Amazon - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 1.506
|
čitano: 769.068
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Hvala puno.
Zar je opcenito shipping tako velik prema Hrvatskoj ?
Mogu reci da sam se iznenadio na ukupan iznos jer sam stvarno mislio da ce me ukupni shipping izaci max 3 funte.
12 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Edit, double post

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.11.2016 18:48 (big smoke).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
jocommb kaže...
Mogu li na amazon de napravit onu karticu kao virtualnu amazonovu za placanje na rate preko 149 dolara kako vec ide? Adresa mi je Njemacka, imam sestru tamo pa kod nje sve saljem...jedino su podaci od kartice moji jel...

Za virtualnu karticu nisam siguran, ali definitvno mozes napraviti vise dostavnih adresa(shipping address) koje se mogu razlikovati od osobnih podataka za placanje

Prilikom kompletiranja ponude, mozes izabrati adresu dosatve po zelji

14 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
To znam i radim vec....bar neka korist od sestara u njemackoj :D ... al ovo bi bilo super isto jer imas na rate a besplatno je...
VenAtoR#2231
10 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Oj, kupio sam danas sa Amazon.uk Pioneer VSX 1131 snizen sa 550 na 370£. Obavio sve, dobio confirmation mail al kad sam kliknuo na link od receivera sam tek primjetio da ne dostavljaju k nama. Sa deviznog mi je skinuta jedna funta. 

 

Odem ponovno na Amazon i taj put ne pise to da nemaju dostavu ali kad sam stavio receiver u kosaricu se oglasila obavijest da vise nema na stanju. 

 

Poslao sam mail s upitom dal ce to poslat ili ne pa sad cekam. Ne znam kaj s tom jednom funtom.. Inace, 30£ mi je bila dostava.

 

LINK

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.11.2016 17:30 (gocc01).
 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Amazon - pitanja i odgovori

Da li postoji način da se izbjegne ovo "unaprijed plaćanje carine" (Import Fees Deposit)?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Pozdrav ljudi. Imam par pitanja vezano uz amazon.co.uk kupnju i teretenje kartice. Posto sam prvi put nesto narucio još mi sve nije jasno pa bi bio zahvalan za pomoč.

Ovako:

- Onaj iznos koji mi piše na order kada več naručim sve proizvode, da li je to konačan iznos koji ču platiti (znači uključujući dostavu i VAT) ?

- Kada amazon tereti moju karticu (uzme novac) ?

- POS Rezervacija na kartici, da li je to normalno ? rezervira više novaca nego je cijena proizvoda ?

- Kupnja "Dispatched from and sold" koji nije amazon, znači third part. Ima li kakve razlike ?

 

To bi bilo to za sada.

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

1. to je konacan iznos koji ces platiti po prodajnom kursu tvoje banke uvecan za bankarsku proviziju...

2. tereti poslije par sati ili sutradan...

3. novac uvijek ide na rezervaciju prije nego je povuce prodavac

4. ako kupujes preko amazona nema razlike....

13 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Hvala na brzom odgovuru, još samo jedno pitanja.
Kolika je otprilike bankarska provizija (Konkretno PBZ)

Jer razlika između cijene koju izračunam na order koja je napisana na amazonu i novci koji su mi na rezervaciji (PBZ ) je oko 200 kn.

Zanima me ta rezervacija, dali se rezervira više novaca na računu a onda se uzme onoliki iznos kolika je cijena proizvoda koja je ispisana (+ provizija) ili se rezervira točan iznos ?

Jer mi razlika od 200 kn nije mala stvar.

 

 

8 godina
odjavljen
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Racuna se prodajni kurs. Nemam pojma kolika je jer ne zivim u hr ali par postotaka. Meni je 3% recimo...
11 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Pozdrav svima.

Pošto sam tek neki dan kupovao prvi puta na Amazonu imam pitanje u vezi placanja.

Znaci danas po noci mi je dosao mail od Amazona "Your payment has been declined". Ponovo sam unio podatke o kartici i 3 puta provjerio da su svi brojevi tocni, ali opet mi nije jasno jer su mi vec odma nakon kupnje uzeli 10kn i ponovo sada kada sam "update-al" podatke o kartici.

Radi se o Zabinoj Visi i imam novaca na njoj.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Samo ti banka moze na to odgovoriti....

7 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

prijavi to customer supportu na amazon podrsku. ako su ti uzeli fee vec jednom, onda ne bi smjeli opet za istu tu stvar.

7 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Pozdrav, imam pitanje vezano za amazon.de htio bi naručiti obuću za koju imam mogućnost povratka bez naplate poštarine dakle ako mi neće odgovarati biti preveliko/premalo mogu poslati natrag i dobiti broj veće/manje ili mi (predpostavljam) mogu vratiti novce... sad mene zanima ako se ta zamjena odnosno povrat robe ne plaća kako ću ja u pošti njima dokazati da ja nemoram platiti taj paket koji vraćam za Njemačku? Ili ja moram platiti pa mi Amazon vrati iznos koji sam platio? I kako ću znati kojom poštom(HP expres, DHL itd.) će mi roba doći u HR? 
Unaprijed hvala na odgovoru...

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Dva kratka pitanje oko prve kupovine na Amazon UK uz isprike ako je već netko postavio.

Kupio bi ovu stvar (LINK) i kada ju ubacim u košaricu te obavim sve preostale korake onda mi kaže da je konačna cijena £8.99.

 

Ono što me zanima:

1.) Da li je to uobičajeno da nema nikakve poštarine ili će mi ju naknadno naplatiti?

2.) Kakva je procedura sa našom carinom i ima li još kakvih dodatnih troškova?

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Prvi put sam nedavno nešto naručio s Amazona (co.uk) i bezveze malo prije gledam tracking i imam što i vidjeti. "Parcel damaged", našao po tracking broju na UPS stranici gdje piše i malo opširnije.
Sad vidim da piše da kontaktiram Amazon kad dobijem paket.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.12.2016 22:30 (5220).
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Pise da ce oni kontaktirati posiljaoc i dati mu podatke o ostecenju....

13 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Da, na stranici UPS-a. Ovo što sam napisao piše na Amazonu.

14 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

To je neka ogromna gužva u Amazon.de ili? Pa treba im tjedan dana samo da mi pošalju paket. A sve stvari su bile in stock.

ukratko iz njemačke čekam paket isto koliko i iz kine...

edit:

shvatio sam da jako forsiraju Prime. Svi primeovci imaju prednost u slanju paketa...

Steam: nuketown | skype: bernard.sasko | Facebook: Bernard Šaško | XboxLive: Berologic2013
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.12.2016 10:43 (Bernard Huky Hux).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Bernard Huky Hux kaže...

To je neka ogromna gužva u Amazon.de ili? Pa treba im tjedan dana samo da mi pošalju paket. A sve stvari su bile in stock.

ukratko iz njemačke čekam paket isto koliko i iz kine...

edit:

shvatio sam da jako forsiraju Prime. Svi primeovci imaju prednost u slanju paketa...

 Ah kako volim te kapitalističke modele. Kako je povećan promet uvode s vremenom gospodski klub prajm u kojem imaš prednost pred ostalima za određenu razumu cifru x. Nakon par godina kada više od 60% ljudi prijeđe na to uvest će novu stvar zvanu Prajm Premium u kojem imaš prednost nad njima. I tako u nedogled. Još malo pa će za nas bezjake dostavljati neoprani kuriri u smeđem sa starim airbusima dok za premium extra + će im 3D printeri proizvodit to što kupe.

 

Al da, ovo mi je prvi puta da mi stvari sa amazona kasne. Ne toliko ko Kina/Ebay no svejedno...

ll keep it short and sweet. Family, religion, friendship. These are the three demons you must slay if you wish to succeed in business. - C.M. Burns
8 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Prvi puta narucujem sa Amazon de pa mi nije nesto jasno,znaci kada u kosaricu stavim jednu stvar i kad idem na kupnju napise mi do kojeg datuma ce doci ali kad stavim i drugu stvar u kosaricu onda mi to ne napisde nego napise samo Expedited Delivery dali to znaci da ce onda stici kao i ona jedna stvar sta sam gledo

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Naručio bih s amazona (njemačkog) Phantom power od 15-20 eura, koliko otprilike treba dana da item dođe i koliki je shipping?

Siky1234
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Je li bi mogao netko samo na brzinu pogledati koliko bi ovaj cover ispao zajedno sa poštarinom ?

Unaprijed se zahvaljujem.

https://www.amazon.co.uk/d/vnn/Samsung-Galaxy-Version-BEZ-Shockproof-Cover-Absorbing/B01IVSKTM6/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1482327765&sr=8-1&keywords=galaxy+j5+2015+bez

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
big smoke kaže...

Je li bi mogao netko samo na brzinu pogledati koliko bi ovaj cover ispao zajedno sa poštarinom ?

Unaprijed se zahvaljujem.

https://www.amazon.co.uk/d/vnn/Samsung-Galaxy-Version-BEZ-Shockproof-Cover-Absorbing/B01IVSKTM6/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1482327765&sr=8-1&keywords=galaxy+j5+2015+bez

 Ispadne mi 12.53 funte. Znači poštarina je 5.54 funte.

12 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Hvala.

Da li je inače tako velik shipping prema Hrvatskoj ?

13 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Nemam puno iskustva s Amazonom ali to je jedna od nižih cifri za shipping za HR, čini mi se.
12 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Ne znam, meni je malo veliki iznos poštarine sa Amazon.uk

Kolega forumaš raguseo je pogledao za ove dvije stvari i iznos poštarine iznosi minimalno 5 funti pa mi se onda baš i ne isplati uzimati sa Amazona. Vjerojatno je ok ako se uzima neki skuplji item.

https://www.amazon.co.uk/OMOTON-Samsung-Galaxy-Screen-Protector/dp/B01F8HIRVI/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1480089933&sr=8-4&keywords=galaxy+j5+tempered+glass

https://www.amazon.co.uk/Inskin-Protector-Oleophobic-Hardness-Packaging/dp/B019PQAK22/ref=sr_1_7?ie=UTF8&qid=1480089975&sr=8-7&keywords=lg%2Bg3%2Btempered%2Bglass&th=1

 

Forumaš Cvrljo je također pogledao za jedan case za mobitel čija je cijena 7 funti a iznos poštarine iznosi 5.54 funte.

 

Kakvih iskustava vi imate ?

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.12.2016 12:57 (big smoke).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

A amazon.de? Ne shippa u HR?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Torent kaže...

A amazon.de? Ne shippa u HR?

 Dostavlja u HR normalno, ali uvijek ima izuzetaka ovisno o trgovcu/proizvodu...

ll keep it short and sweet. Family, religion, friendship. These are the three demons you must slay if you wish to succeed in business. - C.M. Burns
11 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

jel imaju kakvi promo codovi ili nesto slicno za popust ili besplatnu dostavu

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice