Smanjivanje dometa wifi-a

poruka: 8
|
čitano: 879
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Smanjivanje dometa wifi-a

Ovako posjedujem opticki ruter huawei hs8545m5, ja bi htio na njemu smanjit domet dali je to moguće i kako, recimo da mi hvata gornji kat, na ful, a ne da mi je 200 metara od kuce mi hvata signal. Pitanje je malo besmisleno, ali eto iz privatnih razloga.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Smanjivanje dometa wifi-a

Ako možeš smanjit snagu wifi odašiljanja u postavkama routera, onda smanjuj dok ne nariktaš da bude taman taman.

Edit: a ako nema takve postavke, a ima vanjske antene za wifi, onda možeš prerezati par limenki i staviti oko antena da guše signal bočno, a da samo ravno prolazi, ili staviš usmjerene antene pa usmjeriš samo prema gore.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.3.2020 10:23 (fer-de-lance).
10 godina
offline
Re: Smanjivanje dometa wifi-a

Za bolji signal na katu probaj ruter postaviti da leži horizontalno , a za vani i nije bitno što se čuje 200m jer ionako bez tvojeg SSID i pasworda nitko ne može koristiti , niti vidjeti što surfaš (a možeš to mjenjati kad god poželiš ).

15 godina
offline
Smanjivanje dometa wifi-a

Ma imam neke zmugljare doma, traze lozinku za wifi a ne bi dali ni lipe za račun, ovako ih sjebem. Ne mogu uc u postavke rutera nikako, jer koji god da password upisem ne zeli mi, ni onaj iza rutera sto pise.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Smanjivanje dometa wifi-a
  • ne mogu uci ni u postavke rutera, pasword i lozinka koji pisu na poleđini rutera nisu ispravni. ruter je huawei hs8545m
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.3.2020 11:41 (razer1911).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Smanjivanje dometa wifi-a

Lozinka ti je vjerovatno admin.

 

Kruha i igala...
15 godina
offline
Re: Smanjivanje dometa wifi-a
fer-de-lance kaže...

Lozinka ti je vjerovatno admin.

 

 ma pise mi user: root, lozinka adminHW i nije, sve sam probao i guglao, nista.

7 godina
offline
Re: Smanjivanje dometa wifi-a

Može biti, možda je netko mijenjao.

Resetiraj router na tvorničke postavke pa bude ono kaj piše.

Samo ne znam jel ti link bude radio kad resetiraš router, ili budeš morao zvati operatera (nemam optiku).

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.3.2020 11:44 (fer-de-lance).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice