Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.583
|
čitano: 4.711.728
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Santana kaže...
nixass kaže...
Santana kaže...
Bitanga kaže...
SimeKZ kaže...
antimadridista kaže...

Ipak malo pretjerujete. Ok, jasno da je lakše ciljati sa tipkovnicom i mišem ali sad da vam je baš ono nemoguće ciljati sa gamepadom do te razine da ne možete odigrati jednu igru? Onda ste stvarno loši, nije do kontrolera 

 

Ja kad sam prešao na kontroler isto tako nisam baš bio dobar u ciljanju. Ali sve je stvar navike. Nije baš da je nemoguće se naviknuti. 

 Ja sam mislio da nikad necu naucit na gamepad. Apex i Warzone sada vec vecinom igram sa sniperom. Tako da je sve jedan veliki stvar navike.

F1 i GTS igram bez problema na gamepadu i po vremenima sam uvijek na 1-2s od top vremena u svijetu. Kuzim da nemam onu finessu ko kak bi imal sa volanom na nekim stazama. No i dalje sam relativno kompetetivan. 

 

Di, na ravnici?

 Kaj ti nije jasno ? Pa jedan od boljih vozaca (top3 u UK) na GTsport vozi na gamepadu(Calster25). Ja sam isto bio na 2-3 sekunde od top vremena sa gamepadom. Moguce je samo treba bit jako precizan

 

 

Ovo je top tier online lobby

ja vecinom vozim kontrolerom jer mi se ne vadi stalno T300RS na stol.

daily races sam uvijek <1 sekunde od top vozaca u EMEA, cesto i unutar 0.8s, a nekad (ko ovaj tjedan npr) na 0.45s od top EMEA vozaca.

sa kontrolerom se ne mogu izvesti sve akrobacije koje mogu volanom, ali se moze jako dobro voziti.

 Ista stvar je i kod mene. Igrao bi vise novu assetto corsu da mogu normalno vozit kontrolerom jer isto kao i ti nemam fiksno slozen volan.

ja sam AC stavio na cekanje upravo zbog lijenosti vadjenja volana i micanja nakon, jer mi isti stol sluzi za posao..

nekad kad zena ode van onda si montiram i provedem za volanom par sati, da imam posebnu sobu samo za to bez beda bi si uzeo neki racing cockpit ili cak onaj playseat challenge, al trenutno nemam di sve to portrpat kad je u standby :S
cak cu i volan mozda prodat jer jos uvijek nekaj vrijedi a samo stoji i skuplja prasinu (klasicna prica)

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Santana kaže...

 Kaj ti nije jasno ? Pa jedan od boljih vozaca (top3 u UK) na GTsport vozi na gamepadu(Calster25). Ja sam isto bio na 2-3 sekunde od top vremena sa gamepadom. Moguce je samo treba bit jako precizan

 

 

Ovo je top tier online lobby

 

Gle, rekao je da je uvijek 1-2 sekunde od top vremena u svijetu (što god to značilo), u dvije potpuno različite igre, pa sam nekako skeptičan po tom pitanju (pogotovo u F1).

Ako je tako onda je to stvarno veliki talent.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Santana kaže...

 Kaj ti nije jasno ? Pa jedan od boljih vozaca (top3 u UK) na GTsport vozi na gamepadu(Calster25). Ja sam isto bio na 2-3 sekunde od top vremena sa gamepadom. Moguce je samo treba bit jako precizan

 

 

Ovo je top tier online lobby

 

Gle, rekao je da je uvijek 1-2 sekunde od top vremena u svijetu (što god to značilo), u dvije potpuno različite igre, pa sam nekako skeptičan po tom pitanju (pogotovo u F1).

Ako je tako onda je to stvarno veliki talent.

 Pa top vrijeme u tom trenutku. U GTu me slobodno provjeris na kudos.

Jucer sam vozio time trial Suzuku. Moj setup, iskljucena kompletno sva pomagala. 2,5s ispod prvog vremena. (F1) 

Ovo na slici je zadnje kaj sam vozil u GTSu.

Neke staze mi leze, neke ne. 

 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&amp;page=24
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.7.2020 15:54 (SimeKZ).
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
SimeKZ kaže...
Bitanga kaže...
Santana kaže...

 Kaj ti nije jasno ? Pa jedan od boljih vozaca (top3 u UK) na GTsport vozi na gamepadu(Calster25). Ja sam isto bio na 2-3 sekunde od top vremena sa gamepadom. Moguce je samo treba bit jako precizan

 

 

Ovo je top tier online lobby

 

Gle, rekao je da je uvijek 1-2 sekunde od top vremena u svijetu (što god to značilo), u dvije potpuno različite igre, pa sam nekako skeptičan po tom pitanju (pogotovo u F1).

Ako je tako onda je to stvarno veliki talent.

 Pa top vrijeme u tom trenutku. U GTu me slobodno provjeris na kudos.

Jucer sam vozio time trial Suzuku. Moj setup, iskljucena kompletno sva pomagala. 2,5s ispod prvog vremena. 

Ovo na slici je zadnje kaj sam vozil u GTSu.

Neke staze mi leze, neke ne. 

 

 

A ok, time-trial voziš 1000 krugova pa jedan bude bolji od ostalih. To nije isto kao kad imaš 20 drugih vozača na stazi 40ak krugova gdje se pogreške akumuliraju.

I da, naravno, ovisno o stazi.

 

Teško da se to može usporediti sa igranjem multiplayer FPS pucačina s kontrolerom. Snajperiranje gdje si negdje na brdu i gađaš likove kilometar dalje nije isto kao close combat gdje je svaki pokret i svaka milisekunda bitna jer te SMG izbuši dok se ne stigneš ni okrenuti.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
SimeKZ kaže...
Bitanga kaže...
Santana kaže...

 Kaj ti nije jasno ? Pa jedan od boljih vozaca (top3 u UK) na GTsport vozi na gamepadu(Calster25). Ja sam isto bio na 2-3 sekunde od top vremena sa gamepadom. Moguce je samo treba bit jako precizan

 

 

Ovo je top tier online lobby

 

Gle, rekao je da je uvijek 1-2 sekunde od top vremena u svijetu (što god to značilo), u dvije potpuno različite igre, pa sam nekako skeptičan po tom pitanju (pogotovo u F1).

Ako je tako onda je to stvarno veliki talent.

 Pa top vrijeme u tom trenutku. U GTu me slobodno provjeris na kudos.

Jucer sam vozio time trial Suzuku. Moj setup, iskljucena kompletno sva pomagala. 2,5s ispod prvog vremena. 

Ovo na slici je zadnje kaj sam vozil u GTSu.

Neke staze mi leze, neke ne. 

 

 

A ok, time-trial voziš 1000 krugova pa jedan bude bolji od ostalih. To nije isto kao kad imaš 20 drugih vozača na stazi 40ak krugova gdje se pogreške akumuliraju.

I da, naravno, ovisno o stazi.

 

Teško da se to može usporediti sa igranjem multiplayer FPS pucačina s kontrolerom. Snajperiranje gdje si negdje na brdu i gađaš likove kilometar dalje nije isto kao close combat gdje je svaki pokret i svaka milisekunda bitna jer te SMG izbuši dok se ne stigneš ni okrenuti.

 Ako radi takva vremena onda i igra sa takvim vozacima u utrci s obzirom da ima dosta jak DR rank A vjerujem da mu i u utrci ide dobro :)

If Microsoft ever made a product that didn&#39;t suck ... it would be a vacuum cleaner.
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Santana kaže...

 Ako radi takva vremena onda i igra sa takvim vozacima u utrci s obzirom da ima dosta jak DR rank A vjerujem da mu i u utrci ide dobro :)

 

Ma nije mi cilj umanjiti ničiju vještinu i talent. Ima i ljudi koji crtaju nogama bolje nego ja sa rukama. No to ne znači da ću ja učiti crtati nogama jer se može - samo treba navika i vježba :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
SimeKZ kaže...
Bitanga kaže...
Santana kaže...

 Kaj ti nije jasno ? Pa jedan od boljih vozaca (top3 u UK) na GTsport vozi na gamepadu(Calster25). Ja sam isto bio na 2-3 sekunde od top vremena sa gamepadom. Moguce je samo treba bit jako precizan

 

 

Ovo je top tier online lobby

 

Gle, rekao je da je uvijek 1-2 sekunde od top vremena u svijetu (što god to značilo), u dvije potpuno različite igre, pa sam nekako skeptičan po tom pitanju (pogotovo u F1).

Ako je tako onda je to stvarno veliki talent.

 Pa top vrijeme u tom trenutku. U GTu me slobodno provjeris na kudos.

Jucer sam vozio time trial Suzuku. Moj setup, iskljucena kompletno sva pomagala. 2,5s ispod prvog vremena. (F1) 

Ovo na slici je zadnje kaj sam vozil u GTSu.

Neke staze mi leze, neke ne. 

 

 

Koji si rank? (GT Sport)

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.7.2020 17:31 (AFARON).
8 godina
offline
Sony PlayStation 5

obzirom da mi je na ps4 crko citac diska, skloniji sam uzet 5-icu kao digitalnu verziju

 

ipak jedno pitanje jer nikad nisam kupovao konzole cim bi izasle - dal ta prva serije ima u bundle prodaju (ono extracontroler ili extra igra) ili ide samo konzola?

 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Sony PlayStation 5

Moja prva FPS iskustva,su bila s prvog Playstation...kasnije mi je bilo čudno igrati FPS na PC-u sa mišem i tipkovnicom
Inače kao prednost kod miša i tipkovnice se navodi da je to kao "realno"...to mogu reći samo oni koji nikad nisu probali realno...evo kolega je spomenuo prvi Dishonored...ja sam njega igrao na najteže sa gamepadom(PC) i znam da mi je bio neopisivi GUŠT...sad me nastavak i onaj polu-nastavak čekaju na PS4...Bioshock sva tri sa gamepadom na hard...Naročito prvi...Ajme baš ono GUŠT...na hard i pomalo...temeljito...prišao možda imao par smrti i to je to...mogao sam igrati Diablo III na PC-u..ali budući sam se razlinio sam čekao da uzmem konzolu i da igram na njoj...gamepad u ruke(PS4) stavim na hard i udri.

Ja igram isključivo SP...polagano bez žurbe s guštom...jedino mi ide na živce FAKE DIFFICULTY...radi toga se ruši ocjena...jedino ako u igri postoji da se težina može mjenjati bilo kad...ali ipak nije to to...

Jedno od najboljih FPS iskustava QUAKE 2 (PS1)

Nego da se vratimo na temu... remasteri u novoj generaciji...Killzone 1&2...Resistance:Fall Of Man 1&2&3...prva dva MOH-a(sa jedinice)COD 1&2....Medievil 2...Quake 2...Blood 1&2...Unreal 1...TOMBA..SW:Republic Commando

Kad budem kupovao budem kupio s diskom da vidim kako izgleda Dolby Vision na TV-u(budem uzeo neki 4K film)

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
AFARON kaže...
SimeKZ kaže...
Bitanga kaže...
Santana kaže...

 Kaj ti nije jasno ? Pa jedan od boljih vozaca (top3 u UK) na GTsport vozi na gamepadu(Calster25). Ja sam isto bio na 2-3 sekunde od top vremena sa gamepadom. Moguce je samo treba bit jako precizan

 

 

Ovo je top tier online lobby

 

Gle, rekao je da je uvijek 1-2 sekunde od top vremena u svijetu (što god to značilo), u dvije potpuno različite igre, pa sam nekako skeptičan po tom pitanju (pogotovo u F1).

Ako je tako onda je to stvarno veliki talent.

 Pa top vrijeme u tom trenutku. U GTu me slobodno provjeris na kudos.

Jucer sam vozio time trial Suzuku. Moj setup, iskljucena kompletno sva pomagala. 2,5s ispod prvog vremena. (F1) 

Ovo na slici je zadnje kaj sam vozil u GTSu.

Neke staze mi leze, neke ne. 

 

 

Koji si rank? (GT Sport)

 A/S - 37k+ DR i 99 SR. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&amp;page=24
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ja uzimam verziju sa diskom iz vrlo jednostavnog razloga - kupiš igru rabljenu, odigraš mjesec dana i prodaš igru rabljenu. Frend je na ovaj način odigrao 10ak igara maltene besplatno. Da ne velim da igru možeš i posudit od ovih koji "igru nikad ne bi prodavali" - ja osobno uvijek čuvam i pazim CD/DVD/BR i vraćam bez ogrebotine, pa to ne bi trebao biti problem.

 

Ako ne najave uskoro neki razlog zašto se igre ne bi mogle preprodavat, rentat i slično, budući je to vani ogroman biznis, sumnjam, očekujem da ću već u prvoj godini otplatit PS5 samo na razlici u cijeni na igrama koje kupim/prodam i digitalnih koje nikada ne možeš prodat.

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
#Rhodin

Njima su fizičke kopije trn u oku...rabljene igre...posuđivanje...toga kod digitalne nema(jedino da daš šifru svog računa)...imam 11 igara na diskovima...kad napravim prosjek ispadne da sam jeftinije plaćao igru na disku nego ove digitalne...igretine:hzd...gow...uncharted 4... Spider-Man...uskoro i ove dvi zadnje eksluzive sve to ide za ispod šaku riže...stvarno kad vidiš koliko truda...novaca i vrimena da bi igra nakon godinu i pol dana bila za manje od 100kn.

Još naročito mladim gamerima koji ujedno imaju svoje vršnjake...škola...kupi jedan...njih 10 igra
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
duxx369 kaže...

obzirom da mi je na ps4 crko citac diska, skloniji sam uzet 5-icu kao digitalnu verziju

 

ipak jedno pitanje jer nikad nisam kupovao konzole cim bi izasle - dal ta prva serije ima u bundle prodaju (ono extracontroler ili extra igra) ili ide samo konzola?

 Ja do sada nisam nikad dobio igru uz konzolu ako sam je kupio prvi dan.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
HCMAA kaže...
#Rhodin

Njima su fizičke kopije trn u oku...rabljene igre...posuđivanje...toga kod digitalne nema(jedino da daš šifru svog računa)...imam 11 igara na diskovima...kad napravim prosjek ispadne da sam jeftinije plaćao igru na disku nego ove digitalne...igretine:hzd...gow...uncharted 4... Spider-Man...uskoro i ove dvi zadnje eksluzive sve to ide za ispod šaku riže...stvarno kad vidiš koliko truda...novaca i vrimena da bi igra nakon godinu i pol dana bila za manje od 100kn.

Još naročito mladim gamerima koji ujedno imaju svoje vršnjake...škola...kupi jedan...njih 10 igra

Verziju sa diskom kao BR player, krivo sam napisao. Digitalnu neću uzimat, baš zato da mogu posuđivat. Vjerojatno sam se jako krivo izrazio, ali mislim da je iz konteksta jasno.

Pogotovo sada kad planiraju dić cijenu sa 60$ na 70$ po igri.

 

BR verzija, ili kako god se zove (ona koja nije digital) će samo više porast na potražnji, baš zato što će, ako stvari ostanu kao do sada, omogučit da jednom prodana igra promijeni 10ak vlasnika prije nego se BR disk raspadne ili bude izgreban do neprepoznatljivosti.

 

To ne znaći da igre poput Deamon's Souls neću kipit i zadržat za sebe za sva vremena, već naprosto da mogu nabavit kompletni popis Ps4 igara koje su mi interesantne, i dobar dio PS5 igara koje bih "onako, možda probao", a da me novčanik ne zaboli ili u nekim slučajevima besplatno.

 

PS4 nemam, PS5 kupujem "klincima" , a zanimaju me "The last of us, GoW, Bloodborne 1 i 2, RDR, Days Gone..." da ne nabrajam samo sa PS4 koje ću igrat besplatno, a na PS5, ako će se i dalje moć preprodavat igre pretpostavljam barem 5-8 naslova godišnje na ovaj naćin nabavit, isprobat ili odigrat i proslijedit dalje.

Pod uvjetom da svaki kupim za 150kn i taman da ih prodam za 100kn kad sam gotov, to je 0-50kn po igri, za razliku od 600kn koliko bi uskoro igre mogle koštat. Taman da igre ostanu oko 450-500kn, da ih na rasprodajama kupujem, online i kako već, pa da me košta i 300kn po igri, to je bačen novac, osim za nekoliko odabranih naslova, kao što sam već spomenuo. Računajte 10 igara kupit po 400kn, odigrat 5-10 sati dok vam dojade jer nisu što ste očekivali i ostanu vam na accountu, naspram istih tih igara koje ste posudili ili rabljeno kupili i prodali kad shvatite da nije to to za doslovce isto ili manje malo para... Po meni nema nikakvog razloga kupovat digitalnu verziju.

 

Koliko igara zaista kupite, odigrate, stavite na policu i vratite im se za godinu, dvije, pet? Koliko ima smisla takve igre čuvati, da vam stoje na polici kao... ukras? Ako ih se za 5 godina i zaželite, kupite ih na njuškalu za 80 kn, odigrate ponovo i prodate nazad... po istoj cijeni.

 

Ima vas koji skupljate Collector's edition po 1500-3000kn, meni je to suludo... al svak ima svoje veselje, ja znam da ja neću tim putem krenuti.

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Iznenadio bih se koliko je nekima puno i 100kn. Pravim videa za svaki sale i vjeruj mi ima komentara tipa hoce li god of war biti nize od 10$. Nekima je ocito i 10$ na popustu previše. Zatim kad se djelio Farming Simulator 19 za ps plus. Ja sam platio FS19 300 kn na izlasku jer volim serijal a neki se zale kad ga dobiju besplatno.
Ljudima ne mozes udovoljiti. Igre kostaju milijune u izradi a nekima je puno dat 100kn za jedan GOW ili Spiderman.
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Rhodin kaže...

Koliko igara zaista kupite, odigrate, stavite na policu i vratite im se za godinu, dvije, pet? Koliko ima smisla takve igre čuvati, da vam stoje na polici kao... ukras? Ako ih se za 5 godina i zaželite, kupite ih na njuškalu za 80 kn, odigrate ponovo i prodate nazad... po istoj cijeni.

 

 

Na Nintendu svaka igra. Na PS4 i PCu rijetko koja. Eventualno neke koje su "one in generation" i s velikom replayabilnosti tipa GT Sport, Diablo 3 (da sad ne nabrajam dalje).

HZD da si kupio i prodao bio bi u banani kad je za godinu dana izašao expansion. Naravno ako čekaš onda možeš kupiti i prodati za iste pare koje si kupio. Ali treba dugo čekati. Onda već i digitalnu možeš kupiti za siću i ne propasti zbog toga.

Uvijek je filozofija oko toga kupiti na disku ili digitalno. Sto ljudi sto različitih potreba i želja. Nema univerzalnog odgovora što je bolje.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.7.2020 2:11 (Bitanga).
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Najbolje je kupiti fizicku igru na izlasku, odigrati i prodati, kasnije ako se zazelis igre kupis GOTY edition sa svim dodacima za 100 kn digital i gotovo.
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Najbolje je kupiti fizicku igru na izlasku, odigrati i prodati, kasnije ako se zazelis igre kupis GOTY edition sa svim dodacima za 100 kn digital i gotovo.

 

Eto, Gogy7 ima univerzalni odgovor :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Pa da i slažem se sa njim.

Gle, ja sam u godinama i obiteljskoj situaciji da si ne mogu priuštit 2-3 puta prelazit cijelu igru, dapače, rijetko koju igru zaista i dovršim. Ne zato jer me ne zanima, nego igram ju mjesec dana, dođem valjda na 2/3, nije mi toliko napeta da bih neprospavane noći proveo za njom, a onda naleti slijedeće.

DLC su mi sve manje napeti i ekspanzije... ne zato što nisu zanimljivi nego ono... još malo jedno te istog, a zanima me i slijedeća igra koja je skroz nova.

 

To ne znači da Super Mario nisam igrao sa klincima 5 puta ispočetka i različite verzije, što starije na emulatorima, što na Nintendo Wii, ali recimo Skyrim nebum igral ispočetka sa hunterom ili magijama jer onaj prvi lik je svašta levelao iako je primarno bio warrior. Diablo 3 sa sigurno 7-8 sezona igrao, ali toga na PS nema ili bitno drugačije, pa ono...

 

Opet, igra po igra, i sam sam ostavio mogućnost da ću neke kupit i zadržat, ali verzija PS5 sa BR playerom ti omogućuje oba pristupa, dok digitalna ograničava u startu samo na čuvanje/zadržavanje igara.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Rhodin kaže...

Pa da i slažem se sa njim.

Gle, ja sam u godinama i obiteljskoj situaciji da si ne mogu priuštit 2-3 puta prelazit cijelu igru, dapače, rijetko koju igru zaista i dovršim. Ne zato jer me ne zanima, nego igram ju mjesec dana, dođem valjda na 2/3, nije mi toliko napeta da bih neprospavane noći proveo za njom, a onda naleti slijedeće.

DLC su mi sve manje napeti i ekspanzije... ne zato što nisu zanimljivi nego ono... još malo jedno te istog, a zanima me i slijedeća igra koja je skroz nova.

 

To ne znači da Super Mario nisam igrao sa klincima 5 puta ispočetka i različite verzije, što starije na emulatorima, što na Nintendo Wii, ali recimo Skyrim nebum igral ispočetka sa hunterom ili magijama jer onaj prvi lik je svašta levelao iako je primarno bio warrior. Diablo 3 sa sigurno 7-8 sezona igrao, ali toga na PS nema ili bitno drugačije, pa ono...

 

Opet, igra po igra, i sam sam ostavio mogućnost da ću neke kupit i zadržat, ali verzija PS5 sa BR playerom ti omogućuje oba pristupa, dok digitalna ograničava u startu samo na čuvanje/zadržavanje igara.

 

Ma u njegovoj jednoj rečenici imaš nekoliko pretpostavki:

"najbolje je" - to znači nešto univerzalno i jednoznačno... za koga je najbolje? zašto bi to bilo univerzalno najbolje?

"na izlasku" - zašto bi bilo najbolje na releaseu kupiti, a ne na prvoj sljedećoj akciji? Ne postoji gotovo nijedan argument za kupovinu igre na izlasku osim vlastite slabosti na hype. Jedino za multiplayer igre koju kupuju svi frendovi pa moraš i ti ako ćete igrati skupa.

"odigrati i prodati" - pretpostavlja da si ti jedini koji igraš te igre i imaš vremena na pretek. A multiplayer igre iz koraka iznad ionako nećeš "odigrati" nego će ti se povlačiti po bluray driveu cijelo vrijeme.

 

Svatko mora za sebe odlučiti što mu je bitno. Da postoji univerzalni odgovor što je najbolje ne bi uopće raspravljali o tome.

 

Osobno sam dosta love spušio na kupovinu igara na releaseu, prodaju za 20% jeftinije pa kupovinu digitalne verzije opet kasnije.

 

Da živim solo, da moram igrati sve što izađe i da jedini igram playku igru po igru složio bih se s tim da je disk verzija najbolja varijanta.

PS4 nemam ni volju igrati ili switchati igre van "rest modea" koliko se sporo loada. PS5 će biti brutalno brži po tom pitanju i switchanje između digitalnih igara će biti čas posla koji će prebacivanje diskova samo usporiti.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ja nemam ni jednu igru na PS4 na disku (u biti imam fifa18 koju sam dobio uz konzolu). Digitalnih imam stotinjak što kupljeno, što ps+. Ove što sam kupio sam u principu plaćao 70 - 150kn. Nemam potrebu igrati igre day 1 a da imam svakako bi kupovao diskove pa prodavao jer je prevelika razlika u cijeni (a ovak mi se ne da zahebavati sa kupovanjem i preprodavanjem, a i imam taj neki hrčak gen tak da ne bi vjerovatno ni prodavao😁) . Znači za mene je digitalni PS5 definitivno.

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Oćel G29 bit kompatibilan sa PS5?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
BlueMax kaže...

Oćel G29 bit kompatibilan sa PS5?

 

Nisam vidio da se negdje officially spominje, ali čisto bi se lako moglo dogoditi da ne bude kompatibilan iako nema nikakvog razloga za to.

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Mislio sam najbolje za mene, naravno 😄
Zašto ju kupiti na izlasku a ne na prvoj rasprodaji? Kad ju kupim na izlasku lako ju prodam za 100kn manje.
Primjetio sam da previse love bacam na digitalne koje kasnije ne igram a ne mogu ništa s njima.
Slijedeći tjedan Ghost of Tsushima ide na njušku za oko 300kn, i eto zar nebi netko radije kupio od mene nego cekao rasprodaju? Tko zna kad ce bit 300kn
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
BlueMax kaže...

Oćel G29 bit kompatibilan sa PS5?

 

Nisam vidio da se negdje officially spominje, ali čisto bi se lako moglo dogoditi da ne bude kompatibilan iako nema nikakvog razloga za to.

 Mislim da su Logitechu konzole ogromno tržište, vjerojatno će sa svoje strane napraviti sve da im proizvodi budu kompatiblilni sa novom generacijom (što vjerojatno znači suradnja sa Sonyem pri izradi softvera..)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Mislio sam najbolje za mene, naravno 😄
Zašto ju kupiti na izlasku a ne na prvoj rasprodaji? Kad ju kupim na izlasku lako ju prodam za 100kn manje.
Primjetio sam da previse love bacam na digitalne koje kasnije ne igram a ne mogu ništa s njima.
Slijedeći tjedan Ghost of Tsushima ide na njušku za oko 300kn, i eto zar nebi netko radije kupio od mene nego cekao rasprodaju? Tko zna kad ce bit 300kn

 

Ali ako ju ja kupim za 300kn od tebe, odigram i mogu ju prodati opet za 300kn ili 250kn, pa sam još manje spušio nego ti :-)

Znači već samim time nije najbolje kupiti na izlasku nego treba malo pričekati.

Čekanje mi nije ni najmanji problem, jer imam još i 200 igara na steamu koje nisam još ni pokrenuo, a i PS+ igre, free Epic games igre, svaki mjesec igre na humble choiceu :-)

I što sam stariji to ne pušim više hype ni najmanje. Jednostavno treba prestati gledati youtube i sajtove koji te drogiraju s tim vijestima po cijele dane i život postane ljepši :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
CyberDemonVZ kaže...

 Mislim da su Logitechu konzole ogromno tržište, vjerojatno će sa svoje strane napraviti sve da im proizvodi budu kompatiblilni sa novom generacijom (što vjerojatno znači suradnja sa Sonyem pri izradi softvera..)

 

Ja se isto nadam da hoće. Ali za G27 to nisu napravili. 

"A PS4 racing wheel is required to include an authenticating security chip which handshakes with the console for verification, as such our older PS3 wheels will not function on PS4."

 

Možda uvedu neki advanced security chip authentication na PS5 pa stari wheelovi isto neće više raditi :-D

 

Ali nadam se da će G29 biti supported, ne vjerujem da ću kupovati novi wheel samo radi jedne igre na PS5. Budem igrao na PCu ionako većinu pa nek se oni prepucavaju s chipovima.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.7.2020 11:28 (Bitanga).
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

Ja se isto nadam da hoće. Ali za G27 to nisu napravili. 

"A PS4 racing wheel is required to include an authenticating security chip which handshakes with the console for verification, as such our older PS3 wheels will not function on PS4."

Možda uvedu neki advanced security chip authentication na PS5 pa stari wheelovi isto neće više raditi :-D

Ali nadam se da će G29 biti supported, ne vjerujem da ću kupovati novi wheel samo radi jedne igre na PS5. Budem igrao na PCu ionako većinu pa nek se oni prepucavaju s chipovima.

 Da, na ovo sam zaboravio, možda će PS5 uvesti nekakvu hardversku obavezu od igraćih dodataka...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ja iz tog razloga ništa ne kupujem i ne planiram unaprijed.

Klincima moram kupiti već spomenute headsetove za PS5 i PC skoro sam kupio 2* Cloud Flight po 750kn svaki i odustao u zadnji tren sjetiši se upravo tog volana koji sa PS3 nije mogao na PS4.

S obziom da konzole služe upravo prodaji novoga bojim se da puno toga može biti nekompatibilno i čekam. 

 

Ja sam za release PS5 pripremio oko 2.5k kuna, klinci su skupili 5.5k  zadnje skoro 3 godine. Ovo će im biti "konkretan poklon" i mislim da ću u tim iznosima nać dovoljno za 2 controllera, 2 headseta, konzolu i 2-3 igre za početak, a dalje ću posuđivati sa PS4 i na rasprodajama za PS5 uzimat ili rabljeno, već kako će biti moguće. Nategnut je iznos za ono što planiram, ali nije nerealan. Gore spomenuti Cloud Flight bi bio pun pogodak, samo da me nije strah te kompatibilnosti.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
CyberDemonVZ kaže...
Bitanga kaže...
BlueMax kaže...

Oćel G29 bit kompatibilan sa PS5?

 

Nisam vidio da se negdje officially spominje, ali čisto bi se lako moglo dogoditi da ne bude kompatibilan iako nema nikakvog razloga za to.

 Mislim da su Logitechu konzole ogromno tržište, vjerojatno će sa svoje strane napraviti sve da im proizvodi budu kompatiblilni sa novom generacijom (što vjerojatno znači suradnja sa Sonyem pri izradi softvera..)

 Pa upravo u ovome bi mogao biti problem. Razmišljanje bi im moglo biti - a zašto da kupci zadrže stari volan kad mogu kupiti novi?

Nije da nisu istu stvar napravili s prelaskom Playstation 3 > Playstation 4 tj. G27 > G29. G920 i G29 su tehnološki identični i ništa ih, osim pohlepe, nije spriječavalo da to bude jedan proizvod.

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice