Bug.hr se ne želi učitati bez JavaScript-a

poruka: 17
|
čitano: 6.314
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Bug.hr se ne želi učitati bez JavaScript-a

Steps to reproduce:

 

1. Isključi JavaScript u svom browseru (npr. postavi `javascript.enabled` na `false` na stranici about:config u Firefox-u)

2. Probaj učitati bug.hr

 
0 1 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Bug.hr se ne želi učitati bez JavaScript-a

Puno hvala na ovoj vrijednoj informaciji. Odmah ćemo pokrenuti postupak prepisivanja portala kako bi radio i bez JavaScripta, jer je to u 2022. godini jednostavno nedopustivo. Usput ćemo dodati podršku i za tekstualne browsere, jer što ako netko isključi podršku za HTML? Automatiziranjem testiranjem smo također primijetili da se bug.hr ne vidi kad je monitor ugašen. To iskreno ne znamo kako bismo riješili, pa molimo za razumijevanje.

 

PS. Oprosti na ironiji, no jednostavno nisam odolio. :-) Da, ne radi bez JavaScripta i ne bi niti trebala raditi.

Domagoj
7 godina
offline
Bug.hr se ne želi učitati bez JavaScript-a

cemu nepotrebno podrugivanje, ko se sjeca interneta prije dominacije js razumljivo je da mu isti ide na zivce bez obzira na sve "dobrobiti" za programere i reklamne kompanije.

btw nije povezano ali opcenito bug i forum mi se nekad blokira na firewallu(snort), osim ako ne dodam allow all rule na adresu hostinga 52.166.78.97.
dali ste mozda slucanjno zavrsili na nekoj blacklisti?

Moj PC  
1 3 hvala 0
8 godina
online
Re: Bug.hr se ne želi učitati bez JavaScript-a

Ako znaš koja je IP problem, onda ti valjda nije teško iz iste te IP zaključiti nakon 14 sekundi googlanja (uključujući vrijeme rješavanja captche) da je to jedna od IP iz Azure poola i da ju koristi cca 300 sajtova u ovom trenu? Vrlo vjerojatno da je na blacklisti od tvog "pametnog" firewalla radi neke x stranice koja veze nema sa Bugom? I da je uopće glupo blacklistati IP koje pripadaju CDNovima, Azureu, AWSu i slično jer danas je, sutra nije problem?

 

Što se tiče same teme, danas, u 2022. godini kad su JS frameworci (React, Vue i angular - koji nekim čudom ne rade bez JSa) 70% od valjda top 10 000 sajtova na cijelom internetu pitati zašto neki sajt ne radi bez JSa pa makar isti bio napisan u ASP.Netu je malo... Naivno.

 

P.S. radim isključivo backend, da netko ne bi mislio da sam jedan od ovih novokomponovanih programera kojima treba is-even paket da provjere je li broj parni...

7 godina
offline
Re: Bug.hr se ne želi učitati bez JavaScript-a
snort je packet sniffer, a "fix" jer neznam bolji je pustit taj ip mimo svega.
update je na dnevnoj bazi a ovaj problem nemam s niti jednom drugom stranicom nego s bugom, i to vec 6+ mjeseci.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bug.hr se ne želi učitati bez JavaScript-a

Prešao sam na NoScript (add-on za Firefox), i sada se BUG-ova web-stranica prikazuje. Jedino se neke slike ne prikazuju. Mogu živjeti s tim.

Međutim, gumb za objavu poruka na ovom forumu ne radi bez JavaScript-a. To već je pravi problem.

9 godina
offline
Re: Bug.hr se ne želi učitati bez JavaScript-a

A zašto ne želiš koristiti JavaScript?

16 godina
offline
Re: Bug.hr se ne želi učitati bez JavaScript-a

Trenutno sam na lokaciji bez kućnog interneta i koristim mobilnu vezu za laptop (tethering). Primijetio sam da se korištenjem NoScript esktenszije podatkovna potrošnja smanjuje u ogromnoj mjeri. Na primjer, učitavanje BUG-ove stranice i otvaranje jednog članka skida 17.4 MB, dok uz korištenje NoScripta skida samo 2.99 MB. Dakle, mogu šest puta više surfati uz istu potrošnju podataka.

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Bug.hr se ne želi učitati bez JavaScript-a
Nešto ne štima s brojkama. Nemoguće je da toliko MBa potroši jedno otvaranje članka.
13 godina
online
Re: Bug.hr se ne želi učitati bez JavaScript-a
Šime kaže...

Trenutno sam na lokaciji bez kućnog interneta i koristim mobilnu vezu za laptop (tethering). Primijetio sam da se korištenjem NoScript esktenszije podatkovna potrošnja smanjuje u ogromnoj mjeri. Na primjer, učitavanje BUG-ove stranice i otvaranje jednog članka skida 17.4 MB, dok uz korištenje NoScripta skida samo 2.99 MB. Dakle, mogu šest puta više surfati uz istu potrošnju podataka.

isto tako možeš uopće ne otvoriti članak i ušparati i to malo MB.. možeš jedino preko nekog RSS reader-a pregledavati, u njima možeš i slike isključiti, pa ti preuzima samo čisti tekst

16 godina
offline
Re: Bug.hr se ne želi učitati bez JavaScript-a

1. otvaranje naslovnice (bug.hr)
2. scrollanje do dna i nazad na vrh
3. otvaranje jednog članka
4. scrollanje do dna i nazad na vrh

Tako sam testirao. Vidi priloženu sliku. Veći broj se odnosi na browser bez ekstenzija.

16 godina
offline
Re: Bug.hr se ne želi učitati bez JavaScript-a

Sa NoScriptom, večina slika se ni ne učitava (zato što ovise o JavaScriptu). RSS je dobra ideja. Ako će mi ponestati megabajta pri kraju mjeseca, mogao bi se prebaciti na RSS.

7 godina
offline
Re: Bug.hr se ne želi učitati bez JavaScript-a

Imaš fore za osposobiti stariju verziju Opere koja još podržava Opera Turbo, pa onda možeš imati i slikice s jačom kompresijom, a da ne trošiš previše MB.

https://www.reddit.com/r/operabrowser/comments/vr2o3y/how_to_get_opera_turbo_working_again_on_windows/

 

pan y agujas
7 godina
offline
Re: Bug.hr se ne želi učitati bez JavaScript-a
svejedno 17 mb za par slikica prosjecne rezolucije zvuci puno.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bug.hr se ne želi učitati bez JavaScript-a

BUG-ova naslovna stranica trenutno učitava 133 slike (otvori Devtools i pogledaj Img requests u Network panelu). Največe slike imaju oko 650 KB.

16 godina
offline
Re: Bug.hr se ne želi učitati bez JavaScript-a
Bolje da riješe druge 3.14zdarije nego ovo oko java scripta.

Recimo, na mobu ako imas tamnu temu kod otvaranja bilo koje teme prvo zabljesne bijela pozadina koja uzasno iritira.

Ili recimo citiranje na mob verziji ne radi.

Zbog tih par gluposti sve manje posjecujem forum i radije idem na druge stranice.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Moj PC  
1 0 hvala 1
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Bug.hr se ne želi učitati bez JavaScript-a
Ko zna šta je povukao tu.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice