Cyberpunk 2077 izdvojena tema

poruka: 6.048
|
čitano: 1.197.321
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
online
Cyberpunk 2077

Uff, 6h 50min da završim prolog i dođem do Title screena, a tek onda počinje "ono pravo". Ne mogu vjerovati koliko je igra dobra... Osim doslovno par glitcheva 0 problema i dalje 0 rušenja ili sl.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
fila2208 kaže...

Ne kužim zašto kad izađem u grad, korištenje grafičke padne na 20% i fps na 30.

 

jel do postavki ili nešto. Mislio sam da ću na low-med držati bar 60 ali divlja mi fps neralno, jedva vozim na 30fps, a garfika na 20-50%.

 

Ima tko još sličinh problema? hvala

 

 

 ko da ti je ukljucen neki adaptivni vsync i kad skuzi da grafa nemre 60 dropa ti na 30,a 30 ti koristi manje resursa i voila?

14 godina
offline
Cyberpunk 2077

Slightly off-topic ali zanimljiv video inspiriran cyberpunkom:

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
SuperHeroj kaže...

Ceka se fitgirl izdanje od 35Gb :)

  Skidanje 35 gigi 2 -3 sata,a instalacija 6h.

5 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Cryogenic kaže...
SuperHeroj kaže...

Ceka se fitgirl izdanje od 35Gb :)

  Skidanje 35 gigi 2 -3 sata,a instalacija 6h.

 I to, ako imas srece da ne bude nesto corrupted. Naravno to ces otkriti tek igranjem, a ne na pocetku. Dok sam bio "jogurtas" zamrzio sam fitgirl repackove. Dosta puta nesto koruptirano, a da je nakon instalacije verificirano da je sve u redu.

8 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Fideality?

Inace r5 1600+rx580 isto radi fino na 1080p, 45-55fps, pocetak igre. Ne zapinje, ne trza....

Cudi me jedino sto igra koristi malo rama, nisam vidio da usage predje 8gb.....

Nego....sto sam propustio, nesto ne kuzim, ni ko koga, ni zasto, igra nema nikakav uvod, objasnjenje, sta, tko i koga.... ?
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
_itsmoriarty kaže...

stigao paketic danas. 

 

znaci ovo je najbolji Collector Edition koji sam ikad imao. 

 

evo par slika. 

 

 

 Di ćeš spremit ovu kutiju?

10 godina
offline
Cyberpunk 2077

Skinuo "demo" verziju cisto da probam kako se vrti.Na medium podesavanjima od 30-55 fps u gradu ali imam problema sa teksturama ljudi i vozila kad su malo dalje,doslovno auto izgubi teksturu i izgleda kao kocka.Probao sam i high i ultra podesavanja ali isti k.Ili je do ove "demo" verzije ili nesto ne stima u postavkama.Ima li netko slican problema?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Cyberpunk 2077

Koji ste story odabrali/zasto?

 

Ja corpo i neobrezan...cini se fora, baca malo na mafiju/ciu

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Nomad ali kako rekoh, nist ne kuzim....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Cyberpunk 2077

Za danas dosta

 

 

Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Cyberpunk 2077

Jedno pitanje, čitam po portalima i gledam po Youtubu verziju igre za PS4, pa se svi žale da je jako loše optimizirana (stalno padanje FPS-a, sporo učitavanje tekstura, igranje u 720p itd.). Je li stvarno toliko loše?

MT22
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Marijano22 kaže...

Jedno pitanje, čitam po portalima i gledam po Youtubu verziju igre za PS4, pa se svi žale da je jako loše optimizirana (stalno padanje FPS-a, sporo učitavanje tekstura, igranje u 720p itd.). Je li stvarno toliko loše?

 je, 15-20 fpsa na otvorenim dijelovima, 720p rezolucija, katastrofa texture koje se učitavaju kako hodaš i sve se pojavljuje oko tebe, užas

 

Kako je CDPR zaje*ao 3.2 milijuna konzolaša, a mediji šute › FFA.hr Gaming Portal

 

15 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
forumaš kaže...
Marijano22 kaže...

Jedno pitanje, čitam po portalima i gledam po Youtubu verziju igre za PS4, pa se svi žale da je jako loše optimizirana (stalno padanje FPS-a, sporo učitavanje tekstura, igranje u 720p itd.). Je li stvarno toliko loše?

 je, 15-20 fpsa na otvorenim dijelovima, 720p rezolucija, katastrofa texture koje se učitavaju kako hodaš i sve se pojavljuje oko tebe, užas

 

Kako je CDPR zaje*ao 3.2 milijuna konzolaša, a mediji šute › FFA.hr Gaming Portal

 

 joj mogu si misliti šta bi se desilo da je ovo napravio EA ili ubisoft

12 godina
offline
Cyberpunk 2077

Evo i moji nekakvi prvi dojmovi nakon nekoliko sati igre.

 

Vizualno bez konkurencije nešto najbolje što sam vidio na PC-ju. Iako imam 25-30 fps-a više bez ray tracinga ipak sam ga odlučio ostaviti jer jednostavno igra izgleda jebeno. Sa uključenim ray tracingom i DLSS-om na automatic imam od 55 do 70 frameova (i-8770K i 2080ti), ovisno gdje se nalazim. Gužva u gradu najviše opterećuje grafičku. I da, primijetio sam da većina grafičkih settingsa nema baš nikakvog utjecaja na performanse. Low, medium, high, ultra.. s čim god se igram, imam isto frameova ili 2-3 framea razlike. Samo RTX radi razliku i to samo kad je on ili off. Čak ni igranje s kvalitetom RTX-a ne mijenja framerate.

 

Najmanje me se zasad dojmila borba, puškaranje mi je nekako sterilno, kruto, nije neka posebna zabava. Pokušat ću se orijentirati na stealth, snipere i slično.

 

Priča? Iskreno, ništa ne kužim na početku.  Toliko toga se događa, toliko tutoriala iskače, toliko razgovora, javljanja na telefon. Uzimam questove i odrađujem ih, ali nemam pojma tko su ti ljudi i koju ulogu igraju u big picture. Ne znam ni jesu li uopće bitni, jer očito sam još uvijek u tom intro dijelu igre.

 

Bugova vrlo malo, nisam na skoro ništa naletio osim tu i tamo nekog tanjura koji stoji u zraku ili lika koji se naslanja na ništa. Rušenja nikakvih, sve radi kako treba.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
Moj PC  
4 0 hvala 2
5 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
forumaš kaže...
Marijano22 kaže...

Jedno pitanje, čitam po portalima i gledam po Youtubu verziju igre za PS4, pa se svi žale da je jako loše optimizirana (stalno padanje FPS-a, sporo učitavanje tekstura, igranje u 720p itd.). Je li stvarno toliko loše?

 je, 15-20 fpsa na otvorenim dijelovima, 720p rezolucija, katastrofa texture koje se učitavaju kako hodaš i sve se pojavljuje oko tebe, užas

 

Kako je CDPR zaje*ao 3.2 milijuna konzolaša, a mediji šute › FFA.hr Gaming Portal

 

 Nije ni da je na PCu puno bolje. Optimizacija je ocajna. Mislim, sve to lijepo izgleda, ali trebali bi ici puno, puno bolje. Nije to sada neki kvantni skok u kvaliteti prikaza da opravda zasto je toliko zahtjevno.

14 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077

Na PC-u je neusporedivo bolje, pod uvijetom da imaš dobru karticu i da je igra na SSD-u.

5 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
forumaš kaže...

Na PC-u je neusporedivo bolje, pod uvijetom da imaš dobru karticu i da je igra na SSD-u.

 Pa normalno da je, jer je high end PC zvijer u odnosu na starije konzole. I po cijeni i po svemu, ali opet ta zvijer nigdje ne dolazi do izrazaja. Ne opravdava toliko para utucenih u nju za ovu igru. Optimizacija je jednostavno losa. I bojim se da nece biti puno bolja.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2020 0:10 (SamoPitam3).
7 godina
protjeran
offline
Re: Cyberpunk 2077



Nakon sto sam istrazio toliko puno svijeta u prologu, pogledao sam ovaj video HCL-a.

Odmah u startu sam skuzio koliko je lik stvari fulao.
Od itema za pokupiti i do ljudi, samo je proletio kroz tutorial.

E sad, u jednom trenu su mu ljudi na cesti - meni se to nije desilo.
Inace nemam zadnje nVidijine drivere, jer ne mjenjam drivere ako mi sve radi.

druga stvar koja mi je upala u oko je ta, da vecina ljudi koja se zali na graficke bugove, ima Intel procesor, a ne Ryzen AMD procesor.

Veoma cudno, kao da u tom grmu lezi zec. Jer ako HCL i ja imamo istu igru, v1.03 sa GoG-a u trenutku pisanja, zasto on ima taj bug a ja ne?

Sve u svemu, ja sam veoma zadovoljan igrom.
Ispunjena ocekivanja, srcu su mi topli dijalozi, cak i slusati NPC-e.
Jako je simpaticno kad sretnes lika koji svira gitaru sam, i lagano chilla.

NPC-i nisu samo skripte da popune prostor, puni su detalja i osobnosti. Puno je tu vremena i ljubavi ulozeno, da ne dobijemo GTA svijet sa "setacima" niz cestu, koje pregazis i odes.

Ako se pogleda video, mislim da svi imamo za sada isti bug, gdje V gleda u ogledalo, i ne vidi se sva odjeca, pa tek nakon sto otkine emblem, odjeca postane vidjiva.

Igra ce s vremenom postati kao dobra gorgonzola - plemenita i pljesnjiva, sa puno vise okusa i mirisa.

Ne mogu pricati za konzole, nisam igrac konzola, al PC verzija je odlicna.

Stare konzole mogu biti sretne da su igru i dobile, i imaju besplatni upgrade na nove konzole.

GTA kupis na PS3, pa na PS4 i na PS5 - nema dzabe ni kod babe.

Zvuk je po meni vrhunski, glazba, zvucni efekti i dijalozi, potpuno novi level.
Doslovno slijepa osoba moze slusati razgovore, i razumjeti o cemu se radi i pratiti pricu.

CDPR i dalje kralj zanata - poceli kao firma koja lokalizira igre, i dan danas se drze toga da lokalizirani tekst i audio snimke moraju bit odradjene kak spada, da bi imersija bila potpuna.

PCMR, zato sto ne moras preci preko ceste, da bi renderirao drugu stranu ceste 🤟😁

 

PS - Kad mi stigne novi ventilator za laptop (CPU ventilator), onda cu isprobati igru na Intel 7700HQ procesoru i GTX 1070 Max-Q.

Vec treci put da su mi ventilatori prozujali - dvaput sam ih mijenjao unutar jamstva, a sad sam odlucio kupiti nekakve aftermarket

sa AliExpressa, jer OEM MSI ultra tanki ventovi jednostavno krepaju. Instalirao sam igru, ali to tako rostilja i zuji,

da nema smisla pokrenuti igru, jer kad ventilator ubrza, bit ce JOS GORE.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2020 0:22 (Čitatelj).
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Cyberpunk 2077

Odigrao prvih sat vremena, za sad odlicno, makar sam jos u prologu prologa... Doslovno svi detaljni na max, doduse na obicnoj full hd rezi, igra izgleda mrak zasad. Nemam pojma kak stoji FPS, nisam ukljucivao nikakav overlay, hocu se fokusirati samo na igru

-
Moj PC  
3 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
forumaš kaže...
Marijano22 kaže...

Jedno pitanje, čitam po portalima i gledam po Youtubu verziju igre za PS4, pa se svi žale da je jako loše optimizirana (stalno padanje FPS-a, sporo učitavanje tekstura, igranje u 720p itd.). Je li stvarno toliko loše?

 je, 15-20 fpsa na otvorenim dijelovima, 720p rezolucija, katastrofa texture koje se učitavaju kako hodaš i sve se pojavljuje oko tebe, užas

 

Kako je CDPR zaje*ao 3.2 milijuna konzolaša, a mediji šute › FFA.hr Gaming Portal

 

 Može ih biti sramota, kao što je kolega iznad spomenuo, da je ovo izašlo iz ea kuhinje, bili bi, potpuno opravdano, ismijani od strane svih, ali kako je riječ o cdpr-u situacija je obrnuta i ismijavaju se oni koji su dali 60 eura za ps4 verziju, jer eto, ko vas je*e kad ste glupi.

Samo neznam kakvi to čudotvorci stoje iza RDR2 ili Ghost of Tsushime, čak i HZD, jer te igre na ps4 u usporedbi sa CP77 izgledaju kao da su iz 2077.

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
14 godina
online
Re: Cyberpunk 2077
Q-Tip kaže...
Low, medium, high, ultra.. s čim god se igram, imam isto frameova ili 2-3 framea razlike. Samo RTX radi razliku i to samo kad je on ili off. Čak ni igranje s kvalitetom RTX-a ne mijenja framerate.

 

SamoPitam3 kaže...
forumaš kaže...

Na PC-u je neusporedivo bolje, pod uvijetom da imaš dobru karticu i da je igra na SSD-u.

 Pa normalno da je, jer je high end PC zvijer u odnosu na starije konzole. I po cijeni i po svemu, ali opet ta zvijer nigdje ne dolazi do izrazaja. Ne opravdava toliko para utucenih u nju za ovu igru. Optimizacija je jednostavno losa. I bojim se da nece biti puno bolja.

 Što bi značilo da igra nije baš dobro optimizirana...

Kod mene se još uvijek skida, baš me zanimaju performanse za 2060super.

5 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
m77 kaže...

 Može ih biti sramota, kao što je kolega iznad spomenuo, da je ovo izašlo iz ea kuhinje, bili bi, potpuno opravdano, ismijani od strane svih, ali kako je riječ o cdpr-u situacija je obrnuta i ismijavaju se oni koji su dali 60 eura za ps4 verziju, jer eto, ko vas je*e kad ste glupi.

Samo neznam kakvi to čudotvorci stoje iza RDR2 ili Ghost of Tsushime, čak i HZD, jer te igre na ps4 u usporedbi sa CP77 izgledaju kao da su iz 2077.

 Pravo zboris. Sa rdr2 je napravljen odlican posao. Cak i kasnijim prebacivanjem na pc, gdje postara 1060ica to sve drzi i na high. Sada vidimo zasto su odgadjali izlazak. Pritisli ih izdavaci, jer blizi se Bozic kada ljudi trose... Tko zna na sto je licilo to kada je kao trebalo izaci.

7 godina
protjeran
offline
Re: Cyberpunk 2077
m77 kaže...

 Može ih biti sramota, kao što je kolega iznad spomenuo, da je ovo izašlo iz ea kuhinje, bili bi, potpuno opravdano, ismijani od strane svih, ali kako je riječ o cdpr-u situacija je obrnuta i ismijavaju se oni koji su dali 60 eura za ps4 verziju, jer eto, ko vas je*e kad ste glupi.

Samo neznam kakvi to čudotvorci stoje iza RDR2 ili Ghost of Tsushime, čak i HZD, jer te igre na ps4 u usporedbi sa CP77 izgledaju kao da su iz 2077.

 

60€ za PS4 i PS5 verziju - kod EA-a dajes 60€ za PS4 verziju + 70€ za PS5 verziju - VELIKA razlika.

 

A RDR2 i HZD su radjene in-house iskljucivo za JEDNU konzolu, i pogledaj kako im port za PC izgleda?

RDR2 -> po izlasku na PC-u neigrivo, bug za bug-om, optimizacija NULA:

Kako HZD izgleda na PC-u? Pa, isto, bug za bugom, crash za crashom, jedva odigrao do kraja,

jer patch 1.06 je jos bio stabilan, 1.07 kao da je sve vratio na pocetak i opet crash za crashom.

 

A zamisli da je Guerrilla Games i Rockstar odjednom radio igru za PS4, XBO, PC, i jos nove konzole?

Vjerujem da bi bio jos veci kaos. Koliko je Rockstaru trebalo da gotovu igru portaju na PC?

Godinu dana? I koliko jos da ju skrpaju? Pol godine, godinu?

 

E o tome treba isto razmisliti. Nisu Guerrilla ni Rockstar cudotvorci - oni su fokusirani na konzole,

a to sto je Sony dao zeleno svjetlo i platio neki outsourcean team da portaju igru, pa napravili kaos,

ili Rockstar koji je ocito kojem PC ocito nije bitna platforma, pa im portovi na PC-u imaju jednake

teksture kao na konzolama, losiju optimizaciju, usrani DRM sa Rockstar louncherom, makar igru kupis na Steamu,

eto, nema savrsenog developera - ali zato CDPR naplati igru samo JEDNOM.

 

Pa i W3 su konzolasima dali besplatno na PC-u ove godine (akcija trajala 8 dana), ako su povezali svoj Sony ili MS account sa GoG-om.

Zasto Rockstar ili Guerrilla to nije napravio? Pay once - play forever. A ne play once - pay many times. Velika razlika.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
11 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Bi li se ovo moglo igrati na
Intel i5 8300h
Nvida 1050 4gb
16gb ram

Vidim na youtubu da ima primjera di ga netko igra i na i5 7300h..mada to ne mora nista znaciti...
Moj Youtube kanal - DAKI92 (Subscribe me for more videos)
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Cyberpunk 2077

Pa 1080p, medium-low, zasto ne. S vremenom ce biti sve igrivije.

RAM-a imas sasvim dovoljno, bitno da imas SSD, je tad je ucitavanje veoma brzo.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
13 godina
offline
Cyberpunk 2077

Stari moj koliko braniš taj CDPR za apsolutno sve. Nitko nije očekivao PC level grafiku na PS4 u ovoj igri. Ali igra na PS4 radi u 720p i 20 fpsa. Tu već pričamo o PS3 brojkama. Apsolutno niti jedna igra u 7 godina postojanja PS4 se nije niti približila ovoj katastrofi. Jednostavno priznaj da je CDPR usrao i točka. To je bilo očito onog trena kad su počeli skrivati verziju za konzole od očiju javnosti. Ali su pare uredno uzimali.

"Imat će te besplatan upgrade". PS4 ima preko 100 milijuna korisnika. Njima je bitna verzija za PS4, neće svatko kupovati novu konzolu. Igra je izašla na PS4 i na tom hardveru je NEIGRIVA. Točka i kraj.

 

Od ove igre nisam očekivao neku next gen level grafiku do izlaska next gen upgradea. Ali još manje sam očekivao ovo što smo dobili. Ja na svu sreću imam PS5 pa ću igru staviti u ladicu i pričekati. Ali milijuni igrača nisu te sreće nego su bacili 60 eura u vjetar.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2020 1:37 (antimadridista).
Moj PC  
7 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Cyberpunk 2077

Jednostavno je HW PS4 zastario - PS4 Pro jos i dobro gura, ali PS4, konzola starija od Witchera 3 (2015 vs 2013),

i ocekivati da ce igra koja na PC-u moze iskoristiti sve pogodnosti modernog hardwarea, raditi u prekrasnoj savrsenoj grafici,

na hardwareu iz 2013., koji je vec tada bio zastario nasprem PC grafike.

 

CDPR se jednom sjebao sa Witcherom 3, kad je zbog konzola napravio downgrade PC grafike, da bi ispao dobrocinitelj

prema konzolaskim seljakovima - i prisjeti se samo koliko je bilo galame oko toga i nezadovoljstva.

 

To se sada nece desiti - PC je dobio svu pozornost, nove konzole ce izgledati dobro (kad dodje patch za njih),

ali ne vjerujem da ce preteci PC grafiku. A prastari PS4 iz 2013 - moze biti sretan sto uopce ima tu igru.

 

CDPR je mogao nalijepiti na CP77 nalijepnicu "PS5 Game, can be runned on potato PS4", i nebi napisali nista krivo.

A svi vlasnici PS4 su si vec prednarucili ili vec kupili PS5.

 

Uostalom, kog briga za PS4? Ni vlasnike PS4 vise nije briga, jer vec godinu dana sanjaju o PS5.

 

Idemo napraviti prosvjed sto CP77 ne radi na Gameboyu... plaky...

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
3 7 hvala 0
14 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Sogor neki dan uzeo ps3 i ubija se od igranja. Kaze pa sta kad nisam igrao prije. Da ne govorimo o ps4 konzoli koja ce jos dosta bit aktualna. Tako da se ovakav debakl sa ps4 svakako nije smio dogodit. No uvijek ce postojat oni koji ovakve stvari brane kao da im je u pitanju rodjena mater.

Ja cu igru kupit kad sve to malo dodje na svoje i kad konacno sastavim novi pc.
Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Cyberpunk 2077

Majko mila zadrtosti na ovoj temi. Čovjek u ozbiljnim godinama naziva druge seljačinama zato jer igraju na drugoj platforrmi od njegovog "masterracea" i sve to shvaća osobno 

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
3 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice