PlayStation 4 izdvojena tema

poruka: 37.735
|
čitano: 6.791.452
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Razmjena igara za PS4/PS5
4 godine
protjeran
offline
Re: PlayStation 4
antimadridista kaže...

Drago mi je vidjeti da se svi old school platformeri vraćaju. Još samo kad bi dobili novi Jak & Daxter...

 To bi volio vidjeti i ja. Ahh kakve su to igre bile.

12 godina
offline
Re: PlayStation 4
Cansee kaže...
Q-Tip kaže...

Točno to, ja gledam kod nas u firmi neka prosječna aplikacija ili web triput probije rokove, dvaput zbog klijenta, jednom zbog nas, a ima nas tridesetak. Sad povećaj scope posla na desetu potenciju i na tim koji sa svim vanjskim suradnicima dođe i do 1000 ljudi. Ne bih volio biti u koži project managerima u bilo kojem većem game studiju.

 

To je sve lijepo, samo valjda su onda developeri koji ispoštuju rokove Bogovi sa Olimpa?? A Zeus project manager?

 

Je li to onda pravilo da mora biti nekoliko odgoda za svaku igru, da to uvijek očekujem?

 

Oprosti na sarkazmu i cinizmu, samo ja tu ne vidim nekog posebnog opravdanja. Kako Techland nije objavio datum izlaska za Dying Light 2? Jesu li tamo project manageri ipak malo bili realniji i odlučili da neće ništa govoriti dok ne budu imali jasnu sliku budućnosti igre?

 

Ja sam naučio iz ove cijele eskapade sa CP2077 nekoliko stvari. Prvo je to da previše idealiziramo CDPR, ja prvi. Drugo, uvjeren sam da su i sami bili svjesni da je travanj nerealan, tako da je moj zaključak da su htjeli što prije početi za grabežom novaca i zato su stavili taj prvi datum. A treće što sam naučio je to da CDPR ništa nije naučio sa Witcherom 3, kada se odvijala identična situacija. Mogli su bez ikakvih problema staviti nedefiniran datum izlaska sa ciljem na Q3/Q4 2020. Nitko im ne bi imao pravo ništa prigovoriti da su igru izbacili u travnju 2021. bez odgađanja.

 

Ja sam kupio igru i neću ništa stornirati, igrat ću je da je još 5 puta odgode, ali sam mušterija platiša i imam pravo da se žalim i ljutim. Ako su stvarno mislili da će izbaciti igru u travnju, i ako stvarno uzimaju dodatno vrijeme samo radi poliranja igre onda sam ja šupak što serem po njima. Ali ako su ovo izveli isključivo radi next gena onda su ultra šupci, pogotovo jer oni znaju već minimum godinu dana kada izlaze next gen konzole. NIkad to nećemo saznati jebiga

 

Ne kažem ja da se kao mušterija nemaš pravo buniti, još ako si preorderao imaš svako pravo reći "jebite se, ja hoću svoj novac nazad", samo kažem da se i na puno puno manjim projektima redovno događaju odgode, pogotovo sad kad je uz sve ostalo još sve sjebala i korona. Moja poanta je da ih razumijem, koliko god bih i ja volio da je igra već izašla. Inače bih bio licemjeran budući da od svojih klijenata isto tražim razumijevanje kad neki projekt bude odgođen. Koji su razlozi odgode nećemo nikad znati, kao što si rekao, ali ta dva mjeseca mi ne mijenjaju puno na stvari. Bit će u međuvremenu materijala za igranje i izdržat ću. 

 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
10 godina
odjavljen
offline
Re: PlayStation 4
Gogy7 kaže...
Nova Crash Bandicoot igra :)

 Vratiti ce se i ostala ekipa poput Slya i Jaka kad tad sigurno :D

PeTak
15 godina
offline
Re: PlayStation 4
Cansee kaže...

 

To je sve lijepo, samo valjda su onda developeri koji ispoštuju rokove Bogovi sa Olimpa?? A Zeus project manager?

 

Je li to onda pravilo da mora biti nekoliko odgoda za svaku igru, da to uvijek očekujem?

 

Oprosti na sarkazmu i cinizmu, samo ja tu ne vidim nekog posebnog opravdanja. Kako Techland nije objavio datum izlaska za Dying Light 2? Jesu li tamo project manageri ipak malo bili realniji i odlučili da neće ništa govoriti dok ne budu imali jasnu sliku budućnosti igre?

 

Ja sam naučio iz ove cijele eskapade sa CP2077 nekoliko stvari. Prvo je to da previše idealiziramo CDPR, ja prvi. Drugo, uvjeren sam da su i sami bili svjesni da je travanj nerealan, tako da je moj zaključak da su htjeli što prije početi za grabežom novaca i zato su stavili taj prvi datum. A treće što sam naučio je to da CDPR ništa nije naučio sa Witcherom 3, kada se odvijala identična situacija. Mogli su bez ikakvih problema staviti nedefiniran datum izlaska sa ciljem na Q3/Q4 2020. Nitko im ne bi imao pravo ništa prigovoriti da su igru izbacili u travnju 2021. bez odgađanja.

 

Ja sam kupio igru i neću ništa stornirati, igrat ću je da je još 5 puta odgode, ali sam mušterija platiša i imam pravo da se žalim i ljutim. Ako su stvarno mislili da će izbaciti igru u travnju, i ako stvarno uzimaju dodatno vrijeme samo radi poliranja igre onda sam ja šupak što serem po njima. Ali ako su ovo izveli isključivo radi next gena onda su ultra šupci, pogotovo jer oni znaju već minimum godinu dana kada izlaze next gen konzole. NIkad to nećemo saznati jebiga

 

Da ne ulazim u duge rasprave:

1. rokove često određuju non-technical manageri i često su kraći od procjena developera jer žele povrat ulaganja čim prije

2. nepredviđeni problemi i izmjene u developmentu se događaju gotovo svakodnevno

3. na razvoju igre ne rade samo developeri, nego i deseci pa i stotine artista, voice actora, motion actora, glazbenika, pisaca, testera i sl.

 

Svakako je bolje ne razbacivati se datumima prije nego je igra pri kraju razvoja, ali onda ne bi prodali milijune preordera nestpljivoj ekipi poput vas.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.6.2020 21:01 (Bitanga).
15 godina
online
PlayStation 4

Izgleda da mi je riknuo laser. Izbacuje mi "unrecognized disc". Ne kod svih igara, ali do sada za 3 igre. Diskovi su savršeno čisti i očuvani. Ništa, gledati ću da naručim dio i zamijenim ga.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PlayStation 4
Izzy kaže...

Izgleda da mi je riknuo laser. Izbacuje mi "unrecognized disc". Ne kod svih igara, ali do sada za 3 igre. Diskovi su savršeno čisti i očuvani. Ništa, gledati ću da naručim dio i zamijenim ga.

 Okreni konzolu vertikalno pa probaj onda. Možda će raditi.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
15 godina
online
Re: PlayStation 4

Hvala na savjetu. Pokušati ću i tako. Sistemski softver sam nadogradio na zadnju verziju i nije pomoglo. Nakon toga to isto i iz "Safe mode-a" i također ništa. Jedan put sam pokušao i lupkati, ali lagano po konzoli jer je nekima stvarno pomoglo i opet ništa. Moram jače valjda, ali sve te metode su u biti privremene i bolje da ja to naručim i zamijenim. Napravim posao kako treba i budem siguran da će ponovno raditi nekoliko godina. S tim da sam zapravo relativno malo igrao igre na blu ray-u, ali eto... Pokvarilo se.

4 godine
protjeran
offline
Re: PlayStation 4

Frend ima slicnih problema na svojoj fat. Izbacuje mu error da je disc ostecen ili prljav.

Ne moze isto pokrenut pojedine igre, medutim kod mene te iste igre rade.

 

Znaci to bi moglo biti do lasera ? Mislim ja sam mu reko da fura plejku na servis.

Al njega boli ona stvar plejka radi planira uzet ps5 1st pa kaze sta cu ga sad furat.

9 godina
offline
Re: PlayStation 4
Ja sam imao onaj mali ps1, otisao mi je laser i popravak je bio strasno skup.
Igre su radile samo ako je konzola pod kutom od 90-110. Neke su radile pod 90stupnjeva a neke samo na 110, znaci malo veci nagib od vertikale, preko i ispod toga ne.
Tako je radila godinama bez problema 😄
13 godina
offline
Re: PlayStation 4
Ako imate konzole još pod garancijom nosite u Sanctu. Meni su dali novu na temelju toga. Ista stvar ko i u postu iznad, čitač je radio samo vertikalno ili sa podignutom desnom stranom konzole.

Koliko sam skužio na webu kao sam istraživao što napraviti, to nije baš rijedak problem.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
PlayStation 4

Ma Hex ova frendova je 1st day edition fat. Te garancije vise nema 😂

 

@gogy ja se sjecam kad mi je na ps2 otisao laser popravak je bio 500kn.

Plejka je radila ali nije citala igrice na Dvd cdu

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: PlayStation 4
Bitanga kaže...

 

Jesi ikad išta ozbiljno programirao? Po rokovima koje ti je netko drugi dao?

 

Jesam. IT mi je branša. :) 

 

Netko je u cijelom tom procesu nesposoban ili nedovoljno kompetentan. Jer ako odgodiš dva puta izdavanje igre koju razvijaš od 2012. godine ne možeš govoriti o tome da sve savršeno funkcionira. Jbt, CD projekt među gamerima zaštičeniji nego katolička crkva u Hrvatskoj. 

9 godina
offline
Re: PlayStation 4
S tim se slažem. Kao fan CDPRa se potpuno slažem. Uvijek sam za toleranciju i sve, ali malo je tu prevelika tolerancija za njihove svinjarije. Mislim ljudi će izdati sigurno odličnu igru, ali su ipak prekrdašili s odgađanjima. Kao što već rekoh, nisu trebali davati nikakve datume dok ne budu sigurni
16 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
Neka me netko ispravi ako sam u krivu ali nije cdprojekt sam sebi izdavac? Sto bi znacilo da ih nitko bicem ne tjera da ispune rokove.

Malo ide na zivce to stalno odgađanje, koji je to vec rok izlaska, treci? Mislim valjda oni najbolje znaju koliko im jos treba, mogli su sasvim realan datum staviti. Ovo se cini kao jeftin trik da se ljudi sto vise nabriju.
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
8 godina
online
Re: PlayStation 4
AA-d00d kaže...
Neka me netko ispravi ako sam u krivu ali nije cdprojekt sam sebi izdavac? Sto bi znacilo da ih nitko bicem ne tjera da ispune rokove.

Malo ide na zivce to stalno odgađanje, koji je to vec rok izlaska, treci? Mislim valjda oni najbolje znaju koliko im jos treba, mogli su sasvim realan datum staviti. Ovo se cini kao jeftin trik da se ljudi sto vise nabriju.

 Pa dogovaraju investitorima il vec kaj imaju.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
16 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
Wikipedia jedino konkretno spominje da ih je poljska vlada subvencirala sa $7,000,000.

Prvi teaser trailer je objavljen 2013.g, ajmo pretpostaviti da je onda i produkcija zapocela kako spada. Znaci vec je u razvoju skoro 6+ godina i onda fulaju cca 10 mjeseci kolko misle da im treba za ispravke bugova?

Malo sumnjivo meni osobno.
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
15 godina
offline
Re: PlayStation 4
AA-d00d kaže...
Wikipedia jedino konkretno spominje da ih je poljska vlada subvencirala sa $7,000,000.

Prvi teaser trailer je objavljen 2013.g, ajmo pretpostaviti da je onda i produkcija zapocela kako spada. Znaci vec je u razvoju skoro 6+ godina i onda fulaju cca 10 mjeseci kolko misle da im treba za ispravke bugova?

Malo sumnjivo meni osobno.

 

Svi tražite refund i nemojte ju nikad kupiti pa nek vide da se ta zajebancija i neozbiljnost neće više tolerirati.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
Nisam preorderao :)
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
12 godina
neaktivan
offline
PlayStation 4

Ekipa koja bi bila ok cijena za original Sony DualShock 4?

Treba mi još jedan, a vidim da su uglavnom oko 500kn.

Sad ima nekakva akcija za 350kn pa se mislim naručiti.

Je li to dobra cijena?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: PlayStation 4
Mislim da je dobra cijena, najjeftiniji su bili 300kn. Ali samo nakratko
16 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
Dobra je cijena. Najnize sto zna biti je 300kn za one obicne boje.
Za npr sunset orange, berry blue itd. je 350kn dok su na akciji.
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
10 godina
odjavljen
offline
Re: PlayStation 4
AA-d00d kaže...
Wikipedia jedino konkretno spominje da ih je poljska vlada subvencirala sa $7,000,000.

Prvi teaser trailer je objavljen 2013.g, ajmo pretpostaviti da je onda i produkcija zapocela kako spada. Znaci vec je u razvoju skoro 6+ godina i onda fulaju cca 10 mjeseci kolko misle da im treba za ispravke bugova?

Malo sumnjivo meni osobno.

 Igra je zapravo usla u potpuni razvoj nakon ekspanzija za The Witcher 3.

PeTak
9 godina
offline
Re: PlayStation 4
To je istina, čak i tada nije bio stopostotni fokus na CP2077, nego tek kad je izašla i Blood and Wine ekspanzija. Što znači da je možda oko 3 i pol do 4 godine dosada CP u punom fokusu CDPRa. S tim da su imali i Gwent i onu stratešku igru u Witcher svijetu. Ali to je veliki studio, hvalili su se kako 400 ljudi radi na CP.

U svakom slučaju, ako igri treba još vremena nek ju rade, nek ju izbace 2022., ali nek nas ne cimaju svaka dva mjesec sa novim datumima. To je vrlo neozbiljno. Već sam naveo techland i dying light 2 kao odličan primjer kako se rade te stvari. Ljudi nisu dali datum dok ne budu znali na čemu su i gotovo.

Bitanga spominje cancel preordera i u pravu je, jer bi realno pametnjakovići trebali dobiti sankciju za ovakve poteze. Samo što ću je ja osobno svakako igrati, tako da nemam šta otkazivati na gogu, a otkazao sam Collectors edition koji sam dodatno preorderao isti dan kada su rekli da se igra odgađa. To je moj mali revolt na njihovo ponašanje, igrat ću igru ali im ne dam novac za CE
15 godina
offline
Re: PlayStation 4
Cansee kaže...
To je istina, čak i tada nije bio stopostotni fokus na CP2077, nego tek kad je izašla i Blood and Wine ekspanzija. Što znači da je možda oko 3 i pol do 4 godine dosada CP u punom fokusu CDPRa. S tim da su imali i Gwent i onu stratešku igru u Witcher svijetu. Ali to je veliki studio, hvalili su se kako 400 ljudi radi na CP.

U svakom slučaju, ako igri treba još vremena nek ju rade, nek ju izbace 2022., ali nek nas ne cimaju svaka dva mjesec sa novim datumima. To je vrlo neozbiljno. Već sam naveo techland i dying light 2 kao odličan primjer kako se rade te stvari. Ljudi nisu dali datum dok ne budu znali na čemu su i gotovo.

Bitanga spominje cancel preordera i u pravu je, jer bi realno pametnjakovići trebali dobiti sankciju za ovakve poteze. Samo što ću je ja osobno svakako igrati, tako da nemam šta otkazivati na gogu, a otkazao sam Collectors edition koji sam dodatno preorderao isti dan kada su rekli da se igra odgađa. To je moj mali revolt na njihovo ponašanje, igrat ću igru ali im ne dam novac za CE

 

Zato se dying light 2 i techland (wtf is that) ne budu nikad toliko prodavali kao cyberpunk.

Moraš nestrpljivce držati na iglama cijelo vrijeme, to je kao droga.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
9 godina
offline
Re: PlayStation 4
Dying light 2 je nastavak stvarno dobre zombi parkour igre. Techland su developeri. Dosta su reklamirali vrlo velike mogućnosti izbora u igri i nelinearnost priče. Sigurno im zato i treba više vremena, ali oni ne objavljuju ništa dok ne budu znali, cilj im je 2020. ali kad bude bude.

Nisu oni jedini, From Software radi slično. Ne znam koja je CDPRu agenda oko pomicanja datuma, jedino što mi pada napamet da su znali da neće izbaciti ništa u travnju, samo su stavili datum da mogu pičit preordere, a sada im još odgovara izlazak next gen konzola. Ako je istina da im je poliranje igre prvo na pameti onda im svaka čast, ali čisto sumnjam
15 godina
offline
Re: PlayStation 4
Cansee kaže...
Dying light 2 je nastavak stvarno dobre zombi parkour igre. Techland su developeri. Dosta su reklamirali vrlo velike mogućnosti izbora u igri i nelinearnost priče. Sigurno im zato i treba više vremena, ali oni ne objavljuju ništa dok ne budu znali, cilj im je 2020. ali kad bude bude.

Nisu oni jedini, From Software radi slično. Ne znam koja je CDPRu agenda oko pomicanja datuma, jedino što mi pada napamet da su znali da neće izbaciti ništa u travnju, samo su stavili datum da mogu pičit preordere, a sada im još odgovara izlazak next gen konzola. Ako je istina da im je poliranje igre prvo na pameti onda im svaka čast, ali čisto sumnjam

 

Znam jednu jedinu firmu koja izdaje vrhunske igre, a koje još budu tip-top na releaseu i točno na taj dan. A to je Nintendo. 

Ali to su deset puta manje tehnički kompleksne igre od ovih modernijih (i često i zabavnije).

 

Hype je najbolji način za poboljšati prodaju.

 

U TV industriji, Game of Thrones i hrpa drugih serija ne bi bili ni probližno planetarno popularni da se nije o njima pričalo toliko i ulagalo u marketing, jer nisu ništa posebno dok pogledaš u usporedbi s hrpom drugih boljih, ali nerazvikanih serija za koje nisi nikad čuo.

Čak i dok su zadnje sezone počele izlaziti svake 2 godine hype je bio održavan cijelo vrijeme posvuda :-) HBO je tu Bog marketinga.

 

Kad je Star Citizen trebao izaći? A ne zna se ni kad bude i dal bude uopće :-) 

 

Kao što rekoh, developeri često budu u tolikom presingu da im je veliko olakšanje kad se bilo što odgodi jer mogu i živjeti usput, a ne samo da rade.

Tako da ja podržavam odgode. A sad su još imali i super ispriku u obliku globalne situacije.

A osim toga bolje da poliraju (ili čak i odmaraju pa da onda na releaseu mogu raditi na expansionima) par mjeseci nego da im bude flop na releaseu zbog glupavih managera. 

 

A ako netko ne može preživjeti par mjeseci da dočeka igru onda je to za zapitati se. :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
Star citizen je poseban slucaj 🤣

Ciljna skupina su im ljudi koji ce kupovati brodove i tako ih financirat jos narednih 10 godina. Ako i tad uopce igra sluzbeno izađe.

Bitno da je developer ulozio u mocap..za simulaciju upravljanja brodova. LoL
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.6.2020 11:22 (AA-d00d).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
online
PlayStation 4

Evo, konzola čita uredno igre postavljena vertikalno. Sad gledam da uzmem stalak jer ne djeluje mi baš stabilno, ali dokle god se ne dira puno valjda nema brige. No, svejedno ću uzeti nekakv stalak. Što kažete na ovaj? Ima funkcije hlađenja i punjenja kontrolera. Ne vjerujem da je to hlađenje nešto osobito učinkovito, ali punjenje djeluje kao korisna opcija. I praktična, samo se ubode/postavi na stalak. S tim da tu piše da je za PS4, a ja imam Pro verziju.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.6.2020 13:05 (Izzy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: PlayStation 4

Previse love i izgleda kao prevelika glupost. Znam da sam davno ja gledao te pizdarije za plejku

i po wishu i aliju imas fakat svakakvih pizdarija za 20kn doslovno. Mislim svrha je ionako da plejka

samo stoji uspravno. E sad jedini bed je koliko ces cekati na dostavu s obzirom na situaciju jel, ali ja osobno

nebi dao 200kn za tak nesto. Mislim tvoji novci ali.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Razmjena igara za PS4/PS5
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice