PayPal - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 1.425
|
čitano: 751.136
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

Normalno, znam da moram imati sredstava na žiro, nisam znao hoće li regardless banka samo dodati ostatak s tekućeg. Znam da su za vođenje računa kombinirali sredstva prijebojem (dugo nisam to ništa koristio, samo uplačivao za vođenje računa).

 

Riješeno sad, kontaktirao sam direktno Zabu.

Apoc
3 godine
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Pozdrav. Potrebna mi je pomoć. Brat je stavio trubu na prodaju i javio se čovjek iz amerike da je želi kupiti preko paypala.
Čovjek je uplatio novac 350 € i toliko smo morali i mi uplatiti. Nakon toga smo morali uplatiti još 220€ za putne troskove i onda je stigla poruka da je potrebno uplatiti još 185 €. Mi smo sve uplatili. Nakon toga je čovjek iz amerike uplatio još 185 € i kad smo ga pitali zašto je to učinio rekao je eto tako, nema posebnog razloga. Uglavnom, i mi smo morali još uplatili toliko novaca i jesmo i kao nakon toga bi trebali sjesti novci na račun. Međutim novci ne sjedaju već mjesec dana na račun, stalno se nešto mora slati, 100€ za ovo pa 150€ za ono. Stigla je poruka da bi opet trebali uplatiti 250 € za nešto. U strahu smo da smo možda prevareni. Potrošili smo već 1500€ na ništa. Dali ima itko ikakvih iskustava u tome, ako moze pomoći. Dali postoji mogućnost da se svi novci vrate nama i tom čovjeku u ameriku
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Ti si prodavac, sto ti imas uplacivati?

Kome uplacivati?

Prodajes trubu, a potrosio si 1500eura..... On tebi uplati, ali da bi dobio novce, ti moras njemu uplatiti....

Mislim, vise ne razumijem ljude, ali ni najmanje....

Ili dobro trolas, ili te je netko dobro zayebao.

Covjeku u amerika se nista ni ne treba vratiti jer on nije nista ni dao, ni uplatio.

Ne boj se da si prevaren....

Budi siguran da si prevaren....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.11.2020 19:54 (Damir22).
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Pozdrav, nov sam u korištenju PayPala, pa me zanima par stvari.. Otvorio sam i dodao VISA karticu, ukucao onaj kod kao iz izvoda da potvrdim karticu, i uglavnom moje pitanje je da li je to to? jel sad sve spremno za korištenje? i da li negdje postoji uopće opcija kao dodati novce na PayPal, kao deposit jer ju nigdje ne vidim.. hvala!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

ne mozes dodati novce na Paypal, cim ides nesto kupovat uzet ce ti s kartice koja je povezana

3 godine
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Pozdrav ljudi. Prije oko 2 mjeseca sam prodao account od igrice preko PayPala i nedavno je buyer pokrenuo dispute kao da mu nikad nisam prodao account, te pošto nemam dokaza o delivery, presudili su buyeru i vratili mu novac.

 

Prvo pitanje: Pošto je cijena bila 31 eur, zašto mi je account u minusu 38 eura? Bio je 00.00 jer nikad ništa ne držim na Paypalu.

Druge pitanje: Znam da Amerikanci mogu imati probleme zbog ovog pa me zanima za Hrvatsku. Što ako maknem karticu i zatvorim račun?

 

Da li sam zakonom dužan platiti tih 38 eura i što će biti ako ih ne platim? Jednostavno ne želim platiti jer nije moja greška,a definitivno nemam ni volje ni snage svađat sa Paypal supportom jer znam da mi pomoći ne mogu. Hvala!

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Autentifikacija PayPala putem mobitela

Pokušao se logirati na PayPal. Email i password prihvaćeni ali sučelje PayPala traži autentifikaciju putem SMS-a na moj broj mobitela. Novi PSD2 pravilnik zahtijeva tu dodatnu provjeru indentiteta. Dakle ja bih kliknio prihvaćam da mi se pošalje sigurnosni kod, na moj broj mobitela koji sam davnih dana otvarajući PP račun prijavio. Ali taj sam broj davno izgubio. Tako se ne mogu logirati.

Ima li netko iskustva o ovom problemu?

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Istekla mi je paypal kartica da li se može samo produžiti u banci ili treba opet neke finese itd....nisam ranije primjetio tek sada krenuo nešto sa ebaya kupiti :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Autentifikacija PayPala putem mobitela
ashoo00 kaže...

Da li sam zakonom dužan platiti tih 38 eura i što će biti ako ih ne platim? Jednostavno ne želim platiti jer nije moja greška,a definitivno nemam ni volje ni snage svađat sa Paypal supportom jer znam da mi pomoći ne mogu. Hvala!

Da, pristao si na uvjete, tvoje podatke imaju, platiti ćeš svakako, samo je pitanje uz kolike troškove.

 

Ono što možeš napraviti jest pokušati vratiti account od igre. S obzirom da isti nije plaćen i da navodni kupac tvrdi da mu ga nisi isporučio, imaš legalno i moralno pravo povratiti account u svoje vlasništvo i prodati ga poštenijem kupcu (pod uvjetom da ovaj nije rasprodao sve i pokupio lovu u igri). Provjeri sa supportom od igre što ti je potrebno za povratiti ukradeni account.

 

DirectC kaže...

Dakle ja bih kliknio prihvaćam da mi se pošalje sigurnosni kod, na moj broj mobitela koji sam davnih dana otvarajući PP račun prijavio. Ali taj sam broj davno izgubio. Tako se ne mogu logirati.

Ako ti nudi verifikaciju accounta preko broja kreditne kartice, možeš to iskoristiti, ako ne, moraš kontaktirati korisničku službu.

 

kaw_liga kaže...

Istekla mi je paypal kartica da li se može samo produžiti u banci ili treba opet neke finese itd....nisam ranije primjetio tek sada krenuo nešto sa ebaya kupiti :D

Ako ti banka izda novu karticu s istim brojem (što obično za kreditne i debitne kartice rade), onda trebaš samo unijeti novi CVV i novi istek kartice. Ako unosiš karticu s novim brojem, imati ćeš limit dok je ne verificiraš.

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.2.2021 7:57 (MrBlc).
7 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Pozdrav, pokušao sam prije par dana povezati Mastercard karticu na račun i izbacilo mi grešku: "We're unable to link your card right now". Javio se korisničkoj podršci i kažu mi da je nemoguće povezat Mastercard u Hrvatskoj zbog sigurnosnih razloga i da bih trebao koristit Visu. Karticu sam zadnji put povezao za Božić i radilo je normalno. Jel itko zna šta se dogodilo, jer nisam uspio naći išta na internetu o ukidanju podrške za Mastercard.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Dorky1201 kaže...

Pozdrav, pokušao sam prije par dana povezati Mastercard karticu na račun i izbacilo mi grešku: "We're unable to link your card right now". Javio se korisničkoj podršci i kažu mi da je nemoguće povezat Mastercard u Hrvatskoj zbog sigurnosnih razloga i da bih trebao koristit Visu. Karticu sam zadnji put povezao za Božić i radilo je normalno. Jel itko zna šta se dogodilo, jer nisam uspio naći išta na internetu o ukidanju podrške za Mastercard.

 Mislim da to nije točno.

Što čovjek više povećava svoje znanje to više povećava i svoju patnju.
7 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
jozo65 kaže...
Dorky1201 kaže...

Pozdrav, pokušao sam prije par dana povezati Mastercard karticu na račun i izbacilo mi grešku: "We're unable to link your card right now". Javio se korisničkoj podršci i kažu mi da je nemoguće povezat Mastercard u Hrvatskoj zbog sigurnosnih razloga i da bih trebao koristit Visu. Karticu sam zadnji put povezao za Božić i radilo je normalno. Jel itko zna šta se dogodilo, jer nisam uspio naći išta na internetu o ukidanju podrške za Mastercard.

 Mislim da to nije točno.

 Zanimljivo, jesi dodao tu karticu ove godine ili je od prije povezana?

12 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Prošle godine. Probaj prvo dodati visu ako imaš a onda MC
Što čovjek više povećava svoje znanje to više povećava i svoju patnju.
12 godina
offline
Re: Autentifikacija PayPala putem mobitela
MrBlc kaže...

 kaw_liga kaže...

Istekla mi je paypal kartica da li se može samo produžiti u banci ili treba opet neke finese itd....nisam ranije primjetio tek sada krenuo nešto sa ebaya kupiti :D

Ako ti banka izda novu karticu s istim brojem (što obično za kreditne i debitne kartice rade), onda trebaš samo unijeti novi CVV i novi istek kartice. Ako unosiš karticu s novim brojem, imati ćeš limit dok je ne verificiraš.

 

 

Nažalost izdali su mi novu karticu sa novim brojem itd...sad kad hocu priložiti novu karticu traži mi Autentifikacija korisnika

U cilju vaše dodatne autentifikacije, Erste banka će vam poslati push notifikaciju na mobilni uređaj sa zahtjevom za potvrdu transakcije.
Nakon potvrde kliknite na "Nastavi".

 

Ne razumijem nemam token niti sam ista placao preko moba

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.2.2021 11:07 (kaw_liga).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Autentifikacija PayPala putem mobitela
kaw_liga kaže...

Nažalost izdali su mi novu karticu sa novim brojem itd...sad kad hocu priložiti novu karticu traži mi Autentifikacija korisnika

U cilju vaše dodatne autentifikacije, Erste banka će vam poslati push notifikaciju na mobilni uređaj sa zahtjevom za potvrdu transakcije.
Nakon potvrde kliknite na "Nastavi".

 

Ne razumijem nemam token niti sam ista placao preko moba

Mislim da ti za to treba mobilno bankarstvo.

12 godina
offline
Re: Autentifikacija PayPala putem mobitela

Zvao sam banku kažu mi da treba otvoriti internet bankarstvo i skinuti aplikaciju(Georg) na mobitel gdje ce onda dolaziti te push up obavijesti i vršiti autorizaciju

12 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Kako ga kompliciraju to je strašno...danas stari išao u banku da aktivira internet bankarstvo (mbanking) i nisu mogli jer nema mob internet stari ima samo osnovnu tarifu...ne razumijem kave veze ima ima sto nema net?

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
kaw_liga kaže...

Kako ga kompliciraju to je strašno...danas stari išao u banku da aktivira internet bankarstvo (mbanking) i nisu mogli jer nema mob internet stari ima samo osnovnu tarifu...ne razumijem kave veze ima ima sto nema net?

 Da bi mogao koristiti internet bankarstvo moraš imati internet

Što čovjek više povećava svoje znanje to više povećava i svoju patnju.
12 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

A nisam znao mislio sam klin i ploču 

Pa normalno da imam internet samo nemam podatovni nego kući wifi šta je bitno da prilikom aktivacije imam internet?

12 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
kaw_liga kaže...

A nisam znao mislio sam klin i ploču 

Pa normalno da imam internet samo nemam podatovni nego kući wifi šta je bitno da prilikom aktivacije imam internet?

 Znači da nemaš mobilni internet

Što čovjek više povećava svoje znanje to više povećava i svoju patnju.
12 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Ne razumijem...znači da bi koristio mbanking i aplikaciju George moram imati mobilni internet uvjek aktivan ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

Upravo tako kako ste napisali...samo nisu se mogli spojiti na internet neki problem? Danas kupim bon i aktiviram net na 24h pa proba opet.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Koji je najbolji način za kontaktirati korisničku službu?Ne mogu se logirati jer me traži da potvrdim identitet putem telefonskog broja (koji sam krivo unio kad sam otvarao račun).

Reality is wrong. Dreams are for real.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Pošto nisam našao rješenje kako kontaktirati korisničku službu napravio sam drugi račun.Dodao sam karticu koja je bila pridružena i prvom računu.Jesu li oni nešto mijenjali u postupku jer su mi naplatili 0.00 $?Znam da su do sada uzimali 1.95.

Reality is wrong. Dreams are for real.
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Pozdrav,

 

Napravljen je refund na paypal racun koji je linkan na zasticeni racun (s kojeg je napravljena prva transakcija).

 

Da li ce taj refund sjesti na zasticeni racun? Ako nece gdje ce onda sjesti?

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Mago de Umago kaže...

Pozdrav,

 

Napravljen je refund na paypal racun koji je linkan na zasticeni racun (s kojeg je napravljena prva transakcija).

 

Da li ce taj refund sjesti na zasticeni racun? Ako nece gdje ce onda sjesti?

 

Hvala!

 Refund uvijek ide na racun sa kojeg je placeno.....

11 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Posmatrač kaže...
Mago de Umago kaže...

Pozdrav,

 

Napravljen je refund na paypal racun koji je linkan na zasticeni racun (s kojeg je napravljena prva transakcija).

 

Da li ce taj refund sjesti na zasticeni racun? Ako nece gdje ce onda sjesti?

 

Hvala!

 Refund uvijek ide na racun sa kojeg je placeno.....

 

To mi je jasno,ali buduci da je to zasticeni racun mislio sam da se on moze koristiti iskljucivo za primanje place.

5 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Mago de Umago kaže...
Posmatrač kaže...
Mago de Umago kaže...

Pozdrav,

 

Napravljen je refund na paypal racun koji je linkan na zasticeni racun (s kojeg je napravljena prva transakcija).

 

Da li ce taj refund sjesti na zasticeni racun? Ako nece gdje ce onda sjesti?

 

Hvala!

 Refund uvijek ide na racun sa kojeg je placeno.....

 

To mi je jasno,ali buduci da je to zasticeni racun mislio sam da se on moze koristiti iskljucivo za primanje place.

 Sta to uopste znaci zasticen racun?

11 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Posmatrač kaže...
Mago de Umago kaže...
Posmatrač kaže...
Mago de Umago kaže...

Pozdrav,

 

Napravljen je refund na paypal racun koji je linkan na zasticeni racun (s kojeg je napravljena prva transakcija).

 

Da li ce taj refund sjesti na zasticeni racun? Ako nece gdje ce onda sjesti?

 

Hvala!

 Refund uvijek ide na racun sa kojeg je placeno.....

 

To mi je jasno,ali buduci da je to zasticeni racun mislio sam da se on moze koristiti iskljucivo za primanje place.

 Sta to uopste znaci zasticen racun?

Kad je netko pod ovrhom zbog nekog duga onda mu je racun blokiran i sve sto sjedne na racun ide za naplatu tog duga. Tada se otvori zasticeni racun na koji dobivas 2/3 ili 3/4 place (nisam siguran) i  taj dio ostaje tebi, nije podlozan ovrhi, a 1/3 ili 1/4 ti ide na regularni racun s cime se naplacuje taj dug. E sad, mislim da na zasticeni racun mogu sjedati samo novci od firme (placa) koju si naveo prilikom otvaranja racuna, a ostalo ne moze.

 

Ako se taj zasticeni racun linka na paypal (valjda debitna kartica ili tako nesto) i uplati novac, a onda se napravi refund mislim da taj novac nece sjesti na taj racun.

 

Ili se varam? 

5 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Mago de Umago kaže...
Posmatrač kaže...
Mago de Umago kaže...
Posmatrač kaže...
Mago de Umago kaže...

Pozdrav,

 

Napravljen je refund na paypal racun koji je linkan na zasticeni racun (s kojeg je napravljena prva transakcija).

 

Da li ce taj refund sjesti na zasticeni racun? Ako nece gdje ce onda sjesti?

 

Hvala!

 Refund uvijek ide na racun sa kojeg je placeno.....

 

To mi je jasno,ali buduci da je to zasticeni racun mislio sam da se on moze koristiti iskljucivo za primanje place.

 Sta to uopste znaci zasticen racun?

Kad je netko pod ovrhom zbog nekog duga onda mu je racun blokiran i sve sto sjedne na racun ide za naplatu tog duga. Tada se otvori zasticeni racun na koji dobivas 2/3 ili 3/4 place (nisam siguran) i  taj dio ostaje tebi, nije podlozan ovrhi, a 1/3 ili 1/4 ti ide na regularni racun s cime se naplacuje taj dug. E sad, mislim da na zasticeni racun mogu sjedati samo novci od firme (placa) koju si naveo prilikom otvaranja racuna, a ostalo ne moze.

 

Ako se taj zasticeni racun linka na paypal (valjda debitna kartica ili tako nesto) i uplati novac, a onda se napravi refund mislim da taj novac nece sjesti na taj racun.

 

Ili se varam? 

 Mislim da se varas jer refund nije uplata. To je povrat novca.....

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice