Amazon - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 1.506
|
čitano: 769.217
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Ja sam naručio samsungov ssd preko co.uk amazona i došao mi paket za 5 dana. I mene iznenadilo ful. 

Battlenet ID: Mogy#21781
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Pozdrav, naručio bih laptop sa amazon.de u vrijednosti ~900€ za koji sam u potpunosti siguran da vrijedi ako ne i duplo više (zato i skepticizam, prije izlaska nove generacije prije 3 mjeseca koštao je ~2.9k€ i još uvijek toliko košta u EU - nije još nova generacija dosla u EU), čitam tu po threadu sve dobri reviewovi no da li se događa da netko delivera neki faulty proizvod, točnije, ako zakaže dogovor sa kupcem, da li amazon pokrije gubitak?

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.9.2016 3:56 (Bulldozer2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Pozdrav, imam pitanje. Zelim naruciti headset hyperx cloud 2 preko amazon.co.uk pa me zanima sta je sa carinom jer je UK izasla iz EU. Ocu li imati kakvih dodatnih troskova? I je li njima moram nazad slat ako dodje do kvara, tj. je li vrijedi garancija u nas igdje? Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
UK nije izašla iz EU. Za jamstvo vidi uvozi li itko tu robu.
 
6 0 hvala 1
14 godina
online
Amazon - pitanja i odgovori

https://www.reddit.com/r/croatia/comments/56a9rm/amazon_salje_kindle_hr/

 

Ponovo šalju u hrv.

 

Pitanje: Dali imaju dobre popuste na kindle za vrijeme božića ili sličnih praznika? Ako se netko sjeća iz prošlih godina.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Da...Bio je i po 80 eur...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
null kaže...

https://www.reddit.com/r/croatia/comments/56a9rm/amazon_salje_kindle_hr/

 

Ponovo šalju u hrv.

 

Pitanje: Dali imaju dobre popuste na kindle za vrijeme božića ili sličnih praznika? Ako se netko sjeća iz prošlih godina.

 

ll keep it short and sweet. Family, religion, friendship. These are the three demons you must slay if you wish to succeed in business. - C.M. Burns
7 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Pozdrav!

Ispricavam se ako odgovor na moje pitanje postoji na prethodnim stranicama, ja ga nisam mogao naci...

Narucio bih ZTE axon 7 preko amazona, jel se placa carina?

Hvala!

 

https://www.amazon.de/ZTE-Smartphone-Display-Megapixel-Speicher/dp/B01I092IPC/ref=sr_1_1?s=telephone&ie=UTF8&qid=1478635700&sr=1-1&keywords=zte+axon+7

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Nema carine na prozvode iz eu
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Da li je netko u zadnje vrijeme narucivao knjige s americkog amazona ili neke druge americke stranice? uzeo bi par knjiga pa me zanima kolika je šansa da lupe PDV?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
yox kaže...

Da li je netko u zadnje vrijeme narucivao knjige s americkog amazona ili neke druge americke stranice? uzeo bi par knjiga pa me zanima kolika je šansa da lupe PDV?

 Ja već godinama kupujem i to ne samo s amazona već i drugih trgovina tipa thriftbooks.com. Nikada me nisu oporezivali neovisno o iznosu. A carina općenito ne ide na knjige tj. kulturološke proizvode. Tako da je odgovor na tvoje pitanje - vrlo mala šansa.

ll keep it short and sweet. Family, religion, friendship. These are the three demons you must slay if you wish to succeed in business. - C.M. Burns
15 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Upravo me to zanima, sa thriftbooks.com. Dakle ako uzmem $60 vrijednosti s postarinom male su šanse za porez? Hvala puno

16 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Postoji i PDV na knjige, ako se ne varam 5%. Mogu te zakačiti, ali je upitno hoće li.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Old Iggy kaže...
Postoji i PDV na knjige, ako se ne varam 5%. Mogu te zakačiti, ali je upitno hoće li.

 Čitao sam nešto o tome ali eto, preko 50 knjiga kupio, sve prošlo čisto.

ll keep it short and sweet. Family, religion, friendship. These are the three demons you must slay if you wish to succeed in business. - C.M. Burns
15 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Jel ima koga da mu je Amazon samoinicijativno naplatio korištenje Amazon Primea?

 

Ponude ti free trial, i ako NE OTKAŽEŠ, naplate ti korištenje. Meni su skinuli oko 75kn (mjesečna cijena) dok vidim da su neke oderali i sa godišnjom tarifom.

 

Išao sam otkazati i fora je da ako nisi ništa koristio, dobiješ refund. Zanima me je li već netko tražio refund i kako to funkcionira u praksi?

Can't find a better Jam!
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Pa kad si aktivirao trial pisalo ti je sve... Nije to samoinicijativno...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Gunner_V kaže...

Jel ima koga da mu je Amazon samoinicijativno naplatio korištenje Amazon Primea?

 

Ponude ti free trial, i ako NE OTKAŽEŠ, naplate ti korištenje. Meni su skinuli oko 75kn (mjesečna cijena) dok vidim da su neke oderali i sa godišnjom tarifom.

 

Išao sam otkazati i fora je da ako nisi ništa koristio, dobiješ refund. Zanima me je li već netko tražio refund i kako to funkcionira u praksi?

 Ista stvar ti je i s Netflixom i mnogim drugim online servisima. Na 185 načina ti naglase kako će ti naplatiti ako ne otkažeš. Još ti pošalju 185 mailova do zadnje sekunde...

ll keep it short and sweet. Family, religion, friendship. These are the three demons you must slay if you wish to succeed in business. - C.M. Burns
8 godina
odjavljen
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Ko ce citati to sve... :)
13 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Pozdrav!

Htio bih si napraviti Amazon Prime za studenta, ali nemam .edu mail. Nisam točno skužio kakav je to mail.

Što mi treba za to? Studiram u Rijeci i imam @riteh mail adresu(AAI).

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Naručio bi dslr aparat sa amazona, no u nedoumici sam pošto je seller novi i bez ikakvog feedbacka pa me zanima kako sam zaštičen kao kupac i jel imam prava na ikakav refund ako nisam dobio naručeno. Nemam prethodnih iskustava kupovine preko amazona i svaka pomoć je dobrodošla.

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

....

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.11.2016 8:40 (Torent).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Imas Amazon Protection koji je veoma dobar i mozes bez straha kupovati. Ako proizvod nije kao opisan samo se javiš Amazonu i pratiš njihove upute.
@torent , na Amazonu nemozes kupovati paypalom
8 godina
odjavljen
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
naPerk777 kaže...
Imas Amazon Protection koji je veoma dobar i mozes bez straha kupovati. Ako proizvod nije kao opisan samo se javiš Amazonu i pratiš njihove upute.
@torent , na Amazonu nemozes kupovati paypalom

 ups ;) Ipak je 5:47 bilo ;) Znam, kupujem stalno na amazon.de ;)

 

14 godina
online
Amazon - pitanja i odgovori

Bok,

 

Uzel bi preko prijatelja Kindle, ali ovaj kaj ima reklame(with special offers). Sad je pitanje, dali će to stvarati probleme kod nas pri korištenju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Nemoj ga nikad javiti na net pa ih neces ni imati a to je reklama u dnu spiska knjiga i nema ih prk čitanju. Na ih nikad vidio nisam niti sam ga kacio na wifi.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Nemoj ga nikad javiti na net pa ih neces ni imati a to je reklama u dnu spiska knjiga i nema ih prk čitanju. Na ih nikad vidio nisam niti sam ga kacio na wifi.
7 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Moja preporuka je Amazon.de. Tko ne razumije njemacki, u postavkama se moze posatviti ENG.

Cijene su izrazene u EUR. Vecina prozivoda se moze dostaviti u HR

Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Prvi prozvod

Order Summary

Items:£5.49
Postage & Packing:£10.07
Order Total:£15.56
-----------------
Drugi proizvod
Order Summary
Items:£5.99
Postage & Packing:£5.71
Order Total:£11.70
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.11.2016 8:10 (raguseo).
14 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Mogu li na amazon de napravit onu karticu kao virtualnu amazonovu za placanje na rate preko 149 dolara kako vec ide? Adresa mi je Njemacka, imam sestru tamo pa kod nje sve saljem...jedino su podaci od kartice moji jel...
VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice