Ima li igraći PC šanse pored novih konzola? zaključana tema

poruka: 2.425
|
čitano: 244.995
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?
xhopeon kaže...

Na koji igrači PC se tvoje pitanje uopće odnosi?

 

Čitao sam da im je trebalo 3x Titan SLI da bi pokrenuli PlayStation 4 tehnološki demo s frame dropovima. Ono što će se na konzoli pokretati zakucano na 1080p@60

16 godina
neaktivan
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?
Sinatra kaže...
xhopeon kaže...

Na koji igrači PC se tvoje pitanje uopće odnosi?

 

Čitao sam da im je trebalo 3x Titan SLI da bi pokrenuli PlayStation 4 tehnološki demo s frame dropovima. Ono što će se na konzoli pokretati zakucano na 1080p@60

OK. Argumentiraj. tj. ne možeš jer izmišljaš i lažeš jer takav članak ne postoji.

 

PS4 i svaka konzola će imat ograničene i fiksne detalje i uvijek će izgledat lošije nego na pc-u.

 

Stvarno prestani trollat i biti bedast

 

Lp,

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.6.2013 9:31 (toxic).
12 godina
offline
Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?

Sinatra nemoj se ljutiti ali stvarno valjaš gluposti.

 

Pa zar ti vjeruješ da jedan PS4 može parirati jednom Titanu ?

 

PS4 kao hardwer za nekih 5000 kuna je stvarno odličan i snažan ali znaš i sam da je PC hardwerski napredniji i da nije u potpunosti iskorišten njegov potencijal.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?

Performance PC vs konzole.

 

Prema podatcima iz NVIDIe.

Swedish latin super funk.
Moj PC  
16 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?
sirka666 kaže...

Performance PC vs konzole.

 

Prema podatcima iz NVIDIe.

Jasno se vidi da PC dominira cijelo vrijeme dok su konzole  uživale samo u trenutku slave.

 

 

14 godina
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?
Sinatra kaže...

 

Čitao sam da im je trebalo 3x Titan SLI da bi pokrenuli PlayStation 4 tehnološki demo s frame dropovima. Ono što će se na konzoli pokretati zakucano na 1080p@60

 

a jesi pametan.. kao prvo čisto sumnjam da postoji emulator tog tipa, a i da postoji, svi znamo kako emulatori funkcioniraju.. današnji PC bi se mučio sa emuliranim PS3 igrama, što i dalje ne znači da nije višestruko moćniji od dotične konzole.

Its no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.6.2013 9:46 (nine).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?
darijoman kaže...

Sinatra nemoj se ljutiti ali stvarno valjaš gluposti.

 

Pa zar ti vjeruješ da jedan PS4 može parirati jednom Titanu ?

 

PS4 kao hardwer za nekih 5000 kuna je stvarno odličan i snažan ali znaš i sam da je PC hardwerski napredniji i da nije u potpunosti iskorišten njegov potencijal.

znate, što je meni još čudno... opet uzimam u obzir halo4 jer je to jedina igra sa odličnom grafikom koju sam igrao na xboxu. e, skoro zaboravio witchera2. ako oni mogu tako sredit igru za konzolu staru 7-8 godina zašto onda PC muku muči sa npr crysisom 3 ili još i bolja usporedba metro2033 na pc i na konzoli (razlike naravno postoje u korist PC-a ali pod koju cijenu? a ni nisu baš neke ogromne)

i zašto na istoj konzoli kako godine idu grafika napreduje i to velikim koracima a na pc uz sve te močne procesore, grafičke i puste RAM-e to ide onako pomalo mic po mic. na nekim igrama se fakat moraš zagledat da vidiš razliku u detaljima i điđa miđama. tu nije istina da ih konzole koče jer ima PC only naslova koju su rađeni samo sa pc-om na umu pa opet ne vidim neki groundbreaking napredak dok je to na konzolama itekako očito. zašto nije iskorišten PC potencijal?

e sad, ili ovi za konzole namjerno doziraju grafiku ili ima nečeg u tome što sinatra propovjeda?

 

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
16 godina
neaktivan
offline
Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=gtfCWYjOsvI

 

Razlike u ovom videu između PC-a i PS4 su rekao bih subjektivne, ali na PC-u mi sve nekako čini ljepše.

“Why is marijuana against the law? It grows naturally upon our planet. Doesn’t the idea of making nature against the law seem to you a bit.. unnatural?” ― Bill Hicks
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?

Stvar je u tome da pojedinci uspoređuju performanse PC-a i konzole, a za PC uzmu recimo GTX690 kojeg ima manje od 1% igrača.

 

Ako ćemo gledat isplativost, konzola se isplati višestruko nego PC.

Swedish latin super funk.
Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?
sirka666 kaže...

Stvar je u tome da pojedinci uspoređuju performanse PC-a i konzole, a za PC uzmu recimo GTX690 kojeg ima manje od 1% igrača.

 

Ako ćemo gledat isplativost, konzola se isplati višestruko nego PC.

Da što se tiće ekonomske strane bolje je, ali računaj da ti treba i dobar TV uz konzolu{#}

14 godina
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?

Pametni koriste sve platforme i igraju tamo gdje im je bolje i ugodnije iskustvo za odredenu igru...

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?
darijoman kaže...

Da što se tiće ekonomske strane bolje je, ali računaj da ti treba i dobar TV uz konzolu{#}

Za PC ti treba monitor.

Swedish latin super funk.
16 godina
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?
darijoman kaže...
sirka666 kaže...

Stvar je u tome da pojedinci uspoređuju performanse PC-a i konzole, a za PC uzmu recimo GTX690 kojeg ima manje od 1% igrača.

 

Ako ćemo gledat isplativost, konzola se isplati višestruko nego PC.

Da što se tiće ekonomske strane bolje je, ali računaj da ti treba i dobar TV uz konzolu{#}

A nemaš TV doma trenutno? 
Il si još uvijek na starom s katodnom cijevi?

 

U tom slučaju bi ti konzola trebala bit niže na listi prioriteta. 

Twitter - @danny_hr | Raptr - dannyhr | Xfire - dannyhr | Steam - danny_hr | XBL - DannyHR
12 godina
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?

A sa druge strane zašto nebi uspoređivali sa GTX 690,Titan i ostale zvijerke.

 

Ako demonstriramo silu onda ćemo je demonstrirati onako kao to PC može.

12 godina
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?
Danny_HR kaže...

A nemaš TV doma trenutno? 
Il si još uvijek na starom s katodnom cijevi?

 

U tom slučaju bi ti konzola trebala bit niže na listi prioriteta. 

Nemam,nadam se BUG nagradnoj igri.

14 godina
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?

Monitor i tv sam platio jednako novaca monitor iz portia a tv na aukciji iz ekupi sa "mikroogrebotinama" na stalku 32" je tv i igram normalno tako da netreba nekakv poseban tv za konzole, naravno da je veci bio bi i gust veci :-) 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?
Sinatra kaže...

Čitao sam da im je trebalo 3x Titan SLI da bi pokrenuli PlayStation 4 tehnološki demo s frame dropovima. Ono što će se na konzoli pokretati zakucano na 1080p@60

{#}{#}{#}{#}

 

Di je link na taj članak. Tri Titana!?!?!? Oćeš argumente, a ti si "čitao" o tri Titana...

 

http://www.dsogaming.com/news/nvidia-ps4-x720-are-3x-slower-than-the-geforce-titan-amd-we-gave-ps4-what-nvidia-couldnt/

GamModdok - http://gamemoddok.webs.com/
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.6.2013 10:13 (doktor1).
16 godina
neaktivan
offline
Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?

Računalo sličnih mogućnosti kao obje konzole koje dolaze, podjednake cijene (računam da će to bit oko 5k kn jer su do sad sve imali takvu cijenu kad su izašle, bar otprilike). Monitor/TV ti treba za oboje tako da to nisam uzimao u obzir i zaboravio sam tipkovnicu i miš za računalo, to naravno može ići od 200kn pa sve do 1k+, ovisi sve od korisnika do korisnika.

 

Glavna prednost PC pred skoro svim konzolama je ta da možeš vrtit igrice koje su izašle prije 15 godina, 10g., 5g., jučer, svejedno. A i sve mi se nekako ćini da ova rasprava nema smisla, sve je to subjektivno mišljenje..

“Why is marijuana against the law? It grows naturally upon our planet. Doesn’t the idea of making nature against the law seem to you a bit.. unnatural?” ― Bill Hicks
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?
darijoman kaže...

Nemam,nadam se BUG nagradnoj igri.

Pa eto, onda kad osvojiš fino konzolu i nema te svemir. :)

Twitter - @danny_hr | Raptr - dannyhr | Xfire - dannyhr | Steam - danny_hr | XBL - DannyHR
14 godina
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?
darijoman kaže...

A sa druge strane zašto nebi uspoređivali sa GTX 690,Titan i ostale zvijerke.

 

Ako demonstriramo silu onda ćemo je demonstrirati onako kao to PC može.

Pa evo uzmi za primjer XBOX 360, konzola stara 8 godina i dalje pokreće igre na impresivnim detaljima i postvkama, da vidim PC star 8 godina koji to može.

 

Tad je bila GeForce 6k/7k serija aktualna.

Swedish latin super funk.
16 godina
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?
Antonio kaže...

računam da će to bit oko 5k kn jer su do sad sve imali takvu cijenu kad su izašle, bar otprilike

Službena mu je cijena u Europi 400€, kod nas 3699 kuna za prednarudžbu, al će pasti jer će ga ekipa u suprotnom kupovati vani budući da ćemo do tad već biti u EU.

Twitter - @danny_hr | Raptr - dannyhr | Xfire - dannyhr | Steam - danny_hr | XBL - DannyHR
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?
Danny_HR kaže...
Antonio kaže...

računam da će to bit oko 5k kn jer su do sad sve imali takvu cijenu kad su izašle, bar otprilike

Službena mu je cijena u Europi 400€, kod nas 3699 kuna za prednarudžbu, al će pasti jer će ga ekipa u suprotnom kupovati vani budući da ćemo do tad već biti u EU.

Ista fora će onda moć bit napravljena i sa PC-em. :)

“Why is marijuana against the law? It grows naturally upon our planet. Doesn’t the idea of making nature against the law seem to you a bit.. unnatural?” ― Bill Hicks
15 godina
odjavljen
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?

to se i ja pitam u svom prethodnom postu ali od odgovora još ništa...

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
16 godina
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?
Antonio kaže...

Ista fora će onda moć bit napravljena i sa PC-em. :)

Al si i dalje fulao u konfiguriranju PC-a za skoro 2000 kn. ;-)

Twitter - @danny_hr | Raptr - dannyhr | Xfire - dannyhr | Steam - danny_hr | XBL - DannyHR
12 godina
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?
skank666 kaže...
 zašto nije iskorišten PC potencijal?

 

 

 

Zašto nije pitanje je sad.

 

Vjerojatno iz tog razloga zato što tehnologija engina igara nije otišla još toliko daleko da bi iskoristila punu snagu današnjih mašina.Sječaš se šta je bilo kad je izašao crysis prvi dio ?

E sad je samo obrnuti slučaj.

 

A druga stvar je možda u samoj politici polovanja.Jer kad bi PC napravio igricu onoliko koliko to može podnjeti jedna Titan ili GTX 690 gdje bi onda bile konzole.

Sve je to suradnja između giganata.Šta misliš da Sony i Microsoft ne plačaju nVidiji i AMd-u da reduciraju snagu hardwera radi gaminga.Pa i sam vidiš da će novi PS4 koristiti AMD-ov hardwer.

 

 

 

 

16 godina
offline
Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?

Šta znači "nije iskorišten pun potencijal PC-a"?

Ne mogu developeri iskoristiti pun potencijal Titana i sličnih moćnih kartica i ostalog hardvera jer (po slobodnoj procjeni) 90% igrača ne koristi takav hardver. Dapače, velika se većina igra na relativno slabim strojevima i bitno je igrama privući što veću publiku a ne fokusirati se samo na sam vrh. Tu nema love.

 

Tvrtke koje proizvode igre za konzole nemaju tih problema jer su Xbox i PS isti kod igrača iz zemlje trećeg svijeta i kod onog iz SAD-a, Kanade il Njemačke.

Twitter - @danny_hr | Raptr - dannyhr | Xfire - dannyhr | Steam - danny_hr | XBL - DannyHR
 
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?
Danny_HR kaže...
Antonio kaže...

Ista fora će onda moć bit napravljena i sa PC-em. :)

Al si i dalje fulao u konfiguriranju PC-a za skoro 2000 kn. ;-)

Za to bi se trebao žaliti AMD/Intel-u i AMD/Nvidii jer su podigli cijene za svoje čipove da mogu zaradit, zatim Asus/Gigabyte/XFX/itd. jer su i oni još stavili malo veću cijenu da bi opet, pogađaš, mogli zaradit, ali to je oke jer si tu razliku vratiš nakon uspješno kupljenih 4-5 igrica. :)

“Why is marijuana against the law? It grows naturally upon our planet. Doesn’t the idea of making nature against the law seem to you a bit.. unnatural?” ― Bill Hicks
16 godina
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?
Antonio kaže...
Danny_HR kaže...
Antonio kaže...

Ista fora će onda moć bit napravljena i sa PC-em. :)

Al si i dalje fulao u konfiguriranju PC-a za skoro 2000 kn. ;-)

Za to bi se trebao žaliti AMD/Intel-u i AMD/Nvidii jer su podigli cijene za svoje čipove da mogu zaradit, zatim Asus/Gigabyte/XFX/itd. jer su i oni još stavili malo veću cijenu da bi opet, pogađaš, mogli zaradit, ali to je oke jer si tu razliku vratiš nakon uspješno kupljenih 4-5 igrica. :)

S obzirom da je razlika u cijeni igara oko 100 kuna teško. Pogotovo ako u obzir uzmeš da igre za konzole možeš bez problema prodavati po 80% novoprodajne cijene, ali ih takve i kupiti pojedinačno. PC igre se mahom vežu za accounte.

 

Budi malo realniji i to je to.

Twitter - @danny_hr | Raptr - dannyhr | Xfire - dannyhr | Steam - danny_hr | XBL - DannyHR
16 godina
odjavljen
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?
sirka666 kaže...

Stvar je u tome da pojedinci uspoređuju performanse PC-a i konzole, a za PC uzmu recimo GTX690 kojeg ima manje od 1% igrača.

 

Ako ćemo gledat isplativost, konzola se isplati višestruko nego PC.

  Baš suprotno. Svakom domu čak i pojedincu potreban je PC. Na taj uredski PC dodaj količinu novca koja je potrebna da bi bio gaming PC pa iznos u stvari i nije tako velik. Uzmi u obzir da su igre za PC jeftinije odmah u startu a o ogromnim popustima na kon 6-12 mjeseci nakon izlaska da i ne govorim. Tu je i hrpa besplatnih MMO naslova koji se igraju masovno. Tu je i faktor kvarljivosti konzola, te se do sada uvijek pokazalo da su prve serije kvarljive što može debelo promjeniti omjer isplativosti.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?

U redu, stjerao si me u kut i više nemam nekih dobrih argumenata tako da ću se držati argumenta koji za bar mene jako bitan, a to je da na jednom PC-u možeš igrati sve igre koje su ikad za istog izašle. A to mi je iskreno puno bitnije od toga kakva je grafika jer budimo realni (kako si napomenuo) starije igre su puno kvalitetnije od novijih. A mislim da ćeš se s tim složiti. {#}

“Why is marijuana against the law? It grows naturally upon our planet. Doesn’t the idea of making nature against the law seem to you a bit.. unnatural?” ― Bill Hicks
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice