Xbox Series X izdvojena tema

poruka: 6.231
|
čitano: 1.313.243
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Xbox Series X
izzy007 kaže...

Legende iz Redmonda su opet uspjele nadmašiti sami sebe. Nevjerojatno kako imaju tu nit da sj... sve što grade dugo vremena. Series X su hajpali kao "The most powerful console" i onda us..ru sa softwerom. Naime, alat za razvoj igara na novoj konzoli iliti SDK, (Microsoft svoj novi SDK naziva GDK - Game Development Kit), nije bio spreman. Očito im je trebala još jedna cijela godina za to. To bi ujedno značlo da bi im tržišni udio, da su čekali još godinu, bio 0,0 ništa. Zbog toga su morali izbaciti polu proizvod.

Dok je Sony svoj SDK isporučio developerima još u 6/2019, Redmondske legende su to napravile tek u 6/2020, tako da su svi game developeri (koji rade igre za Series X|S) koristili/koriste stari SDK (odnosno XDK - Xbox Development Kit) koji se koristio za Xbox One i One S  

Rezultat toga je da  "The most powerful console" koja je na papiru cca 20% jača od PS5 sad u svim recenzijama 3rd party igara (AC:Valhalla, DMS, CoD, Dirt itd) puši naveliko. I sad kad ljudi to pogledaju, s pravom se zapitaju pa kako nešto što je najjače sad bude šamarano od konzole koja je 20% slabija 

Vjerojatno će isto biti i sa Cyberpunkom. A ove igre koje su već sad izašle, teško da će ih developeri sad prerađivati/optimizirati na novi GDK. Ubisoft je ionako poznat po izdavanju beta proizvoda kojima treba xyz patcheva da bi bilo pristojno. To je i razlog zašto se mnogim igračima seriesX isključi tijekom igranja AC:Valhalle

Drugim riječima, bit će dobro ako za godinu dana, 11/2021, počnu izlaziti igre rađene isključivo u novom GDK-u.

U prilog im ne ide niti činjenica da su dosta toga promijenili pa se developeri tek trebaju upoznati sa novim alatima, dok je Sony svoje samo poboljšao pa developeri ne moraju učiti nove stvari i već su upoznati što i kako.

Upucali sami sebe u nogu opet. 

Evo i jedan video koji to lijepo objašnjava. 

Ako je ovo istina onda uistinu nisu normalni ali oni jesu softver kompanija kojoj sofver nikada nije bas isao ali su znali kupit konkurenciju i ugasit.

14 godina
offline
Re: Xbox Series X

Prije samog prikazivanja konzole su već kružile glasine da Xbox nije spreman. Pa fijasko u najavi je bila i činjenica da kad su prikazivali gameplay od novog Gearsa, taj isti se vrtio na windows 10  kao se kasnije ispostavilo.

Rekli su da je taj stroj (PC) bio "istih" specifikacija kao SeriesX. Dosta developera je reklo da je puno jednostavnije razvijati za PS5, a onda ovi uz to još i promijene toolove za razvoj pa developeri moraju da se upoznaju s istima. Značu, umjesto da olakšaju, ovi ga zakompliciraju.

Imaju dobre ideje na papiru, dobar hardware, ali software im je trenutno u zaostatku. Tko bi rekao da će oni, kao softwerski div, imati lošiji software od Sony-a, a bolji hardware od Sony-a, koji je više hardwerska kompanija.

Ja se samo nadam da će oni to uspjeti za jedno godinu dana popeglati, i da će se tada uistinu pojaviti prave nextGen igre za Xbox. 

Ne bi me iznenadilo da ovo ostane samo mrtvo slovo na papiru, odnosno da ne vidimo baš neki napredak i da će Sony imati uistinu stabilniji gameplay (FPS) u svim naslovima, a slabiji je, bar na papiru, cca 20%.

11 godina
offline
Re: Xbox Series X

To je to.

Neki Youtuber je rekao da XSX slabije vrti Assasin's Creed, inače poznato optimizirani serijal.

Vrijeme je da prodam konzolu.

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Ne brine me ovo, ionako igram na 1080p još jedno vrijeme. Bitno da je 60 fps, za sve iznad me zaboli.

A i po meni je plus ako na konzoli ne mogu igrati Assassins Creed.

Sophoslab ima samo Series S za preorder trenutno, nadam se da bude i X do kraja mjeseca.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2020 9:34 (Hexfire).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xbox Series X
Sarkazam? :)
Ne patim ja na FPS. Ali mi je nevjerojatno da su opet uspjeli sami sebe zakočiti. Ionako se ne isplati igrati Ubisoftove igre bar pola godine nakon izlaska jer su pune bugova.
MS ovime sebi marketinški štete. To što meni i tebi je svejedno što "tamo neki youtuber" kaže, milionima drugih će biti. Dosta ih je i otkazalo preorder i prebacili su se na PS5 zbog recenzija na kojima PS5 izgleda bolje trenutno.
11 godina
offline
Re: Xbox Series X
DeniZg kaže...

To je to.

Neki Youtuber je rekao da XSX slabije vrti Assasin's Creed, inače poznato optimizirani serijal.

Vrijeme je da prodam konzolu.

 Digital Foundry nije "neki" jotuber,uostalom imaju testovi.

I nije jedna igra u pitanju.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
izzy007 kaže...
Sarkazam? :)
Ne patim ja na FPS. Ali mi je nevjerojatno da su opet uspjeli sami sebe zakočiti. Ionako se ne isplati igrati Ubisoftove igre bar pola godine nakon izlaska jer su pune bugova.
MS ovime sebi marketinški štete. To što meni i tebi je svejedno što "tamo neki youtuber" kaže, milionima drugih će biti. Dosta ih je i otkazalo preorder i prebacili su se na PS5 zbog recenzija na kojima PS5 izgleda bolje trenutno.

 Citam da PS5 ima problema sa VRR u igrama, npr. u AC Valhalla, Dirt 5.....

 

" The omission of VRR on PlayStation 5 is a real disappointment, not just here in Valhalla, but also in other games like Dirt 5."

 

 

https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2020-assassins-creed-valhalla-ps5-vs-xbox-series-x-s

 

 

Oni moraju popraviti VRR za PS5 igre

 

Obje konzole imaju trenutacno problema sa igrama

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2020 10:20 (SamurajHR).
14 godina
offline
Re: Xbox Series X
Sve su igre trenutno u pitanju. I tako će biti do tko zna kada. A kad tamo neki youtuber to objavi, utječe na desetke tisuća osoba koje promijene pogled, otkažu preorder.
Nadam se da će se MS dovesti u red po ovom pitanju i da će ljudi imati priliku čim prije vidjeti stvarni potencijal konzole.
11 godina
offline
Re: Xbox Series X
MEGATAMA kaže...
DeniZg kaže...

To je to.

Neki Youtuber je rekao da XSX slabije vrti Assasin's Creed, inače poznato optimizirani serijal.

Vrijeme je da prodam konzolu.

 Digital Foundry nije "neki" jotuber,uostalom imaju testovi.

I nije jedna igra u pitanju.

 Poznato je da je Microsoft duže razvijao konzolu, uključio dodatne RDNA2 funkcije koje Sony nije, te na kraju dosta kasno podijelio developer kitove, koji su bitni za optimizaciju cross-gen igara.

U najgorem slučaju, imat ćemo PS3/X360 situaciju gdje konzole imaju iste performanse iako je jedna bila "jača".

Po meni to nije kraj svijeta, s obzirom da je cijena konzola ista.

 

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2020 10:16 (DeniZg).
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
DeniZg kaže...

To je to.

Neki Youtuber je rekao da XSX slabije vrti Assasin's Creed, inače poznato optimizirani serijal.

Vrijeme je da prodam konzolu.

 Čuj neki YouTuber. Riječ je o ekipi koja zna što radi i testira. Nitko nije rekao da je konzola fail ali mjesecima smo slušali o brojkama na papiru i kako će Xbox vrtjeti igre bolje od PS5 zato sto eto ima 2 tflopsa jaču grafiku. Iako su svi developeri tvrdili da nije sve do brojki na papiru nego je nešto i do načina na koji se taj hardver i snaga iskorištava. Al eto ako si to rekao odmah si Microsoft hejter i Sony fanboy.

 

Na kraju krajeva svi ćemo se kvalitetno igrati, ali oduvijek mi je bilo smiješno kako ljudi unaprijed zaključuju kako će nešto radiiti bolje zbog jedne brojke na papiru. Da je to tako jednostavno puno bi se kompanija upustilo u taj svijet hardvera i konzola.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
14 godina
offline
Re: Xbox Series X
Pozdrav ekipa.
Sutra mi ističe game pass ultimate kojeg sam konvertirao iz live golda prije godinu dana za $1.
Zanima me postoji li mogućnost da se opet izvučem na sličnu foru ili sam osuđen na pkaćanje 15€ mjesečno do daljnjega?
Hvala unaprijed na odgovorima
And I assure you, I did not have sexual relations with that woman!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xbox Series X

Ta "ekipi koja zna što radi i testira " kaze da ce biti puno bolje , bumo vidili...

 

https://i.redd.it/whd5vasne3061.jpg

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2020 15:09 (azzie).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xbox Series X
azzie kaže...

Ta "ekipi koja zna što radi i testira " kaze da ce biti puno bolje , bumo vidili...

 

https://i.redd.it/whd5vasne3061.jpg

 Kad vidim s kakvim pacijentima John Linneman na twitteru ima posla zbilja mi ga bude zao.
Covjek se trudi da napravi te analize i onda ga fanboyi bombardiraju sa obje strane.

 

 

 

 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2020 15:14 (Santana).
11 godina
offline
Re: Xbox Series X

Kolega Izzy je stavio nekog random Youtubera.

Svi znamo za Digital Foundry. Oni su najbolji brojači piksela.

 

Ne treba dizati paniku zato jer XSX ima negdje framedropove u AC: Valhalli.

Kao što je netko već napisao, obje konzole imaju nekih softverskih, ali i hardverskih problema. Mene bi više brinula rušenja i artefakti koji se dešavaju na PS5, ali nekima i na XSX.

A i ima dosta nelogičnosti u performansama (XSX brže učitava neke igre od PS5, a PS5 ima negdje bolji framerate).

 

Kad se to ispegla kroz godinu dana, imat ćemo bolju sliku stvari.

 

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
14 godina
offline
Re: Xbox Series X
@underdog
Više nećeš moći iskoristiti trik za 1$ da konvertiraš, ali ćeš moću kupiti ultimate od jednog mjeseca i taj će ti konvertirati sav gold u ultimate. Ovo je radila ekipa po redditu. Ja nisam osobno testirao.
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
underdog kaže...
Pozdrav ekipa.
Sutra mi ističe game pass ultimate kojeg sam konvertirao iz live golda prije godinu dana za $1.
Zanima me postoji li mogućnost da se opet izvučem na sličnu foru ili sam osuđen na pkaćanje 15€ mjesečno do daljnjega?
Hvala unaprijed na odgovorima

 

mozes otvoriti novi acc i to ponoviti al ovaj put napravi za 36mj odmah... :) 

 

druge opcije su kuiti jreftiniji gold negdje pa konvertirati ili kupiti gamepass code na netu jeftinije... cca 100€ 12mj

 

 

14 godina
offline
Re: Xbox Series X
Istina je da je neki rendom :)
Ali nije ništa pogrešno rekao. Sve stoji.
Mene nije broga da li Valhalla radi na 56FPSa ili na 60. Ali ono što trebaš imati na umu je da kad je MS predstavljao Xbox one htio je od njega napraviti više od konzole za igranje. Pa su uvalili PVR, pa i da može biti i Cable box (xbox one tv tuner) itd. Već tu su igrači podigli obrve. Onda je krenulo pljuvanje samog izgleda konzole, glomazna, ružna, VCR itd. Sad ne komentiraju PS5 koji je kao putni hladnjak.
Onda su krenule prve igre izlaziti i gle čuda jedva vrte 900p, a kamoli 1080p. I tu su došli Sonyu PS4 na volej. Xbox 720p je bilo novo ime. I onda je i došao onaj Sonyev slogan "For the players", a ne za videorekorderaše. Xbox one je već tad izgubio generacijsku bitku jer je bio slab, a i recenzije i usporedbe s PS4 su ga pokopale. Sum sumarum PS4 prodan u 109 milijuna primjeraka vs 47 milijuna. Čak je i Nintendo prodao preko 50 milijuna. I sad dolazimo do ove generacije gdje nisu htjeli ponoviti grešku 720p konzole. Sonyev menadžment je očito odvagnuo i rekao idemo van bez full RDN2 fičera. Microsoft nije smio/mogao zbog fijaska sa Xbox one. I dok je Sony na vrijeme isporučio developerima SDK za razvoj, Microsoft je čekao nesposobnog AMD-a da završi specifikacije i što sve ne za RDN2. I zato su kasnili. I sad imaš na papiru bolji hardware od Sonya, i to im nabijaš na nos, ali software kaska. Sony je očito procijenio da ti RDNA2 fičeri nisu toliko bitni. I sad opet kreću recenzije. I Sony je bolji. Milijuni korisnika čekaju recenzije da se odluče koju će konzolu uzeti jer žele imati najbolje. Trenutno je to PS5. I Microsoftova odluka da čekaju potpunu implementaciju RDNA2 bi ih mogla opet koštati. Vrijeme će pokazati koji menadžment je donio bolju poslovnu odluku.
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
na ruku xboxa ce eventualno ici ovi zastoji u isporuci pa dok to krene ako treba mozda se i igre poprave :)
14 godina
offline
Xbox Series X

Isplati li se Xbox s za 2500 kuna, izludio me danas ps5, imao ga par puta u košarici, u dva shopa i pukne na kraju veza. Casual gamer :)

BE HAPPY 要開心 : )
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Joe Cooker kaže...

Isplati li se Xbox s za 2500 kuna, izludio me danas ps5, imao ga par puta u košarici, u dva shopa i pukne na kraju veza. Casual gamer :)

 A onako, kak se uzme. One X se može dogovoriti za cca 1500kn, a možda će ti biti dovoljan. Series X je 4000kn što i nije tak puno više s obzirom na razliku u snazi konzole.

 

Osobno čekam Series X da bude negdje dostupan, a ti svakako napiši dojmove ako uzmeš Series S.

 

EDIT: Btw, na gemershop.hr je Series S išla za 2600 u paketu s dodatnim kontrolerom.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2020 17:34 (Hexfire).
14 godina
offline
Re: Xbox Series X
Hexfire kaže...
Joe Cooker kaže...

Isplati li se Xbox s za 2500 kuna, izludio me danas ps5, imao ga par puta u košarici, u dva shopa i pukne na kraju veza. Casual gamer :)

 A onako, kak se uzme. One X se može dogovoriti za cca 1500kn, a možda će ti biti dovoljan. Series X je 4000kn što i nije tak puno više s obzirom na razliku u snazi konzole.

 

Osobno čekam Series X da bude negdje dostupan, a ti svakako napiši dojmove ako uzmeš Series S.

 

EDIT: Btw, na gemershop.hr je Series S išla za 2600 u paketu s dodatnim kontrolerom.

 Izgleda da ćemo se načekati dok opet bude dostupan Series X. Ali kako jedan kolega iznad napisa, do tad će popeglati neke bugove koje imaju 

Izgleda da je lansiranje ove generacije konzola isto kao i novih grafičkih kartica. Malo veći fijasko. A nama ne ide na ruku niti to što konzola nije službeno podržana pa nema službenog zastupnika koji bi uvezao veći broj konzola.

11 godina
offline
Re: Xbox Series X

Ne znam zašto bi bio fijasko, osim ako se nekom baš pokvarila konzola ili ako je nesretan jer nije uspio kupiti pa radi dramu.

 

Ja sam prednaručio na vrijeme, dobio na vrijeme, sve mi radi bez greške (kucam u drvo), najtiša konzola ikad, a Gamepass krcat igrama.

 

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
8 godina
offline
Re: Xbox Series X
izzy007 kaže...
 Milijuni korisnika čekaju recenzije da se odluče koju će konzolu uzeti jer žele imati najbolje. 

 

milijuni korisnika cekaju da IJEDNA konzola bude in stock/// za sve ostalo tu je mastercard 

11 godina
offline
Xbox Series X

Slikovito objašnjenje zašto XSX nema coil whine.

 

 

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Xbox Series X

Na žalost nastavlja se šamaranje kako sam i predvidio. Digital Foundry napravio usporedbu Dirt 5. Ps5 vs Serise X vs Series S. Za onekoji imaju Series S mogu vidjeti što je za očekivati. A Series X je opet našamaran. Razina detalja je osjetno bolja na Ps5. Za sad je strategija da se uključe svi RDNA 2 fičeri ispala potpuni promašaj za Microsoft jer su kasnili sa GDK-om. 

Nadajmo se da će se u što bržoj budućnosti nešto promijeniti jer bi ovo moglo utjecati na mnoge koji će se prebaciti na Ps5, a htjeli su ići na Xbox X. Jer dok čekaju novu rundu pošiljki, izlaze recenzije koje ne idu u prilog najsnažnijoj konzoli.

Evo i video. 

 

 

Moj PC  
1 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xbox Series X
izzy007 kaže...

Na žalost nastavlja se šamaranje kako sam i predvidio. Digital Foundry napravio usporedbu Dirt 5. Ps5 vs Serise X vs Series S. Za onekoji imaju Series S mogu vidjeti što je za očekivati. A Series X je opet našamaran. Razina detalja je osjetno bolja na Ps5. Za sad je strategija da se uključe svi RDNA 2 fičeri ispala potpuni promašaj za Microsoft jer su kasnili sa GDK-om. 

Nadajmo se da će se u što bržoj budućnosti nešto promijeniti jer bi ovo moglo utjecati na mnoge koji će se prebaciti na Ps5, a htjeli su ići na Xbox X. Jer dok čekaju novu rundu pošiljki, izlaze recenzije koje ne idu u prilog najsnažnijoj konzoli.

Evo i video. 

 

 

 Ti se okomio na Microsoft, točno se vidi da ih mrziš. Kvariš ljudima zabavu.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
14 godina
offline
Re: Xbox Series X
x18x05x kaže...
izzy007 kaže...

Na žalost nastavlja se šamaranje kako sam i predvidio. Digital Foundry napravio usporedbu Dirt 5. Ps5 vs Serise X vs Series S. Za onekoji imaju Series S mogu vidjeti što je za očekivati. A Series X je opet našamaran. Razina detalja je osjetno bolja na Ps5. Za sad je strategija da se uključe svi RDNA 2 fičeri ispala potpuni promašaj za Microsoft jer su kasnili sa GDK-om. 

Nadajmo se da će se u što bržoj budućnosti nešto promijeniti jer bi ovo moglo utjecati na mnoge koji će se prebaciti na Ps5, a htjeli su ići na Xbox X. Jer dok čekaju novu rundu pošiljki, izlaze recenzije koje ne idu u prilog najsnažnijoj konzoli.

Evo i video. 

 

 

 Ti se okomio na Microsoft, točno se vidi da ih mrziš. Kvariš ljudima zabavu.

 

Nije tako. Ja čekam da dođe nova pošiljak Series X pa da ju kupim. Trenutno je sve rasprodano. Microsoft je uložio dosta novca u nove razvojne timove. Bilo bi šteta da vrh to sve presiječe ako i ova generacija bude podbacila. A ako ovako nastave, prodajni rezultati bi mogli patiti.

11 godina
offline
Xbox Series X

Sad još i Dirt 5. Ovo više nema smisla.

 

https://i.imgur.com/J1sVuaU.gif

 

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
Moj PC  
1 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xbox Series X
DeniZg kaže...

Slikovito objašnjenje zašto XSX nema coil whine.

 

 

 Samo sto coil whine u ovom slucaju ne dolazi iz PSU-a ali dobro bitno da se posta zar ne ?

Bnet: mNik987#2148
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Šta je to Dirt 5?
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice