addonsi uteg za start. Šta ih više imate, sporije starta. Kod mene mu isto treba par sekundi da se učita, bez obzira na SSD. Gola verzija starta brzo. Valjda će to popraviti u sljedećim verzijama...

kužim ja kaj ti očeš reč, kad je na full za svaki fajl iz te vreče se bude ogasio pri pokretanju istog...pismenost by Mrakky
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vivaldi - Rasprava
BlackMoon kaže...

Vivaldiju su addonsi uteg za start. Šta ih više imate, sporije starta. Kod mene mu isto treba par sekundi da se učita, bez obzira na SSD. Gola verzija starta brzo. Valjda će to popraviti u sljedećim verzijama...

 Ja imam samo ublock origin i browser radi super brzo i fluidno sto mi je najbitnije, startup jos kad dotjeraju bit ce jos bolji, sad ocekujem android verziju sa addonima ili adblockom

7 godina
offline
Vivaldi - Rasprava

Bok, ljudi, ima li netko problem, kada se klikne Vivaldi, da mu se otvaraju prozori kako su prikazani na slici,drugim riječima, ne može se uopće otvoriti Vivaldi.

Pa kako riješiti ovaj problem?

EDIT: Problem je riješen, tako što sam retartirao računalo i sad je sve normalno.

Slika Slika
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.11.2016 23:09 (thekeyofdestiny13).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vivaldi - Rasprava
SHELBY_09 kaže...
Furymaker kaže...

da li vi imate problema sa sporim startupom/bootom vivaldija? Chrome, Edge, Opera mi startaju skoro pa instant, vivaldi tek nakon par sekunda.. 

 

w10, svi updatei windowsa odradjeni i ssd koristim :/ 

 

 Ništa sporije od Mozzile...

 


Evo mojih par primjedbi na Vivaldi zbog kojeg mi nije default browser...

1.  Kod Firefoxa dodem mišem na rub ekrana i mogu odabrati tab, što je jako brzo i praktično jer ne moram procjenjivati..
     Kod Vivaldija se uvijek moram spustiti par milimetara dolje mišem i pošto sam navikao na firefox nikad ne pogodim iz prve!

 

2. Kod Firefoxa također kad idem ugasiti browser, samo gurnem miš u gurnji desni kut do kraja i ugasim..
    Kod Vivaldija opet ista stvar, gurnem mis do gornjeg desnog kuta - ne hvata. Moram pomakniti par milimetara u lijevo

 

 3. Kad šetam po bookmark folderima (a imam ih jako puno) u Firefoxu ne trebam klikati  već ih on otvara čim je "mouseover"
   Kod Vivaldija moram klikati na svaki...

EDIT: Još jedne stvari sam se sjetio...


4. Kod Firefoxa uhvatite bookmark, povučete ga samo prema "vrhu ekrana" i on ga otvori u novom tabu...
   Kod Vivaldija morate odvući bookmark točno na "+" da bi ga otvorio

 al zato Vivaldi zauzima puuuno manje RAMa nego Firefox. danas sam preko Firefoxa gledao stream na CreativeLiveu i stalno mi je stream zastajkivao, pogledam u Task Manageru a ono Firefox zauzeće RAMa skoro giga a samo otvorena CreativeLive stranica, ništa drugo. Prebacim se na Vivaldi i isti stream radi bez zastajkivanja a zauzeće RAMa od strane Vivaldija konstantno samo 20mb

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.11.2016 0:30 (Wolverine).
15 godina
offline
Vivaldi - Rasprava

Ajde, neće biti da je samo 20mb. Meni s par otvorenih tabova i addonsima zauzme i do 500mb...

Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vivaldi - Rasprava
BlackMoon kaže...

Ajde, neće biti da je samo 20mb. Meni s par otvorenih tabova i addonsima zauzme i do 500mb...

da samo 20mb nekoliko puta sam gledao u Task manageru da provjerim, al samo jedan tab i bez addona

15 godina
offline
Re: Vivaldi - Rasprava
Wolverine kaže...

 al zato Vivaldi zauzima puuuno manje RAMa nego Firefox. danas sam preko Firefoxa gledao stream na CreativeLiveu i stalno mi je stream zastajkivao, pogledam u Task Manageru a ono Firefox zauzeće RAMa skoro giga a samo otvorena CreativeLive stranica, ništa drugo. Prebacim se na Vivaldi i isti stream radi bez zastajkivanja a zauzeće RAMa od strane Vivaldija konstantno samo 20mb

Totalno krivo. Evo ti rezultat s 6 upaljenih ISTIH tabova na Firefoxu i Vivaldiu! (Facebook, Youtube s upaljenim videom, blog,mob.hr, bug forum i jedna web stranica)
Firefox 564, a Vivaldi 671!

EDIT: Zaboravio sam napisati da na Firefoxu imam 6 aktivnih add-onova, a na Vivaldiu samo 1!

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.11.2016 1:12 (SHELBY_09).
16 godina
offline
Re: Vivaldi - Rasprava
SHELBY_09 kaže...
Wolverine kaže...

 al zato Vivaldi zauzima puuuno manje RAMa nego Firefox. danas sam preko Firefoxa gledao stream na CreativeLiveu i stalno mi je stream zastajkivao, pogledam u Task Manageru a ono Firefox zauzeće RAMa skoro giga a samo otvorena CreativeLive stranica, ništa drugo. Prebacim se na Vivaldi i isti stream radi bez zastajkivanja a zauzeće RAMa od strane Vivaldija konstantno samo 20mb

Totalno krivo. Evo ti rezultat s 6 upaljenih ISTIH tabova na Firefoxu i Vivaldiu! (Facebook, Youtube s upaljenim videom, blog,mob.hr, bug forum i jedna web stranica)
Firefox 564, a Vivaldi 671!

EDIT: Zaboravio sam napisati da na Firefoxu imam 6 aktivnih add-onova, a na Vivaldiu samo 1!

 Današnji moderni browseri svi gutaju RAM i nema ni jednog koji je "light" tako da razlika u 100 MB je zanemariva po meni. Imam 16GB RAM-a i svejedno mi je, no shvaćam ako netko ima 4GB onda mu je to značajna razlika. A onda ni Vivaldi ni FF nisu neko super riješenje.

15 godina
offline
Re: Vivaldi - Rasprava
ParaNO1d kaže...

 Današnji moderni browseri svi gutaju RAM i nema ni jednog koji je "light" tako da razlika u 100 MB je zanemariva po meni. Imam 16GB RAM-a i svejedno mi je, no shvaćam ako netko ima 4GB onda mu je to značajna razlika. A onda ni Vivaldi ni FF nisu neko super riješenje.

Ja se također ne zamaram zauzećem RAMa, nego je kolega napisao da Vivaldi zauzima puno puno manje od Firefoxa, pa sam mu išao pokazati da to i nije baš tako...

Vjerujem da će Vivaldi izrasti u odličan browser, ali meni još uvijek nije takav.

15 godina
offline
Vivaldi - Rasprava

Vivaldi je već sada odličan punokrvan browser i radi izvrsno, bez rušenja...brzina mu je također odlična. Ako će nastaviti u tom smjeru, može i još 100mb uzeti, ne zamjeram mu. Jedino me još smeta relativno spor cold start, kad ima dosta dodataka imstaliranih, ali se nadam da će i to riješiti.

Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vivaldi - Rasprava
SHELBY_09 kaže...
ParaNO1d kaže...

 Današnji moderni browseri svi gutaju RAM i nema ni jednog koji je "light" tako da razlika u 100 MB je zanemariva po meni. Imam 16GB RAM-a i svejedno mi je, no shvaćam ako netko ima 4GB onda mu je to značajna razlika. A onda ni Vivaldi ni FF nisu neko super riješenje.

Ja se također ne zamaram zauzećem RAMa, nego je kolega napisao da Vivaldi zauzima puno puno manje od Firefoxa, pa sam mu išao pokazati da to i nije baš tako...

Vjerujem da će Vivaldi izrasti u odličan browser, ali meni još uvijek nije takav.

 

Chromium browseri u načelu zbog svoje arhitekture zauzimaju više memorije od Firefoxa. I Firefox će u budućnosti, kada se rafinira e10s, zauzimati više, no, ako je vjerovati developerima, ipak manje od Chromiuma, budući da ne planiraju pretjerati s brojem procesa.

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods....Come, my friends, Tis not too late to seek a newer world
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.11.2016 13:42 (NiramX).
10 godina
offline
Re: Vivaldi - Rasprava
ParaNO1d kaže...
SHELBY_09 kaže...

Totalno krivo. Evo ti rezultat s 6 upaljenih ISTIH tabova na Firefoxu i Vivaldiu! (Facebook, Youtube s upaljenim videom, blog,mob.hr, bug forum i jedna web stranica)
Firefox 564, a Vivaldi 671!

EDIT: Zaboravio sam napisati da na Firefoxu imam 6 aktivnih add-onova, a na Vivaldiu samo 1!

 Današnji moderni browseri svi gutaju RAM i nema ni jednog koji je "light" tako da razlika u 100 MB je zanemariva po meni. Imam 16GB RAM-a i svejedno mi je, no shvaćam ako netko ima 4GB onda mu je to značajna razlika. A onda ni Vivaldi ni FF nisu neko super riješenje.

 Ja imam 4GB memorije na laptopu i sa 3 ista taba(bug, facebook i youtube s upaljenim videom) mi je razlika nešto malo više od 40MB između FF i Vivaldija. Firefox radi sa 438 a Vivaldi 479MB. Ali iako bi bilo logično da firefox radi bolje ili barem jednako ja firefox uopće ne mogu koristiti. Trokira, ruši se i stranice se učitavaju dvije gladne godine. Vivaldi radi mnogo mekše, treba mu nešto malo dulje da se na početku otvori, ali na vivaldiju imam 3 add-ona više, i pun speed dial tako da me to uopće ne čudi. Do sad mi se nije desilo da mi se rušio, bilo je nešto problema s time da mi se download prozor nije htio otvoriti, ali to je odmam sa idućim updateom riješeno. Tak da je rješenje koji browser odabrati relativno za svakog korisnika.  

Come out, come out wherever you are. So lost in your sea. Give in, give in for my touch. For my taste for my lust
12 godina
protjeran
offline
Vivaldi - Rasprava

Malo zanimljivosti za čitanje.

 

 

Vivaldi Browser Privacy Policy

At Vivaldi Technologies AS (“Vivaldi AS”), protecting your privacy is a top priority. We strictly protect the security of any and all personal information you provide to us while using Vivaldi products and services. We do not share or sell information to any 3rd party and we proactively protect all user data from disclosure, with the only exception being if requested by legitimate law agencies with a court order.

Type and purpose of data collected by Vivaldi AS

When you install Vivaldi browser ("Vivaldi"), each installation profile is assigned a unique user ID. Vivaldi will send a message to our servers located in Iceland every 24 hours using this ID. This is done for two reasons: First, a check if updates to features including security is performed to ensure you are using the most advanced and secure version of Vivaldi. Then we determine through anonymization of Internet Protocol (IP) addresses the total number of active users and their geographical distribution. We anonymize the IP address of Vivaldi servers by removing the last 8 digits of the IP address from your Vivaldi client. We also provide users the option of turning off this entire process by going to Settings > Privacy > Report Diagnostics.

Vivaldi includes various links to websites in the browser default bookmarks. Some of those websites are partners of Vivaldi AS and some are not. Vivaldi AS receives shared revenue from those bookmark partners. That’s how we are able to provide this software for free of charge to our users and continue to stay awesome! We work to only include bookmarks that are valuable to our users regardless of whether we receive any revenue or not. You are of course free to remove any or all of the bookmark if you prefer.

Your browsing history such as visited URL, typed search keywords, downloaded content are stored in your client profile and only accessible by your own action. Vivaldi AS has no access to this data. Your history cannot be shared unless it is by your own action.

Vivaldi features a built-in password manager, which stores your login credentials for sites where you've enabled this feature by selecting to store your credentials in Vivaldi's password manager. Vivaldi uses password storage frameworks provided by the operating system on your computer device and your data is encrypted if encryption is supported by the framework.

Type and purpose of data collected by 3rd party vendors

When you turn on Search suggestions in your Settings (Settings > Search), Vivaldi will send a request to the chosen search engine with the typed keyword in order to display search results. Privacy policies for individual supported search engines can be found here.

Vivaldi integrates the Safe browsing API from Google which checks the site you are visiting against a master list of known suspected phishing amd malware sites. This feature can be turned off from Privacy settings (Settings > Privacy > Privacy).

Many websites use cookies to identify repeat visitors and store information about their site visitors. Vivaldi stores cookies based on the user’s privacy settings (Setting > Privacy > Cookies) but how the cookie is used is determined by the website you are visiting and types of cookies. Therefore, it is important that you understand the privacy policy of the web site you are visiting. You can view, manage and remove all stored cookie in your privacy settings.

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods....Come, my friends, Tis not too late to seek a newer world
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Vivaldi - Rasprava

Konačno došao novi update!! 

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice