Ne možete se sjetiti naziva igre? izdvojena tema

poruka: 2.303
|
čitano: 695.464
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Ne možete se sjetiti naziva igre?
Čitatelj kaže...

Jel se sjeca netko igre, nisam ju posjedovao, ali gledao sam demo na TV-u jos 90ih,

u principu je par alienskih frakcija, od kojih se mogu kupovati i prodavati resursi,

kad se s njima trguje, u kvadraticu je glava rase i mogu se birati dijalozi,

a alieni govore cudnim dijalektima engleskog, njemackog i mozda ruskog?

 

To je sve sto se sjecam, al znam da je to prilicno stara igra, pa ako je netko igrao ili posjedovao,

sjetit ce se, ja pokusavam godinama naletiti na takvo nesto i ne mogu naci nikako.

 

 

Da nije Star Control I ili II? Oni stari, iz DOSa... ili sa Amige?

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
7 godina
protjeran
offline
Re: Ne možete se sjetiti naziva igre?

Nije, mrvicu je modernije, recimo da je grafika negdje izmedju C&C i Starcrafta (po sjecanju),

i snimljenim vokalima i glazbom.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
16 godina
offline
Re: Ne možete se sjetiti naziva igre?
Čitatelj kaže...

Nije, mrvicu je modernije, recimo da je grafika negdje izmedju C&C i Starcrafta (po sjecanju),

i snimljenim vokalima i glazbom.

Star Control III? :)

 

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
7 godina
protjeran
offline
Ne možete se sjetiti naziva igre?

Nije ni to. Ne sjecam se bas da je bilo puno toga u svemiru, vise da je radnja bila medjukolonijalna na planetu.

Vrag ce ga znati...

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Ne možete se sjetiti naziva igre?

Najslicnije je ovoj igri, ali nisam siguran dali je to to:

Deadlock II: Shrine Wars

 

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ne možete se sjetiti naziva igre?
Čitatelj kaže...

Nije ni to. Ne sjecam se bas da je bilo puno toga u svemiru, vise da je radnja bila medjukolonijalna na planetu.

Vrag ce ga znati...

Žanr se zove 4K, pa evo lista igara, pogledaj po njoj...
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_4X_video_games

 

(sad kad ispadne da je Alpha Centauri)... :)

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.3.2020 21:38 (Father_Dougal).
8 godina
offline
Ne možete se sjetiti naziva igre?

Mozda netko zna....

 

C64 igra.... 

 

Po zanru najslicnija prvim point-and-click avanturama, samo bez pointa i clicka, malo detalja se sjecam, znam da na pocetku igre letis na usisavacu, sjecam se puzzle-a sa stednjakom u nekakvoj pecini, znaci stil avanture, skupljas i kombiniras predmete....

 

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ne možete se sjetiti naziva igre?
Damir22 kaže...

Mozda netko zna....

 

C64 igra.... 

 

Po zanru najslicnija prvim point-and-click avanturama, samo bez pointa i clicka, malo detalja se sjecam, znam da na pocetku igre letis na usisavacu, sjecam se puzzle-a sa stednjakom u nekakvoj pecini, znaci stil avanture, skupljas i kombiniras predmete....

 

 

8 godina
offline
Ne možete se sjetiti naziva igre?

Je, to je to....puno hvala!

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ne možete se sjetiti naziva igre?

Ljudi pomagajte, dakle već dugo godina tražim tu videoigru koja je bila na jednom od CD-ova ili DVD-ova koji su dolazili uz Bug.

Riječ je o Riziku (popularnoj društvenoj igri na ploči sa kartama i kockama) ali kompjuterska verzija, ali problem je što se ne zove Riziko i ima naravno više mapa od samog svijet. Primjerice Korejski poluotok i sl.
Isto se napada sa tri kockice i brani sa tri.

Ljudi za ovu informaciju častim!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ne možete se sjetiti naziva igre?
Envy kaže...

Ljudi pomagajte, dakle već dugo godina tražim tu videoigru koja je bila na jednom od CD-ova ili DVD-ova koji su dolazili uz Bug.

Riječ je o Riziku (popularnoj društvenoj igri na ploči sa kartama i kockama) ali kompjuterska verzija, ali problem je što se ne zove Riziko i ima naravno više mapa od samog svijet. Primjerice Korejski poluotok i sl.
Isto se napada sa tri kockice i brani sa tri.

Ljudi za ovu informaciju častim!

 Pretpostavljam da si provjerio sve što se zove Rizik ili tome slično, pa sam krenuo logikom da se zove drugačije.

 

Našao sam ovo https://sillysoft.net/lux/, ali ne piše na stranici konkretno kako se igra. Vidim da ima hrpa raznih mapa, uključujući i neku sa Korejskim poluotokom kad je već spomenuta.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
15 godina
offline
Re: Ne možete se sjetiti naziva igre?
Hexfire kaže...
Envy kaže...

Ljudi pomagajte, dakle već dugo godina tražim tu videoigru koja je bila na jednom od CD-ova ili DVD-ova koji su dolazili uz Bug.

Riječ je o Riziku (popularnoj društvenoj igri na ploči sa kartama i kockama) ali kompjuterska verzija, ali problem je što se ne zove Riziko i ima naravno više mapa od samog svijet. Primjerice Korejski poluotok i sl.
Isto se napada sa tri kockice i brani sa tri.

Ljudi za ovu informaciju častim!

 Pretpostavljam da si provjerio sve što se zove Rizik ili tome slično, pa sam krenuo logikom da se zove drugačije.

 

Našao sam ovo https://sillysoft.net/lux/, ali ne piše na stranici konkretno kako se igra. Vidim da ima hrpa raznih mapa, uključujući i neku sa Korejskim poluotokom kad je već spomenuta.

Ne možeš se sjetiti da li je bila na bugovom disku uz magazin?
Vrlo moguće da je to ta.. evo instaliram demo pa javim dojmove.

Ipak mislim da nije to ta. Ne znam na koji način da provjeravam da kucam u googlu "list of Rizik games" ili nešto slično. Jer po pravom Riziku (fizičkom) jedna partija traje dan, ali kada sam ja uveo pravila iz te igre partije su se smanjile na 1/3 vremena. Kud sam ja pogubio i podjelio sve Bugove diskove. :(((

Znam samo da se ne zove Risiko ali zapravo jeste Risiko sa puno različitih mapa.

Možda moje sjećanje kada je igra izašla na Bug disku, bila mi je ono fenomenalna grafika (ali to je percepcija, isto kao kada nam je dok smo bili djeca i Doom izgledao dobro) a ovako mi je sve nekako.. hm.. prestaro. Nema kockica, i sl. Uvjeren sam da nije to ta. Sad ću i ja probati da googlam, ali jedno sam siguran. Igra je došla na Bug disku.

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.3.2020 12:30 (Envy).
7 godina
offline
Re: Ne možete se sjetiti naziva igre?

Da nije Europa universalis?

 

Kruha i igala...
15 godina
offline
Re: Ne možete se sjetiti naziva igre?
Jaximas kaže...

Pozdrav svima!

Već duže vremena pokušavam sjetiti se jedne igre koju sam davnih dana igrao. Problem je u tome što se jako malo detalja sjećam, a ono što se sjećam nisam više siguran da se dobro sjećam. Razlog zašto pitam ovdje je što se sjećam da je igra bila samo demo koji sam na nekom Bugovom CDu ili DVDu našao.

Period je negdje između 2005 i 2010 čini mi se, al nisam siguran sto posto. Prema onom što se sjećam, igra je bila PC RPG sa izometričnom perspektivom. Glavni lik je bio nekakav ratnik, igra je imala nekakav oblik party sistema. Mislim da nije bilo turn based. Ostalo mi je u glavi da je setting bio antička grčka ili Aleksandar Makedonski, ali nisam do sada uspio naći nijednu igru koja bi se poklapala s ovim kriterijima. Od svega što sam do sada našao, TitanQuest izgleda jako slično, ali nije ono što tražim. Ovo što sam igrao je imalo neke likove i malo više priče. Sve u svemu bio je to tipičan RPG vjerojatno, sjećam se equippanja oružja i štitova, ništa nije bilo nešto revolucionarno, ali taj neki grčki feeling mi je jako ostao u sjećanju. Prije sam bio uvjeren da je igra bila o mladom Aleksandru Velikom, i njegovim prijateljima, pa on dobije misiju od kralja. Sad više nisam siguran, jer takvu igru bi sigurno bilo lako naći.

Eto, ako nekom nešto od ovoga ima smisla, cijenio bih svaku pomoć.

 Divine Divinity

https://www.igdb.com/games/divine-divinity

 

Age of Mithology

https://www.igdb.com/games/age-of-mythology

 

Legends of Eisenwald

https://www.igdb.com/games/legends-of-eisenwald

 

Arcanum: Of Steamworks and Magick Obscura

https://www.igdb.com/games/arcanum-of-steamworks-and-magick-obscura

 

 

Ili pogledaj ovu listu od skoro 100 igara - možda se tu nalazi. 

 

https://www.moregameslike.com/titan-quest/

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.3.2020 15:49 (boxer).
12 godina
offline
Ne možete se sjetiti naziva igre?

Ne postoji negdje na netu popis svih igara i programa izdanih na BUG CD i DVD-ima?

To bi moglo pomoći :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ne možete se sjetiti naziva igre?
CyberDemonVZ kaže...

Ne postoji negdje na netu popis svih igara i programa izdanih na BUG CD i DVD-ima?

To bi moglo pomoći :D

 Postoji ali treba biti nešto konkretniji prilikom ptretrage da bi se našlo. 

 

Evo ja sam ukucao Rizik u tražilicu i izbacio mi je popis BUG CD i DVD gdje se spominje taj pojam.

 

https://www.bug.hr/bug/pretraga2/?bug=o&tip=medij&t=Rizik&x=41&y=5&scope=text&sort=rank&limit=12months&opis=o

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.3.2020 15:53 (boxer).
14 godina
offline
Ne možete se sjetiti naziva igre?

Znaci ovo sam igrao negdje oko 2006. godine. mozda i prije

Jako malo se sjecam, skoro sam siguran da je bila FPS igra, mozda je bila demo, nisam siguran

 

Sjecam se samo kako je prvi nivo izgledao, bila je neka kuca u koju si mogao uc, do kuce su bili neki vrcevi koje si mogao unistit ako se dobro sjecam.

Bile su i neke cijevi u koje si mogao uc, i provalija uz njih.

Imao si i pusku, mozda je bila u kuci no nisam siguran.

 

Nacrtao sam otprilike kako je raspored svega toga izgledao.

 

To je sve sto se sjecam, nisam znao prec taj prvi nivo pa mi je samo on u pamcenju ostao

Sir! We are surrounded! - Great! Now we can attack in every direction!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ne možete se sjetiti naziva igre?
E ljudi.Dali se netko sjeca one igre, kada si zatvorenik koji bjezi iz zatvora, a tamo neka cudovista te ganjaju? I znam da u jednom trenutku se taj lik moze isto tako pretvoriti u to neko djubre. Nemogu se sjetiti naziva igre.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ne možete se sjetiti naziva igre?

The Suffering

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Ne možete se sjetiti naziva igre?

Ekipa, trebam i ja pomoć. Tražim jednu igru, mobilnu verziju nogometa. Jedino što se sjećam je da si odabrao ekipu i igra je automatski igrala meč sa povremenim prekidima da ti kao user ''slideaš'' u koju stranu da udarac ide ili tako slično.

 

Mislim da je bilo neko prvenstvo, pa si napredovao, ali ne sjećam se točno. Ako itko ima ikakvu ideju ili da se možda sjeća nečega sličnog neka napiše.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ne možete se sjetiti naziva igre?

New star soccer

Sir! We are surrounded! - Great! Now we can attack in every direction!
10 godina
neaktivan
offline
Ne možete se sjetiti naziva igre?

Pozdrav, pisala sam ovdje prije jedno 5 godina i još se ponekad sjetim igre jer nikako da ju pronađem pa ponavljam post... igrala sam ju negdje 2000.-2001. godine. Malo se detalja sijećam....bilo je par čovječuljaka koji su hodali po nekom puteljku oblika kvadratića. Mislim da su i čovječuljci i puteljci bili smeđe, zemljanje boje, puteljak je bio kao složen od ploča. Da bi prešli na neki drugi dio morali su naći ključ ili što već da im se otvore ti drugi puteljci ili su morali gurnuti kamen na neko predviđeno mjesto kako bi se ti puteljci otvorili, npr. došli bi do vode i onda su prije toga morali nešto napraviti točno da bi se kroz vodu pojavio puteljak, a oni mogli preći na drugu stranu. Nisam sigurna je li postojao kao neki semafor ispred tih "neotvorenih" puteljaka, koji bi postao zelen kad bi se put otvorio...to je to što se siječam....pleaseee help!!!

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ne možete se sjetiti naziva igre?
Marsel007 kaže...

New star soccer

 To je to! Hvala ti puno! :D Nisam se nikako mogao sjetiti te igre, samo su mi neki detalji ostali u sjećanju :D

16 godina
offline
Re: Ne možete se sjetiti naziva igre?
nijemidobro_1007 kaže...

Pozdrav, pisala sam ovdje prije jedno 5 godina i još se ponekad sjetim igre jer nikako da ju pronađem pa ponavljam post... igrala sam ju negdje 2000.-2001. godine. Malo se detalja sijećam....bilo je par čovječuljaka koji su hodali po nekom puteljku oblika kvadratića. Mislim da su i čovječuljci i puteljci bili smeđe, zemljanje boje, puteljak je bio kao složen od ploča. Da bi prešli na neki drugi dio morali su naći ključ ili što već da im se otvore ti drugi puteljci ili su morali gurnuti kamen na neko predviđeno mjesto kako bi se ti puteljci otvorili, npr. došli bi do vode i onda su prije toga morali nešto napraviti točno da bi se kroz vodu pojavio puteljak, a oni mogli preći na drugu stranu. Nisam sigurna je li postojao kao neki semafor ispred tih "neotvorenih" puteljaka, koji bi postao zelen kad bi se put otvorio...to je to što se siječam....pleaseee help!!!

 Gruntz?

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ne možete se sjetiti naziva igre?
Nažalost nije, slično je ali je grafika bila puno bolja, puteljci su bili zaglađeniji, obliji, mislim da je bilo više čovječuljaka, možda su se i u paru kretali. Teško se sjetiti točno koja im je bila misija.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ne možete se sjetiti naziva igre?
Pozdrav, razgovarajući s prijateljicom o starim igricama podsjetila me na još jednu koje se ne možemo sjetiti.... Znači radi se o pustinji, glavni lik je kauboj, sjecamo se tracnica, kaktusa i uz kaktuse odbacenih kravljih i konjskih kostura. Vrijeme negdje 1998.-2002. Ovo što sam googlala, izlazi ili bolja ili lošija grafika tako da je potraga bila bezuspješna.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ne možete se sjetiti naziva igre?

Lucky Luke?

HTC 10 | (HTC 8X :) no more)
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ne možete se sjetiti naziva igre?
Ne 😕 grafika je bila slicna ovoj slici, nije bilo kocije, drugih ljudi, samo pustinja, kauboj koji ide ravno, a sa obe strane kamenje i kaktusi.
15 godina
online
Re: Ne možete se sjetiti naziva igre?
nijemidobro_1007 kaže...
Pozdrav, razgovarajući s prijateljicom o starim igricama podsjetila me na još jednu koje se ne možemo sjetiti.... Znači radi se o pustinji, glavni lik je kauboj, sjecamo se tracnica, kaktusa i uz kaktuse odbacenih kravljih i konjskih kostura. Vrijeme negdje 1998.-2002. Ovo što sam googlala, izlazi ili bolja ili lošija grafika tako da je potraga bila bezuspješna.

 

Možda ovo:

 

Tigar Krezumica
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ne možete se sjetiti naziva igre?
Nažalost ne, nije prikaz bio ovako da gledamo aktera bočno već je on ekranu bio okrenut leđima, nez kako objasniti. Kao kad auto vozimo u igrici pa ide ravno tako je i kauboj išao.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice