VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 962
|
čitano: 394.348
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

San Andreas nam dolazi u VR, nešto šta nisam nikad očekivao da budem čuo ali mi je drago da jesam čuo. 

LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

za quest 2 koliko vidim..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Može li meni netko objasnit kaj su mamlazi jučer predstavili? Kak sam shvatio, ideju o metaversu, najavu par igara i oblik leća za neki biznis mr headset
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dok oni lupetaju ja uživam u LE 2, tko god ima priliku obavezno ga treba odigrati...)))

P.S. pogledajte ako niste Carmackov "keynote"...
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.10.2021 11:15 (mla_dend).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Taman ću danas upalit le2. Vjerojatno zgotovim u ponedjeljak.

Edit: znači, igra je top top
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.10.2021 22:26 (dax-lax).
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
znao sam da će ti se dopasti...
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Atmosfera bolja nego u jedinici za sad. Baš sam bio-mass dofuro do broda. Mogu reći da mi dosta teško igra radi. Tek kad sam prebacio sa high na med postavke i 2x aa je igrivo. U pitanju je cv1, 3070, 8600k i 24GB ram. Kao da mi je u sjećanju da je jedinica radila low-mid na rx580. Iako, priča je tak dobra da se malo zamaram s grafikom iako je i ovak kad izađeš u otvoren prostor šokantna ta veličina i detalji oko planeta.
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Kod mene se isto muči više nego sa LE1, (2070super, r53600, Quest 2), ali radi OK...ostaje mi sanjati kako bi to dobro izgledalo na 3090 i sve na max i sve još max supersamplano... iako već i sad je malo "scary" kako je Liv "realna"...
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.11.2021 12:17 (mla_dend).
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Plus varjo 😂
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

DP, sori.

 

Završio danas igru. Bilo bi i prije ali ne kužim jel do kakvog baga u igri ili kaj ali par misija koje sam završio nikak da mi se skinu s liste neriješenih. Jedna od tih je "investigate cave". Jedno 3 puta sam sve prošal i skeniral da bi mi registriralo da sam izašao van jer mi cijelo vrijeme stoji exit cave iako stojim vani. Aj, to smo riješili tako da sam još par puta samo prošao kroz taj sistem špilja. Druga je bila "Lab expansion" za koju vjerojatno postoji neki treći upgrade cuttera da se može dalje cijepati. Skeniral sve induction postaje, dron letjelice i one kuglaste dronove ali nema boga, pa sam počeo vjerovat da sam već max out-ao sve toolove. Treći mišn je "access hatch", ali tu mi je postalo jasno da ipak cutter nije maxan jer sam došao do istog problema kao i u lab-u. Danas cijeli dan češljam sve moguće rupe i odjele oko manufacturinga, research-a, habitata, astrea-e.... doslovno dižem svaki kamen ne bi li našao ni sam ne znam kaj. Odustao malo prije i krenuo dalje u priču koja je stvarno vrhunski odrađena i onda nakon svega naletim na redditu na ekipu koja se bori s istim problemom u labu i hatchu pa na kraju ispada da ipak ima još jedan upgrade. Obzirom da igra ima isključivo autosave i jedan slot, krećem ispočetka. Nije da me već trtica boli od sjedenja zadnja 2-3 dana

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Igraš sjedeći LE ??
Ja sam još na samom početku, ( previše sim racing obaveza ))). Ustvari je glup ( još od jedinice ) taj auto save sistem, ali kako je jedinica imala više od jednog slota za save, ovo je stvarno glupavo ako su sada stavili samo jedan..((
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Igram pretežno sjedeći jer igra nije tak živahna ko arena da moram doći do diska ili slično. Na početku sam to stoječki, ali kad 3-4 sata u komadu nepomično stojim, poslje mi treba 15 minuta da se otkočim. 

Ovo za save, da, nemam načina da napravim save na neki slot sam. Kad si u početnom meniju, opcije su: new game, continue i load. Ali to s loadom ne kužim jer nemaš kako napravit išta osim autosave-a. Ok, otkrio sam da je moguće na žgance u game mapi taj save prije polaska na zadnju misiju nekud bekapat pa ga poslje vratit. Glupo je baš iz razloga jer u tom dijelu igre liv upozorava da nema povratka nazad nakon ako kreneš u misiju. 

Btw, frend me podsjetio da si probam upalit vrss u nv control panelu, ali igra očito nije whitelistana u zadnjim driverima iako ima msaa podršku. LE1 ima opciju vrss-a. Čisto sam mislio malo pojačat performanse. 

 

Nadam se da nisam previše spojla napravio u prošlom tekstu. Nekako sam dobio dojam da si isto pri kraju. Sorry

12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Sve ok, čitao sam tvoju poruku "zatvorenih" očiju ))). Ja ga igram stojeći tako da se ustvari uopće ne koristim tumbstikom za okretanje u prostoru... ali ja sam završio jedinicu preko virtual desktopa a dvojku sad vozim preko airlinka... skroz sam bežičan ))
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

A tak, to je druga stvar. Imaš dosta slobode. Ja imam žicu stalno u podsvjesti. Nemam problema s njom i slobodnim kretanjem jer na kontrepšnu visi sa stropa pa mogu od centralne pozicije oko 3m u svaku stranu (imam fizičkog prostora dosta). 

Problem nastaje ako se vrtim stalno u istu stranu. Djelomično sam to riješio kupnjom velike gaming podloge za stolicu, a ispod nje sam si nakeljio nekakve silikonske padove da imam referencu gdje mi je naprijed. Onda pipam s nogom di sam. Naravno, stalno mislim na to. Moram pazit na kablove jer kad odu, ode i cv1 jer nema zamjenskih iako se daju konektorom odvojiti od hs-a. 

13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Probao sam jučer Doom 3 VR I... Wow, možda čak i najbolji način za igrati Doom3 gledajući da igra ima sve te horror elemente itd. Ima nekih sitnih problemćića tu i tamo al ipak se radi o fan made modu* ( mislim da  je čak samo jedna osoba napravila cijeli port ) tako da se te sitnice opraštaju. 

 

 

 

 

 

 

* Govorim o fan made modu za Quest2 a ne o official portu koji je ekskluzivan za PSVR.

LP
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.11.2021 16:35 (zabbax21).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

To samo quest 2, nema za ostale?

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.11.2021 18:49 (dejo6).
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dejo6 kaže...

To samo quest 2, nema za ostale?

 Mislim da je samo za Quest 1/2

 

Doom3Quest - Official Page of the Dr Beef Team mod capable of Playing Doom 3 on Oculus Quest and Oculus Quest 2

 

 Frajer koji je napravio port je legenda, napravio je također VR port za HL1 + ekspanzije, Doom1/2, Quake 1/2, itd..

LP
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.11.2021 21:02 (zabbax21).
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dejo6 kaže...

To samo quest 2, nema za ostale?

 

doom3 bfg vr za sve ostale, gledao sam, izgleda solidno, ali nisam probao..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
12 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Neka nova tehnologija. Moglo bi biti genijalno (ako bude kvalitetno ko naprimjer Nvidia DLSS) ili bez veze ako se loše implementira:

https://uploadvr.com/quest-2-application-spacewarp/

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Kako je krenulo Q2 će moći samostalno vrtiti Alyx .... ))) Ja imam sreće pa me niti malo ne smeta nizak framerate, tako da ću ja iz ovoga samo profitirati
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Ispast će da mi je ne kupnja q2 na početku bila velika greška. Pogotovo kad sve više najava o native igrama.

 

Baš gledao neki leak o Decagearu koji kaže da će u opciji biti boxed pc, koji će ujedno biti i beacon za bežično povezivanje headseta. Sve zajedno za $1300.

 

12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

meni je suuuper drago da sam se odlučio na upgrade .... 

12 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Cyberpunk 2077 u VRu  ))))) 

 

https://www.vorpx.com/cyberpunk-vr-download/

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Ekipa gledam si kupiti nekakav VR set. Za sada mi se najviše sviđa Oculus Quest 2.

 

Trebam li na nešto paziti? Ima li bolja opcija od Q2 u nekakvom cjenovnom rangu do 5kkn? Može i nešto što se spoji na PC, imam na raspolaganju RTX 3060Ti i RTX3080 grafe. Trenutno rudare, pa će im dobro doći malo odmora. 

 

Vidio sam za Quest da treba uzeti i nekakav spešl kabel koji je turbo skup, ali vidim da ima i isti taj kabel od drugih proizvođača za trećinu cijene.

128GB ili 256GB? Što mi to uopće znači?

 

Hvala.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Ne treba ti kabel uopće ako imaš kakav bolji/bliži wifi router. Airlink radi iznenađujuće dobro

Zaboravih bitno. Ovisi kakav tip igara te zanima. Za simove nešto kao reverb g2. Za praćenje valve index, za sve ostalo quest2 jer jednostavno mu cijenom ne može ništa prosmrdit. Minus je što ga moraš vezati za neki fb račun.

Btw, prošli vikend smo kod frenda imali vr party sa 4 headseta. 2 u jednoj, 2 u drugoj sobi. Igrali smo tower tag. Meni to baš i nije neka igra, ali ovak uz ekipu i još lokalno, bilo je prezabavno. Cvike su bile: htc vive, valve index, oculus rift cv1 i oculus quest prvi preko airlinka nakaćen na 3070. Sve je radilo odlično osim vive-a jer je bio spojen na hades canyon nuc pa smo morali spuštat dosta grafiku. Još jedna bitna stvar za napomenut. Cv1 i index su bili spojeni na jedan komp. Linux na kojem se vrte dva w10 vm-a. Eksperimentirao je i na 4 komada ali fali hw resursa. 9900k, 2080ti, 1070, 32gb rama
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.12.2021 0:18 (dax-lax).
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Quest 2 je i dalje po meni best buy, em zbog cijene, zbog tog što je standalone i zato što ima mnogo opcija. Čak mislim da su i ukinuli sad nedavno potrebu za fb računom za login. 

 

I naravno ne treba ti '' skup '' kabel ( koji se nađe na aliexpressu za kikiriki, ne mora biti official kabel ) nego ti je dovoljan dobar 5ghz wifi, a realno, bez kablova je najbolje, bar u vr-u. 

 

Kako je quest standalone uređaj, u njega se učitavaju aplikacije pa tako imaš više varijanta s većim manjim memorijama, ja čak osobno imam 64gb model koji se više ni ne prodaje i skroz sam zadovoljan, malo zna biti nekad tjesno kad neka nova igra izađe al se snalazim, 128gb je po meni najbolja varijanta jel igre ne zauzimaju tako puno. 

 

LP
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.12.2021 5:54 (zabbax21).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Nisu ukinuli potrebu za fb računom, nego su dodali mogućnost prijave na više računa a ne samo jedan. Malo je bolje sad kad možeš imati više profila.
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dax-lax kaže...
Nisu ukinuli potrebu za fb računom, nego su dodali mogućnost prijave na više računa a ne samo jedan. Malo je bolje sad kad možeš imati više profila.

 Dap al nagaodinu miču obaveznu opciju za fb login

 

https://arstechnica.com/gaming/2021/10/meta-removing-facebook-login-requirement-for-quest-headsets-by-next-year/

LP
12 godina
neaktivan
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dax-lax kaže...
Ne treba ti kabel uopće ako imaš kakav bolji/bliži wifi router. Airlink radi iznenađujuće dobro

Zaboravih bitno. Ovisi kakav tip igara te zanima. Za simove nešto kao reverb g2. Za praćenje valve index, za sve ostalo quest2 jer jednostavno mu cijenom ne može ništa prosmrdit. Minus je što ga moraš vezati za neki fb račun.

Btw, prošli vikend smo kod frenda imali vr party sa 4 headseta. 2 u jednoj, 2 u drugoj sobi. Igrali smo tower tag. Meni to baš i nije neka igra, ali ovak uz ekipu i još lokalno, bilo je prezabavno. Cvike su bile: htc vive, valve index, oculus rift cv1 i oculus quest prvi preko airlinka nakaćen na 3070. Sve je radilo odlično osim vive-a jer je bio spojen na hades canyon nuc pa smo morali spuštat dosta grafiku. Još jedna bitna stvar za napomenut. Cv1 i index su bili spojeni na jedan komp. Linux na kojem se vrte dva w10 vm-a. Eksperimentirao je i na 4 komada ali fali hw resursa. 9900k, 2080ti, 1070, 32gb rama

Što ti znači "za praćenje"?

 

FB račun mi nije problem, barem mi ne djeluje kao nešto problematično. Zašto se to toliko ističe? Vidio sam i drugdje da to spominju kao nekakav minus.

 

Od igrica, prvo što me privuklo je Half-Life Alyx, koliko vidim radi na Q2.

Odigrao bi StarWars, Resident Evil, a zanimljive su mi i simulacije tipa planinarenje, vježbanje i slično.

 

Je li Q2 dobar izbor za to?

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.12.2021 17:33 (mzopg).
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Po meni FB račun nije problem, dapače i draže mi je koristiti jedan account za više logina, ko će sve te šifre popamtiti hahaha. Al ljudi ne vole jednostavno fejs i zucka i šta je tu je, dosta je ljudi mislilo da drugi mogu vidjeti privatne informacije s fejs u igrama ako se loginaš preko fejs profila, što naravno nije istina.

 

Quest 2 je odličan za igrati Alyx i za sve druge PCVR igre, bilo bežićno ili žičano. Em je rezolucija super i čista i naravno od Questa je jako odličan inside out tracking te nikad se ne osjeti nekakav hendikep što se ne koriste base station za tracking. 

 

 

Još tome uskoro izlazi ( Vjerojatno ekskluzivno ) GTA San Andreas VR za Quest 2, tak da... 

LP
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.12.2021 17:43 (zabbax21).
Moj PC  
1 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice