Xbox Series X izdvojena tema

poruka: 6.231
|
čitano: 1.315.878
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
Combustd kaže...

Ne ulazi mi se u console wars. Obje konzole su imale slab launch koji je Microsoft pokrio Game Passom, a Sony patchiranjem PS4 naslova dizanjem frameratea (Ghost of Tsushima itd) ili izbacivanjem kratkih DLC-ova (Miles Morales). Slaba ponuda na obje strane, tek sad krece pravi next gen

 

 Ma kakav console wars i PC, valjda smo više odrasli ljudi. Šalu na stranu mislim da svako treba da gleda svoj džep. Ja sam bio spreman da uskoro dam par hiljada za komp ali me jedan prijatelj odvrati i reče da istražnim ovo oko Xboxa. Obe nove konzole su sjajne i PS i Xbox, ali svako treba da odredi šta igra i onda odluči. Igre koje ja volim su trenutno na strani Xboxa i kao što si rekao, pravi next gen nam tek dolazi.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
Combustd kaže...

 Neces bas primjetit razliku pogotovo ako je tv, kao sto rece covjek upscalea jako dobro pa ako ces sjedit malo dalje od tva, tesko da ces skuzit razliku. Ja recimo imam gaming monitor 1440p pa kad saltam modove u igrama pad rezolucije ne kuzim, a pod nosom mi je. Recimo kad prebacim iz quality mode na Forzi Horizon 5 (1440p 30) u performance mod (1080p 60) ja evo iskreno ne vidim rezolucijsku razliku. Eventualno da mozda kao Digital Foundry isucem povecalo, pauziram pa brojim piksele haha

 A šta ćemo kod igara ako budu u šablonu Metro Exodusa koji obara rezoluciju čak na 540p u najzahtevnijim delovima, ako sam dobro shvatio? Da li tu ima razlike pošto to nisam uživo video?

2 godine
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
Dragonbane kaže...
Combustd kaže...

 Neces bas primjetit razliku pogotovo ako je tv, kao sto rece covjek upscalea jako dobro pa ako ces sjedit malo dalje od tva, tesko da ces skuzit razliku. Ja recimo imam gaming monitor 1440p pa kad saltam modove u igrama pad rezolucije ne kuzim, a pod nosom mi je. Recimo kad prebacim iz quality mode na Forzi Horizon 5 (1440p 30) u performance mod (1080p 60) ja evo iskreno ne vidim rezolucijsku razliku. Eventualno da mozda kao Digital Foundry isucem povecalo, pauziram pa brojim piksele haha

 A šta ćemo kod igara ako budu u šablonu Metro Exodusa koji obara rezoluciju čak na 540p u najzahtevnijim delovima, ako sam dobro shvatio? Da li tu ima razlike pošto to nisam uživo video?

 

To je rijedak ekstremni slucaj, htjeli su zadrzat 60 fpsova uz najvise postavke i ray tracing 

 

Inace brkas stvari, to je najniza izmjerena rezolucija u DF testu, ne znaci da je igra cijelo vrijeme 540p

Forza na par mjesta padne na 800p kad se poklopi hrpa efekata, auta i slicno, to su ekstremne situacije i rijetko se pojave

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.11.2021 22:33 (Combustd).
9 godina
offline
Re: Xbox Series X
Uzeo sam Series S i 2 godine Gamepassa preko Brazila za 70$.
Jedva cekam da stigne konzola, nikad prije nisam imao XBox :)
Moj PC  
5 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
Combustd kaže...
Dragonbane kaže...

 A šta ćemo kod igara ako budu u šablonu Metro Exodusa koji obara rezoluciju čak na 540p u najzahtevnijim delovima, ako sam dobro shvatio? Da li tu ima razlike pošto to nisam uživo video?

 

To je rijedak ekstremni slucaj, htjeli su zadrzat 60 fpsova uz najvise postavke i ray tracing 

 

Inace brkas stvari, to je najniza izmjerena rezolucija u DF testu, ne znaci da je igra cijelo vrijeme 540p

Forza na par mjesta padne na 800p kad se poklopi hrpa efekata, auta i slicno, to su ekstremne situacije i rijetko se pojave

 Nije tačno da su pucali na najveće postavke u Exodusu, to prvenstveno dokazuje pop-in koji je jako vidljiv na Series S, i to na baš taj DF. Toga u X i na PC-u nema. Inače mislim da nisam pobrkao ništa jer sam i sam naveo gore kao što vidiš da su u pitanju najzahtevniji delovi, jedno da ne znam kako to izgleda kada se vidi uživo, tj jel puno loše, mada mislim da mi ne bi smetalo.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
Dragonbane kaže...
DeniZg kaže...
A to ti je sad cijela filozofija. Valjda je lakše auto kupiti u današnje vrijeme.

Uzmi 4K TV sa dobrim panelom. Nema veze što kupuješ XSS. Konzola radi dobar upscaling na 4K.
Bitan je što bolji kontrast i manji input lag.
Ja da sad idem kupovati, uzeo bih LG Oled ili klasu ispod, Samsung Qled.
Ako će to biti glavni TV, nemoj štediti. Ne kupuješ TV svake godine.
Ako je za djecu, dobar im je i taj mali LG kojeg si linkao.

 Ma jok. Sve je to za mene 

Šta misliš o ovom monitoru u kombinaciji sa konzolom https://www.dell.com/en-us/shop/dell-24-monitor-s2421hn/apd/210-axhj/monitors-monitor-accessories

Kupovina takvog monitora bi verovatno podrazumevala da sedim kao za računarom dok igram, što bi na neki način približilo taj osećaj da se nadomesti komp 

 Preporučio bih ti ovako nešto: https://www.hgspot.hr/monitor-aoc-24g2u-24-ips-fhd-1920x1080px-1ms-144-hz-dp-2x-hdmi-amd-freesync-4x-usb3-0-zvucnici

Isto ips ali 144hz i ima zvučnike ako ti je to bitno

13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Gogy7 kaže...
Uzeo sam Series S i 2 godine Gamepassa preko Brazila za 70$.
Jedva cekam da stigne konzola, nikad prije nisam imao XBox :)

 Napiši dojmove za Series S .

15 godina
offline
Xbox Series X

Ima u ovoj temi nesto drugo osim series s, gamepassa i preporuka za tv-e i monitore????

Nista vezano direktno za SERIES X..

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xbox Series X

Pa zato jer ga valjda nitko nema osim onog MEGA... nešto koji ionako samo broj FPSove.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
Dragonbane kaže...
Combustd kaže...
Dragonbane kaže...

 A šta ćemo kod igara ako budu u šablonu Metro Exodusa koji obara rezoluciju čak na 540p u najzahtevnijim delovima, ako sam dobro shvatio? Da li tu ima razlike pošto to nisam uživo video?

 

To je rijedak ekstremni slucaj, htjeli su zadrzat 60 fpsova uz najvise postavke i ray tracing 

 

Inace brkas stvari, to je najniza izmjerena rezolucija u DF testu, ne znaci da je igra cijelo vrijeme 540p

Forza na par mjesta padne na 800p kad se poklopi hrpa efekata, auta i slicno, to su ekstremne situacije i rijetko se pojave

 Nije tačno da su pucali na najveće postavke u Exodusu, to prvenstveno dokazuje pop-in koji je jako vidljiv na Series S, i to na baš taj DF. Toga u X i na PC-u nema. Inače mislim da nisam pobrkao ništa jer sam i sam naveo gore kao što vidiš da su u pitanju najzahtevniji delovi, jedno da ne znam kako to izgleda kada se vidi uživo, tj jel puno loše, mada mislim da mi ne bi smetalo.

 

Onda ga nemoj kupit i rjesio si problem. Kod kupovine Series X ili nekog uber high end kompa definitivno i neko povecalo uzmi pa se pridruzi jednom drugom clanu ove teme u brojanju frameova i piksela

15 godina
offline
Re: Xbox Series X
andreas11 kaže...

Ima u ovoj temi nesto drugo osim series s, gamepassa i preporuka za tv-e i monitore????

Nista vezano direktno za SERIES X..

 Ja sam igrom slucaja uspio nabaviti Series X po normalnoj cijeni. Prije njega sam imao One S, naravno razlika nebo i zemlja. Sam dizajn konzole mi je odlican, nije preglomazna i jako je tiha. Igram na 4k BenQ 32" monitoru, performanse i slika su odlicne.

Nikakve zamjerke u ovih cca 3-4 mjeseca.

2 godine
protjeran
offline
Xbox Series X

Ja sam uzeo Series S. Prilicno sam zadovoljan konzolom. Uzeo sam samo godinu dana game passa jer ne namjeravam imati konzolu 3 godine. Planiram odigrati konzolašle XBOX eksluzive poput Red Dead Redemptiona1, Gears of Wara i Fablea kojih nema na PCu. I eventualno neka igra koja mi se svidi, npr. planiram odigrati GTA San Andreas kad ga malo pokrpaju.

Sada igram Gears of War 1 Ultimate, grafika je ok, imam malo problema sa zamućivanjem slike na momente, mislim da je to do enginea igre. Inače ne patim toliko od grafike, bez problema se igram na FHD rezi na 65" 4K TVu, nije super grafika kao na PS5 kojeg sam imao prije ali i dalje je jako pristojno i igrivo...

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xbox Series X
andreas11 kaže...

Ima u ovoj temi nesto drugo osim series s, gamepassa i preporuka za tv-e i monitore????

Nista vezano direktno za SERIES X..

 Pa ono, ne znamo što bi ti htio.

 

Konzola je super dizajnirana, nečujna i sve lijepo radi. Nemamo se baš na što žaliti.

Možeš ju naručiti za 4.5k kuna sa Gamershopa, čini se da je u dolasku za par dana. 

 

Stavio sam na prošloj stranici usporedbu sa PS5 što se tiče grijanja i buke.

 

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Ekipa jel netko u zadnje vrijeme radio upgrade na Ultimate preko Turskog golda?
Vidim da su ljudi imali problema sa Turskom i zajebavali se sa supportom dok Brazil prolazi normalno.
Razlika u cijeni je nekih 10 eur koliko sam vidio za godinu dana.

Hvala!

Edit: krivo vidio cijenu, razlike skoro i nema.
Zaboravite, hvala :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.12.2021 10:28 (zvone07).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Xbox Series X

Vidim da u gamershopu imaju xbox series x. Je li netko uzimao nešto kod njih? U slučaju reklamacije šaljem njima? I kakva je garancija ako xbox nije službeno podržan kod nas?

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xbox Series X

Vjerujem da je većina kupila kod njih, jer ne znam prodaje li netko drugi Xboxe u HR.

Vraćaš njima i oni to rješavaju sa Microsoftom.

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
13 godina
offline
Xbox Series X

Ja sam u petak uzeo u Micronisu, imali su akciju za BF.

Ne brinem oni daju 2 godine.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xbox Series X

Gamershop je ustvari mađarska firma, od tamo šalju pa se valjda i tamo rješava garancija (šalješ njima, kao i za bilo što drugo).

 

Ja sam uzeo Series S od njih i Venom baterije za kontroler, ljut sam kao pas jer nisam uzeo bundle sa 2 kontrolera za nešto sitno novaca više. Stigla je za dan ili dva nakon službenog EU releasa što je po meni impresivno.

 

Sama konzola je super, nečujna, ja sam ćorav pa ne vidim nikakve framedropove niti brojim piksele na 4K TVu, uzeo gamepass na godinu dana i uživam. PC palim samo za Visual Studio - igram samo na Series S i PS4. Jedini problem je storage ali riješeno dodavanjem USB 3.0 SSDa dok ne pojeftini službeni storage tj dok Kinezi ne smisle alternativu.

2 godine
protjeran
offline
Re: Xbox Series X

Ček kako to funkcionira sa USBom? Može malo više detalja?

Što se tiče Gamershopa imam tako tako iskustvo, naručio sam Series S na akciji, pisalo je FIFA 22 + Cyberpunk 2077 a dobio sam samo Cyberpunk, opravdanje je bilo da je bila greška na webu, i poslali su kod za popust na igre od 10%, meni beskoristan...

6 godina
offline
Xbox Series X

Ako i zaboravimo na ps ekskluzive, najviše me odbija to što moram mijenjat baterije ili trošit lovu na punjac i rechargable baterije.

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xbox Series X
icek_picek kaže...

Ako i zaboravimo na ps ekskluzive, najviše me odbija to što moram mijenjat baterije ili trošit lovu na punjac i rechargable baterije.

 Jao, 20 eur košta set punjivi baterija. Samo kabel u gamepad i udri.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
8 godina
offline
Re: Xbox Series X
EXIMO kaže...

Ček kako to funkcionira sa USBom? Može malo više detalja?

Lako, kupiš bilo koji SATA SSD (2.5 in - i mislim da mora biti bar 256GB), USB 3.0 ladicu, ugradiš SSD unutra, formatiraš ga na kompu (možda ne treba, ja sam to napravio), spojiš ga iza na USB na konzolu, pojavi se kao storage, odabereš da bude za igre (ne media storage ili tako nešto) i onda na njemu možeš držati igre ali ne možeš sa tog USB storage igrati one koje su series x/s optimized - sve druge možeš. Ali recimo, ne igraš Cyberpunk trenutno - prebaciš ga na taj external storage i oslobodiš si mjesta na internal pa kad budeš opet htio igrati Cyberpunk, samo ga prebaciš nazad na internal - ne treba ga opet skidati.

 

Ali vidio sam negdje da kinezi prtljaju sa spajanjem NVME SSDa preko posebnog adaptera i onda Xbox kuži takav SSD kao "službeni" storage expansion card pa na njega možeš instalirati i igre koje ne idu na USB. Onaj Seagateov je bezobrazno skup i nedobavljiv pa je ova kineska alternativa jako zanimljiva. I ovo gore što sam napisao za USB SSD, jako dobro posluži da ne moraš skidati igre ponovno na ovim socijalnim brzinama u HR. Kad i kupiš expansion card, mislim da taj SSD može ostati i dalje spojen - ako ništa za XOne i 360 igre koje sigurno rade sa njega (isprobano).

 

Teoretski, ista stvar bi trebala vrijediti i za Series X.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.12.2021 13:56 (Nuclear_Phoenix).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X

Ima li posebnih caka oko tog acc preko Brazil, nov sam potpuno u Xbox, a čuo sam da ima za 700 kn Ultimate preko Brazila. Zanima me kako kupiti, mora li biti PayPal ili može i kartica Zabe? Kakve su šanse da otkriju da nisam iz Brazila i da ostanem bez acc? 

2 godine
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
icek_picek kaže...

Ako i zaboravimo na ps ekskluzive, najviše me odbija to što moram mijenjat baterije ili trošit lovu na punjac i rechargable baterije.

 Hoce te isto nervirat kad ti za par godina baterija u Dual Sensu prdne u fenjer pa ces morat kupit novi ili igra spojeno zicom?

 

Jer meni DS4 pred kraj nije ni sat vremena mogao bez punjenja, ovako kad punjive baterije za par godina odu samo novi set kupis, a ne dajes 500 kuna za novi kontroler

 

 

 

 

 

 

 

 

2 godine
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
DeniZg kaže...

Vjerujem da je većina kupila kod njih, jer ne znam prodaje li netko drugi Xboxe u HR.

Vraćaš njima i oni to rješavaju sa Microsoftom.

 Ja sam svoj uzeo u Mikronisu

 

11 godina
offline
Re: Xbox Series X
Combustd kaže...
icek_picek kaže...

Ako i zaboravimo na ps ekskluzive, najviše me odbija to što moram mijenjat baterije ili trošit lovu na punjac i rechargable baterije.

 Hoce te isto nervirat kad ti za par godina baterija u Dual Sensu prdne u fenjer pa ces morat kupit novi ili igra spojeno zicom?

 

Jer meni DS4 pred kraj nije ni sat vremena mogao bez punjenja, ovako kad punjive baterije za par godina odu samo novi set kupis, a ne dajes 500 kuna za novi kontroler

 

 Prednost je i što Xbox One kontroler savršeno radi sa Xbox X/S serijom.

Ja recimo koristim XB1 kontroler, te nakon što su mi Venom baterije malo popustile, ubacio normalne AA baterije, koje traju i traju (barem 25-30 sati igranja, ako ne i više).

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.12.2021 16:02 (DeniZg).
11 godina
offline
Re: Xbox Series X
champion20 kaže...

Ima li posebnih caka oko tog acc preko Brazil, nov sam potpuno u Xbox, a čuo sam da ima za 700 kn Ultimate preko Brazila. Zanima me kako kupiti, mora li biti PayPal ili može i kartica Zabe? Kakve su šanse da otkriju da nisam iz Brazila i da ostanem bez acc? 

 Upute korak po korak imaš u ovoj temi na stranici 74, od kolege izzy007 ;)

3 godine
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
champion20 kaže...

Ima li posebnih caka oko tog acc preko Brazil, nov sam potpuno u Xbox, a čuo sam da ima za 700 kn Ultimate preko Brazila. Zanima me kako kupiti, mora li biti PayPal ili može i kartica Zabe? Kakve su šanse da otkriju da nisam iz Brazila i da ostanem bez acc? 

 Zar je moguće da zbog toga može da se ostane bez acc 

Inače i ja sam nov u ovom, i vrlo skeptičan  Da imam garantovanu siguricu da će sve raditi kako treba sutra bih kupio. Strah me tog petljanja.

11 godina
offline
Re: Xbox Series X
Dragonbane kaže...
champion20 kaže...

Ima li posebnih caka oko tog acc preko Brazil, nov sam potpuno u Xbox, a čuo sam da ima za 700 kn Ultimate preko Brazila. Zanima me kako kupiti, mora li biti PayPal ili može i kartica Zabe? Kakve su šanse da otkriju da nisam iz Brazila i da ostanem bez acc? 

 Zar je moguće da zbog toga može da se ostane bez acc 

Inače i ja sam nov u ovom, i vrlo skeptičan  Da imam garantovanu siguricu da će sve raditi kako treba sutra bih kupio. Strah me tog petljanja.

 Koliko sam citao po forum i netu nitko nikada zbog toga nije izgubio racun , Microsoft je puno "fleksibilniji" nego Sony po tom pitanju.

14 godina
offline
Re: Xbox Series X
Dragonbane kaže...
champion20 kaže...

Ima li posebnih caka oko tog acc preko Brazil, nov sam potpuno u Xbox, a čuo sam da ima za 700 kn Ultimate preko Brazila. Zanima me kako kupiti, mora li biti PayPal ili može i kartica Zabe? Kakve su šanse da otkriju da nisam iz Brazila i da ostanem bez acc? 

 Zar je moguće da zbog toga može da se ostane bez acc 

Inače i ja sam nov u ovom, i vrlo skeptičan  Da imam garantovanu siguricu da će sve raditi kako treba sutra bih kupio. Strah me tog petljanja.

 Nemaš brige, ja to dugo radim i kupio sam sa svi strana nikad ništa. 

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice