Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.576
|
čitano: 4.699.923
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Problem je u Sonyu i zagrijavanju RAM-a očito.

Kupit ću ga i probati pa ti javim, miles moralesa.

Moguće i preslabo hlađenje za taj takt GPU-a.

 

Od problema imam ovo:

 coil whine u svim PS5 igrama.

Cod Warzone i Days Gone ne(iako ima 4k patch i 60 fps-a, čudno...)

 

Ventilator imam tip C onaj iz Sony original videa.

Koji je nečujan ali zujanje se čuje.

 

EVO TRIK KAKO SAZNATI IMATE LI COIL WHINE!

 

1. utišajte sve zvukove na tv-u i kontroleru(držite 2 sekunde mute tipku ispod PS tipke)

 

2. pokrenite Astroplayroom.

 

3. Kod Astroa hodajte i slušajte, zatim pritisnite tipku PS na kontroleru da vas baci u meni glavni.

Tu se utiša zujanje.

Vratite se u igru i sad zujanje opet počinje.

 

Ja na sva 3 PS5 imam to zujanje.

Tj. 2 su moja jedan od brata.

 

Očito je prisutno na većini, kvaliteta im nije nešto, vjerojatno ubrzana proizvodnja radi dostave.

 

 

Zašto samo na PS5, odnosno 4k igrama?

Zato jer tu GPU radi na maksimum a to povlači potrošnju i NAPAJANJE se opterećuje te ZAVOJNICA cvili zbog neadekvatne izrade.

Nisam nešto impresioniran komadom plastike od 4.5 kg.

 

Još manje razumijem one koji daju 6000 i više hiljada kn za njega. Tak i tak nedostaje igara.

 

Recimo Demon Souls ne izgleda ništa posebno, Devil May Cry 5 ga sposere na PC-u. 

Black Ops Cold War ima padove frame ratea, sttutering, konzola se grije i tako.

Watch Dogs Legion izgleda loše, dosta lošije nego na PC-u. Neke postavke su ispod LOW. Provjereno.

 

Jedino što izgleda odlično kao na PC-u jesu AC Valhalla i Dirt 5. Tu nemam zamjerke.

Možda sam glup ali ne kužim čemu takva potražnja za konzolom. Mislim sve to je na PC-u od 2018.

 

Nije to skok kao sa PS3 na PS4.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.12.2020 15:52 (Strelok).
 
1 1 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Nastavak problema s Miles Morales.
Igrao pol sata, PS5 freezao, tv poceo zujati, jedina opcija unplug.
Konzola na dodir topla oko napajanja.
Miles Morales očito previše opterećuje konzolu. Konzola je vertikalno i dosta udaljena od zida. Pokusat cu smanjiti na performance mode. Trenutno je na performance RT. Očito hlađenje nije odrađeno kako treba. Stvarno neznam. Nekad freeza nakon 5 min, nekad nakon pol sata. Mozda mi ps5 ne gasi proslu igru koju sam igrao ???

Moguca rjesenja:
*Manualno ugasiti sve procese u pozadini.
*Provjeriti update igre
*Igrati na performance mode

Probat cu jos jednom na performance mode, ako tad freeza odustajem od igre. Igra koja steti konzoli nesmije proci quality control, za razliku od Cyberpunka koji samo ima bugove.

 Ili nesto baguje igra ili te zapala fabricki defektna konzola. Jesi li pokusao druge igre?

Ja na Miles morales na 90%, oko 15ak sati igranja i radi odlicno. Jedino mi jednom konzola zaledila na Cold War, ostalo sve radi bez problema.

 

@Strelok Kupio si 2 konzole i postavljas takvo pitanje? 

 

 

Moje jedine dvije zamjerke su sto mi konzola ima coil whine, koji opet nije toliko glasan, a moze se reklamirati svakako unutar garancije i ono sto sam vec pisao u vezi prljanja i ciscenja kontrolera.

7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
gamex1423 kaže...
Moje jedine dvije zamjerke su sto mi konzola ima coil whine, koji opet nije toliko glasan, a moze se reklamirati svakako unutar garancije i ono sto sam vec pisao u vezi prljanja i ciscenja kontrolera.

Pretpostavljan da imas probleme s ciscenjen donjeg dijela kontrolera, jer nije glatka plastika kao gornji dio vec ima "rupice"?

 

Btw. smeta li kome sta je utor za slusalice i na DS4 kontroleru i na ovome naprijed? To san tija pitat jos prije par godina, pa uvik zaboravin. Ja osobno kad igran, naslonim kontroler na sebe i naravno da se jack od slusalica iskrivija i na momente gubi kontakt. Meni bi bilo logicnije da su ga stavili na mjesto di je usb utor za punjenje.

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Nemam coil whine ili nekih posebnih problema. Sve druge igre rade odlično. Samo s Miles Morales imam problema. Astro, Demon's Souls, Cyberpunk, Dirt 5. Nikad problema s njima. S spidermanom sam imao 2 crasha u 2 minute. Nevjerujem da bi se konzola pregrijala u 2 minute. Freeza sliku i gasi gamepad.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Tututuru kaže...
gamex1423 kaže...
Moje jedine dvije zamjerke su sto mi konzola ima coil whine, koji opet nije toliko glasan, a moze se reklamirati svakako unutar garancije i ono sto sam vec pisao u vezi prljanja i ciscenja kontrolera.

Pretpostavljan da imas probleme s ciscenjen donjeg dijela kontrolera, jer nije glatka plastika kao gornji dio vec ima "rupice"?

 

Btw. smeta li kome sta je utor za slusalice i na DS4 kontroleru i na ovome naprijed? To san tija pitat jos prije par godina, pa uvik zaboravin. Ja osobno kad igran, naslonim kontroler na sebe i naravno da se jack od slusalica iskrivija i na momente gubi kontakt. Meni bi bilo logicnije da su ga stavili na mjesto di je usb utor za punjenje.

 Da, bas je to problem. Nekakva mi se prljavstina uhvatila na jednom kontroleru i nema sanse, sve sam probao ali nemoguce ocistiti. Malo sam uspio razrijediti pa nije toliko vidljivo, ali se opet vidi jer je bijelo i kao da se "razmazalo".

@Gogy7 Ma to je onda neki softverski bug, bas za COD i MM su se najvise zalili da im kreshuje konzole. Jesi li siguran da pokreces PS5 verziju igre

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.12.2020 16:14 (gamex1423).
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
PS5 disk verzija igre. Nije update PS4 verzije. Ocito neki bug.
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
gamex1423 kaže...
Gogy7 kaže...
Nastavak problema s Miles Morales.
Igrao pol sata, PS5 freezao, tv poceo zujati, jedina opcija unplug.
Konzola na dodir topla oko napajanja.
Miles Morales očito previše opterećuje konzolu. Konzola je vertikalno i dosta udaljena od zida. Pokusat cu smanjiti na performance mode. Trenutno je na performance RT. Očito hlađenje nije odrađeno kako treba. Stvarno neznam. Nekad freeza nakon 5 min, nekad nakon pol sata. Mozda mi ps5 ne gasi proslu igru koju sam igrao ???

Moguca rjesenja:
*Manualno ugasiti sve procese u pozadini.
*Provjeriti update igre
*Igrati na performance mode

Probat cu jos jednom na performance mode, ako tad freeza odustajem od igre. Igra koja steti konzoli nesmije proci quality control, za razliku od Cyberpunka koji samo ima bugove.

 Ili nesto baguje igra ili te zapala fabricki defektna konzola. Jesi li pokusao druge igre?

Ja na Miles morales na 90%, oko 15ak sati igranja i radi odlicno. Jedino mi jednom konzola zaledila na Cold War, ostalo sve radi bez problema.

 

@Strelok Kupio si 2 konzole i postavljas takvo pitanje? 

 

 

Moje jedine dvije zamjerke su sto mi konzola ima coil whine, koji opet nije toliko glasan, a moze se reklamirati svakako unutar garancije i ono sto sam vec pisao u vezi prljanja i ciscenja kontrolera.

 

Prednaručio sam 2 konzole za svaki slučaj, zatim sam obje podigao.

Što ne znači da ovu iz Tcoma neću vratiti.

Nit ih prodajem niti zarađujem. 

 

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
PCNjubara kaže...

Pao prvi Platinum ,Uncharted Drakes Fortune

 

PS3 Remaster za PS4 na PS5

 Uf svaka ti cast, ja sam jedva imao snage zavrsiti igru :D Ponekad mi je doslo da bacim plejku kroz prozor 

5 godina
offline
Sony PlayStation 5

Najbrze prebacivanje igara sa PS4 na PS5:

Obje konzole spojiti na isti router preko WIFI i obje konzole povezati direktno jednu sa drugom LAN kablom. 120 GB mi je prebacio za 30 minuta

 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Sony PlayStation 5

Primjetio sam jedan zgodan detaljcic, koji moze, a naravno i nemora imati apsolutno nikakve veze...

 

Radi bora, prebacio sam konzolu s jedne strane tv-a, na drugu, tom prilikom sam je vise primaknuo zidu nego sto je u prvoj postavi bila.

 

I javilo se onako...neki zujajuci vibrirajuci zvuk, pipnuo sam konzolu, nakon 3 sata igranja recimo, bila je topla, a zid direktno iza nje vec i vruc.

 

Odmaknuo sam je jos koji cm prema naprijed, otprilike u polozaj u kojem je originalno bila na drugoj strani, vec nakon 1-2minute, to zujanje je prestalo, nakon dodatna 2-3 sata igranja, konzola je bila hladna, kao i zid iza nje.

 

Tako da, mozda to nema nikakve veze s vezom, no svakako ostavite konzoli maksimalno mjesta s zadnje strane, izgleda da je bitno.

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ako se nekome ne sviđa trenutan izgled PS5 konzole, dbrand uskoro izbacuje mat crnu foliju

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
emerik kaže...
PCNjubara kaže...

Pao prvi Platinum ,Uncharted Drakes Fortune

 

PS3 Remaster za PS4 na PS5

 Uf svaka ti cast, ja sam jedva imao snage zavrsiti igru :D Ponekad mi je doslo da bacim plejku kroz prozor 

Samo Main Game Platinum,znaci Crushing difficulty.Brutal budem jos naknadno.Nije toliko teska igra koliko je gunplay los.

 

btw. Sretan Bozic svima

14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Strelok kaže...

Nije to skok kao sa PS3 na PS4.

 

 

 Ovo ići reć može samo netko ko nema kurca pojma o konzolama

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

@Kill Frenzy

 

Kolega, znam da sam u "vašoj" Sony temi ali 

nema potrebe za takvim tonom.

Ipak je ovo bug forum, ekipa je tehnički potkovana.

 

Tako je, skok nije kao sa PS3 na PS4, niti po performansama, tehnologiji niti po kvaliteti prikaza i drugim stvarima.

Gledaj ako su tebi kontroler i SSD next gen ajde svakom svome. Inače imam ray tracing od 2018. a SSD...tam negdje 2015. 

 

Moraš znati da od generacije PS4, Xbox One konzole nisu power PC arhitektura već klasična x86.

U prijevodu, kompaktni PC sa modificiranim desktop komponentama bez klasičnih funkcija koje inače imamo na računalu.

 

Dalje, imaš testove. Na izlasku se konzole muče sa Watch Dogs Legion. PC sa RTX 2060 super ostvaruje bolje performanse i kvalitetu prikaza od Series X koji je jača konzola od PS5.

 

Demons Souls, launch PS5 igra.

Ne izgleda ništa posebno, svijet je uzak, nema hrpe protivnika i neznam čega za rendering pa nemože ostvariti 4K uz 60 frejma na konzoli koja to reklamira.

Pokreni Devil May Cry 5 na PC-u i usporedi. Demon Soula je koplje ispod. Kako na monitoru tako na TV-u.

Obje sam uspoređivao.

 

AC Valhalla izgleda identično gotovo, čak ima više detalja na PS5 ali mislim da se radi o bugu na PC-u u pojedinim postavkama. Lijepo se vrti u performance modu (60) a rezolucija nije mekana. 4k mode je lockano 3840x2160 uz zakucanih 30 frejma.

 

To vam je realnost nažalost. Smanjite očekivanja.

Bez uvrede, nebrete za 3000kn očekivati 4K, ray tracing i 60 frejma. Ili ultra detalje. Logično.

Nitko nebi kupovao RTX 3080 da je tako.

Ja prvi.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.12.2020 0:01 (Strelok).
 
2 4 hvala 0
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Puno ti tu stvari banaliziraš i pišeš nebuloze. Samo zato što je SSD bio u PC svijetu već duže vrijeme ne mora značiti da su ga igre u potpunosti iskorištavale. Isto kao da recimo sad pokreneš neku PS4 igru koja nije patchana za PS5 i igraš ju na PS5. Brži loading jest ali nije to taj ogroman skok zato što igra nije napravljena sa SSD-om u vidu. Tako je cijelo vrijeme bilo na PC-u dosad. Sa SSD-om se imao nešto brži loading u igrama ali ga igre nisu u potpunosti iskorištavale. Igrao si na PC-u masu portova sa starih konzola koje nisu imale SSD po defaultu.

 

Isto tako uspoređuješ cijene konzola i PC hardvera i na temelju toga donosiš nekakve zaključke. Iako se dobro zna da Sony hardver konzole proidaje praktički u minusu i zarađuje na igrama. Imaju svu kontrolu nad cjelokupnim proizvodom. Dok god PC hardvera je upravo suprotno. Nvidiju i Intel boli ona stvar za tvoje slaganje PC-a, oni će na svakoj grafičkoj ili CPU dobrano biti u plusu.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.12.2020 0:52 (antimadridista).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Strelok kaže...

@Kill Frenzy

 

Kolega, znam da sam u "vašoj" Sony temi ali 

nema potrebe za takvim tonom.

Ipak je ovo bug forum, ekipa je tehnički potkovana.

 

Tako je, skok nije kao sa PS3 na PS4, niti po performansama, tehnologiji niti po kvaliteti prikaza i drugim stvarima.

Gledaj ako su tebi kontroler i SSD next gen ajde svakom svome. Inače imam ray tracing od 2018. a SSD...tam negdje 2015. 

 

Moraš znati da od generacije PS4, Xbox One konzole nisu power PC arhitektura već klasična x86.

U prijevodu, kompaktni PC sa modificiranim desktop komponentama bez klasičnih funkcija koje inače imamo na računalu.

 

Dalje, imaš testove. Na izlasku se konzole muče sa Watch Dogs Legion. PC sa RTX 2060 super ostvaruje bolje performanse i kvalitetu prikaza od Series X koji je jača konzola od PS5.

 

Demons Souls, launch PS5 igra.

Ne izgleda ništa posebno, svijet je uzak, nema hrpe protivnika i neznam čega za rendering pa nemože ostvariti 4K uz 60 frejma na konzoli koja to reklamira.

Pokreni Devil May Cry 5 na PC-u i usporedi. Demon Soula je koplje ispod. Kako na monitoru tako na TV-u.

Obje sam uspoređivao.

 

AC Valhalla izgleda identično gotovo, čak ima više detalja na PS5 ali mislim da se radi o bugu na PC-u u pojedinim postavkama. Lijepo se vrti u performance modu (60) a rezolucija nije mekana. 4k mode je lockano 3840x2160 uz zakucanih 30 frejma.

 

To vam je realnost nažalost. Smanjite očekivanja.

Bez uvrede, nebrete za 3000kn očekivati 4K, ray tracing i 60 frejma. Ili ultra detalje. Logično.

Nitko nebi kupovao RTX 3080 da je tako.

 

 

 

Prva stvar koju treba reci je da je PS4 graficki jaca konzola od PS3 tocno 9 puta, sto je otprilike slicno kao i razlika izmedju PS4 i PS5. Gdje je onda kvaka, zasto ne postoji znacajan skok u grafici izmedju PS4 i PS5 generacija konzola ako je skok u performansama isti?

 

U odgovoru na to pitanje lezi i odgovor na sva ostala pitanja vezana uz dobivenu kvalitetu grafike na osnovu racunske moci hardvera. Kada su izasle prve graficke kartice sa implementiranim grafickim cjevovodima, vec se znalo kako taj cjevovod (citaj sablona koju hardver poprati da ti dobijes sliku na ekranu) izgleda i sto je potrebno imati u hardveru da bi se postupak ubrzao. U sustini to je masovno mnozenje matrica + interpoliranje.

Znaci ljudi su 80ih i 90ih postavili sablonu kako dobiti 3D grafiku na ekranu (sabolna je proizasla iz softvera koji se koristio za 3D grafiku) i onda su napravili hardver tj. graficke kartice koje ce tu sablonu provoditi dosta brzo. Sav hardver do sada prati slicnu sablonu uz neke blage izmjene (npr. dodavanje mogucnosti programiranja odredjenih djelova cjevovoda ili dodavanje novih dijelova cjevovoda), ali u sustini to je stroj koji mnozi matrice i interpolira. Izvorna potreba je bila prestaviti svijet u obliku 3D scene koja se moze zadati na relativno jednostavan nacin i koja se moze realtivno lako manipulirati (programirati). To je i danas isti djir gdje imas 3D modele koji se sastoje od vrhova koji imaju neke atribute poput boje i pozicije. Nitko tada nije razmisljao o tome kako savrseno simulirati odbijanje svjetla ili kako ga simulirati na racunski nezahtjevan nacin, ljudi su samo htjeli umjesto 2D grafike imati 3D grafiku i to su postigli koristeci 3D modele i graficki cjevovod.

 

 

Medjutim taj nacin stvaranja racunalne grafike nije "najbolji" nacin vec je bio jedno od rjesenja koje je uhvatilo maha iz raznih razloga i odrzalo se tako do danas. U medjuvremenu su nastale brojne tehnike koje su tu izvornu jednostavnu 3D grafiku doveli do levela koji vidis danas, medjutim tim tehnikama mozda nuzno ne pase trenutni dizajn hardvera kojeg ne mozes odbacit jer se koristi vec 30 i vise godina. To efektivno znaci da za svaki korak dalje u realizmu tj. za svaki korak dalje u programiranju racunanja grafike (ray tracing), hardver na kojem se taj softver vrti je jos i manje idealan za takav tip posla (npr. zbrajanje 2 + 2 ce graficka kartica odraditi kao zbroj vektora [2 0 0 0] i [2 0 0 0] gdje se vidi nesklad zadatka i hardverske izvedbe). Kako softver tj. metode racunanja racunalne grafike nastaju, one se naravno prilagodjavaju hardveru na kojem se vrte (svode se na mnozenje matrica), medjutim u nekom trenutku moras dodati novi sklop u hardver koji ce biti savrsen za izvodjene tvog programa (raytracing je program) i to se upravo i dogodilo sa ray tracingom (znaci nvidia je stavila u cjevovod tj. u hradver dio koji dobro radi ray tracing, ili u ovoj analogiji postoji dio koji radi 2 + 2 i nista drugo pa sad ne mora to raditi preko vektora).

 

Iz ovoga treba uzeti dvije stvari, prvo je da softver prethodi hardveru, a drugo je da nije svaki softver pogodan za svaki hardver. Iz toga proizlazi da skok sa 2D grafike na 3D grafiku je bio ogroman jer si dobio hardver koji je savrseno dizajniran za takav tip posla, zatim skok sa PS2 grafike na PS3 grafiku je isto bio ogroman jer si napokon mogao dobiti zaobljene povrsine i popravljen je clipping i mnostvo stvari, ali to je jos uvijek totalno standardno mnozenje matrica, samo sa vise matrica u igri. E sad skok sa PS3 na PS4 vec nije bio toliko velik, tj. vidi se trend smanjivanja ulozenog/dobiveno izmedju grafickih performansi i rezultata na ekranu. A to je upravo zbog toga sto je u igri sve vise novih tehnika tj. programa koji vise ne pasu totalno dobro u onoj pocetnoj sabloni. Vise uopce nije ni fokus na nabrijavanju nekih specijalnih dijelova hardvera koji ce racunati bog zna sto jer su ljudi skuzili da se ne isplati, vec je fokus na olaksavanju programiranja tog hardvera ljudima koji zapravo te igre rade (pa ce mozda ti ljudi napisati bolje programe za 3D grafiku). A ako svako par godina postoji novi komad hardvera koji moras nauciti programirati (poznati PS3 problem), onda ce ti ljudi prestati htjeti raditi igre za tvoju platformu. Iz tog razloga prepustis Nvidiji i AMDu da vode trend dolaska novih hardverskih sklopova specijaliziranih za odredjeno racunanje (raytracing), a ti kao firma (Sony) se fokusiras na olaksavanje programiranja playstationa tako sto ces ukomponirati bitne dijelove PC arhitekture u svoj sustav. 

 

Najvaznija stvar od ovoga je to da za napisati neki napredni 3D graficki softver koji se dobro vrti na trenutnom hardveru je gigantski zadatak. Tko onda moze razviti sve te posebne tehnike koje ti uljepsavaju grafiku u igricama? Odgovor naravno lezi u svim ovim velikim igracima poput EA gamesa i slicnih studija, medjutim niti jedan od tih studija ne radi igre iskljucivo za PC. Iz tog razloga, programi tj. graficke metode koje oni razvijaju su poravnate sa gaming trzistem u cjelini tj. moraju se moci vrtiti prvenstveno na konzolama koje su slabiji uredjaji od najmodernijih PC racunala (znaci nije stvar toga sto se vise ljudi igra na konzolama nego je stvar najveceg zajednickog djelitelja), jer ako se igre vrte na konzolama, sigurno ce se vrtiti i na PC-u. S obzirom da ti softver diktira kvalitetu slike koju ces sliku dobiti na ekranu, jednostavno je zakljuciti da ce igre na konzolama izgledati gotovo isto kao i na PC-u sto je naravno danas slucaj.

 

Sad ces ti reci da vidis razliku izmedju PC-a i konzola kad upalis jutub video i slazem se da je grafika na PC bolja, medjutim nije peterostruka razlika koliko bi covjek rekao da bi trebala biti vec su to sitne razlike u draw distanceu, kvaliteti tekstura, rezoluciji, frameovima i slicno (razlika je zapravo u svim konfigurabilnim djelovima arhitekture programa) sto znaci da efektivno to je rucak od istih sastojaka, samo je u PC verziji rucka bilo vise vremena za tocno izmjeriti koliko soli ide u hranu pa je marginalno ukusnija. To znaci da koliko god ti imao jak PC, uvijek ce ti grafika biti marginalno bolja nego na konzolama osim mozda pri samom kraju vijeka konzole (7 godina je u svijetu tehnologije nevjerovatno puno i samo je cudo sto konzole toliko mogu trajati).

 

Na kraju cu reci da trenutna grafika koja se vrti na PS5 je grafika napisana pomocu softvera koji je napisan za PS4 generaciju konzola, a maloprije spomenuti konfigurabilni djelovi grafike su izmaxani pa PS5 zapravo glumi PC u ovom trenutku. U nekim igrama je jos na to nalijepljen ray tracing. Mozete biti sigurni da studiji trenutno pisu softver koji ce se jako brzo ili jako lijepo izvoditi na PS5 konzoli sada kad napokon znaju koji su limiti hardvera za koji se taj softver pise, samo treba sacekati malo vremena. U medjuvremenu PC grafika ce pratiti taj napredak u stopu, sa poboljsanim konfigurabilnim djelovima te iste grafike. Zasto onda kupiti GTX 3080? Pa zato jer imas novca i volis igracke kao sto je i uvijek slucaj kod luksuza, Mercedes ce odraditi 80% stvari isto kao i Volkswagen. Treba napomenuti takodjer da to sto je PC arhitektura slicna konzolnoj arhitekturi omogucava i PC grafici da se udalji od konzola iz istih razloga, samo je pitanje developera jeli to stvarno zele (u vecini slucajeva ne zele).

 

Ovdje sam neke stvari objasnio najbolje kako znam za ovaj format, naravno tema je jako kompleksna i doslovno se moze napisati po jedna knjiga za svaku recenicu koju sam napisao, tako da ako negdje nisam bio jasan ispricavam se. I za kraj, DMC5 na PC-u u max postavkama ne izgleda dobro kao Demon Souls i to svatko sa ocima vidi na jutubu. 

LoL acc THCJoshi
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.12.2020 1:28 (Jonja).
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Svaka čast na postu i trudu.

Lijepo si objasnio sve.

 

Nebi rekao da su marginalne razlike jer rezolucija 4x veća od 1080p puno bolje izgleda. Osobno razlika nebo i zemlja u oštrini i boljem prikazu sitnih detalja.

60 frejma ili više opet bolje izgleda i leži.

To je bio moj post, da na PS5 ne očekujte čuda.

Tko želi najbolje iskustvo igrat će na PC-u.

 

Zašto nazivaš RTX3080 luksuzom?

Po tom principu onda je i PS5 za nekog luksuz.

Sve stvari koštaju, na nama je da odlučimo na što trošiti. Ukoliko je čovjek financijski stabilan.

 

Devil May Cry 5 nisam uspoređivao na youtubeu jer to nije način. Gubi se kvaliteta zbog kompresije.

Uživo, DMC na PC-u, DS logično PS5 u cinematic modeu, nativni 4K, 30 frejma.

Tvrdim da DMC bolje izgleda, bez sumnje više zbivanja na ekranu, skakanje gore dolje, razni efekti istovremeno, više protivnika odjednom, malo otvoreniji leveli itd.

Rekao bi samo da Demon Souls teži nekom fotorealizmu po art stilu i texturama, igranju svijetla i sjene.

 

Idem toliko dalje i odgovorno tvrdim da Kratos u God of Waru (PS4 igra) bolje izgleda nego karakter u Demon Souls, nebitno koji armor, spol ili dizajn lika.

Fali detalja. Očekivao sam više, dosta više po tom pitanju, pogotovo nakon Gears 5, tu razinu detalja na likovima nitko nije dostigao.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.12.2020 8:40 (Strelok).
 
0 5 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ukoliko netko želi najbolje iskustvo igranja, kupit će PC......bla,bla,bla....
Ok, možda, recimo...
Ne pljujem po PC-u, niti branim konzole.
Stvar je takva, da razlika više nije toliko očita između PC-a i konzola, sve se lijepo (relativno) vrti i na konzolama danas, i užitak je igrati neke igre, kada vidiš koliko je truda uloženo u njih i koliko dobro izgledaju...
Uzmimo, npr.... Horizon Zero Dawn, jednostavno predivna igra, a čak nije niti rađena za next-gen.
Sve ide glatko, vizualno je predivna, story je takav da te jednostavno uvuče i ne možeš prestati igrati....
To govorim o verziji za konzole, dok verzija za PC i nije toliko glatka, ima bugova i ne znam čega sve ne...
Ok, ok, prije nego što napadnete sprijeda i s boka, jasno je da je portanje igre lošije odrađeno, ali ono što želim reći je da HZD, na konzoli izgleda savršeno i da mi nije potreban neki high-end PC da bih uživao u njoj, taj famozni ray-tracing mi i nije toliko bitan, da se mogu narcisoidno gledati u refleksiji vode jezera....

Drugo, što mi je isto bolje što se konzola tiče, je to što ne moram svakih godinu-dvije, raditi upgrade komponenti da bih mogao vratiti 3-4 nove igre na max ili ultra postavkama....

Treće, što mi je u segmentu MP-a i najbitnije, NEMA cheatera, hackera i ostalog smeća koje se (fala bogu) u tolikoj količini nakotilo i zalijepilo za PC.
Mogu lijepo odigrati COD bez da bacam kontroler ili živce kroz prozor, za razliku od vas koji igrate na PC-u...
Tako da, ako mogu birati, radije igram bez super-ultra-high-doublemax settinga i ray-tracing modnog izričaja i fino odigram meč BEZ cheatera, nego sa svim tim "bells and whistles" sranjima I onda me hebe svaki drugi klinac kojem je tatek kupio cheat da bi mali mogao zajebavati ovaj napaćeni narod i dobiti warzone meč....

Tak da, sam si vi lijepo imajte PC i uživajte u njemu, jer ja ZNAM da ću uživati u svojoj konzoli, bez obzira na sve!

Želim Vam svima, kao i vašim obiteljima Sretan Božić i svako dobro.

Lp
 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Nebi ulazio u PC vs. konzole a stisneš mi TD😊

Usput u rukavicama napišeš toliko neistine da je to čudo.

 

1.Horizon Zero Dawn na base konzoli radi 30 frejma 1080p, medium(original postavke)

Pro verzija 3200x1800 checkerboard.

 

2.to si čitao a ne igrao. Vidiš da si igrao znao bi da je igra dobila patcheve i sada se vrti izuzetno.

Ipak je to prvi port primarno PS4 igre i nije ga radio Guerilla Games već outsourcani developer.

 

3.opet dezinformacija.

  Ray tracing mijenja kompletni prikaz slike i daje dublju dimenziju.

  Nisu to samo refleksije već i sjene, položaj istih obzirom na izvor, pravilna simulacija

  izvora svijetla itd.

  Metro Exodus nebi ponovno igrao bez RT-a. 

 

4. Cheatera ima i na konzolama, doduše princip je drugačiji.

   Dođe ti na isto.

   Na PC-u koristi aimbot npr. ili wallhack

   Na konzoli koristi modifikaciju tehničke prirode, opet si popušio.

   Gle kad naletiš na server sa čiterima-lagano report i quit game, druge ti nema.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.12.2020 10:15 (Strelok).
 
0 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ja sam mišljenja da konzola od 3850 kn lijepo vrti igre i da pruza određeni konfor. Znam ja da određeni pojedinci nekako moraju opravdati sto daju tolike pare za grafičku da bi igrali novije igre, pa dođu na teme konzola da velicaju pc master race.
Ne ganjamo svi fps, količinu detalja i rezolucuju. Meni su ekskluzive sasvim dovoljan razlog za prednost konzole nad pc.
Moj PC  
9 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Ovo su sad prijelazne igre, tek kad se počnu raditi čiste igre za PS5 bit će vidljiva razlika u prikazu.

Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Konzola je namijenjena igranju i rekao bi da je bolji izbor od PC iako mi je pc 10 puta drazi ali da cheateri ubijaju volju za igrom u pojedinim naslovima tipa PUBG.Troje nas ostalo u timu i lik se u zadnjem krgu zaleti na nas motorom i pomlati nas kao zeceve jer ima aimbot.

Imam PS2 ima nekih eksluziva koje se odigraju i pamte zacijeli zivot tipa SOCOM.

8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Samo opaska za hzd, dok nije izasla pc verzija, nismo ni znali da se te graficke postavke zovu "medium" a igra je opet odlicno izgledala.
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
djhuby kaže...

Najbrze prebacivanje igara sa PS4 na PS5:

Obje konzole spojiti na isti router preko WIFI i obje konzole povezati direktno jednu sa drugom LAN kablom. 120 GB mi je prebacio za 30 minuta

Ja sam to riješio na jednostavan i brz način. Obje konzole sam lan kablom spojio na router i prebacio doslovno u par minuta.

5 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...
djhuby kaže...

Najbrze prebacivanje igara sa PS4 na PS5:

Obje konzole spojiti na isti router preko WIFI i obje konzole povezati direktno jednu sa drugom LAN kablom. 120 GB mi je prebacio za 30 minuta

Ja sam to riješio na jednostavan i brz način. Obje konzole sam lan kablom spojio na router i prebacio doslovno u par minuta.

 Ja kad sam tako spojio pisalo je 12h za prijenos a kada sam ih spojio direktno bilo je puno brze. Mozda imas kvalitetniji router i brži internet? Jesi na optici?

3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
@Strelok

1. Nisam apsolutno nigdje spomenuo FPS,
a i da jesam, sasvim fino mi je HZD peglao na PS4 Pro, sutra ga stavljam na PS5 i siguran sam da će izgledati još bolje (moje, subjektivnom mišljenje).

Također, nisam tolika picajzla da idem sve živo mjeriti, od FPS - a, checkerboarda i ne znam kaj sve ne...
BTW, vjerojatno si i još neke stvari išao mjeriti dok si bio mlađi, samo da se uvjeriš u gabarite, no u to ne bih ulazio...

2. Da, u pravu si, nisam igrao, nego gledao na YouTube i čitao, također, to sam naveo samo kao primjer, ne znam čemu struka i panika.
Isto tako, ne kopam apsolutno svaku informaciju, kao neki, ipak se trudim selektirati bitne od nebitnih informacija, da si ne stvaram nepotrebni cluster...
Meni je igranje igara opuštanje, a ne mjerenje čiji je veći...

3. Da, znam to, samo sam naveo jedan banalni primjer, te istaknuo da ne patim toliko od savršenog pogleda na svijet.
To je oblik razonode, ne nuklearna fizika...

4. Da, znam, ali u puno manjoj mjeri.
Također, bilo je potrebno dosta vremena da se sve to probije i da je takva vrst ljudi počne masovno upotrebljavati...

5.
Ono što sam želio reći, a neki vadili iz konteksta i pazili na svaki zarez i ono što (po njihovom) piše između redaka....

Igram isključivo da se zabavim, opustim i družim sa svojim frendovima online.
Ne želim se opterećivati time je li igra 101% realna i vidi li se dim iz guzice vrapca kad prdne!
HZD sam naveo kao primjer igre koja izgleda predivno bez obzira na to što nije 4K@120fps.
Moja poanta, ma koliko se to činilo pogrešnim nekim ljudima, je to da mi igre služe za zabavu i opuštanje, ne za brojanje krvnih zrnaca između XSX, PS5 i PC....

Aj bok, ugodan ostatak vikenda vam želim...
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Što se tiče prebacivanja podataka sa PS4 na PS5, meni je bilo najlakše i najjednostavnije skinuti igricu nanovo iz dva razloga:

- prvi je taj što nisam želio da se eventualno desi neki corruption file shit prilikom prebacivanja sa PS4 na PS5

- drugi je taj što imam optiku 500Mbit/150Mbit, down/up, tak da mi se igra skine u roku par minuta

Znam da nemaju svi tu mogućnost što se tiče brzine neta, ali već kad imam tu mogućnost, onda sam to riješio na taj način da izbjegnem moguće greške i probleme koji bi se eventualno mogli desiti prilikom direktnog transfera sa PS4 na PS5...

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Ovo sa crashanjem Spdermana MM, 100% se radi o igri a ne o konzoli, igra ima dosta bug-ova, nije stabilna.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Spartan-2402 kaže...
Što se tiče prebacivanja podataka sa PS4 na PS5, meni je bilo najlakše i najjednostavnije skinuti igricu nanovo iz dva razloga:

- prvi je taj što nisam želio da se eventualno desi neki corruption file shit prilikom prebacivanja sa PS4 na PS5

- drugi je taj što imam optiku 500Mbit/150Mbit, down/up, tak da mi se igra skine u roku par minuta

Znam da nemaju svi tu mogućnost što se tiče brzine neta, ali već kad imam tu mogućnost, onda sam to riješio na taj način da izbjegnem moguće greške i probleme koji bi se eventualno mogli desiti prilikom direktnog transfera sa PS4 na PS5...

 Ja sam takoder skida sve ponovo s neta. Prvi razlog je sta sam proda ps4 prije nabavke ps5, al i da nisam napravija bi to iz istog razloga ka i ti. Meni je net 50 Mbit DL, al mi to nikakav problem nije predstavljalo. Astro je vec instaliran i ima se sta za radit bar dok se prva igra ne skine, pa se lako prebacis na tu skinutu dok se slijedeca skida. 

 

Kad smo vec kod toga, spominjalo se u temi kako je nekima kapacitet diska problem. Meni osobno nije. Trenutno uklljucujuci Astra imam instalirano 14 igara i jos 100 GB slobodnog prostora.

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.12.2020 11:39 (Tututuru).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
@Tututuru
Slažem se s tobom, nije problem malo pričekati.
Kaj se mjesta tiče, imam ga dovoljno jer mi je trenutno instalirano 5 igri, nemam potrebe trpati 100 igri, pošto nema šanse da ih stignem sve igrati.
Makar, znam da ima dosta ljudi koji vole imati čim više igri na plejki, jer vole kad imaju veći izbor i igraju ono što im u datom trenutku odgovara, tj prema raspoloženju...

Imao sam sreće pa mi se nije pojavila nikakva greška niti freeze, tak da do sada, sve 5.... ;)
Tututuru, igraj i uživaj

Lp
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice