Huawei P9 - Rasprava

poruka: 124
|
čitano: 67.252
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Huawei P9 - Rasprava

Meni je EVA L19.EMUI 5.0 i verzija androida 7.0

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P9 - Rasprava
Endymon kaže...

Meni je EVA L19.EMUI 5.0 i verzija androida 7.0

 To bi trebao biti P9 Lite, bez Leica kamere

Bitno je koji su takodjer cXXX te bXXX (puni string verzije, ne samo l19), ovisno o tome vjerojatno postoji i novija nadogradnja (koja zasad nece doci kao OTA)

Npr zadnji b386/b387 bitno sporije prazni bateriju

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.5.2017 11:39 (zgf).
11 godina
offline
Re: Huawei P9 - Rasprava
zgf kaže...
Endymon kaže...

Meni je EVA L19.EMUI 5.0 i verzija androida 7.0

 To bi trebao biti P9 Lite, bez Leica kamere

Bitno je koji su takodjer cXXX te bXXX (puni string verzije, ne samo l19), ovisno o tome vjerojatno postoji i novija nadogradnja (koja zasad nece doci kao OTA)

Npr zadnji b386/b387 bitno sporije prazni bateriju

 Nop.Ima Leica kameru i preformanse su od P9

14 godina
offline
Huawei P9 - Rasprava

Gdje mogu provjeriti ima li Nougat za moj P9 Lite? Mobitel je iz Vip-a i ne nudi mi ništa preko OTA. Verzija je VNS-L21C432B161. Hvala.

Galaxy S8+ :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P9 - Rasprava
Endymon kaze

 Nop.Ima Leica kameru i preformanse su od P9

 Od ceg drugog bi bile 'performanse' kad svi P9 imaju isti procesor?!

No, svejedno...

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.5.2017 20:43 (zgf).
11 godina
offline
Re: Huawei P9 - Rasprava
zgf kaže...
Endymon kaze

 Nop.Ima Leica kameru i preformanse su od P9

 Od ceg drugog bi bile 'performanse' kad svi P9 imaju isti procesor?!

No, svejedno...

 Ma tko ima isti proc?

 

P9- Cpu-Octa-core (4x2.5 GHz Cortex-A72 & 4x1.8 GHz Cortex-A53)

GPU-Mali-T880 MP4

Chipset-HiSilicon Kirin 955

 

P9 Lite-CPU-Octa-core (4x2.0 GHz Cortex-A53 & 4x1.7 GHz Cortex-A53)

GPU-Mali-T830MP2

Chipset-HiSilicon Kirin 650

 

Memory-P9-32 GB, 3 GB RAM (EVA-L19/EVA-L09)
64 GB, 4 GB RAM (EVA-L29)

 

P9 Lite-16 GB, 2GB or 3 GB RAM

9 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P9 - Rasprava
goranbm kaže...

Gdje mogu provjeriti ima li Nougat za moj P9 Lite? Mobitel je iz Vip-a i ne nudi mi ništa preko OTA. Verzija je VNS-L21C432B161. Hvala.

 Firmware finder...0 za single sim a 1 za dual

8 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P9 - Rasprava
goranbm kaže...

Gdje mogu provjeriti ima li Nougat za moj P9 Lite? Mobitel je iz Vip-a i ne nudi mi ništa preko OTA. Verzija je VNS-L21C432B161. Hvala.

 Googlaj npr pod XDA P9 Lite L21-VNS c432 Nougat. 

 

Koliko vidim, zadnji je b380 Nougat bild od travnja:

https://forum.xda-developers.com/huawei-p9lite/development/android-7-emui-5-0-vns-l-cb360-links-t3565117

https://forum.xda-developers.com/huawei-p9lite/how-to/b380-builds-firmware-finder-t3593238

 

U doticnim temama naci ces upute odakle skinuti, kako nadogradjivati itd. Generalno i dovoljno za pocetak, moras ostati unutar svojeg l21c432 da ne riskiras brickati telefon.

 

Sve su to javno dostupni b3xx, dakle Nougat / EMUI 5.0 bildovi, no Huawei jos uvijek ne gura OTA nadogradnje na Nougat (opcenito, Android 6 tj Marshmallow puno sporije prazni bateriju nego Nougat, to nije problem samo na Huaweiju, Huawei izgleda jos nije zadovoljan sa svojim b3xx optimizacijama)

12 godina
neaktivan
offline
Huawei P9 - Rasprava

uzeo sam p9 lite 2017. gdje uzet spigen masku?

probao sam pretrazivat ebay s Huawei P9 Lite (2017), Huawei Honor 8 Lite, Huawei Nova Lite, Huawei GR3 (2017) al nisam uspio naci pravi.

jel zna netko provjereno koja maska pase? Hvala

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P9 - Rasprava
Aliexpress, trazis Huawei P9 Lite case i sl
Kod pretrazivanja daberes opciju bez postarine i naci ces za ukupno dolar, dva. Pogledas kakav prodavac ima rejting, platis npr Maestro karticom (za autorizaciju ti se spaja na nasu banku) i za 15-20 dana stize. Presao sam s eBaya ba Aliexpress pred tri godine, jeftinije, veci izbor, itd
14 godina
offline
Re: Huawei P9 - Rasprava
milac kaže...

uzeo sam p9 lite 2017. gdje uzet spigen masku?

probao sam pretrazivat ebay s Huawei P9 Lite (2017), Huawei Honor 8 Lite, Huawei Nova Lite, Huawei GR3 (2017) al nisam uspio naci pravi.

jel zna netko provjereno koja maska pase? Hvala

 

Mislim da neces ni uspjeti. Na sluzbenoj spigen stranici nemas maskice za taj model jos, tako da ako ti je hitno potrazi nekog drugog proizvodaca. :( Inače možda ti je bolje da tražiš po nazivu - Huawei P8 Lite (2017), jer po gsmarena to je ajmo reći glavni naziv.

 

Imas OVAKO nest, nekakve no name kopije.

Galaxy S8+ :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.6.2017 9:18 (goranbm).
16 godina
offline
Huawei P9 - Rasprava

Ekipa pozdrav, kupio sam Huawei P9 i kaljeno staklo za njega...

 

problem: kaljeno staklo je po širini uže za 2-3mm nego vidljivi dio ekrana

 

ima negdje određeno da 100% pokriva 5,2" ekrana ?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.6.2017 23:40 (Ziga).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P9 - Rasprava
Ziga kaže...

Ekipa pozdrav, kupio sam Huawei P9 i kaljeno staklo za njega...

 

problem: kaljeno staklo je po širini uže za 2-3mm nego vidljivi dio ekrana

 

ima negdje određeno da 100% pokriva 5,2" ekrana ?

 

 

 

https://www.aliexpress.com/item/3D-Screen-Full-Cover-Protector-Tempered-Glass-For-Huawei-P9-EVA-L09-EVA-L19-EVA-L29/32809184919.html

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.6.2017 9:32 (zgf).
16 godina
offline
Re: Huawei P9 - Rasprava
zgf kaže...
goranbm kaže...

Gdje mogu provjeriti ima li Nougat za moj P9 Lite? Mobitel je iz Vip-a i ne nudi mi ništa preko OTA. Verzija je VNS-L21C432B161. Hvala.

 Googlaj npr pod XDA P9 Lite L21-VNS c432 Nougat. 

 

Koliko vidim, zadnji je b380 Nougat bild od travnja:

https://forum.xda-developers.com/huawei-p9lite/development/android-7-emui-5-0-vns-l-cb360-links-t3565117

https://forum.xda-developers.com/huawei-p9lite/how-to/b380-builds-firmware-finder-t3593238

 

U doticnim temama naci ces upute odakle skinuti, kako nadogradjivati itd. Generalno i dovoljno za pocetak, moras ostati unutar svojeg l21c432 da ne riskiras brickati telefon.

 

Sve su to javno dostupni b3xx, dakle Nougat / EMUI 5.0 bildovi, no Huawei jos uvijek ne gura OTA nadogradnje na Nougat (opcenito, Android 6 tj Marshmallow puno sporije prazni bateriju nego Nougat, to nije problem samo na Huaweiju, Huawei izgleda jos nije zadovoljan sa svojim b3xx optimizacijama)

 Ja sam na b370, ne mogu ti baš savjetovati nadogradnju na Nougat, baterija dosta kraće traje (iako po XDA ima likova koji kažu da im traje dosta duže), čini mi se da je sam sustav dosta brži OSIM poslije korištenja kamere, tako je bar kod mene, aplikaciji za fotkanje treba malo vremena da se pokrene, pa onda malo šteka, a poslije korištenja samom OS-u kao da treba malo vremena da "dođe sebi". Ovo je samo moje iskustvo, tako da svakako prouči na XDA što ljudi pišu.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Huawei P9 - Rasprava

odradio nadogradnju ili reset pa nanovo? Ako imas problema resetuja na fabricka pa podesi ponovo jer nekad ne "legne" sve bas kako treba...

16 godina
offline
Huawei P9 - Rasprava

Da, to bi moglo pomoći, samo sam nadogradio bez resetiranja, ali već sam se naviknuo tako da do godišnjeg neću ništa dirati :-)

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P9 - Rasprava

Koliko se sjecam, kod prelaska s MM na N tj sa EMUI 4 na 5, automatski se odradi reset (tj kod prvog pokretanja potrebno je upisati google acc i sve ostalo), ali opcenito uvijek je pozeljno nakon updatea napraviti tvornicki reset.

Ovisno o tome koji je tocno model, P9 ili P9 Lite, P9 s jednom ili dvije SIM kartice te koja je kustomizacija cXXX, no b370 sigurno je vec dosta stara EMUI 5 verzija, b38x su brze, stedljivije itd. Na l09c432 preporodio sam se kod prelaska s b378 odn. b383 na b386

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.6.2017 15:53 (zgf).
13 godina
neaktivan
offline
Huawei P9 - Rasprava

P9 je i L09 i L19

 

L09 single sim

L19 dual sim 

 

vjerojatno se može ubacit firmware sa L19 na L09 da podržava drugi sim al se još nisam stigao pozabavit.

 

 

Meni su stigla dva OTA updatea prošli tjedan, sad sam na L09C432B386

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.6.2017 11:52 (FX_09).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Huawei P9 - Rasprava

Pozdrav svima.

Prije par dana sam kupio P9 Lite. Brandiran je za vodafone. Build number VNS-L31C02B123
Zbunjuje me to što nisam siguran je li single sim ili dual sim, na pakiranju nigdje ne piše...

 

Firmware finder mi nudi nadogradnju na VNS-L31C02B329. Zanima me smijem li odraditi nadogradnuju i kakve eventualne probleme mogu očekivati?

P.S. što trebam napraviti kako bi se riješio vodafone branda, postoji li neki čisti firmware i gdje mogu skinuti?

 

 

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Huawei P9 - Rasprava
15 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P9 - Rasprava

Onda je vjerojatno drugi sim slot zaključan na vodafone mrežu...
Savjet neki oko nadogradnje firmwarea?

8 godina
odjavljen
offline
Re: Huawei P9 - Rasprava

Nemam. Ima dva u familiji ali zena i sestra ne mare oko firmwarea pa se nisam zamaro. Obicno ako je zakljucan an neku mrezu u sim 1 treba biti ta kartica a druga moze biti bilo koja....

8 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P9 - Rasprava
marko227 kaže...

Onda je vjerojatno drugi sim slot zaključan na vodafone mrežu...
Savjet neki oko nadogradnje firmwarea?

 Ako u postavkama Firmware Findera promijenis VNS-L31C02 u VNS-L31C432 mislim da ce ti pokazati da je najnoviji dostupan b380

 

Ujedno, c432 je nebrendirana paneuropska custom-izacija, kao takva vise nece biti zakljucana na Vodafone mrezu.

 

U tu svrhu treba otkljucati bootloader a za to treba kod koji se dobije direktno od Huaweija. Upute se mogu naci na XDA Forumu itd. Za otkljucavanje NIJE POTREBNO KUPOVATI NIKAKVE DC KREDITE (iako mnoge upute zagovaraju kao da je to jedini ili barem 'laksi' nacin).

 

Jednom kad predjes na C432, nj. OTA nadogradnje same nastavljaju dolaziti. Dapace, mozes i ponovno zakljucati bootloader

6 godina
neaktivan
offline
Huawei P9 - Rasprava
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.6.2017 20:22 (smurf73).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei P9 - Rasprava
Zašto mi se pri svakom pokretanju uključuje NFC!? Kako ga isključiti za stalno?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei P9 - Rasprava

Da sam sebi odgovorim: više mi se nfc pri pokretanju mobitela ne uključuje (??)

16 godina
offline
Huawei P9 - Rasprava

Danas mi je na poslu pao P9 na pločice.... kaljeno staklo + silikonska guma... uopće nije pomoglo da pukne i ostatak ekrana koji nije bio pokriven... 

 

Srećom do 1.9 imam jamstvo na lom ekrana pa ću dati da mi promijene..katastrofa 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei P9 - Rasprava
Ziga kaže...

Danas mi je na poslu pao P9 na pločice.... kaljeno staklo + silikonska guma... uopće nije pomoglo da pukne i ostatak ekrana koji nije bio pokriven... 

 

Srećom do 1.9 imam jamstvo na lom ekrana pa ću dati da mi promijene..katastrofa 

 

ja dobio P9 Lite zamjenski telefon, Xperiu Z5 odnio na servis, ekstrica telefon, obicno ga nisam nigdje nosao, uvijek ga ostavim u kuci, i nekidan isao do prodavnice autom, i kad sam se vratio kuci ispade mi iz dzepa od sorca, i tacno coskom na pod odnosno pjesak.
podignem telefon, sav prašnjav, kad ono samo sasvim mala neprimjetna udubina na cosku, ostalo sve u redu.

sad cu morati nadoknaditi ovu stetu, ali srecom ne puno.


inace, tokom koristenja Z5, zgadili su mi se ovi ostali sa skinovima, medjutim P9 lite me bas odusevio, radi ko singerica, jedino me ram management nervira, kad god se vratim u neku app on je ponovo otvara, no ovo je za druge teme  :D

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
6 godina
neaktivan
offline
Huawei P9 - Rasprava

Pozdrav, zna li netko kaj predstavlja "+" na ikoni baterije na displayu??

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Huawei P9 - Rasprava
Power saving mod
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice