XFX rx 6600 ili Saphire rx rx 6600 ??

poruka: 15
|
čitano: 4.762
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
neaktivan
offline
XFX rx 6600 ili Saphire rx rx 6600 ??

Dvoumim se koju grafičku uzeti Saphiru,ili XFX...

Sad imam rx 570 (XFX), i mogu reči da nisam baš zadovoljan temperaturama pa si mislim da bi MOŽDA Saphira bila bolja... čak sam našao negdje da XFX ima malo veče fanove, ali ako su to izveli kao na Rx 570 đabe im veči fanovi

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: XFX rx 6600 ili Saphire rx rx 6600 ??

Sapphire ti je bolji izbor.

8 godina
offline
Re: XFX rx 6600 ili Saphire rx rx 6600 ??
Imam i jednu i drugu, xfx je hladniji oko 5 stepeni, ventilatori na obje rade na oko 1200-1300 rpm pod opterecenjem, znaci necujne, tem u prosjeku oko 62 xfx, oko 67 na sapphire. Xfx daje malo bolje rezultate. Sapphire pulse mi djeluje malo kvalitetniji, koju god da uzmes neces pogrijesit.
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.12.2022 9:01 (xfire975).
Moj PC  
2 0 hvala 1
2 godine
neaktivan
offline
Re: XFX rx 6600 ili Saphire rx rx 6600 ??

To me prvenstveno zanimalo, jer je hlađenje na xfx rx 570 lošije odrađeno, a i kutija mi nema neki airflow,pa mi to prvenstveno igra ulogu...još da provjerim jel ide na moju h410m-k i kupujem...cijena je prihvatljiva za takvu GPU...hvala 

7 godina
offline
Re: XFX rx 6600 ili Saphire rx rx 6600 ??

Ja isto imam XFX, odlično je hlađenje (a za temperature u odnosu na druge modele pogledaj usporedbe, ne znam ih jer sam undervoltao svoju).

Ventilatori su čak začuđujuće tihi, tek na full loadu uopće čujem, a na metar i manje je od mene.

Uglavnom, kolko ti je stvarno airflow loš?

Imaš na prednjoj i zadnjoj strani ventove?

Obavezno stavi, to je najbitnije.

 

pan y agujas
2 godine
neaktivan
offline
Re: XFX rx 6600 ili Saphire rx rx 6600 ??

Imam naprijed 3 ulazna i iza 1 izlaz, htio sam stavit gore još 1 izlaz,ali nemogu jer mi smetaju neki priključi...možda je samo na rx 570 lošije to odrađeno

7 godina
offline
Re: XFX rx 6600 ili Saphire rx rx 6600 ??

Po potrošnji su tu negdje, tak da ti ne bude ništa bolja situacija ako je airflow problem (a po ovome kaj si napisao nije).

Undervoltaj pod obavezno, pa bude bolja situacija.

Ovdje je kolega lijepo objasnio kako:

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/rx6700-undervolt--oc/291454.aspx

 

pan y agujas
15 godina
neaktivan
offline
XFX rx 6600 ili Saphire rx rx 6600 ??

postovani gurui cipova i grafickih cudesa..evo mi problema

imam i5 proc 8th generacije ssd od 240gb i jos hard od 1 tb imam 16gb rama i grafu 6600xt...win 11..igram vecinom pucacine i rts..imam samsung monitor,,60hz osvjezavanje..uglavnom..kada igram bf5 bf1 cak i uz smanjene postavke igre konstantno imam 55fps...ne kuzim...imam taj adrenalin amd i i sve sam pokusao i meni jednostavmo igru vrti na 55 a nekad na cak i manje fps...ocajan sam..ponekad se uspori toliko kao da je nemam...zna li nesto zasto

t12matijaCRO
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: XFX rx 6600 ili Saphire rx rx 6600 ??
Low fps je samo u toj igri ili?
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: XFX rx 6600 ili Saphire rx rx 6600 ??

prije je bilo sve na preko 100fps..sada jedva 55 i to na bf1 ili bf5..mislim da je do adrenalin amd

t12matijaCRO
15 godina
offline
Re: XFX rx 6600 ili Saphire rx rx 6600 ??

Pogledaj u tim igrama opciju "Resolution scale". Na koliko ti je postavljena? Trebala bi biti na 100%. Ako je više, tada proporcionalno tome padaju performanse.

15 godina
neaktivan
offline
XFX rx 6600 ili Saphire rx rx 6600 ??

sve je po defaultu.nista nisam dirao niti prckao.amd driver izbrisao i ponovo stavio win11 svijez mj dana star..napajanje 850w...monitor samsung 60hz..nista dirao..ali ne vrti vise od 55fps  pa da je neznam sta..isto je sa bf1 bf 5 ili coh2..lud sam...postavke u igrama medium,a trebalo bi letjeti na ultra postavkama...na kompu samo origin,steam i vcl i torenti...procesor hladan ko sibir..grafa netaknuta..nikad overklokana ili bilo sta...6600xt hellhound...ponekad mi se smrzne i izbaci me van iz igre u windowse

t12matijaCRO
 
0 0 hvala 0
14 mjeseci
offline
Re: XFX rx 6600 ili Saphire rx rx 6600 ??
t12matija kaže...

sve je po defaultu.nista nisam dirao niti prckao.amd driver izbrisao i ponovo stavio win11 svijez mj dana star..napajanje 850w...monitor samsung 60hz..nista dirao..ali ne vrti vise od 55fps  pa da je neznam sta..isto je sa bf1 bf 5 ili coh2..lud sam...postavke u igrama medium,a trebalo bi letjeti na ultra postavkama...na kompu samo origin,steam i vcl i torenti...procesor hladan ko sibir..grafa netaknuta..nikad overklokana ili bilo sta...6600xt hellhound...ponekad mi se smrzne i izbaci me van iz igre u windowse

 

Znam da je mozda smijesno ali da probas ugasit V-sync u igri, drugo jesi prije imao win10 , mozda je do windowsa, a trece probaj naci neku stariju verziju drivera mozda pomogne, cetvrto skini drivere bez amd adrenalina

15 godina
neaktivan
offline
Re: XFX rx 6600 ili Saphire rx rx 6600 ??

imao sam win 10 pa se prebacio na win 11..ali nema stvarno nista na kompu od programa..

t12matijaCRO
10 godina
offline
XFX rx 6600 ili Saphire rx rx 6600 ??

Iskljuci torrent kiljent ako ti radi u pozadini. Imam istu karticu i ako mi je torrent ukljucen bude strasno low fps a onda se desi i black screen gdje moram uraditi hard reset, igra Cyberpunk. Pa cisto da i to znas.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice