Certifikati, Kako, kada, gdje i koliko?

poruka: 18
|
čitano: 8.840
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Certifikati, Kako, kada, gdje i koliko?

Zanima me dali se isplati polagati npr Ciscove ili Microsoftove certifikate, ako da, koje? (ovdje ne govorim koje je najzanimljivije polagati ili iz kojih bi najvise naucio, nego sa kojima se najlase,  i dali je uopce lakse, zaposliti, sila prilika...) 
dalje, posto nista u ovom svijetu nije besplatno, koliko se placaju, posto ne studiram ako i postoje takve benificije, nemam ih, takoder dali se polazu preko interneta ili fizicki u nekim njihovim prostorima itd..
i ako je netko od citatelja polagao volio bih cuti vasa misljenja i iskustva..
hvala od srca na svakoj pomoci..

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Certifikati, Kako, kada, gdje i koliko?

Mislim da ti niti s jednim certifikatom na svijetu nitko ne može garantirati posao. Na žalost, pogotovo kod nas, gdje sve ide već uhodanim putem.

Osobno sam išao na Cisco Akademiju, fizički. Mora se ići napredavanja jer se vježbe rade većinom na pravoj opremi (tako je kod nas bilo u Osijeku). Tako se može dosta toga naučiti, i smatram to kao super ulazom u svijet mreža, ali samo ulazom, za nešto više postoje daljni Cisco certifikati. Osobno nisam više u HR nego sam otišao u DE. Ovdje ljudi certifikat vide kao nešto što je jako dobro, poželjno, i često se navodi u oglasima za posao kao nešto što je bonus (kao i svako drugo znanje koje imaš). Pokazuje ambiciju, volju i neko znanje, pogotovo ovi 'industrijski' ceritifikati. Platio sam to 8100 kn. 


Polaže se u ovlaštenim ispitnim centrima, dakle moraš tamo ići (Cisco CCNA recimo kao i svi ostali, i Microsoft isto). 
Nećeš se zeznuti šta god da odabereš jer znanje ne može škoditi. Po mom dosadašnjem iskustvu, manje se traži mrežnih admina, nešto više sistemaca. To je moje iskustvo.
Idealno, ako te zanima programiranje neki od programskih jezika.

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.8.2015 16:29 (vision19).
 
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Certifikati, Kako, kada, gdje i koliko?
vision19 kaže...

Mislim da ti niti s jednim certifikatom na svijetu nitko ne može garantirati posao. Na žalost, pogotovo kod nas, gdje sve ide već uhodanim putem.

Osobno sam išao na Cisco Akademiju, fizički. Mora se ići napredavanja jer se vježbe rade većinom na pravoj opremi (tako je kod nas bilo u Osijeku). Tako se može dosta toga naučiti, i smatram to kao super ulazom u svijet mreža, ali samo ulazom, za nešto više postoje daljni Cisco certifikati. Osobno nisam više u HR nego sam otišao u DE. Ovdje ljudi certifikat vide kao nešto što je jako dobro, poželjno, i često se navodi u oglasima za posao kao nešto što je bonus (kao i svako drugo znanje koje imaš). Pokazuje ambiciju, volju i neko znanje, pogotovo ovi 'industrijski' ceritifikati. Platio sam to 8100 kn. 


Polaže se u ovlaštenim ispitnim centrima, dakle moraš tamo ići (Cisco CCNA recimo kao i svi ostali, i Microsoft isto). 
Nećeš se zeznuti šta god da odabereš jer znanje ne može škoditi. Po mom dosadašnjem iskustvu, manje se traži mrežnih admina, nešto više sistemaca. To je moje iskustvo.
Idealno, ako te zanima programiranje neki od programskih jezika.

 

CCNA te stvarno nauci svemu ,što se mreža tiče,od a do ž što bi se reklo.,preporuka svakako .

14 godina
neaktivan
offline
Re: Certifikati, Kako, kada, gdje i koliko?
malo mi je visoka cijena trenutno...
dali se sve cijene krecu u tom rangu ili?
13 godina
offline
Re: Certifikati, Kako, kada, gdje i koliko?
1337Code_breaker kaže...
malo mi je visoka cijena trenutno...
dali se sve cijene krecu u tom rangu ili?

 

CCNA je najjeftinije što se nudi .... ostale akademije su skuplje

11 godina
offline
Certifikati, Kako, kada, gdje i koliko?

Ja baš ovaj mjesec krećem na CCNA u Alebru i onda se nadam odlasku van zemlje ako ovdje ne nađem nešto pristojno. Položio sam kod njih i za sistemskog i mrežnog administratora i mislim da je to u kombinaciji sa CCNA jako dobra podloga i dosta se široko područje pokriije.

 

Inaće pregledao sam sate i sate videa sa turtorijalima o tome i ako netko hoće može i tako naučiti dosta, osim praktičnog dijela za koji ti baš treba hardver.

 

Za sistemski i mrežni administrator dovoljan ti je komp na kojim možeš radit virtualizaciju dok za CCNA ti baš treba profesionalna mrežna oprema.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Certifikati, Kako, kada, gdje i koliko?
1337Code_breaker kaže...
malo mi je visoka cijena trenutno...
dali se sve cijene krecu u tom rangu ili?

 Ne želim raditi reklamu ali u Algebri imaš svako malo radionice i ako te radionice odradiš dobiješ vaučer sa popustom. Ovo ljeto je bilo dva dana popust na večinu tečaja 50% tako da sam ja upisao CCNA za 4000kn!

Par kolega je išlo u Netakademiju na CCNA i CCNP i oni također kažu da su super zadovoljni i rade u "struci"

 

I sad trenutno imaš CCNA radionice u Algebri pa baci pogled.

11 godina
offline
Certifikati, Kako, kada, gdje i koliko?

Tko će ti to držati na Algebri?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Certifikati, Kako, kada, gdje i koliko?
lepi91 kaže...

Tko će ti to držati na Algebri?

 Nisam siguran... mislim da Ivica Babić... on je bio na radionicama

11 godina
offline
Certifikati, Kako, kada, gdje i koliko?

Da nije možda Mario Babić?

 

Dobar predavač, ali mene je recimo Silvio Papić na Algebri naučio vrlo dobro mreže. Čovjek je uporan i odlično objašnjava i po meni vrhunski predavač...

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Certifikati, Kako, kada, gdje i koliko?
lepi91 kaže...

Da nije možda Mario Babić?

 

Dobar predavač, ali mene je recimo Silvio Papić na Algebri naučio vrlo dobro mreže. Čovjek je uporan i odlično objašnjava i po meni vrhunski predavač...

 E nije ni Ivica ni Mario

Damir Babić... sad sam provjerio na njihovoj stranici.

 

I ja se nadam da ću dosta naučit i na kraju da budem mogao to unovčiti

11 godina
offline
Re: Certifikati, Kako, kada, gdje i koliko?

Damir je da, zamijenio sam i ja :)

 

Koliko god tamo učio i naučio, doma ćeš morati još 200% više dat od sebe. Potrebno je puno vježbati kao i sve drugo, ali kad jednom skužiš biti će ti prejednostavno

14 godina
neaktivan
offline
Re: Certifikati, Kako, kada, gdje i koliko?
Entropija kaže...
1337Code_breaker kaže...
malo mi je visoka cijena trenutno...
dali se sve cijene krecu u tom rangu ili?

 Ne želim raditi reklamu ali u Algebri imaš svako malo radionice i ako te radionice odradiš dobiješ vaučer sa popustom. Ovo ljeto je bilo dva dana popust na večinu tečaja 50% tako da sam ja upisao CCNA za 4000kn!

Par kolega je išlo u Netakademiju na CCNA i CCNP i oni također kažu da su super zadovoljni i rade u "struci"

 

I sad trenutno imaš CCNA radionice u Algebri pa baci pogled.

 Ma vidi ti to ja sam prošle godine dobio voucher sa popustom od 30% u Algebri...  ove godine sam položio CCNA u 7.mjesecu i to je bio moj nekakav prvi ulazak u svijet mreža i svijesno sam išao na to bez obzira što sam znao da je teško naći posao kod nas samo sa CCNA. Kroz ova dva-tri mjeseca sam na razne firme slao životopise i zamolbe, spreman sam čak i ono što kažu volontirati da steknem nekakvo iskustvo (da bi nastavio daljne školovanje na CCNP) ali bezuspješno  :) netko od kolega forumaša je prije spomenuo posao u DE, malo sam istraživao njihove oglase kod njih se samo zna u oglasima tražiti osoba sa CCNA certifikatom. U subotu idem u Njemačku na tjedan dana pa ću malo ispitat teren da vidim da li je to tako hehe...

 

11 godina
offline
Re: Certifikati, Kako, kada, gdje i koliko?

Dasso želim ti puno sreće i svakako javi štogod da bude. I ja imam sličan plan ali ja ciljam malo sjevernije. I još bi prije CCNA Security htio riješit ali to bi samo ispit polagao bez predavanja. 

Gdje ideš točno?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Certifikati, Kako, kada, gdje i koliko?
dasoo988 kaže...
Entropija kaže...
1337Code_breaker kaže...
malo mi je visoka cijena trenutno...
dali se sve cijene krecu u tom rangu ili?

 Ne želim raditi reklamu ali u Algebri imaš svako malo radionice i ako te radionice odradiš dobiješ vaučer sa popustom. Ovo ljeto je bilo dva dana popust na večinu tečaja 50% tako da sam ja upisao CCNA za 4000kn!

Par kolega je išlo u Netakademiju na CCNA i CCNP i oni također kažu da su super zadovoljni i rade u "struci"

 

I sad trenutno imaš CCNA radionice u Algebri pa baci pogled.

 Ma vidi ti to ja sam prošle godine dobio voucher sa popustom od 30% u Algebri...  ove godine sam položio CCNA u 7.mjesecu i to je bio moj nekakav prvi ulazak u svijet mreža i svijesno sam išao na to bez obzira što sam znao da je teško naći posao kod nas samo sa CCNA. Kroz ova dva-tri mjeseca sam na razne firme slao životopise i zamolbe, spreman sam čak i ono što kažu volontirati da steknem nekakvo iskustvo (da bi nastavio daljne školovanje na CCNP) ali bezuspješno  :) netko od kolega forumaša je prije spomenuo posao u DE, malo sam istraživao njihove oglase kod njih se samo zna u oglasima tražiti osoba sa CCNA certifikatom. U subotu idem u Njemačku na tjedan dana pa ću malo ispitat teren da vidim da li je to tako hehe...

 

 takoder, svu srecu ti zelim, treba hrabrosti da odes na blef kako ti sad radis
ako slucajno prode odmah javljaj dobre vijesti ;)

 

16 godina
neaktivan
offline
Certifikati, Kako, kada, gdje i koliko?

Ako mislis ici na CCNA, i ne nastaviti na CCNP, bolje nemoj ni ici. 

CCNA je kao srednja skola, neche te niko, CCNP vec otvara vrata. 

 

Od dana kada sam stavio da sam polozio CCIE pismeni na Linkedin, dobijem minimalno 2 poziva sedmicno za intervju. 

Kad i ako nadjem vremena da polozim prakticni biche urnebes. Na zalost sa kolicinom posla i dvoje male dijece, vremena za vjezbu je vrlo malo...

ccna, ccda, ccnp, ccdp, ccie written, eci peci pec ti si mali zec, a ja mala vjeverica, eci peci pec
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Certifikati, Kako, kada, gdje i koliko?
Ovako s obzirom da možda prelazim u off topic htio bih se unaprijed ispričati (kao i za eventualno izrečene gluposti)...Nigdje na internetu ne mogu pronaći konkretan odgovor na pitanje: može li se na neki bolji certifikat gledati kao na diplomu.Postavljam to pitanje jer sam završio gimnaziju i upisao faks koji me ne zanima toliko koliko sam mislio da hoće, a htio bih što prije dobiti neku šansu za zapošljavanje (zdravstveno stanje mi ne dozvoljava poslove tipa konobarenje)
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Certifikati, Kako, kada, gdje i koliko?
nijo123 kaže...
Ovako s obzirom da možda prelazim u off topic htio bih se unaprijed ispričati (kao i za eventualno izrečene gluposti)...Nigdje na internetu ne mogu pronaći konkretan odgovor na pitanje: može li se na neki bolji certifikat gledati kao na diplomu.Postavljam to pitanje jer sam završio gimnaziju i upisao faks koji me ne zanima toliko koliko sam mislio da hoće, a htio bih što prije dobiti neku šansu za zapošljavanje (zdravstveno stanje mi ne dozvoljava poslove tipa konobarenje)

Tu ti je problem "kokoš ili jaje" paradoksa.

Da, postoje certifikati koji mnogim poslodavcima (i ovdje i vani) znače puno više nego diploma, no za doći do njih ne možeš sam sjesti i riješiti ih, već ti treba iskustvo i znanje koje se stječe radom.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice