Vodič za sve buduće srednjoškolce!

poruka: 141
|
čitano: 138.816
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Vodič za sve buduće srednjoškolce!

A kakvi su profesori? Kolko si ti imao bodova?kolko razreda ima?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za sve buduće srednjoškolce!
KiKAA kaže...

A kakvi su profesori? Kolko si ti imao bodova?kolko razreda ima?

Ne sječam se koliko sam imao bodova za upis, uvijek sam prolazio sa 4 u osnovnoj...

Naš razred je podijeljen u 2 smjera po pola (web dizajn i medijski tehničari) i školovanje traje 4 godine.

 

Neznam iz kojeg si grada, kod mene u Rijeci za profesore iz strukovnih predmeta imam samo riječi pohvale, opčenito profesori su u redu, ima pojedinaca koji nam nisu sjeli baš najbolje ali eto izdržimo to :)

 

Slobodno pogledaj ovdje: http://www.ss-prirodoslovna-graficka-ri.skole.hr/nastava/smjerovi/web_dizajner

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.6.2014 11:21 (Cromaki).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za sve buduće srednjoškolce!
Cromaki kaže...
KiKAA kaže...

A kakvi su profesori? Kolko si ti imao bodova?kolko razreda ima?

Ne sječam se koliko sam imao bodova za upis, uvijek sam prolazio sa 4 u osnovnoj...

Naš razred je podijeljen u 2 smjera po pola (web dizajn i medijski tehničari) i školovanje traje 4 godine.

 

Neznam iz kojeg si grada, kod mene u Rijeci za profesore iz strukovnih predmeta imam samo riječi pohvale, opčenito profesori su u redu, ima pojedinaca koji nam nisu sjeli baš najbolje ali eto izdržimo to :)

 

Slobodno pogledaj ovdje: http://www.ss-prirodoslovna-graficka-ri.skole.hr/nastava/smjerovi/web_dizajner

Iz Zagreba sam,a jel teska skola ili onak prosjecna? 

12 godina
offline
Vodič za sve buduće srednjoškolce!

Škola nije teška, upravo zbog toga što svake godine imaš sve više i više strukovnih predmeta i radiš nešto konkretno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Vodič za sve buduće srednjoškolce!

A zakaj ne pogledaš Grafičku školu u Zagrebu? Naravno, osim ako ne seliš u Rijeku, nisam pročitao cijelu raspravu.

Ja sam završio drugi razred tamo.

Resistance is futile.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za sve buduće srednjoškolce!

NARAVLJEN JE UPADTE TEME I OBJAŠNJEN JE NOVI SUSTAV BODOVANJA !

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Vodić za sve buduće srednjoškolce!
AtomicBomb kaže...

Pozdrav! Pošto je došlo do većih promjena u sutavu upisa u srednje škole od kad je tema napravljena (2011.) dosnosim vam najnovije i najsvježije informacije u vezi upisa u programe koje će zanimati buduće inženjere, programere, informatičare, elektrotehničare, pa krenimo redom. Slijede ponajbolji izbori za upis srednjih škola koje će biti dovoljno dobre da vas pripreme za fakultet koji vas čeka nakon srednje škole.

 

1.Prirodoslovno-matematička gimnazija.

Zašto je ta škola dobar izbor ako me zanima informatika?

Prije svega, ova škola je gimnazija. Njezin gimnazijski program omogućit će vam bezbrižno polaganje državne mature koja vas očekuje na kraju srednjoškolskog obrazovanja.

Učenici koji pohađaju prirodoslovno-matematičku gimnaziju, na kraju školovanja, stječu vrlo opširno znanje iz svih općih predmeta ( povijest, zemljopis itd.), a posebno iz prirodoslovnih predmeta.(biologija, MATEMATIKA,FIZIKA,INFORMATIKA i kemija). Što nudi prirodoslovno-matematička gimnazija?

5 sati tjedno - MATEMATIKA

3 sata tjedno - INFORMATIKA

3 sata tjedno - FIZIKA

3 sata tjedno - BIOLOGIJA

3 sata tjedno - KEMIJA

 

Škola će vam dati potrebita znanja  za uspješna polaganja državne mature iz obaveznih i izbornih predmeta, pobliže će vam dočarati istaknute predmete i još više vas pripremiti za fakultet. Preporučljivo budućim inženjerima, informatičarima, tehničarima, doktorima svih vrsta medicine, kemičarima itd.

Ostatak potrebnih predmeta za državnu maturu se provodi po klasičnom gimnazijskom programu.

Hrvatski jezik - 3 sata, engleski jezik - 3 sata tjedno

Satnica se odnosi na sve četiri godine. Poanta je da ćete se u ovom smjeru više orijentirati na navedene i istaknute predmete, a manje na povijest, zemljopis, logiku, socijologiju, filozofiju i ostale gimnazijske predmete tijekom četiri godine školovanja. 

Ovo je apsolutno netočno, totalna dezinformacija. Nijedna prirodoslovno-matematička gimnazija nema po 3 sata biologije i kemije, već ima po 2 sata kao i sve ostale gimnazije. Hrvatski isto tako ima po 4 sata, a ne 3.

 

Krenimo od onoga što je zajedničko svim pm gimnazijama:

  • likovna i glazbena umjetnost se nalaze u samo prva dva razreda, a ne četiri kao kod ostalih gimnazija
  • skraćen je program iz psihologije jer ima samo jedan sat u trećemu razredu. Opća gimnazija ima po 1 sat u 2. i 3. razredu, a jezična po 2 sata u trećem razredu
  • skraćen je program iz sociologije koja se sluša samo 1 sat u trećem razredu za razliku od ostalih gimnazija u kojima se sluša po 2 sata
  • informatika se ima sve 4 godine
  • imaju po 3 sata fizike
  • ima dva sata povijesti  u 4. razredu za razliku od opće koja ima 3

Ono po čemu se programi prirodoslovno matematičkih gimnazija razlikuju međusobno jest u tome imaju li drugi strani jezik i koliko imaju sati matematike i informatike. Prvi tip programa ima drugi strani jezik po 2 sata tjedno, matematiku prva dva razreda po 4 sata i druga 2 po 5 sati) i po 2 sata informatike kroz četiri razreda. Drugi program je tkz. matematički program i on nema 2. strani jezik, a ta 2 sata utroši na matematiku pa tako ima matematiku po prva dva razreda po 6, a druga dva po 7 sati matematike. Treći tip je tkz informatički i on isto nema drugi strani jezik, već u većini škola ima po sat više iz matematike i informatike. Pa tako matematiku ima prva dva razreda po 5, a druga dva razreda po 6 sati matematike tjedno.  I informatiku ima po 3 sata tjedno kroz sva četiri razreda. No u nekim gimnazijama (kao što je III. gimnazija Osijek ) taj informatički program ta oba sata iskoristi na informatiku pa tako ima po 4 sata informatike tjedno kroz sve četiri godine, i matematiku prva dva razreda po 4 sata, a druga dva po pet sati.

 

U nekim gimnazijama kao što su V. i XV. možete pri upisu birati između prva tri programa koja sam gore naveo (tkz. A, B i C).

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.6.2014 18:55 (captain_soap_McTawish).
10 godina
neaktivan
offline
Vodič za sve buduće srednjoškolce!

Jel ima cura u postanska i telekomunikacijska skola -tehnicar za racunalstvo,Tesla-strojarski tehnicar,strojarska tehnicka skola Vrancica-Racunalni tehnicar za strojeve?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za sve buduće srednjoškolce!

Pozz! Može mišljenje iz prve ruke o Tehničaru za mehatroniku?

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasa
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Vodič za sve buduće srednjoškolce!

Zavrsio sam 8. Razred ...Od danas krecu upisi..Imam 78 bodova ali nikako ne bi u gimnaziju...Isao bi u Tehnicku ali koji smjer .. Ako imate iskustva pomozite...
Bitno je da se moze zaposlit najvjerovatnije bi poslije toga isao na strojarski faks...

GLASAJTE HELP FAST

0 Arhitektonski tehnicar
0 Elektrotehnicar
2 Racunalni tehnicar za strojars
0 tehnicar cestovnog prometa
0 Tehnicar za elektroniku
0 Tehnicar za logistiku i Šped.
shadow
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za sve buduće srednjoškolce!
maxi 135 kaže...

Zavrsio sam 8. Razred ...Od danas krecu upisi..Imam 78 bodova ali nikako ne bi u gimnaziju...Isao bi u Tehnicku ali koji smjer .. Ako imate iskustva pomozite...
Bitno je da se moze zaposlit najvjerovatnije bi poslije toga isao na strojarski faks...

GLASAJTE HELP FAST

 A da upises Ruđer novi strukovni kurikulum? 

http://valid.canardpc.com/cache/banner/fmwm3z-4.png
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za sve buduće srednjoškolce!
Tony1999 kaže...
maxi 135 kaže...

Zavrsio sam 8. Razred ...Od danas krecu upisi..Imam 78 bodova ali nikako ne bi u gimnaziju...Isao bi u Tehnicku ali koji smjer .. Ako imate iskustva pomozite...
Bitno je da se moze zaposlit najvjerovatnije bi poslije toga isao na strojarski faks...

GLASAJTE HELP FAST

 A da upises Ruđer novi strukovni kurikulum? 

 iz sl broda sam nema to kod nas :D

shadow
12 godina
offline
Re: Vodič za sve buduće srednjoškolce!
maxi 135 kaže...
Tony1999 kaže...
maxi 135 kaže...

Zavrsio sam 8. Razred ...Od danas krecu upisi..Imam 78 bodova ali nikako ne bi u gimnaziju...Isao bi u Tehnicku ali koji smjer .. Ako imate iskustva pomozite...
Bitno je da se moze zaposlit najvjerovatnije bi poslije toga isao na strojarski faks...

GLASAJTE HELP FAST

 A da upises Ruđer novi strukovni kurikulum? 

 iz sl broda sam nema to kod nas :D

 AHA, kazem zato jer ti na profilu piše Zg

http://valid.canardpc.com/cache/banner/fmwm3z-4.png
8 godina
neaktivan
offline
Vodič za sve buduće srednjoškolce!

Pozz svima, mislio sam da upisem Tehnicku skolu, za elektrotehnicara racunarsta i informatike, 4 stepen, i mozete mi dati neka iskustva, sta se uci, jel tesko, itd ...

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za sve buduće srednjoškolce!
Pozz svima zensko sam i zanima me da li neko slucajno ima iskustva za web dizajnera po mogucnosti rijeka i zanima me da li jos uvijek je i za upise 2016/2017 vrijedi prijemni ispit...i zanima me ako mi netko moze pojasniti upad u tu skolu

Hvala
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Vodič za sve buduće srednjoškolce!

Pozdrav za cure i dečke, htio bi upisat prirodoslovno-grafičku školu u Zadru, smjer grafički dizajner. 

Zanima koliko je bodova potrebno za upis.

Imam 51 bod, nisam siguran jeli to dovoljno.

Obožavam raditi bilo što vezano za dizajn, imam jako opširno znanje iz

Adobe photoshopa,ilustrator, premiere i after effects-a 

pa mi je to veliki plus, barem ja tako mislim.

Unaprijed Hvala svima na odgovorima i na pomoći.

I želim vam sreće da upišete ono što želite. 

 

 

[url=http://steamsignature.com][img]http://steamsignature.com/profile/english/76561198133645154.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za sve buduće srednjoškolce!
Pozdrav!
Je li moguće upisati prirodoslovno matematičku gimnaziju ako prethodno nisi učio informatiku?
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za sve buduće srednjoškolce!
44 je bodovni prag😜
12 godina
offline
Vodič za sve buduće srednjoškolce!

Pozdrav.

Načuo sam da djeca branitelja dobiju 2 boda bonusa. Je li to točno? 

Sutra su prijave pa bih vam bio zahvalan na odgovoru.

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Vodič za sve buduće srednjoškolce!

Ja sam upisao tehničara za računalstvo u elektrotehničkoj školi Split,za sad mi se svidja,kao sto i drugi govore treba peglat osnove,fiziku i matematiku...

Ako koga zanima skola za buduce srednjoskolce neka se javi...meni je ovaj post pomogao tako da hvala puno... Samo sad ne znam sto dalje nakon ovog kad zavrsim...

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Vodič za sve buduće srednjoškolce!

Počeli su upisi pa sam osim Ruđera vidio da još par škola ima sličan program (tehničar za računalstvo) no čini mi se da Ruđer ima bolji nastavni plan, opremu te više bodova imaju oni koji se tamo upisuju tako da mi je on najbolji izbor, zar ne?

1 Tehnička škola Ruđera Bošković
0 Elektrotehnička škola
0 Poštanska i telekomunikacijska
0 Tehnička škola Zagreb
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice